Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.07.2012., 10:25   #1
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Fujitsu Siemens Esprimo Mobile problem

Naime, koristim dotični laptop, ali pojavljuje se poprilično naporan problem, a to je usporavanje i onda najbolje napraviti restart i onda se na post-u pojavi nesto tipa:"Operating system missing" onda moram opet restart i onda obično uđem normalno u windowse.

Laptop je inače Celeron 570 2,2 Ghz, 2gb RAM, neka integrirana grafa, win7 32bit svježe stavljeni, znači nista posebno, ali opet dovoljno da moze normalno radit.

Posumnjao sam na disk, skinuo hdtune i čim pokrenem da napravi error scan, automatski cijeli lap zasteka i nista ne radi i prisiljen sam napraviti reset, iako hdtune kaze da je health ok.
Temperature su ok, laptop je u klimatiziranom prostoru s tim da ima neko postolje sa 3 venta tak da mislim da se ne pregrijava.

Nekad mogu u autoCAD radit po 2-3 sata i sve manje vise ok, ali nekad ne mogu napravit nista.


U čemu bi mogo bit problem?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 03.07.2012., 13:03   #2
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,275
Čemu HDtune? Imaš na Hirensu tvornički alat za skeniranje hardova pa njime to napravi. I napravi full scan (može potrajati).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.08.2012., 11:34   #3
LudonjaST
Premium
 
Datum registracije: Feb 2011
Lokacija: Split
Postovi: 173
Pokreni HDD regenerator. Zasigurno ti je hard u problemu, djelomično.
LudonjaST je offline   Reply With Quote
Staro 15.08.2012., 11:39   #4
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Ako je sami hdd ok onda je vjerojatni blem njegov spoj prema mobo, za početak izvadi - vrati hdd i vidi da je dobro sjeo tj. kontakti spojeni.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2012., 11:09   #5
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor LudonjaST Pregled postova
Pokreni HDD regenerator. Zasigurno ti je hard u problemu, djelomično.
Pokrenuo HDD Regenerator, sve je ok, uglavnom nije nađen ni jedan problem na disku, osim sto mi u windowsima svako malo izbaci "S.M.A.R.T. error"

Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Ako je sami hdd ok onda je vjerojatni blem njegov spoj prema mobo, za početak izvadi - vrati hdd i vidi da je dobro sjeo tj. kontakti spojeni.
Izvadio sam disk, sa alkoholom počistio kontakte vratio hdd unutra i za sad sve manje vise izgleda ok.


Drugi problem je stekanje laptopa, znači kad surfam svaki video(flash) steka, zvuk steka, cuje se pucketanje, slika zastajkuje?
Stavio novi FF, napravio reinstal flash playera ali ista stvar.

Znam da je laptop krama, ali da bas mora svaki video stekat, mislim da ne mora. Opcenito, koji su načini da maximalno ubrzam laptop(radi se o win7) iako bas gledam, zauzece proca je normalno, zauzeto 800mb od 2 gb, znači sve izgleda ok?


Prijedozi/misljenja/savjeti dobrodosli
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2012., 11:17   #6
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,508
Prvi problem si riješio a drugi sa flash smetjem imaš u x tema po forumu, probaj gasit / palit hw akceleraciju (nekome pomogne jedno a nekom drugo), neka par verzija starija verzija (imaš ih xy na FileHippo).
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2012., 11:29   #7
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
NIsam siguran jel sam rijesio ovo prvo, jer taj problem se javlja povremeno, tj nema pravilo kad se pojavi.


Ugasio sam HW akceleraciju i cini se da je repordukcija vide sad ide bolje, iako imam osjećaj da malo steka.

Opcenite preporuke za ubrzavanje ovakvog laptopa?
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2012., 11:31   #8
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Pucketanje, problem zvučna?

Opet muke po ovom nesretnom laptopu, sad je problem pucektanje u zvučnicima. Spojio sam Logitech X-230 i stalno pucketa. Kad slusam radio stream cuje se onak srednje pucketanje, a kad recimo gledam video sa youtubea od osjetno jače. Čim windowsi ispuste bilo kakav sistemski zvuk, obavezno zapucketa.

Kako to rijesit, zvučna je HD ALC 268 Sound codec


Hvala i LP
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2012., 11:38   #9
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
si spojio kakve sluške ili druge spikere da eliminiraš poluispravne spikere i/ili neku čudnu nekompatibilnost?
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2012., 11:41   #10
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
To sam zaboravio napisat u girnjem postu, zvučnici su testirani i skroz su ispravni, a zvuk pucketa na njima isto kao i na zvučnicima od laptopa, tak da su eliminirani i zvučnici i izlaz od laptopa.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.11.2012., 11:51   #11
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
e onda ti se ne piše dobro vjerovatno... imiđiraj postojeći disk na neku ladicu, pukni čiste windoze gore, pusti muziku i drž gaće
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2012., 11:57   #12
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Bas malo gledam po driverima za zvučnu, na sluzenoj stranici ih nema za win7, jer pretpostavljam da bi driveri trebali biti integrirani u samim windowsima. Odem u device manager i tamo mi pod "sound, video i game controllers" stoji High Definition Audio Device, nigdje ni traga "pravoj" zvučnoj. Sad mi preostaje ili probati instalirati zvučne drivere za vistu(sa sluzbene stranice) ili naci driver za tvu zvučno za win7.

Ova tvoja opcija ne dolazi u obzir jer oduzima previse vremena, a ionako mi dolazi za tjedan dva novi komp umjesto ovog smeća
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2012., 12:01   #13
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
a dobro, ali ovom svojom metodom nisi eliminirao softversku grešku u potpunosti... neš ti posla imiđirat disk, dić win za 15 minuta i pocuclat drajvere sa win updejta.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2012., 12:54   #14
srale7
Premium
Moj komp
 
srale7's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,695
Citiraj:
Autor syss Pregled postova
a dobro, ali ovom svojom metodom nisi eliminirao softversku grešku u potpunosti... neš ti posla imiđirat disk, dić win za 15 minuta i pocuclat drajvere sa win updejta.

To je teorija Syso, isto kao shema, odes van, popijes par pivi, nadjes ribu i zavrsite kod tebe. U praksi to ne ide tak jednostavno.

Tako ni ovo, nemam prenosni disk, i ne da mi se

Stavio sa drivere od viste i za sad radi, vrijeme ce pokazat do kad.
__________________

srale7 je offline   Reply With Quote
Staro 20.11.2012., 13:06   #15
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
u praksi je to najjednostavnije softversko trablšutanje ikada, e sad to što nemaš ladicu je drugi par rukava
syss je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na