Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.09.2015., 11:32   #31
kameni_zg
Premium
Moj komp
 
kameni_zg's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: malo tu malo tamo
Postovi: 153
Wow! Nisam ni sanjao da ce se ovak nesto ovdje otvorit..

Dolazim 11.09. sa friških 20 godina i samo godinu dana iskustva u HR od kojeg mi se bljuje kad se prisjetim. Ali ja sam dao otkaz i to mi je drago.

Uglavnom, ako bude ko za pivu, ko je duže gore, i još k tome član ovog foruma, počastim ga nije problem. Idem sam, a i dobro ce mi doc neko da mi pokaze malo grad. (makar sam sve oko centra i oko hostela ugiko preko google streeta hahaha)
__________________
Pošten trgovac: 1

Zadnje izmijenjeno od: kameni_zg. 04.09.2015. u 11:37.
kameni_zg je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2015., 14:11   #32
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,043
Zavidim vam za ove zdere u Dublinu
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Staro 04.09.2015., 17:12   #33
bacelj
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: Osijek
Postovi: 129
Citiraj:
Autor kameni_zg Pregled postova
Wow! Nisam ni sanjao da ce se ovak nesto ovdje otvorit..

Dolazim 11.09. sa friških 20 godina i samo godinu dana iskustva u HR od kojeg mi se bljuje kad se prisjetim. Ali ja sam dao otkaz i to mi je drago.

Uglavnom, ako bude ko za pivu, ko je duže gore, i još k tome član ovog foruma, počastim ga nije problem. Idem sam, a i dobro ce mi doc neko da mi pokaze malo grad. (makar sam sve oko centra i oko hostela ugiko preko google streeta hahaha)
heh. javi se, pa cemo otic na cugu! platit cu ja, ne moras se ti trosit. na pocetku je svaki euro bitan!
bacelj je offline   Reply With Quote
Staro 17.11.2015., 19:26   #34
blozer
Doktor znanosti!
Moj komp
 
blozer's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Zg,Peščenica/borongaj
Postovi: 1,305
Pozz ljudi, evo i mene tu !!
Jel zna netko di se nađe "povoljno" novi laptop?
Nešto tipa naš elipso ili emmezeta . Tnxxx
blozer je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2015., 08:07   #35
darkydark
N0teb00k n00b
Moj komp
 
darkydark's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Zagreb/Koprivnica
Postovi: 2,083
Dell.co.uk na dnu klikni na outlet :-)
__________________

i7 9850H, 64GB, 17.3” FHD, RTX Quadro 3000
512GB PM981a, 2x 1TB A2000
W10 Pro


i5 8500T, H310I-IM-B, 32GB, 10GbE X-3
1x 150GB Intel S3520, 3x2TB Crucial MX500, 4x12TB Toshiba MG07ACA12TE
Truenas Scale
File Share, Plex, Jellyfin, Nextcloud, qBittorrent
darkydark je online   Reply With Quote
Staro 19.11.2015., 07:38   #36
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
Citiraj:
Autor blozer Pregled postova
Pozz ljudi, evo i mene tu !!
Jel zna netko di se nađe "povoljno" novi laptop?
Nešto tipa naš elipso ili emmezeta . Tnxxx
Pricekaj Black Friday 27.11 pa naruci preko interneta sa argos.co.uk bit ce veliki popusti na taj dan
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2016., 22:01   #37
barbar7
Registered User
 
Datum registracije: Jan 2016
Lokacija: Rijeka
Postovi: 0
Gospar, jesi li našao posao iz Hrv ili si prvo išao tamo pa tražio posao?
barbar7 je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2016., 07:26   #38
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
U Irskoj sam nasao. Mislim ovdje mjesecno stize oko 20.000 ljudi iz pakistana, afrike, hrvatske, rumunjske, veliki broj ljudi ima doktorate, prica njemacki, francuski, nije da je netko zainteresiran za ljude 3000km dalje da ih intervjuira.
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!
gospar je offline   Reply With Quote
Staro 24.03.2016., 13:26   #39
dr.ixa
Registered User
 
dr.ixa's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: Cork Irska
Postovi: 28
Apsolutno se ne slažem sa konstatacijom da će irski balon puknuti..pa tek je puknuo prije par godina i sada opet idu ka eri keltskog tigra. Kažem to jer sam tu već preko dvije godine i prošao sam i Limerick I Dublin I Galway dok sam bio u fazi traženja posla )nekih 3 mjeseca) i evo smjestio sam se u Corku i grad raste..

Zaboravljate da uz IT postoji još veća industrija a to je farmacija...

Apropo mogućnosti i zaštite to vam sve ovisi od čovjeka do čovjeka te do poslodavca..
Moja sreća jest što sam u IT-u ali isto tako mogu kazati da imam prijatelja koji rade na minimalac i imaju puno više nego što su si mogli priuštiti u hrvatskoj..Dakle i stan i režije i autić imaju i to sve sa minimalcem..naravno traje malo da se dođe u tu situaciju, ali ne pričamo o godinama da dođeš u situaciju da si priuštiš bolji mobitel ili polovni auto nego doslovce sve možeš rješavati u roku par mjeseci kad si zaposlen....

Po pitanju davanja države za dijecu i mladu obitelj svi su zaštićeni ko lički medvjed tako da komparacija sa Njemačkom ne drži vodu jer je ovdje standard veći i kupovna moć je veća dok je s druge strane porezno opterećenje manje...

...jel ima smisla kazati da se kruške i jabuke ne mogu uspoređivati?

Peace out!!
__________________
Lenovo Yoga 12
Ultrabook ThinkPad
Core i5 vPro
dr.ixa je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 16:27   #40
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
Ljudi pozdrav. Dolazim u Irsku (Dublin) za 2 tjedna pa me zanima ako mi mozete preporuciti neke lokacije za obici, sist, pojist, vecernji izlasci subotom i to..
Googlati cu danas, ali sam prilicno siguran da "domaci" to bolje znaju
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 18.04.2016., 17:34   #41
wnbeeeE
Premium
 
wnbeeeE's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 599
evo ti cijela lista pa si odaberes sto te zanima
https://www.tripadvisor.ie/Attractio...ty_Dublin.html
__________________
Darker than a moonless night and hotter than hell itself, that is coffee.
wnbeeeE je offline   Reply With Quote
Staro 12.06.2016., 22:30   #42
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
alo dublin zderonje, pridruzujem vam se uskoro!

trazim privremeni smjestaj na mjesec dana od 30.6. u Dublin 2/4/6 kvartovima, dok si ne nadem nes svoje.

ima netko sobu viska ili zna nekog ko ima? radije dam novce nekom nasem nego nekom random..
Shockre je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2016., 11:12   #43
Thoroughbred B
Premium
Moj komp
 
Thoroughbred B's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2003
Lokacija: RI
Postovi: 4,906
Ufff teško da će ti to proć,gore je žešća borba za smještaj...svi koje ja znam su proveli mjesece u hostelima i to s njih 10 u sobi...pa i 15...
__________________
Thoroughbred B je offline   Reply With Quote
Staro 13.06.2016., 11:50   #44
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
necu to sigurno, nac cu nesto preko airbnb ako ne nadem ovako. al kao sto sam rekao, radije cu platit to nekom nasem nego nekom random preko airbnb.
Shockre je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2016., 23:51   #45
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
ni-hzzo-mi-nije-mogao-pomoci-bump

Social security number ili na njem. Sozialversicherungsnummer
to je u nas u .hr...? oib?
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2016., 08:01   #46
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,428
U Njemackoj sozialversicherungsnummer dobijes kad se zaposlis i prijavis tamo.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2016., 08:23   #47
pci_e3x
Premium spammer
Moj komp
 
pci_e3x's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2010
Lokacija: D.Zagora
Postovi: 766
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
U Njemackoj sozialversicherungsnummer dobijes kad se zaposlis i prijavis tamo.
thx
pci_e3x je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2016., 09:49   #48
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Majko mila, jel vidite ove budale koje kao šeću po Dublinu i pišu blogove i slične pizdarije?
Ja sam sreo naše ljude koji rade ko mravi, tko su ovi koji se kreteniraju haha čuj, dodem u Irsku ili UK kreteniram se lupam selfije i kenjam po blogovima ahaha
  Reply With Quote
Staro 01.09.2016., 15:53   #49
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Majko mila, jel vidite ove budale koje kao šeću po Dublinu i pišu blogove i slične pizdarije?
Ja sam sreo naše ljude koji rade ko mravi, tko su ovi koji se kreteniraju haha čuj, dodem u Irsku ili UK kreteniram se lupam selfije i kenjam po blogovima ahaha
Kaže čovjek koji naganja pokemone po UK...
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 01.09.2016., 16:20   #50
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor ivan77 Pregled postova
Majko mila, jel vidite ove budale koje kao šeću po Dublinu i pišu blogove i slične pizdarije?
Ja sam sreo naše ljude koji rade ko mravi, tko su ovi koji se kreteniraju haha čuj, dodem u Irsku ili UK kreteniram se lupam selfije i kenjam po blogovima ahaha
Varane, u zadnje vrijeme tvoji postovi su presli sve granice zdravog razuma. Okani se pokemona, iako djeluje nemoguce, ocito te dodatno zatupljuju
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2017., 17:35   #51
Remixer
Premium
Moj komp
 
Remixer's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Irska
Postovi: 1,142
Da malo oživim OVU temu. Idem poslije Uskrsa opet (po treći put) u Irsku radit, ovaj put u Dublin pa me zanima jel bi se htio netko javit (iz Dublina el) da mi samo preporuči stan tj. kuća/stan koja se dijeli (mislim na nekog naše ekipe iz HR i da imaju praznu sobu pa da uskočim) dok inače imam pismenu preporuku za posao & stan (što nekad može dosta pomoći a nekad i ne).
Eh da, nemam fejs (i ne planiram ga imat jer mi je to neozbiljno el) tako da molim bez ''javi se u fejs grupu i slično''. Za ekipu koja ima fejs nemojte se ljutit.

Nadam se da će ove godine biti bolje vrijeme gore jer zadnje 2 sezone sam se smrzo (usred ljeta). Eto to je to, sve korisne informacije su dobrodošle.

P.S.: -ako netko ide još, mogu ga povest (idem RyanAir-om ali još ne znam točno kada i jel iz Zadra ili Budimpešte) uglavnom, sve se može dogovorit.
__________________
http://img845.imageshack.us/img845/7167/croatia240animatedflagg.gif
Remixer je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 15:02   #52
Booger
Premium
Moj komp
 
Booger's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Iza Karpata (Sisak)
Postovi: 306
Kad Irci definiraju godišnji salary u oglasima za posao, misle li na brutto kao Austrijanci i Nijemci ili na netto?
__________________
People, have some bananas!
Booger je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 17:29   #53
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
ma svugdje je bruto osim u Hr
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 31.03.2017., 18:40   #54
Shockre
Premium
Moj komp
 
Shockre's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Dublin
Postovi: 582
bruto, naravno.
imas hrpu kalkulatora na netu za preracunat u neto.
Shockre je offline   Reply With Quote
Staro 06.04.2017., 23:39   #55
PointDexter
Premium
Moj komp
 
PointDexter's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2005
Lokacija: Éire
Postovi: 1,808
Jeli itko putovao iz Irl za UK samo sa osobnom?
Koliko citam ne bi trebalo biti problema
__________________
alien-smilies-0046.gif von smiliesuche.de
PointDexter je offline   Reply With Quote
Staro 07.04.2017., 09:35   #56
ivan77
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor PointDexter Pregled postova
Jeli itko putovao iz Irl za UK samo sa osobnom?
Koliko citam ne bi trebalo biti problema
Da, bez problema sa osobnom iz UK u ROI i obrnuto.
  Reply With Quote
Staro 02.06.2017., 11:56   #57
TomG
®
 
TomG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Munich
Postovi: 2,201
Blagi offtopic: Novi Zeland. Je li netko.isao na ovu working holiday visu? Prijavio bih se ove godine s dva prijatelja i ne zanima me nikakvo preseljenje nego godinu dana ići tamo i raditi, te putovati. Hvala.
TomG je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2018., 06:56   #58
Pomo
Laughing Man
Moj komp
 
Pomo's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Volim grah koji peče
Postovi: 3,016
Mali bump teme, nudi mi se poso u Dublinu, mrežni tehničar, velika poznata firma.
Smještaj i dalje njesra pretpostavljam. Kakve su šanse da tu firma pomogne?
Ima li netko ideju što tražiti od plaće? Imam 10+ godina iskustva na nekim od najvećih sustava tu kod nas.
Bilo kakav info pomaže. Hvala.
__________________
Citiraj:
I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched c-beams ... glitter in the dark near Tanhauser Gate. All those ... moments will be lost ... in time, like tears ... in rain. Time ... to die.
Pomo je offline   Reply With Quote
Staro 03.04.2018., 14:02   #59
afterburner
Premium
Moj komp
 
afterburner's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: USA/Split
Postovi: 523
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Mali bump teme, nudi mi se poso u Dublinu, mrežni tehničar, velika poznata firma.
Smještaj i dalje njesra pretpostavljam. Kakve su šanse da tu firma pomogne?
Ima li netko ideju što tražiti od plaće? Imam 10+ godina iskustva na nekim od najvećih sustava tu kod nas.
Bilo kakav info pomaže. Hvala.
Joinaj se u ovu grupu. https://www.facebook.com/groups/idemouirsku/
Tamo imas masu ljudi i postova sa svakakvim informacijama. Nije bas da je pratim aktivno al koliko vidim smjestaj je ogroman problem. Pogotovo u Dublinu.
Uglavnom sretno
afterburner je offline   Reply With Quote
Staro 09.04.2018., 10:39   #60
gospar
Faraon
 
gospar's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: Cork
Postovi: 948
Citiraj:
Autor Pomo Pregled postova
Mali bump teme, nudi mi se poso u Dublinu, mrežni tehničar, velika poznata firma.
Smještaj i dalje njesra pretpostavljam. Kakve su šanse da tu firma pomogne?
Ima li netko ideju što tražiti od plaće? Imam 10+ godina iskustva na nekim od najvećih sustava tu kod nas.
Bilo kakav info pomaže. Hvala.
smjestaj je sad soba do 700
jednosobni do 1200 u Dublinu

drveni podovi u kupaonici, nema prozora u wc, kupaonici, spavacoj, kuhinji, namjestaj iz 1950.

Ako mislis platiti 1500, 1800 povecava se broj soba, na 2,3 ali standard je isti, kao i hrana, smece.

network technician 35000 eura godisnje, sto ti je 2400 eura mjesecno nakon poreza
network engineer 45000 eura godisnje, sto ti je 2800 eura mjesecno nakon poreza
senior network engineer 55000 eura godisnje sto ti je 3300 eura mjesecno nakon poreza

smjestaj se moze naci, ako si voljan platiti cijene povise. ako nisi, stani u redu sa 30 drugih sto cekaju taj dan ispred vrata i igraj lutriju.

moj savjet ti je obavezno neka ti neki irac napise referencu da zivis u irskoj vec par godina i da si zivio kod njega i uredno placao stanarinu, jer nema sanse da ce ti netko ista iznajmiti samo tebi. morati ces na sobe.

ja sam zivio u pocetku u hostelu skoro pola godine, 20 ljudi u jednoj sobi na 1wc. onda sam zivio sa jos 3 ljudi. sad zivim sam. tu sam jedno 8 godina. pola od toga zivim sam.


Ako ti je Human Resources rekla da ima relocation package onda ima. Ako ti nije rekla onda nema. Recimo da ides na Maltu onda bi ti tamo pomogli prva 4 tjedna zivio bi u smjestaju od firme, i onda bi te agencije za rucicu vodile okolo da gledas stanove.

Irska nije Malta, ovdje svaki dan u Dublinu ceka 500 ljudi svaki dan ( doslovno otidi u King Street ujutro po PPS porezni broj pa vidi ) sto su tek dosli iz cijelog svijeta, ljudi dolaze sa doktoratima iz bugarske, rumunjske, sa mastersima iz hrvatske, rade u skladistima po kaficima.

ja sam dosao 2010 tek sam 2014 dobio posao u IT. Redario sam po klubovima, da ti ne pricam.

Sto se tice stanova i posla u IT Cork ti je puno bolja opcija i jeftinija.

Ima vise posla, i stanovi su jeftiniji barem 200 eura. Nemoras se voziti autobusom sat vremena kao u Dublinu, nego 15 minuta do posla.

Zivio sam u Dublinu 7 od 8 godina sto sam tu, sad sam 1 u Corku.

Place se gledaju na Glassdoor ali ono sto sam ti rekao gore je otprilike to. Vjeruj mi radio sam kao NOC Engineer, imam cisco, juniper certifikate i pola ccie r&s rjeseno.

Moj savjet ti je sljedeci.

Ako mislis napustiti Hrvatsku, graditi zivot ovdje, uzeti kucu na hipoteku, osnovati obitelj ili preseliti obitelj, neces pozaliti, ja sam u Hrvatskoj radio u T-Comu, svi su govorili imas super posao, auto ( od firme ), laptop, mobitel gdje ces... pusti, sad imam 10 certifikata, zavrsio postdiplomski ovdje, radim u jednoj od top 100 kompanija u cybersecurity u svijetu, smijem se.



Ako mislis ovdje doci par godina, zavrsiti kat na obiteljskoj kuci u Hrvatskoj, ustedjeti za polovnog Golfa, pa se vratiti, nemoj ni pokusavati. Trebat ce ti jedno 5 godina da startas ovdje, prvih par godina svi potrose svu ustedevinu i preskacu obroke. Vecina Hrvata sto ovdje dode se vrati kuci prvu ljetnu sezonu, potrose vise nego sto su donijeli i zaradili.

Usto imaj na umu da firme kao Amazon, samo intervjuiraju, intervjuiraju 100 ljudi, zaposle 1 osobu, i to ne zato jer nisi uspjesan, nego njihov Human Resources department ima par desetaka tisuca ljudi zaposlenih i to radi jer istrazivaju trziste itd.

Kupi sebi Linkedin Premium Account i rokaj, tako ces najprije naci posao

P.S lazi da si vec u Dublinu
__________________
Konane, koja je najbolja stvar u životu? Skršiti svoje neprijatelje, gledati ih pod sobom poražene i slušati naricanja njihovih žena!

Zadnje izmijenjeno od: gospar. 09.04.2018. u 10:46.
gospar je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na