Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 27.03.2018., 22:11   #541
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Citiraj:
Autor Prki Pregled postova
Da i???????Šta će Hass-u oduzet bodove ako bude treći jer koristi dijelove Ferrarija?????Ne kužim kakve su to gluposti.Nitko McL nije tjerao da prave svoje djelove mogli su i oni kupiti očito bolje.A Sauber nije Ferrari???I uopće nisu iskopirali u potpunosti bolid,prvo se malo obrazovati o pravilima i šta su to smjeli koristiti,tko im pravi bolid i zašto.Mali dio pravila "sporting and technical regulations ban the use of "customer cars", or cars developed by one constructor and sold on to another team".Toliko o tome.
Malo se obrazovati o tome koliko bivših Ferrarievih tehničara radi u Haasu i kako su ih zgodno otpustili u batchu kada je Haasu trebalo. Nisam rekao da ne smiju samo kažem da vjerojatno postoji razlog zašto su prvi predstavili bolid puno ranije prije svih, jednostavno nisu imali šta za radit cijelu zimu osim odrezat shark fin i namontirat novi motor.. Upisi u Google Haas 2018 vs Ferrari 2017 pa mi reci u kojem postotku je to isti bolid..
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 17:40   #542
Prki
Premium
Moj komp
 
Prki's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,302
Je u pravu si ti ,trebalo bi tebe zajedno s tvojim prijateljem googlom zaposliti u FIA-i pošto su očito ovi koji ju vode preglupi da vide kada netko krši pravila.I daj taj postotak pošto moj google očito nema tu info kao niti FIA.I daj objasni kako dva bolida različitih dimenzija i whellbase-a(čak i moja žena zna da par cm razlike potpuno mjenja stvar) mogu biti ista i kako to da su u POTPUNOSTI iskopirali prošlogodišnji Ferrari a koriste ferrarijev ovjes iz 2018.I gdje je to Hass iskopirao Ferrari pošto nemaju tvornicu već kupuju gotovu šasiju jednog vrlo poznatog dobavljača za kojega očito nisi čuo jer ne bi lupao ovakve stvari u POTPUNOSTI.
Prki je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.03.2018., 20:30   #543
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Prki, mislim da je u pravu

Citiraj:
Force India and McLaren want the Haas Formula 1 team's technical relationship with Ferrari investigated after its "magic" Australian Grand Prix performance.

Haas locked out the third row of the grid in qualifying for the season-opener in Melbourne and ran fourth and fifth ahead of Red Bull before pitstop mistakes condemned Kevin Magnussen and Romain Grosjean to retirement.

It triggered fresh questions over Haas's working relationship with Ferrari, which supplies the team with parts it does not need to build itself but also allows Dallara, Haas's chassis partner, to use its windtunnel.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 20:45   #544
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
aha, znaci, ferrari im dao motore, i dao Dallari da koriste njihov tunel za aerodinamiku...
pa je usput tamo bilo par ferrari inzinjera...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 20:49   #545
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Pa kupuju dijelove od Ferrarija koje smiju, isto kako i Force Indija kupuje od Mercedesa

Taj wind tunel koriste već 4 godine

A i da daju ne vidim problem. Prije je Red Bull davao Toro Rossu godinu dana staru šasiju i nitko se nije bunio, čak bi ta šasija znala biti bolja od trenutne Red Bullove (ko npr 2008.). Mislim da bi se ti timovi koji se žale trebali baviti svojim bolidom kad već nemogu pobjediti godinu dana star Ferrari
draksa je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 20:49   #546
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ferrari je poznat po prodaji "year-old-solutions". nekada su filali Sauber, ali Sauber je iduća momčad koja će proglasiti bankrot i odlazak iz F1.
Haas ima i bolje vozače i očito bolju struku.

Sent from Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 20:57   #547
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Ove godine izgleda su prodali pola grida svoj "year old solution"

Sauber je dobio novce tek krajem prošle godine od Alfe. Bolidi za ovu godinu se krenu dizajnirati puno prije toga. Mislim da će tek iduće godine moći pokazati što mogu sa nešto novaca.

Ali realno dosta su napredovali u odnosu na prošlu godinu di bi bili 1.5s iza svih ostalih. Sada su tu negdje sa 7-9. mjestom
draksa je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 21:23   #548
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
“The team has 110 people in our three locations,” he says. “In addition to that, we have 70 engineers under contract in Italy. We are working with Dallara. We picked them because we knew that they are good. Haas Italia has the same address as Dallara, but a group of their guys are contracted to us, even if they all work in the same design office.

Od tih 70 oko 40 ih je direktno radilo za Ferrari par mjeseci prije nego je Haas ušao u F1. Again, ja ne mislim da je tu nešto protivno pravilima i nisam to nikada ni rekao, to ti kažeš. Ja samo kažem da se me treba zavaravati nekim velikim napretkom kad je umjetan.. Ne znam zašto si se našao uvrijeđen, nisam znao da postoje navijači Haas-a na ovom svijetu (izuzev možda njih par stotina u SAD-u)
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 22:11   #549
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Pa pola bitnih ljudi trenutno u Mercedesu je radilo u Ferrariju

To je normalna stvar u F1 tako da taj argument nije nekakav.

Isto tako već su ih istraživali da Haas koristi tunel kako bi za Ferrari testirao jer timovi imaju ogreničenje vremena koliko mogu koristiti tunel i nisu uspjeli ništa nać.

Umjetan ili ne po tebi, napredak je napredak
draksa je offline   Reply With Quote
Staro 28.03.2018., 22:43   #550
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Postoji razlika kad ti netko poacha zaposlenika i kad ti otpustis 40 ljudi koje idući dan ugrabi firma s kojom si povezan. I onda još ta firma ima ljude koji rade na istom fizičkom mjestu ko i tvoji, al druga su firma mislim, ovo što vi tvrdite je ko da ja krenem tvrditi da lokomotiva nije dinamova ekipa. Dali im 60% igrača, trenera, pomoćni teren.. Ali hej, ipak imaju svoje ime i nije to isto nije sramota priznati da su potpomognuti u velikom djelu od Ferraria i intelektualno i tehnološki i na neki način financijski. I sve je to u redu i ok, ali ne mogu oni značiti isto što i McLaren
hedgehog je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.03.2018., 23:30   #551
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Ferrari sigurno financijski ne pomaže Haasu nemaju razlog tome. Ali dobro naplate sve što im daju

Ferrari pomaže Haasu od prvog dana kada su najavili ulazak u F1 to nije neka tajna tako da ne znam zašto bi se moralo priznavati nešto što je javno.

Nisam navijač Haasa ,ali me živcira kada se koriste argumenti tipa "ne mogu značiti isto što i McLaren". Nitko nije ni rekao da znače više ,ali isto tako šta znači McLarenu ta sva povijest trenutno. Jedino dobro dođe u prodaji onih cestovnih vozila
draksa je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2018., 07:14   #552
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor draksa Pregled postova
Nitko nije ni rekao da znače više ,ali isto tako šta znači McLarenu ta sva povijest trenutno. Jedino dobro dođe u prodaji onih cestovnih vozila
Kaže čovjek koji je počeo pratiti F1 kada ono, 2007, 2008 ?
I kud prstom nego pravo u Ferrari, onako bandwagonerski kako si inače netko kad odredi pratiti neki sport odabere momčad/sportaša koji na ljestvicama wikipedije vodi, tako da barem jedan argument mu uvijek u razgovoru bude ispravan "mi smo najbolji, najjači smo najjači"

Šalim se naravno...

Da, ali McLaren JE institucija i stup formule 1. I da, znači za sport debelo i puno više nego neki tamo Haas. Čak i Force India ima više respekta njih jer su u forumuli 1 već 10 godina i drže se. McLaren će opet jednom osvojiti naslov, Haas neće dapače, pitanje je hoće li i opstati u F1. Želim im da opstanu.

Ali opravdanja u tome da bi se umanjio uspjeh Haasa ne smije biti. Force India 2010 se zvala Baby McLaren jer su isto surađivali prije početka sezone. Ok, nije podigla toliko obrva kao sada Haas ali svejedno.

Tim bolje jer možda netko u McLarenu krene nešto raditi pa će poboljšati aero paket i šasiju. Pa neće biti Haas problem jer će RBR biti u fokusu. Ali do tog momenta smo debelo daleko. Moooožda u drugoj polovici sezone, a u drugoj sigurno.

Sent from Mobara

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 29.03.2018. u 07:26.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2018., 09:09   #553
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Nisam mislio da im direktno uplaćuju lovu na žiro račun, ali da im oni ne daju wind tunnel morali bi graditi svoj ili iznajmiti po sigurno većoj cijeni. Da im ne daju svoje dijelove morali bi raditi svoje od nule, što je opet sigurno skuplje.. Ali u redu, Haas tek ove godine dobiva značajnija sredstva od FIA tak da razumijem I to. Da se razumijemo meni je Ferrari uz McLaren najdraža ekipa (Kimi).. Ali jednostavno mi je glupo ne reagirati na izjave kak McLaren nije napravio ništa u odnosu na prošlu godinu, a Haas je.. Nadam se da možemo završiti raspravu oko Haasa, a i da će njima ići i dalje jer to može samo biti dobro za F1. Još samo kad bi pronašli nekog prosječnog vulkanizera za pit crew, di bi im bio kraj ������
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2018., 09:38   #554
draksa
Premium
 
draksa's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 333
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Kaže čovjek koji je počeo pratiti F1 kada ono, 2007, 2008 ?
Tad sam aktivno počeo gledati svaku utrku,prije toga tu i tamo kada bi naletio na TVu tako da to baš i ne računam.

Jebiga da sam stariji 10 godina možda bi krenuo ranije gledati

Koje si godine ti ono počeo gledati? 98/99?


Hedgehog daj drmni enter nekad da bude lakše čitati

Pa realno McLaren je zadnje 3 god govorio da su najbolja šasija tako da nisu onda previše napravili ove god ako su najlošiji od Renaulta. (Alonso je imao sreće ko i Vettel u utrci)

F1 stranica objavila driver power ranking za Australiju https://www.formula1.com/en/latest/f...australia.html

Ne slažem se baš sa ocjenama. Ne bih imao Alonsa tako visoko i Vettela tako nisko

Zadnje izmijenjeno od: draksa. 29.03.2018. u 09:47.
draksa je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2018., 11:36   #555
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
1992/1993 svaku drugu, ali intenzivno od 1994
Za McLaren sam počeo navijati iz banalnog razloga - najbolji livery na gridu mi je imao. Pojima nisam imao o povijesti momčadi jer tada interneta, a ni teleteksta nisam imao, samo HRT nedjeljni program slavne 1988-1991 nažalost nisam pratio što zbog malo godina, što zbog rata i života u progonstvu.

Ali dobro, svaka čast na priznanju. Homboyz od 2014, vettelovci od 2010, tifozi sa kraja 2007, šumaherovci od 2000... i to je u redu

Što se tiče Alonsa i Vettela i njihovih rankinga, točni su. Vettel u nijednom trenutku nije bio brži od Lewisa i Kimija. Okoristio se VSCom i vozio normalno do kraja.
Alonso se isto okoristio VSCom i odustajanjem Haasova, ali tu kantu je trebalo dovesti do cilja na 5.mjestu sa RBRom koji ti puše za vrat pola utrke. Ništa nerealno, IMHO.

Sent from Mobara

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 29.03.2018. u 11:43.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 29.03.2018., 12:55   #556