Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Ostalo
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.11.2019., 22:03   #571
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Imate i ovdje https://www.amazon.de/dp/B078Y36QFJ/...%2C169&sr=8-14

s adapterom. 360kn s poštom.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 12.11.2019., 23:12   #572
tbogovi1
Premium
Moj komp
 
tbogovi1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 233
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Imate i ovdje https://www.amazon.de/dp/B078Y36QFJ/...%2C169&sr=8-14

s adapterom. 360kn s poštom.
A kako to sa garancijom onda funkcionira? ovo je polovan, necu za polovan dat tolike pare. bolje dat 50 kn vise pa imat novi

Zadnje izmijenjeno od: tbogovi1. 12.11.2019. u 23:21.
tbogovi1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 07:39   #573
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,068
Ma nemoj uzimat rabljeni s amazona. Očito se novi rasprodao i sad nudi te rabljene. Na amazon.co.uk imaju novi, ali je 50 funti, plus poštarina i to je skuplje nego kod nas.

Imam i "one" (bežični s usb adapterom) i "360" (žični) i preporučujem iz iskustva "one" jer je u svakom aspektu poboljšan. Također preporučujem uzet taj koji dolazi u paketu s tim bežičnim adapterom jer je inače taj adapter zasebno dosta skup.

Trenutno su na amazonu skuplji nego kod nas jer nije neka akcija. Tak da ili čekaj neki popust (black friday i cyber monday će skoro) ili uzmi s malla https://www.mall.hr/gamepad/microsof...-za-windows-10. Vjerojatno će i u mallu biti akcije tada.
nub je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 08:57   #574
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 239
Prije godinu dana sam uzeo Dualshock v2 za 239 kn (s uključenom poštarinom) iz Sancte, BF akcija bila tako da možda bi i ove godine moglo biti nešto. Inače s DS4 programom radi odlično a ako nemate blutooth uzme se usb s ebaya ili alija za nekoliko dolara.
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 09:00   #575
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor tbogovi1 Pregled postova
A kako to sa garancijom onda funkcionira? ovo je polovan, necu za polovan dat tolike pare. bolje dat 50 kn vise pa imat novi
A ja sam mislio da je novi.

Za tu lovu sam ja novi kupio.

Ili kako kolega kaže, uzeti gamepad od PS4, samo napomena, ima nekih svojih mušica, pogotovo s Microsoft igrama (tipa Horizon). Treba jedno 10-tak puta izštekati i uštekati gamepad, ugasiti DS4 program itd.

Osobno to mi smeta, pa gledam da i sebi uzmem XBOX gamepad.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 09:09   #576
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 239
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ili kako kolega kaže, uzeti gamepad od PS4, samo napomena, ima nekih svojih mušica, pogotovo s Microsoft igrama (tipa Horizon). Treba jedno 10-tak puta izštekati i uštekati gamepad, ugasiti DS4 program itd.
Kod mene Horizon radi bez problema. Jesi uključio onu opciju u postavkama Hide DS4 Controller, mene je isto zajebavao dok to nisam napravio.

I ovdje su zadnje verzije programa, na službenoj sve mrtvo od 2016.
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 09:35   #577
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Moguće da je to problem, imam Version 1.4.52.

Probam ovaj 1.7 danas.

Ali ovaj problem koji ja imam (da mi neće pročitati gamepad prvih 3-4 puta kada ga uštekam kablom), imaju svi problem.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 09:40   #578
viper84
Premium
Moj komp
 
viper84's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2012
Lokacija: Vž
Postovi: 239
Stavi, mora raditi ok. Meni u FH4 i RDR2 radi bez greške, bilo kabel ili BT.
viper84 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 16:36   #579
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Imam Torid već nekih 15 mjeseci i Xbox One kontroler nekih 9 mjeseci. Oba kontrolera ZAJEDNO preko 1200 sati, s tim da nakon što sam nabavio XOne kontroler, Torid se puno manje koristi (samo za 1v1 offline).

Za Torid mogu reći sljedeće. Kućište kvalitenije nego kod Xone kontrolera. Stvarno super napravljeno, ništa ne škripi, zvecka... . Baterija je OK, ali mi smeta što nigdje ne prikazuje stanje napunjenosti (dobro, nisam se oko toga ni nešto pretjerano potrudio). Sve tipke OK. Imao sam problema s disconncetima. Ponekad ne bi prihvatilo pritisak na tipku, iako sam kontroler nije izgubio vezu s računalom (1/4 kruga normalno svijetli). Najveća mana su mu analog gljive. Već nakon 6-7mjeseci (korišten skoro svaki dan) lijevi analog ima "lufta." Nedavno sam primjetio da je desni analog full neprecizan. Baš loše. No, gamepad je korišten skoro SVAKI dan.

U usporedbi, Xone kontroler ima neusporedivo bolje, preciznije analog gljive. No, jako me je razočarala kvaliteta kućišta. Na mjestu di sjedi u ruci (ona grip zona s zeru hrapavijom površinom) je katastrofalno loše napravljen. Tu su neka dva komada plastike vjerojatno na kopče nataknute na sam gamepad (nema vidljivog šrafa s zadnje strane). To škirpi, to se uvija. Baš loše napravljen taj dio. Bilo bi bolje da su tu baš stavljeni šrafi. Uz XOne kontroler dolazi i USB produžni kabel za njegov reciver i u mom slučaju je to MUST HAVE jer me je isto zezalo s disconnectima kad bi reciver direktno uštekao u matičnu ploču (vjerojatno bi i Torid tako radio dobro). Nema bateriju, treba posebno kupiti punjivu ili dvije AA baterije. Relativno mu dugo treba da se sam isključi ako nije aktivan, pa ako nemate punjivu baterije... .D-pad nisam puno koristio ni na jednom pa ne znam kakvi su.
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 17:59   #580
tbogovi1
Premium
Moj komp
 
tbogovi1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 233
Mene u toj cijeloj prici oko tih kontrolera nervira sto idu te punjive baterije. Nije mi jasno zasto nenaprave kontroler da svi imaju svoju bateriju kao mis da kad se isprazni ustekam ga i napunim, a ne ovako.

Imo sam logitech f710 i prodo sam ga iz razloga toga sto kad vozim f1 u nekom trenutku mi kao napravi lagg i bolid ode samo u nekom pravcu kojeg ja nezelim ( dali je to do baterija, do signala ili neznam cega nemam pojma) Sto se tice f710 kontrolera nikakvih problema nisam imo s njim. Imo sam prije njega nekakav neznam koji model koji je imo punjivu bat.preko kabla i to mi je bilo skroz ok.
tbogovi1 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 18:11   #581
beli14
Premium
Moj komp
 
beli14's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Gotham City
Postovi: 511
Za Xbox One kontroler možeš kupiti "original" bateriju koja se može puniti dok igraš (ovako nešto: https://www.njuskalo.hr/xbox-one/xbo...oglas-25585102). Samo to je bezobrazno skupo onda. Ako gledaš kontroler+wireless adapter+baterija i do 600kn

Također, možeš staviti i bilo koje dvije AA baterije. Može punjive pa ih puniš na posebnom punjaču za AA baterije, a može i obične nepunjive.
beli14 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 18:13   #582
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor tbogovi1 Pregled postova
Mene u toj cijeloj prici oko tih kontrolera nervira sto idu te punjive baterije. Nije mi jasno zasto nenaprave kontroler da svi imaju svoju bateriju kao mis da kad se isprazni ustekam ga i napunim, a ne ovako.

Imo sam logitech f710 i prodo sam ga iz razloga toga sto kad vozim f1 u nekom trenutku mi kao napravi lagg i bolid ode samo u nekom pravcu kojeg ja nezelim ( dali je to do baterija, do signala ili neznam cega nemam pojma) Sto se tice f710 kontrolera nikakvih problema nisam imo s njim. Imo sam prije njega nekakav neznam koji model koji je imo punjivu bat.preko kabla i to mi je bilo skroz ok.
Ne razumijem.
Torid ima svoju bateriju, puni se preko kabla na USB-u.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2019., 18:38   #583
tbogovi1
Premium
Moj komp
 
tbogovi1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 233
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ne razumijem.
Torid ima svoju bateriju, puni se preko kabla na USB-u.
Znam da on ima tu opciju. Samo sam koment. da neznam zasto neprave sve kontrolere kao i slusalice i miseve sa svojim baterijama
tbogovi1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.11.2019., 19:45   #584
sti
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Lawl
Postovi: 1,327
Citiraj:
Autor sti Pregled postova
Microsoftov receiver podržava do 8 kontrolera odjednom, i mislim da je to jedina razlika u odnosu na obični Bluetooth receiver.

Baš čekam da mi dođe BT receiver za nešto drugo, ali imam XBone kontroler pa mogu testirati. Mislim da je netko na forumu jednom napisao da mu tako spojen kontroler nije slao zvuk na headset, a ostalo je sve radilo.
Update: ista stvar kao i drugom forumašu - kontroler radi sa običnim BT receiverom, ali ne šalje zvuk na priključeni headset.

Ako vam to nije bitno, kao i podrška za više igrača odjednom, za par eura kupite obični BT 4.0 receiver i spremite razliku od 20+ eura.
sti je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2019., 19:33   #585
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Danas mi je žena uzela PDP Wired Controller za 149kn u Elipso-u.

Mislila je da je oriđiđi, ali za sada mi se čini ok.

Svi ga hvale dokle radi, a često prestane raditi koliko vidim. Pa se nadam da meni neće

Dojmovi pozitivni za sada.

https://www.pdp.com/en/pdp-wired-con...-048-082-na-gr

Inače je 299kn, sada su po 149kn, po meni realna cijena je oko 200kn, 300 je malo tu mač.

Zadnje izmijenjeno od: Mommistake. 18.11.2019. u 20:13.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2019., 15:37   #586
tbogovi1
Premium
Moj komp
 
tbogovi1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Sl.Brod
Postovi: 233
Citiraj: