Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Softverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.05.2015., 06:35   #1
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
(riješeno) IE neće na Google, Bing,..

Dobio sam od frenda komp uz napomenu da neće na Google s nijednim browserom sa porukom "The proxy server isn't responding".

Uspio sam u postavkama LAN kartice (iP4 postavke) i Firefoxa (Options-Advanced-Network-Connection) maknuti proxy, ali sa IE mi ne uspjeva. Avast i SuperAntispyware kažu da je sve ok. OS je W7 Ult x64. Micao sam IE11 i vraćao ga, ali poruka "The proxy server isn't responding. Check your proxy settings 127.0.0.1:8080" uvijek ostaje. U hosts scripti je sve ok. U IE add-ons-ima je isto sve ok.

Primjetio sam jednu neobičnu stvar u IE. Pod Tools-Internet options-Connections-LAN Settings imam stavljenu kvačicu na stavci Use automatic cofiguration script i u njoj web adresa http://searchly.org/router.pac. Micanje kvačice, brisanje adrese, stavljanje zabrane za tu adresu u postavkama IE,... ne pomaže.

Any ideas?

EDIT: neće ni na Bing.com. Yahoo otvara bez problema.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 26.05.2015., 07:03   #2
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,544
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Dobio sam od frenda komp uz napomenu da neće na Google s nijednim browserom sa porukom "The proxy server isn't responding".

Uspio sam u postavkama LAN kartice (iP4 postavke) i Firefoxa (Options-Advanced-Network-Connection) maknuti proxy, ali sa IE mi ne uspjeva. Avast i SuperAntispyware kažu da je sve ok. OS je W7 Ult x64. Micao sam IE11 i vraćao ga, ali poruka "The proxy server isn't responding. Check your proxy settings 127.0.0.1:8080" uvijek ostaje. U hosts scripti je sve ok. U IE add-ons-ima je isto sve ok.

Primjetio sam jednu neobičnu stvar u IE. Pod Tools-Internet options-Connections-LAN Settings imam stavljenu kvačicu na stavci Use automatic cofiguration script i u njoj web adresa http://searchly.org/router.pac. Micanje kvačice, brisanje adrese, stavljanje zabrane za tu adresu u postavkama IE,... ne pomaže.

Any ideas?

EDIT: neće ni na Bing.com. Yahoo otvara bez problema.
Pa pogledaj sto je u toj datoteci, tocno to sto te muci.
Code:
function FindProxyForURL(url, host) {  

	if (shExpMatch(host, "www.google.*")) return "PROXY 127.0.0.1:8080";
	if (shExpMatch(host, "www.bing.com")) return "PROXY 127.0.0.1:8080";  
	
	return "DIRECT";
}
Odi u HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Internet Settings i pod ProxyEnable stavi 0 a ProxyServer kljuc mozes pobrisati.
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.05.2015., 18:50   #3
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,322
Samo da javim da sam uspio, ali uz malo kemijanja.
Uglavnom, izbrisao sam sve searchly vrijednosti u registryju (bilo ih je jedno 4-5 na raznim mjestima, ali uglavnom podfolderima u HKEY_LOCAL_MACHINE) te u hosts scriptu ubacio/dodao stavku 127.0.0.1 searchly.org.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na