Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 04.11.2010., 14:07   #1891
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Garko Pregled postova
Bas me zanima koje se sve zvijezde moraju poklopiti da se normalno boota sa ovog cuda
Pa i ne pretjerano problematično ako ima svoj BIOS.
kao i sa svakog drugog kontrolera, HBA itd...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 04.11.2010., 15:42   #1892
Codiac
bycod
 
Codiac's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Zagreb / Dubrava
Postovi: 6,695
dobro je da ima jos ekipe to jest da nisam jedini koji je pao pod nekakav hype.
__________________

Intel-i5-760 / Cooler-Master-Hyper-212 / Gigabyte P55-USB3
GSkill -2x4gb / MSI R7 370 2GB / Audigy SE Xtreme
Samsung EVO850 250GB / Samsung HD204UI / WDC 1TB/Samsung SH203b
Seasonic-430w / Chieftec-LCX-2x120 / DELL U2412M
Logitech Illuminated Keyboard / Logitech-G9 / Steelpad 4D / Rumble-pad-2 / Logitech-Z4


.i.
Codiac je offline  
Staro 04.11.2010., 21:32   #1893
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
hmm, po meni to nije nikakav hype, dobio sam sa ssd-om točno ono što sam i očekivao. storiđa mi ni netreba jer imam kombinirano po vanjskim diskovima još 2Tb i ovo je upravo ono na što sam htio potrošiti pare....sad pričamo o neisplativosti ssd-ova a ne sjećamo se vremena od pred 6 godina kad su standardni hdd-ovi koštai isto kao i današnji ssd-ovi istih veličina. ovaj od 100Gb mi je taman veličine za sve aplikacije koje mi trebaju + par igara, a storage će se u budućnosti kupovati na kile
raliSHA je offline  
Staro 05.11.2010., 10:22   #1894
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor raliSHA Pregled postova
hmm, po meni to nije nikakav hype, dobio sam sa ssd-om točno ono što sam i očekivao. storiđa mi ni netreba jer imam kombinirano po vanjskim diskovima još 2Tb i ovo je upravo ono na što sam htio potrošiti pare....sad pričamo o neisplativosti ssd-ova a ne sjećamo se vremena od pred 6 godina kad su standardni hdd-ovi koštai isto kao i današnji ssd-ovi istih veličina. ovaj od 100Gb mi je taman veličine za sve aplikacije koje mi trebaju + par igara, a storage će se u budućnosti kupovati na kile
Uspoređivati nešto što je koštalo prije n godina u IT-u je potpuna besmislica.
Moja mašina prije 20 godina je koštala 3000 DEM, nije bila ništa posebno, ali je služila svrsi. Koji je smisao usporedbe cijena? Nikakav.
Da stavimo jake radne stanice od 20+ kkn svakom onom tko surfa webom, da li bi primijetio? Bi. Da li ima smisla? Ne. Ista stvar je i SSD-om, jako malo ljudi ima realnu potrebu za njima, a da će svatko vidjeti napredak, hoće. Da li ću ga ja, recimo, kupiti sebi za poslovno računalo ili doma u slijedećem kraćem razdoblju? Ni u ludilu.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 07.11.2010., 17:46   #1895
domy_os
EMP moderator
 
domy_os's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 18,400
Budući da je ova tema postala već dosta velika, trebam prijedloge kako je podijeliti. Po tipu memorije (SLC i MLC), kapacitetu ili nečem drugom? Po proizvođaču nema smisla jer ih ima previše...
__________________
"Kako su krojači novog svjetskog poretka uspjeli u tako kratko vrijeme slomiti intelektualne sposobnosti društva, uništiti kritičku svijest i ljudima nametnuti izvrnutu logiku?"

Nisu slomili u kratko vrijeme. Slamali su godinama, desetljećima pa i stoljećima. Svaka odgledana epizoda Big Brothera, svaki dečko koji ne zna niti promijeniti žarulju, a kamoli uzeti sjekiru i pocijepati drva, svaka cura koja misli da je briga za vlastitu obitelj robija, ali rad za par tisuća kuna u korporaciji 12 sati dnevno blagodat, svako promicanje terora političke korektnosti, svaka podrška promociji svih oblika poremećenosti… Sve to nas je dovelo do ovdje. Korona je samo zakucavanje lopte u gol nakon što je obrana već izigrana i golman odletio u prazno.




Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 + Lenovo ThinkPad Universal Thunderbolt 4 Dock

CPU: Intel Core i7-1165G7 @ 2.8 GHz
RAM: 2 x 16 GB DDR4-3200
SSD: Samsung 970 EVO Plus 2 TB NVMe M.2
LCD: 14" FHD IPS 400nits Low Power
WLAN: Intel Wi-Fi 6 AX201
WWAN: Quectel EM120R-GL 4G LTE CAT12
OS: Windows 11 Pro

LCD monitor: AOC AG493UCX
Keyboard: Razer Huntsman V2 Analog
Mice: Logitech G502 Proteus Spectrum
SB: Mackie Onyx Producer 2x2
Speakers: 2 x JBL LSR305
MFP: Canon Pixma MP240
NAS: Synology DS420+ with 4 x WD Red Pro 8 TB
HDD Dock: LC Power LC-DOCK-U3-CR + 12 x Hitachi/Samsung/Seagate/WD 1/2 TB

domy_os je offline  
Staro 07.11.2010., 17:49   #1896
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Mislim da SLC sekcija trenutno i ne bi previše imala smisla kad gotovo da se ne vode i nikakve rasprave o njoj.

Kako ti misliš podjeliti? Pod Storage staviti SSD podforum, pa onda ovo ostalo ili?
Matth€w je offline  
Staro 07.11.2010., 17:53   #1897
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 820
Eventualno podforum SSD pa sve podijeliti na novosti, pitanja koji kupiti i možda dio gdje ljudi tipkaju iskustva i takve stvari.
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline  
Staro 07.11.2010., 19:49   #1898
marko.m
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zadar
Postovi: 112
A možda pa kapacitetu, tako je podjeljen i forum za ostale diskove
__________________
..suicide is like a solution that can't be undone.....
marko.m je offline  
Staro 07.11.2010., 21:02   #1899
Tomy B.
Premium
Moj komp
 
Tomy B.'s Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Pula
Postovi: 820
SSD-ove ako treba dijelit onda jedino po proizvođaču kontrolera i generaciji kontrolera, a tek na kraju po kapacitetu.
__________________
If You want to be old and wise,
You gone be young and stupid first!

Pošteni trgovci: .1. .2. .3.
Tomy B. je offline  
Staro 07.11.2010., 21:16   #1900
syzygy
Premium
Moj komp
 
syzygy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb (centar)
Postovi: 909
Ne kužim šta se bunite na prednosti SSD diska...
Imao sam na tjedan dana 80gb Intelov X25-M i rad s njime je bio znatno ugodniji nego s HDD-om.

Tišina računala, vrijeme dizanja, instaliranje programa, dizanje photoshopa i popratnih programa.... ono, čista uživancija.

I onda nakon toga se vratio na svoj Green koji em se glasa em je spor u pm.
__________________


CPU: Intel Core i7 870@2.93 GHz,
RAM: 8 GB DDR3
GPU: ATI HD5830 1GB DDR5
HDD: WD Black 640 GB
Zaslon: trenutno ga nema
Mouse: Logitech MX Performance
Keyboard: Logitech G19
OS: Mac OS X Snow Leopard
Ostalo: WD MyBook 1TB Mac Edition, Logitech G13 GameBoard



CPU: Intel Core i7 mobile @1.40Ghz
RAM: 4 GB DDR3
GPU: ATI HD5750 1GB DDR5
HDD: WD 500GB
Zaslon: 15,4" LCD
Mouse: Logitech G9
Keyboard: Logitech Wave
OS: Windows 7 64bit



CPU: Intel Core2Duo E8600 @3.33Ghz, Intel BOX Cooler
RAM: 2 GB DDR3
GPU: Intel HD4500
HDD: 320 GB
OPT: DVD-RW
Zaslon: HP 17" LCD
Keyboard: Logitech Wave
Mouse: Logitech RX1500

syzygy je offline  
Staro 08.11.2010., 13:10   #1901
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
Možete li mi preporučiti SSD cijene do 700-800 kn, da je kvalitetan i što većeg kapaciteta, tj. najbitnija mi je kvaliteta pa me zanima koliko mogu očekivati GB za tu lovu?
Lungz je offline  
Staro 08.11.2010., 13:33   #1902
m4x
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 579
30-40gb a "kvaliteta" se uvijek svodi na performanse koje su za tu cijenu uvijek najlošije...šta kapacitetniji ssd bolje su i brzine i sve ostalo

40gb je puno premalo osim ako ga misliš stavljat u lap i vozit na njemu par programa


Citiraj:
Autor Lungz Pregled postova
Možete li mi preporučiti SSD cijene do 700-800 kn, da je kvalitetan i što većeg kapaciteta, tj. najbitnija mi je kvaliteta pa me zanima koliko mogu očekivati GB za tu lovu?
m4x je offline  
Staro 08.11.2010., 13:49   #1903
Pecarosh
Premium
Moj komp
 
Pecarosh's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Osijek
Postovi: 148
Citiraj:
Autor Lungz Pregled postova
Možete li mi preporučiti SSD cijene do 700-800 kn, da je kvalitetan i što većeg kapaciteta, tj. najbitnija mi je kvaliteta pa me zanima koliko mogu očekivati GB za tu lovu?
Možeš očekivati kvalitetnih 40GB, Corsair F40, Sandforce 1200 kontroler, veće od toga ne mere za tu lovu
Pecarosh je offline  
Staro 08.11.2010., 13:57   #1904
rodney
only fool, not a horse
Moj komp
 
rodney's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: near zgb
Postovi: 1,276
Citiraj:
Autor domy_os Pregled postova
Budući da je ova tema postala već dosta velika, trebam prijedloge kako je podijeliti. Po tipu memorije (SLC i MLC), kapacitetu ili nečem drugom? Po proizvođaču nema smisla jer ih ima previše...
ja mislim da bi najbolje bilo napraviti podforum ssd-ovi, pa pustit da se teme stvaraju prirodnim putem.. a ovo, neznam, stavit mozda kao sticky, il nes, mislm da bi bilo prestrasno ovo odvajat na vise tema da imaju postovi smisla (ne za citat, vec za radit to..).
__________________
"I intend to live forever. So far, so good."

job security - example
rodney je offline  
Staro 08.11.2010., 14:20   #1905
Lungz
Registrirani Korisnik
Moj komp
 
Lungz's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Županja
Postovi: 400
tnx na odgovorima, ništa onda za sada od kupnje...
Lungz je offline  
Staro 08.11.2010., 14:42   #1906
raliSHA
Premium
Moj komp
 
raliSHA's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Rijeka
Postovi: 970
za više od toga prvo sljedeće bi bio corsair nova 64Gb po nekih 950kn
raliSHA je offline  
Staro 08.11.2010., 19:06   #1907
Overhaul
Premium
Moj komp
 
Overhaul's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: zg
Postovi: 517
Citiraj:
Autor syzygy Pregled postova
Ne kužim šta se bunite na prednosti SSD diska...
Imao sam na tjedan dana 80gb Intelov X25-M i rad s njime je bio znatno ugodniji nego s HDD-om.

Tišina računala, vrijeme dizanja, instaliranje programa, dizanje photoshopa i popratnih programa.... ono, čista uživancija.

I onda nakon toga se vratio na svoj Green koji em se glasa em je spor u pm.
Ma čuj, green nije za sistemski disk, naravno da to mora utjecati na performanse. Ja se isto pridružujem ljudima koji kažu da su očekivali više. Vjerujem da to ovisi koliko je prije ssd-a vlasnik imao rama, i kako konfigurirane i koje sistemske hard diskove. Još jedna mana koja stavlja sjenu na te ssd-ove je strepnja koja se pojavila pri čitanju raznih tema po forumima vezana uz neprestano ubrzano(?) "starenje" ssd-a... iako mi intel alatke kažu da je s malcem sve u redu, kojekakvi "realni" dijagnostički programi samo grickaju virtualni život tog intelovog ssd-a. Plus igrice ne igram, pa nemam nekih usporedbi iščeivanja loadanja nekakvih nivoa i tekstura.
Overhaul je offline  
Staro 08.11.2010., 20:34   #1908
speoon
Premium
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: vukovar
Postovi: 57
Ne treba se bojati kupnje SSD-a.prije je bilo problema,ali sad ne žalim što sam ih kupio...
speoon je offline  
Staro 10.11.2010., 09:14   #1909
Jerry Drake
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 358
Ja sve nekako čekam da ti SSD-ovi pojeftine da si mogu priuštit jednog za po doma,a ono ništa
Mislim, idu sve jeftiniji iz godine u godinu, ali nema značajnijeg pojeftinjenja.

Imam komp sa 8 giga memorije, 3 Ghz dual core procesorom i realno tu nemam potrebe išta mijenjat ili nadograđivat. Jedino bi osjetio razliku da za programe i OS stavim SSD disk. Nisam gledao skoro godinu dana SSD diskove i još uvijek mi je to preskupo. Budući da imam dva OS-a trebao bi mi SSD od 250 GB koji bi podijelio na dva OS-a, a tako nešto je još uvijek astronomski skupo za mene.
__________________
let my people go!
Jerry Drake je offline  
Staro 10.11.2010., 10:17   #1910
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
Sto ce ti 250gb?

Ako gore ide samo OS onda mozes glatko uzet 128gb, za svakog po 64gb i ostavis si hard disk za podatke. Ne znam koliko bi trebali bit veliki programi da nebi stali na minimalno 45gb koliko bi ti ostalo kad bi OS instaliro
Astral je offline  
Staro 10.11.2010., 10:28   #1911
Jerry Drake
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 358
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
Sto ce ti 250gb?

Ako gore ide samo OS onda mozes glatko uzet 128gb, za svakog po 64gb i ostavis si hard disk za podatke. Ne znam koliko bi trebali bit veliki programi da nebi stali na minimalno 45gb koliko bi ti ostalo kad bi OS instaliro
pa to mi je taman na knap

Gore bi išli Winsi + OSX, svaki od njih s paletom video edit i photo programa, plus na Winse bi išle i dvije tri igre. Samo Iphoto sa slikama na OSX-u ima oko 20 gb. Jer, da samo OS stavim na SSD, bez tih nekih programa i baza s kojima često baratam, nisam niš napravio, jer komp ionako rijetko palim i rijetko dižem OS.

Nije mi SSD nešto pod mus za kupit, no od pojave SSD-a do sad mislio sam da će se cijene više približit HDD-ovima. Kad bi dobar SSD od 250Gb mogao kupiti za cca 1.000,00 kn, to bi već bila dobra investicija.

Izgleda da se mora pojaviti i next best thing nakon SSD-a da bi ovi počeli s padom cijena.
__________________
let my people go!
Jerry Drake je offline  
Staro 10.11.2010., 10:32   #1912
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
Sto ce ti 250gb?

Ako gore ide samo OS onda mozes glatko uzet 128gb, za svakog po 64gb i ostavis si hard disk za podatke. Ne znam koliko bi trebali bit veliki programi da nebi stali na minimalno 45gb koliko bi ti ostalo kad bi OS instaliro
Ja sad u prijenosniku imam 250 GB.
Cca 100 GB slobodno, znači 250 je praktički minimalna veličina.
E sad, imam problem: ako stavim toliki SSD, trebao bih nekog da mi objasni kako opravdati kupnju. Stavljanje "diska za podatke" preko USB-a (ili na neki drugi način) ne hoda, praktičnost mi je važnija.
Brzina HDD-a više nego dovoljna (7200, nema nekih ozbiljnih problema s brzinom, hibernacija i ostalo), poslovna svrha, nema igrica i sličnih gluposti, nema još bitnih podataka koji bi odlučivali o izboru...
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 10.11.2010., 10:39   #1913
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
heh, nisam prico za laptop, to je vec druga prica...ali opet, sad imas 250gb pa zato i koristis puno mjesta, da ti netko stavi SSD nutra od 128gb, nebi bilo idealno, ali siguran sam da bi se snaso
Citiraj:
Autor Jerry Drake Pregled postova
pa to mi je taman na knap

Gore bi išli Winsi + OSX, svaki od njih s paletom video edit i photo programa, plus na Winse bi išle i dvije tri igre. Samo Iphoto sa slikama na OSX-u ima oko 20 gb. Jer, da samo OS stavim na SSD, bez tih nekih programa i baza s kojima često baratam, nisam niš napravio, jer komp ionako rijetko palim i rijetko dižem OS.

Nije mi SSD nešto pod mus za kupit, no od pojave SSD-a do sad mislio sam da će se cijene više približit HDD-ovima. Kad bi dobar SSD od 250Gb mogao kupiti za cca 1.000,00 kn, to bi već bila dobra investicija.

Izgleda da se mora pojaviti i next best thing nakon SSD-a da bi ovi počeli s padom cijena.
hehe, jbg kad se nema love moras se neceg odrec, recimo igrica na SSD-u, i nije toliko bitna pojava

a to da su skupi ko zlato...jesu, slazem se

ja vec mjesecima pikiram neki od 60GB samo za OS, ali skoro 1000kn za 60gb mi je suluda investicija jos uvijek
Astral je offline  
Staro 10.11.2010., 10:41   #1914
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
heh, nisam prico za laptop, to je vec druga prica...ali opet, sad imas 250gb pa zato i koristis puno mjesta, da ti netko stavi SSD nutra od 128gb, nebi bilo idealno, ali siguran sam da bi se snaso
Problem je u tome što sam mijenjao takav za ovaj od 250 jer nisam više mogao smisliti mjesta.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline  
Staro 10.11.2010., 10:46   #1915
Jerry Drake
Premium
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: ZG
Postovi: 358
Citiraj:
Autor Astral Pregled postova
hehe, jbg kad se nema love moras se neceg odrec, recimo igrica na SSD-u, i nije toliko bitna pojava
Ma znam, moj post je išao više u smjeru da je SSD još uvijek neisplativ većini kućnih korisnika, pa čak i za neke profi namjene (kad pogledaš uloženo/dobiveno). Makar sa svime što na kompjuteru radim odskačem od većine korisnika (kao i većina ekipe na ovom forumu), još uvijek si nekako ne bih mogao opravdati investiciju u SSD.
__________________
let my people go!
Jerry Drake je offline  
Staro 10.11.2010., 10:46   #1916
Astral
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,522
ma i nije opravdana, nemoguce je opravdat osim ako imas viska love...

eventualno sta bi se isplatilo je neki 60gb ssd na koji bi iso 1 OS sa svim programima i eventualno jedna-dvije igre ako bi stalo i koristit obican hard za storage, to je najisplatljivije jer bi vidio sva ubrzanja ssd-a, za najmanje love
Citiraj:
Autor Old Iggy Pregled postova
Problem je u tome što sam mijenjao takav za ovaj od 250 jer nisam više mogao smisliti mjesta.
heh, a onda ne znam stvarno, ali po onome sta si napiso cini mi se da nebi trebo bit opterecen nabavom ssd-a, mislim da ti netreba za tvoju svrhu
Astral je offline  
Staro 10.11.2010., 15:34   #1917
Ožuj
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Ja sam presao sa raid 0 na dva F3 1TB Samsunga na Mushkinov Calisto 60 Gb SSD kao sistemski disk za Win 7 + programi i dvije igre, i mogu reci da je ubrzanje stvarno osjetno u svakodnevnom radu. Nije mi zao tih 1100 kunjerosa koliko me kostao.
Ko se jednom navuce na SSD nema vise natrag...
Ožuj je offline  
Staro 12.11.2010., 18:37   #1918
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Imam problema sa svojim X25-M G2, jucer mi nije htjelo bootat windowse iz cista mira, dan prije sve uredno radilo, i nakon raznih pokusaja ozivljavanja odustanem i krenem ih nanovo instalirat ali prilikom bootanja sa dvd-a i pokretanja instalacije ona se smrzne na ekranu "starting setup" i ne mice se.

Onda sam pozva prijatalja sa laptopom i spojili smo disk preko usb-a, i uredno ga ocita i moze se s njim radit, nakon toga ga formatiramo "rucno" iz windowsa i ja ga vratim u komp i pokusam opet instalaciju windowsa.
Ovaj put instalacija krene ali ne mice se od 0% i nakon par minuta izbaci error: "Windows could not format a partition on disk 0... error code 0x80070057"

Nakon toga zamjenim mjesta, odnosno sata kabele ssd-a i 1.5TB hdd-a i ponovo pokrenem instalaciju, ovaj put sve uredno prođe i windowsi se instaliraju. Poslije sve vratim kako je i bilo testiram disk sa SSD Toolbox-om i kao sve je u redu.

Ali danas primjetim da mi je PC cudno "spor" odnosno dok ssd nesto vrti nemoguce je bilo sta drugo radit na njemu. I krenem provjerit performanse sa "As SSD" benchom i dobijem ovo:

-Prvi put se program smrzne i ne reagira:


-Nakon saltanja kabela i raznih kombinacija svaki put prođe test, vratim nakon toga kabele kako su bili i opet prođe test, ali uvijek sa slicnim rezultatom:


A ovo je normalan rezultat nekog momka iz "As SSD" teme:



Buni me to sta kad zamjenim mjesta na maticnoj ssd-u i hdd-u on kao "proradi" onda vratim sve na staro, on opet normalno radi a prije 3 min tako nije htjelo bootat windowse i "write" mu je ko floppy disketi.
Primjecujem da mi je ovaj zeleni broj drukciji "Offset/Alignment @ 4k Cluster", iako neznam sta to znaci znam da treba bit 1024K ali nije.

I sad ja ne kuzim koji mu je bog, ima li neko ideju neku ? Da ga reklamiram ili ne.

Zadnje izmijenjeno od: Vendetta. 12.11.2010. u 18:45.
Vendetta je offline  
Staro 12.11.2010., 18:40   #1919
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Jedan rez, malo slabiji ti je IDE a drugi ACHI i to je normalno. Upali ACHI u biosu i disk ce ti radit normalno.
Jedino ak ti iz nekog razloga u win nije upaljen ACHI. Ona ga moras upalti jer ce ti se desavat ovo sa zamrzavanjem kad upalis ACHI u biosu a u win ne.
MAGARAC je offline  
Staro 12.11.2010., 19:26   #1920
Vendetta
Premium
Moj komp
 
Vendetta's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Split
Postovi: 919
Citiraj:
Autor MAGARAC Pregled postova
Jedan rez, malo slabiji ti je IDE a drugi ACHI i to je normalno. Upali ACHI u biosu i disk ce ti radit normalno.
Jedino ak ti iz nekog razloga u win nije upaljen ACHI. Ona ga moras upalti jer ce ti se desavat ovo sa zamrzavanjem kad upalis ACHI u biosu a u win ne.


Sad je bolje, hvala.

Sorry na kronoloskom romanu.

I dalje ne kuzim sta mu je jucer bilo i zasto je danas onako bijedno radija na momente, AHCI nije u windosu bija upaljen.
Vendetta je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na