Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 19.04.2020., 10:23   #1261
Alfredo nr.3
Premium
Moj komp
 
Alfredo nr.3's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Požega
Postovi: 1,079
Slažem se. Ja uzimam gotovo uvijek GOTY edicije. Sve zakrpano i na jednom mjestu
Alfredo nr.3 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 10:48   #1262
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Akcija na mindfactoryu za cca 2800kn 5700xt od gbyta...kod nas je ravno 1000kn skuplja

https://www.mindfactory.de/Highlights/MindStar
Kuhaju se velika sniženja cijena u budućnosti, jer te gpu od 200 i kusur mm2 ne vrijede te novce za koje idu, to je trebalo biti:

5600XT - RX 570 cijena (launch)
5700 - RX 580 cijena
5700XT - RX 590 cijena

Ono što je zanimljivo i sva tri polarisa su bazirana na istom čipu, kao što su bazirana i ova tri Navija, te ono što je taj rang perf. bio tada, danas su mu ekvivalent te navi + veličine chipova su skoro iste. Sve naznake su da su zamjena za polaris, a ne Vege

Citiraj:
Autor Mladenxy Pregled postova
Što se lako zaobiđe da se igra ne uzme odmah prvi dan...tako je oduvijek i tako će uvijek i biti.
Najveća istina u cijeloj priči. Možda zato nisam ni imao nikakvih problem s driverima niti sa AMD ili Nvidiom (bilo da je problem do igre ili drivera)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2020., 13:07   #1263
thunderbird
Premijum AMDebil
Moj komp
 
thunderbird's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2004
Lokacija: jastrebarsko
Postovi: 1,142
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Kuhaju se velika sniženja cijena u budućnosti, jer te gpu od 200 i kusur mm2 ne vrijede te novce za koje idu, to je trebalo biti:

5600XT - RX 570 cijena (launch)
5700 - RX 580 cijena
5700XT - RX 590 cijena

Ono što je zanimljivo i sva tri polarisa su bazirana na istom čipu, kao što su bazirana i ova tri Navija, te ono što je taj rang perf. bio tada, danas su mu ekvivalent te navi + veličine chipova su skoro iste. Sve naznake su da su zamjena za polaris, a ne Vege
Fala ku*cu ako je tako, i to je jedino logično.
Još da 5500 serija padne na oko 1000 kn ili manje (kao zamjena za rx460/560)...
Paradoks da za oko sto eura već 3 godine ne možeš kupiti jaču karticu od rx460 (novu)
__________________
X
thunderbird je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 13:37   #1264
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Tako je - 5500XT bi trebala biti zamjena za RX 560

BTW nema glasina o tome, ali je logično i vidim da se lagano događa - recimo RX 590 je bila i po 2500kn, a neki dan je u linksu bila RX 5700XT za 2500 i kusur kn (entry cooler), tako da otprilike to je to. Samo je tako trebalo biti odmah

Al kažem glasina o sniženju overall još nema (ovo zasad su sve pojedinačne akcije) i ne zna se kad će kreniti za sve
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 16:15   #1265
kurc
Premium
Moj komp
 
kurc's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Akcija na mindfactoryu za cca 2800kn 5700xt od gbyta...kod nas je ravno 1000kn skuplja

https://www.mindfactory.de/Highlights/MindStar
Ne dostavljaju u hrvatsku, najblize u sloveniju. Da dostavljaju treba uzet u obzir razliku u PDVu. U njemackoj 19 kod nas 25%. U tom slucaju je 400€, a ne 380. 3040kn, isto dobra cijena, ali nema dostave.
kurc je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 17:06   #1266
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor kurc Pregled postova
Ne dostavljaju u hrvatsku, najblize u sloveniju. Da dostavljaju treba uzet u obzir razliku u PDVu. U njemackoj 19 kod nas 25%. U tom slucaju je 400€, a ne 380. 3040kn, isto dobra cijena, ali nema dostave.
nema duplog oporezivanja, o cemu pricas? ako je 380, onda je 380 i porez je placen u njemackoj(EU). Za dostavu iskoristis mailbox.de?
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 17:21   #1267
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ako dostavlja shop u hr plaćaš hr pdv + dostavu, ako ne opet imaš troškove mailboxa, pa akcije moraju biti ogromne da se isplati izvana kupovati
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 19:37   #1268
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ako dostavlja shop u hr plaćaš hr pdv + dostavu, ako ne opet imaš troškove mailboxa, pa akcije moraju biti ogromne da se isplati izvana kupovati
Nop, narucivao iz više .de shopova direktno za hr, i preko mailboxa - nikad hr pdv nisam platio.

Dostavu do hr bilo direktno bilo preko mailboxa racunajte max 20eur(ovisno o dimenzijama/težini)

Tak da se isplati kupovati izvana, narucio frendu dijelove za cijeli komp prosli tjedan sa mindfactorya, prosao je cca 2t kn jeftinije nego bi u hr(ukljucena dostava), cijena komponenti + dostava je 1k eur, u hr bi isti komp koštao 10t kn

Itekako se isplati uzimati iz švabije...
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 19:52   #1269
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Citiraj:
Autor Gigi1 Pregled postova
Nop, narucivao iz više .de shopova direktno za hr, i preko mailboxa - nikad hr pdv nisam platio.
Možda si platio a da nisi toga ni svjestan (ovisno u kojem shopu si kupio). Npr. sa computer universea i amazona koji dostavljaju u hr - platiš hr porez. Napravi si košaricu pa gledaj cijenu kad uneseš podatke pa ćeš vidjeti. Ta razlika u cijeni koja ti se bumpa (prije dostave) je razlika u pdv-u (konkretno 19% PDV u njemačkoj, 25% kod nas)

Iako doduše ima jedno EU pravilo da ako određeni shop nema neki veliki promet sa datom državom (manji shopovi od gore navedenih) - onda platiš porez zemlje u kojoj si kupio. To ti je ona situacija kad je ekipa kupovala gpu sa EVGA stranice i one neke britanske pc hardware stranice (mislim da je scan.uk), kada su platili njemački odnosno britanski pdv

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 19.04.2020. u 19:59.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 20:09   #1270
9000
Registered User
Moj komp
 
9000's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Naručio iz Linksa Red Dragon 5700 non-XT za nešto sitno preko 3000kn. Garancija 3 godine. Upgrade sa 1050 Ti.

Dosta sam se dvoumio uzeti XT ili non-XT, ali na kraju prevagnulo:
- non-XT jeftiniji skoro 400kn
- navodno se lako postignu XT pefrormanse s bios flashom i laganim OC-om (dok XT ima manji OC potencijal)

Kad stigne probam BIOS flash na XT, pa da vidimo šta se da napravit...

Da sam se odlučio za XT, vjerojatno bi se dvoumio između Red Dragona i Pulsice, ali za non-XT Red Dragon je no-brainer.
9000 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.04.2020., 20:15   #1271
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Možda si platio a da nisi toga ni svjestan (ovisno u kojem shopu si kupio). Npr. sa computer universea i amazona koji dostavljaju u hr - platiš hr porez. Napravi si košaricu pa gledaj cijenu kad uneseš podatke pa ćeš vidjeti. Ta razlika u cijeni koja ti se bumpa (prije dostave) je razlika u pdv-u (konkretno 19% PDV u njemačkoj, 25% kod nas)

Iako doduše ima jedno EU pravilo da ako određeni shop nema neki veliki promet sa datom državom (manji shopovi od gore navedenih) - onda platiš porez zemlje u kojoj si kupio. To ti je ona situacija kad je ekipa kupovala gpu sa EVGA stranice i one neke britanske pc hardware stranice (mislim da je scan.uk), kada su platili njemački odnosno britanski pdv
krivo.
https://europa.eu/youreurope/citizen...t/index_hr.htm

placas razliku PDVa AKO trazis POVRAT PDVa u drzavi gdje si kupio dio da bi kao manje platio ili

Citiraj:
Posebna se pravila mogu primjenjivati ako iz druge zemlje EU-a naručujete robu u vašu zemlju boravišta. Ako poduzeće proda robu iznad određene vrijednosti u vašoj zemlji, u koju se roba isporučuje, ono ne može naplatiti PDV u zemlji u kojoj ste obavili kupnju.

Naprotiv, mora primijeniti PDV zemlje u koju se roba isporučuje – PDV na odredištu. Svaka zemlja EU-a određuje najviši iznos za takvu prekograničnu prodajupdf , koji iznosi ili 35 000 EUR ili 100 000 EUR. To znači da će većina velikih internetskih trgovaca na malo koji isporučuju unutar EU-a morati primijeniti pravilo o PDV-u na odredištu.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 20:20   #1272
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Psycho o kakvom povratu PDV-a ti pričaš?

Dakle: cijena u DE je napisana sa DE pdv-om od 19%, kad popuniš podatke cijena ti skoči jer je hr pdv 25% (+ dostava). Dakle cijena ti skoči za razliku između DE i HR pdv-a. To se odnosi na ove shopove tipa EU amazoni, computeruniverse i sl. O toj razlici pričam

Sve ti piše u ovome što si sam quotao - PDV zemlje u koju se roba isporučuje.

Na kraju krajeva znam iz prve ruke - cpu sam naručio iz britanskog amazona (dok su bili EU), ssd sa španjolskog amazona - svaki put sam platio 25%, tj. naš pdv, a ne španjolski i britanski

Ovaj drugi slučaj što sam spominjao kad ne naplate (npr. EVGA stranica) je ovo što se isto nalazi u tome što si qutorao - jer nemaju promet određene vrijednosti sa našom zemljom.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 19.04.2020. u 20:26.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 20:32   #1273
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Psycho o kakvom povratu PDV-a ti pričaš?

Dakle: cijena u DE je napisana sa DE pdv-om od 19%, kad popuniš podatke cijena ti skoči jer je hr pdv 25% (+ dostava). Dakle cijena ti skoči za razliku između DE i HR pdv-a. To se odnosi na ove shopove tipa EU amazoni, computeruniverse i sl. O toj razlici pričam

Sve ti piše u ovome što si sam quotao - PDV zemlje u koju se roba isporučuje.

Na kraju krajeva znam iz prve ruke - cpu sam naručio iz britanskog amazona (dok su bili EU), ssd sa španjolskog amazona - svaki put sam platio 25%, tj. naš pdv, a ne španjolski i britanski

Ovaj drugi slučaj što sam spominjao kad ne naplate (npr. EVGA stranica) je ovo što se isto nalazi u tome što si qutorao - jer nemaju promet određene vrijednosti sa našom zemljom.
o jbte

Citiraj:
Plaćanje PDV-a u zemlji kupnje
Fizička osoba koja kupuje u EU-u PDV plaća samo jednom, u zemlji u kojoj je obavila kupnju.
i imam narucenih itema sa svih amazon stranica(es, it, co.uk i .de - ne nisu ujedinjene jer svaka ima zasebne order liste), nikad nije skakalo na razlici PDVa. a pogotovo sto vecinu itema imam free delivery.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 20:33   #1274
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Psycho brate gdje sam ja napisao da se PDV plaća dva puta bogati?


Zar ova rečenica nije jasna?


Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Na kraju krajeva znam iz prve ruke - cpu sam naručio iz britanskog amazona (dok su bili EU), ssd sa španjolskog amazona - svaki put sam platio 25%, tj. naš pdv, a ne španjolski i britanski

Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
o jbte

i imam narucenih itema sa svih amazon stranica(es, it, co.uk i .de - ne nisu ujedinjene jer svaka ima zasebne order liste), nikad nije skakalo na razlici PDVa. a pogotovo sto vecinu itema imam free delivery.
Zato što:

1. nisi primjetio
2. ili ti je odredište bilo es, it, uk ili de (quotao si zemlju kupnje)
3. ili promet tih trgovina tada nije prelazio onu granicu (ako si kupovao iz hr)

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 19.04.2020. u 20:39.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 20:41   #1275
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
pa ti kazes da se placa hrvatski porez kod kupnje u njemackoj, ja ti kazem da se placa njihov

jer cijene na siteovima nisu bez poreza, sve su s porezima.

evo attachiran jedan sluzbeni racun sa amazon FR. placenih francuskih 20% a ne nasih 25%.


ne znam, mozda sam ja za sada bio izuzet od toga zbog nekih nepredvidjenih okolnosti.
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	racun-de.png‎
Views:	220
Size:	29.4 kB
ID:	22179  
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 20:42   #1276
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
Kupnja putem interneta uvijek naplaćuje pdv zemlje iz koje je kupac, iznimka su internet trgovine koje imaju jako mali promet sa zemljom iz koje je kupac ali te nisu ni konkurentne cijenama. Jedino se fizička kupnja u dućanu tereti pdv_om zemlje u kojoj je trgovina.
gil je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 20:45   #1277
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Psycho brate gdje sam ja napisao da se PDV plaća dva puta bogati?


Zar ova rečenica nije jasna?







Zato što:

1. nisi primjetio
2. ili ti je odredište bilo es, it, uk ili de (quotao si zemlju kupnje)
3. ili promet tih trgovina tada nije prelazio onu granicu (ako si kupovao iz hr)
mislim da ce biti ovo...sada gledam povijest narudzbi i vecina nije bila dostavljena u HR, a ona koja je nema sluzbeni invoice nego samo cijenu koju sam platio bez specifikacije poreza.

Isprike na tvrdoglavosti, mea culpa
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 20:52   #1278
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
E pa to je to. Evo sa amazona moje:








Nažalost ne pišu postotci, ali se može izračunati prije poreza i sa porezom da je razlika 25%, a španjolska i UK nemaju toliki porez (mislim da im je 20%)


Na kraju krajeva, da budemo ontopic odite na computeruniverse, pogledajte cijenu gpu, onda odaberite gore desno - kroatien, taman skoči za razliku u porezu
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 19.04.2020., 22:53   #1279
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Znam kak i gdje kupujem tj. kolko plaćam, nikad mi nisu digli sa 19 na 25%, evo c/p jedinicne cijene od jacoba i full od reichelta, obje narudzbe su za hr dhlom, sam treba malo pronjuškat ima "lijevih" ducana s dobrim cijenama.


MSI RX Vega 56 Air Boost 8G - Grafikkarten - Radeon RX VEGA 56 - 8GB HBM2 - PCIe 3.0 x16 - HDMI, 3 x DisplayPort (V368-001R)
Lieferung bis 15.03.2019 je 270,93 €
Versandkosten 25,99 €
Gesamtbetrag 296,92 €
inkl. 19% MwSt. 47,41 €


Your ordered items:
Item number
Name
Quantity
Total price
ASR GA0900
ASRock Radeon RX VEGA 56 8G
3
€777,00
( €652,95 net)

Value of goods
€777,00
( €652,94 net)
Shipping costs
€14,95
( €12,56 net)
Total price
€791,95
( €665,50 net)

All prices include statutory value added tax (19%)

Sa amazona.de sam u pocetku narucivao i onda odustao baš zbog poreza, prednost njihova je utabana procedura kod reklamacije, pa sad tko voli ili ne voli mslo više se eventualno zajebavati.
Tko želi biti siguran mindfactory + mailboxde i vozi miško, a i generalno je mindfactory najbolji(allround najeftiniji) ako se u istoj narudžbi uzima više razlicitih komponenti

Edit. sry na ot
__________________

Zadnje izmijenjeno od: Gigi1. 19.04.2020. u 23:10.
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 08:49   #1280
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor 9000 Pregled postova
Naručio iz Linksa Red Dragon 5700 non-XT za nešto sitno preko 3000kn. Garancija 3 godine. Upgrade sa 1050 Ti.

Dosta sam se dvoumio uzeti XT ili non-XT, ali na kraju prevagnulo:
- non-XT jeftiniji skoro 400kn
- navodno se lako postignu XT pefrormanse s bios flashom i laganim OC-om (dok XT ima manji OC potencijal)

Kad stigne probam BIOS flash na XT, pa da vidimo šta se da napravit...

Da sam se odlučio za XT, vjerojatno bi se dvoumio između Red Dragona i Pulsice, ali za non-XT Red Dragon je no-brainer.
Hajde pliz javi dojmove kada ju malo probaš.
Možeš vj flešat bios od XT, i tako dobit veće klokove, ali mislim da ju nemožeš dostić-prestić.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 09:18   #1281
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Hajde pliz javi dojmove kada ju malo probaš.
Možeš vj flešat bios od XT, i tako dobit veće klokove, ali mislim da ju nemožeš dostić-prestić.
Ja sam 2 dana imao 5700 non-XT Red dragon, i mogu reći samo riječi hvale, naravno na račun same kartice. Jako jako tiha i hladna kartica s obzirom na veličinu i debljinu hladnjaka. Problem je što nisam bio baš previše oduševljen performansama na 1440p, nekako mi je sve to bilo mlako. Sa mojoj konfiguracijom na prijem nije bila dostizala performanse prijašnje 2060 super. No upgrade sa 1050 ti ćeš sigurno osjetiti.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 10:22   #1282
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Ja sam 2 dana imao 5700 non-XT Red dragon, i mogu reći samo riječi hvale, naravno na račun same kartice. Jako jako tiha i hladna kartica s obzirom na veličinu i debljinu hladnjaka. Problem je što nisam bio baš previše oduševljen performansama na 1440p, nekako mi je sve to bilo mlako. Sa mojoj konfiguracijom na prijem nije bila dostizala performanse prijašnje 2060 super. No upgrade sa 1050 ti ćeš sigurno osjetiti.
Ne ja, nego kolega koji je kupio. Ja imam 970.

Ček, ti sada imaš 5700XT koliko vidim, isto dragon, a ne devil.
Pretpostavljam zadovoljan?
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 10:55   #1283
9000
Registered User
Moj komp
 
9000's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Hajde pliz javi dojmove kada ju malo probaš.
Možeš vj flešat bios od XT, i tako dobit veće klokove, ali mislim da ju nemožeš dostić-prestić.
Mislim da će to najviše ovisiti o memoriji. Stralci su uspjeli uz konzervativnih 900MHz na memoriji bit unutar 1FPS od 5700XT na THICC II u ovih par igara.



Ja se nadam prebacit preko, al vidit ćemo

Zadnje izmijenjeno od: 9000. 20.04.2020. u 11:12.
9000 je offline   Reply With Quote
Staro 20.04.2020., 11:18   #1284
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ne ja, nego kolega koji je kupio. Ja imam 970.

Ček, ti sada imaš 5700XT koliko vidim, isto dragon, a ne devil.
Pretpostavljam zadovoljan?
Znam da kolega ima, nego sam se samo nadovezao na tvoj post.
Nemam vise 5700 xt, trenutno imam 2070 super ventus. Ali da, imao 5700 xt red dragon, također zadovoljan bukom i temperaturama ali nezadovoljan performansam. Pisao sam vec nekoliko puta ovdje o tome. Nisam imao problema sa driverima, ali fps dropovi i random stutter me je unistavao. Na nvidia-i je to nepostojece u mom slucaju na mojoj konfi. Zato sam prodao 5700 xt i uletila je 2070 super.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 18:13   #1285
9000
Registered User
Moj komp
 
9000's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 15
Stigla Red Dragonica 5700 non-XT jutros, evo preliminarnih rezultata. Testirao sam Time spy za sada, bilo mi najlakše.

Stock defaults rezultat - uštekaj, driver, test:
https://www.3dmark.com/3dm/45999340

3DMark Score 8561
Graphics Score 8228
CPU Score 11112
Graphics Test 1 57.04 fps
Graphics Test 2 44.81 fps
CPU Test 37.34 fps



OC - sve slajdere na max koliko bios da (power limit +20%, ram 930/1860 MHz)
https://www.3dmark.com/3dm/46004865

3DMark Score 8715
Graphics Score 8389
CPU Score 11183
Graphics Test 1 58.08 fps
Graphics Test 2 45.74 fps
CPU Test 37.57 fps



E sada slijedi zanimljivi dio Flashao sam ovaj bios: https://www.techpowerup.com/vgabios/...xt-8192-190826
Po ovim uputama:
https://www.reddit.com/r/Amd/comment...m_medium=web2x

5700 XT bios + default driver postavke:
https://www.3dmark.com/3dm/46007144

3DMark Score 8868
Graphics Score 8575
CPU Score 11002
Graphics Test 1 59.23 fps
Graphics Test 2 46.84 fps
CPU Test 36.96 fps


5700 XT bios + max OC:
https://www.3dmark.com/3dm/46007504

3DMark Score 9679
Graphics Score 9468
CPU Score 11083
Graphics Test 1 65.7 fps
Graphics Test 2 51.53 fps
CPU Test 37.24 fps


Guglam koliko daje stock 5700 XT, pronalazim rezultate u rasponu 8700-9100... Ovih mojih 9679 mi se čini kao izvrstan rezultat.
9000 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 19:40   #1286
Thundercool
Plebium
Moj komp
 
Thundercool's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Sisak
Postovi: 156
Citiraj:
Autor 9000 Pregled postova
......Guglam koliko daje stock 5700 XT, pronalazim rezultate u rasponu 8700-9100... Ovih mojih 9679 mi se čini kao izvrstan rezultat.
Svaka čast kolega na rezultatu. Šteta što se ti rezultati više ne dobivaju samo OC+OV nego je potreban i BIOS flash
Eh da dobra stara vremena. Ali bilo je i prije u doba DX9 i Radeona 9xxx modanja koliko ti duša poželi uz jednako veliki skok u performansama. Tko je još platio PRO verziju Radeona
Thundercool je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 19:51   #1287
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
Citiraj:
Autor 9000 Pregled postova
Stigla Red Dragonica 5700 non-XT jutros, evo preliminarnih rezultata. Testirao sam Time spy za sada, bilo mi najlakše.

Stock defaults rezultat - uštekaj, driver, test:
https://www.3dmark.com/3dm/45999340

3DMark Score 8561
Graphics Score 8228
CPU Score 11112
Graphics Test 1 57.04 fps
Graphics Test 2 44.81 fps
CPU Test 37.34 fps



OC - sve slajdere na max koliko bios da (power limit +20%, ram 930/1860 MHz)
https://www.3dmark.com/3dm/46004865

3DMark Score 8715
Graphics Score 8389
CPU Score 11183
Graphics Test 1 58.08 fps
Graphics Test 2 45.74 fps
CPU Test 37.57 fps



E sada slijedi zanimljivi dio Flashao sam ovaj bios: https://www.techpowerup.com/vgabios/...xt-8192-190826
Po ovim uputama:
https://www.reddit.com/r/Amd/comment...m_medium=web2x

5700 XT bios + default driver postavke:
https://www.3dmark.com/3dm/46007144

3DMark Score 8868
Graphics Score 8575
CPU Score 11002
Graphics Test 1 59.23 fps
Graphics Test 2 46.84 fps
CPU Test 36.96 fps


5700 XT bios + max OC:
https://www.3dmark.com/3dm/46007504

3DMark Score 9679
Graphics Score 9468
CPU Score 11083
Graphics Test 1 65.7 fps
Graphics Test 2 51.53 fps
CPU Test 37.24 fps


Guglam koliko daje stock 5700 XT, pronalazim rezultate u rasponu 8700-9100... Ovih mojih 9679 mi se čini kao izvrstan rezultat.
Vrh rezultati
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 21:54   #1288
Tajl3r
Dobro je sve.
Moj komp
 
Tajl3r's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2012
Lokacija: 00001
Postovi: 2,160
6/7 fps razlike a temperature?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
Tajl3r je offline   Reply With Quote
Staro 21.04.2020., 22:06   #1289
the-rider
ha?
Moj komp
 
the-rider's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Poreč
Postovi: 496
evo bas izvrtio moju XT, na stock postavkama


Graphics score 8 902
Graphics test 1 60.20 FPS
Graphics test 2 49.47 FPS
the-rider je offline   Reply With Quote
Staro 22.04.2020., 06:30   #1290
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,431
Opa!

Znači ipak su toliko blizu, još kad bi netko to odvrtio sa OCanom 5700XT.
A možda neki drugi bench tj igru.
Ali mislim da je razlika 5-10%.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na