Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Audio, Video, Foto
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.09.2009., 13:33   #1
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,318
Icy Box IB-MP305A-B

Dotični je na akciji u subotu u linksu za 999kn. Vrijedi li tih para? Mene u principu zanima uređaj koji će mi moći prikazivati divx i mkv sa titlovima i to sa sticka ili vanjskog harda. Znate li neku jeftiniju/bolju alternativu od njega?
http://www.links.hr/index.php?option...insert_stats=1
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2009., 13:40   #2
Doink the Clown
Jack of all, master of none
Moj komp
 
Doink the Clown's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: Matulji - Rijeka
Postovi: 6,214
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Mene u principu zanima uređaj koji će mi moći prikazivati divx i mkv sa titlovima i to sa sticka ili vanjskog harda.
Možda ovo? Može se kupiti na Zametu u jednoj trgovinici satelitskim antenama...
http://mke.hr/shop/product_info.php?products_id=571
EDIT - da, skužio sam naknadno da nema support za MKV, hebi ga.
__________________

C L O W N I N G A R O U N D

Zadnje izmijenjeno od: Doink the Clown. 24.09.2009. u 14:02.
Doink the Clown je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.09.2009., 13:47   #3
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Uf, zanimljivo, masni mi ga je bio hvalio.
Zna li netko mozda kako funkcionira sa wifijem, sto je potrebno sve za wifi?
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2009., 13:50   #4
kis
Premium
 
kis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 156
Kokos treba nešto i za MKV, a ovaj NytroBox to ne podržava.
kis je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2009., 13:50   #5
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Citiraj:
Autor Doink the Clown Pregled postova
Možda ovo? Može se kupiti na Zametu u jednoj trgovinici satelitskim antenama...
http://mke.hr/shop/product_info.php?products_id=571
Covjek hoce hd mkv player.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 24.09.2009., 14:25   #6
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,318
Koliko sam vidio na video reviewu TweakTowna, dotični model nema wlan, ali sam vidio da postoji opcija za usb wlan dongle.
http://www.raidsonic.de/en/pages/pro..._objectID=5617

EDIT: koliko sam vidio, vani je cijena oko 125EUR što je praktički jednako ovoj akcijskoj cijeni
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 25.09.2009., 23:45   #7
Mortal
Rambus 3xtr1m
Moj komp
 
Mortal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 2,694
Njemačka:
http://www.perloxx.de/index.php?page...isSuchmaschine

Češka:
http://www.k24.cz/index.php/product/...-MP305A-B.html

Na oba dva mjesta cijena je 110Eura. Dakle ako je tamo pala cijena, za nekih mjesec dva biti će i kod nas ta cijena.
__________________


Ryzen 7 2700X
Sonic Tower rev.1 (polirani) + 12cm Chieftec
2x 8gb Crucial
B450 Aurus Elite
Segate 500GB Server edition
Silwerstone Strider 560W +12@11.97-11.94V
GTX 1060
Samsung p2770, Hanns G 22' landscape
Samsung pleomax& Microsoft Sidewinder
Kensington Duo Wawe Pad



1. 2xP3 933, Intel OR840 Server, PCI MX440, 4x128Mb Rambus, 80gb segate, SmartBox 400W
2. P4 2.0 wille, Intel i850, 4x128 Rambus, GF2 GTS PRO, 80gb segate, MS 480w
3. P4 1.6 willie@2.0 - Abit th7 II, 4x128Mb Rambus@ 1078mhz, 9000pro, 80gb segate, silwerstone 400w
3 x Prestigio 710, 3 x Microsoft Optical desktop v2.0


i5 530
640gb
1x4gb, 1x2gb ddr3
GT330M
16' wide - white body
Harman Kardon
MX revolution
Online with nokia E70



Battery grip
Beercan: 35-70, 28-85, 35-105, 70-210
Minolta: 28-80, 35-70, 28-100, 35-80, 28-105xi, 75-300
Sigma: 35-70, 28-135, 18-200, 70-300
Sony: 18-70, 55-200
m42: Zenit 135mm, Crestar 135mm, Helios 44m




Mortal je offline   Reply With Quote
Staro 26.09.2009., 12:35   #8
rendula
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2003
Lokacija: Zagreb, Trešnjevka
Postovi: 5,731
Ja sam vec mislio uzeti danas, ali mi kazu da na artikle na akciji ne vrijedi ono da ih mogu u roku 7 dana zapakirane vratit i dobit lovu. Buduci da sam ga mislio na crt spojiti, a nigdje nisam vidio na reviewovima da su to radili, odustao sam, radije cu ga uzeti za 100 kuna vise, ali da ga mogu probati.
rendula je offline   Reply With Quote
Staro 27.10.2009., 12:04   #9
sick_boy
Premium
Moj komp
 
sick_boy's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Osijek
Postovi: 680
Napravio sam mali review ovog uređaja na forum.hr, pa ga copy/paste-am ovdje:



Web site: Raidsonic Icy Box IB-MP305A-B

Features (copy/paste sa site-a):

Full HD Network Multimedia Adapter

• Stylish Aluminium enclosure
• Powerful Media Chip RealTek RTD1073 inside
• Including DTS, Dolby Digital, WMA and AAC downmix support
• Supports: LAN 10/100 Mbps, RJ-45
• Supports: up to WiFi iEEE802.11n (optional WiFi USB dongle required)
• Integrated Web radio function (MMS based)
• Video: MPEG-1, MPEG-2, MPEG-4: Xvid, WMV9, ISO, VOB, IFO, MP4, DAT, MOV, AVI, MKV, H.264, TS, TP, M2TS, FLV
• Audio: MP3/OGG/WMA/WAV/AAC
• Image: HD-JPEG, JPG, BMP
• Supported cards: SD/SD-HC/MMC/MS
• Audio out: Stereo 2 Ch (RCA), SPDIF (optical)
• Video out: HDMI 1.3, Composite, Component
• File System: NTFS/FAT32
• Transfer rates: USB 2.0 up to 480 Mbit/s
• Supports Windows up to XP/Vista/Win7, MAC OS >9/X,
• Controllable by remote control
• Opt. WLAN Dongle b/g up to 54Mbps no. 70202 or WLAN Dongle b/g/n up to 300Mbps no. 70305

Dakle, kupio sam ga prije malo više od tjedan dana - nije mi se dalo čekati na WDTV live. Za sada moram priznati da sam zadovoljan.

Uređaj izgleda dosta atraktivno - vanjsko kućište je od crnog brušenog aluminija. Nečujan je u radu, jer nema ventilatora, tako da se prilično ugrije, ali to samo znači da kućište dobro odvodi toplinu sa elektronike. Daljinac je mali, ali dobro obavlja svoj posao. Uz uređaj dođu samo koaksijalni kablovi za video/audio spajanje na TV, a pošto pretpostavljam da će ga kupovati uglavnom vlasnici Plazmi/LCD-a, biti će potrebno uložiti u HDMI kabl, te optički kabl za digitalni audio out, u slučaju da imate AV receiver. Ovaj potonji nije obvezan, jer uređaj ima DD/DTS downmix, pa ćete zvuk na TV-u moći dobiti i iz mkv-ova koji imaju samo DD ili DTS zapis.

Dakle, što se specifikacija tiče, uređaj podržava sve žive i nežive formate, barem one koje sam mu stavio. Baziran je na Realtek RTD1073 multimedijalnom chipu. Slika na mom Panasonicu 42U10 izgleda jako dobro, čak i stari divx-i izgledaju super. Podržava 1080p izlaz, ali mi se čini da je potreban malo kvalitetniji kabl, jer se kod mene zna desiti da slika "poskoči" na djelić sekunde, pogotovo kad browsam menijima - dok gledam film, ovo se dešava vrlo rijetko (jednom ili dvaput kroz cijeli film). Nije toliko iritatno, jer zaista traje samo djelić sekunde, a možda i kabl nije izvor ovog problema, jer se nadogradnjom firmware-a situacija značajno poboljšala (kad je izlaz namješten na standardni PAL, odnosno 576p, ova anomalija nije se događala, stoga sam prvo posumnjao u kabl).

Inicijalni firmware bio je dosta loš - titlovi su bili sitni, imao je problema sa hrvatskim slovima i sl. Nadogradio sam ga na zadnji firmware i situacija se značajno popravila - titlovi su sad OK (veći, jako dobro čitljivi, te hrvatska slova funkcioniraju besprijekorno), odziv menija je bolji itd. No, ima nekoliko stvari koje mi smetaju - power off na daljinskom kompletno ugasi uređaj, pa je potrebno stisnuti tipku na uređaju da bi se ponovo upalio - ovo je iz razloga što uređaj prati preporuku europske komisije za štednju energije. Također, daljinac je interferirao sa daljinskim od mog AV receivera (Onkyo), pa kad sam pokušao poglasniti pojačalo - ovaj je ubrzao film i sl.

Ovo me smetalo, pa sam, surfajući po netu, naišao na slijedeći thread. Naime, likovi su flashali Icy Box sa firmware-om od Playon!HD uređaja firme AC Ryan. Interferencija sa drugim daljincima je nestala, došla je opcija 24p izlaz (vrlo korisno, jer je većina mkv-ova na netu sa 23,98 fps), uređaj na power off ode u standby, pa se može opet upaliti preko daljinca itd. Jedini problem je nefunkcioniranje dvije tipke - eject (nešto kao "safely remove hardware" u Windowsima - ako želite otkopčati USB bez opasnosti za podatke), te option. E, ova potonja je vrlo potrebna, jer omogućuje izbor titlova, audio stream-a, zoom i sl. dok se gleda film. Srećom, imam Logitechov Harmony remote 515, pa sam skinuo kodove za AC Ryan-ov uređaj i dobio sve ove funkcionalnosti (ustvari, eject nisam, ali nema veze). Ako netko bude radio isto, neka baci malo oko na ovaj thread koji rješava problem predugog timinga kad pritisnete tipku na Logitechu - uređaj je skakao po dva mjesta na meniju. Također, središnju tipku programirajte kao select, a ne kao enter i sve će raditi kao original.

Inače, dečki koji rade za AC Ryan očito više truda posvećuju ovom uređaju i software-u za njega, jer firmware koji je u developmentu i koji bi se uskoro mogao pojaviti donosi i client za YouTube, torrent-e, picassu, rss feed-ove, mogućnost definiranja pozicije i veličine subtitle-ova i još puno stvari. Sa Icy Box firmware-om (doduše, i sa trenutnim AC Ryan-ovim) jedina Internet funkcionalnost je Internet radio. Toplo preporučujem flashanje uređaja sa ovim firmware-om - jedino što morate nekako nadoknaditi nefunkcioniranje tipke option, ali ako već imate Harmony remote - onda samo naprijed.

Inače, na uređaj spajam WD Essential eksterni HD (1TB) koji nema on/off tipku, ali kad ugasim Icy Box (i to čak ako ode i samo na standby, sa ovim novim firmware-om, jednako kao što je radilo i kad je uređaj išao u power off), disk napravi spin down i ne radi. Ponovnim paljenjem Icy Box-a, disk se normalno upali i radi, tako da se ponaša kao interni disk. Nisam još probao share-ati preko mreže nešto, pa povući s njega, ali koliko vidim prema postovima drugih - radi bez problema (podržava samba, NAS, UPnP, a s novim firmware-om trebala bi doći i podrška za NFS).
__________________

iBase MI980VF-4700EQ Motherboard
Intel Core I7-4700EQ (2.4-3.4Ghz, 4 cores, 8 threads)
16GB DDR3L RAM 1600 MHz
250 GB Samsung 860 Evo mSATA SSD
1TB Seagate Barracuda 7200 2.5" HDD
ATI RX550 4GB
Kolink Satellite mATX Cube Case
Delta Electronics GPS-350EB-200 A ATX 350W PSU
Acer 27" 1440p 75Hz Freesync IPS monitor
Cherry MX Board 1.0 keyboard, brown switches
LOGITECH G305 Lightspeed mouse
Arch Linux/Win 10


Lenovo Idepad 5 pro:
AMD Ryzen 7 6800HS
16GB DDR5 RAM 5600 MHz
1TB Micron nVme HDD
16" 2160x1600 16:10 IPS Display
Windows 11


Fujitsu Esprimo:
Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7500
4GB DDR2 RAM
WDC WD1600AAJS-0 160GB
Seagate ST4000DM000 4TB
openmediavault 4.1.17

Philips 55PUS7373/12 55" 4K HDR VA Direct LED TV
Toshiba 50" QLED 4K Dolby Vision/Dolby Atmos TV
TCL 40" FullHD TV
Maxell SB-3000 soundbar
Onkyo TX-SV444 AV Receiver
Pioneer BDP-160 BD player
Audio-Technica AT-LP2XGY gramofon
Mirage 290is bookshelf speakers
sick_boy je offline   Reply With Quote
Staro 10.12.2009., 11:42   #10
Crotiger1974
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1
Išao bih sada kupiti taj uredjaj, ali dali je ziher da podrzava naše titlove , i dali je to regularan novi firmwire ili neki crackan, ako može link, unaprijed hvala


Cro
Crotiger1974 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na