Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > ISP
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.08.2014., 20:05   #3511
Nemesis777
Registered User
Moj komp
 
Nemesis777's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 60
ovaj router je trenutno u upotrebi "technicolor TC7200"
Nemesis777 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2014., 20:17   #3512
tux-scooby
Premium
Moj komp
 
tux-scooby's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Donji Miholjac-Osijek
Postovi: 276
On ti je u bridge modu. Nacin s kojim ces izgubiti najmanje zivaca je uzeti jos jedan router (tipa TP-Link 741), iz gore navedenog routera ukaciti u njega (WAN port), popuniti podatke od carneta kada se spojis na router (mslim da se odabere PPPOE tip(na WAN portu) ili tako nesto i ispod ti se izbaci da upises user i pass). Na glavnom routeru izgasis wifi, na drugom ga upalis, stavis zastitu neku i udaraj.
tux-scooby je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.08.2014., 20:21   #3513
Nemesis777
Registered User
Moj komp
 
Nemesis777's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2011
Lokacija: Zadar
Postovi: 60
znaci sa ovim trenutnim routerom se bas i necu usreciti sta se tice ovog trenutnog problema i spjanja na wifi preko windows phonea 8? :/
Nemesis777 je offline   Reply With Quote
Staro 28.08.2014., 20:29   #3514
tux-scooby
Premium
Moj komp
 
tux-scooby's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Donji Miholjac-Osijek
Postovi: 276
Nisam se vec dosta dugo s tim zezao pa ti ne mogu nista sa sigurnoscu tvrditi. Prije nekoliko godina sam se s tim igrao i lomio ali na kraju digao ruke, ukacio drugi router i napravio sve gore navedeno...
tux-scooby je online   Reply With Quote
Staro 31.08.2014., 18:35   #3515
Streamlight
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: osijek
Postovi: 1
Pozdrav ekipa, evo ovako uzeo bi bnet u stanu u kojem emo ja i sestra studenti, dakle xcarnet, koliko razumijem dobijem modem koji nema wifi odnosno spaja se preko kabelske, a zbog dva laptopa u stanu nije bas prakticno bez bezicnog pristupa, dali postoji kakva solucija u bnetu da dobijem router koji ima wifi na xcarnetu?
Streamlight je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2014., 18:31   #3516
Norco
Registered User
Moj komp
 
Norco's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Slavonija
Postovi: 60
Dobit ćeš normalni wireless modem ako ga tražiš, za nešto veće novce (cca. 15 kn više) barem bi trebao osim ako nisu nešto izmjenili. A ja ti preporučujem ako ne želiš imati dodatnih problema sa budal*** da ne uzimaš taj xcarnet, ili uzmi normalni ili nemoj nikakav od bneta, i samo da te podsjetim, ugovor traje 2 godine, tako da znaš da kod eventualnog preseljenja ćeš imati raznorazne poteškoće, a pošto ste studenti (pretpostavljam u drugom gradu) uvijek postoji mogućnost da do toga dođe. Teško spajanje preko VPN konekcije, brzina je sad smanjena na brzinu normalnog bnet interneta, a u cijeni i nema velike razlike. One ostale razloge ti neću navoditi, ali eto, preporuke, nemoj uzeti xcarnet, više gubiš nego dobivaš.
__________________
“The world is a book and those who do not travel read only one page.”
Norco je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 15:41   #3517
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Reko da obavijestim postojeće i one koji će tek postat korisnici b.net televizije, ova obavijest vrijedi samo za one koji misle uzet prošireni paket ili ga već imaju.
Više puta prijavljivano štekanje u vezi 24 kitchen, history, sk1, sk6, food i travel kanala. I danas sam primio poziv da oni nemogu te kanale popravit jer taj dio opreme je oštećen ako se dobro sjećam je rekla ženska te da oni uvijek povremeno trzaju, znači već zadnjih 2 godine od kako prijavljujem problem. Kod mene su sve živo izmjenjali pojačalo u ulazu, od zvijezdišta do mene ponovo proveli žice, novi risiver, novi router, novi splitteri i da bi sad na kraju ipak priznali da oni to nemogu popravit i da je problem do njih. To se radi o proširenom paketu sa albis 8100 risiverom sa drugom opremom ne znam kako je jer ja osobno ovog imam. Eto da znaju oni koji će tek postat ili su već postojeći korisnici da je to globalni problem te da te programe neće moć glatko gledat kao neke ostale već sa povremenim štekanjem. Rekla mi je ženska ako hoću da imam pravo na prekid ugovora bez penala, pa eto vam i prilika onima koji su nezadovoljni uslugom, a još su pod ugovorom da odu sa b.net-a. Mislim ovo je stvarno sramota za jednu "ozbiljnu" firmu, ja sam potrošio znači u ovih 2 godine jedno tjedan i pol sigurno sveukupno vremena svog dragocjenog na njihova prijavljivanja, čekanje servisera koji su i u par navrata došli izvan dogovorenog vremena, a pitanje jel bi i došli da nisam zvao, pa zivkanja oko prijavljivanja problema i ponovono objašnjavanje svakom tehničaru, al ajde to sam kasnije riješio što su me već svi znali pa sam onda tražio jednog koji mi je reko da ako imam problema odma njega tražim pošto je on već upoznat, ali ni tako nije riješeno. I evo nakon punih 2 godine sam dobio odgovor samo zato jer sam bio uporan da je ipak do njih nakon svega šta su izmjenili. Da ne ispadne da samo blatim neki tehničari su bili li-la dok nekih su stvarno bili susretljivi svaka čast njima, također tehnička ista stvar bilo je par kojima sam skoro poklopio dok većina je bila skroz susretljiva i baš su se potrudili kolko god su mogli.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 11.09.2014. u 17:26.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 21:00   #3518
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Ja sa tim programima nemam problema!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 21:05   #3519
reno666
Premium
Moj komp
 
reno666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 175
dali još nekome asbis zašteka ako pogleda neku emisiju unatrag. ako premotavam 80% su šanse da se zblokira. zvao bnet više puta i razlozi su od kiše, magle, i sl. do bug-a u softveru?
reno666 je offline   Reply With Quote
Staro 11.09.2014., 23:30   #3520
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Ja sa tim programima nemam problema!
Jesi probao gledat cca sat vremena history recimo, ali ne gledao da ti je okrenut program pa da ti radiš nešto drugo i poviriš tu i tamo nego baš gledat ga konstantno i vidit dal se dešava povremeno pikselizacija na njemu i zastajkivanja ono nakon 5-10 nekad i nakon 20minuta nema određeno znači jednom se desi i onda bude normalno 15min il duže čak, a nekad zna i u 10 minuta 2-3 puta zaštekat, i to je obično na pol sekunde sekundu, rijetko i na duže.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 12.09.2014. u 12:45.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 12.09.2014., 18:35   #3521
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
sk1, sk6
Ne konkretno history (njega gleda stara i nije se žalila meni) ali ova dva gore da, i nikad problema s njima!

Ali iskreno tu pikselizaciju sam susretao, ali to je tako kratko i rijetko da uopće ne obračam pozornost, a dešavalo se na skoro pa svim programima, pa čak i na HRTima.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 20:30   #3522
BADSIM
Premium
Moj komp
 
BADSIM's Avatar
 
Datum registracije: May 2002
Lokacija: Osijek
Postovi: 150
Citiraj:
Autor reno666 Pregled postova
dali još nekome asbis zašteka ako pogleda neku emisiju unatrag. ako premotavam 80% su šanse da se zblokira. zvao bnet više puta i razlozi su od kiše, magle, i sl. do bug-a u softveru?
U većini slučajeva je stvar da je daljinski za albis totalna koma, jer nisam siguran da li sam dobro pritisnuo tipku, pa onda pritisnem još jednom pa se onda albis totalno zbuni i onda zablokira.....
Probaj biti pažljiv prilikom pritiskanja tipki na daljinskom i vidi da li je s lijeve strane albisa ona tipka za uključivanje promijenila boju kad pritisneš na daljinskom.
Meni pomaže i da malo pričekam ako odmah ne reagira jer nakon par sekundi vidim da je ipak prihvatio naredbu.
I još nešto, probaj albis držati da ima zraka za hlađenje, moj se jako grije, možda pomogne.
I plati misu za dizajnera tog risivera........
__________________
Gigabyte B450 Aorus elite, amd ryzen 5 2600, 8gb ddr4, nvidia 1060 6gb
Arma 3 i Warthunder u srcu, Suzuki Scross u garaži
----------------------------------------------
BADSIM je offline   Reply With Quote
Staro 12.09.2014., 21:14   #3523
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Ne konkretno history (njega gleda stara i nije se žalila meni) ali ova dva gore da, i nikad problema s njima!

Ali iskreno tu pikselizaciju sam susretao, ali to je tako kratko i rijetko da uopće ne obračam pozornost, a dešavalo se na skoro pa svim programima, pa čak i na HRTima.
Vidiš meni na HRT-ima se nikad nije piskelizacija desila, a uvijek kad ih gledam gledam po sat vremena radi testa baš da vidim hoće se to desit i svi ovi koji su naši kanali nikad problema ni trzanje ni pikselizacija, ali zato history, 24 kitchen i food najviše SK1 i SK6 mi brat gleda, ali sam i sam vidio da zna zatrzat nekad i pa čak i stat kompletno dok ne promjenim kanal pa vratim onda se odmrzne.


EDIT:
13:57
SK1 šteka svako malo trenutno je utakmica na njemu.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 13.09.2014. u 13:57.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2014., 20:08   #3524
reno666
Premium
Moj komp
 
reno666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 175
Citiraj:
Autor BADSIM Pregled postova
U većini slučajeva je stvar da je daljinski za albis totalna koma, jer nisam siguran da li sam dobro pritisnuo tipku, pa onda pritisnem još jednom pa se onda albis totalno zbuni i onda zablokira.....
Probaj biti pažljiv prilikom pritiskanja tipki na daljinskom i vidi da li je s lijeve strane albisa ona tipka za uključivanje promijenila boju kad pritisneš na daljinskom.
Meni pomaže i da malo pričekam ako odmah ne reagira jer nakon par sekundi vidim da je ipak prihvatio naredbu.
I još nešto, probaj albis držati da ima zraka za hlađenje, moj se jako grije, možda pomogne.
I plati misu za dizajnera tog risivera........
tipke stiskam odgovarajuće, lampica na prijemniku trepne, a nakon minut dva prihvati komandu, ali izbaci poruku kao "nema resursa" onda samo gašenje pomaže, zraka ima dovoljno.
reno666 je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2014., 20:14   #3525
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor reno666 Pregled postova
dali još nekome asbis zašteka ako pogleda neku emisiju unatrag. ako premotavam 80% su šanse da se zblokira. zvao bnet više puta i razlozi su od kiše, magle, i sl. do bug-a u softveru?
Probam ovo sutra pa ti javim.


Ajde ti pogledaj ovaj moj problem pa mi isto javi da treba mi informacija od što više korisnika.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 13.09.2014., 20:16   #3526
reno666
Premium
Moj komp
 
reno666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 175
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Probam ovo sutra pa ti javim.


Ajde ti pogledaj ovaj moj problem pa mi isto javi da treba mi informacija od što više korisnika.
na žalost nemam te programe, manji paket, sorry
ali dok sam imao promociju mjesec dana free, prije 10 mjeseci mislim da nisu štekali (često sam gledao Travel)
reno666 je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2014., 11:14   #3527
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor reno666 Pregled postova
na žalost nemam te programe, manji paket, sorry
ali dok sam imao promociju mjesec dana free, prije 10 mjeseci mislim da nisu štekali (često sam gledao Travel)
Nije tolko travel kolko history, 24 kitchen, food i SK-ovi ovi šta sam napisao.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2014., 11:18   #3528
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,363
Pa kaj to toliki problem ako se javi na pol sekunde svakih 20 minuta, i to ako.

Tolko rasprave o tome, mislio sam da zblokaju programi, kad ono pol sekunde. Pa to jedva i primjetis.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 14.09.2014., 11:25   #3529
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor Juice Pregled postova
Pa kaj to toliki problem ako se javi na pol sekunde svakih 20 minuta, i to ako.

Tolko rasprave o tome, mislio sam da zblokaju programi, kad ono pol sekunde. Pa to jedva i primjetis.
Nije svakih 20 minuta krivo si shvatio, nekad zna svakih 2 nekad svakih 5 nekad 15, nema određeno. Da nekad je na pol sekunde, a nekad na 5 sekundi nekad na 2 čak nekad zna i skroz stat program pa kad promjenim i vratim nazad je ok, pa onda opet do sljedeće blokade, i to samo tih par programa ostali su skroz ok. I svaki trzaj čak i ovaj od pol sekunde-sekundu se jako dobro primjeti.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2014., 11:44   #3530
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Ljudovi, pitanje imam jer nemogu pronaći nigdje.
Korisnik sam DCM-a i sada na kraju Bnet-a od kad ih ima.
Mislim, ali nisam siguran pa pitam, da ja više nemam ugovornu obvezu kod njih u smislu da sam vezan na 12 ili 24mj, nego, ako me pamćenje služi, bi mogao raskinuti ugovor kad god (dakako sa krajem mjeseca ili tako nekaj).
E sada, dali netko to zna 100% da je tako ili sam u krivu. I da, koliko uobičajeno traje da oni meni to sve raskinu i maknu?
Idem na AMIS jer ovo što trenutno nude sa netom (optika) je nenadhebivo i to se nesmije propustiti, a da ne spominjem da su mi jeftiniji u periodu od 24mj koliko je ugovorna obveza!

P.S. da samo napomenem, ja ugovor sa Bnetom nisam nikakav potpisivao-produživao ima sigurno od kako su promijenili ime.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2014., 11:50   #3531
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Onda nemas straha, sve 5, samo potpisi s amisom. Ali eto, ja bi prije svega nazvao bnet i potvrdio da nemas ugovornu obvezu da ne bi bilo kasnije
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2014., 14:43   #3532
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Zvat ću ih, naravno, samo mislio sam da netko ima iskustva osobna u vezi trajanja odjave.
Da nebudem pre dugo bez usluge, jer neda mi se plačati dva operatera neko vrijeme!
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2014., 15:00   #3533
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Citiraj:
Autor 2 die 4 Pregled postova
Ljudovi, pitanje imam jer nemogu pronaći nigdje.
Korisnik sam DCM-a i sada na kraju Bnet-a od kad ih ima.
Mislim, ali nisam siguran pa pitam, da ja više nemam ugovornu obvezu kod njih u smislu da sam vezan na 12 ili 24mj, nego, ako me pamćenje služi, bi mogao raskinuti ugovor kad god (dakako sa krajem mjeseca ili tako nekaj).
E sada, dali netko to zna 100% da je tako ili sam u krivu. I da, koliko uobičajeno traje da oni meni to sve raskinu i maknu?
Idem na AMIS jer ovo što trenutno nude sa netom (optika) je nenadhebivo i to se nesmije propustiti, a da ne spominjem da su mi jeftiniji u periodu od 24mj koliko je ugovorna obveza!

P.S. da samo napomenem, ja ugovor sa Bnetom nisam nikakav potpisivao-produživao ima sigurno od kako su promijenili ime.
Ako nisi godinama nista potpisivao s B.net-om onda mozes otici kad zelis.
Sto se tice prelaska sa B.net-a na Amisa to se obavlja u par sati na dan kad se B.net i Amis dogovore i tebe obavijeste.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2014., 15:04   #3534
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Pošto se radi o Bnet 2D tv+Internet rečeno mi je iz amisa da moram sam. Da sam imao i/ili telefon onda oni to riješe.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2014., 15:12   #3535
Cilim
Premium
Moj komp
 
Cilim's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,542
Tocno moras odjaviti sam, a gdje si sad sa telefonom.
Cilim je offline   Reply With Quote
Staro 20.09.2014., 21:56   #3536
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Tuljifon ću odjaviti što prije to bolje, imamo 4 mobilna broja, kome još treba fiksni!?
Na T-com-u sam ostao (znam, katastrofa, ali kaj ćeš, starci). Kako ja plačam internet i TV to ja onda i biram, da se mene pita nebi bilo fiksnog telefona, ali...
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2014., 16:28   #3537
cirano
Registered User
 
cirano's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2014
Lokacija: zagreb
Postovi: 34
Question

pozdrav,

oavako...nakon skoro 2 godine groznog amisa mislim ic na b-net..
moje pitanje,jel nisam sa tom tematikom bas najbolje,to kod b-neta ide sve prek kablovske linije ili sam nesto zbrljao ?

mislim uzet 3u1 sa 20mbit`om....nikakav carnet,normalno sve..
koji modem se dobiva i meni isto vazno da se daju sve portove otvorit,npr. za PS4 [nat2]..
cirano je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2014., 16:33   #3538
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,363
Sve preko koaksilnog ide.
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2014., 18:36   #3539
2 die 4
Premium
Moj komp
 
2 die 4's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,112
Dakle, kontaktiram Bnet i telefonski razgovor teče cca ovako:
ja: dobar dan, želim raskinuti ugovor
bnet: na koje ime
ja: ime i prezime
bnet: aha, trenutak...da da, nemate više ugovorne obaveze, sve što trebate jest poslati zahtjev na (čita mi email adresu od službe za korisnike) i u njoj priložiti presliku osobne iskaznice i napišite šta želite napraviti.
ja: i to je to?
bnet: da, nakon što vam se javimo imate 10 dana da donesete terminalnu opermu kod nas (dakle ja moram njima nositi modem i resiver za TV!!!!)
ja: koliko cca traje da mi se javite nakon poslanog email-a
bnet: do 10 dana
ja: ok, a recite mi dali je moguće da mi ostane na korištenju email adresa
bnet: ne, kako nećete više biti naš korisnik, nemožete imati adresu na našem serveru
ja: hvala lijepa i doviđenja.

Dakle u nijednom trenutku me nije pitala zašto raskid, dali mogu kako poboljšati uslugu da eventualno ostanem ili nešto u smjeru toga da pokažu da im je stalo do korisnika.
KATAFAKINGSTROFA, njihov sam korisnik od kad su na tržištu, svi računi su plaćeni na vrijeme i u potpunosti.
Užas. Da ne spominjem da kad sam im poslao službeni email da mi obrazlože poskupljenje iste usluge za 50kn u periodu od 2g bez ikakvih povečanja brzina interneta ili TV usluga, dobijem odgovor da su uveli 2 (riječima DVA) nova tv programa!!!!
WTF!!??

Da se razumijemo, super sam zadovoljan konzistentnošću usluge, nikad većih problema sa vezom, sve riješavano unutar par sati ili 1 dana, ali ovo je stvarno jadno.

I da, pošaljem mail na službu za korisnike i dobijem automatizirani odgovor da je mail zaprimljen i da ću odgovor dobiti u zakonskom roku i da im ne odgovaram nazad!
Strašno.
__________________


RedGreenBlue
2 die 4 je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2014., 18:42   #3540
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
ono bitnije, na kaj prelazis?
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na