Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.05.2015., 21:36   #1621
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2015., 08:24   #1622
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
ma one male tanke, krivo napisao, aaa
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.05.2015., 08:57   #1623
smirnoff
Premium
Moj komp
 
smirnoff's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: nisam u ZG!!!!!!!!
Postovi: 1,171
2 puta po AA baterije - dakle AAAA baterije
smirnoff je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2015., 19:29   #1624
Sporbie
Premium
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 41
Pozdrav. Ja bi si htio priuštiti malo kvalitetnije (ali ne sad baš top tier) slušalice, te uz njih zvučnu karticu te po potrebi pojačalo (ne kužim se baš ali koliko sam skužio generalno za veće slušalice treba pojačalo?).

Nisam neki audiofil pa što se tiče zvučne kartice i pojačala jedini kriterij je da se ne čuju one iritantne smetnje s matične koje se inače čuju kod ugrađenih zvučnih kartica te da je zvučna dobar prijatelj sa Linuxom.

Slušalice će se koristi za slušanje teških metala i gaminga.

Budget je oko 1000kn, nadam se da je to dovoljno.

Zahvaljujem unaprijed.
Sporbie je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2015., 13:33   #1625
Gemmy
smeghead
Moj komp
 
Gemmy's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,946
moze preporuka slusalica za gaming do nekih 500-700 ali da su sto kvalitenije, i sa sto duzom garancijom
koristim on board zvuk, znaci nis posebo

imao sam vec hrpu razlicitih u zadnjih 10g od 100kn do 500 i sve imaju isti problem, da prestane raditi jedna slusalica nakon nekog vremena, tako da cak razmisljam o bezicnim ako bi to rijesilo taj problem

jel se mozda vise isplatit uzet polovni logitech 930 preko foruma? ili opet neke jeftinije i stalno muku mucit s reklamacijama nakon nekog vremena
Gemmy je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2015., 20:17   #1626
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
Danas sam se odlucio malo pocastiti
Click image for larger version

Name:	uploadfromtaptalk1432837031914.jpg
Views:	549
Size:	1.64 MB
ID:	14970
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 28.05.2015., 23:52   #1627
wireless_os
Premium
Moj komp
 
wireless_os's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 613
Koji model točno? Izgledaju ko moje m40x, ali opet, iz ovog kuta svi modeli te serije izgledaju slično.
__________________
*************************************





Intel Celeron G1820
ASRock H81M-HDS
8 GB Kingmax
23'' LG Flatron W2361V
NVIDIA GeForce GTX 960
Samsung Spinpoint F1 @ 1 TB
INTEL SSD - 120 GB
LC POWER LC6650GP3 V2.3
Antec Sonata Elite
MX 518
Logi tipkovnica neka..
NuForce usb DAC


wireless_os je offline   Reply With Quote
Staro 29.05.2015., 12:40   #1628
RAUL
Registered User
 
Datum registracije: May 2006
Lokacija: Worldwide
Postovi: 2,547
m20x
RAUL je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2015., 16:11   #1629
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
pozz, trebam preporuku za neke slusalice do 50-tak eura... da mogu u miru odigrat si nest ili odgledat neku seriju bez da se zena dere da "stisam to!"

malo sam citao temu unazad i ove su mi zapele za oko
http://www.combo.hr/katalog/studio-o...681-evo-detail

jel imaju kakvu konkurenciju u tom rangu, cisto da pogledam?
__________________
slow is smooth, smooth is fast...

Zadnje izmijenjeno od: santos. 01.06.2015. u 16:43.
santos je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2015., 16:49   #1630
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Eventualno HD-662 da još manje smetaš gospođu. Zatvorene se manje čuju prema van
Dac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.06.2015., 18:19   #1631
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
kolko igra ulogu u zvuku stavka zatvorene/poluotvorene slusalice, izuzev da se na zatvorenima manje cuje van?

nemam uopce iskustva s ovakvim slusalicama, zadnje sam koristio sonyeve in-ear kojima je naravno, otiso kontakt u jednoj od slusalica.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...

Zadnje izmijenjeno od: santos. 01.06.2015. u 18:29.
santos je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2015., 19:12   #1632
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Teorije su jedno, prakse su drugo - trebat ćeš direktnu usporedbu da izabereš favorita. Closed, open ili semi-open. Tja.

http://lifehacker.com/open-and-close...-you-505912333
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 01.06.2015., 19:27   #1633
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
pogledao sam to, nije mi bas puno pomoglo.

kontaktirao sam frenda koji radi u sonus artu, i odlucio sam se za semi open.

__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2015., 13:26   #1634
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
ovako, uzeo sam H681 EVO, stigle danas...



jel moze neko isprobat ovu pjesmu na YT, dal mu krcka na nekim dijelovima dok lik pjeva, ja cujem krckanje i sad ne znam dal je do pjesme il je do slusalica...

ovo su mi prve slusalice ovakvog tipa...

https://youtu.be/FGAyjfwK-wI

takodjer, u windowsima mi je pojacano do kraja, i na YT do kraja, ne cini mi se pretjerano glasno, onako srednje. (cak mi se cini da na istoj razini glasnoce na 2.1 logitechovim zvucnicima svira glasnije nego na istoj razini glasnoce na slusalicama)
dal trebam promjenit audio drivere ili ima neki utility di mogu dodatno pojacat?
__________________
slow is smooth, smooth is fast...

Zadnje izmijenjeno od: santos. 03.06.2015. u 13:37.
santos je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2015., 13:36   #1635
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Slusalice

Meni nista ne krcka, cuje se beat samo na pojedinim mjestima kad pjeva pa da nisi mozda s tim zamjenio.
Slabe su ti slusalice ako ti je sve do kraja, a tebi osrednja glasnoca
Ali ne razumijem zasto si uzeo te slusalice kad u ovom svom budzetu do 50€ si mogao uzeti podosta raznih modela sonya, akg-a, senheisera, audio technice, itd.??
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2015., 13:42   #1636
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
zato jer je ekipa to predlozila te superlux modele i to mi je odgovaralo cjenovno. a i ne volim pretjerano kupovat rabljeno.

za moje potrebe su ok, samo jos da mogu volume pojacat nekako dodadno.

evo isprobao opet. na 50% volumea u windowsima mi nista ne krcka, na 100% mi krcka od 00:23 pa nadalje...

driveri ili slusalice?
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2015., 13:46   #1637
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Slusalice

Pa ja ne govorim o rabljenim nego novim imas masu modela navedenih marki nove za do 50€ i za home usere su vrhunske.
Noup, meni i dalje ne krcka nista, provjerio opet na ovih 00:23 sta si napisao...mislim da bi ti prije moglo bit do slusalica, ali vidi sta ce drugi reci
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2015., 14:00   #1638
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
izgleda da je do drivera...
probao na netbooku, i , osim sta se mozde duplo glasnije pojacat volume, nema krckanja...

znaci moram se bacit u potragu za drugim realtek driverima


edit: malo se poigrao s opcijama i finta je bila prebacit sa zvucnika na slusalice

http://prntscr.com/7cm5nt
__________________
slow is smooth, smooth is fast...

Zadnje izmijenjeno od: santos. 03.06.2015. u 14:18.
santos je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2015., 21:00   #1639
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Nema dosta snage da potjera postene slusalice. Mozda ti ni ovako nece biti dovoljno glasno, ako ne bude ima za kupiti neskupih pojacala za slusalice. Proguglaj FiiO
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 03.06.2015., 21:08   #1640
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
hm, najjeftiniji model kosta kolko i slusalice...

zasad je dobro, ne treba mi glasnije s obzirom da koristim uglavnom za igre, za muziku bi trebalo jos malo volumea...

bi li mozda neka zvucna kartica poboljsala stanje?
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2015., 20:28   #1641
Dac
Premium
Moj komp
 
Dac's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 664
Sigurno, ima ih koje se baš ističu sa ugrađenim pojačalima za slušalice. Ali ne pitaj me konkretnije jer nemam iskustva iz prve ruke
Dac je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2015., 20:58   #1642
Pizz
Registered Abuser
Moj komp
 
Pizz's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Velika Gorica \ ZG
Postovi: 747
uhu,,, nezamjetih do sad tma -2 vani

http://aiaiai.dk/

kao ponosni vlasnik tma - 1 već tri godine, preporučam
Pizz je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 14:03   #1643
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor Laszlo Pregled postova
Pa ja ne govorim o rabljenim nego novim imas masu modela navedenih marki nove za do 50€ i za home usere su vrhunske.
Noup, meni i dalje ne krcka nista, provjerio opet na ovih 00:23 sta si napisao...mislim da bi ti prije moglo bit do slusalica, ali vidi sta ce drugi reci
To sto na necemu pise Sennheiser, AKG ili AT ne znaci da su dobre slusalice.
Sto ti to znaci da su za "home usere" vrhunske? Ja glazbu slusam doma, slusalice koje koristim redom kostaju puno vise od 50€ i daleko su od vrhunskih.
S obzirom da sam imao priliku poslusati vecinu Superlux modela mogu ti bez ikakve dileme reci da Superlux od 50€ zvuce bolje od bilo kojih koje si napisao do 100€ a i skupljih.

Ovo sto govoris je isto ko da kazes nekom kupcu kineskog flagship mobitela kako je za 200€ mogao kupiti Samsunga ili Sonyja. Da, mogao je, ali kakvog?
skitnica je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 14:19   #1644
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
Citiraj:
Autor santos Pregled postova
bi li mozda neka zvucna kartica poboljsala stanje?
Ako nisi vec kupio nesto....

Provjeri koliko Ohma ( Ω ) imaju slusalice. Vise Ohma zanci da su "zahtjevnije" za pojacalo u kartici. Probaj ubost neku koja ima deklaraciju na vise Ω od tvojih slusalica.
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 14:27   #1645
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
@skitnica - ne bih se slozio. Najjeftiniji AKG po meni pojede po kvaliteti zvuka i kvaliteti opcenitoj bilo koji superlux do 50€.
Pod "home usere" sam mislio nekakvu prosjecnu potrebu korisnika koji doma igraju igrice ili slusaju muziku na slusalice. Imam i ja AEG busilicu od tada 1000 maraka iako mi treba samo za kucne sitnice pa sta sad to znaci da svi "home useri" busilica moraju imati takvu; dakle govorim o prosjecnim potrebama.
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 14:31   #1646
Chuby
Premium
Moj komp
 
Chuby's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,274
AKG nisu za svakoga
Chuby je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 14:32   #1647
santos
Premium
Moj komp
 
santos's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Čakovec / AT
Postovi: 1,782
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
To sto na necemu pise Sennheiser, AKG ili AT ne znaci da su dobre slusalice.
Sto ti to znaci da su za "home usere" vrhunske? Ja glazbu slusam doma, slusalice koje koristim redom kostaju puno vise od 50€ i daleko su od vrhunskih.
S obzirom da sam imao priliku poslusati vecinu Superlux modela mogu ti bez ikakve dileme reci da Superlux od 50€ zvuce bolje od bilo kojih koje si napisao do 100€ a i skupljih.

Ovo sto govoris je isto ko da kazes nekom kupcu kineskog flagship mobitela kako je za 200€ mogao kupiti Samsunga ili Sonyja. Da, mogao je, ali kakvog?
kako ti je rekoooo

Citiraj:
Autor Chuby Pregled postova
Ako nisi vec kupio nesto....

Provjeri koliko Ohma ( Ω ) imaju slusalice. Vise Ohma zanci da su "zahtjevnije" za pojacalo u kartici. Probaj ubost neku koja ima deklaraciju na vise Ω od tvojih slusalica.

zasad mi je oke i ovako, dok sam prebacio settingse . ako vidim da se pokaze potreba, cu uzet onda... 32 ohma imaju sluske. tnx

Citiraj:
Autor Laszlo Pregled postova
@skitnica - ne bih se slozio. Najjeftiniji AKG po meni pojede po kvaliteti zvuka i kvaliteti opcenitoj bilo koji superlux do 50€.
Pod "home usere" sam mislio nekakvu prosjecnu potrebu korisnika koji doma igraju igrice ili slusaju muziku na slusalice. Imam i ja AEG busilicu od tada 1000 maraka iako mi treba samo za kucne sitnice pa sta sad to znaci da svi "home useri" busilica moraju imati takvu; dakle govorim o prosjecnim potrebama.

ja pak bi rekao da usporedjujes kruske i jabuke. ne mozes usporedjivat cijenu busilice (nesto sta fizicki radi, trpe materijali, i o cem ti ovisi dal ce ti krepat busilica ili ne), sa cijenom slusalica. svatko ko ima malo pameti u glavi ce kupit busilicu kako spada, ako ju ne misli koristit jedan dan.
__________________
slow is smooth, smooth is fast...
santos je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 15:38   #1648
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Slusalice

Citiraj:
Autor santos Pregled postova
ja pak bi rekao da usporedjujes kruske i jabuke. ne mozes usporedjivat cijenu busilice (nesto sta fizicki radi, trpe materijali, i o cem ti ovisi dal ce ti krepat busilica ili ne), sa cijenom slusalica. svatko ko ima malo pameti u glavi ce kupit busilicu kako spada, ako ju ne misli koristit jedan dan.

Pa zar nije tako i sa slusalica i opcenito svim mogucim proizvodima ako cemo tako gledat?
Ako zelis nesto sta spada uzet ces bolje.
Ali radi se o tome da za nekakve prosjecne kucne potrebe ti ne treba takva busilica jer i ona za 1000kn ce obavljati cist ok posao koji ti doma treba (par rupa godisnje) i nece riknuti bas za jedan dan.
Tako je i sa slusalicama, imam AKG stare 30 godina i rade savrseno kao nove, a bas me zanima oce mi moje sony koje koristim isto trajat duze od 6-7 godina. Ali poanta je da mi za moje doma potrebe slusanja muzike i gejmanja ne trebaju te AKG koje su stoput skuplje
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 16:35   #1649
Kal-EL
Premium
Moj komp
 
Kal-EL's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 478
Citiraj:
Autor skitnica Pregled postova
To sto na necemu pise Sennheiser, AKG ili AT ne znaci da su dobre slusalice.
Imam već par godina Sennheiser slušalice, mislim 518 ili slično, i još uvijek zvuče odlično.
Ne mislim ništa o drugim proizvođačima, samo hvalim Sennheisera
Kal-EL je offline   Reply With Quote
Staro 08.06.2015., 18:12   #1650
skitnica
Debeli gad
 
skitnica's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2010
Lokacija: Makarska
Postovi: 805
Citiraj:
Autor Laszlo Pregled postova
Pa zar nije tako i sa slusalica i opcenito svim mogucim proizvodima ako cemo tako gledat?
Ako zelis nesto sta spada uzet ces bolje.
Ali radi se o tome da za nekakve prosjecne kucne potrebe ti ne treba takva busilica jer i ona za 1000kn ce obavljati cist ok posao koji ti doma treba (par rupa godisnje) i nece riknuti bas za jedan dan.
Tako je i sa slusalicama, imam AKG stare 30 godina i rade savrseno kao nove, a bas me zanima oce mi moje sony koje koristim isto trajat duze od 6-7 godina. Ali poanta je da mi za moje doma potrebe slusanja muzike i gejmanja ne trebaju te AKG koje su stoput skuplje
Naravno da nije. Bušilica služi za izbušiti rupu, slušalice za slušanje glazbe. Razlika između bolje i lošije (skuplje i jeftinije) bušilice je u tome što će skuplja za svog radnog vijeka izbušiti više rupa, brže će ih izbušiti... no razlika između produkta tog uređaja ne postoji. Rupa će biti ista.
Slušalice služe za reprodukciju zvuka. Zvuk koji će bolje i lošije slušalice proizvesti nije isti.
Najbitnija razlika je ipak u činjenici kako ti ranije nisi govorio o cjenovno različitim kategorijama nego o 50€ Senn, AKG, Sony... i 50€ Superlux. Svak kome kvaliteta zvuka nešto znači za toliko novca kupit će Superlux. Ostalima preporučam Superkonzum i slušalice od 20kn.


Citiraj:
Autor Kal-EL Pregled postova
Imam već par godina Sennheiser slušalice, mislim 518 ili slično, i još uvijek zvuče odlično.
Ne mislim ništa o drugim proizvođačima, samo hvalim Sennheisera
Da, dobre slušalice. Kvalitetom zvuka malo ispod Superlux, kvalitetom izrade dosta iznad. I tri (3) puta skuplje

Da su sad ispred mene oba modela (a bile su jedno vrijeme) za većinu glazbe bi ipak prištekao HD-681evo dok bi za heavy metal izabrao HD518.

Sto se samih HD-681evo tiče:

Mislim da se proizvode isključivo u 32 ohm varijanti a to znači da bi ih svaka integruša ili čak mobitel trebao pristojno pogurati. do granice ugodnog (i zdravog) slušanja.

Ono što ne volim kod Superlux i Samson slušalica (osim jeftine plastike, a potvrdilo se kroz 2 komada Superlux i jedne Samson) je da same od sebe stvaraju nekakvu smetnju (šum).
Taj se šum ne čuje u njima dok se sluša glazba ali ako su prikopčane na sistem na koji su spojeni dosta pojačani zvučnici, šum se čuje iz zvučnika. Logika mi govori da bi to trebala biti mana pojačala no s ni jednim drugim slušalicama nemam taj problem.
skitnica je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na