Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.11.2018., 22:42   #961
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Opet drama, svake godine isto. Od onih Apple rasprodaja, do svakog crnog petka, uvijek kuknjava i nitko više neće kod njih kupovati zbog toga.
Najbolje bi bilo da se može unaprijed rezervirati i doći po to tamo negdje oko 12, kad se fino probudite, popijete kavu i pročitate novine.

Ima popusta, ne valja. Nema popusta, opet ne valja. Ko mala djeca...

Evo, prošli vikend prošao kroz Elipso, ekipa se povampirila. Uz popust koji imaju na aparate, ljudi traže još 50% na izložbeni
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2018., 22:47   #962
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor trpi Pregled postova
8. Ne reci lažna svjedočanstva!



Editirao sam jer mi je nervozni moderator obrisao pola posta pa je podatak o kontaktiranju poslovnice ostao bzvz, a ne jer je neistinit

A ti i dalje pokusavas ismijati sto sam kupio i7 8700 koji radi samo u single channelu, za 900kn? Kupio bih opet, nekoliko komada.
Editirao ili ne editirao, vidio sam što si napisao. Napisao si da je tvoj frend stupio u kontakt sa prodavaonicom i da su mu rekli da ima 3 R7 1700. Šta je tu izbačeno iz tvog posta, ne znam. Tko ti je editirao post ne znam jer na tapatalku to ne vidim. Znam samo što si napisao i to sam prenio dalje.

A ovo oko kriplanog 8700 je besmrtno. Ne znam samo zašto si ga brže bolje prodao ako bi sad kupio opet više komada.
Nekakav i7 6850K (ako se ne varam) ti je sutra isto na akciji u HGšrotu. Taj sigurno drži RAM u Dual Channelu i "ubije" ryzena u singletredu, samo ti treba ploča od 2 soma kuna, RAM već imaš.

https://www.hgshop.hr/proizvod/proce...-2011-3/212648

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2018., 22:54   #963
tomo19
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: zagreb
Postovi: 296
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Opet drama, svake godine isto. Od onih Apple rasprodaja, do svakog crnog petka, uvijek kuknjava i nitko više neće kod njih kupovati zbog toga.
Najbolje bi bilo da se može unaprijed rezervirati i doći po to tamo negdje oko 12, kad se fino probudite, popijete kavu i pročitate novine.

Ima popusta, ne valja. Nema popusta, opet ne valja. Ko mala djeca...

Evo, prošli vikend prošao kroz Elipso, ekipa se povampirila. Uz popust koji imaju na aparate, ljudi traže još 50% na izložbeni
Stvar je u tome što su napisali da ima popusta a zapravo ih nema i da čekaš dva sata prije otvaranja mislim da nije dovoljno da ugrabiš nešto što "imaju" na popustu, smatram ne samo da to nije profesionalno nego je i zaje...nje ljudi - neznam zašto sam ja onda ko malo dijete al dobro ako jesam
tomo19 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2018., 22:56   #964
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Najbolje bi bilo da se može unaprijed rezervirati i doći po to tamo negdje oko 12, kad se fino probudite, popijete kavu i pročitate novine.
Ekšuli, najbolje bi bilo da se može kupiti online.
Tko još danas pravi akcije isključivo u poslovnicama iako imaju uredan webshop?

Očito trgovci kojima je namjera zajebavat naivne ljude, a i svoje zaposlenike jer će im taj dan 500 ljudi ući u trgovinu i pitati isto pitanje.
I onda ćemo se opet čuditi kako su trgovci nekulturni i nemaju strpljenja.
Takve gluposti mogu pasti na pamet samo našim poslovnjacima.

Ako ne mogu kliknuti "kupi" neću ni trošiti svoje vrijeme, realno, bilo bi me sramota tamo se gurati s "povampirenom" ekipom.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2018., 23:17   #965
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Ekšuli, najbolje bi bilo da se može kupiti online.
Tko još danas pravi akcije isključivo u poslovnicama iako imaju uredan webshop?

Očito trgovci kojima je namjera zajebavat naivne ljude, a i svoje zaposlenike jer će im taj dan 500 ljudi ući u trgovinu i pitati isto pitanje.
I onda ćemo se opet čuditi kako su trgovci nekulturni i nemaju strpljenja.
Takve gluposti mogu pasti na pamet samo našim poslovnjacima.

Ako ne mogu kliknuti "kupi" neću ni trošiti svoje vrijeme, realno, bilo bi me sramota tamo se gurati s "povampirenom" ekipom.
I kako bi riješio 358 ljudi koji u isto vrijeme klikću na isti artikl sa stanjem 1 i žele ga kupiti?
Opet bi bilo cmizdrenja na sve strane.

Da si ikad radio u trgovini, znao bi da im je cilj ljude dovesti u prostor, jer ako kupac i ne nađe ono po što je došao, vjerojatno će naći nešto drugo i opet ostaviti novce.

Nadalje, svaki ozbiljni dućan ima brojače na ulazu. Koliko god blesavo zvučalo, i te brojke netko prati i radi statistiku. Idealan način za nabiti brojke posjećenosti pred kraj godine.

Ne radim u HgSpotu, ali baš ću Sašu pitati koja je ideja iza cijele ovakve organizacije crnog petka. Umjesto privlačenja kupaca, odbijaju ih s ovakvim forama da imaju nešto na akciji, a to je već u nečijim rukama i na oglasniku. Daj onda internu prodaju za zaposlenike par puta godišnje, a ovo ostavi kupcima. Pa ako netko od zaposlenika hoće sebi ostaviti kad je vrijeme za kupce, treba dobiti po prstima.

Rasprava o akcijama se svela na kuknjavu, buuhuu imaju samo jedan artikl koji me zanima i sigurno ga je netko već kupio.
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64

Zadnje izmijenjeno od: 1v@n. 22.11.2018. u 23:22.
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2018., 23:27   #966
zalman1
Banned
 
zalman1's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 623
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
I kako bi riješio 358 ljudi koji u isto vrijeme klikću na isti artikl sa stanjem 1 i žele ga kupiti?
Opet bi bilo cmizdrenja na sve strane.
Grupni mejl svima sa generičkim odgovorom: "nemamo artikl na stanju, hvala".
Jedan zaposlenik bi riješio sve mušterije u 20 sek., a ne ovako.

Citiraj:
Da si ikad radio u trgovini, znao bi da im je cilj ljude dovesti u prostor, jer ako kupac i ne nađe ono po što je došao, vjerojatno će naći nešto drugo i opet ostaviti novce.
lol, pa to i ja govorim, nije da moraš raditi u trgovini da to zaključiš, a ni ne treba ti neka inteligencija.
Samo što bi mogao dobiti kontra efekt, da imaš frustrirane ljude po trgovini, a ne one koji žele nešto dodatno kupiti.
zalman1 je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2018., 23:29   #967
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,999
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Editirao ili ne editirao, vidio sam što si napisao. Napisao si da je tvoj frend stupio u kontakt sa prodavaonicom i da su mu rekli da ima 3 R7 1700. Šta je tu izbačeno iz tvog posta, ne znam. Tko ti je editirao post ne znam jer na tapatalku to ne vidim. Znam samo što si napisao i to sam prenio dalje.

A ovo oko kriplanog 8700 je besmrtno. Ne znam samo zašto si ga brže bolje prodao ako bi sad kupio opet više komada.
Nekakav i7 6850K (ako se ne varam) ti je sutra isto na akciji u HGšrotu. Taj sigurno drži RAM u Dual Channelu i "ubije" ryzena u singletredu, samo ti treba ploča od 2 soma kuna, RAM već imaš.

https://www.hgshop.hr/proizvod/proce...-2011-3/212648

Sent from Usreo Mobara
U drugoj temi se mod prijeti s bananjem ko napiše išta što nije po PS-u, u ovoj mod spama zajedno s ostalime. Epic



Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova

lol, pa to i ja govorim, nije da moraš raditi u trgovini da to zaključiš, a ni ne treba ti neka inteligencija.
Samo što bi mogao dobiti kontra efekt, da imaš frustrirane ljude po trgovini, a ne one koji žele nešto dodatno kupiti.

Forumaši su možda 1% kupaca, 99% ostalih nikad neće saznati za ovu trakavicu. Uostalom, i loš marketing je marketing.


Šta mislite koliko će sutra robe biti u Linksu na Trešnjevci? Isto par komada, i još su frajeri napisali da se dođe prije 8 xD
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 22.11.2018., 23:31   #968
1v@n
The mighty pirate
Moj komp
 
1v@n's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: London
Postovi: 8,644
Citiraj:
Autor zalman1 Pregled postova
Grupni mejl svima sa generičkim odgovorom: "nemamo artikl na stanju, hvala".
Jedan zaposlenik bi riješio sve mušterije u 20 sek., a ne ovako.

lol, pa to i ja govorim, nije da moraš raditi u trgovini da to zaključiš, a ni ne treba ti neka inteligencija.
Samo što bi mogao dobiti kontra efekt, da imaš frustrirane ljude po trgovini, a ne one koji žele nešto dodatno kupiti.
Misliš da je nekog gore tko barata brojevima briga je li taj broj 189, koji je ušao u trgovinu i nije našao što traži, frustriran zbog toga?

Vidim da si iz Zagreba, ali kao da ne živiš u kapitalističkoj Hrvatskoj

Kad na crni petak / vikend dućani budu prazni, možda se netko od glavonja zapita...ali hej, onda će Ryzen za 500 kn stajati i dalje u dućanu, a tebi je neophodan za život
__________________

CPU: Intel Core i7 8809G
MBO: Intel NUC8i7HVK
RAM: 2x16GB Crucial DDR4 2400
GPU: Radeon™ RX Vega M GH

SSD: 2x Samsung 970 Evo Plus 500 GB M.2
LCD: BENQ PD3200Q
Periferija: Microsoft Sidewinder X6, Logitech Performance MX
OS: Windows 10 Pro x64
1v@n je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 00:34   #969
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Ekupi i nema baš nešto, džaba sam čekao ponoć.
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 02:18   #970
silver_tip
Premium
Moj komp
 
silver_tip's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: doma
Postovi: 2,779
Citiraj:
Autor 1v@n Pregled postova
Pa ako netko od zaposlenika hoće sebi ostaviti kad je vrijeme za kupce, treba dobiti po prstima.
Mos misliti...


Halo Bing, nacrtaj se ovdje sutra ujutro i povedi brata Uvjek ce se naci kako trgovac moze maznuti bilo sto sa akcije. Mene vise zivcira ono nabijanje cijene i onda popust 80% pa dolazimo do 10% popusta od stvarne cijene ili cijene u drugim trgovinama gdje ista stvar nije na popustu.

Zar zbilja zakonodavac u hrvatistanu nije rijesio to pitanje po meni nepostene trgovacke prakse i zavaravanje i dovodjenja kupca u zabludu ?
Zar je moguce da cijena kao prekrizena/redovna moze biti apsolutno bilo koja cijena koju si trgovac smisli ?!?


Evo konkretno na ekupi:

GC2870H je do akcije imao redovnu cijenu za gotovinu 1379kn
GC2870H na akciji ima redovnu cijenu za gotovinu 1274kn

Dakle pojeftinio je 7,6% a sada pise akcija 15% i prekrizena cijena je 1.499,00Kn a juce bila ista ta
Takodjer su se promjenile cifre u otplatama nesto sitno no poanta je da netko laze, ili popust u postocima ili redovna cijena.
Hebe lud zbunjenog i nitkom nista... zbilja ne znam kako je u ostaku €u ali imam osjecaj da smo mi totalni divlji zapad po pitanju
takve prakse i raj za trgovce tj. kod nas kao trgovac mos lovit u mutnom do iznemoglosti, dozvoljeno sve sto se tice manipulacijom cijene artikala.
__________________
trebaš seedbox?

Zadnje izmijenjeno od: silver_tip. 23.11.2018. u 02:48.
silver_tip je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 07:48   #971
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
ja poslao Master_Hrc Seniora da dodje u 7:45 pred hgspot pa cu vam iz prve ruke moci reci koliko je bilo ljudi na tog jednog ryzena
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 07:51   #972
salvarez
Premium
Moj komp
 
salvarez's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 270
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
ja poslao Master_Hrc Seniora da dodje u 7:45 pred hgspot pa cu vam iz prve ruke moci reci koliko je bilo ljudi na tog jednog ryzena
Prosao danas u 7.15 ujutro i bio red oko 50 metara. 🤣
salvarez je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 07:54   #973
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
uh, jebemti.....dobro da sam mu rekao ako je red veliki da popije i pojede nešto na moj račun u obližnjoj birtiji
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 08:21   #974
Kreso st
Premium
Moj komp
 
Kreso st's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Split/Zagreb
Postovi: 146
Prosao sad (8:15) pored Linksa, red oko zgrade i iza u onoj ulici do kraja i dalje... Nisam iz auta vidio dokud seze

Poslano sa mog Mi A2 koristeći Tapatalk
Kreso st je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 08:34   #975
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
Što se tiče PS4 igara, mislim da je najjeftinije na infomarku, barem u fizičkom obliku. Sad sam uzeo horizon complete edition za 220 kuna (250 je u santadomenici) i wolfija new colossos za 200 kuna (250 je u santadoemnici). S tim da je dostava besplatna.
So wrong.

Horizon Complete Edition je 199kn u SD s kodom ispadne 159kn
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 08:36   #976
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
200 je bila obicna verzija a complete je bila 250 bez koda...a za kod jebiga nisam znao :P
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 08:38   #977
Makic10
Registered User
Moj komp
 
Makic10's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 47
ja do utrina 7:00 30 ljudi samo sam se okrenia
Makic10 je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 08:40   #978
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,113
Citiraj:
Autor Master_Hrc Pregled postova
200 je bila obicna verzija a complete je bila 250 bez koda...a za kod jebiga nisam znao :P
Zato se čeka petak, ne četvrtak
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 23.11.2018., 08:52   #979
orke
Premium
Moj komp
 
orke's Avatar