Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Storage > Diskovi SSD/HDD
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.09.2002., 19:09   #1
bdelac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 92
Koju przilicu?

Razmisljam o kupnji przilice, pa nisam siguran koju uzeti:

Lite On 32x 12x 40x LITE ON, bulk, burn proof
LG, 8320, 32xW/10xRW/40xR, 8 Mb cache, burnproof
Nec 40/10/40
LG 40/12/40
Teac 40x/12x/48x

Svi savjeti/iskustva/anything dobrodosli
bdelac je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2002., 19:23   #2
sNNooPY
Premium
Moj komp
 
sNNooPY's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: ZG
Postovi: 1,860
Teac 40x/12x/48x ---> DEFINITIVNO!
Jeftina je. Pouzdana.
Imam ju vec dosta i nisam skurio niti jedan cd. a snimao sam od CD-R, CD-RWova, Audio cda, itd.
Ja ti svakako Teaca preporucujem.
sNNooPY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 11.09.2002., 19:36   #3
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Re: Koju przilicu?

Citiraj:
Originally posted by bdelac
Teac 40x/12x/48x
TU! Ako moram birati medju ovima koje si napisao...
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2002., 19:40   #4
bdelac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 92
Re: Re: Koju przilicu?

Citiraj:
Originally posted by gpremec
TU! Ako moram birati medju ovima koje si napisao...
M da, i mislio sam Teaca, samo nisam bio siguran dal vrijede sta ove druge, znaci ne vrijede
bdelac je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2002., 19:54   #5
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Re: Re: Re: Koju przilicu?

Citiraj:
Originally posted by bdelac


M da, i mislio sam Teaca, samo nisam bio siguran dal vrijede sta ove druge, znaci ne vrijede
nije istina da nevrijede jedino razlika do teca nije toliko velika.......
ja bi prije uzeo LG zbog vece garancije, danasnje komponente su takve da nazalost ni velika imena neznace koliko nekada a razliku iskoristio za jos rama ili nesto vec sta ti treba (stvarno si mgao staviti konfu kao sig )
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2002., 20:12   #6
bdelac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 92
Re: Re: Re: Re: Koju przilicu?

Citiraj:
Originally posted by greg SE

nije istina da nevrijede jedino razlika do teca nije toliko velika.......
ja bi prije uzeo LG zbog vece garancije, danasnje komponente su takve da nazalost ni velika imena neznace koliko nekada a razliku iskoristio za jos rama ili nesto vec sta ti treba (stvarno si mgao staviti konfu kao sig )
Ma lite on sam otpisao,msi isto-vidio sam da imaju katastrofalne prze, za nec nisam siguran jer nisam gledao review-eve neco-vih przilica, sa LG-ovim CD ROMovima imam losa iskustva,al sam nesto cuo da im przilice i nisu lose,a za ovo s garancijom nisam cuo,jel daju duzu garanciju?koliku?

a teac...sve najbolje

Evo konfe u sigu )
bdelac je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2002., 20:54   #7
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Re: Re: Re: Re: Re: Koju przilicu?

Citiraj:
Originally posted by bdelac


Ma lite on sam otpisao,msi isto-vidio sam da imaju katastrofalne prze, za nec nisam siguran jer nisam gledao review-eve neco-vih przilica, sa LG-ovim CD ROMovima imam losa iskustva,al sam nesto cuo da im przilice i nisu lose,a za ovo s garancijom nisam cuo,jel daju duzu garanciju?koliku?

a teac...sve najbolje

Evo konfe u sigu )
ma nervijedi nista lako otipsivati, recimo frend ima lite on 12/10/nemam pojma i przi najmanje 20 Cdova dnevno vec godinu, godinu i pol bez ikakvih problema.......

sto se tice LGa, daju dvije godine garancije, za teac mislim da dobijes 8 ili tako nesto mjeseci
nemoj sad ovo shvatiti da tvrdim da ce teac krepat ali danas se nista nezna, narocito kad znamo kakva roba zavrsi u hr najcesce.
ja bi na tvom mjestu uzeo LG 32x i na onih 200 kn sto bi ti ostalo od cijene teaca dodao jos 50-80 kn i kupio negdje jos 256 rama (polovno).........tih 256 mb ces osjetiti znatno vise nego razliku izmedju 32 i 40x snimanja, vjeruj mi
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2002., 21:25   #8
Aeron
Premium
 
Aeron's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 295
LG
Aeron je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2002., 07:12   #9
bdelac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 92
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Koju przilicu?

ma vidio sam da lite on na testovima nije dao bas neke rezultate,pa sam odustao od njega.
Teaca ima frend vec godinu i pol, sprzio je 50 kg CDa i jos uvijek radi bez problema.
Ma mislio sam uzet jos i neki DVD player, pa sam vidio onu LG przu sa integriranim DVDom,jel vrijedi to sta?

a sto se rama tice,nebi bilo lose, al sam citao nesto da ako strpam u komp ram razlicitih proizvodjaca da najvjerovatnije nece raditi,a ja imam neki "drek name" Amzor,kojeg nigdje nema za kupiti, osim kad su mi uvalili u Info-gami, pa nisam razmisljao o kupnji toga.
bdelac je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2002., 08:42   #10
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Ajd, da i ja napisem nesto o LG przilici. Imam na poslu LG 16x/10x/40x i ima jednu groznu manu: przi samo na 8x i 12x, a RW na 10X. Na bilo kojim drugim brzinama jednostavno sjee CD. Garancija? Mogu si njome guicu obrisati, toliko vrijedi ta garancija.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.09.2002., 08:48   #11
miato2
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Samobor
Postovi: 24
Nebi sad htio pljuvat po drugima, ali zasada o teacu nisam čuo ništa loše, što za LG pržilice (konkretno 8x 8x i neka 16 čini-mi-se) ne mogu reći. Prva prži sve osim audia samo na 8x, a druga neće ni pržiti audio. I to samo nakon cca 100cda. Govorim o frendovom iskustvu
miato2 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2002., 08:49   #12
miato2
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Samobor
Postovi: 24
I sad sam skuzio da sam smrdo sig pa cu ga izbrisat!
miato2 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2002., 09:35   #13
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
ovo ili ono, odi na

http://www.cdrlabs.com/

pa si malo pogledaj review-e. bolje teac nego lg.
choby je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2002., 14:09   #14
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
joj kakvih seljaka ovdje ima, uvjek se nakace na teac ko idioti a seru kad je netko opsjednut intelom ili amd-om recimo.....
pricamo o 32x LG przilicama kojima su svi koji su ih uzeli odusevljeni jer su dobili odlican komad za te pare.....
sto se tice oko onoga s ramom bdelac, nemoj se toga drzati ko da je zakon - i ja imam razlicite pa radi, i gomila drugih ima pa opet im sve radi - problemi s eznaju dogoditi nekad i na nekim plocama ali to nije svetinja ili neopozivo pravilo
isto ko i ovo o 16x LG, bilo je komada koji su radili sranja a ima onih koji i dan danas rade ko dren - ja sam godinu dana imao lg 12x BEZ burnproofa - nije sjebala nijedan CD.....a snimljeno je na njoj barem 90% mojih CDa (oko 150 komada) i barem jos 1000 koje sam prodavao........
na ono o zabijanju garancije u guzicu mogu samo reci da ako przilica i popizdi i nesnima punom brzinom ili nesto je garancija tu....to sto neki vise vole srati nego je iskoristiti je drugi problem
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2002., 14:22   #15
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
e fakat si dosadno, isfrustrirano derište da bi ti pogodovao jedan posjet nekoj ordinaciji.
u redu, rekao si da ti je bolji lg, i da, nisi ti jedini kojemu lg radi dobro, i da bilo je i teac-pržilica koje su zasrale i u redu, to su informacije koje čovjek treba znati. ali daj se skini više sa prepucavanja i tvojih preseravanja kako si su svi ostali bedaci i kako ti nikako nije jasno zašto to nitko ne vidi osim tebe.
choby je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2002., 14:28   #16
gpremec
matroxfanatic
 
gpremec's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb, na zapadu
Postovi: 2,444
Ih, poklale se kokoshi...

To sto sam rekao da ne preporucam LG je zato sto postoji realna shansa da ce se nabasati na losh primjerak, a garancija je za drek. I nisam prvi koji je to iskusio.
__________________
Holly: "Appreciate what vou've got, because basically, I'm fantastic!"
my UD stats
gpremec je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2002., 14:30   #17
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
NEC.

Volio bi vidjeti taj LG iznutra. Greg, da li mi možeš poslati koju slikicu? Dugo već nisam vidio LG pržilicu, ali je ona zadnja bila katastrofa u svakom pogledu i nisam siguran da su se puno popravili.

Mislim da LG i TEAC koriste isti laser koji nije baš biser kvalitete, ali je TEAC-ova mehanika bolja. Zato ovo gore.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2002., 15:45   #18
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by choby
e fakat si dosadno, isfrustrirano derište da bi ti pogodovao jedan posjet nekoj ordinaciji.
u redu, rekao si da ti je bolji lg, i da, nisi ti jedini kojemu lg radi dobro, i da bilo je i teac-pržilica koje su zasrale i u redu, to su informacije koje čovjek treba znati. ali daj se skini više sa prepucavanja i tvojih preseravanja kako si su svi ostali bedaci i kako ti nikako nije jasno zašto to nitko ne vidi osim tebe.
ne nisam rekao da je MENI bolji LG, tebi treba posjet osnovnoj skoli, recimo prvom razredu ali vjerovatno su vec dosli do slova b pa ces morati pricekati do sljedece godine
stvar je u tome da svi navijau za teac s kojim se nedobija nista vise a razlika u parama se da korisnije upotrijebiti......

rak, nije stara mehanika, dosta se toga promijenilo u posljednje vrijeme....nemam sad nesto sto bi slikao ali valjda ima negdje na netu

premec, garancija ovisi o trgovini gdje uzimas a realna sasna da ce nesto otici u kurac postoji za sve, veca ili manja.
ali sudeci po robi koja dolazi na servise ovih posljednjih godinu dana za sve je ista.....
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2002., 15:51   #19
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Ajmo iskreno sve te przilice su jeftine i nemojmo ljudi ocekivati previse od njih...ja se jos sjecam scsi plextora(8/20) koji je sam kostao 2000 kn i vise (bez kontrolera) ali jos uvijek radi...

stoga onaj ko da 500 kn za przilicu neka ne kenjka poslije da mu je krepala...to su przilice za "imam ju godinu dana i bacim"..

a izmedu njih svih nema a ma bas nikakve razlike...isto sranje drugo ime...

nije teac sto je prije bio (losiji je), LG se popravlja...(pa su sad na istom)NEC-a nisam ni znao da je jos ziv-prije je bio jako dobar -sada nemam blage(nema ga bas precesto po ducanima)..liteon je nekakav noname koji se kod nas pojavio niotkud-o njemu neznam nista pa necu

onaj ko daje dulju garanciju je bolji jer ako przilica ne radi 100% odneses ju i oni je zamjene...to kaj se nekima neda ostvarivati garanciju to je druga stvar .. po meni je ovaj dio sa garancijom jedini i najvazniji..a ima jos i to da ako ti krepa dobijes drugu pa ak i ona krepa onda ti mozda daju neku drugog proizvodaca..naravno sve dok traje garancija...

a oni koji prze gro stvari imaju plextore..oni koji sprze tri cda mjesecno nemaju kaj brinuti o przilici...cak je preporuka da takvi kupe rabljenu kvalitetnu nego novu xy...dode isto para a dali ce vam mjesecno otici 30 minuta ili sat vremena bas te briga jer i tako pijes kavu ili gledas tv dok przis...


i jos jedna zamolba...fakat se ljudi bezveze flejmaju...ajmo malo konstruktivno....
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2002., 15:52   #20
choby
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,176
Citiraj:
Originally posted by greg SE


ne nisam rekao da je MENI bolji LG, tebi treba posjet osnovnoj skoli, recimo prvom razredu ali vjerovatno su vec dosli do slova b pa ces morati pricekati do sljedece godine
kaj te mama ne voli, ili nekaj drugo te tišti? jesu te puno tukli dok si bio mali?
choby je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2002., 19:58   #21
Trash
Premium
 
Trash's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 786
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
i jos jedna zamolba...fakat se ljudi bezveze flejmaju...ajmo malo konstruktivno....
Ovo je prva pametna u ovom threadu..
__________________
Trash je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2002., 23:29   #22
bdelac
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 92
Citiraj:
Originally posted by msvrtan
a oni koji prze gro stvari imaju plextore..oni koji sprze tri cda mjesecno nemaju kaj brinuti o przilici...cak je preporuka da takvi kupe rabljenu kvalitetnu nego novu xy...dode isto para a dali ce vam mjesecno otici 30 minuta ili sat vremena bas te briga jer i tako pijes kavu ili gledas tv dok przis...


i jos jedna zamolba...fakat se ljudi bezveze flejmaju...ajmo malo konstruktivno....
mda,gledao sam i na to; bash i nemam puno za przit da mi treba neka bestija od przilice,eventualno 3-4 cda tjedno, znam da je teac jedan od boljih,po lgu ,nec...bo,a ovi drugi no nameovi,neznam;ma najvjerovatnije cu lg uzet i gotovo,samo nisam siguran dal vrijedi uzimat onog lga 32/xx/xx sa DVDom :confused: ili dvd posebno kupovat??
bdelac je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2002., 00:05   #23
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by bdelac


mda,gledao sam i na to; bash i nemam puno za przit da mi treba neka bestija od przilice,eventualno 3-4 cda tjedno, znam da je teac jedan od boljih,po lgu ,nec...bo,a ovi drugi no nameovi,neznam;ma najvjerovatnije cu lg uzet i gotovo,samo nisam siguran dal vrijedi uzimat onog lga 32/xx/xx sa DVDom :confused: ili dvd posebno kupovat??
savjet je moj da uzmes onu koja nudi vecu garanciju....sve je to isto...jednaka je sansa da ti krepa teac koliko i lg...

druga stvar je sto lg je cesci kod ljudi jer je i jeftiniji tako da ti se zato cini da je i losiji...naime tvojih 10 frendova ima lg-a i 2 crkne dok tvojih 5 frendova ima teac i jednome je crknuo..omjer je nakraju isti samo kaj slusas zalopjke od dvojice...koliko si puta cuo da se rover 75 kvari...ne bas cesto a to je auto koji se toliko puta morao servisirati da je bmw napustio rover....po tome ti je rover bolji od opela...sot ga vise ljudi ima vise se i kvari..treba gledati njihove projeke nis drugo...

a inace tvojih 3-4 cda tjedno nije tak malo..ja sprzim toliko u mjesec dana....ako...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2002., 01:14   #24
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by bdelac


mda,gledao sam i na to; bash i nemam puno za przit da mi treba neka bestija od przilice,eventualno 3-4 cda tjedno, znam da je teac jedan od boljih,po lgu ,nec...bo,a ovi drugi no nameovi,neznam;ma najvjerovatnije cu lg uzet i gotovo,samo nisam siguran dal vrijedi uzimat onog lga 32/xx/xx sa DVDom :confused: ili dvd posebno kupovat??
hmm, combo......isplati se zbog prakticnosti, pretpostavimo da CDrom vec imas pa sad jos ubaciti przilicu pa dvd, tri komada, ostaje ti jos samo jedno mjesto za disk koje ti je vec popunjeno pa neki dodatni nedolazi u obzir.......a i manje moras razmisljati gdje ide koji disk
a i cijena mislim da ide na stranu comboa.....
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2002., 15:24   #25
schofter
Premium
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka, Hrvatska
Postovi: 235
Teac je dobar ali moze se uzeti i u obzir Plextor koji ti je zakon kod przenja. No, u svakom slucaju koliko para toliko muzike.
schofter je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2002., 16:29   #26
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by schofter
Teac je dobar ali moze se uzeti i u obzir Plextor koji ti je zakon kod przenja. No, u svakom slucaju koliko para toliko muzike.
e zbog ovakvih stvari hr ostaje balkan zauvjek
po cem je on to zakon????
sta cd nakon przenja upakira u ukrasni papir i prikaci mu masnu?????
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2002., 16:54   #27
msvrtan
..
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,735
Citiraj:
Originally posted by greg SE

e zbog ovakvih stvari hr ostaje balkan zauvjek
po cem je on to zakon????
sta cd nakon przenja upakira u ukrasni papir i prikaci mu masnu?????
ne nego sprzis milijon cd-ova a ovaj nikak da krepa...zato...
msvrtan je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2002., 16:59   #28
greg SE
Premium
Moj komp
 
greg SE's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 5,231
Citiraj:
Originally posted by msvrtan


ne nego sprzis milijon cd-ova a ovaj nikak da krepa...zato...
da,da......da mi je viditi nekoga tko je sprzio milijun CDova u zivotu
i znam plextora koji su krepali, nije ni plextor ime koje jamci sigurnost......
zasto ih nema puno koji su krepali??mislim da si to sam objasnio malo devet postova iznad
greg SE je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2002., 17:10   #29
RAK
Feldwebel
Moj komp
 
RAK's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2002
Lokacija: bolnica
Postovi: 3,735
Plextor je zadnje govno na svijetu.

Pržim sa njim tri godine i nikako da krepa. Već sam ih napravio jako puno, ali ovaj i dalje radi. Sada već jako puno čekam na CD. Kada se samo sjetim kojom bi se brzinom u današnje vrijeme moglo pržiti...

Greg. Dali ti znaš kako je to sporo na 12x? Šmrc.
__________________
Tih kao mačka
Brz kao gepard
Jak kao lav
Elegantan kao leopard

Nisam to ja, to je moj komp.
RAK je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2002., 19:08   #30
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,940
Moj plexač je zakon a nek neko kaže što hoće...........
tor je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na