Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.11.2017., 11:45   #7081
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,018
Citiraj:
Autor spilice Pregled postova
Jesu li moguće intervencije što se tiče alatne trake kod mijenjanja kanala? Tipa da se može maknuti ona okomita lista kanala odnosno vodoravni popis emisija? Ili bar skrati vrijeme koliko stoje na ekranu?
Ovo prvo ne može.
Ovo drugo Meni-Postavke-Korisničke postavke-Razno.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2017., 13:34   #7082
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Bok ljudi. Može li netko uslikati svoje postavke za Wifi u technicoloru.

Imam 120 megabita a dobivam samo 15-25ak megabita na wirelessu ?

Nažalost ograničen sam na 2.4 radi jednog uređaja koji ne vidi 5GHz
Pa dajte shvatite da je skoro pa nemoguće dobiti 100Mbit na wifi-u, eventualno sa N-om, ali to onda moraju biti kompatibilni uređaji i mora biti izvrstan signal. To što vam piše dole 300Mbps ili 120Mbps ili 54Mbps ne znači da ide tom brzinom. Relano 2.4 i 5Ghz obični G mod ide oko 50Mbit ako je sve OK. Može ići i malo brže, ali to ovisi. Routeri koje ISP-ovi daju su u većini slučajeva smeće i po defaultu ih treba zamijeniti nekim kvalitetnijim routerom, pa čak i Mikrotik za 200Kn je bolje nego ISP router.
zbuzanic je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2017., 16:20   #7083
maldini88
Registered User
 
maldini88's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: zagreb
Postovi: 67
Asus router AC-58U + stick na 5 ghz= 120 mb na bnetu....provjereno kod mene.....


Na 2,4 modu ovisi o daljini oko 80 mb
maldini88 je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2017., 16:27   #7084
votkavisnja
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 38
Citiraj:
Autor maldini88 Pregled postova
Asus router AC-58U + stick na 5 ghz= 120 mb na bnetu....provjereno kod mene.....


Na 2,4 modu ovisi o daljini oko 80 mb
Asus RT-AC1200G+ na svim uređajima koji podržavaju 5GHz (MacBook Pro, S7...) leti do nazivnih 120Mbps.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
votkavisnja je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2017., 19:52   #7085
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,018
Meni i Tehnicolor na 5 Ghz daje 120 Mbit/s ( wi-fi) , samo šta ne podržavaju svi uređaji 5 Ghz, a i Tehnicolor svako malo prekida na 5 Ghz.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2017., 20:49   #7086
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Citiraj:
Autor zbuzanic Pregled postova
Pa dajte shvatite da je skoro pa nemoguće dobiti 100Mbit na wifi-u, eventualno sa N-om, ali to onda moraju biti kompatibilni uređaji i mora biti izvrstan signal. To što vam piše dole 300Mbps ili 120Mbps ili 54Mbps ne znači da ide tom brzinom. Relano 2.4 i 5Ghz obični G mod ide oko 50Mbit ako je sve OK. Može ići i malo brže, ali to ovisi. Routeri koje ISP-ovi daju su u većini slučajeva smeće i po defaultu ih treba zamijeniti nekim kvalitetnijim routerom, pa čak i Mikrotik za 200Kn je bolje nego ISP router.
Pa da je tako baš i nije (barem ovo malo brže), evo copy/paste sa predhodne stranice:

Citiraj:
EDIT:
Ok, jutros su vjerojatno imali nekakvih problema, ponovno provjerio i sad se vratilo u normalu (mislim da brže od ovog i nemre na 2.4 Ghz kroz tri zida)
BNetov TC + MBP 15"
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2017., 21:04   #7087
zbuzanic
fx
Moj komp
 
zbuzanic's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 225
Ok, nisam rekao da je nemoguće, već da ovisi i više faktora. Da ne kažem ako je ruter u jednoj a komp u drugoj sobi...moguce su katastrofe.
zbuzanic je offline   Reply With Quote
Staro 24.11.2017., 21:09   #7088
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,016
Ma sve pet, vjerojatno ovisi o nizu faktora, od broja korisnika u pojedinom ulazu, međusobne blizine routera (od susjeda), debljini zidova i njihovoj vrsti (meni je ovo brzina sa tri pregradna zida 6-7 metara od routera), zauzetosti pojedinih kanala i možda kakve si sreće u životu
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2017., 08:58   #7089
zookey
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2017
Lokacija: Sisak
Postovi: 7
Da li zna tko u kojem roku nakon podnesenog Zahtjeva za raskid usluge, Bnet taj raskid i realizira?
zookey je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2017., 10:34   #7090
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
12 radnih dana, ako se ne varam. Piše negdje u uvjetima. A dođe i poštom obavijest s točnim datumom.
generic je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2017., 12:57   #7091
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,018
Uvik se to razduži. Kao i uključenja.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2017., 18:48   #7092
generic
Premium
Moj komp
 
generic's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,053
Ja jedan dan (iziritiran) poslao mailom zahtjev i točno mi nakon 12 dana isključili. Dobio pisamci i čekao još 10 dana za povrat routera, kao, kurir će pokupiti. Nitko ništa, poziva nema, pozvao službu za korisnike i dobio podatke za slanje na njihov trošak. Ali vjerojatno im ovisi o trenutnoj gužvi.

Inače, bio sam im se javio na fejsu za ugovor za nove korisnike s 50% popusta. Kažu "nema problema, pošaljite podatke pa ćemo se javiti s ponudom", pošaljem i tjedan dana nitko ne zove, pošaljem opet poruku i drugi dan zovu i nude trio za 199 kn, hvala, doviđenja. T-come, nisam očekivao da ću ti se veseliti toliko...
generic je offline   Reply With Quote
Staro 26.11.2017., 23:39   #7093
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,889
Mislim da po uvjetima korištenja imate pravo reći koji dan točno želite raskid. Čak i da ne raskinu taj dan možete se žalit i pozvat na tu stavku u uvjetima.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 27.11.2017., 08:07   #7094
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
I meni su u Amisu rekli 12 dana da je rok za isključivanje, brijem da je to zakonska shema neka. Kao to se zove "prikupljanje dokumentacije" i traje 12 dana.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2017., 15:26   #7095
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,018
Ovo piše u Općim uvjetima :

''Dok pravne posljedice raskida ugovora u nepokretnoj mreži nastupaju istekom dvanaestog radnog dana od dana kad je Vipnet zaprimio izjavu o raskidu pretplatničkog ugovora.''

Da se može dogovorit točan datum, nisam nigdje našao.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2017., 22:57   #7096
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Vjerojatno možeš ak nazoveš 15 dana prije il još prije toga. Al nemožeš nazvat 25og da ti prvog prestane.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 09:58   #7097
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ekipa, jel znate kaj o besplatnim tv paketima. Ne ono prva 3 mjeseca 0 kn pa kasnije plaćati uz 24 mj UO, nego baš za postojeće korisnike, paketi 0 kn bez UO?

Zvao danas nešto za familiju i račune i lik mi kaže da imaju sad neke pakete u takvoj ponudi pa da si izaberem na netu (ne sve, ali neki su valjda free). Zovem natrag da im kazem kako niš nisam vidio, javi se curka i kaže da sam nešto krivo čuo.

Jesam li stvarno krivo čuo i skopčao ili je to još jedna u nizu pogodnosti koja je aktuala ali SZK opet ima naputak da se prave grbavi i da nemaju pojima o čemu korisnik priča? Zna neko neš?

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 10:12   #7098
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Krivo si ti čuo, nema TV paketa za 0 kn. Imaju promocije za pakete di su u pola cijene i slično. Di bi došli da i TV pakete stave džabe.
A vidi tebe. Ni ne gledaš TV al ak je džabe pa stavi brate da se ima
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 10:16   #7099
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ko kaže da je za mene? Uzeo bi starcima nešto od toga.
Ja kad i gledam TV, ne šaltam dalje od broja 16

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 10:20   #7100
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ko kaže da je za mene? Uzeo bi starcima nešto od toga.
Ja kad i gledam TV, ne šaltam dalje od broja 16

Sent from Mobara
Ma sprdam se Druže malo aktivirali bi svi mi da imaju takvu promociju
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 10:35   #7101
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Sve 5 mukte je mukte, ali eto, stvarno ne znam kaj bi sa time
I dalje više volim svoje videoteke pa si posudim i gledam što oću i kad oću. Šta bi mi HBO da je mukte kad bi došao na pola neke serije ili na pol nekog filma ? Opet bi to moro posudit u videoteci da vidim otpočetka
Dok starci, ćaća i sporcki kanali vikendom pogotovo, njemu bi dobro došlo

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 10:45   #7102
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
HBO mi je bio okej na pocetku i onda skuzis da samo repriziraju iste filmove i svaka 3-4 mjeseca dodje novi kontigent filmova i tak i krug.

A sto se tice Bnet ponude programa. Mogli bi ubrzo mijenjat ponudu programa, tj. pakete da budu slicniji Vipu jer sad Vip ima bolju ponudu paketa i cijena.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2017., 17:41   #7103
frulex
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 692
Citiraj:
Autor votkavisnja Pregled postova
Asus RT-AC1200G+ na svim uređajima koji podržavaju 5GHz (MacBook Pro, S7...) leti do nazivnih 120Mbps.
Evo stigao mi danas Asus 1200, 5GHz radi u drugoj sobi na mobu na 93 Mbps što mi je OK, no na 2.4 nemrem ni na lapu ni mobu nagurat preko 43 Mbps tak da pretpostavljam da mu je to neki max...

Sent from my Mi Max 2 using Tapatalk
frulex je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 07:25   #7104
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Isla sam produzivat ugovor preko telefona ko budala, naakon sto sam vidla da im stream 4k nije uopce 4k, i nakon ucjenjivackog razgovora s agentom, bnet ce pasti, danas cu poslat preporuceni zahtjev za raskid ugovora, ako netko ima šprancu za to nek mi šikne, hvala, inace stavili su nam da imamo kao 12o mbita koji samo postoje na speedtestu..inace sam okvirno bila zadovoljna, al ovo sad je veliki propust , i kao sto rekog bezobrazluk agenta
  Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 07:47   #7105
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,539
A gdje bi trebali postojati nego na speedtestu?
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 08:12   #7106
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor tiki66 Pregled postova
A gdje bi trebali postojati nego na speedtestu?
Na streamu na tvu

Poslano sa mog SM-G920F koristeći Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 09:11   #7107
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
A o kojem streamu 4k ti pricas uopce?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 11:47   #7108
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,018
Vjerovatno Netflix.
Stipest je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 11:48   #7109
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Stipest Pregled postova
Vjerovatno Netflix.
Nope, u drugoj temi je rekla. Gledanje youtubea u 4k na televizoru.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 11:50   #7110
Stipest
Registered User
 
Stipest's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2010
Lokacija: Split
Postovi: 2,018
''Poštovani,

nastavno na Vaš zahtjev za raskid pretplatničkog odnosa, obavještavamo Vas kako isti može zatražiti platežno odgovorna osoba putem e-maila na način da u privitku e-maila dostavi kopiju svoje osobne iskaznice te vlastoručno potpisani zahtjev za raskidom.

Kako bi zahtjev bio pravovaljan, isti mora sadržavati sljedeće podatke:
  • Ime i prezime/Naziv tvrtke
  • Adresu
  • Naziv usluge
  • Datum ugovaranja usluge
  • OIB
  • Broj osobne iskaznice
  • Broj telefona/priključka
  • Šifru korisnika

Molimo Vas da tako ispunjen zahtjev pošaljete na E-mail zahtjev.za.raskid-privatni@vipnet.hr.''


Ja sam to radio više puta i nije bilo problema. Rok za otkazivanje je 12 radnih dana što ispadne nekih 15-20 dana. U roku 10 dana moraš vratiti opremu, iako po novom po nju dolazi Oversis , jer su ukinuli centre po gradovima. Navodno u Zagrebu još postoji, pa to provjeri. I očekuj kad podneseš zahtjev, da ti se javi služba za zadržavanje korisnika i pokušaju te nagovorit da ostaneš. Oni ti mogu puno više ponudit, pa se nebi čudio da se i dogovoriš s obzirom da si napisala da si do sada bila zadovoljna.

-->
Citiraj:
Autor yaya Pregled postova
Isla sam produzivat ugovor preko telefona ko budala, naakon sto sam vidla da im stream 4k nije uopce 4k, i nakon ucjenjivackog razgovora s agentom, bnet ce pasti, danas cu poslat preporuceni zahtjev za raskid ugovora, ako netko ima šprancu za to nek mi šikne, hvala, inace stavili su nam da imamo kao 12o mbita koji samo postoje na speedtestu..inace sam okvirno bila zadovoljna, al ovo sad je veliki propust , i kao sto rekog bezobrazluk agenta
Kakav ucjenjivački razgovor ? Što se tiće strema, ako imaš 120 Mbit/s na speedtestu, onda nije do njih, nego do druge strane. Netflix za stremanja 4k sadržaja traži minimum 15 Mbit/s. Prema tome, vjerovatno je nešto drugo u pitanju.
Što se tiće otkazivanja ovo su ti uvjeti preko maila:

''Poštovani,

nastavno na Vaš zahtjev za raskid pretplatničkog odnosa, obavještavamo Vas kako isti može zatražiti platežno odgovorna osoba putem e-maila na način da u privitku e-maila dostavi kopiju svoje osobne iskaznice te vlastoručno potpisani zahtjev za raskidom.

Kako bi zahtjev bio pravovaljan, isti mora sadržavati sljedeće podatke:
  • Ime i prezime/Naziv tvrtke
  • Adresu
  • Naziv usluge
  • Datum ugovaranja usluge
  • OIB
  • Broj osobne iskaznice
  • Broj telefona/priključka
  • Šifru korisnika

Molimo Vas da tako ispunjen zahtjev pošaljete na E-mail zahtjev.za.raskid-privatni@vipnet.hr.''


Ja sam to radio više puta i nije bilo problema. Rok za otkazivanje je 12 radnih dana što ispadne nekih 15-20 dana. U roku 10 dana moraš vratiti opremu, iako po novom po nju dolazi Oversis , jer su ukinuli centre po gradovima. Navodno u Zagrebu još postoji, pa to provjeri. I očekuj kad podneseš zahtjev, da ti se javi služba za zadržavanje korisnika i pokušaju te nagovorit da ostaneš. Oni ti mogu puno više ponudit, pa se nebi čudio da se i dogovoriš s obzirom da si napisala da si do sada bila zadovoljna.


Zadnje izmijenjeno od: Stipest. 01.12.2017. u 15:16.
Stipest je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na