Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.11.2017., 10:57   #1
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Rok za uključenje usluge?

Mada nije baš vezano za internet ali je za Hrvatski Telekom, stavljam ovdje, a moderatore molim da premjeste na prikladniji podforum ako smatraju da je potrebno.

Znači, prodajni predstavnik Tcoma je bio kod mojih roditelja i ponudio fiksni internet, telefon i struju po povoljnoj cijeni te su moji odlučili prijeći kod njih. Zbog toga, prodajni predstavnik meni nudi povoljnu mobilnu tarifu (najbolja imam sve) i ps4 pro i neki mob za 55kn mjesečno. Ja to uzimam i 23.9.2017. potpisujem "Zahtjev za mobilnim uslugama Hrvatskog Telekoma."
E sad, dosada sam bio u bonbonu i broj je trebao biti prenešen u Tcom 3.10.2017.

13.10.2017. zovem službu za korisnike da vidim gdje je zapelo, agent mi kaže da vidi zahtjev i sve ali ne zna što se dogodilo i zašto nisam prenesen te mi obećava da će mi osobno javiti kad provjeri gdje je problem.
21.10.2017. ponovno zovem službu za korisnike ( jer se ništa ne događa ), opet ista priča. Ne znaju gdje je zapelo kontaktirat će kolege pa će mi javiti. Naravno nisu.

24.10.2017. zovem bonbon da vidim jel ima šta sa njihove strane, agent mi kaže da on ne vidi nikakav zahtjev.
Nakon toga šaljem mail njihovoj službi za pritužbe tek toliko da bih imao pisani trag o svom problemu.

Zahtjev za prijenos broja je potpisan 28.9.2017., a danas je 1.11.2017. i još uvijek nisam prebačen u Tcom. Zanima me da li postoji neki zakonski rok u kojemu su oni to moraju riješiti?
Sa pravne strane, koliku težinu ima taj "Zahtjev za mobilnim uslugama Hrvatskog Telekoma?" Na njemu piše da uzimam na 24 mjeseca ali to nije ugovor?

Eto molim vas za savjet, što dalje raditi? Da li se mogu kome obratiti? HAKOM ili udruzi za zaštitu potrošača?
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2017., 11:08   #2
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
možda ti je taj agent dao previše popusta.. pa sad lagano oni šute i ništa se ne dešava.
Ili je agent odlepršao...
broj od agenta nemas? da bi njega pitao šta je..
dadoremix je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.11.2017., 11:11   #3
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Njega sam prvo pitao. Ali mi je rekao isto što i agent. Da je poslao mail kolegama i da će mi javiti čim dobije nekakve informacije.

Sumnjam da je zbog toga što je dao previše popusta jer je dva tjedna kasnije brat sebi uzeo isto fiksni internet i tu povoljniju mobilnu tarifu. Kod njega prošlo sve bez problema.
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2017., 11:16   #4
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,344
Meni je recimo suprotan problem, sa Simpe na Bonbon, nije mi došla simica, uključenje tek 3.11. a ne radi više broj. Simpa kaže da se obratim Bonbonu jer na njima više nije broj
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 01.11.2017., 11:21   #5
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Eh da, i simicu sam dobio negdje 1.10.
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 15:16   #6
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Prije 10 dana mi odgovorili na moj pismeni prigovor da je u pitanju administrativna pogreška te da će ponoviti postupak. Danas zovem službu za korisnike, ne znaju gdje je problem.

Nemam više strpljenja, pošto je zahtjev za uključenje usluge potpisan 23.9.!
Kome da pišem, HAKOM ili udruga za zaštitu potrošača?
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 15:37   #7
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,344
Ako si dobio što papirnato, žali se još povjerenstvu za reklamacije, traži naknadu za svaki sat koji kasni.
Nakon toga HAKOM.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 18:06   #8
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,887
Može se žalit povjerenstvu samo ako je dobio uputu o pravnom lijeku, a ako nije može samo prigovor opet.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 18:13   #9
henri_007
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 476
Je, napisali su "Na ovaj odgovor imate pravo pritužbe Povjerenstvu za pritužbe u drugostupanjskom postupku putem Odsjeka za upravljanje za upravljanje pritužbama, u roku 30 dana nakon primitka istog."
henri_007 je offline   Reply With Quote
Staro 13.11.2017., 19:11   #10
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,887
E dobro, njima se sad žalit i ako te odbiju onda Hakom.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na