Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 11.11.2016., 12:14   #1171
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Jučer bio u Vip-u, išli smo uzeti za firmu mobitele.

Na kraju sam uzeo 6s Plus 64gb, i iskreno, mislim da sam se zeznuo. S 5s sam prešao na 6s Plus, možda navika, ali iskreno nije to za moju prosječnu ruku.

Uzeli smo i par sedmica plus, premali pomak mi je bio za dati više love.
Ako se hoćeš mijenjat za 6S gold 16Gb, javi (uz $, ofkors)

Ja sam baš nabijan na ove veće u zadnje vrijeme
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2016., 12:57   #1172
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Službeni je, firma plaća 2 godine, tako da sorry Da je moj, uzeo bi
Mommistake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.11.2016., 06:35   #1173
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2016., 06:09   #1174
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Izgleda da će samo jedan model iP8 dolaziti sa OLED ekranom zbog nemogućnosti proizvođača da isporuči zatražene količine Appleu
https://www.bloomberg.com/news/artic...en-t-ready-yet
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2016., 09:38   #1175
Alba
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Pozdrav ekipa.
Imam iphone 5s, planiram uzeti noviji model.
Na ovom sam promijenila bateriju nedavno, no izgleda da nije pomoglo, i dalje mi baterija dosta troši, a aplikacije su ostale iste već duže vrijeme. Otkad sam prešla na iOS 10 počela je potrošnja.

No, kako bih uzela neki noviji iphone, glavni preduvjet je da je neki model koji ima bateriju koja dosta traje. Ne tražim ništa spektakularno, ali da je dokazan model koji ne troši prebrzo bateriju uz normalne aplikacije koje svi manje više imamo.

Nešto sam čitala da spominjete šesticu, ne razumijem se previše u SE ili 6plus. Sedmica mi je zasad malo preskupa za ići u tako nešto.
Molila bih vas za savjet jer se ne kužim previše u detalje oko softvera i tih stvari, pa da ne odem i ne kupim neki i ne zažalim drugi dan.
Znači baterija po vašem iskustvu koja normalno traje, ne troši brzo, to mi je najbitnije.
Alba je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2016., 09:42   #1176
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Citiraj:
Autor Alba Pregled postova
Pozdrav ekipa.
Imam iphone 5s, planiram uzeti noviji model.
Na ovom sam promijenila bateriju nedavno, no izgleda da nije pomoglo, i dalje mi baterija dosta troši, a aplikacije su ostale iste već duže vrijeme. Otkad sam prešla na iOS 10 počela je potrošnja.

No, kako bih uzela neki noviji iphone, glavni preduvjet je da je neki model koji ima bateriju koja dosta traje. Ne tražim ništa spektakularno, ali da je dokazan model koji ne troši prebrzo bateriju uz normalne aplikacije koje svi manje više imamo.

Nešto sam čitala da spominjete šesticu, ne razumijem se previše u SE ili 6plus. Sedmica mi je zasad malo preskupa za ići u tako nešto.
Molila bih vas za savjet jer se ne kužim previše u detalje oko softvera i tih stvari, pa da ne odem i ne kupim neki i ne zažalim drugi dan.
Znači baterija po vašem iskustvu koja normalno traje, ne troši brzo, to mi je najbitnije.
Ako ti je baterija prioritet a 7+ ti je preskup, onda 6s+
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2016., 09:50   #1177
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Citiraj:
Autor Alba Pregled postova
Pozdrav ekipa.
Imam iphone 5s, planiram uzeti noviji model.
Na ovom sam promijenila bateriju nedavno, no izgleda da nije pomoglo, i dalje mi baterija dosta troši, a aplikacije su ostale iste već duže vrijeme. Otkad sam prešla na iOS 10 počela je potrošnja.

No, kako bih uzela neki noviji iphone, glavni preduvjet je da je neki model koji ima bateriju koja dosta traje. Ne tražim ništa spektakularno, ali da je dokazan model koji ne troši prebrzo bateriju uz normalne aplikacije koje svi manje više imamo.

Nešto sam čitala da spominjete šesticu, ne razumijem se previše u SE ili 6plus. Sedmica mi je zasad malo preskupa za ići u tako nešto.
Molila bih vas za savjet jer se ne kužim previše u detalje oko softvera i tih stvari, pa da ne odem i ne kupim neki i ne zažalim drugi dan.
Znači baterija po vašem iskustvu koja normalno traje, ne troši brzo, to mi je najbitnije.
U tom slucaju imas samo dva izbora:
iPhone SE - isti izgled kao iPhonea 5s. Ali baterija osjetno bolja. Novi proc koji je stedljiviji od onog iz iPhone 5s, veca baterija. Po meni najbolji izbor.

Osim ako te ne smeta velicina mobitela, u tom slucaju ili iPhone 6+, ili iPhone 6s+. No izbjegavao bih stariju sesticu, tj. iPhone 6+. Prvo slabiji je osjetno, a drugo postoji mogucnost savijanja.

Dakle ili 6s+, ili pak iPhone SE. Ako te ne smeta velicina (a mobitel je ogroman), idi na iPhone 6s+. Iz baterije bez vecih problema izvuces minimalno dan i pol, ako ne i dva dana. Bez obzira koliko ga koristis. iPhone SE takodjer nije los po tom pitanju, ali je Plus verzija bolja.
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2016., 09:56   #1178
Alba
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Puno hvala na brzim odgovorima. Malo ću prosurfati o ta dva modela što kažete da je najisplativije uzeti, sa stajališta trošenja baterije. Sigurno ću uzeti jedan od ta dva na kraju.

Edit: imam samo još jedno pitanje. Koliko igra ulogu da li je 16GB ili recimo 64GB. Gledam malo i cijene, prihvatljiv bi mi bio 6s+ od 16GB. Da li je to premalo možda ili čisto dovoljno za normalno korištenje bez igrica koje ne igram.
Ili gledam iphone SE 64GB, on je tu negdje po cijeni na pretplatu uspoređujući sa iphone 6s+ od 16GB.

Molim vas još samo za savjet oko tog pitanja.
Unaprijed puno zahvaljujem svima!

Zadnje izmijenjeno od: Alba. 18.11.2016. u 10:03.
Alba je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2016., 10:09   #1179
Mileni
Premium
 
Mileni's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: zg
Postovi: 1,554
Sve zavisi koliko slikas recimo. Meni zena popuni tih 16gb u roku od mjesec dana valjda, po cijele dane slika djecu

Ako ne stavljas hrpu glazbe na mobitel, i ako ne slikas previse, 16GB bi bilo dovoljno. Ali iskreno, radije se strpi jos malo i skupi love pa uzmi 64GB. Jer kad tad ce ti sigurno ovih 16GB biti malo.

Jos ako mislis mobitel imati na duze staze...
__________________
"There he goes.One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die"
Mileni je offline   Reply With Quote
Staro 18.11.2016., 10:12   #1180
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Citiraj:
Autor Alba Pregled postova
Puno hvala na brzim odgovorima. Malo ću prosurfati o ta dva modela što kažete da je najisplativije uzeti, sa stajališta trošenja baterije. Sigurno ću uzeti jedan od ta dva na kraju.

Edit: imam samo još jedno pitanje. Koliko igra ulogu da li je 16GB ili recimo 64GB. Gledam malo i cijene, prihvatljiv bi mi bio 6s+ od 16GB. Da li je to premalo možda ili čisto dovoljno za normalno korištenje bez igrica koje ne igram.
Ili gledam iphone SE 64GB, on je tu negdje po cijeni na pretplatu uspoređujući sa iphone 6s+ od 16GB.

Molim vas još samo za savjet oko tog pitanja.
Unaprijed puno zahvaljujem svima!
Veliku ulogu igra, na 16GB memorije, 11.7GB ti je slobodno

Ako ga koristiš za slikanje/snimanje, brzo se napuni...
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.11.2016., 10:23   #1181
Alba
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5
Super, puno hvala. Slikam dosta moram priznati, svako malo neka fotka ili video pasa.
Izgleda da će biti 64GB samo moram vidjeti još da li model SE ili 6s plus.
Ovaj zadnji je dosta skuplji od SE ali u svakom slučaju ću 64GB.
Alba je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2016., 00:32   #1182
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
frankenštajn apple božićna reklama, jel to Brad Garrett iz Raymonda il sam slijep?

__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2016., 21:23   #1183
salvarez
Premium
Moj komp
 
salvarez's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 270
Kakva je situacija s garancijom u istyle-u? Odnio danas mob na servis, covjek na pultu veli da moram imati i racun za koji nemam pojma di je, ali imam ovjerenu garanciju od tmob i na apple stranici pise da jamstvo vrijedi godinu dana.

Mob su zaprimili i poslali na dijagnostiku (veli da bude mozda zvao da im treba racun), jel moguce da nemam pravo na popravak jer nemam racun?

Zadnje izmijenjeno od: salvarez. 28.11.2016. u 21:32.
salvarez je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2016., 06:00   #1184
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,326
Zašto si ga uopće nosio u iStyle kada imaš t-com garu? Trebao si ga odnijeti u t-com.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 29.11.2016., 11:48   #1185
bigAdvance
Premium
Moj komp
 
bigAdvance's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Sesvete
Postovi: 667
Da dam svoj utisak...uzeo sam i7 jet black

Nakon 2 tjedna koristenja, mogu rec da ne osjetim preveliku razliku u usporedbi sa 5s kojeg sam imao do sad.

Da, razlike ima ali imho nije toliko osjetno, eventualno u brzom saltanju izmedju vise aplikacija, al realno to radite mozda 5% vremena na mobitelu. Al u svemu ostalome 5s i dalje funkcionira jako dobro/identicno

Najveci improvement mi je definitivno touch ID, kamera i taptic engine, superb je feeling

I da..to sto ne moram prolazit kroz album i brisat slike da bi oslobodio mjesta za 2-3 fotke -.- to mi je zapravo najveci win, 16gb je stvarno premalo.
bigAdvance je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 16:45   #1186
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Citiraj:
Autor Alba Pregled postova
Pozdrav ekipa.
Imam iphone 5s, planiram uzeti noviji model.
Na ovom sam promijenila bateriju nedavno, no izgleda da nije pomoglo, i dalje mi baterija dosta troši, a aplikacije su ostale iste već duže vrijeme. Otkad sam prešla na iOS 10 počela je potrošnja.
Ista stvar kod moje sestre, i evo sad muku mučim s mobitelom. Dakle, u pitanju je 5S, kupljen prošle godine, na ios9 radio odlično, upgradeom na ios10 baterija počela trajati po tri puta kraće nego inače, nije mogla niti jedan dan izdržati, a prije bi držala i do tri. I evo ima tjedan dana potpuno poludio, neće da se puni nego kad on hoće, bateriju cica još bolje, a prije par dana se srušio sustav. I idem ga upalit, stoji jabučica par sekundi i onda kaže da uštekam mobitel u računalo i da upalim itunes. Napravim to, prepozna ga i ide ažurirat, ali nakon par minuta se sve sruši i piše mi USB device not recognized. Šta se to dogodilo s mobitelom, ima li ko kakvu ideju? Isprobao sam svih 18 USB portova i na niti jednom ga više ne prepoznaje. Probao sljedeći dan na svom laptopu, ista stvar, prvi put ga prepozna, ide ažurirat, sruši se i dalje ista pašta. Probao na sestrinom kompu, opet sve isto. Telefon je na devetki radio sjajno, desetka ga je totalno ujebala. Zna li netko nešto o tome? Hvala unaprijed.
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 16:55   #1187
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
Ako ima 10.1.1. Onda je sigurno do iosa, guglaj i izbacit ce ti da cucla bateriju nenormalno

Budemo vidjeli 10.2 uskoro
__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 17:17   #1188
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Kako da nešto vidim kad mobitel ne radi, ne može se ni upalit, samo mi kaže da ga spojim na itunes.
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 19:30   #1189
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Dakle, skinuo sam softver (2.16gb) i onda spojio iPhone, prepoznao ga je, piše onaj njegov broj i stavim ažuriraj. Raspakirava softver, dođe do kraja i onda se pojavi ovo

__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 20:07   #1190
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
Nešto s matičnom krepalo?
gin.tonic je offline   Reply With Quote
Staro 30.11.2016., 21:52   #1191
explorer 4
Premium
 
explorer 4's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 513
Evo krepao skroz.

Niš, ide na garanciju onda, srećom pa je ima.
__________________

explorer 4 je offline   Reply With Quote
Staro 06.12.2016., 16:41   #1192
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
još malo reklamica

__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 07.12.2016., 09:47   #1193
Ivan Komesar
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10
Citiraj:
Autor jacobbb Pregled postova
ima li tko kakvu preporuku za neku dobru eksternu bateriju za ajfon no da je što manja kako ne bi bio problem oko nošenja? moram nešto dodatno uzeti za bateriju ova u ajfonu 6s je stvarno sranje i to žešće koliko se brzo prazni, već mi se 3x u ovih mjesec dana koliko ga koristim ugasila baterija, ne sjećam se kad mi se to desilo na androidu, no nebitno .. zanima me ima li tko kakav prijedlog za eksternu bateriju za ajfon no da je što manja (fizički) i naravno kvalitetna
imas tipa eksternu bateriju u obliku maskice za mobitel, napuniš maskicu preko noći i kad oceš punit mob samo stisneš gumb na pozadini..
Ivan Komesar je offline   Reply With Quote
Staro 08.12.2016., 00:02   #1194
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,461
malo fotki, 2 noćne i nešto za prigrist, bila je magluština pa su mi čak i dobro ispale

__________________
mamutarka je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2016., 00:26   #1195
t3chno b0y
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Split
Postovi: 246
Pitanje, dešava mi se na iphone 6s da mu se baterija vanka prilično brzo prazni, npr ako je 5-6 stupnjeva padne baterija sa 70% na 50%, ili se ugasi na 30%, ako je u toplom prostoru radi normalno. Jel moguće da je baterija pri kraju( mob star godinu dana), ako je baterija problem znate li nekog sellera na ebayu ili negdi da prodaje original baterije ili nešto slično originalu?
t3chno b0y je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2016., 07:42   #1196
Hrconja
Premium
Moj komp
 
Hrconja's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,604
Citiraj:
Autor t3chno b0y Pregled postova
Pitanje, dešava mi se na iphone 6s da mu se baterija vanka prilično brzo prazni, npr ako je 5-6 stupnjeva padne baterija sa 70% na 50%, ili se ugasi na 30%, ako je u toplom prostoru radi normalno. Jel moguće da je baterija pri kraju( mob star godinu dana), ako je baterija problem znate li nekog sellera na ebayu ili negdi da prodaje original baterije ili nešto slično originalu?


Provjeri tu:

https://www.apple.com/support/iphone...ectedshutdown/



Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
__________________
Hrconja je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2016., 09:30   #1197
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
taj problem sam i ja imao.. reklamirao bateriju i dobio drugu
bio to iphone 5 ..
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2016., 10:33   #1198
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor t3chno b0y Pregled postova
Pitanje, dešava mi se na iphone 6s da mu se baterija vanka prilično brzo prazni, npr ako je 5-6 stupnjeva padne baterija sa 70% na 50%, ili se ugasi na 30%, ako je u toplom prostoru radi normalno. Jel moguće da je baterija pri kraju( mob star godinu dana), ako je baterija problem znate li nekog sellera na ebayu ili negdi da prodaje original baterije ili nešto slično originalu?
Nije normalno, to je known bug na 6S. Obje sestre su mi nedavno reklamirale isti. Ako ti vrijedi garancija, samo ga otfuraj...
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2016., 11:43   #1199
thuNdeR
Premium
 
thuNdeR's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: na sombra
Postovi: 1,044
Kaj nije bio neki dan recall zbog toga?

http://www.macrumors.com/2016/12/01/...serial-number/
thuNdeR je offline   Reply With Quote
Staro 09.12.2016., 16:22   #1200
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
meni zenin 6S to radi, neki dan joj se ugasio na 24% baterije, i bateirja jako brzo curi. I to ne kad je vani, vec kad je u kuci jer je s djecom.

sad isao provjeriti po serijskom broju, eno spada njezin pod opoziv. Da nisam citao ovdje, ne bi imao pojma da postoji sluzbeni opoziv.

thunderu - HVALA!

Zadnje izmijenjeno od: Gabre. 09.12.2016. u 16:37.
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na