Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.10.2009., 16:04   #91
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Citiraj:
Autor Guls Pregled postova
O bez brige, ona je jako dobro ukorijenjena tamo... ona će super proći. Kao i verica. Nadrapat će raja, eto ko će nadrapat. Jeb** ti pravdu i državu.
Manageri iz posrnulih poduzeca nisu bas trazena roba na trzistu, radnik jos nade posao, ali manageri kako koji ovisi o vezama i poznanstvima. Tako da se ne brini, zabrinuta je i ona pogotovo u ovo recesijsko vrijeme.

Sto se tice Osjecke poslovnice i pametnjakovica sta su se prebacili sa ugovora na neodredeno na odredeno, dobro ih je uprava zeznula sad kad im istekne ugovor nece imati pravo na naknadu sa burze rada.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”

Zadnje izmijenjeno od: Bono. 28.10.2009. u 16:38.
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 16:14   #92
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
A kaj da velim osim - pozlatile ti se riječi. Koja je to kuja bila...
Guls je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.10.2009., 16:16   #93
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
*****************************************

Zadnje izmijenjeno od: tor. 28.10.2009. u 17:16.
  Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 16:19   #94
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
A ja ne znam ko je tjerao te ljude da trpe ponižavanja? Zaposlenici Ve-mila mi baš i ne izgledaju ko ljudi sa troje djece i stanarinom pa im je tih 2500kn neophodno. Meni je još uvijek draži moj ponos nego 2500kn...Sigurno ne bi trpio neku babetinu da se iživljava na meni.
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 16:29   #95
Guls
Premium
Moj komp
 
Guls's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: Sveta Nedelja
Postovi: 2,937
Gle rista, vjeruj mi, kad u životu pogriješiš i život te stisne, moraš prihvatiti nešto, bilo što što ti može dati kakav takav oslonac. Meni je lova trebala, al ono, presušno. TO je uletilo, reko bolje išta nego ništa, imam znanje, imam volju. Umjesto da žicarim okolo i klošarim se, išao sam to zaraditi pošteno, ali sam pošteno i izletio van ko zadnje smeće jer sam slijedio neku pravdu i moral, a ne njihove smrdljive prevare, ulizivanja i podmetačine radnicima.

Premda dok sam ja tamo radio, plaća je uvijek bila na vrijeme. Bio je i regres za ljeto i božićnica. To je bilo 2007. No svi ostali uvjeti u toj firmi su bili katastrofa. Da nije bilo mojih frendova gore koji su valjda bili jedina svijetla točka svega, cijelu upravu bi potukao ko zečeve. Hrpa nesposobnih, preko veze ubačenih, "rodijaka" koji ne znaju raditi svoj posao. Svi su se ponašali tako uzvišeno kao da su Boga samog uhvatili za bradu, bilo je tu i šamara i svađa i prijetnji i nema čega nema... Ugovori su bili sramotni, gableca skoro nismo ni imali, ali čovjek i dalje živi u tom nekom idealu zanemarujući činjenice te misli bit će bolje... dok jednom ne pukne.

Uglavnom da sad tu ne pričam markove konake, treba se njima osvetiti. Tek si onda miran i možeš zatvoriti tu knjigu. A kako stvari idu, sami će sebe zajebati.
Guls je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 17:18   #96
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
*****************************************
Hoću cenzurirati, jer s time niš ne postižeš osim toga da to moraju čitati svi ostali sudionici foruma. Potpuno nepotrebno i nekulturno.
Jasno mi sve strasti na ovoj temi, ogorčenje i sve ostalo - no nemojmo i mi svi skupa biti ti iste seljačine po kojima pljujemo, pišimo bar bez 43 psovke zaredom.
tor je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 18:14   #97
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Nevezano uz skandal, ali je li netko primjetio drastičan rast cijena u Vemilu? Procesori, matične, diskovi, grafičke ... sve je poskupilo za 20ak% ili čak i više. Valjda se rješavaju svega što je ostalo, a ima dovoljno naivnih koji se ne razumiju i doći će i Vemil i platiti koliko ih zatraže.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 18:17   #98
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Nevezano uz skandal, ali je li netko primjetio drastičan rast cijena u Vemilu? Procesori, matične, diskovi, grafičke ... sve je poskupilo za 20ak% ili čak i više. Valjda se rješavaju svega što je ostalo
A ostalo je gotovo ništa... Upravo sad gledam ponudu malo, imaju ravno 12 grafa u svim poslovnicama skupa
http://www.ve-mil.hr/Cjenik.aspx#Grp...fkart&c=000000
Game over
__________________

C L O W N I N G A R O U N D
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 18:18   #99
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,909
Citiraj:
Autor BladeRunner Pregled postova
A ja ne znam ko je tjerao te ljude da trpe ponižavanja? Zaposlenici Ve-mila mi baš i ne izgledaju ko ljudi sa troje djece i stanarinom pa im je tih 2500kn neophodno. Meni je još uvijek draži moj ponos nego 2500kn...Sigurno ne bi trpio neku babetinu da se iživljava na meni.
Ima ljudi čiji starci nisu u stanju financirati njihov studij, pogotovo ako su iz drugih gradova. Ima studenata koji ne studiraju na teret Ministarstva, pa sami plaćaju faks. Osim toga, student koji živi sa starcima lijepo živi sa studentskim pravima i s 2,500kn (ako starci nisu u financijskoj gabuli).

E sad, ljudi trpe, pogotovo kad im treba lova ili ako su u nekom kreditu. Svatko ima svoj prag tolerancije prema abuseanju na poslu. Netko si nađe alternativu prije netko poslije, ovisi koliko je sretan i sposoban.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 18:22   #100
BladeRunner
Type R
Moj komp
 
BladeRunner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: El Segundo School of Finance
Postovi: 1,485
Citiraj:
Autor medo Pregled postova
Ima ljudi čiji starci nisu u stanju financirati njihov studij, pogotovo ako su iz drugih gradova. Ima studenata koji ne studiraju na teret Ministarstva, pa sami plaćaju faks. Osim toga, student koji živi sa starcima lijepo živi sa studentskim pravima i s 2,500kn (ako starci nisu u financijskoj gabuli).

E sad, ljudi trpe, pogotovo kad im treba lova ili ako su u nekom kreditu. Svatko ima svoj prag tolerancije prema abuseanju na poslu. Netko si nađe alternativu prije netko poslije, ovisi koliko je sretan i sposoban.
Znam kako je radit i sam plaćat faks i ostale pizdarije, al opet ne mogu razumjet ljude koji su spremni toliko dugo trpit pizdarije. Ajd neka, mjesec-dva, dok nađe nešto drugo, ali godinama...no way... U godinu dana se može nać 10 slično plaćenih poslova.
__________________
David linčujem Davida Finčera
BladeRunner je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.10.2009., 18:55   #101
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 695
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Manageri iz posrnulih poduzeca nisu bas trazena roba na trzistu, radnik jos nade posao, ali manageri kako koji ovisi o vezama i poznanstvima. Tako da se ne brini, zabrinuta je i ona pogotovo u ovo recesijsko vrijeme.

Sto se tice Osjecke poslovnice i pametnjakovica sta su se prebacili sa ugovora na neodredeno na odredeno, dobro ih je uprava zeznula sad kad im istekne ugovor nece imati pravo na naknadu sa burze rada.
u krivu si, imas pravo na naknadu ako ti je istekao ugovor, odnosno nisi raskinuo radni odnos svojom krivicom.
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 19:08   #102
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Citiraj:
Autor JuVe Pregled postova
u krivu si, imas pravo na naknadu ako ti je istekao ugovor, odnosno nisi raskinuo radni odnos svojom krivicom.
Jesi siguran, jer je ovaj lik iz Osijeka rekao da oni zele da im Ve-mil da ugovor, a ne samo da im istekne ugovor jer nemaju pravo na naknadu.
Nisam nikad radio na odredeni ugovor tako da neznam iz prakse.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 19:14   #103
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 695
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Jesi siguran, jer je ovaj lik iz Osijeka rekao da oni zele da im Ve-mil da ugovor, a ne samo da im istekne ugovor jer nemaju pravo na naknadu.
Nisam nikad radio na odredeni ugovor tako da neznam iz prakse.
nisi pratio, ja sam prije mjesec dana imao okrsaj s njima po istom scenariju u Splitu... tako da iz prve ruke znam da se moze.
medjutim, neke su zajebali na nacin da su "svojevoljno" raskinuli ugovore na neodredjeno i potpisali ugovore na odredjeno, koji se puno lakse raskinu.
moguce je da je ovaj htio da im daju "odluku o prekidu radnog odnosa" koju sam ja dobio ali teskom mukom.

uvjeti za HZZ
http://www.hzz.hr/default.aspx?id=3964
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 19:34   #104
stuc
Banned
 
stuc's Avatar
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: Online
Postovi: 2,402
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
Sto se tice Osjecke poslovnice i pametnjakovica sta su se prebacili sa ugovora na neodredeno na odredeno, dobro ih je uprava zeznula sad kad im istekne ugovor nece imati pravo na naknadu sa burze rada.
A vidio bi tebe da ti poslodavac kaže: potpiši ili si od sutra pa nadalje slobodan....

Ima 100 načina da ti poslodavac smanji primanja i to sasvim zakonito.
Ma samo da u mojoj firmi radiš pitao bih te ja tko je pametnjaković.. radio bi na 3 + 5 ugovorom određeno
i sa 28-30 godina kad to istekne pitao bih te na koje to uvjete nebi pristao i šta ti nebi potpisao...
stuc je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 19:55   #105
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
A vidio bi tebe da ti poslodavac kaže: potpiši ili si od sutra pa nadalje slobodan....

Ima 100 načina da ti poslodavac smanji primanja i to sasvim zakonito.
Ma samo da u mojoj firmi radiš pitao bih te ja tko je pametnjaković.. radio bi na 3 + 5 ugovorom određeno
i sa 28-30 godina kad to istekne pitao bih te na koje to uvjete nebi pristao i šta ti nebi potpisao...
Tocno to. I onda bi ti radnik vratio tamo di najvise boli i tako malo po malo i eto firma propada....
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 19:55   #106
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Citiraj:
Autor stuc Pregled postova
A vidio bi tebe da ti poslodavac kaže: potpiši ili si od sutra pa nadalje slobodan....

Ima 100 načina da ti poslodavac smanji primanja i to sasvim zakonito.
Ma samo da u mojoj firmi radiš pitao bih te ja tko je pametnjaković.. radio bi na 3 + 5 ugovorom određeno
i sa 28-30 godina kad to istekne pitao bih te na koje to uvjete nebi pristao i šta ti nebi potpisao...
A u kojoj firmi ti molim te radis?
Cijeli svoj studij sam studirao i radio, imao sam ugovor na neodredeno, dok sam jos radio nesamostalno isto sam dobio neki jadni ugovor po ucinku to naravno nisam potpisao, ali sam se nakon toga osvjestio i nasao bolje.
9 mjeseci nakon ta firma je propala i pokupio sam im vecinu posla.
Samo kazem ako je placa bila 2500kn, kad bi vec radio za tu placu rade bi slagao police u Konzumu nego radio u Ve-milu.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 20:44   #107
JuVe
Premium
 
JuVe's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Split
Postovi: 695
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
A u kojoj firmi ti molim te radis?
Cijeli svoj studij sam studirao i radio, imao sam ugovor na neodredeno, dok sam jos radio nesamostalno isto sam dobio neki jadni ugovor po ucinku to naravno nisam potpisao, ali sam se nakon toga osvjestio i nasao bolje.
9 mjeseci nakon ta firma je propala i pokupio sam im vecinu posla.
Samo kazem ako je placa bila 2500kn, kad bi vec radio za tu placu rade bi slagao police u Konzumu nego radio u Ve-milu.
ne mozes nikad reci sto bi kako bi ako to nisi osjetio na svojoj kozi.

uostalom, dobiti posao na neodredjeno DANAS, znaci biti na sretan i u normalnim radnim uvjetima... ostalima nije bas tako dobro.
JuVe je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 21:00   #108
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Istina dobiti relativno pristojan posao sa ugovorom na neodređeno je premija, posebno u privatnom sektoru, sreća za mene (a možda i nije sreća kako se stvari razvijaju) je da ja radim u državnom sektoru i tu su ugovori na neodređeno još uvjek za dosta radnih mjesta normalna stvar makar se i tu sve više migolje...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 21:09   #109
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Citiraj:
Autor JuVe Pregled postova
ne mozes nikad reci sto bi kako bi ako to nisi osjetio na svojoj kozi.

uostalom, dobiti posao na neodredjeno DANAS, znaci biti na sretan i u normalnim radnim uvjetima... ostalima nije bas tako dobro.
Bio u situaciji i naravno da nisam potpisao, samo sam proslijedio do odvjetniku koji kad je vidio ih je upozorio na brojne propuste. Aneks se nisu ni trudili slati, sto se tice Ve-mila kao sto sam stavio onaj post ocito ih tamo plase od pocetka i takav je nacin upravljanja, samo koliko sam vidio neki su potpisali i tamo su na odredeno, a drugi su na neodredeno i opet ce dobiti otkaz jer se poslovnica zatvara. Znaci nisu svi kolektivno potpisali.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 21:54   #110
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Ima se pravo na naknadu i kada istekne ugovor na odredjeno vrijeme. Nagledam se toga tokom godine jer sam u firmi gdje je politika tako zajebavat ljude kratkim ugovorima pazeci da ne bi slucajno ostvarili neka prava. Kako decki vecinom nemaju alternative redovno koriste naknadu cim ostvare onaj minimum od 9 mjeseci staza.
Lako moguce da cu i sam uskoro morati iskoristiti to pravo, "predugo" vec radim i pravnica je prilicno ljuta sto mi je morala dati bozicnicu, uskrsnicu, regres, godisnji pa sad opet bozicnicu jos malo.....vidim je vec kako cupa kosu i po dvoristu vristi "pa sto taj mali jos radi tu? zar nema niti jedna druga budala koja ce raditi na 10ak odgovornih pozicija za samo pola love koju bi morali dati pravom radniku?"

Ukratko, to je danasnja stvarnost vecine nas u ovoj drzavi. Kriviti decke iz vemila sto su pristali raditi za 2500kn??? Sjedili na toplom i premetali komponente okolo? Oni koji takve stvari pisu nisu ocito vidjeli kako se slican iznos moze zaraditi na daleko gore nacine.
Volio bi da mogu biti tako odvojen od stvarnosti kao sto su ocito neki.

Jedino s cime se mogu sloziti je da posla (dobrog, stalnog, dobro placenog) ima ako ga covjek stvarno zeli i spreman je na neke kompromise. Znam jer sam i sam bio u takvim situacijama ali ludo, tvrdoglavo....
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 21:56   #111
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor yedwy Pregled postova
Istina dobiti relativno pristojan posao sa ugovorom na neodređeno je premija, posebno u privatnom sektoru, sreća za mene (a možda i nije sreća kako se stvari razvijaju) je da ja radim u državnom sektoru i tu su ugovori na neodređeno još uvjek za dosta radnih mjesta normalna stvar makar se i tu sve više migolje...
u privatnom sektoru je kita labudova , nakon 3 godine , ti promijene naziv radnog mjesta i idemo "jovo-nanovo"....
  Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 22:06   #112
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Bono Pregled postova
A u kojoj firmi ti molim te radis?
Cijeli svoj studij sam studirao i radio, imao sam ugovor na neodredeno, dok sam jos radio nesamostalno isto sam dobio neki jadni ugovor po ucinku to naravno nisam potpisao, ali sam se nakon toga osvjestio i nasao bolje.
9 mjeseci nakon ta firma je propala i pokupio sam im vecinu posla.
Samo kazem ako je placa bila 2500kn, kad bi vec radio za tu placu rade bi slagao police u Konzumu nego radio u Ve-milu.

gle stari..kad ti dođu g**** do grla ne možeš birat i ideš je jednostavno MORAŠ...nema mame,tate, stričeva, ujaka s vezom ,k**** - palaca...ide se jer je došlo do grla---
danas je svima došlo do grla.
Danas svi "rade sve" , jer posla nema.
Nemaju izbora. UGOVOR NA NEODREĐENO VRIJEME?!??? Stari , budi sretan da ga imaš , većini je misaona imenica.
Nakon 3 godine drugi naziv radnog mjesta u ugovor i biraj , hoćeš potpisat ili nećeš.
E sad će netko reć "pa našao bih ja drugi , bolji , posao" . E NAŠLI BI MOJ ........ danas kad 150 ljudi dnevno dobiva otkaz.

I naravno , čak i ako ikad prođe ova "hrvatska kriza" , premda sumnjam da nama predstoji išta osim bankrota i totalne kolonizacije , i svojevrsnog ropstva stranih korporacija , OPET će se pojavit problem...tipa , otvori se natječaj i ne gleda se sposobnost , nego "znaš , imam ja jednog svog malog ,ma znaš moj nećak , ma moj onaj ."...i onda čast izuzecima po dobro plaćenim mjestima rade poluidioti.

Kad sam neki dan vidio tko radi u IT branši u poslovnici jedne strane banke i koja im je razina znanja , došlo mi je da gurnem prst u usta i zagrlim wc školjku.
  Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 22:09   #113
yedwy
Beskorisna bitanga...
Moj komp
 
yedwy's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Sesvete (Zg)
Postovi: 6,956
Zato i velim da je premija ako ga dobiješ, sad raznorazne tehnološki višak koji nije višak kerefeke su nažalost očito moguće...
__________________
--
Have a nice day...
yedwy je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 22:16   #114
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
S druge strane u Hg-spotu rade ljudi koji tamo rade od početka te se kuže u to šta prodaju, dok ovi koje rade u Vemila... mogli su tako staviti blagajnice iz Konzuma
Ima jedan dobar lik u HG-Spotu, Zvonimir se zove. Uvijek je ljubazan, uvijek voli pomoć i uvijek sve lijepo preporuči i imam osjećaj da stvarno zna šta radi...
IcyTexx je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 22:17   #115
D-I-A-B-L-O
Bannija :D
Moj komp
 
D-I-A-B-L-O's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 1,098
Ovo je samo refleksija onoga što sačinjava ovu državu a to je mito i korupcija na sve strane.
Ista stvar se dešava i kod mene u firmi, samo neznaju kako bi ljudima na fin način podjelili otkaze pa onda forsiraju ljude da idu radit po terenu skidaju plaće, ukidaju gablece i još da ne pričam šta sve ne.
Od 6. mjeseca pa do 9. kod nas su ljudima prepolovili plaće, ja sam konkretno imao plaću oko 8500-9000kn, za prošli mjesec sam dobio pola tog iznosa, a posla nikada nismo imali više nego što je ove godine, radimo svaki dan po 13-14h, njima lova ne da curi u džepove nego teče u potocima, ali eto, recesija je pa imaju priliku ugrabit još malo više nauštrb nas običnih radnika.

Što je najgore, dok sam imao prilku preći u drugu firmu, za nešto manju plaću, ja sam odbio, a ta firma i danas ima iste plaće kao i prije, samo što više ne zapošljavaju, tako da sam osuđen držati se ovoga što imam i nadati se da će to sve uskoro proći i da će se situacija stabilizirati.

Inače sam po struci profesionalni vozač, i stvarno mi nikada nije bio problem naći posao, ali sad u ovo vrijeme jednostavno sve se zaledilo, a možete onda mislt kako je tek nekome sa završenom npr trgovačkom školom, gdje će on naći posao?

Potpuno razumijem te jadnike koji su cijelo to vrijeme trpili i radili bez plaće, oni jednostavno nemaju izlaza, ili ćeš radit pa barem možda nešto i dobit ili ćeš sjedit doma i čekat da ti isključe struju i telefon zbog neplaćanja.
__________________
D-I-A-B-L-O je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 22:26   #116
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
vozaci su totalno pusiona u zadnje vrijeme. Silom posla u firmi moram stalno s njima suradjivati i ne mozes a da ne vidis da su u zadnje vrijeme svi iz vjecnih zajebanata postali najvece tuge. Glava uvucena medju ramenima, moras ih tuci da bi izvukao koju rijec iz njih. Uz gradjevinu jedna od grana koja je valjda najvise popusila ove godine. Jedino sto se o njoj slabo prica, vaznije je koliko bandic nije stanova uspio prodati


Btw, trgovci jos i pronalaze posla. Barem taj sektor usluga kod nas vjecno raste. Jedino ce sad biti malo frka kad ove pevecova gomila zavrsi na cesti.

No iskreno, kod cijele ove price o krizi i recesiji najvise me zivcira - ta prica. Odjednom je to postalo odgovor na sve, onog trenutka prosle godine kada je sanader izustio svoju slavnu "u banani smo" to je privatnom sektoru bila dozvola za ubojstvo. Nije vise uopce bitno koliko ima posla, ima li se love kao i prije ili cak i nesto vise...nema vise za nista. Na zahtjev za neki osnovni pribor za rad dobijas odgovor da je kriza i da se nema (istovremeno se ocekuje da radis svoj posao i dalje kao da ti je sve na raspolaganju naravno), ako ukazujes na neke nedostatke koje treba popraviti prije nego naprave vecu stetu odgovor je isti - kriza. Kada se steta dogodi popravlja se ekspresno, lova odjednom nije vise problem jer posao mora ici. To sto je to kostalo 10x vise nego da je sredjeno na vrijeme bez prica o krizi....tvog sefa nitko nece pitati zasto. Jer on je samo pijun koji izvrsava naredbe svoga sefa koji se opet ulizuje svome sefu.....sto je firma veca taj lanac je duzi i to vise najebes kada si pri kraju lanca.
A svjedok si takvih losih odluka na svakom koraku. Steta koju nize rukovodstvo svakodnevno radi kako bi se uvuklo u guzicu onom visem je dovoljna da pokrije rupu u drzavnom proracunu a ne da nagradi radnika postenom placom. Gledam samo kod sebe u firmi. Da gazda todoric zna koliko love gubi godisnje zbog nesposobnjakovica zaposlenih sto po rodbinskoj liniji sto po krevetu....jebes mi sve ako mu se ne bi helikopter od muke srusio

Ali sta ces, mozes sutjet, gledat i trpit. Ili prodavat zjake kod kuce i pricat kako nikada ne bi za 2500kn radio u vemilu. Ili slagao police u konzumu. Ili bio negdje na bausteli ili radnik na traci u nekoj tvornici...
To je lakse. Ali ne moze nam svima biti

Zadnje izmijenjeno od: greg SE. 28.10.2009. u 22:40.
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 22:40   #117
medo
#erase startup-config
Moj komp
 
medo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,909
Citiraj:
Autor greg SE Pregled postova
Ukratko, to je danasnja stvarnost vecine nas u ovoj drzavi. Kriviti decke iz vemila sto su pristali raditi za 2500kn??? Sjedili na toplom i premetali komponente okolo? Oni koji takve stvari pisu nisu ocito vidjeli kako se slican iznos moze zaraditi na daleko gore nacine.
Volio bi da mogu biti tako odvojen od stvarnosti kao sto su ocito neki.
ovo sam i ja htio napisati ranije, ali mi je misao pobjegla.

netko tko je navikao na ured ili neku drugu vrstu zatvorenog prostora najčešće nije svjestan da neki ljudi rade puno teže poslove za istu lovu ili satnicu. recimo čišćenje snijega, utovar/istovar tereta, građevinske radove... poslove gdje doslovno crkneš od posla i kad u 22h navečer ležiš u krevetu ne znajući gdje te više boli, prva pomisao ti je da te ujutro isto to čeka. i tako svaki dan, mjesecima....

ili kompić koji radi kao vozač... zapada u gužve, a klima u kombiju mu ne radi i znoj mu lijepi traperice za kožu. po zimi gume ćelave stare 5god, neodržavan, ne zna hoće li proći idući zavoj i živ doći kući. da ne velim da kombi ima dupli pretovar, a probio je dva servisna intervala kako nije bio održavan, pa ne zna ni da li će kombi dogurat do cilja i natrag ili će krepat na pola puta. A gazda ne plaća cestarinu, a ajmo svim okolnim cestama..... Pa ne zatvore Krčki most, Kikovicu ili Maslenicu na vrijeme, pa ti se prevali kombi na bok na buri... užas.

Ili kompić s faksa koji je vozio scooter za CityEX. po kiši, snijegu, nitko te ne pita. vozi Miško! pa ode negdje i scooter krepa na sred ceste. pa negdje padne, pa ga netko pobere s autom, kočnice mu ne rade kako treba, gumama se ni ne vidi dezen koliko su izguljene... a šefovi nabijaju tempo, "ajde šta nisi, onaj prije tebe bi već bio gotov sa svim pošiljkama...."

ti dečki u Ve-milu su imali su krov nad glavom na poslu, bilo im je toplo i imali su pristup svom hardwareu i svim tehničkim điđama koji vole da ga isprobavaju i vide iz prve ruke što valja, a što ne, što se vraća na reklamacije i sl. I pošteno zarađivali svoj kruh. Ja bi rekao da većina njihovih vršnjaka i kolega nema taj luksuz danas.
__________________
"It's not a bug, it's a feature!"
1N6pJsvusP7afu23qs1uBscK16wfcG7C8m
medo je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 22:50   #118
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
@greg SE vidim vec dva puta spominjes moju recenicu da nisi posteno ni procitao, rekao sam da bi rade slagao kutije u konzumu nego radio u ve-milu jer sam suradivao sa njima i znam kakva je radna atmosfera.
Za vasu informaciju kad sam zavrsio srednju radio sam u servisu i imao sam placu 4000kn, od tada sto je doslo vise IT firmi ta placa se srozala na 3500 u linksu na nize. Sa placom su se naravno i usluge i strucnost tih djelatnika srozali, a to je vec druga tema.
Znam dosta ljudi sta su radili u hgspotu, na pultu, svako malo su bili na mobitelu jer su sa strane jos dilali robu jer su dobijali jeftinije.
U Hrvatskoj se od IT struke napravila jedna djelatnost koju svi misle da mogu raditi i satnica se totalno srozala, na svu srecu na vrijeme sam promjenio svoju djelatnost tako da vise ne moram gledati ekipu koja misli da sve moze dobiti besplatno ili za satnicu 25kn/h naravno ne 8 sati nego kad se njima nesto pokvari.
A sa firmama tipa hgspot/ve-mil vise ne radim jer se nisu sposobni javiti na telefon, prebacio sam se na veleprodaju gdje bar imam svoj account managera kojeg uvijek mogu dobiti, njihov pocetak kraja je poceo kad su uveli bijelu tehniku i ostale gluposti vise nisu bili specijalizirani za nista i svatko tko je vrijedio je otisao.
Jos koju godinu pa bi bili na razini Peveca gdje njihovi prodavaci bjeze od ljudi.
A kad bi morao birati prije bi isao u McDonalds raditi, naravno tamo nitko ne zeli, a oni su vec ocajni, dobijes daleko vecu placu(pocetna placa 3000kn, ako se pokazes dobar 4000kn) i ugovor na neodredeno.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”

Zadnje izmijenjeno od: Bono. 28.10.2009. u 23:04.
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 23:17   #119
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
@Bono
ma ne koristim je kao tvoju, bez brige. Cisto kao izraz u hrvata, nista osobno. Da sam tako mislio quotao bi. Mislim da sam dovoljno dugo ovdje da znam kako se to radi

Vecina mojih postova se vjerovatno i nije odnosila na ono sto je ovdje i sada izreceno nego na hrpu sranja koje svi mi slusamo/citamo stalno. Iz usta/tipkovnica onih koji uporno zive u drugom svemiru. Ajde sto se serucka, svacije pravo. Ali to je zarazno. Imam susjedu s "nikakvom" skolom s kojom sansu za rad u struci ovdje kod nas nema nikakvu. Ali ima glavu punu bajki. Radila bi ali ne zna sto. Sve joj je fuj, bljak. Te mala placa, te nije bas cisto. Ona bi ured ali ne zna sto bi radila u njemu. Nesto da je na kompjuteru, fino cisto i uredno ali gle cuda - pc joj sluzi samo za otici na facebook i tu joj znanje staje. Ali je uporna - nece raditi bilo sto, zna sto zeli i to ce i ostvariti. Samo ne znam kada? Tako joj je proslo vec 5 godina, jos par i ne znam tko ce ju zaposliti s 30 godina bez dana staza, bez radnih navika i s nista vise pameti nego sto ju ima danas.
To je ta "zaraza" o kojoj pricam. Jer nije ona jedina kojoj je glava napunjena slatkim pricama o ruzicastom zivotu i tamo nekim kretenima koji rade za 2K kn dok negdje kancelarija ceka samo nju.

A tu uopce ti nisi bio u prici. Jedino sto tvom postu mogu zamjeriti je sto si decke iz vemila stavio u isti polozaj kao sebe. Imas svoju firmu, ide ti dobro. Ocito si sposoban i uspjesan u poslu kojim se bavis. Nisu svi takvi. Sumljam da sam ti sad otkrio nesto novo s obzirom da si sigurno bio u poziciji da moras zaposljavati ljude.
Kod nas se ljudi rotiraju neprestano (kratki ugovori (vecinom na mjesec dana, radi se do 5 mjeseci). Neki su sposobni, brzo hvataju sistem rada, mozes im dati i nesto slozenije. Drugi nisu ni za sto osim metle i lopate. Zvuci grubo ali je tako. I kako da sad takvom zamjeris sto nije odjebao slabo placen privremeni posao i otisao otvoriti svoju firmu? Koliko bi takva radila? Za one prve je steta ali nemaju svi iste mogucnosti. U nekoj normalnoj drzavi bili bi primjeceni i prvi na listi za stalno mjesto. Kod nas nemaju sanse.
Eto, samo to vezano za tvoj post. Nema razloga za ljutnju, nitko nikoga ne napada
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2009., 23:53   #120
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,472
Sve OK samo nisam ja ono pisao da bi se hvalio ili ista, jer definitivno mogu reci da mi ne ide dobro kao niti jednoj firmi u ovim vremenima.
Samo sam htio dati komentar na polozaj IT struke u Hrvata koja je na izrazito niskim razinama, gdje se u McDonaldsu bolje placa nego rad u IT firmi.
Sa jedne specijalizirane djelatnosti koja im je dobro isla su prepustili veleprodaju M-Sanu i krenuli u bolesnu ekspanziju kako bi napuhali dionice i rating, sad kad su glavni igraci izasli sve moze propasti, a sve pada na radnike.
Zato sa jedne strane recesija je gadna, a sa druge metla koja ce pomesti hrpu ljudske gluposti, jer kako valjda svi znaju najvece firme su se osnovale u vrijeme recesije. A cijene sata i place u trgovini su male jer je trziste vec zasiceno, a to je vec problem svih vlada do sada kako su na pocetku 90tih odredili da ne zelimo industriju nego cemo mi samo trgovati. U tom smjeru su nam fiskalna i monetarna politika podesena.
Sada 20 godina kasnije placamo danak zbog te strategije, kad su mladi bez perspektive i moraju raditi za 2 500kn.
Ovo sto si napisao za susjedu nije izuzetak nego tipican primjer izgubljene generacije.
Mozda sam malo ruzno napisao za decke iz Ve-mila, ali nekad je bolje odbiti stetan ugovor nego slijediti masu. A tendencije su ionako da ce biti sve gore kad se donese novi zakon o radu.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na