Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.11.2011., 16:33   #2041
Rebellion
Killer of your Dreams
Moj komp
 
Rebellion's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Final Digit of the Rainbow
Postovi: 107
Citiraj:
Autor zweitakt Pregled postova
...one glupe reklame nek sami sebi pustaju na team buildingu
e bravo, bash su nizasta drugo!

sto se reklamacija tice, moras ici kod njih na salter u zgradu pored AvenueMalla i vuc ih za rukav. Ukratko, njihov sustav supporta/reklamacija ne vrijede po pi... hladne vode-.-
__________________
Rebellion je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2011., 17:00   #2042
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Citiraj:
Autor St-M Pregled postova
Ja od kad je krenila ova SHITERnet akcija imam isto visok ping, download ni ne gledam.

Upalim Battlefield 3 napravim na mapi 4 koraka naprid, vrati me 3 natrag i slicne pizdarije

Skinem koju igru/film, to je to, samo zelim igrat bez laggova, al neee...
Ja sam uzeo b.net kad je bila akcija s tri mjeseca probno i paralelno koristio t-com. Prema serverima u Hr je b.net uvijek imao bolji ping, ali jbga, nisam koristio pingtest već speedtest i to prema našim serverima. Jučer probam pingtest prema serveru u Njemačkoj (jer je tamo većina bf3 servera na kojima možemo igrat) i dobijem rezultat





Ali sam prčkao po postavkama routera i sad je bolje (kad isključim wi-fi, kompletno ugasim firewall itd..). :/

ps. vidim da na temi ima online gamera, da li imate hintove kako podesit router (cisco EPC 2425)?
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.11.2011., 12:01   #2043
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
B.net je imao bolji ping samo zato jer je unutar CIX-a, dok se pokraj drugih ISP-ova koji su u CIX-U moze sakriti. Tipa prema serveru na Carnetu B.Net ima 29, 41, 17 i 18ms, dok Amis ima stabilnih 8ms.

A da ne pricam prema mom serveru u Americi gdje mi je Amis na stabilnih 132ms, a B.Net evo oscilira i niti jedna ping nije ispod 200ms.

__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”

Zadnje izmijenjeno od: Bono. 20.11.2011. u 20:23.
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2011., 15:49   #2044
stipe1771
Premium
Moj komp
 
stipe1771's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: split
Postovi: 230
Mene je poceo redovito u zadnje vrijeme zezat dns i moram resetirati ruter . Je li ima smisla zvati sluzbu za korisnike jer mi se neda cekat 20 minuta na telefonu sa onom iritantnom muzikom i onda da mi kazu da je sve u redu s linijom ili je to do rutera pa da odem u poslovnicu zamjeniti ruter.
stipe1771 je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2011., 18:44   #2045
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Vidim da su promjenili uvjete poslovanja, da li to znači ako ne pristanemo na nove uvjete, vrijede stari, ako ne mogu osigurat da vrijede stari uvjeti, nove ne moramo prihvatit?
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 19.11.2011., 18:47   #2046
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,476
Citiraj:
Autor Cartmann Pregled postova
Vidim da su promjenili uvjete poslovanja, da li to znači ako ne pristanemo na nove uvjete, vrijede stari, ako ne mogu osigurat da vrijede stari uvjeti, nove ne moramo prihvatit?
Provjeri, trebala je biti neka shema da mozes otkazati onda ako se ne slazes s novim uvjetima, a stari uvjeti vise ne vrijede nakon sto se dodaju novi.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2011., 12:48   #2047
poker
Premium
Moj komp
 
poker's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 225
Evo baš sam bio kod kolege jučer navečer i on ima onaj 3 paket(tv,internet,tv) i brzina mu nije veća od 5,5-6 mbit ,a nije mu radio tv tako da i b.net samo priča o 8mbit brzini koja je dostupna svima.Osobno sam na t-com i brzina mi je 3,6-4 mbit stalno ali jbiga zato im i plačam 180kn za flat
poker je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2011., 19:10   #2048
Rebellion
Killer of your Dreams
Moj komp
 
Rebellion's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Final Digit of the Rainbow
Postovi: 107
zvao sam szk i kazu da za korisnike koji su ugovor potpisali prije promjene uvjeta, vrijede stari uvjeti.
__________________
Rebellion je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2011., 20:17   #2049
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Ne znam jel tu pravo mjesto da pišem ovo pa ako nije prebacite...meni već neko vrijeme ide na k... ovaj risiver sivi od b.neta šta sam dobio svaki dan mi se bar dva puta resetira sam od sebe kad prebacim na neki drugi program, evo frend sad kod mene mi priča da njemu isto se zna zblesirat često, jel ima netko još problema s tim risiverom? Imam dva frenda dobili su neki crni TT micro 261 (nemaju HD paket), a ja dobio ovaj TT micro c251 jel taj crni šta bolji od ovog sivog? Ako netko ima iskustva nek napiše, hvala.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 20.11.2011. u 20:52.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2011., 12:50   #2050
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015

Taj njihov "srebrni" prijemnik je totalna pušiona vjerojatno kod svih, i meni se gasio ili zablokirao nekoliko puta dnevno (vjerojatno je daljinski kriv) ,… rješenja od njihove strane nema, a zvao sam SZK,… s korisničke, odnosno tvoje strane ako imaš lcd ili plazmu ima, na primjer: http://www.satshop.hr/content/view/1...FYYOfAodMyEmrQ, nije jeftino ali ubodeš njihovu karticu u modul i riješio si se brige,… a i nemaš više milion daljinskih
-->

Taj njihov "srebrni" prijemnik je totalna pušiona vjerojatno kod svih, i meni se gasio ili zablokirao nekoliko puta dnevno (vjerojatno je daljinski kriv) ,… rješenja od njihove strane nema, a zvao sam SZK,… s korisničke, odnosno tvoje strane ako imaš lcd ili plazmu ima, na primjer: http://www.satshop.hr/content/view/1...FYYOfAodMyEmrQ, nije jeftino ali ubodeš njihovu karticu u modul i riješio si se brige,… a i nemaš više milion daljinskih
bertone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 21.11.2011., 13:51   #2051
W.T.R.
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 45
Pozdrav ljudi, evo nakon nekoliko godina i ja sam u mogucnosti skinuti se sa naseg voljenog t-coma. Bnet je dosao u moj kvart (Turnić - Rijeka) i tako ja nazovem gospodju prodajnog predstavnika i krenula je ona sa svojom pricom bla bla... 3 mjeseca besplatno ... I kao internet dobivam 12 mbita ? Gledam svugdje nigdje se ne spominje 12 mbita, ima sad neka akcija godinu dana dobijes duplo, ali sa 8 na 16. Kaze ona ma ne da je to OPTIKA . I sad zanima me ima li netko iskustva sa B-NETom u Rijeci i da li je to stvarno prava FTTH optika do stana ili je to njihov princip optika do kvarta, zgrade or w/e i onda coax kabel do stana. Jer mislim ako je stvarno optika da nemam o cemu razmisljat.
W.T.R. je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2011., 16:27   #2052
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Citiraj:
Autor Rebellion Pregled postova
zvao sam szk i kazu da za korisnike koji su ugovor potpisali prije promjene uvjeta, vrijede stari uvjeti.
Došao je novi zakon, a nove uvjete su morali napraviti da se prilagode. Pa mi to nije jasno, ako zakon kaže npr. da se ugovor može raskinuti ako se plate sve mjesečne pretplate ili puna cijena priključka, a u starim uvjetima piše drukčije, nekako mi se čini logično da će vrijediti zakon, a ne njihovi uvjeti koji nisu u skladu s zakonom.
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 21.11.2011., 23:04   #2053
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314

Taj njihov "srebrni" prijemnik je totalna pušiona vjerojatno kod svih, i meni se gasio ili zablokirao nekoliko puta dnevno (vjerojatno je daljinski kriv) ,… rješenja od njihove strane nema, a zvao sam SZK,… s korisničke, odnosno tvoje strane ako imaš lcd ili plazmu ima, na primjer: http://www.satshop.hr/content/view/1...FYYOfAodMyEmrQ, nije jeftino ali ubodeš njihovu karticu u modul i riješio si se brige,… a i nemaš više milion daljinskih
Jel se isplati to uzet? Nije mi jasno kako signal onda dolazi preko antene koju ukopčam u tv onda valjda il nekako drukčije... ili da bolje odem reklamirat ovaj c251 i da žicam crni risiver c261 za koji mi govore da se ne gasi nit da šteka ko ovaj sivi c251. Također mi nije jasno kako onda ova videoteka funkcionira kad to imaš tv mi nema internet ulaz ko risiver da ga mogu spojit.
-->
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova

Taj njihov "srebrni" prijemnik je totalna pušiona vjerojatno kod svih, i meni se gasio ili zablokirao nekoliko puta dnevno (vjerojatno je daljinski kriv) ,… rješenja od njihove strane nema, a zvao sam SZK,… s korisničke, odnosno tvoje strane ako imaš lcd ili plazmu ima, na primjer: http://www.satshop.hr/content/view/1...FYYOfAodMyEmrQ, nije jeftino ali ubodeš njihovu karticu u modul i riješio si se brige,… a i nemaš više milion daljinskih
Jel se isplati to uzet? Nije mi jasno kako signal onda dolazi preko antene koju ukopčam u tv onda valjda il nekako drukčije... ili da bolje odem reklamirat ovaj c251 i da žicam crni risiver c261 za koji mi govore da se ne gasi nit da šteka ko ovaj sivi c251. Također mi nije jasno kako onda ova videoteka funkcionira kad to imaš tv mi nema internet ulaz ko risiver da ga mogu spojit.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2011., 02:35   #2054
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Poludit ću s b.net-om. Nešto zaguši prema Njemačkoj i jitter ide na 80ms, dok ping ostane začuđujuće nizak, da bi pola sata nakon toga veza bila savršena. I onda odem odigrat, kad usred igre ogroman lag. Opet napravim pingtest i opet jitter 80.

__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2011., 02:46   #2055
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Meni ping uvijek relativno mali (ovisi naravno o serveru), a jitter 1ms uvijek!
  Reply With Quote
Staro 22.11.2011., 11:17   #2056
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Videoteku ili snimalicu ne koristim tako da sam sve njihove uređaje isključio i pospremio u kutije, i onaj k***** za snimalicu mi je cijelo vrijeme bljeskao ispod tv-a što me pogotovo navečer kad je mrak ljutilo, a nije se dalo isključiti ,…

Ukoliko baš želiš i koristiš videoteku ili snimalicu pretpostavljam da moraš zadržati njihove uređaje,… no osobno mislim da je kvaliteta slike na lcd-u bolja bez njihovog prijamnika jer signal direktno ulazi u tv (koji usput ima i kvalitetniji tv tuner), odnosno ne koristi se SCART kabel na kojem mora doći do barem malog gubitka (šuma),… a tv gledaš vjerojatno 99% vremena gledanja tv-a,… tako da zbog onog 1% vremena meni nije isplativo (prihvatljivo) imati šumu kabela, daljinskih i nerviranja kad prijamnik zablokira,…
-->
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Jel se isplati to uzet? Nije mi jasno kako signal onda dolazi preko antene koju ukopčam u tv onda valjda il nekako drukčije... ili da bolje odem reklamirat ovaj c251 i da žicam crni risiver c261 za koji mi govore da se ne gasi nit da šteka ko ovaj sivi c251. Također mi nije jasno kako onda ova videoteka funkcionira kad to imaš tv mi nema internet ulaz ko risiver da ga mogu spojit.
Videoteku ili snimalicu ne koristim tako da sam sve njihove uređaje isključio i pospremio u kutije, i onaj k***** za snimalicu mi je cijelo vrijeme bljeskao ispod tv-a što me pogotovo navečer kad je mrak ljutilo, a nije se dalo isključiti ,…

Ukoliko baš želiš i koristiš videoteku ili snimalicu pretpostavljam da moraš zadržati njihove uređaje,… no osobno mislim da je kvaliteta slike na lcd-u bolja bez njihovog prijamnika jer signal direktno ulazi u tv (koji usput ima i kvalitetniji tv tuner), odnosno ne koristi se SCART kabel na kojem mora doći do barem malog gubitka (šuma),… a tv gledaš vjerojatno 99% vremena gledanja tv-a,… tako da zbog onog 1% vremena meni nije isplativo (prihvatljivo) imati šumu kabela, daljinskih i nerviranja kad prijamnik zablokira,…
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2011., 16:50   #2057
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Evo i meni stigao bnet, zasad je brzina onakva kakva je deklarirana.



Postavili su mi onaj mali crni "cisco" (Scientific Atlanta) 2100 cable modem sa jednim izlazom i bez wlan. Sve odlicno radi kada ustekam komp direkt kablom u taj mali modem. Spojio sam WRT54GL sa dd-wrt gore na SA 2100, podesio PPTP postavke i dobio net po stanu, s tim da imam problem sto mi svakih minutu dvije radi reconnect, primjetio sam po MSN messengeru i downloadima koji stanu nakratko da se to dogadja. Jel tko imao slicne probleme? MTU je na 1400 ako je to vazno

EDIT: Riješio!

Zadnje izmijenjeno od: cyclone. 22.11.2011. u 19:24.
cyclone je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2011., 17:04   #2058
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Meni ping uvijek relativno mali (ovisi naravno o serveru), a jitter 1ms uvijek!
Ajd stavi ping prema Frankfurtu (jer serveri za online game nisu u Zagrebu), pingtest, ne speedtest.



Ako je tebi uvijek 1, onda je možda meni nešto krivo podešeno (iako sam pogasio sve firewallove, ping fload i ostale postavke u routeru).
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2011., 17:22   #2059
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Dok full skidam Batman Arkham Asylum (ide full speed)



Sada sam pauzu stavio u download manageru i




Siguran da nešto ne radiš u pozadini ili da ti se netko na wireless ne kači i skida nekaj?
Naravno, nije zahvalno uspoređivati jer ipak si u ST, ali eto!
  Reply With Quote
Staro 22.11.2011., 17:49   #2060
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Thnx! Ma *ebat ću mater b.netovcima. Isključio sam wi-fi (a i pass je 63 random ascii znaka), firewallove i ostalo, nema nikakvih nepoznatih procesa u pozadini itd.. tj. ponekad čak i ja dobijem A, ali 90% vremena je F, 9.99% D.
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2011., 17:58   #2061
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
evo Frankfurt ;

alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2011., 18:01   #2062
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488


Isto Split. :/
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2011., 18:09   #2063
alen.s
Premium
Moj komp
 
alen.s's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Split
Postovi: 1,441
pošalji mejl s tom slikom ; support@xnet.hr
alen.s je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2011., 21:16   #2064
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
Videoteku ili snimalicu ne koristim tako da sam sve njihove uređaje isključio i pospremio u kutije, i onaj k***** za snimalicu mi je cijelo vrijeme bljeskao ispod tv-a što me pogotovo navečer kad je mrak ljutilo, a nije se dalo isključiti ,…

Ukoliko baš želiš i koristiš videoteku ili snimalicu pretpostavljam da moraš zadržati njihove uređaje,… no osobno mislim da je kvaliteta slike na lcd-u bolja bez njihovog prijamnika jer signal direktno ulazi u tv (koji usput ima i kvalitetniji tv tuner), odnosno ne koristi se SCART kabel na kojem mora doći do barem malog gubitka (šuma),… a tv gledaš vjerojatno 99% vremena gledanja tv-a,… tako da zbog onog 1% vremena meni nije isplativo (prihvatljivo) imati šumu kabela, daljinskih i nerviranja kad prijamnik zablokira,…
snimalicu ne koristim, a videoteku upalim tu i tamo da si pogledam neke naslove filmova da skinem pa gledam, jedino zato.
-->
Citiraj:
Autor bertone Pregled postova
Videoteku ili snimalicu ne koristim tako da sam sve njihove uređaje isključio i pospremio u kutije, i onaj k***** za snimalicu mi je cijelo vrijeme bljeskao ispod tv-a što me pogotovo navečer kad je mrak ljutilo, a nije se dalo isključiti ,…

Ukoliko baš želiš i koristiš videoteku ili snimalicu pretpostavljam da moraš zadržati njihove uređaje,… no osobno mislim da je kvaliteta slike na lcd-u bolja bez njihovog prijamnika jer signal direktno ulazi u tv (koji usput ima i kvalitetniji tv tuner), odnosno ne koristi se SCART kabel na kojem mora doći do barem malog gubitka (šuma),… a tv gledaš vjerojatno 99% vremena gledanja tv-a,… tako da zbog onog 1% vremena meni nije isplativo (prihvatljivo) imati šumu kabela, daljinskih i nerviranja kad prijamnik zablokira,…
snimalicu ne koristim, a videoteku upalim tu i tamo da si pogledam neke naslove filmova da skinem pa gledam, jedino zato.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2011., 15:00   #2065
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,314
novost iz b.neta dižu brzine navodno

http://www.bnet.hr/b_net/novosti/naj...et_u_hrvatskoj
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2011., 15:09   #2066
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Dobar vic, definitivno mi sad fali jedan dobar facepalm smajlić.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2011., 15:24   #2067
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Bluzer Pregled postova
Dobar vic, definitivno mi sad fali jedan dobar facepalm smajlić.
Jedini vic si ti ovdje. Ja hepi jer za razliku od nekih ovdje meni sve radi besprijekorno i brzo!
  Reply With Quote
Staro 23.11.2011., 16:13   #2068
Bluzer
Premium
Moj komp
 
Bluzer's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: localhost
Postovi: 1,060
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Jedini vic si ti ovdje.
Šta je, malo bi se vrijeđao? Inače, poznajem još 10-ak osoba iz Zagreba kojima također je sve u raspadu mjesec dana, razni kvartovi pa onda imam pravo nabaciti sarkastični komentar.

I da, izuzetno mi je drago zbog tebe šta si "hepi" zbog toga.
__________________
Udomljujem 386/486/P1 hardver. Više na PM.
Bluzer je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2011., 16:15   #2069
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
I moja veza je vrhunska - u 4h ujutro kad susjedi spavaju.
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2011., 16:27   #2070
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Nekoliko lasta ne čini proljeće! Ima nas puno kojima sve radi kak spada i jedva čekaju povećanje. To kaj nekima ne radi dobro... tough luck. Žalite se ili promjenite operatera na nekog koji bolje radi kod vas. Stvar je jednostavna. Ovo konstantno žaljenje je postalo dosadno jer uvijek isti ljudi.

Mogli bi na početku teme dodati popis vas kojima ne radi, pa stavite ~vrijeme kada vam ne radi te otprilike vašu poziciju po gradovima pa ne morate onda konstantno ponovno pisati da vam "opet" ne radi kak spada po predvečer!
  Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na