Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.12.2020., 20:54   #15661
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
7500kn
Ajde, skroman si ��
Za forumaše popust ide svakako i to fini, ne bi bila ta cijena
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 21:10   #15662
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Za forumaše popust ide svakako i to fini, ne bi bila ta cijena

Za kolko ide?
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 21:37   #15663
dart_tom
Premium
Moj komp
 
dart_tom's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 427
Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
I oled grundigovci gdje su impresije/recenzije?

evo i ja upogonio moga
postavke slike ove od par postova gore,upogonio mibox 4k na njemu
prije imao ue49ku6172
stigao upakovan,nova kutija,netaknut,foije po ekranu i nogarima

uglavnom slika i na anteni odlicna,pohvato milion programa
nasi programi slika perfektna
maxtv slika isto super
mibox-pustio netflix 4k hdr-perverzija
vidljivi kut odlican,bez ikakve distorzije ili ispranosti boja
youtube odlican,4k vrti bez frke

mane-
daljinac ogroman,tezak,hvata dobro ali nije to to kao na samiju


smart-za kujac,ajd bar ima ssiptv pa se moze neki iptv ubaciti tako da neki box ili firstik pod obavezno


ima samo 3 HDMI ako je nekom vazno,meni nije


sve u svemu ja za te novce prezadovoljan



dart_tom je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 21:49   #15664
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,684
Citiraj:
Autor android-split Pregled postova
7500kn
Ajde, skroman si 🤣
čim izađeš iz trgovine cijena ide 20% dole. to je pravilo.
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 22:10   #15665
-POP-
Eddie
Moj komp
 
-POP-'s Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 5,490
Citiraj:
Autor Hrconja Pregled postova
Za forumaše popust ide svakako i to fini, ne bi bila ta cijena
4500?!
__________________


Intel E5450 E0 @455X9=4005MHz 1.36V // H2O Corsair H100 @low
Asus P5Q-E P45 @1.2V @Ket's 2101 bios
4X2Gb G.Skill 4GBPQ @890MHz 15-5-5-5 1.82V
Gigabyte HD5850 1Gb @960/5100MHz 1.088V @Scythe Musashi
Samsung 250GB 850 EVO // Seagate 3000GB DM001 // Samsung 500GB T166S @2X Scythe Himuro
Lian Li PC-P50 ArmorSuit // Corsair VX450W // DVD-RW LG GH24NSB0
White Shark Commandos @red switch // Logitech MX518 @blue led
AOC Q3279VWF 31.5"


Rotel RC972 // 2X Rotel RB971 @bridged // Audio Epilog Peyote // Raiz Peyote stands
M2Tech Young DSD DAC // Audioperformance Power Supply by Apparatus
Ixos Gamma Geometry 6003 // Transparent Audio The Link 200 // Kimber PBJ
Nobsound NS-01G PRO // Acoustic Energy AE100² // Asus Xonar U7 // Ixos XHS243W
Sony KD-65XH9096 // Nvidia Shield (2017) // Logitech Z-5500 sub & Focal Sib satellites
Logitech Z-10 // Logitech Z-2300 // Sennheiser HD205
-POP- je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 23:13   #15666
Sony1
Premium
 
Sony1's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Slavonija
Postovi: 290
Ekipa, sta ima u ovom tv-u da dođe 26k eura?

Poslano sa mog HD1903 koristeći Tapatalk
Sony1 je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 23:21   #15667
davidovski
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: aha
Postovi: 129
Ima 8k
davidovski je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 23:22   #15668
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Prvi 8k oled,vjerojatno triba potrošiti cijeli motherpanel za jedan ekran (6x55"), velik, novotarija, i "signature" dizajn. Dakle nista spesl

Al eto arguably najbolji tv trenutno na svitu.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 12.12.2020., 23:28   #15669
Elven
Premium
Moj komp
 
Elven's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2002
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,721
Citiraj:
Autor Sony1 Pregled postova
Ekipa, sta ima u ovom tv-u da dođe 26k eura?

Poslano sa mog HD1903 koristeći Tapatalk
To kupis, kad zelis pokazati da si stvarno bogat, a ne samo nazovi bogat. To Zdravko Mamic kupi da objasni ljudima kako stoje stvari.

Sent from my Mi 9T using Tapatalk
Elven je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 00:15   #15670
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
LCDi, Plazme i ostali televizori - pročitaj prvi post prije postavljanja pitanja

Imas i lg oled wallpaper i neki koji se sam razmota
55 500 eura
To valjda nit mamic ne kupuje

Ja htio piknut taj, u inat zeni, da ne moram kupit joj petrožula 3008 gt line
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 08:27   #15671
tomov
Premium
Moj komp
 
tomov's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 586
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
To valjda nit mamic ne kupuje

Mislim da ove televizore ne isporučuju u BiH pa ih niti ne može kupiti. Eventualno ako mu pajdo Vučić pošalje jednog iz Srbije.
tomov je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 08:35   #15672
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,362
Citiraj:
Autor -POP- Pregled postova
4500?!

Nope. Ponudio je 6800, ak se danas preuzme 6500
Juice je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 17:34   #15673
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Citiraj:
Autor tascam Pregled postova
I oled grundigovci gdje su impresije/recenzije?
Evo meni je stigao jucer s malim kasnjenjem pa evo par impresija. Inace sam prije imao 43" Philips jos iz FHD vremena i bio sam dosta zadovoljan kvalitetom slike. Ove godine sam ciljao na novi 55" Q95T ili CX ali bas mi i nisu bili neki popusti za black friday pa sam odlucio pricekati.

Ovaj Grundig TV nije uopce los kako sam stekao dojam od nekih revieowa. TV signal izgleda super, a tu sam se najvise bojao da ce falšat, zbog prica o lošem upscalingu itd. Uglavnom, nema artefakata posterizacije da bi normalnom useru bilo uocljivo a kamoli smetalo. Ovisi o contentu i koliko vam se da traziti mane. Al bolje da se prepustite i uzivate.

Ali mogu reci da mi je isprva doslo da ga vratim ili da zavrsi na njuskalu. Dakle treba nekog podesavanja da slika bude kak treba, ili bar da se naviknete. Npr. mana mi je da po defaultu ima ukljucen neki interpolacijski filter (iliti sto zovu soap opera effect) pa onda filmovi/serije izgledaju glatko. Super to izgleda al onda u nekom trenu mi smeta kod dijaloga jer likovi izgledaju kao da brze otvaraju usta nego sto izlazi zvuk. Ako to iskljucim onda sadrzaj izgleda "trzavo" i malo smeta jer narusuje dozivljaj. Onda sam se pitao jel to do TV panela ili do playera itd. Ali skuzio sam da ako ne vidim kako motion smoothening radi na nekom sadrzaju, onda se mozak privikne i ne primjete se te "trzavosti".

Slicno je i recimo s postavkom za dinamicki kontrast. Neke scene mi jednostavno budu pretamne za moj ukus. Ako onda ukljucim dinamicki kontrast, sjene ce dobiti vise detalja, tj posvijetlit ce se i to mi vise odgovara. Ali u tom slucaju tu primjecujem nesto artefakata i šuma, ali ništa neprihvatljivo. Zapravo se ne primjeti osim ako bas ne idete analizirati. U ovome slucaju bi bilo dobro da neki inteligentni procesor slike moze prepoznati kad da koristi pojaca detalje u mraku itd. Ne znam jel to LG-ovi OLED-i imaju tu mogucnost buduci da se hvale nekim AI procesorom.

UI televizora je brz i ne izgleda lose, brzo salta programe a ima i ok program guide. Dok je Smart TV UI dost sport i nije bas koristan. Ima i YT app koji nije najbrzi, ali castanje odradi relativno brzo. Daljinski je solidan, malo tezi ali to mi ne smeta. Zamjerka je da u sredini ima OK tipku koja sluzi i kao scroll wheel, onda iritira da moras pogoditi ok a da ne okrenes scroll. I daljinski ima BT koji sam upario ali jos nisam skuzio cemu sluzi jer jos uvijek moram uperiti daljinski prema TV-u da bi primilo.

HDR super izgleda al ima neke cudne picture presete. Npr HDR premium preset bi kao trebao biti najbolji, al meni je izgledao najtamniji. Na kraju ispadne da cete si sami naštimati sliku i koristiti taj preset. Inace sam fan CoreElec/LibreEleca tako da koristim Odroid C2 za player (A95x mi je poceo stekati), ali izgleda na on ne moze prenositi HDR signal pa cu uskoro nabaviti neki drugi player.

Opcenito, buduci da sam prvo ciljao na 55" TV-ove u rangu 10k kn i na kraju zavrsio na velicini iznad za duplo manje para, mogu reci da sam dobro prosao. Istina je da TV ima mana i da nije u rangu LG-a ili drugih OLED marki, ali kod drugih ta velicina kosta 15-20k kn. Ako ste entuzijast i zelite najbolje onda idite na te modele, ali onda je tu i cijena.
daki je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 18:12   #15674
Libertus
Premium
Moj komp
 
Libertus's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Ramura
Postovi: 2,475
Taj "soap opera" feature ima uključena većina televizora. I moj LG OLED je došao s time ON.
Meni je to negledljivo, sve serije mi izgledaju kao dokumentarci.
Libertus je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2020., 18:28   #15675
tiki66
tiki
Moj komp
 
tiki66's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,536
Da, na Grundigu se to zove MEMC, meni se riga kad to uključim

Ali više manje na svim tv-ima to napravi više štete nego koristi.
tiki66 je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 09:14   #15676
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,863
Citiraj:
Autor daki Pregled postova
Inace sam fan CoreElec/LibreEleca tako da koristim Odroid C2 za player (A95x mi je poceo stekati), ali izgleda na on ne moze prenositi HDR signal pa cu uskoro nabaviti neki drugi player.
To se i meni desilo. Al brijem da je zbog 4k. Za a95x 4k je ipak too much. Pogotovo uz Elementum procese u pozadini. Jednostavno nije imao snage.
Preporuka za Beelinkov GT king.
Amlogic S922X, G52 MP6 grafics
4GB DDR4 64GB ROM 2.4G + 5G WiFi
CE radi brutalno. Ovo je tocka na "i" vjerovatno i za 8K sadrzaje
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 09:58   #15677
spaceman
Registered User
Moj komp
 
spaceman's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Našice
Postovi: 317
Obzirom da sam uzeo Grundig oled koji koliko vidim nema aplikaciju za netflix koja bi bila preporuka boxa za 4k stream netflixa i ostalog sadržaja. Trenutno koristim ps4 pro za to ali on ide u dječju sobu kad riješim taj box ili stik. Uzeti taj Beelink GT king, firestick ili xiaomi box s?
spaceman je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 10:10   #15678
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,528
Firea uzmi
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 10:59   #15679
daki
amigo
Moj komp
 
daki's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: VG
Postovi: 241
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
To se i meni desilo. Al brijem da je zbog 4k. Za a95x 4k je ipak too much. Pogotovo uz Elementum procese u pozadini. Jednostavno nije imao snage.
Preporuka za Beelinkov GT king.
Amlogic S922X, G52 MP6 grafics
4GB DDR4 64GB ROM 2.4G + 5G WiFi
CE radi brutalno. Ovo je tocka na "i" vjerovatno i za 8K sadrzaje

A95X mi je radio s CE nasnimljenim na USB i tako godinama, ali na non 4k sadrzaju. Jednostavno cijeli UI zasteka. Sumnjao sam da se mozda USB corruptao ali slicno je bilo i na SD kartici. Jos cu probati nasnimiti CE direktno na CE, ali sumnjam da ce pomoci.

Beelink GT king mi se cini preskup, za tu cijenu bi mozda rade isao na Nvidia Shield ali zadnja verzija je iz 2019 pa mozda uskoro izade neka novija. Zapravo mi Odroid C2 super obavlja posao, jedino sto ne prenosi HDR. Ali serije koje sam do sad gledao preko Kodi streama ionako nisu bile HDR pa mi je malo previse investirati u Beelink samo zbog HDR-a.

Za prvu sam mislio nabaviti Fire stick 4K kad bude na akciji, pa staviti Kodi gore.

Btw u vezi Grundiga, na Novoj TV bi mi se desno pojavio neki crveni krug sa tekstom "Pritisnite za dodatni sadrzaj". Vecinom bi mi TV zastekao kad bi probao pritisnuti crvenu tipku na remoteu. Poslije sam citao da je to HBBTV opcija koju je Nova TV uvela, nesto kao moderni teletekst ali imate opciju TV-a na zahtjev. Uglavnom, sad sam to iskljucio buduci da mi šteka a ne vidim korist. Mozda jos nekom pomogne.
daki je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 11:58   #15680
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Citiraj:
Autor spaceman Pregled postova
Obzirom da sam uzeo Grundig oled koji koliko vidim nema aplikaciju za netflix koja bi bila preporuka boxa za 4k stream netflixa i ostalog sadržaja. Trenutno koristim ps4 pro za to ali on ide u dječju sobu kad riješim taj box ili stik. Uzeti taj Beelink GT king, firestick ili xiaomi box s?
Citiraj:
Autor dadoremix Pregled postova
Firea uzmi
Da, malo deviceova podržava netflx i ostale u 4K pa ako te to zanima valja uzet neki sa licencom a to je firestick i xiaomi, osim njih jos je shield i nezz jel još šta ovde u nas. Chromcast ako se to naziva boxom.


TCL mi je dao update, kako sam inače protiv updejtanja, jer uglavnom ništa dobro ne donese, sa TCLom sam računao, pa gore od ovog ne može, može jedino prestat radit.
I odvažio sam se na update i moram priznat da sam zadovoljan, čini mi se da su možda i pročitali neke moje mejlove.
Dodali su Settingse u "overlay" menu tako da više ne moram izlazit iz aplikacije da bi namjestio sleep timer. Isto tako su dodali super feature "auto sound balance" koji sprječava naglu promjenu zvuka, npr youtube reklame koje su redovno na 200%, sad ekvalizator dovede u red.
Brzina sučelja je ko krepana mačka i dalje, otale bugove nisam primjetio da su popravili ali nisam ni puno kopkao. Moram priznat da sam ugodno iznenađen i mijenjam ocjenu TCL-u sa 1/5 na 2/5

Zadnje izmijenjeno od: OuttaControl. 14.12.2020. u 13:10.
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 22:32   #15681
Redline
Premium
Moj komp
 
Redline's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Vž-Mb
Postovi: 376
Jel još netko ima na Grundingu na vrhu odma prva linija mrtve pixele? Zna to obično tako biti na TVima po rubovima, al tu mi se čini nekak puno slika1 slika2
I na HDMI1 portu mi titraju nekakve zelene linije video dok na HDMI2 i HDMI3 je sve ok.
Redline je offline   Reply With Quote
Staro 14.12.2020., 23:26   #15682
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Meni su neki pixeli uz rub zaglavili u zelenoj boji... ima u postavkama neka opcija za resetiranje panela... to je meni riješilo problem, možeš probati...
__________________
I never make the same mistake twice I make it five or six times just to be sure...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 06:35   #15683
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor Redline Pregled postova
Jel još netko ima na Grundingu na vrhu odma prva linija mrtve pixele? Zna to obično tako biti na TVima po rubovima, al tu mi se čini nekak puno slika1 slika2
I na HDMI1 portu mi titraju nekakve zelene linije video dok na HDMI2 i HDMI3 je sve ok.
A da li si probao na svim HDMI portovima koristiti isti HDMI kabel? Ja imam jedan neispravan kabel koji mi je pravio artefakte po starom tvu.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 13:28   #15684
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,863
Bože mili kakav odron od tv-a 🙈🙉🙊
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 14:14   #15685
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Bože mili kakav odron od tv-a ������
Kako likuje , a možda je dobio takav primjerak.



Redline: jesi probao savijet od Rima? Posto panel uopće nije kalibriran nit išta pa možda stvarno pomogne.
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12

Zadnje izmijenjeno od: Kruno M. 15.12.2020. u 15:40.
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 15:14   #15686
Cadus
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2020
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Citiraj:
Autor Redline Pregled postova
Jel još netko ima na Grundingu na vrhu odma prva linija mrtve pixele? Zna to obično tako biti na TVima po rubovima, al tu mi se čini nekak puno slika1 slika2
I na HDMI1 portu mi titraju nekakve zelene linije video dok na HDMI2 i HDMI3 je sve ok.
Iskreno – mislio sam da sam jedini koji je nabasao na „robu s greškom“ kakve sam inače sreće prilikom kupnje bilokakve elektronike.

Da, na mom Grundingu također u prvom redu rezolucije postoje cca 1000 mrtvih pixela. Osim što se vide ovako pojedinačno, na jednom segmentu započinje „stepenica“ mrtvog pixela te slijedi čitav jedan niz uzastopnih mrtvih pixela, jedan za drugim.
VIDEO 1

Osim problema s prvim redom, naizmjenično mi se znaju ugasiti prvih par redova, prvih par te zadnjih par stupaca pixela, tj. rezolucije.
Ovo „naizmjenično“ će najbolje prikazati slike 1 i 2 koje sam okinuo u vremenskom razmaku od 5 sec (TV je tada prikazivao 4k sadržaj – točnije Grundingov UI, odjel aplikacija).
SLIKA 1
SLIKA 2

Nadalje, SLIKA 3 prikazuje gore spomenutu grešku u slučaju kada su se na random ugasili prvih par redova te zadnjih par stupaca prilikom gledanja A1 prijamnika.

Zar nije ovo LG-ijev panel? Čovjek bi naprosto, ako već očekuje, očekivao kvar neke od Grundingovih komponenta budući da nije neka high end marka televizora. Eh, što sada?

Za zadržati sigurno nije budući da je roba s ogromnom greškom i s potencijalnim prestankom rada u bliskoj budućnosti.
Pretpostavljam da SD televizora ovog modela više niti nema za ponuditi u zamjenu te će vjerojatno ponuditi povrat love i cao kako je svaki TV u tom rangu (OLED i 65“) debelo iznad 10k. Da je TV dobar ulov za 5500, budimo realni je - savršen, pod naznakom naravno da sve radi ispravno. Postrani sve, slika me zaista oduševila.

Većina ljudi je i dobila ispravan TV za tu lovu. Zato pitam što sada? Ima li tko kakav dobar savjet, i jel se itko od vas susreo s ovlaštenim servisom za taj i taj model glede zamjene samog panela? Jel bi se bilo bolje jednostavno javiti Grunding ovlašenom servisu pa ići preko njih?

Inače, poslao sam mail prema SD-u još u petak upućujući ih na spomenute probleme i još čekam odgovor.


Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Meni su neki pixeli uz rub zaglavili u zelenoj boji... ima u postavkama neka opcija za resetiranje panela... to je meni riješilo problem, možeš probati...
Hmm, misliš na opciju "Clear Panel Noise". Sinoć sam pročitao tvoj post i pokrenuo ovu opciju koja se izvršila nakon 1:15h u standby-u.
Nažalost nikakvog pomaka.

Ali hvala na savjetu!

Zadnje izmijenjeno od: Cadus. 15.12.2020. u 15:23.
Cadus je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 15:53   #15687
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,204
Ovi neravnomjerni pixeli gore definitivno nisu normalno ponašanje, a to sa "offsetom" radi i moj LG C9, nekad bude čak ljubičaste boje, bug valjda upadne. Koliko sam shvatio to je neka prevencija burnin-a ali u LG-u nije niti blizu toliko veliko ko na slici(ja bi reka 5mm na slika 3 ili mi se čini da je tako puno) Meni bude ko sa "SLIKA 2" milimetar do 2
OuttaControl je offline   Reply With Quote
Staro 15.12.2020., 17:18   #15688
Kruno M
Premium
Moj komp
 
Kruno M's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: VKCI
Postovi: 1,205
Jeste probali pustiti one neke testove za dead/stuck pixele tipa:

https://www.youtube.com/watch?v=ZjdrMuKpaCI
__________________
Pošteni trgovci: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
Kruno M je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 12:19   #15689
Titištajn
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2010
Lokacija: PGŽ
Postovi: 36
Grundig GOB9990

Gledam ga nekoliko dana sa postavkama od RimtuTiTuki i sam sebi nazdravljam na odličnoj kupovini. Do sad sam koristio 49'' TV, gledam sa 2 m i ako se netko pita da li je 65'' previše - nije!

Postavke za HDR (HDMI2) sam morao malo promijeniti (ne previše uspješno) jer je HDR slika bila pretamna (naročito za his.dark.materials.s02e05.2160p.web.h265-ggwp.mkv). RimtuTiTuki hvala na postavkama, možeš li objaviti i postavke za HDR?

Box Tanix TX9S nisam uspio podesiti da uključi HDR i da radi CEC. Radi li to nekome ili je to možda mana TV-a? HDR jednostavno uključim pritiskom na tipku 'smart' i nakon toga 'exit'. Može pomoć oko CEC-a?
TV se uspori 100 puta kad uključim HbbTV, pa sam odustao od Hbb-a.

Nisam još dobio račun od SD. Koliko traje da ga pošalju i kako se iskoristi kupljeno produženo jamstvo?
Titištajn je offline   Reply With Quote
Staro 16.12.2020., 14:26   #15690
Redline
Premium
Moj komp
 
Redline's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Vž-Mb
Postovi: 376
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Meni su neki pixeli uz rub zaglavili u zelenoj boji... ima u postavkama neka opcija za resetiranje panela... to je meni riješilo problem, možeš probati...
Probao dva puta Clear Panel Noise, ništa nije promjenilo.
Meni nije tolko mrtvih pixela u prvoj liniji kao kod @Cadus tak da mogu živit sa tim, ali je veliki minus. Ako se krene od ruba, prvo ih je nekolko mrtvih, pa su onda par njih stuck (crveno) i onda dalje svako malo neki mrtvi naleti.
Znači samo prva linija, drugdje nisam primjetil.

Citiraj:
Autor Kruno M Pregled postova
A da li si probao na svim HDMI portovima koristiti isti HDMI kabel? Ja imam jedan neispravan kabel koji mi je pravio artefakte po starom tvu.
Da isti kabel isprobal na sva 3 porta, dva su ok, al ovaj HDMI1 bočno radi te probleme. Ovak ih je malo (samo 3) još ako je ovaj jedan neispravan... ispadne 'premium' TV sa 2 HDMI

Citiraj:
Autor Cadus Pregled postova
Inače, poslao sam mail prema SD-u još u petak upućujući ih na spomenute probleme i još čekam odgovor.
Oni su grozni sa supportom, ja ih recimo nikad na telefon nisam uspio dobiti, a u isto vrijeme odgovaraju na mail.
Redline je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na