Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Overclocking
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.04.2003., 22:45   #1
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
OC celera 900...mission impossible???

ajmo mozgovi i gurui PCeksperta....zanima me dal mogu OC-at svoj prcesor ,naravno ako je to moguće i kako.....molim,da pojasnite što jednostavnije jer se baš i ne kužim u to....
info u sigu....
danke.....
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2003., 00:50   #2
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
dizanjem FSBa.....
znas ono u onoj maloj plavoj stvari zvanoj BIOS???
btw, RAK, teraj ovo u "Overclocking"
greg SE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.04.2003., 01:02   #3
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Vaša je želja moja zapovijed.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2003., 01:02   #4
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Originally posted by greg SE
dizanjem FSBa.....
znas ono u onoj maloj plavoj stvari zvanoj BIOS???
btw, RAK, teraj ovo u "Overclocking"
sve to drži vodu.....samo kad bi ja još znal kaj treba tam u tom BIOS-u kliknut il napravit....sad trenutno nemam pojma na kolko mi je FSB....moš mi otprilike reć ,onak od oka,kolko bi ja to mogo dići a da nebu nekih ozbiljnijih posljedica po komp????
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2003., 01:03   #5
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Originally posted by RAK
Vaša je želja moja zapovijed.
brzi si ,svaka ti dala....
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2003., 01:43   #6
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
http://www.overclockers.com/, pa tamo izabereš CPU database i svoj proc i dosta ljudi ti to tamo fura na 1200 bez nekih većih problema. Uglavnom to ti je FSB 133 x 9 i to je to. Trenuno ti je FSB 100 x 9. Vidi oće li komp raditi sa tim postavkama i koliko stabilno.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2003., 09:25   #7
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453

__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2003., 09:27   #8
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
1116 mhz
to je ujedno i max kolko mogu ić
al glavno da radi i da je stabilan.....zasada...
morao sam mijenjat neke voltaže al sve radi.....
-->
eto uspio sam......ide na 124x9 ---> 1116 mhz
to je ujedno i max kolko mogu ić
al glavno da radi i da je stabilan.....zasada...
morao sam mijenjat neke voltaže al sve radi.....
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2003., 12:06   #9
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
1116 mhz ti baš i nije najsretnija stvar jer imaš jednu malu sitnicu koja se zove PCI i IDE. Sada ti sve stvari u PCIa trenutno rade na 43MHz umjesto na 33MHz !!! (124 / 3 = 43MHz). To baš i nisu poželjne frekfencije, mada većina današnjih proizvoda je već i malo "kondicionirana" da očekuje OC rad. Posebno su ti na zlu glasu SCSI kontroleri. Uglavnom valjda ti radi i valjda će tako raditi dugi niz vremena bez komplikacija
-->
124x9 ---> 1116 mhz ti baš i nije najsretnija stvar jer imaš jednu malu sitnicu koja se zove PCI i IDE. Sada ti sve stvari u PCIa trenutno rade na 43MHz umjesto na 33MHz !!! (124 / 3 = 43MHz). To baš i nisu poželjne frekfencije, mada većina današnjih proizvoda je već i malo "kondicionirana" da očekuje OC rad. Posebno su ti na zlu glasu SCSI kontroleri. Uglavnom valjda ti radi i valjda će tako raditi dugi niz vremena bez komplikacija
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2003., 22:58   #10
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
1116 mhz ti baš i nije najsretnija stvar jer imaš jednu malu sitnicu koja se zove PCI i IDE. Sada ti sve stvari u PCIa trenutno rade na 43MHz umjesto na 33MHz !!! (124 / 3 = 43MHz). To baš i nisu poželjne frekfencije, mada većina današnjih proizvoda je već i malo "kondicionirana" da očekuje OC rad. Posebno su ti na zlu glasu SCSI kontroleri. Uglavnom valjda ti radi i valjda će tako raditi dugi niz vremena bez komplikacija
pa nadamo se da će raditi dugo....još nisam zapazio ništa što bi smetalo evo još jednom se zahvaljujem na pomoći....iako sam ga digo za 216 mhz,al sam zadovoljan...jer je ovo bilo moje prvo OC-anje procesora i hvala bogu nisam niš spalio...samo mislim da mi je matična šrot...jer je ovih 124x9 max ....da imam neku bolju možda bi mogo dići još ali i ovo je dosta...u igrama se osjeti razlika... hvala............:clap:
-->
Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
124x9 ---> 1116 mhz ti baš i nije najsretnija stvar jer imaš jednu malu sitnicu koja se zove PCI i IDE. Sada ti sve stvari u PCIa trenutno rade na 43MHz umjesto na 33MHz !!! (124 / 3 = 43MHz). To baš i nisu poželjne frekfencije, mada većina današnjih proizvoda je već i malo "kondicionirana" da očekuje OC rad. Posebno su ti na zlu glasu SCSI kontroleri. Uglavnom valjda ti radi i valjda će tako raditi dugi niz vremena bez komplikacija
pa nadamo se da će raditi dugo....još nisam zapazio ništa što bi smetalo evo još jednom se zahvaljujem na pomoći....iako sam ga digo za 216 mhz,al sam zadovoljan...jer je ovo bilo moje prvo OC-anje procesora i hvala bogu nisam niš spalio...samo mislim da mi je matična šrot...jer je ovih 124x9 max ....da imam neku bolju možda bi mogo dići još ali i ovo je dosta...u igrama se osjeti razlika... hvala............:clap:
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 07.04.2003., 03:35   #11
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,973
Nisi ti dobio samo 216 MHz brži proc, to i nije toliko bitno koliko god tebi to zvučalo suludo, ono što je bitnije je da si si povećao memorisjsku propusnost sa teoretskih 800 MB/s na skoro 1000MB/s (točnije 992MB/s) zato se i osjeti razlika ne samo radi onih 216 MHz
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2003., 20:44   #12
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Originally posted by Black Dragon
Nisi ti dobio samo 216 MHz brži proc, to i nije toliko bitno koliko god tebi to zvučalo suludo, ono što je bitnije je da si si povećao memorisjsku propusnost sa teoretskih 800 MB/s na skoro 1000MB/s (točnije 992MB/s) zato se i osjeti razlika ne samo radi onih 216 MHz
pa znači ipak neka korist od svega toga.....
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na