Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.02.2010., 10:49   #1
Infomathiker
Premium
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: zg
Postovi: 105
Iskon traži novac za ruter

Imam problem sa iskonom traže 600 kn jer im nisam vratio ruter koji nisu ni tražili ni upozorili me da ga moram vratiti.

Inače, bio sam dva puta korisnik iskona, prvo sam bio od 2006-2007 na iskon duo (ugovor 12 mjeseci), nakon tih 12 mjeseci preselio sam se i nisam nastavio ugovor nego sklopio novi u novom stanu, oni nisu tražili ruter natrag niti su se ikad javili.

Zatim sam uzeo u tom drugom stanu iskon share uslugu jer sam bio prisiljen biti na t-comu i koristio ga od 2007 do 2009 (inače ugovor je trajao 12 mjeseci a ja sam bio 20 mjeseci). Nedavno sam kupio stan i otkazao iskon share uslugu u tom starom stanu. To je bilo sredinom 11 mjeseca. Sve je bilo u redu, usluga mi se nakon 5 dana ugasila, svi računi podmireni sve 5, čuvao sam ruter do kraja 1. mjeseca, znaci vise od 2 mjeseca, pošto mi je manji stan a vidio sam da iskonu ocito ne treba taj ruter jer se nisu javili ja sam ga bacio jer ničemu nije služio. Kad prošli tjedan došla kazna 600 kn za ruter.
Što da radim, kakav je ovo način? je li netko ima savjet?
Infomathiker je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 11:23   #2
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
Traze ga nazad jer su ti ga oni besplatno dali dok si uzimao iskon net.
Makar mi ovo sa selidbom i nije jasno, ali tako je sa svim operaterima. Nakon sto otkazes iskon,t-com ili kod bilo kojeg drugog operatora moras vratit opremu. (router, maxtv prijamnik itd.)
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.02.2010., 12:04   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Ako je ugovor istekao, ne mogu ti ga tražiti natrag jer si kroz pretplatu (aka najam) otplatio taj router.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 12:19   #4
hammer_of_thor
its slightly turbocharged
Moj komp
 
hammer_of_thor's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 5,426
Točno.

Ako je ugovor istekao nemaju ti šta uzimati opremu jer ona nakon isteka ugovora ostaje u tvom trajnom vlasništvu.

Pošalji ih u 3 lagane i uopće se nemoj nervirati
__________________
blaa
hammer_of_thor je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 12:26   #5
sinisa1989
Bazinga
Moj komp
 
sinisa1989's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Križevci
Postovi: 3,873
Upravo to. Nakon isteka ugovora uređaj je tvoj.
Citiraj:
Nakon sto otkazes iskon,t-com ili kod bilo kojeg drugog operatora moras vratit opremu. (router, maxtv prijamnik itd.)
To je točno, ali on nije prekinuo ugovor, već je istekao.
__________________
The best place to hide a dead body
is page 2 of Google search results.
sinisa1989 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 12:53   #6
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Dečki čitajte si ugovore malo prije nego što počnete pametovati. Iskon vam daje modeme u NAJAM!! Znači s prestankom uporabe njihovih usluga dužni ste ga vratiti ili plačate kaznu.
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 13:18   #7
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
I t-scum ga daje u najam (drugi naziv za ADSL pretplatu) dok traje ugovor. Caka je u tome da ga ti otplaćuješ x godina koliko traje ugovor. Nakon isteka ugovora, on je tvoje vlasništvo i možeš raditi s njim što hoćeš.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 13:27   #8
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
jbt ja promijenila broj..ko zna kolko ce mene trazit??
  Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 13:28   #9
gonzo
HW&WLAN expert
Moj komp
 
gonzo's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: Rijeka
Postovi: 928
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
I t-scum ga daje u najam (drugi naziv za ADSL pretplatu) dok traje ugovor. Caka je u tome da ga ti otplaćuješ x godina koliko traje ugovor. Nakon isteka ugovora, on je tvoje vlasništvo i možeš raditi s njim što hoćeš.

Evo samo da razjasnim informaciju iz prve ruke.Naime nakon otkazivanja usluge bez obzira je li ugovor istekao ili ne modem se MORA VRATITI iskonu jer je tako definirano ugovorom ili slijedi racun na 600 kn za ne vracenu terminalnu opremu.Isto tako iskon se obavezuje mijenjati routere ako su neispravni tokom cijelog koristenja usluge bez naknade.Naplacuje se samo ako je kvar uzrokovan krajnjom nepaznjom korisnika i slicno.
__________________
HP nw8440,IBM T60

gonzo je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 13:35   #10
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,552
Već je bilo ovih rasprava na forumu, rezultat je:
- T-Koma - Nakon isteka ugovora uređaj je tvoje vlasništvo i možeš raditi s njim što hoćeš, ako se nije šta promjenilo, u zadnje vrijeme traže router nazad ako je otkazana / bila proba maxtv
- Iskon - u ugovoru je uvijek pisalo da je router na korištenju i da ga treba vratit
- Amis - isti kiki ko Iskon

Nema ti druge nego nađi uređaj (na tržnici ako treba) i potom im ga demonstrativno zvizni koki na pult
Nikky je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 22.02.2010., 13:39   #11
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
Ja ih sad nazvala i velim da router stoji vec godinu dana na loggi i da ja nemam pojma u kom je stanju, ne znam zasto ne daju daju da covjek to vrati sam, nego oni moraju doc..kao oni ce me kontaktirat..
  Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 14:22   #12
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Nema ti druge nego nađi uređaj (na tržnici ako treba) i potom im ga demonstrativno zvizni koki na pult
Ne znam koliko ce pomoci jer serial nece valjati.

@coconut - Kao sto Nikky kaze, u krivu si. Iskonu/Amisu se router vraca jer je u najmu cijelo vrijeme, nema nikakve otplate, mislim da sam ti to vec rekao jednom u nekom threadu.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 15:37   #13
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Jbg, očigledno t-koma i ostali nemaju istu politiku glede routera.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 16:16   #14
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
1. Terminalna oprema iz čl. 1. ovih Uvjeta korištenja, koju Iskon Internet stavlja na raspolaganje korisniku, u isključivom je vlasništvu Iskon
Interneta. Korisnik je obvezan po raskidu korisničkog ugovora vratiti predmetnu opremu Iskon Internetu, u ispravnom i funkcionalnom
stanju.

evo ljepo piše u ugovoru!
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 17:32   #15
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
I t-scum ga daje u najam (drugi naziv za ADSL pretplatu) dok traje ugovor. Caka je u tome da ga ti otplaćuješ x godina koliko traje ugovor. Nakon isteka ugovora, on je tvoje vlasništvo i možeš raditi s njim što hoćeš.
kod t-coma cim platis onih 50lp router je tvoj ... to sto jos imas 2 godine jamstva na router u t-comu nema veze s vlasnistvom ...

sto se tice maxtv i probe, sva oprema se vraca koja se dobije, znaci i router i STB prijamnik, ali ako se odluci uzeti ugovor, STB je 49.50kn, router je 50lp i za 50kn to kad potpises mozes komotno uzeti i baciti u smece ili stagod jer to je tvoja oprema, nitko te vise nece nikada pitati gdje je to zavrsilo ....
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 18:15   #16
Infomathiker
Premium
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: zg
Postovi: 105
Citiraj:
Autor Blue_Fatal1ty Pregled postova
Citiraj:
1. Terminalna oprema iz čl. 1. ovih Uvjeta korištenja, koju Iskon Internet stavlja na raspolaganje korisniku, u isključivom je vlasništvu Iskon
Interneta. Korisnik je obvezan po raskidu korisničkog ugovora vratiti predmetnu opremu Iskon Internetu, u ispravnom i funkcionalnom
stanju.

evo ljepo piše u ugovoru!
Što lijepo piše?

Ja samo vidim da se uređaj vraća po raskidu ugovora, ja nisam prekinuo ili raskinuo ugovor nego je meni ugovor istekao i ja ga nisam produžio!
Infomathiker je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 19:17   #17
Gadoschi
Banned
 
Datum registracije: Oct 2006
Postovi: 258
iskon

Citiraj:
Autor Infomathiker Pregled postova
Što lijepo piše?

Ja samo vidim da se uređaj vraća po raskidu ugovora, ja nisam prekinuo ili raskinuo ugovor nego je meni ugovor istekao i ja ga nisam produžio!
Da, možeš ti sad izvrtat riječi ali mislim da nisi u pravu.Kako to nisi produžio
ugovor?Po isteku ugovora on i dalje traje dok ne odeš u njihov centar i ne potpišeš prekid ugovora istekao on ili ne.Jel tako Miki?Tako je Šefe!
Gadoschi je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 20:06   #18
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor Infomathiker Pregled postova
Što lijepo piše?

Ja samo vidim da se uređaj vraća po raskidu ugovora, ja nisam prekinuo ili raskinuo ugovor nego je meni ugovor istekao i ja ga nisam produžio!
Istekla ti je ugovorna obaveza a ne ugovor. Po prestanku koristenja usluge moras vratiti router.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 21:49   #19
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
@Gadischi

ma nemoj... dok izađe ugovorna obaveza, znači godina ili dvije, ovisi, ugovor je istekao.. ende.. finito... možeš raditi što očeš.. otić na drugi provider.. a oprema treba ostat tebi...
tako je na svim operaterima..
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 22:04   #20
Gadoschi
Banned
 
Datum registracije: Oct 2006
Postovi: 258
iskon

Citiraj:
Autor T0mB1ll Pregled postova
@Gadischi

ma nemoj... dok izađe ugovorna obaveza, znači godina ili dvije, ovisi, ugovor je istekao.. ende.. finito... možeš raditi što očeš.. otić na drugi provider.. a oprema treba ostat tebi...
tako je na svim operaterima..
Pa slažem se ja da oprema treba ostat korisniku ali to nije tako.Što se tiče iskona dobio si modem u najam i istekom ugovorne obveze moraš ga vratiti u suprotnom bi bio lizing da ga možeš zadržati.Kod t-coma si modem PLATIO pa bilo to i 50 lipa on je tvoj nakon isteka ugovorne obveze.
Gadoschi je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 22:05   #21
Blue_Fatal1ty
Premium
Moj komp
 
Blue_Fatal1ty's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Čazma
Postovi: 1,728
Citiraj:
Autor T0mB1ll Pregled postova
@Gadischi

ma nemoj... dok izađe ugovorna obaveza, znači godina ili dvije, ovisi, ugovor je istekao.. ende.. finito... možeš raditi što očeš.. otić na drugi provider.. a oprema treba ostat tebi...
tako je na svim operaterima..
nemoj se pravit tupav! Jesmo sd gore napisali koje je pravilo kod kojeg operatera! Nemoj širit dezinformacije jer očito nemaš pojma!
Blue_Fatal1ty je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2010., 23:33   #22
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
onda iskon jedini ima tu šemu..
T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2010., 01:12   #23
Soldat
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: Djakovo
Postovi: 22
btw. ne brini za serijski broj rutera, ja kad sam vracao ruter nisu kutiju ni otvorili! Znaci kupi neki ruter za 100 kn i vrati ga
Soldat je offline   Reply With Quote
Staro 26.02.2010., 22:08   #24
yaya
Guest
 
Postovi: n/a
a meni je zapisao serijski broj...
  Reply With Quote
Staro 27.02.2010., 14:23   #25
h3lld
Disturbed
Moj komp
 
h3lld's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Bogu Iza Nogu
Postovi: 1,420
Citiraj:
Autor Gadoschi Pregled postova
Kod t-coma si modem PLATIO pa bilo to i 50 lipa on je tvoj nakon isteka ugovorne obveze.

Kod t-coma je modem tvoj cim si ga platio onih 50 lipa, nema veze s duljinom ugovorne obveze, zato sto si se obvezao da ces koristiti DSL liniju, ne modem, dobijes ga za 1kn kao gratis ....

Ti mozes istog trena cim ga dobijes modem prodati, nitko te ga nece ni pitati kako i šta...
__________________
-potpis-
h3lld je offline   Reply With Quote
Staro 28.02.2010., 22:02   #26
Dawar
OMG, thats the funky shit
Moj komp
 
Dawar's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: in The Republic of Peščenica
Postovi: 1,220
Kod Bneta je ista fora, plaćaš najam i kad raskineš uslugu vraćaš modem/router.
Ta fora koju imaju iskon, bnet i ekipa mi je bolja nego t comova, jer ukoliko ti nakon npr 5. godina crkne ruter zamijene ti ga zabadava, netrebaš kupovat novi ili produživat ugovor. A kad raskineš uslugu/pređeš kod drugog operatera ionako ti netreba stari router jer često puta router od jednih nije kompatibilan sa uslugom drugih, a svi ionako daju rutere za badava kad potpišeš neki ugovor...
__________________
Dawar je offline   Reply With Quote
Staro 02.03.2010., 17:20   #27
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,313
ja sam neki dan mjenjao ruter jer mi je opao na pod i došo je čovjek iz tehničke službe zamjenio ga i pitao sam ga da šta meni nebi trebao ovaj stari ostat da kad sam bio na t-comu su mi ostavljali uređaj kad mi je isteko ugovor i dali novi, kaže on da ne, jel dokle god iskonu plaćam,modem je u najmu makar mi je ugovor isteko.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 14:48   #28
razor_061
MPower
Moj komp
 
razor_061's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zabok, Zagorje
Postovi: 97
Kolko sam ja skužio, kaj ako naprimjer istekne ugovorna obveza korisniku? Ti moraš vratiti ruter? Kolko znam, moj frend je nakon što je istekla ugovorna obveza kod ISKONA isključio DSL i prešao na T-COM. Već je prošlo podosta vremena i nije trebao vraćati ruter niti su mi što rekli. Sada neznam možda se kaj sad promijenilo.
BTW jel mi može tko reći kolko traje garancija za ruter kod T-Coma? Sve dok traje ugovorna obveza?
Sad sam zvao službu za korisnike i rekli su mi da dok sam pod ugovornom obvezom, ako se ruter pokvari da ga oni zamjene besplatno. Međutim, kod mene je neki dan bio tehničar i rekao mi je da mi nemože zamijeniti ruter. Jel tko zna kaj o tome?
razor_061 je offline   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 15:18   #29
imaticx
Default
Moj komp
 
imaticx's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,466
ja sam stalno pod ugovorom i ne dobijam routere besplatno kad krepaju

to je prije bilo, mislim da je sad ako produzis ugovor i uzmes router, da na njega onda imas garanciju. Ako si uzeo HDD ili fotoaparat da onda nemas. Nisam 100% siguran u to, ali nagadam
__________________
imaticx je online   Reply With Quote
Staro 20.03.2010., 17:22   #30
razor_061
MPower
Moj komp
 
razor_061's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zabok, Zagorje
Postovi: 97
Citiraj:
Autor imaticx Pregled postova
ja sam stalno pod ugovorom i ne dobijam routere besplatno kad krepaju

to je prije bilo, mislim da je sad ako produzis ugovor i uzmes router, da na njega onda imas garanciju. Ako si uzeo HDD ili fotoaparat da onda nemas. Nisam 100% siguran u to, ali nagadam
U pravu si. Zvao sam opet i potvrdili su to. Hvala.
razor_061 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na