Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Periferija > Monitori, tipkovnice i miševi
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.06.2015., 13:57   #301
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Meni taj ibm m model nikako ne odogovara, prvo i glavno sto me odbija je hod tipki koji je ogroman i same tipke su preprevisoke, drugo u pol noci se cuje kao mg42 iz svapskog bunkera, a i same dimenzije kompletne tipkovnice su ajme, tipkusa je preglomazna i previsoka. Ostajem na svojoj membranskoj apexici dok ne rikne, a kad rikne idem na das keyboard ili cors.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 18:14   #302
Alien
space manager assistant
Moj komp
 
Alien's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 118
slažem se sa svima koji kažu "ne paše mi", "ne svidja mi se boja" jer to je subjektivna kategorija ukusa o kojoj se ne raspravlja ali "tvrdnje" (bazirane na "rekla-kazala") da je nešto loše i precjenjeno nakon 30 godina dokazanog funkcioniranja na tržištu (i cijene sa tog istog trzista) je čisto nepoznavanje materije i lijenost da se pročita dva ili tri relevantna članka na internetu od osoba koje itekako mogu reći da li je nešto dobro ili loše mehanički, dizajnerski i ekonomski...

i ako mogu primjetiti super je sto uspoređujete IBM sa tipkovnicama 50-100% skupljim no sve je pocelo pitanjem o preporuci jeftine mehanicke tipkovnice za obicne smrtnike... ibm je najjeftinija...na duzi rok gotovo besplatna...
Alien je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 18:43   #303
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Vlasnici IBM M tipkovnica su fakat kao sekta nekakva O cemu bi se tocno pisalo u tom odvojenom topicu osim primjercima koji se prodaju na njuskalu? Moram priznati i da ne shvacam u potpunosti tu opsesiju o komadu hardvera zivotnog vijeka od 20-30 godina ali to sam samo ja.
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 19:10   #304
Klikigiga
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 25
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Vlasnici IBM M tipkovnica su fakat kao sekta nekakva O cemu bi se tocno pisalo u tom odvojenom topicu osim primjercima koji se prodaju na njuskalu? Moram priznati i da ne shvacam u potpunosti tu opsesiju o komadu hardvera zivotnog vijeka od 20-30 godina ali to sam samo ja.
Dali ste ikada pisali na IBM model M tipkovnici?
Klikigiga je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 19:18   #305
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
O cemu bi se tocno pisalo u tom odvojenom topicu osim primjercima koji se prodaju na njuskalu?
Ne znam ni ja ali de nek se odvoje, bolje za sve da se u jednoj temi piše o tom starom komadu hardvera nego da se ovdje već 3 stranice teme razglaba da li ona vrijedi 1000 kn ili ne vrijedi.
Po meni ne vrijedi ni 50 kn i stvarno ne znam kako bi upario takvu nakaradu od periferije na svoj stol s ostalim modernim hardverom, čisto estetski jel.

Klikigiga, otvori o temu o IBM M tipkovnica i pišite do mile volje tamo, to nije protivno nikakvim pravilima foruma.
A postoji i ovo tema: http://forum.pcekspert.com/showthrea...227046&page=24

Stvarno nema smisla da se u ovoj temi priča o tipkovnici iz doba dinosaura koja se ni ne može nigdje kupiti, bez obzira koliko dobra bila.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 19:18   #306
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Klikigiga Pregled postova
Dali ste ikada pisali na IBM model M tipkovnici?
Naravno da jesam. Posjedovao istu prije 15+ godina. Zasto?
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 22.06.2015., 19:38   #307
Klikigiga
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 25
Ako netko tko nikada nije pisao na ovu tipkovnicu, nas fanove svrstava u sektu, onda je to neozbiljno, ovako kad to dolazi od nekog tko ju je koristio, onda to već ima neku težinu!
Klikigiga je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2015., 12:45   #308
Alien
space manager assistant
Moj komp
 
Alien's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 118
svako malo se ubaci netko tko nije uopce procitao sa razumjevanjem sto pisem(o) (mozda zato jer smo tekst nakucali na IBM model M kojeg toliko ne volite )...ili zato sto smo sekta ili fanatici (jer kad nekog ovako imenujes odmah je tvoj argument jaci i abolira te od argumentirane rasprave), sto se radi o 20-30 godina starim rabljenim tipkovnicama koje su silovane cijeli radni vijek (podcjenjivanje i pretjerivanje da se kaze kako su koristene a zapravo veliki plus navedenih jer rade kao i prvog dana), zato jer netko ne kuzi kako uopće netko moze pricati o navedenim starinama a kamoli dati preporuku za kupnju (to sto nesto ne kuzite znaci da se trebate informirati ili bar procitati neke stvari sa razumjevanjem), zatim koriste se ekstremni slucajevi za argumentiranje (evo jedna na njuskalu kosta 1000kn i odmah su sve preskupe),... ako izuzmemo glasnocu kod tipkanja i nedostatak fancy stvari uglavnom svi ostali "argumenti" su osobne prirode "ne svidja mi se boja", "predebela mi je", "ne pase mi uz novu igracu periferiju", "previsoka je", "nije glossy",...

kad tih 50ak postova malo procistimo dobijemo slijedece:

IBM Model M:

+++ u 30g od kad su na trzistu DOKAZAN kvalitet, pouzdanost, robusnost, neunistivost, nepoderivost, lagano odrzavanje/čišćenje, jeftine(u hr oglasima u 99% slučajeva su jeftinije nego na ebayu), razlika izmedju nove i polovne je samo godina proizvodnje, ogromna zajednica ljudi koji koriste navedenu je vec sva potencijalna pitanja dokumentirala i za najvece neznalice, vrlo lako nabaviti layout po vlastitoj želji (HR/UK/US/veliki/mali enter...), NIKAKAV gubitak vrijednosti protekom vremena...

--- bucna - nije za tipkanje u tihim prostorima, klasičan design(nekome ne pase uz svemirske stvari koje se drze po stolu), nisu primarno gamerska tipkovnica (ali moze posluziti kao i svaka druga), nemaju led rasvjetu, dodatne usb portove, lcd displaye, touch screenove, ako imate novije matične ploče bez ps/2 morate investirati u ps/2>USB konektor DVA dolara, polovne namaju garanciju osim dosadasnje 30 godisnje statistike koja kaže da nadžive vlasnike


:cheers:
Alien je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2015., 13:10   #309
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Dobro je, shvatili smo, to je tipkovnica koja će i za 100 godina raditi i to joj je glavni plus, samo ne znam kome je to toliko bitno da ima komad hardvera koji je vječan, to je onda stvar sentimentalne prirode, a ne funkcionalnosti, potrebe ili ekonomske računice.

Evo meni na stolu stoji najobičnija membranska HP KB-0316, već 4 godine radi, na poslu ista takva radi već 9 godina, neuništiva, nepoderiva, pouzdana i da ne nabrajam dalje epitete za jedno te istu riječ kao ti.
Koštala je 70 kn.
Ako crkne kupim opet takvu za 70 kn.

Tako da, ja i dalje ne kužim opsesiju s nečimu što može dugo raditi.

Ali ne kaže se bezveze da svaka roba ima svog kupca i ne sumnjam da će se u budućnosti naći netko tko je spreman platiti i 3000 kn za navedenu tipkovnicu, iako je to običan komad plastike, bez obzira koliko se vi trudili objasniti drugačije.
__________________
...
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2015., 13:32   #310
Alien
space manager assistant
Moj komp
 
Alien's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 118
nekome je na stolu je 20kn tipkovnica koja mu radi...znaci da si ti svoju preplatio jedno 350% (i usput fulao topic - mozda bi bolje pasao post u koju najjeftiniju tipkovnicu uzeti)... no eto ovaj "argument" jos nisam cuo pa ti se racuna kao originalan - razumijem da ima ljudi kojima nesto po cemu tipkaju ne igra nikakvu ulogu u zivotu (kao ni auto koje voze, monitor u koji gledaju ili madrac na kojem spavaju, alat sa kojim rade i sl. - uvijek najjeftinije i to je to - respect za to)... usput taj "argument" se jos vise moze primjeniti na vlasnike nove gaming mehanike od 1000+ kn... i opet IBM bolje prolazi...
Alien je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2015., 13:41   #311
morbid_angel
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: Tokyo
Postovi: 196
Ok, ok, razumjeli smo - IBM M tipkovnica je za racunala ono sto je Golf dizlo za automobile.
Nego, jel ima tko preporuku za slim mehanicku tipkovnicu s normalnim, velkim enterom?
__________________

CPU: i7 4710HQ
MBO: NEXTGEAR-NOTE i5700
RAM: 4*8 GB DDR3 1600 MHz
GPU: nvidia GTX970M
SSD1: Crucial MX100 512 GB
SSD2: Samsung 850 EVO 1TB
OS: Windows 8.1

MBO: HP NW9440
CPU: C2D T7600
RAM: 2*2 GB DDR2 667 MHz
GPU: nvidia Quadro FX 1500M 512MB
SSD: SanDisk 32GB
HDD: Toshiba 100GB 7200 rpm
Dock: HP Advance Docking Station 180W
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 8.1 Professional x64 / OpenSUSE 13

CPU: Intel Core i5 3570K & Scythe Mugen 4
MBO: ASRock Z77 Extreme 4
RAM: 4*8 GB DDRIII 1600 MHz
GPU: VTX3D 7970 & XFX 280X-TDFD
SSD: 2*Vertex 4 128GB (RAID 0)
HDD: Seagate 2TB
PSU: Coolermaster Silent Pro M2 1500W
Case: Coolermaster CM 690 III
LCD: 2*Dell U2412M
Periferija: Logitech G510 & G500, Denon AH-D400
OS: Windows 8.1 Professional x64

CPU: AMD FX-6200 & Scythe Ninja 3
MBO: Asus M5A97 Evo R2 AMD3+
RAM: 2*8 GB DDRIII ECC
HDD: 2*WD Red 2TB
PSU: XFX 550W
Case: Fractal Design Define XL R2
OS: ESXi 5.5

CPU: AMD Athlon II X4 & Scythe Big Shuriken 2
MBO: ASRock 880G Extreme 3
RAM: 4*4 GB DDRIII 1333 MHz
HDD1: WD Red 2TB
HDD2,3,4: 3*WD Green 2TB
HDD5: Samsung 1 TB
HDD6: Seagate 1500GB
PSU: Corsair VX 450W
Case: Chieftec BA-02B-B-B
OS: Windows Server 2012 R2

CPU: AMD Athlon x2
MBO: Gigabyte GA-M55plus-S3G
RAM: 4*2 GB DDRII 800 MHz
HDD1,2,3: Seagate PATA 320GB
PSU: Corsair CX 400W
Case: White ;D
OS: ESXi 5.5

MBO&CPU&GPU: ASRock E350
RAM: 1*4 GB DDRIII 1333 MHz
SSD: SanDisk 32GB
PSU: Corsair CX 400W
Case&PSU: Inter-Tech e-i7
OS: Windows 7 Pro x64 + XBMC

MBO&CPU&GPU: ASRock E350
RAM: 1*4 GB DDRIII 1333 MHz
SSD: SanDisk 32GB
PSU: Corsair CX 400W
Case&PSU: Inter-Tech e-i7
OS: Windows 7 Pro x64 + XBMC

CPU: C2D 2.4 GHz
MBO: MacBook Pro 13" mid-2010
RAM: 2*4 GB DDR3 1066 MHz
GPU: nvidia 320M
SSD: Kingston HyperX 3K 120GB
HDD: Toshiba 250GB 5400 rpm
OS: OS X 10.9
morbid_angel je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2015., 17:38   #312
Old Iggy
Premium
 
Old Iggy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,888
Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Dobro je, shvatili smo, to je tipkovnica koja će i za 100 godina raditi i to joj je glavni plus, samo ne znam kome je to toliko bitno da ima komad hardvera koji je vječan, to je onda stvar sentimentalne prirode, a ne funkcionalnosti, potrebe ili ekonomske računice.
Upravo obrnuto - ja sam imao (ne)sreću prvih 15+ profesionalnih godina u IT-u raditi na IBM M modelu. To je tipkovnica razvijana dugo godina na električnim pisaćim mašinama (legenda kaže 17 godina, uz sudjelovanje korisnika u projektiranju). No, kako je Lexmark prestao surađivati s IBM-om tako su i one nestale.

Danas postoje problemi s njom - nema neke "standardne tipke" (iako su van standarda) kao Win tipka i slično, nema ih u drugim bojama (primarno crnoj, zato i mene žena gnjavi pa mi je klikerica u ladici) i samo PS/2 interface (što i nije nepremostiv problem). Na stranu Unicompov nastavak proizvodnje.

No, sam rad i udobnost je nešto što je nedostižno ijednom modelu na tržištu (probao sam valjda sve što je dostupno na HR tržištu) i niti jedna tipkovnica se ni približno ne može nositi s njom (zato i drži cijenu) kako udobnošću rada tako i trajnošću. Sve te mehaničke koje sam probao su mi sličnije jeftilenima od par desetina kuna nego klikerici.
__________________
Igor Batinic
Old Iggy je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2015., 18:08   #313
Klikigiga
Registered User
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: Slavonija ravna
Postovi: 25
Citiraj:
Autor morbid_angel Pregled postova
Ok, ok, razumjeli smo - IBM M tipkovnica je za racunala ono sto je Golf dizlo za automobile.
Prije bih rekao Porsche 911 Carrera
Klikigiga je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2015., 18:46   #314
Alien
space manager assistant
Moj komp
 
Alien's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 118
opet podcjenjivanje na nacin svojstven forumasima...

iako su paralele iz autosvijeta ili bilo kojeg drugog vrlo nezahvalne...naime ne postoji ibm model m u autosvijetu... nekom se ne svidja savrseni BMW 635csi iz 85 godine jer ima dvoja vrata, nema parking senzore i u gepek ne stane frizider... zato pitaju da li kupiti novu KIU ili HYUNDAI sa 7 godina garancije ali tek kad otplate kredit za svoju DACIU logan za par godina koja im jos dobro sluzi...

Zadnje izmijenjeno od: Alien. 24.06.2015. u 10:35.
Alien je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2015., 18:50   #315
Alien
space manager assistant
Moj komp
 
Alien's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 118
Citiraj:
Autor morbid_angel Pregled postova
Nego, jel ima tko preporuku za slim mehanicku tipkovnicu s normalnim, velkim enterom?
imas na computeruniverse.net rasprodaju cherryja... ako ti naravno layout odgovara...
Alien je offline   Reply With Quote
Staro 23.06.2015., 19:37   #316
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Citiraj:
Autor Alien Pregled postova
svako malo se ubaci netko tko nije uopce procitao sa razumjevanjem sto pisem(o) (mozda zato jer smo tekst nakucali na IBM model M kojeg toliko ne volite )...ili zato sto smo sekta ili fanatici (jer kad nekog ovako imenujes odmah je tvoj argument jaci i abolira te od argumentirane rasprave), sto se radi o 20-30 godina starim rabljenim tipkovnicama koje su silovane cijeli radni vijek (podcjenjivanje i pretjerivanje da se kaze kako su koristene a zapravo veliki plus navedenih jer rade kao i prvog dana), zato jer netko ne kuzi kako uopće netko moze pricati o navedenim starinama a kamoli dati preporuku za kupnju (to sto nesto ne kuzite znaci da se trebate informirati ili bar procitati neke stvari sa razumjevanjem), zatim koriste se ekstremni slucajevi za argumentiranje (evo jedna na njuskalu kosta 1000kn i odmah su sve preskupe),... ako izuzmemo glasnocu kod tipkanja i nedostatak fancy stvari uglavnom svi ostali "argumenti" su osobne prirode "ne svidja mi se boja", "predebela mi je", "ne pase mi uz novu igracu periferiju", "previsoka je", "nije glossy",...
Iskreno upao sam tu kao padobranac bez nekakve volje za argumentiranom raspravom Naravno da su "argumenti", kako ih volis staviti pod navodnike, protiv ove tipkovnice osobne prirode, kakvi bi drugi bili? Ono sto vlasnicima najbolje tipkovnice u svemiru nije jasno je da ni buckling spring mehanizam nije za svakoga. Dugotrajnost je pohvalna ali ne pretjerano bitna stavka vecini. Pa ne kupujem ni auto da mi traje 20 godina, kamoli komad pc hardvera. Za mene ruzna, bucna i neudobna. Nista ni vise ni manje od toga. Nema su to sto "kuziti".
Rista je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 07:16   #317
karlo10
šekler
Moj komp
 
karlo10's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 115
Citiraj:
Autor Alien Pregled postova
opet podcjenjivanje na nacin svojstven forumasima...

iako su paralele iz autosvijeta ....
Isprika na Offtopicu, ali moram.

Zašto se nekome nebi sviđal auto s dvojim vratima?! Pa ima li ružnijih automobila, nego onih s 4/5 vratiju?!

Nisam fan njemačkih automobila, ali ova bembura iz primjera je avion i za Kiu i Hyundai spomenuti, a s Daciom ga, pristojnosti radi, nebi stavljao u istu rečenicu.

Da se nadovežem na tipkovnicu, pa i ako uzmeš mehaničku ne mora svakome biti bitno da traje 15 godina.. Npr, ako mi ova Func potraje 5 godina ja sretan, to je 140kn godišnje, za kolko nema poštene membranske s osvjetljenjem koja bi trajala godinu dana. Faktor estetike nisam ni uzimao u obzir jer je subjektivan (ova je 10x lješa od bilo koje membranske za 140 kn ).
karlo10 je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 12:54   #318
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Gdje nabaviti povoljno SDL kabel za Model M? Našao sam jednu tipkovnicu u dobrom stanju, DE layout, ali taj kabel je zagubljen. Gledao sam na ebayu i 40$ za kabel je ipak malo previše.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 24.06.2015., 13:32   #319
Alien
space manager assistant
Moj komp
 
Alien's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2005
Lokacija: qǝɹƃɐz
Postovi: 118
Citiraj:
Autor redscro Pregled postova
Gdje nabaviti povoljno SDL kabel za Model M? Našao sam jednu tipkovnicu u dobrom stanju, DE layout, ali taj kabel je zagubljen. Gledao sam na ebayu i 40$ za kabel je ipak malo previše.
kupi na ebayu konektore koji ti trebaju i odgovarajuci kabel... mrvicu posla sa spajanjem i voila...

http://ps-2.kev009.com/ohlandl/keyboard/Keyboard.html

a USB/PS2 riješiš konverterom

Zadnje izmijenjeno od: Alien. 24.06.2015. u 13:54.
Alien je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2015., 07:22   #320
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Koji je trenutni bestbuy mehanicke tipkovnice za gaming, a da nije ona Zalmanova?
veve je online   Reply With Quote
Staro 06.07.2015., 11:37   #321
Rebbit
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zg
Postovi: 651
jel zna netko gdje bi se mehaničke tipkovnice dale bar malo isprobat ili tako nesto?
__________________
nek sam isti kao on, ma nek sam isti ko stari moj, dok zivot juri, ja cu lagano....


Lenovo Thinkpad T14
Logitech MX Master 2S
Logitech MX Keys

Galaxy S23+

Rebbit je offline   Reply With Quote
Staro 06.07.2015., 12:05   #322
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
Eventualno ppogledat od nekog tko prodaje preko oglasa.
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 06.07.2015., 12:30   #323
karlo10
šekler
Moj komp
 
karlo10's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 115
Citiraj:
Autor Rebbit Pregled postova
jel zna netko gdje bi se mehaničke tipkovnice dale bar malo isprobat ili tako nesto?
ADM Zagreb, možda Links, ali kad sam bio kod njih (links zg nisu dali), dok je u ADM-u otvorio 4 različitam modela, s 4 različita switcha.
karlo10 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2015., 08:29   #324
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,318
Mehaničku tipkovnicu s Cherry MX Brown switchevima i pozadinskim osvjetljenjem za neku normalnu cijenu nije moguće naći?
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2015., 08:43   #325
karlo10
šekler
Moj komp
 
karlo10's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 115
Ja sam prešao s brown na red i nije mi neki problem.. osim kaj tu i tam imam tipfelere, jer se većinom ne trudim kod tipkanja (kod chatanja, gejminga), kod normalnog rada (pisanja nećeg ozbiljnog) se ne dešava jer si koncentriran na to što radiš.

U kratko mogu ti preporučiti func kb-460 s crvenim switchewima, imam je već neko vrijeme i zadovoljan sam (nije takav magnet za prašinu kao što kažu na reviewima).
karlo10 je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2015., 08:47   #326
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,318
Citiraj:
Autor karlo10 Pregled postova
Ja sam prešao s brown na red i nije mi neki problem.. osim kaj tu i tam imam tipfelere, jer se većinom ne trudim kod tipkanja (kod chatanja, gejminga), kod normalnog rada (pisanja nećeg ozbiljnog) se ne dešava jer si koncentriran na to što radiš.

U kratko mogu ti preporučiti func kb-460 s crvenim switchewima, imam je već neko vrijeme i zadovoljan sam (nije takav magnet za prašinu kao što kažu na reviewima).
Zanimljivo...

Uglavnom gdje god čitam recenzije, ti red switchevi su kao najgori...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 17.07.2015., 09:18   #327
karlo10
šekler
Moj komp
 
karlo10's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Varaždin
Postovi: 115
SUBJEKTIVNOST level infinite. Sve ti je subjektivno, što se testova tiće. Meni su u ADM-u dali da probam sve 4 vrste, malo mi je žao da nisam blue uzeo, ali sad ne mogu mjenjati. (baš zbog tih tipfelera, jer ovi red su stvarno "mekani")

Zato velim, meni nije smetao prelazak, tebi možda bude. Ne nagovaram te, da ne shvatiš krivo, meni je ova odlična (prešao s cm quickfire brown). Fali mi jedino bijelo osvjetljenje s one
karlo10 je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2015., 16:59   #328
Cuky
jedan i jedini :D
Moj komp
 
Cuky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 4,936
nabavio i ja neku mehaniku, steelseries 6gv2. javim dojmove kroz par dana.

onako, na prvu, dobro bi dosla za obranu u slucaju da me netko napadne teska je ko slon

+ nema vise ghostinga.... to mi je nesto najbolje kod mehanike
Cuky je online   Reply With Quote
Staro 20.07.2015., 21:32   #329
Xizor
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 248
Citiraj:
Autor čuks Pregled postova
nabavio i ja neku mehaniku, steelseries 6gv2. javim dojmove kroz par dana.

onako, na prvu, dobro bi dosla za obranu u slucaju da me netko napadne teska je ko slon

+ nema vise ghostinga.... to mi je nesto najbolje kod mehanike
Ukoliko se ispravno sjecam 6gv2 ima NKRO preko PS2 a 6KRO preko USB-a.
Solidno tipkalo, osobno nemam problema s black switches za razne uporabe.

Tehnicki no ghosting nije feature koji je iskljucivo na mehanici, opet ukoliko me slabo moje sjecanje sluzi, bilo je i membranskih 6KRO (all hail logi marketing with no ghosting on wasd yay).

A bit of reading: http://deskthority.net/wiki/Rollover...g_and_ghosting
Xizor je offline   Reply With Quote
Staro 20.07.2015., 23:20   #330
nub
PREMIUM
Moj komp
 
nub's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: zg
Postovi: 2,066
Normalno da NKRO nije feature samo na mehanici, ali je uglavnom na skupljim tipkovnicama, pa se češće nađe na mehaničkoj. I ofc, uvjek koristit ps/2 za iskoristit pune mogučnosti tipkovnice. Meni sasvim dovoljno i 6kro na cheapo membranskoj

Ghosting je pak nešto treće i osobno nisam to iskusio niti na jednoj tipkovnici ikad.

Zadnje izmijenjeno od: nub. 20.07.2015. u 23:26.
nub je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na