Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Problemi > Hardverski problemi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 06.06.2010., 15:37   #1
PointDexter
Premium
Moj komp
 
PointDexter's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Éire
Postovi: 1,808
BIOS očitanja nakon promjene CPU-a

Ovako...
Na Gigabyte ga-g31m-s2l sam do nedavno imao e5200 i sve je radilo u najboljem redu, tj. BIOS je očitavao voltaže i temp. ispravno.
BC2 me primorao da nadogradim na quada i do jednog takvog sam dosao preko jednog forumaša. Konkretno radi se od q8400 ES...
Nakon sto sam stavio novi CPU primjetio sam da se voltaze i temp u BIOS-u ne očitavaju kako treba, odnosno pokazane su najviše moguće vrijednosti. Uđem u Winse i u Everestu se pokazuju ispravne temperatura, ali voltaža pokazuje 1.20 neovisno o podešanjima u BIOS-u ili opterećenju. Moram napomenuti da mjenjanje voltaže u BIOS-u funkcionira jer sam ovisno o voltaži primjetio razlike u temp prilikom benchanja.
Konktaktirao sam Gigabyte, stavio najnoviji (beta) BIOS zbog podrške za q8400 i situacija je ostala ista.
Vrag mi nije dao mira i vratim stari e5200 i očitanja opet navaljaju. Očitanja svega na max i vent se stalno vrti na max iako je ukljčena opcija za automatsku regulaciju rpm-a.

E sada vi mislite vjerojatno "pa dobro nije to neka velika frka", pa i nije bas ali eto želim znati šta se to moglo dogoditi prilikom mjenjanja CPU-a da se uhebu očitanja u BIOS-u s obzirom da sam isao po pravilima uzemljenja, isključivanja iz struje, CLR CMOS...

e i još jedna stvarčica, pošto je ovo ES i trebao bi se množitelj moći dizati iznad 8x, moj se nemože. Jeli to može biti uzrok moja ploča, neka greška u BIOS-u ili ovaj proc jednostavno nemože mijenjati množitelj?
Inače proc je full stabilan i na stock i na 3200mhz(8x400) @ 1.20V

Živili
__________________
alien-smilies-0046.gif von smiliesuche.de
PointDexter je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na