Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 05.04.2015., 18:52   #5281
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Citiraj:
Autor #Marko# Pregled postova
Meni se te "fore" s Flyme OS-om uopće ne sviđaju. Kažu da je Meizu za žene i mlade, a Jiayu za poslovne ljude
Kakve "fore", ne vidim nikakve fore osim čiste jednostavnosti, po mom mišljenju, naravno nisam ga koristio i baziram sve na video recenzijama drugih. Ova podjela OS-a na mlade/žene/poslovne je glupost.
Ajmo prestat razgovarat imam Jiayu i on je najbolji 100%.

Citiraj:
Autor #Marko# Pregled postova
Meizu Note je dobar, ali da je najbolji za 200$, nije, barem zato jer je skuplji
A koji uređaj je bolji izbor za $199?

Zadnje izmijenjeno od: GoodLooker. 05.04.2015. u 20:29.
GoodLooker je offline  
Staro 05.04.2015., 20:34   #5282
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor #Marko# Pregled postova
po nekim reviewima Jiayu ima bolje slike, ali, istina, lošije snima video, i zato nemoj pisati da ima lošu kameru. onaj komu je kamera tako važna ima kameru a ne mobitel. mogli bi se naći jedan dan pa snimati isti motiv i usporediti slike, ovakve rasprave na temelju plaćenih reviewa nemaju smisla.
kakvih plaćenih review-a pobogu ? meizu m1 note ima bolju kameru u mraku nego što jiayu ima po danu, to govorim iz onog što sam vidio kakve su slike stavljene na forum a ne iz nekih recenzija...

Citiraj:
Autor #Marko# Pregled postova
ne zaboravi da sam ja svog platio manje kod službenog distributera a imam garanciju (u Italiji).
Platio si ga koliko ? možda i više nego ja meizu jer su mi vratili pdv.

Citiraj:
Autor #Marko# Pregled postova
Jiayu je zbilja dobro složen, sve aplikacije rade bez ikakvih problema, nije ni jednom štucnuo od kada sam ga upalio, kineskih slova nema ni u tragovima, nije trebalo deinstalirati nikakav bloatware - kineskog u mobu nema, baterija je super - s 2 kartice i 4G te upaljenim WiFi-jem preko 6 sati ekrana. Radi i OTA nadogradnja, ROOT je of - on u postavkama,
To ti radi na svakom boljem mobitelu za tu cijenu
Bloatware nije malaware, ako se par kineskih trgovina deinstalira u roku keks, to nije nikakav minus. Sigurno znaš da kad upališ meizu mobitel imaš prvi dio konfiguracije koji te vodi i nudi svaku stavku posebno što želiš dijeliti a što ne sa meizu-om, jel i to imaš na jiayu ?

Citiraj:
Autor #Marko# Pregled postova
što je važno nekom kom se ne da ili ne zna prčkat po OS-u i instalirati sumnjive aplikacije sa ruskih sajtova. Mene nije bilo strah instalirati ZABU na mob
A na miezu moraš instalirati ruske aplikacije da bi radio ? daj mi to pojasni pošto mobitel nisi nikad ni vidio ni isprobao pa očito nemaš pojma o kakvom se uređaju radi. Meizu je ipak dosta jači proizvođač od jiayu, m1 note im je najlošiji uređaj, i to nešto govori o kompaniji koja ih proizvodi. Bez daljnjeg da je i jiayu s3 dobra kupnja i sam sam ga razmatrao, ali meizu je ipak potpuniji.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: de.fang. 05.04.2015. u 20:45.
de.fang je offline  
Staro 05.04.2015., 21:02   #5283
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Jakako.
Ako bi govorili isključivo o imenima proizvođača, Meizu je trenutno jači od lenova i jiayua. Uložio je velika sredstva prošle godine
da bi se probio među prvih pet kineskih proizvođača gdje se sada i nalazi. Da nisam proučavao tuđe recenzije i nikad vidio mobitel na slici sigurno bih ga naslijepo odabrao prije nego druga dva. Samo radi imena. Meizu je ne tako davno imao bolji status od xiaomija a jiayu tada nije ni postojao. Ono za kineske aplikacije ne bih ni spominjao. Meni je gušt i ostavit koju kinesku aplikaciju, čisto da me podsjeti odakle je mobitel.
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 05.04.2015., 21:10   #5284
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
Kaj je za tebe jedna aplikacija kada koliko vremena provodiš na njihovim forumima bi već trebao fluentno šprehati kineski
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline  
Staro 05.04.2015., 22:00   #5285
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Za sada špreham samo prijevod na googlish.
Npr. Brush je Flash, Oil je Users itd..
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 05.04.2015., 22:19   #5286
#Marko#
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 48
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Kakve "fore", ne vidim nikakve fore osim čiste jednostavnosti,
A nisi li baš ti napisao da ti je ta jedna hardverska tipka sa led notifikacijom super fora? povuci gore dolje, lijevo...softwerske tipke na ekranu - meni se to uopće ne čini jednostavno. Možda proizvođaču je, manje senzora...

Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Ajmo prestat razgovarat imam Jiayu i on je najbolji 100%.
Gdje sam ja to rekao? Samo kažem da postoji i Jiayu (kojeg ja imam) i da je po mnogočemu bolji od Meizua. Nije po svemu i to je činjenica, a kojeg će tko odabrati ovisi od potreba. Ali nije smeće kao što neki ovdje prikazuju - "meizu m1 note ima bolju kameru u mraku nego što jiayu ima po danu" - neki zbilja mogu jako nisko pasti. Dodaj da je prije tvrdio da Jiayu nema full HD ekran. Slučajno? Teško, ako je trend.
A možda ima i drugih isto tako dobrih.

Ne znam zašto me ne čudi da ne skačeš na "imam Meizu i on je najbolji", kad ga već nemaš. Ali ne, Meizu je čudo od mobitela
#Marko# je offline  
Staro 05.04.2015., 22:43   #5287
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Ja pitam tebe što to nije "fora", a ti citiraš mene da je meni fora?
Sve izvrčeš bez da nabaciš argumente s kojima navodno raspolažaeš. Samo prtljaš i ponavljaš fraze.
Kad ti čovjek kaže da Jiayu ima lošiju kameru odgovor je da si kupi foto aparat. Kad ti čovjek koji ga ima kaže da je FlymeOS izvrstan ti, bez da si ga probao naravno, tvrdiš da je bezveze i kompliciran. Prije tvrdiš da je prejednostavan, za ženu i djecu. To su argumenti?
Daj barem dozvoli opciju da je možda M1 i bolji od tvog Jiayu, a možda i nije....ali argumentiraj, a ne prtljaj i izvrći teze.

I dalje čekam odgovor koji uređaj je bolji izbor za $199, rekao si da Meizu nije?

Zadnje izmijenjeno od: GoodLooker. 05.04.2015. u 23:14.
GoodLooker je offline  
Staro 05.04.2015., 23:13   #5288
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
evo jedna u mrklom mraku , meizu naravno:
__________________
de.fang je offline  
Staro 05.04.2015., 23:13   #5289
#Marko#
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 48
Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova
kakvih plaćenih review-a pobogu ? meizu m1 note ima bolju kameru u mraku nego što jiayu ima po danu, to govorim iz onog što sam vidio kakve su slike stavljene na forum a ne iz nekih recenzija...
ovim si o sebi sve rekao. ne vidim da je ona jedna slika koju si stavio bolja od mojih, a pričaš o glupostima sa neimenovanih foruma
Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova
Platio si ga koliko ? možda i više nego ja meizu jer su mi vratili pdv.
Platio sam ga 224,9 eura ukupno, što je oko 10% više nego da sam ga kupio u Kini i platio PDV. Ovdje se dosta pisalo o razlozima zašto je bolje kupiti u Eu i to od službenog distributera nego iz Kine. Dakle znam zašto sam platio malo više. O vraćanju PDV-a ću kad ga svima, pa i meni, počnu vraćati.

Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova
To ti radi na svakom boljem mobitelu za tu cijenu
Bloatware nije malaware, ako se par kineskih trgovina deinstalira u roku keks, to nije nikakav minus. Sigurno znaš da kad upališ meizu mobitel imaš prvi dio konfiguracije koji te vodi i nudi svaku stavku posebno što želiš dijeliti a što ne sa meizu-om, jel i to imaš na jiayu ?
Sigurno da ne znam kako izgleda prvi dio konfiguracije na Meizuu. Ne znam ni na Jiayuu jer sam taj dio preskočio Ali ako misliš na sigurnosne postavke gdje to određuješ, imam naravno, za svaki instalirani program posebno. Mislim da to i nije specifično za Meizu ili Jiayu, već da je dio KitKata.


Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova
A na miezu moraš instalirati ruske aplikacije da bi radio ? daj mi to pojasni pošto mobitel nisi nikad ni vidio ni isprobao pa očito nemaš pojma o kakvom se uređaju radi. Meizu je ipak dosta jači proizvođač od jiayu, m1 note im je najlošiji uređaj, i to nešto govori o kompaniji koja ih proizvodi. Bez daljnjeg da je i jiayu s3 dobra kupnja i sam sam ga razmatrao, ali meizu je ipak potpuniji.
Ne moraš ih instalirati. Ali ako hoćeš instalirati recimo neki drugi recovery, AOSP ili neki drugi ROM na Meizu, možeš li? Ja mogu instalirati Flyme OS na Jiayu iako mi to ne pada na pamet, ali pun mi je kufer ograničenja i zaključanih bootova. Za sad na Jy S3 sa Flyme OSom ne rade neke stvari ali to je pitanje vremena, razvalit će ga.

To što je Meizu jači proizvođač, ne znači ništa. Većina Hrvata nikad nije čula za njega. Samsung je puno jači pa im pogledaj mobitele ranga 200$ u slobodnoj prodaji.

Ovo je moja zadnja što se tiče Jiayu S3 - Meizu. Zapravo nema smisla raspravljati s tobom o bilo čemu. Samo da ti kažem, tu je valjda sve i počelo, od 150mb na 4G imam E. Ne 4G, ne 3G, nego E, 3 autobusne stanice od Jelačić placa.

Zadnje izmijenjeno od: #Marko#. 05.04.2015. u 23:21.
#Marko# je offline  
Staro 05.04.2015., 23:40   #5290
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ajde malo smanjite kompresiju. Ne brišem ništa jer je rasprava plodonosna, no lakše malo.
Shvatite da će svatko svoju investiciju braniti. Nije se dogodilo da je netko rekao "zajebao sam se za 200 eura". Svi vele da znaju zašto su okinuli tolike pare za neki uređaj.

@de.fang
Boktemazo, odlična fotka proizašla iz tvog Meizua.

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 05.04.2015. u 23:47.
Brko je offline  
Staro 06.04.2015., 00:15   #5291
#Marko#
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 48
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Daj barem dozvoli opciju da je možda M1 i bolji od tvog Jiayu, a možda i nije....ali argumentiraj, a ne prtljaj i izvrći teze.
I dalje čekam odgovor koji uređaj je bolji izbor za $199, rekao si da Meizu nije?
Uh, zar ne tvrdim cijelo vrijeme da su to podjednaki jako dobri uređaji s ponekom razlikom, prednošću i manom, koji je bolji ovisi o ukusu i potrebi. Jedni tvrde Jiayu, drugi Meizu. Meni se više sviđa Jiayu baš zbog onog što meni nije fora ono što tebi kod Meizua jest, i u tome nisam jedini. Jel to izvrtanje fraza ili problem?
Činjenica je da Jiayu ima izmjenjivu bateriju, dodatni utor za memorijsku karticu i napredniji WiFi. To baš i nisu nebitne razlike. Uz istu cijenu kao za Meizu Note dobit ćeš još i 1GB rama i NFC.
A da ti kažem koji je bolji za 199$ načekat ćeš se. Nisam ni tako glup ni takav znalac da se to usudim reći. Činjenica je samo da je Jiayu jeftiniji za cca 30$ ili više.

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Ajde malo smanjite kompresiju. Ne brišem ništa jer je rasprava plodonosna, no lakše malo.
Shvatite da će svatko svoju investiciju braniti. Nije se dogodilo da je netko rekao "zajebao sam se za 200 eura". Svi vele da znaju zašto su okinuli tolike pare za neki uređaj.

@de.fang
Boktemazo, odlična fotka proizašla iz tvog Meizua.
a jesi li primjetio da je obrisao EXIF iz slike?

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 06.04.2015. u 12:02.
#Marko# je offline  
Staro 06.04.2015., 00:23   #5292
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor #Marko# Pregled postova
a jesi li primjetio da je obrisao EXIF iz slike?
ništa ja nisam brisao, to što ga ti ne vidiš je drugi par cipela...
__________________
de.fang je offline  
Staro 06.04.2015., 00:27   #5293
#Marko#
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 48
Citiraj:
Autor de.fang14 Pregled postova
ništa ja nisam brisao, to što ga ti ne vidiš je drugi par cipela...
GoodLooker će ga vidjet, sigurno
#Marko# je offline  
Staro 06.04.2015., 01:22   #5294
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Lijepo napiši da ga ti ne vidiš a
ne da ga je on obrisao.
Inače, exif je unutra.
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 06.04.2015., 08:26   #5295
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Čovjek je mrtav-ladan aludirao da nas je de.fang14 u stvari pokušao prevariti i uploadao slike napravljene nekim drugim uređajem. Jer zašto bi inače obrisao exif, a on zna da je exif 100% obrisan.

Citiraj:
Autor #Marko# Pregled postova
Meizu Note je dobar, ali da je najbolji za 200$, nije
Očekivao sam da možeš dati savjet koji su mobitelji bolja kupnja nakon ove gore izjave, no vidim da previše tražim i da samo pretjeranom i nepotrebnom silom braniš svoju investiciju (za koju btw nitko i nije rekao da je loša).
GoodLooker je offline  
Staro 06.04.2015., 08:35   #5296
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
@de.fang
Boktemazo, odlična fotka proizašla iz tvog Meizua.
Toliko dobra da se ne vjeruje da je slikana kineskim mobitelom haha
__________________
de.fang je offline  
Staro 06.04.2015., 08:56   #5297
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,313
Napravih mini review za ZTE Blade S6.
http://forum.pcekspert.com/showpost....postcount=2103
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 06.04.2015., 09:28   #5298
#Marko#
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 48
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Lijepo napiši da ga ti ne vidiš a
ne da ga je on obrisao.
Inače, exif je unutra.
Kako da to napišem, kad ga na 1 njegovoj slici - gdje je slikao zgradu imam, a na ovoj nemam? Gledam sa IrfanViewom. Zašto ga ne bih vidio ako je unutra?
#Marko# je offline  
Staro 06.04.2015., 09:34   #5299
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
@coconut, dobar uređaj, malo su mi fotke zagasite ali vidim da je i vrijeme bilo sumorno pa možda nisam objektivan.

@de.fang14, ima li Meizu note opciju da postaviš onu točku u sredini sućelja, koja ljudima s manjim lopatama dozvoljava da spuste gornji dio sučelja niže na ekran?
https://youtu.be/-GxH31Mxwzo?t=6m51s
GoodLooker je offline  
Staro 06.04.2015., 09:38   #5300
Srdan
Premium
Moj komp
 
Srdan's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,208
Chrome:


Irfan:
__________________
Jel' ima šta ženskih starih
što vole strance da
nas vozaju u autu
i kupuju skupe lance

Srdan je offline  
Staro 06.04.2015., 09:42   #5301
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
Vidim da se opako zaostrilo sa Jiayu S3 i M1 Note. Osobno ne dvojim da su oba odlicna uredaja i da je stvar osobnog izbora sto uzeti. Ja sam se odlucio za S3 jer ima microsd utor i zamjenjivu bateriju i nisam fulao. Ako mi za godinu dana oslabi baterija nece mi biti problem naruciti drugu za 15-20$. Glavni adut zasto sam izeo jiayu je cijena jer me ispao cca 1280kn na kucnu adresu sa vracenim PDVom. Rasprave o kameri ostavljam u zraku jer sam vec rekao da je to nemoguce usporediti ako se ne slika u isto vrijeme isti motiv pod istim uvjetima. Po meni kamera na S3 je dobra i to kazem na osnovu slika koje je Marko stavio a ne na osnovu mojih brljanja usputnih sto sam stavio u mini recenziji koju sam napisao.
cyclone je offline  
Staro 06.04.2015., 09:49   #5302
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
@cyclone, gdje si uzeo Jiayu S3 s tom opcijom povrata poreza?
GoodLooker je offline  
Staro 06.04.2015., 10:15   #5303
de.fang
Premium
Moj komp
 
de.fang's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: Sk-Zg
Postovi: 1,097
Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
@de.fang14, ima li Meizu note opciju da postaviš onu točku u sredini sućelja, koja ljudima s manjim lopatama dozvoljava da spuste gornji dio sučelja niže na ekran?
https://youtu.be/-GxH31Mxwzo?t=6m51s
ima

Citiraj:
Autor cyclone Pregled postova
Vidim da se opako zaostrilo sa Jiayu S3 i M1 Note. Osobno ne dvojim da su oba odlicna uredaja i da je stvar osobnog izbora sto uzeti. Ja sam se odlucio za S3 jer ima microsd utor i zamjenjivu bateriju i nisam fulao. Ako mi za godinu dana oslabi baterija nece mi biti problem naruciti drugu za 15-20$. Glavni adut zasto sam izeo jiayu je cijena jer me ispao cca 1280kn na kucnu adresu sa vracenim PDVom. Rasprave o kameri ostavljam u zraku jer sam vec rekao da je to nemoguce usporediti ako se ne slika u isto vrijeme isti motiv pod istim uvjetima. Po meni kamera na S3 je dobra i to kazem na osnovu slika koje je Marko stavio a ne na osnovu mojih brljanja usputnih sto sam stavio u mini recenziji koju sam napisao.
Ajmo se kladit da mi za godinu dana neće oslabiti baterija da ju moram mijenjati.

A vas dvoica koji imate jiayu s3 okinite par slika u potpunom mraku i stavite, a ne da se gubi vrijeme jesam li ja slikao meizu-om ili ne.

Evo recimo još par za meizu:
bez blica:


blic:


s tim da da mi autofocus nije odradio dobro, ovo su stare slike za nove ću pričekati mrak
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 06.04.2015. u 12:02.
de.fang je offline  
Staro 06.04.2015., 10:57   #5304
cyclone
life is a rollercoaster..
Moj komp
 
cyclone's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2003
Lokacija: Sl Brod
Postovi: 552
@goodlooker coolicool

@de.fang14

vjerujem da ce trajati godinu dana pa i vise, no isao sam na sigurno jer znam da kinezi u svojim budget modelima ne paze bas najvise na kvalitetu baterije, pa eto zlu ne trebalo uzeo sam model sa izmjenjivom baterijom. znam da hrpa top uređaja ima fiksnu bateriju i to im ne smeta ali eto, moj osobni izbor je ako biram izmedju dva skoro identicna uredaja uzet cu onaj sa izmjenjivom baterijom.

i da, slazem se da je M1 Note odlican uredaj i da su nijanse razlika, na kraju stvar je osobnog izbora koji mob uzeti i vjerujem da nisi fulao sa tim mobom i da je odlicna kupnja. jos ako se uzme u obzir da Meizu ima vrhunske modele high range i da je dobar brend, sigurno nisi fulao. glupo je zaostravati situaciju na forumu oko rasprave koja ce tesko dati rezultat u neciju stranu
cyclone je offline  
Staro 06.04.2015., 11:13   #5305
myroman
Premium
Moj komp
 
myroman's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2015
Lokacija: Hrvatska
Postovi: 540
Ne bih htio dodatno zakuriti polemike ali moram iznijeti jednu opservaciju... naime, prosle godine sam puno snimao sa Jiayu G4S. Kad sam prelazio na LG G2 prebacio sam sav foto i video sadrzaj na LG G2 i sad to svaki dan pustam klincima koji obozavaju gledati svoje snimke na mobu. Uglavnom, ja ne vidim neke prevelike razlike u kvaliteti snimaka. Ajd, mozda su fotke od G2 ipak kvalitetnije ali video snimci su prakticki identicni.
Zakljucak: ne da LG G2 ima losu kameru nego Jiayu G4S ima prilicno kvalitetnu kameru za jednog kineza.
Sad ce mozda strucnjaci oka sokolova reci da sam corav ali meni se osobno cini bas tako kako sam napisao...
myroman je offline  
Staro 06.04.2015., 11:23   #5306
GoodLooker
Premium
 
GoodLooker's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 955
Ima li G4S približno ovakve fotografije (sve slikano sa G2):
https://www.flickr.com/photos/119145808@N03/

ili npr:
https://www.flickr.com/search/?q=landscapes&cm=lg%2Fg2

Zadnje izmijenjeno od: GoodLooker. 06.04.2015. u 11:30.
GoodLooker je offline  
Staro 06.04.2015., 11:34   #5307
davidovski
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: aha
Postovi: 129
@de.fang14
mozes stavit jos malo slika, neke slikane vani i to? stvarno je super kamera
davidovski je offline  
Staro 06.04.2015., 12:03   #5308
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor #Marko# Pregled postova
GoodLooker će ga vidjet, sigurno
Savjet dana - bolje stani da se ne zatrpaš.

Citiraj:
Autor GoodLooker Pregled postova
Ima li G4S približno ovakve fotografije (sve slikano sa G2):
https://www.flickr.com/photos/119145808@N03/

ili npr:
https://www.flickr.com/search/?q=landscapes&cm=lg%2Fg2
Ima kitu marjanovu. Jiayu je poznat po kriminalnim kamerama. Pisao sam to pred godinu dana u svom Reviewu od Jiayua G4C. Prije je to bilo za smrtnu kaznu koji je to odron bio na recimo G3x modelima. Na G4 su nešto popravili, čak do upotrebljivosti. A ono što sam vidio na S3, nije me oborilo s nogu. Dakle, za jedno godinu do dve, Jiayu bi mogao doći na neke pristojne razine kvalitete fotki i videa.
Brko je offline  
Staro 06.04.2015., 12:57   #5309
fora
Registered User
 
fora's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 450
Ja i dalje mislim da nešto nije bilo u redu s tvojim G4C što se tiče kamera, ili je na G4s puno bolja.

edit: Prije par postova je netko stavio slike sa Landvo L550 koje su mi se učinile puno slabije od mog Landva, pa sam postao par sličica za usporedbu.
Moj zaključak bi bio da, možda, neki kinezi nemaju ujednačene kamere na svakom primjerku istog modela.
fora je offline  
Staro 06.04.2015., 13:24   #5310
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor fora Pregled postova
Ja i dalje mislim da nešto nije bilo u redu s tvojim G4C što se tiče kamera, ili je na G4s puno bolja.

edit: Prije par postova je netko stavio slike sa Landvo L550 koje su mi se učinile puno slabije od mog Landva, pa sam postao par sličica za usporedbu.
Moj zaključak bi bio da, možda, neki kinezi nemaju ujednačene kamere na svakom primjerku istog modela.
Sa mojim G4C je bilo sve u redu jer je davao slike i video kao i svi ostali G4C-ovi po internetovima. Čak je u mom slučaju video bio znatno bolji.
G4S je ipak noviji mobitel i vjerojatno je i druga kamerica unutra, ali da je znatno i osjetno bolji od G4C, nije.

A što se kamera tiče, ustanovili samo da ne stavljaju iste u sve šarže istog modela. Vidjeli smo to prvo na ZTE V967S, a kasnije i na fotomobitelu Small Coli koja je na internet testovima davala odlične fotke, a kad su stigle prve pošiljke ovamo, doživila je potpuni debakl.
Brko je offline  
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na