Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.06.2003., 22:43   #1
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Max Paine Problem...

sused (moj dobar frend) si je kupil novu makinu prije 4 dana...
p4 2.4
512 ddr
ATI 9100 128mb
win XP pro
i još standardna sranja...

i posudi on sebi MAX PAINE igricu...
instalacija prođe ok,namjesti si rezu,i ostale gluposti...
i starta igru....sve ok....
klik,NEW GAME....load traje nekih cca. 5 sek i izbaci ga van iz igre..

naravno driveri za grafulju su friško skinuti....ma sve je tip-top
al mu to ne radi...isto ko ni DUNGEON SIEGE 2 ...doom 3 alpha ..niti čut....
čak smo i u moju kantu ugurali grafulju...naravno radi ko iz snova..
koj kurac mu ne valja???
GARANT TAJ VRAŽJI XP...100%

btw...sve ove navedene igre čak i na mojoj MX-ici rade...i naravno win ME....

ajd help...
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2003., 22:52   #2
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Re: Max Paine Problem...

¸presvjezi drajver za graficku..direct x koji?oni intel inf nesto nesto??
msvrtan je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 24.06.2003., 22:54   #3
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Skini MaxPayne patch na 1.05 i to je to. U Maxiu nije stvra do XPa već do RadeONa. Na mom 8500 (isto što 9100) odbijajo je suradnju dok ga nisam patchao na 1.05. Ako imaš BackUp kopiju jer ti se orginal raspao onda na gamecopyworld i od tamo znaš šta ti treba da bi uspio patchati BackUp CD na verziju 1.05
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2003., 22:58   #4
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
DX 9.0...

znači treba skinut patch....bumo probali....
kak to da ja nisam trebo skinut nikakva patch il nekaj...
inače grafulja i nije tak loša....
al ne dovoljno dobra da me odvrati od nVidie...
sljedeča postaja GF FX 5600 ultra ako bog da i ako gazda da lovu na vrijeme...
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2003., 12:00   #5
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Skini MaxPayne patch na 1.05 i to je to. U Maxiu nije stvra do XPa već do RadeONa. Na mom 8500 (isto što 9100) odbijajo je suradnju dok ga nisam patchao na 1.05. Ako imaš BackUp kopiju jer ti se orginal raspao onda na gamecopyworld i od tamo znaš šta ti treba da bi uspio patchati BackUp CD na verziju 1.05

E pa ja tvrdim drugo. Nije do Radeona nego do XP-a.
Meni Max payne također neradi na XP-u a na 98SE Radi sce u 16.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2003., 16:17   #6
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
Zanimljivo kako meni i mome prijatelju oboje radi na xp dakle nije problem u sistemu nego u vasem znanju. onaj tko nezna skinuti patch za igru kad je instalira ili pogledati po forumima ili u supportu zasto ga izbaciva, ili uvidjeti dobro poznat problem sa radeonom koji je lako dostupan na netu taj nema dovoljno kredita da ocjenjuje operativne sustave. i da problem je jer korisnik ima XP nije do sustava nego do programera igre koji nisu predvidjeli niti se raspitali o desetljece unaprijed odredenim smjernicama i tehnologijama za koje trebaju svoj prozivod pripremiti.
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2003., 23:24   #7
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
E neznam.
Otkako sam prešao na XP nailazim na velike probleme sa nekim igrama.
Max Payne - neće da se pokrene, tj. uđem u igrin glavni meni stisnem da igram i izbacime)
NFS V - nemože se ni ući
GTA3 - problemi sa Textrurama (sa 1.1 patch-em)
Ima toga još da sad nenabrajam.
E kad instaliram 98SE sve radi. Nema nikakvih problema.

E sad neznam.
Možda je vaš problem jer imate Radeon a ja Kyro 2.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 25.06.2003., 23:39   #8
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
naravno patch je skinut....i.....NARAVNO ne radi....
ak nije do grafičke ili do patcha nego do čega je???
i da dodamo još jednu igru na popis....
GTA: VICE CITY....

ja sam mu reko : kaj se zahebavaš...stavi neku,bilokoju verziju 98 i sve bu ti radilo...ali on još ne želi...
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2003., 00:51   #9
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by MadBoY
E neznam.
Otkako sam prešao na XP nailazim na velike probleme sa nekim igrama.
Max Payne - neće da se pokrene, tj. uđem u igrin glavni meni stisnem da igram i izbacime)
NFS V - nemože se ni ući
GTA3 - problemi sa Textrurama (sa 1.1 patch-em)
Ima toga još da sad nenabrajam.
E kad instaliram 98SE sve radi. Nema nikakvih problema.

E sad neznam.
Možda je vaš problem jer imate Radeon a ja Kyro 2.
neznam, meni max radi na xp ali naravno nemam radeona
gta 3 - kakvi problemi s teksturama???nemislis valjd ana ono s slovima (sumljam jer za t svi znaju kako rijesiti).uglavnom meni radilo bez problema.....
ali ipak sam na winME zbog brzine.....mozda kad ubacim jos 256 rama iako sumljam,
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2003., 12:33   #10
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Originally posted by greg SE
neznam, meni max radi na xp ali naravno nemam radeona
gta 3 - kakvi problemi s teksturama???nemislis valjd ana ono s slovima (sumljam jer za t svi znaju kako rijesiti).uglavnom meni radilo bez problema.....
ali ipak sam na winME zbog brzine.....mozda kad ubacim jos 256 rama iako sumljam,

Neznam kako da ti objasnim šta se događa sa GTA3.
Kad se približim nekoj zgradi texture su mutne i jako loše kao da je gledaš iz daljine nakon par sekundi to se popravi a nekad ne.
Isto tako cesta nekad bude plava, nekad prozirna.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.06.2003., 18:21   #11
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by MadBoY
Neznam kako da ti objasnim šta se događa sa GTA3.
Kad se približim nekoj zgradi texture su mutne i jako loše kao da je gledaš iz daljine nakon par sekundi to se popravi a nekad ne.
Isto tako cesta nekad bude plava, nekad prozirna.
gadno ali pitanje je koje si drivere imao onda....znam da sam ja imao neke s kojima isto bas nije stimalo
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 26.06.2003., 21:59   #12
Frane
PC Ekspert
 
Frane's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Split, Zadar, Zagreb
Postovi: 207
Citiraj:
Originally posted by greg SE
neznam, meni max radi na xp ali naravno nemam radeona
gta 3 - kakvi problemi s teksturama???nemislis valjd ana ono s slovima (sumljam jer za t svi znaju kako rijesiti).uglavnom meni radilo bez problema.....
ali ipak sam na winME zbog brzine.....mozda kad ubacim jos 256 rama iako sumljam,

cek ti kazes da su ME brzi? a stabilni.
ja svaki put kad dignem neke win9x/ME(isto sranje ka i win98SE samo s instalacijom na disku) imam osjecaj da cu past sa stolice. na stare krame cak instaliram win2k
__________________
|Neko jako racunalo|
Frane je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2003., 16:30   #13
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Talking Tramvaj 11 vas spašava

Dok sam čekao tramvaj na Kvatriću sam se sjetio što ljude muči u MaxPaynu pod XPom. Skroz sam zaboravio, osim što vam treba Patch na 1.05, kao što je trebao meni, trebate skinuti sa neta i instalirati Indeo 5.11 codec, nekih 2Mb i još si skinite, već kad skidate, i BinkVideoCodec (ako ga nemate neće raditi RedFaction i još nekih igri). Uglavnom stvar je u patentnim pravima, indeo je nekad bio vlasništvo intela pa je sada ovaj izvan intela pa M$ više nema pravo ovog ugrađivati u Widowse, zato je radio pod XP ali ne radi pod XP SP1 jer od SP1 ga nema u M$. Sada mora raditi, nema više izlijetanja na desktop. Dok se ja sjetim, ... davno sam zadnji put igrao Maxia
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2003., 20:51   #14
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by Frane
cek ti kazes da su ME brzi? a stabilni.
ja svaki put kad dignem neke win9x/ME(isto sranje ka i win98SE samo s instalacijom na disku) imam osjecaj da cu past sa stolice. na stare krame cak instaliram win2k
frane necemo opet o tome - meni su ME bri, stabilniji i sve to.....na svim konfama koje sam do sad imao....to su valjda do sad culi svi koji su mi pametovali zasto koristim me....koristim ih
1.jer imam licencu za njih ali ne i za neke druge
2.jer su mi stabilni, brzi i rade svoj posao
sad dosta
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2003., 00:06   #15
IceFisherman
Magister Mundi sum!
Moj komp
 
IceFisherman's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Zagorje
Postovi: 2,335
... ljudi .... nemojte govoriti windows xp ono .. pa ovo ... da je to glupost i takve stvari ... zato jer to nije ....ja imam doma windowse xp pro ... + service pack 1 ..... prvih mesec dana kad sam ih prvi put metnul .... štel sma ponoreti ... isto sam govoril kak su sranje i nič ne valjaju jer nič nije delalo .... ali ... stvar je u tome da nakon kaj se malo upoznate sa tim windowsima .. i skužite njihove tajne i takve stvari .... bili vam buju to najbolji windowski koje ste ikad imali .....
..... sve kaj treba je malo truda ..... i kod windowsa xp vam je dobro da svako malo pogledate na www.windowsupdate.com ,,, jer ak vam nekaj ne dela .. tam sigurno več čeka patch kojeg morete skinuti da se to popravi ...
.. zato ... nemojte odmah blatiti te windowse ... jer za njih treba malo truda ...a i taj trud se isplati je bute dobili odličan operativni sustav ...
__________________

INTEL PIV 2.6C@3.1 on ABIT IC 7
Sapphire radeon x1650PRO
2x512mb 433mhz Kingmax




WDC 10GB & Hitachi 160GB & Seagate 80GB
AOC 17", LCD, LM760
Win XP PRO SP2 & SUSE 10.1
Aopen H600B black pearl & Fortron 350W


www.crazywarriors.com
IceFisherman je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2003., 01:49   #16
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
neka mi netko ovo desifrira
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2003., 01:55   #17
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
moja instalacija win2k i winxp...

gurnes cd...klikas next next bla bla..upises sifru..next next...gotovo...reboota i udje u win...stavim drajver taj i taj..taj i taj..taj i taj..programe...

I VIDI SVE RADI!!! KAKVO NASTELAVANJE???ja dosad nisam nikad nigdje nis nastelavao!!!a zbog ceste seldibe hardwarea sam u zadnjih godinu dana to cesto radio..

samo je bio problem s jednom verzijom ali zbog skip skip skip fajl koji nece citati..pa se nakon dva tjedna rada winxp zalockao...

tak da mi objasnis svoje nastelavanje tak da mozda ja natjeram svoj komp da radi i bolje...naime sad radi 25/7 i nije se srusio..a stabilnosti nikad dosta pa cekam tvoj savjet cime da to jos poboljsam...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2003., 10:26   #18
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by IceFisherman
... ljudi .... nemojte govoriti windows xp ono .. pa ovo ... da je to glupost i takve stvari ... zato jer to nije ....ja imam doma windowse xp pro ... + service pack 1 ..... prvih mesec dana kad sam ih prvi put metnul .... štel sma ponoreti ... isto sam govoril kak su sranje i nič ne valjaju jer nič nije delalo .... ali ... stvar je u tome da nakon kaj se malo upoznate sa tim windowsima .. i skužite njihove tajne i takve stvari .... bili vam buju to najbolji windowski koje ste ikad imali .....
..... sve kaj treba je malo truda ..... i kod windowsa xp vam je dobro da svako malo pogledate na www.windowsupdate.com ,,, jer ak vam nekaj ne dela .. tam sigurno več čeka patch kojeg morete skinuti da se to popravi ...
.. zato ... nemojte odmah blatiti te windowse ... jer za njih treba malo truda ...a i taj trud se isplati je bute dobili odličan operativni sustav ...
pretpostavljam da si presao s win9x na XP inace te "tajne" nebi toliko iznenadjivale.....
onima koji su bili na 2k i onda presli na 9x su xp bolje graficko sucelje i poboljsana kompaktibilnost s 9x programima....i igrama....
sve te "tajne" i picaboce su prebacene s 2k
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2003., 23:43   #19
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Originally posted by IceFisherman
... ljudi .... nemojte govoriti windows xp ono .. pa ovo ... da je to glupost i takve stvari ... zato jer to nije ....ja imam doma windowse xp pro ... + service pack 1 ..... prvih mesec dana kad sam ih prvi put metnul .... štel sma ponoreti ... isto sam govoril kak su sranje i nič ne valjaju jer nič nije delalo .... ali ... stvar je u tome da nakon kaj se malo upoznate sa tim windowsima .. i skužite njihove tajne i takve stvari .... bili vam buju to najbolji windowski koje ste ikad imali .....
..... sve kaj treba je malo truda ..... i kod windowsa xp vam je dobro da svako malo pogledate na www.windowsupdate.com ,,, jer ak vam nekaj ne dela .. tam sigurno več čeka patch kojeg morete skinuti da se to popravi ...
.. zato ... nemojte odmah blatiti te windowse ... jer za njih treba malo truda ...a i taj trud se isplati je bute dobili odličan operativni sustav ...
ma čuj ICE...sorry ako si pomislio da ja pljujem XP....znam da je najbolji kada se sve sredi...da radi ko švicarska vurica...
ali recimo meni npr. se neda da SKORO(znači ne odnosi se na sve) za svaki progam/igru skidati ovo/ono...tažim jednostavnost...tražim da kad nekaj instaliram da to radi...uuuf...previše tražim možda?....
samo nemojte počet opet sa onim : "XP je najstabilnij,bla,bla,bla..." jer eto več skoro 2-3 god koristim ME i nikakvih ozbiljnijih sranja nisam imao...to ne uključuje instalaciju directX x.xx,itd..
ono što sam instalirao to radi...bezuvjetno....možda bi i meni oni bili najbolji da ih se odlučim stavit i da ih sredim...al što če mi....ionak mi sve radi....

ne tražimo dlaku u jajetu...
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2003., 00:14   #20
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Dobro, dobro, nego je si li više probao sa Indeo i Binkom i jel sad radi MaxPayne ...
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2003., 00:33   #21
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Dobro, dobro, nego je si li više probao sa Indeo i Binkom i jel sad radi MaxPayne ...
valjda je skinuo sinoć....bum saznal popodne....
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2003., 06:55   #22
Fbr1
Registered User
 
Fbr1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Split
Postovi: 29
Ne znam za ATI ali mislim da je problem i u XP-u. Ne sjećam se sad ali kad sam instalirao Max Payne mislim da sam morao skinuti patch (Matrox G450 DH).
Fbr1 je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2003., 15:16   #23
Amt98
Registered User
 
Amt98's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 29
Citiraj:
Originally posted by BSA<AK-47>
valjda je skinuo sinoć....bum saznal popodne....
Znam da zvuči čudno, ali ako ne upali probaj smanjiti zvučnoj k. hardware acceleration na prvu crticu.
__________________

A64 X2 5000+, Gigabyte MA78GM-S2H, AMD 780G, 1GBMB DDR2, Seagate 250 & 160GB, LG DVDRW 18x, fortron 350W
Amt98 je offline   Reply With Quote
Staro 29.06.2003., 23:04   #24
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
nakon skidanja svih mogučih patcheva i onaj Blinknešto (tm)
napokon radi......neš ti muke sam radi jedne igre.....ccc
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2003., 00:31   #25
Fbr1
Registered User
 
Fbr1's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Split
Postovi: 29
Pa da je Me brži nije možda ako imaš PII 300 pa nemože disat ali inače XP su čak brži a o stabilnosti neću ni pričat ako ih se našopa sa dovoljno RAM-a da bi disali.

Me i stabilnost ?!!?!........ Ako si imao sreće ali Me pati od starih pa ćak i nekih većih boljki od 98-me i 95 radi radi, dobro radi i počivali u miru. Počet ču još citirat stihove iz instalacijske procedure.

XP su nakon Win3.11 svakako najbolje Windoze do daljnjeg.
Fbr1 je offline   Reply With Quote
Staro 02.07.2003., 21:17   #26
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Originally posted by Fbr1
... Počet ču još citirat stihove iz instalacijske procedure...
HALELUJA......
"..I reče Bog : Nek bude puno hardveraja za narod..."
ŠTEF 13.42
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na