Forumi
Home Pravila i pomoć Članovi Kalendar Današnji postovi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.02.2014., 13:43   #1
Manac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Požega
Postovi: 31
Problem - laptop se zamrzava

Dakle imam pitanje za nekog stručnijeg od mene:
Unazad zadnjih otprilike mjesec dana laptop mi se počeo zamrzavati/blokirati sam od sebe. Nisam primjetio da išta posebno to izazove. Kad sam u safe modu sve normalno radi i ne blokira, ali mi pola drivera i servisa ne radi tako da se i ne da nešto koristiti (vjerojatno svima poznato). Mislio da ga možda neko čudo zeza jer mi se AV i slične programe ne da koristiti. Stavio nove Win i opet ista stvar, s tim da se par puta znao zamrznuti prilikom instalacije Win, što mi nije baš bilo zabavno :-/ NEKAD se zna dogoditi da neko vrijeme i normalno radi.. Od bitnijih promjena je eventualno što je otprilike isto prije mjesec dana krepao punjač pa sam ga zamjenio jednakim. Bateriju ne koristim zadnjih 3 godine.
Ukratko, što bi moglo biti? Definitivno je hardver, ali što? :-/
Hvala unaprijed!

Laptop je HP ProBook 4710s, NX631EA

Zadnje izmijenjeno od: Manac. 01.02.2014. u 13:46. Razlog: greška u tekstu
Manac je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 13:52   #2
dejanbinladen
konjpjukter
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 934
jel mozd u pitnaju windows 8/8.1 ?
dejanbinladen je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 01.02.2014., 15:39   #3
Manac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Požega
Postovi: 31
Nije.. Win 7 Ultimate, x64
Manac je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 15:59   #4
Forace
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: Petrinja
Postovi: 1,604
Hard si provjerio sa proizvođačevim alataom?
Forace je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2014., 16:47   #5
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
MemTest ... "miriši" na memoriju, usput i očisti coolere na notebooku i promjeni pastu.
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 02.02.2014., 17:42   #6
Manac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Požega
Postovi: 31
Provjerio sam hard sa ovim (HDD je WDC WD5000BEKT-75KA9T0)
MemTest nisam baš uspio pokrenuti.. Napravio sam boot sa USB prema uputi iz Readme filea, ali pri bootanju ga ne pokreće nego odmah loada Win. Boot device priority je napravljen da je prvi USB hard disk prvi (uostalom tako i Win instaliram)..
Neka ideja mi je i bila provjeriti i coolere i pastu zamijeniti ali sam pokušavao to izbjeći jer je prilično kompliciran za rastaviti..ali budem i to ovih dana..

Manac je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2014., 10:30   #7
Black Dragon
Premium
Moj komp
 
Black Dragon's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Agram
Postovi: 2,974
Skini hirens bootcd i bootaj s njega i izaberi memtest od tamo ako ti ne ide izrada boot sticka ...
__________________

Some men aren't looking for anything logical. They can't be bought, bullied, reasoned or negotiated with. Some men just want to watch the world burn.
Black Dragon je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2014., 12:38   #8
Manac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Požega
Postovi: 31
E ovako...
Stavio sam novi SSD u njega i nove Win - nije do toga, i dalje se zamrzne nakon nekog vremena.
Zadnji put kada sam isprobavao na HDD se znao zamrznuti i prilikom instalacije Win-a, pa sam zbog toga SSD isprobao - ali ništa.
Zamijenio sam pastu i očistio cooler - ništa se ne mijenja.
Kada sam sinoć ponovno Win na SSD instalirao wireless nije radio - pronađe adapter i kao sve radi, ali nema signala uopće. Na kraju sam adapter odspojio i samo LAN uključio. Možda neka ideja i za ovo?
RAM sam izvadio i isprobao svaku pločicu posebno - ista stvar - zamrzava se i dalje, a mem testovi nisu ništa našli (ili ih ja ne znam koristiti)
Probao i sa drugim punjačem - i dalje se zamrzava.
Pokušao sam i sa pomicanjem laptopa i laganim savijanjem/uvijanjem matične dok je upaljen i ne događa se nešto posebno.
Any ideas? :/
Manac je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2014., 13:29   #9
arnso
Premium
Moj komp
 
arnso's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2011
Lokacija: Rijeka
Postovi: 79
Ne znam, evo iskustvo sa laptopom od mog starog: Isto se tako komp smrzavao, ponekad nakon 5min a nekad nakon jednog dana... Nismo znali što je pa smo provjerili disk i imao je jedan bad sector ali se ispostavilo da nije do toga.

Primjetili smo da se to događa samo kada je upaljen internet tj wireless iako je većinu vremena automatski upaljen pa nismo ni sumnjali na to u pocetku. Iskljucili smo wireless (preko onog gumba na laptopu) kako ne bi koristio mreznu karticu koja je u njemu i stavili usb antenu koja hvata wireless i eto otkad koristi nju (zadnjih 10 dana) još se nije smrznuo tako da je bilo do toga.

Može biti puno drugih razloga kod tebe ali eto, samo ti pišem da obratis pozornost i na takve stvari
arnso je offline   Reply With Quote
Staro 05.03.2014., 14:32   #10
Manac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2010
Lokacija: Požega
Postovi: 31
Da, i ja sam pomislio da je možda baš zbog wirelessa, pogotovo jer je jučer takve probleme pravio..
Samo kad sam i odspojio adapter s matične nastavio je isto zamrzavati :/
Možda stvarno da probam baš i ugasiti
Hvala na pomoći!

Ideje i dalje prihvaćam..
Manac je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na