Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.03.2010., 14:38   #3511
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
prije 4 dana sam kupio samsung ps42b430p2w,i jucer spojim na maxtv,odem na posao,stari gledao tekmu,i danas upalim i crna crta preko ekrana,pa onda promjeni boju u crvenu...probao sam sa nekim resetiranjem slike i raznoraznim forama sto mi nudi meni od plazme ,ali nista od toga...da li tko ima slicnih iskustava,da probam prije nego nosim na reklamaciju?

Zadnje izmijenjeno od: komer. 28.03.2010. u 14:54.
komer je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2010., 15:48   #3512
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor timmy Pregled postova
Da, zvuk je u DTS, valjda TV ne može to, nabijem ga.
Manual je za idiote i ne piše ništa...
Titlovi mi rade ako su u .srt, ne moraju se isto zvati ali onda ih moram samo ručno pokrenut.
Imam još problem da mi ne čita hrv. dijalektičke znakove kako treba. U svakoj riječi u kojoj ima naš znak se ne vidi taj znak i ostatak slova poslije njega.

nista cudno za DTS, ne moze to nijedan TV(u jednu ruku logicno).
a sto se tice titlova, probaj ako ima kakva opcija za jezik. ili jednostavno otvoris titlove i replace all u slova bez kvacica.
  Reply With Quote
Staro 28.03.2010., 16:51   #3513
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
Aha ajde dobro, ja sam mislio da već da je moj TV toliko jadan

EDIT:i koji onda format TV može, tj. s kakvim zvukom filmove da tražim?

Zadnje izmijenjeno od: timmy. 28.03.2010. u 19:56.
timmy je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2010., 16:52   #3514
mymoon
nautic expert
Moj komp
 
mymoon's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Rijeka-Opatija, negdje između
Postovi: 1,383
Citiraj:
Autor komer Pregled postova
prije 4 dana sam kupio samsung ps42b430p2w,i jucer spojim na maxtv,odem na posao,stari gledao tekmu,i danas upalim i crna crta preko ekrana,pa onda promjeni boju u crvenu...probao sam sa nekim resetiranjem slike i raznoraznim forama sto mi nudi meni od plazme ,ali nista od toga...da li tko ima slicnih iskustava,da probam prije nego nosim na reklamaciju?
...

reklamiraj to.
mymoon je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2010., 21:43   #3515
Slash555
Premium
Moj komp
 
Slash555's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Usa
Postovi: 357
Panasonic 37x10y plazma u metro-u 3689,99kn
__________________
Real-life Females
Slash555 je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2010., 22:38   #3516
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor timmy Pregled postova
Aha ajde dobro, ja sam mislio da već da je moj TV toliko jadan

EDIT:i koji onda format TV može, tj. s kakvim zvukom filmove da tražim?
ovako napamet iz svog iskustva sa samsung b650 plazmom ac3 5.1 je citao bez problema. i naravno mp3 obicno(sto ces tesko nac u hi-def ripovima).

prekodiranje na modernim procesorima traje 15-20min, a ja panj to morao radit na athlon xp
  Reply With Quote
Staro 29.03.2010., 14:39   #3517
MAXx
Čupavac
Moj komp
 
MAXx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Pročitao sam 1. post i prva dva linkana posta.
1. post je editiran pred god. dana i mislim da je malo zastario.

Imam stari analagni TV kojem je vrijeme isteklo, a i dolazi digitalni signal.
Trebao bih preporuku za novi TV do 4000 kuna. Može prijeci buđet za 100-200 kn ako se isplati.
__________________
Science cannot be stopped. Man will gather knowledge no matter what the consequences – and we cannot predict what they will be. - Linus Pauling
MAXx je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2010., 14:43   #3518
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Trebao si pročitat barem zadnjih par stranica, tu imaš brdo preporuka novijih modela. Za te novce Panasonic P42X20 ili lanjski model P42X10. Malo pročitaj o njima i odluči. Uglavnom X20 je bolji, ali neki zamjeraju nedostatak AR filtera. U svemu ostalom bolji od X10. Možda mrvicu prelazi budžet (trenutno je X20 oko 4.300 kn) ali sigurno vrijedi!
simba je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2010., 14:51   #3519
MAXx
Čupavac
Moj komp
 
MAXx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 261
Citiraj:
Autor simba Pregled postova
Trebao si pročitat barem zadnjih par stranica, tu imaš brdo preporuka novijih modela. Za te novce Panasonic P42X20 ili lanjski model P42X10. Malo pročitaj o njima i odluči. Uglavnom X20 je bolji, ali neki zamjeraju nedostatak AR filtera. U svemu ostalom bolji od X10. Možda mrvicu prelazi budžet (trenutno je X20 oko 4.300 kn) ali sigurno vrijedi!
Hvala na preporuci. Ispričavam se na neodređenosti. Trebao sam napomenut da mi treba 32". 42" su mi preveliki za sobu u kojoj će biti.
__________________
Science cannot be stopped. Man will gather knowledge no matter what the consequences – and we cannot predict what they will be. - Linus Pauling
MAXx je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2010., 15:18   #3520
Amdejac
PCEkspert Agent
Moj komp
 
Amdejac's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2003
Lokacija: Monitoring Room
Postovi: 5,247
Reči ću vam nakon par mjeseci da li se je punici povećala rata za struju jer je zamjenila obični 55 cm TV sa plasmom 106 cm koja po uputama troši 320W.
Moj samsung 530 kaže u uputama oko 190W.
Vrijeme će pokazati.
__________________


Asus N750JK 2014 godina (Upgrade 2023)
CPU: Intel i7-4700HQ (2,4mhz-3,3mhz)
MBO: Asus N750JK
RAM: 2x8 Gb PC3-12800 DDR3
VGA: Intel HD 4600 & GF GTX 850M 2 Gb VRAM, DDR3
HDD: 960 Gb SSD Corsair Force, 256 Gb mSATA mini SSD, 1 Tb Hitachi 7200 rpm
PSU: Asus Li-ion 69486 mWh (nova 2023)
OS: Windows 8.1
Monitor: 17,3 LCD (FHD)
Net: Intel AX210 NGW
Sound: Bang & Olufsen 4 Speakers with subwoofer


CPU: Intel® Core™ i3-12100F, 4 Cores, 12M Cache, up to 4.10 GHz
MBO: ASRock H610M-HDV/M.2 R2.0
RAM: 16 Gb, Corsair DDR4, 3000 MHz
VGA: NVIDIA GeForce GTX 1080, 8 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, KINGSTON
Net: TP-Link Archer TX55E
PSU: Xilence, Bronze 550W
OS: Windows 11 Pro


CPU: Intel® Core™ i7-5820K, 6 Cores, 15M Cache, up to 3.60 GHz
MBO: JGINYUE, X99M-PLUS D4 v5.3, LGA 2011-3, 2xM.2 NVMe, 4xSATA3, WiFi NGFF
RAM: 2x8 Gb, Kllisre DDR4, 2666MHz
VGA: ATI RX570, 4 Gb
HDD: NVMe 1 Tb, Patriot
Net: Fenvi WiFi 7, Intel BE200NGW M.2 Wireless Adapter
PSU: Inter-Tech SP750
OS: Windows 11 Pro
Amdejac je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2010., 15:29   #3521
njuskalo
Premium
Moj komp
 
njuskalo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Remetinec
Postovi: 924
Citiraj:
Autor MAXx Pregled postova
Hvala na preporuci. Ispričavam se na neodređenosti. Trebao sam napomenut da mi treba 32". 42" su mi preveliki za sobu u kojoj će biti.
onda uzmi 37" x20, nece ti bit prevelik sigurno, ja imam 42" x10 i gledam ga s 2-2.5m udaljenosti i nije mi prevelik, pogotovo za neki hd pustit s kompa, to tek izgleda fenomenalno
37" ima za 4050kn. a kvaliteta SD signala koji ces vjerojatno gledat 90% vremena se nemre mjerit s ostalim TV-ima te cijene.
njuskalo je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2010., 17:14   #3522
komer
motocross
Moj komp
 
komer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Kutina
Postovi: 2,423
reklamirao sam i dobio novu plazmu
komer je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2010., 19:36   #3523
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 752
Citiraj:
Autor snorky_vk Pregled postova
x10, x20(ak je ima u toj dimenziji) pany plasma..... x20 nije ništa revolucinarno naspram x10 ,a usto nema ar filter što zna biti korisno u osvjetljenoj sobi.
Hvala na preporuci. Tražio sam 37'' X20, ali je jako slabo dobavljiv. U Zagrebu ima, al nemogu do tamo kad bi plaćanje išlo na kreditnu karticu i onda samo problemi.

Postavio sam pitanje prodavaču LCD LH4000 LG ili X20 pany plazma u emmezeti i reko je sve što i vi na forumu. Dakle isključivo plazma. Dakle pohvala prodavaču i emmezeti. Međutim evo kako plazmi nema i neće biti još neko vrijeme u Osijeku (i okolici).... morat ću smisliti neki drugi izbor. (isključivo se traži 37''). Naime 42'' nestane u regal, a ŠEFICA kuće neda nikako izmjenit pozicije namještaja da stane 42'', pa sad kontam da će morati 37'' ipak LCD LH4000. Vjerujte, ništa nemože promjeniti njenu odluku. Kompromis je jedini 37'', koliko sam ja izmjerio da stane, a soba je dosta velika. Što vi mislite koliko gubim a koliko dobivam kupovinom LH4000 37'' LCD u odnosu na 37'' pany plazmu koje nikako još nema? Još sitnica: nije li 1024*768 4:3 rezolucija? Hoće ljudi bit razvučeni kad je TV 16:9? I što će se dogodit kad upogonim 1080p materijal? Hoće bit sranja, ne namjeravam kupovat Tv kroz 2 godine ponovno. Isprike zbog neznanja, nisam se time bavio nikada. A pročitao sam zadnjih 30 stranica ovog podforuma i moram priznati da nisam vidio odgovor na svoja pitanja, uglavnom ste se svađali.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2010., 20:27   #3524
simba
Premium
Moj komp
 
simba's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Našice
Postovi: 495
Pročitaj OVO
Tu ti je rečeno sve što trebaš znati o X20, a i više od toga. Gledaj, po meni je bolje sačekat X20 dok ga ne bude nego kupovat neki LCD. Pa nije smak svijeta ni nabavit ga iz Zagreba... Imaš u Ronisu i 37" X10 i X20. X10 ti je čak ispod 4.000 kn (3.900), a X20 trenutno dosta skuplji (4.480). Ako nije baš hitno moj savjet je kupovina X20. Ipak je bolja u odnosu na X10, jedino je nedostatak ar filter... Samo malo pričekat dok dođe više primjeraka u Hrvatsku i malo padne cijena...
Vidim da ima na par mjesta (tunica.hr, segar) X20 za 4.050 kn
Ne znam iskustva s njima, ali vjerujem da nema problema.
simba je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2010., 09:02   #3525
Sedici
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 4
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
Hvala na preporuci. Tražio sam 37'' X20, ali je jako slabo dobavljiv. U Zagrebu ima, al nemogu do tamo kad bi plaćanje išlo na kreditnu karticu i onda samo problemi.

Postavio sam pitanje prodavaču LCD LH4000 LG ili X20 pany plazma u emmezeti i reko je sve što i vi na forumu. Dakle isključivo plazma. Dakle pohvala prodavaču i emmezeti. Međutim evo kako plazmi nema i neće biti još neko vrijeme u Osijeku (i okolici).... morat ću smisliti neki drugi izbor. (isključivo se traži 37''). Naime 42'' nestane u regal, a ŠEFICA kuće neda nikako izmjenit pozicije namještaja da stane 42'', pa sad kontam da će morati 37'' ipak LCD LH4000. Vjerujte, ništa nemože promjeniti njenu odluku. Kompromis je jedini 37'', koliko sam ja izmjerio da stane, a soba je dosta velika. Što vi mislite koliko gubim a koliko dobivam kupovinom LH4000 37'' LCD u odnosu na 37'' pany plazmu koje nikako još nema? Još sitnica: nije li 1024*768 4:3 rezolucija? Hoće ljudi bit razvučeni kad je TV 16:9? I što će se dogodit kad upogonim 1080p materijal? Hoće bit sranja, ne namjeravam kupovat Tv kroz 2 godine ponovno. Isprike zbog neznanja, nisam se time bavio nikada. A pročitao sam zadnjih 30 stranica ovog podforuma i moram priznati da nisam vidio odgovor na svoja pitanja, uglavnom ste se svađali.
Ne znam koliko si upoznat, ali Mikronis, Svijet medija a vjerovatno i neki drugi imaju mogućnost plaćanja karticama na rate preko interneta, znači bez odlaska u poslovnicu, i dostava ti je besplatna.
Provjereno- tako sam kupio x20
Sedici je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2010., 21:58   #3526
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 8,000
Nemogu vjerovat što sam danas doživio, posvađam se sa starim žešće zbog toga jer je lik rekao da je LCD zakon i da plazme proizvode samo još 2-3 proizvođača i da je to lanjski snjeg... Izgleda da se kupovina odgađa do daljnjega (dok nepadne cijena malo X20) jer sam opet udario u zid oko budžeta, kažu ni mrvu iznad 4k, a i kao da ima je 42 preveliko, kao max 37. Lud sam pomalo i jebo me svako ako neodem u tu trgovinu i posvađam se sa likom debilom i njegovim "stručnim" savjetima!

I sad tražim preporuku nečega 37, do 4 soma? Da mi bude rezerna opcija ako neuspijem nagovorit za panija 42X20. Trebam neki koristan savjet, ne onaj da kupim tog panija pod svaku cijenu.

TNX
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2010., 22:31   #3527
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 752
Citiraj:
Autor simba Pregled postova
Pročitaj OVO
Tu ti je rečeno sve što trebaš znati o X20, a i više od toga. Gledaj, po meni je bolje sačekat X20 dok ga ne bude nego kupovat neki LCD. Pa nije smak svijeta ni nabavit ga iz Zagreba... Imaš u Ronisu i 37" X10 i X20. X10 ti je čak ispod 4.000 kn (3.900), a X20 trenutno dosta skuplji (4.480). Ako nije baš hitno moj savjet je kupovina X20. Ipak je bolja u odnosu na X10, jedino je nedostatak ar filter... Samo malo pričekat dok dođe više primjeraka u Hrvatsku i malo padne cijena...
Vidim da ima na par mjesta (tunica.hr, segar) X20 za 4.050 kn
Ne znam iskustva s njima, ali vjerujem da nema problema.
Pročitao sam TO nekoliko puta prije i poslije no što si linkao i mogu reći da sam malo toga saznao. A to malo je da ''1080p HD kvaliteta slike nije na razini'' E sad, što to znači? Znači li to da kad pustim "Alchemy: Dire Straits Live" blu-ray neće ''baš biti na razini''??? WTF? Čitao sam i druge reviewe neke izvana i kažu istu stvar; HD 1080p baš i nije dobar i golim okom se vidi razlika.

Pa mi se čini, možda je trenutno najbolje kupiti ovaj TV, ali što će biti kroz godinu dana kad bude sve više materijala te visoke rezolucije koju x20 pokazuje, ali ''ne baš na razini''? Hoću li onda morati kupovati novi TV, da bi visoki HD materijal koji gledam ''bio na razini'' i da bi ja bio zadovoljan?
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2010., 23:18   #3528
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Pa sta ocekujes od panela koji ima duplo manje pixela od Full HD modela? Da slika sa blu-ray-a bude jednaka kao na step-up modelima sa 1080p rezolucijom?
__________________
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2010., 23:31   #3529
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
Pročitao sam TO nekoliko puta prije i poslije no što si linkao i mogu reći da sam malo toga saznao. A to malo je da ''1080p HD kvaliteta slike nije na razini'' E sad, što to znači? Znači li to da kad pustim "Alchemy: Dire Straits Live" blu-ray neće ''baš biti na razini''??? WTF? Čitao sam i druge reviewe neke izvana i kažu istu stvar; HD 1080p baš i nije dobar i golim okom se vidi razlika.

Pa mi se čini, možda je trenutno najbolje kupiti ovaj TV, ali što će biti kroz godinu dana kad bude sve više materijala te visoke rezolucije koju x20 pokazuje, ali ''ne baš na razini''? Hoću li onda morati kupovati novi TV, da bi visoki HD materijal koji gledam ''bio na razini'' i da bi ja bio zadovoljan?
To šta ti hoces košta 8500kn, zato nemoj kenjat, jbg, kada vozis corsu ili Mercedesa nije isto, makar ćete oboje prevesti od točke A do B, samo je razlika u cijeni, a svatko normalan ne očekuje od corse da ga vozi ko i mercedes, tako je i tu, pa mi nema logike šta ti sada nije jasno, kada je ovaj misterij "koliko para toliko muzike" odavno izmisljen
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2010., 23:38   #3530
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 752
Citiraj:
Autor Nani Pregled postova
Pa sta ocekujes od panela koji ima duplo manje pixela od Full HD modela? Da slika sa blu-ray-a bude jednaka kao na step-up modelima sa 1080p rezolucijom?
Eto vidiš, lijepo reci 1080p ne valja, ko gleda 1080p, ne treba kupiti, neka uloži duplo i to je to. Samo malo opširnije o HD kvaliteti bi bilo dovoljno. Ono iz reviewa, čovjek ne može steči dojam jel valja il ne valja. Sad sam dobio odgovor. Hvala. U biti fora je napravljena da mi sirotani kupujemo TV svake 2 godine, normalna pojava u cijelom IT svijetu. Nani,

I daj odma neku preporuku onda za to što trebam al nemoj pretjerivat s iznosima ajd do 7500kn, ako ima....

Citiraj:
Autor B-Link Pregled postova
To šta ti hoces košta 8500kn, zato nemoj kenjat, jbg, kada vozis corsu ili Mercedesa nije isto, makar ćete oboje prevesti od točke A do B, samo je razlika u cijeni, a svatko normalan ne očekuje od corse da ga vozi ko i mercedes, tako je i tu, pa mi nema logike šta ti sada nije jasno, kada je ovaj misterij "koliko para toliko muzike" odavno izmisljen
Da, pitanje i je bilo takvo. Znači trebam uožit više. U redu. Znači moglo bi se reći da je u TV svijetu X20 corsa? u klinac i TV onda šala
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2010., 23:41   #3531
Nani
hdtelevizija.com editor
Moj komp
 
Nani's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Sarajevo
Postovi: 742
Ne znam sta ti znaci, 1080p ne valja, sa optimalne udaljenosti od 2.5m na 42" razlika izmedju 42X20 i recimo 42S20 je skoro neprimjetna kad je HD signal u pitanju.

Ti ako zelis maximalno beneficirati kupi 50G20 i imas iskoristenu Full HD rezoluciju na dovoljno velikoj dijagonali.
__________________
Nani je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2010., 23:43   #3532
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
Eto vidiš, lijepo reci 1080p ne valja, ko gleda to, ne treba kupiti, neka uloži duplo i to je to. Samo malo opširnije o HD kvaliteti bi bilo dovoljno.


Da, pitanje i je bilo takvo. Znači trebam uožit više. U redu. Znači moglo bi se reći da je u TV svijetu X20 corsa? u klinac i TV onda šala
stvarno ne kužim, pa čovjek je sve rekao, a sama logika ti govori da za full HD sliku kupis full HD panel, ti si zalutao odmah pri trazenju, jer očito ono šta ti gledaš je najbolje i napravljeno za full HD i tu nema diskusije, jedino ako si ti htio bit pošten i heben za "male" pare ali to nemoze corsa je ok ali nije Mercedes niti će ikada biti
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2010., 23:50   #3533
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 752
Citiraj:
Autor B-Link Pregled postova
stvarno ne kužim, pa čovjek je sve rekao, a sama logika ti govori da za full HD sliku kupis full HD panel, ti si zalutao odmah pri trazenju, jer očito ono šta ti gledaš je najbolje i napravljeno za full HD i tu nema diskusije, jedino ako si ti htio bit pošten i heben za "male" pare ali to nemoze corsa je ok ali nije Mercedes niti će ikada biti
Baš to. Zbunilo me sljedeće. U početku piše nema iskoristivosti full HD-a do 50'', reko super, ja idem na 37'', fino, ovo je TV za mene, a onda kasnije piše ''to nije to''... Razumijete me? Mislio sam ili nema iskoristivosti pa se ne vidi razlika ili ima, pa se vidi. Nije meni bad kupiti 1024*768, al ak se bude vidjelo, onda bolje nešto drugo pa makar bilo i skuplje. Nemojte me razapinjat, ja sam tek prosječni kupac i prihvaćam sve što mi se kaže.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2010., 23:51   #3534
B-Link
Premium
Moj komp
 
B-Link's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Popovača
Postovi: 479
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
Baš to. Zbunilo me sljedeće. U početku piše nema iskoristivosti full HD-a do 50'', reko super, ja idem na 37'', fino, ovo je TV za mene, a onda kasnije piše ''to nije to''... Razumijete me? Mislio sam ili nema iskoristivosti pa se ne vidi razlika ili ima, pa se vidi. Nije meni bad kupiti 1024*768, al ak se bude vidjelo, onda bolje nešto drugo pa makar bilo i skuplje. Nemojte me razapinjat, ja sam tek prosječni kupac i prihvaćam sve što mi se kaže.
Ajde kupi onda x20 pa javi dojmove
B-Link je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2010., 23:59   #3535
Tomtam
Magnum P.I.
Moj komp
 
Tomtam's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Belišće
Postovi: 752
Ne znam baš. Doći će u emmezetu ovih dana (zovem svaki dan, lol), onda ću pregledat tamo, usporedit sa svime što ima, onda ću odlučit. Svejedno, hvala vam dječaci.
Tomtam je offline   Reply With Quote
Staro 01.04.2010., 11:19   #3536
Bara_st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 197
Citiraj:
Autor Tomtam Pregled postova
Baš to. Zbunilo me sljedeće. U početku piše nema iskoristivosti full HD-a do 50'', reko super, ja idem na 37'', fino, ovo je TV za mene, a onda kasnije piše ''to nije to''... Razumijete me? Mislio sam ili nema iskoristivosti pa se ne vidi razlika ili ima, pa se vidi. Nije meni bad kupiti 1024*768, al ak se bude vidjelo, onda bolje nešto drugo pa makar bilo i skuplje. Nemojte me razapinjat, ja sam tek prosječni kupac i prihvaćam sve što mi se kaže.
Za 1080p ti sa 3m (ili manje) treba 50'', u suprotnom kupiš 42'' HDready. Uostalom TV progrem nikada neće ići u 1080p, il će bit 720p il 1080i dok je 1080p rezervirano isključivo za filmove.
Bara_st je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 15:46   #3537
pogi
aka Mali Mirko
Moj komp
 
pogi's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Rijeka
Postovi: 3,019
Citiraj:
Autor Bara_st Pregled postova
Za 1080p ti sa 3m (ili manje) treba 50'', u suprotnom kupiš 42'' HDready. Uostalom TV progrem nikada neće ići u 1080p, il će bit 720p il 1080i dok je 1080p rezervirano isključivo za filmove.
Hmmm... kad je 2008g bilo EP u nogometu onda je HRT na promo kanalu prenosila utakmice naše repke u HD rezoluciji. Ne misliš da je to bilo 1080p? JA sam to gledao sa DVBViewerom na kompu.

Uglavnom ja sam isto u nekakvim razmišljanjima o kupnji nekakvog 37" LCD-a (CRT Samsung od 63cm dijagonale nikako da crkne :-) ) i sve više razmišljam o HD ready panelu umjesto FullHD. Jednostavno mi se ne sviđa da TV mora resajzati sliku sa 720/704x576 na enormno velikih 1920x1080, a to mora raditi naravno nekakav Twin XD Engine (LG), Pixel PlusHD (Philips), Pixel precise HD (Philips), Bravia engine (Sony) i sl. što je valjda samo drugi naziv za resize slike. Kod HD ready panela ipak je to povećanje slike sa SD signala ipak puno manje.
__________________
Verifikacija poštenog trgovca #1, #2, #3, #4, #5, #6, #7, #8, #9
pogi je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 15:59   #3538
danij3l
Premium
 
danij3l's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: NA
Postovi: 2,620
sigurno nije bilo 1080p
danij3l je offline   Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 18:16   #3539
CyCl0p$
Guest
 
Postovi: n/a
1080i je bio prijenos
  Reply With Quote
Staro 05.04.2010., 19:00   #3540
Bara_st
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Split
Postovi: 197
Citiraj:
Autor pogi Pregled postova
Hmmm... kad je 2008g bilo EP u nogometu onda je HRT na promo kanalu prenosila utakmice naše repke u HD rezoluciji. Ne misliš da je to bilo 1080p?
Bila je 1080i, po meni lošiji izbor od 720p.
Bara_st je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na