Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.05.2011., 11:05   #1801
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor the.elles.d Pregled postova
Valjda 300kn/mj? Duplo više nego bnet.
http://www.amis.hr/privatni_dvaujednom.php
Da 8mbps je 300kn 4Mbps je 168 pomiješo je Bono nešto.

Kod B.neta je prvi 55 min. besplatno ostalo je sve 0.16 lipa bez pdv-a a sa pdvom je mislim 0.20 lipa.A što se tiče neta 16 mbps (nepotpunih i sa konstantnim padovima i divljanjem pinga gore-dole) uz nadpolatu od 50kn ako pričamo o 3d paketu su i dalje najjeftiniji što se tiče konkurencije.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2011., 13:34   #1802
viper
super user
Moj komp
 
viper's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Houston, TX
Postovi: 1,805
Nije nitko ništa pomješao.. sad je (akcija)8Mbit po 168kn i najvjerovatnije ce tak i ostat (slično je bilo i prije pa su nove brzine ostale za stalno).
__________________
viper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.05.2011., 13:49   #1803
the.elles.d
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 472
Mogao je i reć da se radi o akciji...
the.elles.d je offline   Reply With Quote
Staro 04.05.2011., 20:36   #1804
Bono
Uptime 99.99%
Moj komp
 
Bono's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb Croatia
Postovi: 2,475
Citiraj:
Autor the.elles.d Pregled postova
Mogao je i reć da se radi o akciji...
Sorry nisam jako dugo bio na stranici Amisa, mislio sam da su toliko pametni da su updatali cjenik, jer ove cijene koje si komentirao vise nemaju smisla.
Uglavnom za 168kn dobijete 8mbita i 1500 minuta fiksne telefonije sto je cijeli dan telefoniranja.
__________________
“Those who surrender freedom for security will not have, nor do they deserve, either one.”
Bono je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2011., 11:47   #1805
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
I ja sam imao problema sa netom, sa telkom je falio jedan ili dva programa u onom periodu kada su prebacivali sve na novi software!
Prpblemi sa netom su bili svi ovi koji su ovdje opisani, i žalio sam se i zvao i evo ovdje pisao i bio sam uvjeren da je do onog zastarjelog modema koji je kod mene bio od kad sam imao onih 64/64 vezu (da, da, davno sam ih počeo koristiti), i onda se našla jenda dobra duša ovdje na forumu koja očito ima nekih utjecaja tamo i u roku 24h me zvala tehnička služba da dogovore dolazak tehničara, on je došao sutradan sa novim modemom (novi model Thompson) žičnim a ne bežičnim, i od tada (ima 4-5mj.) sve radi tip top!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2011., 16:30   #1806
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Opet ponavljam, ako netko ima problema i 100% je siguran da problem nije do računala, pošaljite mi PM sa svojim korisničkim brojem (piše na računu) i pogledati ću da li vam mogu pomoći.

Krajem tjedna sam u firmi poslije podne pa ću imati vremena. Svi koji mi pošalju PM će dobiti odgovor (bilo pozitivan bilo negativan ) do petka.
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2011., 19:34   #1807
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor gnjepar Pregled postova
Opet ponavljam, ako netko ima problema i 100% je siguran da problem nije do računala, pošaljite mi PM sa svojim korisničkim brojem (piše na računu) i pogledati ću da li vam mogu pomoći.

Krajem tjedna sam u firmi poslije podne pa ću imati vremena. Svi koji mi pošalju PM će dobiti odgovor (bilo pozitivan bilo negativan ) do petka.
Ja sam ti već piso pa mi nažalost nisi mogo pomoć (hvala još jednom na dobroj volji) i dalje imam problema evo sad mi je trenutno stanje mi je ovako (19:30) al i ne stalno, to bude negdje oko tako sat, sat i pol do dva maksimalno i onda se poveća nazad, također i ne svaki put u ovo doba zna i po danu se to desit, ali ne ujutro samo poslijepodne i navečer. Razlika kad bude preko 10 i ova kolka mi je sad trenutno se tolko jako osjeti da je to nenormalno ja poludim na ovakve promjene baš se jako osjeti da je brzina drastično sporija, više mi se neda zivkat ni slat mejlove ni ništa jel tolko sam ih već puta zvao da odustajem...no skuplja mi se i jednog dana će mi prekipit sigurno. Znam da do mog kompjutera sigurno nije jel mi isti rezultat i na laptopu daje kad mjerim.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 08.05.2011. u 19:49.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2011., 21:03   #1808
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
Da, sjećam se tvog slučaja. Svima oko tebe normalno sve radi (korisnička je zvala nekoliko tvojih susjeda koji su rekli da nemaju problema), povlače punu brzinu a jedino ti imaš problema. Također, prema log file-u na tvom modemu i prema log file-u na routeru na koji je tvoj modem spojen (router u "centrali" da ne bi bilo zabune ), nema nikakvih problema. Na temelju toga nisam mogao nikako pomoći.

Uvijek postoji opcija da nazoveš korisničku i kažeš da ti pošalju servisera. Ako on sa svojim laptopom izmjeri ok brzinu onda će ti naplatiti 150 kn. BTW, sam određuješ vrijeme servisa.

Ja i ti smo skoro susjedi a moja je brzina ok (pogledaj u sig) :P :P
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2011., 21:10   #1809
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor gnjepar Pregled postova
Da, sjećam se tvog slučaja. Svima oko tebe normalno sve radi (korisnička je zvala nekoliko tvojih susjeda koji su rekli da nemaju problema), povlače punu brzinu a jedino ti imaš problema. Također, prema log file-u na tvom modemu i prema log file-u na routeru na koji je tvoj modem spojen (router u "centrali" da ne bi bilo zabune ), nema nikakvih problema. Na temelju toga nisam mogao nikako pomoći.

Uvijek postoji opcija da nazoveš korisničku i kažeš da ti pošalju servisera. Ako on sa svojim laptopom izmjeri ok brzinu onda će ti naplatiti 150 kn. BTW, sam određuješ vrijeme servisa.

Ja i ti smo skoro susjedi a moja je brzina ok (pogledaj u sig) :P :P
Frendu ulaz do također je brzina loša povremeno kao i meni i reko je da je zvao par puta i da i dalje ništa od tog odusto je također kao i ja , a tehničara ako nazovem dok on dođe taman će se brzina podić i onda ću ga još morat i platit bezveze. Imam i ja log fajlove pun folder screenshotova od mjerenja lijepo posloženi po datumima i u notepadu bilježeno od kad do kad je trajo pad brzine.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 08.05.2011., 21:16   #1810
gnjepar
Premium
Moj komp
 
gnjepar's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 635
U tom slučaju imaš materijala da se žališ. Nije mi jasno zašto ne odeš do njih u Avenue Mall, barem je tebi blizu.
__________________
The Truth
gnjepar je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.05.2011., 21:20   #1811
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Citiraj:
Autor gnjepar Pregled postova
U tom slučaju imaš materijala da se žališ. Nije mi jasno zašto ne odeš do njih u Avenue Mall, barem je tebi blizu.
A reko sam već 100 puta otići ću i onda ko budala nazovem i svaki put naivano povjerujem kad kažu da će javit administratorima da će oni riješit.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2011., 21:14   #1812
gsxr750k9
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Agram
Postovi: 603
Citiraj:
Autor gnjepar Pregled postova
Da, sjećam se tvog slučaja. Svima oko tebe normalno sve radi (korisnička je zvala nekoliko tvojih susjeda koji su rekli da nemaju problema), povlače punu brzinu a jedino ti imaš problema. Također, prema log file-u na tvom modemu i prema log file-u na routeru na koji je tvoj modem spojen (router u "centrali" da ne bi bilo zabune ), nema nikakvih problema. Na temelju toga nisam mogao nikako pomoći.

Uvijek postoji opcija da nazoveš korisničku i kažeš da ti pošalju servisera. Ako on sa svojim laptopom izmjeri ok brzinu onda će ti naplatiti 150 kn. BTW, sam određuješ vrijeme servisa.

Ja i ti smo skoro susjedi a moja je brzina ok (pogledaj u sig) :P :P
svaka cast tebi frende ali nije valjda da mislis da mi pusimo te price?
ja imam potpuno identican problem kao i thermal i vec sam prije u tekstu naveo sto kanim poduzeti.
moj savjet;
svaka cast na dobroj volji ali bolje sve rjesavaj preko PM jer ovako u najmanju ruku ispadas,/barem meni/ totalno neozbiljan.
nakon toliko godina rada u struci ovakve price ne prolaze, kao sto rekoh niti kod moje prabake.

bez uvrede.
gsxr750k9 je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2011., 21:51   #1813
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Eo nisam imo net jedno sat vremena ni telefon, ovo je već drugi put ove godine.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2011., 21:58   #1814
gsxr750k9
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Agram
Postovi: 603
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Eo nisam imo net jedno sat vremena ni telefon, ovo je već drugi put ove godine.
kvarovi se dogadjaju. to je potpuno druga prica. ovo im je generalno neki fail bio.
nije uopce problem. to mogu shvatiti
ali vrijedanje inteligencije pustim pricama..nikako.
gsxr750k9 je offline   Reply With Quote
Staro 10.05.2011., 22:06   #1815
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,312
Događaju se, ali nešto prečesto ja ih isto shvaćam, ali ne ovako često da se događa. Ono prvo kad je izbacilo 4 sata nisam imo tel ni net, ovo sad sat vremena, a net mi treba, kao i telefon.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2011., 15:29   #1816
Red Dwarf
Bajker s AMD-om na dresu
Moj komp
 
Red Dwarf's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 959
Imam jedno pitanje : zna li netko koliko traje procedura i kako ide procedura za prebacivanje s t-coma na bnet?
Red Dwarf je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2011., 15:30   #1817
Matey
Premium
 
Matey's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: VG,ZG
Postovi: 28
Citiraj:
Autor gsxr750k9 Pregled postova
svaka cast tebi frende ali nije valjda da mislis da mi pusimo te price?
ja imam potpuno identican problem kao i thermal i vec sam prije u tekstu naveo sto kanim poduzeti.
moj savjet;
svaka cast na dobroj volji ali bolje sve rjesavaj preko PM jer ovako u najmanju ruku ispadas,/barem meni/ totalno neozbiljan.
nakon toliko godina rada u struci ovakve price ne prolaze, kao sto rekoh niti kod moje prabake.

bez uvrede.
word
navecer valjda nikome ne povlaci punu brzinu zbog njihove jadne mreze, koju ne obnavljaju i koja je prenatrpana, a to sto 90% ljudi ne vidi razliku i sto je kompjutorski neobrazovano to je druga stvar
__________________

Matey je offline   Reply With Quote
Staro 11.05.2011., 17:37   #1818
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ajde smirite duhove. Meni zadnja 3 dana bez prestanka povlačio 920-960 kila na torrentima. Na bnetu sam imao problema samo dok sam imao govno od atlante (mislim da je 2die4 imao sličan problem). Čim sam to zamjenio sa običnim žičanim thomsonom nisam imao niti jedan hiccup. Tako već pol godine negdje.

Nisam budala da kažem da svima radi kako spada. Pogotovo ekipi kaj živi u većim zgradama i/ili na lošoj infrastruktui pa vas molim nemojte biti vi budale i j**ti nas kojima radi kak spada u zdrav mozak kako nam ne šljaka!
  Reply With Quote
Staro 11.05.2011., 20:38   #1819
gsxr750k9
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Agram
Postovi: 603
Ja ne znam kaj ljudi ovdje ignoriraju neke cinjenice ili ne citate sve?
Covjece ja 3 godine pratim kaj mi se dogadja s mrezom.
Uopce mi se ne da dalje raspravljati. Niti mi je to ustvari bila namjera.
Jedino kaj ne zelim da mi se pokusavaju servirat jeftine price.
gsxr750k9 je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2011., 13:00   #1820
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
Gle, za tebe jeftine priče, a ja ti iz osobnog iskustva pričam da mi je taj čovjek po kojem ti sada sereš javno pomogao i da od onda nemam problema, zato molio bih te da prestaneš, ako Ti imaš problema već 3g to ne znaći da svi imaju, a to što Ti imaš loša iskustva s Bnet-om to ne znaći da oni nevaljaju!
Nitko nije savršen, i to je jasno, ali ako ti netko ovdje ponudi pomoć, a Ti kenjaš po njemu, onda se malo trebaš preispitati, dali je do njih ili tebe i tvog ponašanja!
Meni sve štima, igram se na netu, skidam s njega (igram se uglavnom navečer u prime time-u) i nemam problema!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2011., 13:15   #1821
gsxr750k9
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Agram
Postovi: 603
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Gle, za tebe jeftine priče, a ja ti iz osobnog iskustva pričam da mi je taj čovjek po kojem ti sada sereš javno pomogao i da od onda nemam problema, zato molio bih te da prestaneš, ako Ti imaš problema već 3g to ne znaći da svi imaju, a to što Ti imaš loša iskustva s Bnet-om to ne znaći da oni nevaljaju!
Nitko nije savršen, i to je jasno, ali ako ti netko ovdje ponudi pomoć, a Ti kenjaš po njemu, onda se malo trebaš preispitati, dali je do njih ili tebe i tvog ponašanja!
Meni sve štima, igram se na netu, skidam s njega (igram se uglavnom navečer u prime time-u) i nemam problema!
Decko.
Ja sa punim pravom iznosim svoja iskustva.
Svaki redovito placeni racun je opravdanje za moje postupke.
Iznio sam svoja iskustva
NIKOG ne uvjeravam da i njima ne stima.
Po doticnom gospodinu ne serem vec isticem ono u POBOLDANOJ recenici
koja je po meni cista PATETIKAi izmisljotina sa SZK.
ne zelim se uopce ponavljati. ja sam bio fin i pristojan u svim svojim postovima.
Ljudi se u velikoj vecini slazu sa svim sto sam rekao.
Ponavljam, imam dovoljno radnog iskustva i samoj struci i dovojno sam kompetentan dijagnosticar sto se samog networka tice.

A sad ti fino meni odgovori gdje bi ti sad bio bez doticnog gospodina?
u kurcu, hoces tak?
I dalje bi imao problema i vrlo vjerojatno bi bio jedan od onih koji imaju nesto za prigovoriti.
Gospodin je dovoljno zreo i pismen da mi se moze sam obratiti i ne trebam neke internet trolove koji jedva cekaju da mogu nekog flejmat.
ovdje se radi vecinom o ljudima s podrucja NZG kooji pristupaju preko GW 172.20.128(168).1

A sad te molim da mi se vise ne obracas, prvenstveno zato jer si sve krivo shvatio. Uvrede ne racunam

p.s. ako su za tebe odstupanja od 300, 400 500% prihvatljiva onda nemamo vise kaj razgovarati.
gsxr750k9 je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2011., 13:55   #1822
BSA<AK-47>
Napokon dočekao DNF :)
Moj komp
 
BSA<AK-47>'s Avatar
 
Datum registracije: Jan 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,453
Citiraj:
Autor gnjepar Pregled postova
Da, sjećam se tvog slučaja. Svima oko tebe normalno sve radi (korisnička je zvala nekoliko tvojih susjeda koji su rekli da nemaju problema), povlače punu brzinu a jedino ti imaš problema. Također, prema log file-u na tvom modemu i prema log file-u na routeru na koji je tvoj modem spojen (router u "centrali" da ne bi bilo zabune ), nema nikakvih problema. *Na temelju toga nisam mogao nikako pomoći.*

Uvijek postoji opcija da nazoveš korisničku i kažeš da ti pošalju servisera. Ako on sa svojim laptopom izmjeri ok brzinu onda će ti naplatiti 150 kn. BTW, sam određuješ vrijeme servisa.

Ja i ti smo skoro susjedi a moja je brzina ok (pogledaj u sig) :P :P
Citiraj:
Autor gsxr750k9 Pregled postova
.......
pa kad ga već quotaš ,onda odradi kak spada...

*Na temelju toga nisam mogao nikako pomoći.* = znači da mu on ne podvaljuje muda pod bubrege (sa prethodno boldanim) ,nego je to bila opisana situacija i problem.
IMHO cijenim kolegine pokušaje da pomogne,pa makar samo ubrzao proces koji bi se ionako odradio!

sve što si napisao podržavam ,ali nisi niti prvi niti jedini koji ima problema sa ISPom ,bilo kojim ...

ne dobivaš uslugu koju plačaš?

šta si kod njih 3 godine i vrijeme(novce) trošiš na pinganje servera,svako jutro i študiranje njihove infastrukture?
pređi na drugog provajdera,i završi priču.
još bi novce trošio na tužbu...koju bi vjerojatno izgubio.

ne stajem u obranu B-neta (sve su to za mene isti lopovi ,samo lica drugačija) ali ja sam (u stanu) trenutno vrlo,vrlo zadovoljan uslugom i naspram T-koma i Iskona (u kući imao oboje a Iskon nam je u firmi ,uvjek nekaj zafrkava)
i cijenom povoljni.
i igram ,i skidam i stalno imam 7-8mbit ,bez problema.

Čudi me da se nitko iz Španskog/Malešnice ne javlja ,jer su zadnjih par tj. imali jedno 2-3 puta blackout (po nekih 45min) ,odnosno ,netko je poskidao osigurače iz centrale!
konkurencija? ,vandali? ili treće?
__________________
I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.

Zadnje izmijenjeno od: BSA<AK-47>. 12.05.2011. u 14:07.
BSA<AK-47> je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2011., 17:44   #1823
gsxr750k9
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Agram
Postovi: 603
Uopce mi nije namjera bila da konverzacije krene ovim tokom.
Al kao sto rekoh,
Uvijek se nadje netko od trolova koji jedva cekaju da otmu neki topic i krenu u osobna prepucavanja.
Sve sto sam ja iznio konkretno je vezano uz BNET i njihove zaposlenike
Ovo sto se tice kvotanja, nisam siguran koga to ide.
Ja sam poboldao dio koji mi je najinteresantnijni, a to je ovaj sa zvanjem korisnika i tezom da je sve u redu.
Ne zvuci li to malo neozbiljno od jedne tako ozbiljne kompanije sa takvim ambicijama?
Sto se tice ostalih providera.
Kada sam uzimao nisam imao izbora.
Danas isto nemam bas neki izbor.
BNET mi se cinio kao ozbiljan projekt.
Kabel, brzine...neovisna infrastruktura.
Svi ostali koji nude ADSL su u milosti i nemilosti najveceg.
Svi znamo na kog se to odnosi.

Uostalom, cak se previse ni ne uzrujavam ako su komentari interesantni i suvisli.
Topic i postoji isklljucivo zato da se sve dobro i lose iznese.
Ovdje postoji ovako od oka bar 4-5 ljudi sa podrucja NZG koji imaju iste probleme.
Znaci. Nismo od onih koji nemaju pametnijeg posla nego trazit iglu u sijenu.
Mi samo zelimo... da dobijemo uslugu sa odstupanjima u granicama normale.
kako smo "mlada" drzava u svakom slucaju trazimo previse za nesto sto je "vani" standard
A bas zbog teza o odustajanju i kaj ja znam cemu sve ne zato i je tako.
najlakse je otpilit korisnika i reci mu da je sve u redu, a pri tom biti svjestan problema.
naravno svima se moze prodat sve, o mudima i bubrezimea necu vise jer sam sebi postajem smijesan.
Zato se ne bi uhvatili u borbu sa problemima i rjseavali ih na obostrano zadovoljstvo??
To je za mene primitivizam, a bezobrazluci koje si uzimaju za pravo pojedini monopolisti..mislim da to zahtjeva poseban topic ako ne i posebno istrazivanje.

p.s.ovog trenutka mi je link besprijekoran. XD

Zadnje izmijenjeno od: gsxr750k9. 12.05.2011. u 17:50.
gsxr750k9 je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2011., 21:56   #1824
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Citiraj:
Autor gsxr750k9 Pregled postova
Mi samo zelimo... da dobijemo uslugu sa odstupanjima u granicama normale.
kako smo "mlada" drzava u svakom slucaju trazimo previse za nesto sto je "vani" standard
Ako hoces isti standard kao i vani, bar sto se tice kablovskog interneta, onda si dobio taj standard. Svugdje se ljudi zale na dosta manje brzine od onih sa reklame, najvise upravo korisnici kablovskog interneta.

Citiraj:
Bandwidth
Cable modems have the potential to receive data from their cable provider at speeds greater than 30 megabits per second; unfortunately, this speed is rarely ever realized. Cable lines are shared by all of the cable modem users in a given area; thus, the connection speed varies depending upon the number of other people using the Internet and the amount of data they are receiving or transmitting.
Tu je djelomicno kriva sama arhitektura kablovskog interneta ali i Bnet koji ne ulaze dovoljno u prosirivanje bandwidtha prema kvartovima gdje se korisnici cesto zale na male brzine tijekom "udarnog termina". A vjerojatni razlog neulaganja su troskovi i neisplativost.

Ili prihvati da neces dobiti ono sto reklamiraju i sto placas, jer nema zakona koji im to brani ili predji na nekog drugog ISP-a.
Alternativni ISP-ovi uzimaju sve vise maha, tako da su dostupni na dosta lokacija i ne ovise vise toliko o T-Comu.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 12.05.2011., 23:17   #1825
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,110
Citiraj:
Autor gsxr750k9 Pregled postova
Decko.
HVala na komplimentu!
Citiraj:
Autor gsxr750k9 Pregled postova
Ja sa punim pravom iznosim svoja iskustva.
Svaki redovito placeni racun je opravdanje za moje postupke.
Iznio sam svoja iskustva
NIKOG ne uvjeravam da i njima ne stima.
Po doticnom gospodinu ne serem vec isticem ono u POBOLDANOJ recenici
koja je po meni cista PATETIKAi izmisljotina sa SZK.
ne zelim se uopce ponavljati. ja sam bio fin i pristojan u svim svojim postovima.
Ljudi se u velikoj vecini slazu sa svim sto sam rekao.
Ponavljam, imam dovoljno radnog iskustva i samoj struci i dovojno sam kompetentan dijagnosticar sto se samog networka tice.

A sad ti fino meni odgovori gdje bi ti sad bio bez doticnog gospodina?
u kurcu, hoces tak?
I dalje bi imao problema i vrlo vjerojatno bi bio jedan od onih koji imaju nesto za prigovoriti.
Gospodin je dovoljno zreo i pismen da mi se moze sam obratiti i ne trebam neke internet trolove koji jedva cekaju da mogu nekog flejmat.
ovdje se radi vecinom o ljudima s podrucja NZG kooji pristupaju preko GW 172.20.128(168).1
A sad te molim da mi se vise ne obracas, prvenstveno zato jer si sve krivo shvatio. Uvrede ne racunam
Nisam Vidoviti Milan, pa ti nemogu konkretno odgovorti, ali ti mogu reći da definitivno nebi odustao dok mi nebi zamjenili modem jer je upravo na moje izričito potraživanje isti i zamjenjen, jedino što mi je poštovani član gnjepar to omogućio vjerojatno puno prije (čitaj slijedeći DAN), to što ti očigledno nisi dovoljno kako kažeš "kompetentan" da iskoristiš ponuđenu pomoć ovdje na forumu već se vjerojatno pouzdaš u svoju kompetentnost i smatraš da ti nema šta netko iz nekog tamo ureda Bnet call centra govoriti da ti nešto valja ili ne to je tvoj problem. Ja sam ih u ovih neznam više ni sam koliko godina zvao dosta puta i svaki put su mi izišli u susret, bilo da su mi poslali tehničara, bilo da su mi objasnili u ćemu je riječ, tako da NE nebi bio u qurcu kako ti misliš, jer ili bi oni to riješili ili bih ja prešao na nekog drugog ISP-a.
Citiraj:
Autor gsxr750k9 Pregled postova
p.s. ako su za tebe odstupanja od 300, 400 500% prihvatljiva onda nemamo vise kaj razgovarati.
Normalno da nisu niti sam ja igdje tvrdio da jesu. To što se ti meni obraćaš sa atributom "trol" govori dovoljno o tebi kao osobi, a samim time objašnjava puno o tome zašto si toliko isfrustriran na bilo koga tko ti tvrdi suprotno!
Da i ukoliko ti smeta kritika i to smatraš flejmom onda si na krivom mjestu, a ja sam bio malo grublji jer si napao (možda ti misliš da nisi) ovdje jedinu osobu koja JAVNO pokušava pomoći koliko god može (to se u najmanju ruku treba pozdraviti a ne pisati kako ti ne pušiš te priče).
Mislim da bi nam bilo puno lijepše i bolje u ovoj našoj maloj državici da postoji više ljudi poput čalana gnjepar ali nažalost ima puuuuno više ovakvih kao što si ti, koji bi radije prodavali pamet nego bili od neke koristi (jer ti sigurno nikome nisi bio koristan sa svojim kometarom na njegovu pomoć ovdje)!
Eto toliko od "dečka koji trola i jedva čeka da se zaflejm s nekime" ma što god to značilo tebi!

P.S. meni je i dalje veza odlična!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2011., 00:03   #1826
gsxr750k9
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Agram
Postovi: 603
daj ponovo procitaj kaj si napisao.
povraca mi se
a mogao bi i izvaditi glavu iz necije guzice
gsxr750k9 je offline   Reply With Quote
Staro 13.05.2011., 15:49   #1827
MadBoY
MadModerator
Moj komp
 
MadBoY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: N/A
Postovi: 5,190
Dosta sa prepucavanjem. Nastavite u normalnom tonu, konstruktivno, inace idu sankcije.
__________________
skupi-dupi-du, skupi-dupi-du, pam pam... pf
MadBoY je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 00:37   #1828
Xenon
Banned
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Imam Bnet xcarnet i u zadnje vrijeme mi stalno puca veza kad skidam torrente ... jedino ako limitiram download ...imam tplink wr360g ... ima netko sličan problem? kako riješit? prije mi se to nije događalo
Xenon je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 14:16   #1829
DJVoste
Registered User
 
DJVoste's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 35
Citiraj:
Autor Xenon Pregled postova
Imam Bnet xcarnet i u zadnje vrijeme mi stalno puca veza kad skidam torrente ... jedino ako limitiram download ...imam tplink wr360g ... ima netko sličan problem? kako riješit? prije mi se to nije događalo
Probaj limitirat broj veza u propusnosti t.d. ih staviš do npr. 300. Znam da routeri Siemens Gigaset SX763 i SpeeedTouch Thomson 780 podržavaju do 1024veze, al već nakon 800 se počinju gušit.

Ukoliko nije do toga onda nazovi BNet pa ih pitaj da ti daju testni account od njih pa da vide dal će i na njihovom accountu pucat veza sljedeća 24h ili nazvati sam carnet 0800 227 638 (8-22h) pa ih pitaj dal ima kakvih problema na njihovim serverima, jer ti stalno puca konekcija.
DJVoste je offline   Reply With Quote
Staro 19.05.2011., 20:57   #1830
Cartmann
Premium
Moj komp
 
Cartmann's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Split
Postovi: 488
Pozdrav, imam par pitanja vezano uz b.netov kabelski Cisco DPC/EPC 2425 kabelski modem. Kad sam prvi put ušao u modem (s 192.168.0.1.) nije bilo šifre već su oba polja bila prazna te sam upisao novu šifru. Da li mogu promjeniti i user name (koji je još uvijek prazan) i ako mogu, kako?

Kad kliknem na tab advanced (desno od setup) također mi traži šifru, ali je nemam. Pretpostavljam da tu šifru imaju serviseri, a kako ekipa s pceksperta uvijek nađe način, da li mogu dobiti i tu šifru?

Za wireless sam podesio primary network enabled, wpa-psk disabled i wpa2-psk enabled. Defaultno je i wpa-psk bila enabled, da li je poželjno to staviti disabled?

WPS sam stavio disabled, čemu to uopće služi?
__________________

Cartmann je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na