Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 29.11.2017., 04:20   #1
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Popis hrvatskih IP adresa

Pozdrav svima,

ne znam jesam li vec sludjen od umora i nespavanja, ali ja nisam uspio naci suvisli i azurni popis hrvatskih IP rangeova koji bi nekome poput mene trebao because of reasons.

Neka me netko ispravi ako grijesim tako da mogu reci kako sam potrosio jedan dio veceri za slaganje relativno uspjesnog, iako jos daleko od potpuno 100% pouzdanog (za sve podatke) parsera.

Uglavnom, izvor je "raw" RIPE baza (https://ftp.ripe.net/ripe/dbase/split/) a dokumentacija je ovdje (https://www.ripe.net/manage-ips-and-...inetnum-object). Koliko sam shvatio, ta baza se azurira svakih tjedan dana...

Obzirom da forum ne moze progutati toliko teksta u jednom postu, pokusat cu ovako preko PasteBina.



Jednom kada parser bude potpuno spreman (u principu, parsa njihovu bazu i pretvara je u SQLite bazu za laksu lokalnu manipulaciju), dostavim sve na koristenje zeljnom narodu.

Takodjer, ako je sve ovo sto sam napravio negdje vec spremno i gotovo (tipa, da mogu stvoriti SQL upit i dobiti podatke koji me zanimaju temeljem najsvjezije baze), biljezim se sa stovanjem jer mi onda ocito bolje ide kucanje koda nego Googlanje u pol 5 ujutro na radni dan.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2017., 07:29   #2
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 29.11.2017., 10:39   #3
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
0 bodova. Nepotpuno, da ne kazem lazno.

Ne bih to ni sam znao i zivjeo bih u zabludi da nisam naletio na svoj IP iz rangea 93.140.0.0. Pretragom ovih i slicnih baza koje si poslao, nisam naletio na isti, a jedini ga je RIPE imao u potpunosti...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2017., 10:52   #4
Mac_F
Pauk mrežar
Moj komp
 
Mac_F's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb (Bjelovar)
Postovi: 267
__________________
PCAP or it didn't happen
Mac_F je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2017., 11:06   #5
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor Mac_F Pregled postova
Ma kakvi, pa tu nema 20% ovoga sto je u RIPE bazi... Zato i velim, jednostavno mi je bilo nekasno kako bar Carnet nema neku "sluzbenu" bazu, ali koliko san ugrubo shvatio, ni oni mozda nemaju puno veze s tom "globalnom" pricom adresa...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2017., 11:34   #6
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Tražiš i fiksne i mobilne usere?
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2017., 11:46   #7
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor brodjo Pregled postova
Tražiš i fiksne i mobilne usere?
Pa pronasao sam ih sve, gore je lista. Samo ne kuzim kako to nitko ne drzi "objedinjeno". Mene u principu bas briga za "fiksni/mobilni", interesira me je li IP "prijavljen" u RH.

Pitanjenje postoji li "bolja" baza od RIPE-ove, jer vidim da gore ocito postoje, i gdje je nabaviti (moze i kostati, ali one koje i kostaju nemaju podatke, kao sto rekoh).
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2017., 11:52   #8
brodjo
Playmaker
Moj komp
 
brodjo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Osijek/Wien
Postovi: 1,630
Nije konkretno moje područje, al koliko sam čuo MaxMind ima najbolje podatke o IP adresama.
__________________
brodjo je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2017., 13:06   #9
franzD
Premium
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,365
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Zato i velim, jednostavno mi je bilo nekasno kako bar Carnet nema neku "sluzbenu" bazu, ali koliko san ugrubo shvatio, ni oni mozda nemaju puno veze s tom "globalnom" pricom adresa...
Nemaju. Imaju interne popise HR raspona koje koriste za ograničavanje pristupa SSH/web servisima (npr. eDnevnik), ali nedavno je bilo problema s time jer Tele2 koristi Swipnetove adrese koje se po RIPE-u ne vode u HR već u Švedskoj, iako reverseaju u .hr domeni, pa je bilo problema kod pristupa eDnevniku s mobitela/pokućnog interneta.
Službeno su tražili popis adresa koje se koriste u HR od Tele2, ne znam jesu li ih dobili, ali navodno je problem s Pokućnim riješen.
franzD je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2017., 14:40   #10
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor franzD Pregled postova
Nemaju. Imaju interne popise HR raspona koje koriste za ograničavanje pristupa SSH/web servisima (npr. eDnevnik), ali nedavno je bilo problema s time jer Tele2 koristi Swipnetove adrese koje se po RIPE-u ne vode u HR već u Švedskoj, iako reverseaju u .hr domeni, pa je bilo problema kod pristupa eDnevniku s mobitela/pokućnog interneta.
Službeno su tražili popis adresa koje se koriste u HR od Tele2, ne znam jesu li ih dobili, ali navodno je problem s Pokućnim riješen.
Eh, pa upravo takav nekakav problem ja trenutno imam. Radi se o usluzi koja mora biti dostupna samo "domacim" korisnicima, ali bez iznimke svima. Vairjante razno raznih Cloudflareova ili modova za Apaš i ine servere nisu izgledna opcija, nego dobri stari iptables i prijatelji.

@brodjo thx, ali em kostaju, em sam provjerio par adresa i ne poklapa se s RIPE bazom.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.12.2017., 15:49   #11
cdhr
Premium
 
cdhr's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2016
Lokacija: Osijek
Postovi: 161
oprosti na glupom upadu ali možeš možda nama koje zanima što radiš a nerazumijemo objasniti....što radiš ? thx cool izgleda >.<
cdhr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na