Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > AMD Radeon
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 03.03.2020., 21:03   #1081
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Ma kakav ray tracing kao obavezna opcija... To se neće dogoditi nikad (uvijek moraš imati opciju za on i off) ili ako se slučajno dogodi da ga ima po defoultu proći će tipa 5-10 godina

BTW

Pogledao sam adoredovu analizu za rdna2, sve je to on potkrijepio nekim brojkama koje se poklapaju, no očekivanja su bolesna. Skeptičan sam da će to radeonci realizirati. No Nvidia će u svakom slučaju imati 40-50% jači flagship od 2080Ti. Minimalno

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 03.03.2020. u 21:09.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 21:08   #1082
Gigi1
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,138
gbyte grafe i kvaliteta vec neko vrijeme ne idu u istu recenicu, fušaju gdje god stignu, i da dobro si cuo - ventovi su im jako loši
__________________
Gigi1 je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 03.03.2020., 21:26   #1083
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Ma kakav ray tracing kao obavezna opcija... To se neće dogoditi nikad (uvijek moraš imati opciju za on i off) ili ako se slučajno dogodi da ga ima po defoultu proći će tipa 5-10 godina

BTW

Pogledao sam adoredovu analizu za rdna2, sve je to on potkrijepio nekim brojkama koje se poklapaju, no očekivanja su bolesna. Skeptičan sam da će to radeonci realizirati. No Nvidia će u svakom slučaju imati 40-50% jači flagship od 2080Ti. Minimalno
Ma znam ja da ce nvidia ubiti high end, tonje i za ocekivati. Ali ja ne kupujem high end, drzim se i drzat cu se srednjeg segmenta. Ali vidim da u zadnje vrijeme i nvidia grabi prema tom segmentu, ne tako jako kao amd ali grabi.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 21:31   #1084
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Čuj imaš gpu od minimalno 3500kn, otom potom koliko je to srednji segment

Uglavnom postalo je srednji segment ( nvidijins "60" klasa je nekad bila 1300kn, sad je ima i po 3500kn +), no to je neka druga priča
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 21:37   #1085
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Čuj imaš gpu od minimalno 3500kn, otom potom koliko je to srednji segment

Uglavnom postalo je srednji segment ( nvidijins "60" klasa je nekad bila 1300kn, sad je ima i po 3500kn +), no to je neka druga priča
Znam znam, kupovao sam grafe kada je srednji segment bio 1500 kuna hahah neka dobra, prosla vremena.
Sada znaci da se onda uopce ne isplati kupovati rtx seriju, naplacuju price premium za opciju koju je u stanju tjerati samo gpu od 1000+ eura. Bolje se onda drzati gtx 16 serije ako se vec ide na nvidiu.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 21:39   #1086
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Citiraj:
Autor Manuel Calavera Pregled postova
Pogledao sam adoredovu analizu za rdna2, sve je to on potkrijepio nekim brojkama koje se poklapaju, no očekivanja su bolesna. Skeptičan sam da će to radeonci realizirati. No Nvidia će u svakom slučaju imati 40-50% jači flagship od 2080Ti. Minimalno
Dajbog da ispadne istina za jedne i druge, jer nVidia ziher to ima spremno, a Kožna Jaketa bude u online izdanju održal GTC, pa makar mu to bilo zadnje. Dakle, ne jebe ga 5% corona i namjerava preCtaviti nove kartice kak god se okrene. I još k tome, ako se biseri u AMD-ATi RTG diviziji uspiju skockati, pa lansiraju model koji je zapravo 1:1 s novim nVidia modelima - bog-bogova. RDNA 2 za konzole izgleda jako dobro, tak da bi na tim temeljim možda i desktop modeli mogli ispasti vredu.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 21:48   #1087
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Dajbog da ispadne istina za jedne i druge, jer nVidia ziher to ima spremno, a Kožna Jaketa bude u online izdanju održal GTC, pa makar mu to bilo zadnje. Dakle, ne jebe ga 5% corona i namjerava preCtaviti nove kartice kak god se okrene. I još k tome, ako se biseri u AMD-ATi RTG diviziji uspiju skockati, pa lansiraju model koji je zapravo 1:1 s novim nVidia modelima - bog-bogova. RDNA 2 za konzole izgleda jako dobro, tak da bi na tim temeljim možda i desktop modeli mogli ispasti vredu.
A mi koji imamo rdna 1.0, mi smo onda ocito izdojili hahah. Zar opet moram za par mjeseci mjenjati gpu zbog nove generacije konzola i rt-a?? Probao sam ga bio na svom pc-u i meni to ne izgleda nista specijalno...

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 22:19   #1088
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Znali budemo za par dana kakva je situacija s RDNA 2, jer AMD i Microsoft spremaju od svega pomalo. Valjda ne bude još jedan pucanj u prazno.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 03.03.2020., 22:35   #1089
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Citiraj:
Autor The Exiled Pregled postova
Znali budemo za par dana kakva je situacija s RDNA 2, jer AMD i Microsoft spremaju od svega pomalo. Valjda ne bude još jedan pucanj u prazno.
Ma ne ocekujem nikakvu konkurenciju nvidia-i u high end segmentu, oni tamo caruju i to svi znaju. Amd bi se kao i uvijek trebao fokusirati na mid range i gotovo kao unazad nekoliko godina. Za pristojne novce ponuditi pristojne performanse, no kako vidim od prosle godine je i nvidia pocela jako stiskati u srednjem segmentu. Amd-u nije trebao ovaj fijasko sa driverima, samo su izgubili korisnike, daleko od toga da je rx 5000 serija losa, driveri ih koce. Da nije od samog starta bilo problema sa driverima i da ih nema i dalje nvidia nebi imala nikakve koristi od izbacivanja gtx 16 serije i super refresha jer bi ih amd u startu zabetonirao sa 5700 i 5700 xt, naravno i 5600 xt za one na full hd zaslonima.
Rt je ionako mlada tehnologija i nece biti nikakve koristinod nje jos neko vrijeme dok se to sve ne stabilizira. A tu ce naravno opet trebati high end kartica i nvidia ce imati odgovor na to za korisnike koji to budu htjeli.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2020., 09:58   #1090
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Novi video od škotilaka:



Rekao bi da je opet poje neke ljute droge i da nema šanse da Ati ima toliko bolje GPU da se zelenima treu noge, ali dobro.
Potkrijepio je on to prihvatljivom teorijom, ali i prije je imao dobru priču i za procove i za grafičke...
Ugl mene veseli dio (nevezan uz njegov video) što se svugdje spominje da je RDNA1 zapravo mix RDNA i GCN pa da zato em nisu performanse veće, em zezaju driveri, te da će sve biti osjetno bolje od RDNA2, trenutne špekulacije za nove konzole idu tim tvrdnjama u prilog. Živi bili pa vidili.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.03.2020., 11:17   #1091
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Da, iskomentirali smo to već.

Samo ovdje je razlika u tome što je za xbox već službeno objavljeno da je gpu 12 teraflopsa, pa je matematikom s prijašnjim leakovima došao do toga da se sve poklapa. AMD može izbaciti debelo jaču gpu od 5700XT, ali osobno smatram da će xbox imati veći TDP nego što se misli, na kraju krajeva izgleda kao toranj (ne znam jel finalno, ali daje hintove), pa brijem da ima dobar/veći cooler sa velikim ventom koji to sve hladi.

Razlika je samo u tome što sam ja (kao i većina) za big navi mislio da bi se stalo do 300w TDP-a, no on spominje gpu od 350w TDP-a, vodeno hlađenu. Jbga na taj taj način bi moglo...

Mada nema smisla da prelaze 300w, samo im treba još lošeg imidža o velikoj potrošnji (koliko god brza bila)
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2020., 11:24   #1092
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Izgleda da je doslo vrijeme da se uooce ne isplati davati preko 2500 kn na grafu bila nvidia ili amd. Vidim da lova ode samo fiju fiju, tko god da je kupio sada neki '' srednji'' segment u vidu 5700 ili 2060/2070 je ocito ispusio pare i tjeraju te da mjenjas opet jer dolazi rt, jace grafe, manji tdp bla bla bla...

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2020., 14:41   #1093
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,400
Pa niko te ne tjera kako ti kažeš. Ja se još uvijek normalno igram na 1080p/60, uz smanjene detalje koje u 80% slučaja ni ne kužim u žaru borbe. Sa grafom starijom od 5 godina i sa zafusarenim RAMom.
Pa i siguran sam da ce i ta tvoja 5700xt biti dovoljno brza bar 3 godine.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2020., 15:06   #1094
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Pa niko te ne tjera kako ti kažeš. Ja se još uvijek normalno igram na 1080p/60, uz smanjene detalje koje u 80% slučaja ni ne kužim u žaru borbe. Sa grafom starijom od 5 godina i sa zafusarenim RAMom.
Pa i siguran sam da ce i ta tvoja 5700xt biti dovoljno brza bar 3 godine.
Nitko me ne tjera, tjeram se ja sam hahha... Nadam se da ce bit dovoljno brza. Ne tjeram ni ja ultra detalje, mix medium-high i dovoljno. Nego se uvijek opterecujem tim da sam mozda mogao bolje proc sto se tice ulozenog novca.
Ontopic, ne sjecam se da je ovoliko problema bilo sa driverima kada je izasla gcn arhitektura i kasnije polaris kartice. Brat jenpo izlasku kupio rx 580, kolega rx 480 i nisu se nikada zalili na drivere. Jel rdna toliko problematicna arhitektura ili je amd-ov softver tim problematican. Ne sjecam se takoder da su prije amd driveri bili toliko osjetljivi na to dal ih obrises preko ddu ili samo presnimis preko starih nove.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2020., 15:43   #1095
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Nitko me ne tjera, tjeram se ja sam hahha... Nadam se da ce bit dovoljno brza. Ne tjeram ni ja ultra detalje, mix medium-high i dovoljno. Nego se uvijek opterecujem tim da sam mozda mogao bolje proc sto se tice ulozenog novca.
Ontopic, ne sjecam se da je ovoliko problema bilo sa driverima kada je izasla gcn arhitektura i kasnije polaris kartice. Brat jenpo izlasku kupio rx 580, kolega rx 480 i nisu se nikada zalili na drivere. Jel rdna toliko problematicna arhitektura ili je amd-ov softver tim problematican. Ne sjecam se takoder da su prije amd driveri bili toliko osjetljivi na to dal ih obrises preko ddu ili samo presnimis preko starih nove.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
GCN je izasao davne 2012. (HD7000 serija). Tko se vise sjeca ako je bilo problema Ali puni potencijal GCNa ni dan danas nije iskorišten, vidiš da se još uvijek dodaju featuri
Pa realno ni RDNA useri najcesce nemaju problema. Ali se sada odjednom puno galami za stvari koje su dugo neriješene.

EDIT: Meni je cak i Fury iz 2015. OK za UW 1440p, ali ja sam casual gamer kojem nije bad skresat koji detalj i/ili igrat na 50FPS-a. Kad se sjetim da je nekad bilo OK i 25-30FPSa, smatram da mi je grafa sad zvijer
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2020., 15:55   #1096
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
GCN je izasao davne 2012. (HD7000 serija). Tko se vise sjeca ako je bilo problema Ali puni potencijal GCNa ni dan danas nije iskorišten, vidiš da se još uvijek dodaju featuri
Pa realno ni RDNA useri najcesce nemaju problema. Ali se sada odjednom puno galami za stvari koje su dugo neriješene.

EDIT: Meni je cak i Fury iz 2015. OK za UW 1440p, ali ja sam casual gamer kojem nije bad skresat koji detalj i/ili igrat na 50FPS-a. Kad se sjetim da je nekad bilo OK i 25-30FPSa, smatram da mi je grafa sad zvijer
Sve razumijem nego cisto pitam. Jer znam da amd nikada nije imao bas ovako veliki fijasko sa driverima. Uvijek je sve bilo top, zato sam oduvijek i bio na amd karticama jer su mi davale odlican omjer ulozenog i dobivenog bez obzira na sve. Prvi puta sam sada naletio na ovakve probleme i prituzbe korisnika. Sve crno sto se tice amd-a, a zapravo i nije toliko.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2020., 17:57   #1097
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Dolaskom GCN-a koliko se sjećam nije bilo problema s driverima (nisam ovu kupio novu) u smislu BSOD-a i sl., no gpu su zbog drivera malo under performali, pa su rasle performanse sve više novim driverima

Što se tiče velikog fijaska što spominješ - ne postoji. Halabuka se digla od jednog adoredovog i jednog HUB-ovog youtube videa koji se nadovezao na isti. Većina ljudi sa Navi je u kometarima tih istih videa, kao i tu na forumu rekla da nema ikakvih problema ili nisu veliki ako ih ima (uključujući i tebe ako se ne varam)

Mene ne brinu driveri kod potencijale kupovine Navija ni pol posto. Nisam na nvidiji nekih 9 god. i nisam imao problema s driverima, a ako bi ih slučajno imao kupovinom Navija nebi me brinulo da je nerješivo. IMO je veći problem aljkavost nekih coolera, previsoke cijene (gore od nvidijinih, što sam već elaborirao), pitanje dostupnosti određenih modela, te nepostojanje recenzija i user feedbacka za mnoge 5600XT.

Zadnje izmijenjeno od: Manuel Calavera. 04.03.2020. u 18:07.
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2020., 18:08   #1098
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,969
Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Ugl mene veseli dio (nevezan uz njegov video) što se svugdje spominje da je RDNA1 zapravo mix RDNA i GCN pa da zato em nisu performanse veće, em zezaju driveri, te da će sve biti osjetno bolje od RDNA2, trenutne špekulacije za nove konzole idu tim tvrdnjama u prilog. Živi bili pa vidili.
Morao je biti MIX kako bi nove konzole bile backward kompatibilne sa trenutnim igrama.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 04.03.2020., 18:09   #1099
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
No onda bi i RDNA2 trebao biti mix, jer će iste biti i u next gen konzolama, tom logikom jel
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2020., 18:14   #1100
tuna3
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 390
Evo da ponovim.
5700xt na fresh install windowsa.
do sad problema=0

Ne kazem da problema nema ali eto kod mene nista.

Na prosloj r9 380 sam 2 puta u godini dana dobio blavc screen ali je toliko rijetko da ga nisam pripisivao nekom problemu.
tuna3 je offline   Reply With Quote
Staro 04.03.2020., 19:09   #1101
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Ma nemam ja tolikih problema koliko se prica. Naleti koji black screen ali nista strasno i nerjesivo. Kazem na amd-u sam od kad sam dobio prvi pc. Sto se tice cijena Navija kod nas mislim da i nisu toliko velike. Jeste msi gaming x je iole preskup jer se jedan nitro+ ili red devil nabave za manje love a buka i temperature se ne razlikuju mnogo da bi npr msi opravdao vecu cijenu. Hr trziste je malo nezahvalno, ali eto ja sam za 3419 kn u linksu uzeo red dragon 5700 xt koja je valjsa najtisa kartica koju sam imao. A da ne govorim o temperaturama koje su nize nwgo na 2060 super koju sam imao. Jeste da sam u case dodao jos dva venta ali nvidie inace slove kao hladnije ujedno i tise. No moja to nije bila, dok je ova jako tiha i temp ne prelazi 76 stupnjeva nakon 2 sata igranja bf-a 5.

Edit: Nakon jos jednog ddu-a i instalacije zadnje verzije drivera sve je perfektno. Da kucnem u drvo, stvarno je napokom apsolutno sve kako treba. Nikakv black screen vise, nikakvo random gasenje kad je hardware akceleracija upaljena, fan curve perfektan, racunalo tiho i stabilno.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk

Zadnje izmijenjeno od: Bub0. 04.03.2020. u 22:58.
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2020., 20:11   #1102
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2020., 23:23   #1103
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 06.03.2020., 00:46   #1104
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Evo sad službeno s Financial Analyst Day-a ... Navi 2X tek krajem godine. WTF .
Znači, ipak prvo konzole?

RDNA 3 do 2022.
CDNA za AI i HPC (Compute-DNA).
stef je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2020., 00:57   #1105
The Exiled
McG
Moj komp
 
The Exiled's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2014
Lokacija: Varaždin
Postovi: 6,750
Konzole ipak imaju prednost, ali kak god se okrene AMD priprema dosta finih stvari za ovu i sljedećih nekoliko godina. RDNA arhitektura općenito je najavljena kao rješenje za sljedećih 5 godina.
The Exiled je online   Reply With Quote
Staro 06.03.2020., 01:04   #1106
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2020., 08:19   #1107
Bub0
Premium
Moj komp
 
Bub0's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2019
Lokacija: Rijeka
Postovi: 499
Nekako mi ne zvuce bas toliko uvjerljivo sto se tice high end rjesenja za 4k gaming. Vrijeme ce pokazati, ali i dalje stojim kod toga da je amd sto se tice grafike ipak namijenjen srednjem segmentu korisnika. Omjer ulozenog i dobivenog, dok ce nvidia i dalje konkurirati i biti jedina opcija sto se tice high end segmenta gpu-a.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
Bub0 je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2020., 10:05   #1108
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
ja sam mislio da zelim 4k gaming, ali kad se to sve svede cjenovno na papir - ne isplati se nikako. cijene high end gaming opreme koja pocne kostati kao polovni auto srednje klase nema smisla osim ako nije kompetitivni gaming. i dalje preko 60% ljudi gejma u full HD-u, tako da bi svako realan ciljao taj segment. 1440p je cak tek na 5.5%. Da preuzme 50% sharea od FullHD korisnika, to ce im doprinijeti dovoljno prihoda da se eventualno pocnu boriti za primat s Nvidiom negdje u buducnosti.

mislim cijene grafickih kartica od 10k kn, pa procesori i maticne koje te kostaju 15k kn, pa ti tu treba i monitor sa high ref rateom (4k) koji ce te kostati vise od 5k kn (preko 10kkn u dual setupu). dodjes do +5k EURa ko nista za gaming rig i to reakreativni gejmeri (osnovno skolci, srednjoskolci) si ne mogu priustiti i ne mogu nagovoriti roditelje da im to kupe. ostaju samo profici, entuzijasti koji imaju love i stari prdonje poput mene koji bi si to mogli priustiti, ali cemu. malo sam generalizirao, ali to je trenutna cinjenica da je HW postao toliko skup za high end, da je neisplativ. dok za full HD gaming za relativno ok novce mozes imati super setup i igrati s visokim FPSom. high end davno prije je bio da ti Quake2 ide preko 60Fpsa, sada je high end da nova igra bude zakucana u 140FPSa
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2020., 10:25   #1109
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Mala teoretska analiza (ne škotska nego 'rvacka ):


Ako ovo iznad probamo primjeniti na postojeće Navi proizvode, to znači da ugrubo možemo očekivati sljedeće:

  • performanse RX5500XT na vjerojatno TDP cca 75W (tu uzimam u obzir da su povijesno imali proces i arhitekturu koje su se pokazale efikasnijim na entry level grafama)
  • performanse RX5600XT na TDP cca 100W
  • performanse RX5700 na TDP cca 120W
  • performanse RX5700XTna TDP cca 150W

Iznad toga ostaje prostor za jače proizvode. Ako proces i arhitektura budu OK što se tiče potrošnje, na 225W možemo očekivati nešto što je 50% jače od 5700XT, a to bi trebalo biti minimalno u rangu RTX2080Ti +/-, ako bude sreće i nešto malo jače (10ak%).


Ako proces i arhitektura budu dozvoljavali, TDP će vjerojatno podići na 250-300W da dobiju još više performanse i da se potencijalno natječu sa novim RTX grafama.


Koliko će u tome svemu "sudjelovati" VRS i DX verzija DLSS-a, to još ne znamo.


Isto tako, ne znamo ništa o RT performansama. Ali bilo bi lipo da budu "performance level RTX2070S" ili više.







Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
ja sam mislio da zelim 4k gaming, ali kad se to sve svede cjenovno na papir - ne isplati se nikako. cijene high end gaming opreme koja pocne kostati kao polovni auto srednje klase nema smisla osim ako nije kompetitivni gaming. i dalje preko 60% ljudi gejma u full HD-u, tako da bi svako realan ciljao taj segment. 1440p je cak tek na 5.5%. Da preuzme 50% sharea od FullHD korisnika, to ce im doprinijeti dovoljno prihoda da se eventualno pocnu boriti za primat s Nvidiom negdje u buducnosti.

mislim cijene grafickih kartica od 10k kn, pa procesori i maticne koje te kostaju 15k kn, pa ti tu treba i monitor sa high ref rateom (4k) koji ce te kostati vise od 5k kn (preko 10kkn u dual setupu). dodjes do +5k EURa ko nista za gaming rig i to reakreativni gejmeri (osnovno skolci, srednjoskolci) si ne mogu priustiti i ne mogu nagovoriti roditelje da im to kupe. ostaju samo profici, entuzijasti koji imaju love i stari prdonje poput mene koji bi si to mogli priustiti, ali cemu. malo sam generalizirao, ali to je trenutna cinjenica da je HW postao toliko skup za high end, da je neisplativ. dok za full HD gaming za relativno ok novce mozes imati super setup i igrati s visokim FPSom. high end davno prije je bio da ti Quake2 ide preko 60Fpsa, sada je high end da nova igra bude zakucana u 140FPSa

Ja sam na 1440p UW, teški povremeni casual gamer. I sigurno neću imat potrebe za boljim monitorom minimalno 5 godina.

Razina 5700XT sa RT i TDP 150W ce biti zanimljiva ako bude za MSRP$200-220, sve preko toga će mi već biti "meh...".

No bojim se da će nešto sa TDP 150W biti prije $250 i mislim da će u tom slučaju (što se hrvata tiče) promašiti "target". No najvjerojatnije će biti OK cijena za zapadno tržište.

Zadnje izmijenjeno od: JC Denton. 06.03.2020. u 10:33.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 06.03.2020., 10:28   #1110
stef
Premium
Moj komp
 
stef's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2004
Lokacija: Zabok
Postovi: 3,278
Citiraj:
Autor Bub0 Pregled postova
Nekako mi ne zvuce bas toliko uvjerljivo sto se tice high end rjesenja za 4k gaming. Vrijeme ce pokazati, ali i dalje stojim kod toga da je amd sto se tice grafike ipak namijenjen srednjem segmentu korisnika. Omjer ulozenog i dobivenog, dok ce nvidia i dalje konkurirati i biti jedina opcija sto se tice high end segmenta gpu-a.

Poslano sa mog VTR-L29 koristeći Tapatalk
Whatever .... i tako smo 8-9 mjeseci udaljeni od toga. Ovime hvataju Ampere.
Čekamo 22.03. da vidimo koje karte će Jensen pokazati.

Citiraj:
Autor JC Denton Pregled postova
Mala teoretska analiza (ne škotska nego 'rvacka ):


Ako ovo iznad probamo primjeniti na postojeće Navi proizvode, to znači da ugrubo možemo očekivati sljedeće:

  • performanse RX5500XT na vjerojatno TDP cca 75W (tu uzimam u obzir da su povijesno imali proces i arhitekturu koje su se pokazale efikasnijim na entry level grafama)
  • performanse RX5600XT na TDP cca 100W
  • performanse RX5700 na TDP cca 120W
  • performanse RX5700XTna TDP cca 150W
Sve to ionako ostaje na tržištu. RX 5500 i 5600 su relativno friški modeli. Navi 2X dolazi iznad toga.
Ne mogu čak napraviti ni "Polaris like" refresh pa dodati power konektore jer su im karte već sad na maximumu.

Zadnje izmijenjeno od: stef. 06.03.2020. u 10:36.
stef je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na