Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.06.2018., 18:28   #1171
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,756
Na moto g nekom prastarom modelu sa 8gb interne memorije sam sa 32gb karticom povecao interni prostor tako sto sam je formatirao kao internal storage. Mob prikazuje samo internu memoriju od (bubam) 32gige ili vise, i ta memorija se koristi za appove, viber/whatsapp mediju, kameru, itd. Nema opcije "move to sd", logicno.

Da sam karticu formatirao kao external storage mogao sam na nju sejvati samo slike i prebaciti aplikacije, ali sva media i brdo aplikacija bi ostalo na internoj. Kada imas tipa 100mb free onda imas i low storage warning i nema druge nego brisati nesto ili expandati internal storage karticom
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2018., 18:51   #1172
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Na Samijima je to lagano za napraviti, bukvalno 2 klika - uđeš u opcije fotića i odabereš lokaciju za slike. Nekidan sam u S9 ubacio karticu, on ju je automatski formatirao i postavio karticu kao default lokaciju za fotke.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.06.2018., 18:57   #1173
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ovi u htcu imaju tu opciju, ali je siva. Ne moš upaliti.
Ono wtf
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2018., 19:03   #1174
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,756
Nema te opcije vrlo vjerojatno jer si je formatirao kao internal storage. Tebi su kartica i mob sada "integrirani" i ne mozes tako lako promjeniti/vaditi karticu bez da to utjece na rad moba/aplikacija. Bar na onoj mojoj motoroli to nije funkcioniralo.

Mislim, to je kao da pozelis kopirati nesto u raid 0 polje koje se sastoji od 2 diska, ali zelis kopirati na disk 1. To polje se ponasa kao 1 disk. Ako izvuces disk, nista vise ne valja
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2018., 19:12   #1175
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
pa zar ne bi trebalo onda automatski biti mjesta i za nove slike i video?! zar nije to poanta?



no on meni ne da vise slikati je je interna memorija puna, iako sam formatirao sd karticu sad kao internal storage
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2018., 19:38   #1176
xlr
49%winner
Moj komp
 
xlr's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: PU
Postovi: 8,756
Taj dio mi je cudan u cijeloj prici. Trebalo bi biti upravo tako kako kazes... Jedino da probas ispocetka formatirati karticu, nisi spomenuo nudi li ti 2 opcije (internal i expanded storage) pa probas to drugo. Pazi sada kako ide to formatiranje interne kartice i sejvaj podatke! Nisam to radio kod sebe i ne znam kako se to manifestira na podatke na memoriji moba.

Kartica ti je nadam se ispravna, da nije slucajno ona zakazala, cisto double check. Jesi probao mob spojiti na pc, sto kaze pc, koliko diskova vidi i koji su kapaciteti (motorolu mi prepoznavalo kao 1 disk od 32+ gb).
__________________
Keep calm and fastboot oem unlock.
xlr je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2018., 19:42   #1177
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
kartica je ispravna, isprobana. samsung 128gb najskuplja sto postoji...

sad, probat cu ju formatirati kao external storage, ali moram najprije hebene backupe napraviti da mi ne formatira iu podatke od aplikacija, jer koliko sam skuzio poceo je trpati nesto na sd karticu a slike nece...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2018., 20:27   #1178
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
https://twitter.com/mrjlwilliams/sta...259694080?s=21

Baterija bi trebala bit jako dobra na U12+..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2018., 22:35   #1179
picajzlaaa
Premium
Moj komp
 
picajzlaaa's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: eu
Postovi: 741
Lik ima i dobru usporedbu U11 i u 12+...

https://www.youtube.com/watch?v=s7lfig7NLTI
picajzlaaa je offline   Reply With Quote
Staro 04.06.2018., 23:49   #1180
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
kartica je ispravna, isprobana. samsung 128gb najskuplja sto postoji...

sad, probat cu ju formatirati kao external storage, ali moram najprije hebene backupe napraviti da mi ne formatira iu podatke od aplikacija, jer koliko sam skuzio poceo je trpati nesto na sd karticu a slike nece...
Riješio

Kliknuo love, iako je pokazivalo 0 rata to.move, ali je sam nekako prebacio nečega 40gb, ne vidim što
Pogledam kasnije kad dođem kući
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 05.06.2018., 10:42   #1181
Gjurovski
P.E.B.K.A.C.
 
Gjurovski's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,300
Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
https://twitter.com/mrjlwilliams/sta...259694080?s=21

Baterija bi trebala bit jako dobra na U12+..

yup to sam i ja cekao, to je od prilike kako je meni u11 djelovao sto se tice baterije, jedan od rijedih mobova sa kojim uopce nisam razmisljao o istoimenoj..
Znao sam ga zaboravit napunit preko noci i drugo jutro otic na posao sa 44% i bez beda izdrzat dan sa normalnim koristenjem.
Ima lik i video: https://www.youtube.com/watch?v=hmMCub5LXrk

Ja sam se rijesio s8, zalosno je sto imam sad htc 10 taman za mjesec dana istice garancija, moze se reci da je 2 godine u upotrebi i sa oreom koji po svim pokazateljima do sad jede vise struje nego nougat imam odprilike isto koristenje tj trajanje paterije kao na s8, katastrofa....
Ujedno na htcu 10 nema opcije za spustanje reze plus toga proc snap820 zajedno sa LCD ekranom i starosti skoro 2 god imam jednaku bateriju ko na novoj S8 sa rezom na 1080p....(jedino sto ajde htc 10 ima manju diagonalu ekrana)...
Sve u svemu zeljno iscekujem da to cudo dode vise, ujedno i na htcu su stavili opciju za spustit rezu na 1080p sto lik niti nije napravio u videu, jos ak maknem ove gluparije tipa facebook i ostalo bude on izdrzao i 3 dana

I fala isusu sto nisu onaj glupavi retardirani notch stavili, jedna od najglupljih ideja ikad brijem, upotpunosti beskorisna, uz to dize troskove same proizvodnje i kako se ekipa tjesi na netu nije strasno kad se NAVIKNES na to
__________________
Master: E7200, 3MB L2, M0 {TT Big Typhoon VX @3500mhz}/Gigabyte P35-DS3P/2x1GB SuperTalent CL4 Overclock DDR2 800Mhz + 2GB Kingmax/Coolermaster Extreme Power 430W/XFX 8800GTX {Arctic Cooling Accelero Extreme} /Seagate Barracuda 250GB/Pioneer DVD-RW/
Periferija: LG W2242T 22"/Logitech X-230/Razer - Death Adder/LCD TV Toshiba WL66Z Regza 32"/Thrust Keyboard+Mouse Wifi/Logitech ChillStream/Sharkoon Rebel12

Gjurovski je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2018., 19:56   #1182
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Kak vam se cini video na U12+, nekak mi je OIS bolji neg na Pixelu 2?
Zvuk je naravno daleko bolji na HTCu.

https://youtu.be/qWVh2F5Kt00
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2018., 20:19   #1183
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
U12 bez dvojbe.

Kod Pixela postoje ocigledni problemi/nedostaci: previse boostan HDR, meni te slike izgledaju umjetno, previse plasticno.. video je puno meksi i manje detalja kao direktna posljedica agresivnog EIS-a, a da ne spominjem da je Audio koma na pixelu, ujedno snima samo MONO u 2018-oj fucking godini, jedino pixel i iphoni jos smimaju mono zvuk.



U12 jedini nedostatak koji vidim je malko vobbly video stabilizacija zbog OIS-a, no to se da potpuno izbjeci ako malko umiris ruke dok snimas.



a da ne spominjem da na U12 imas full manual kontrole, tako da mu tu pixel ne moze vode donesti. I jos i sd karticu utrpas pa imas 200+Gb storagea.



Ovo je HTC-ov najbolji telefon do sada, trebalo ima je samo 3 godine da posloze stvari.

Hebalo ih ono njihovo trpanje srot 4mp ultrapixel kamera, to im je totalno sjebalo prodaju, i nakon toga povratka nema...
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2018., 20:34   #1184
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
U12 bez dvojbe.

Kod Pixela postoje ocigledni problemi/nedostaci: previse boostan HDR, meni te slike izgledaju umjetno, previse plasticno.. video je puno meksi i manje detalja kao direktna posljedica agresivnog EIS-a, a da ne spominjem da je Audio koma na pixelu, ujedno snima samo MONO u 2018-oj fucking godini, jedino pixel i iphoni jos smimaju mono zvuk.



U12 jedini nedostatak koji vidim je malko vobbly video stabilizacija zbog OIS-a, no to se da potpuno izbjeci ako malko umiris ruke dok snimas.



a da ne spominjem da na U12 imas full manual kontrole, tako da mu tu pixel ne moze vode donesti. I jos i sd karticu utrpas pa imas 200+Gb storagea.



Ovo je HTC-ov najbolji telefon do sada, trebalo ima je samo 3 godine da posloze stvari.

Hebalo ih ono njihovo trpanje srot 4mp ultrapixel kamera, to im je totalno sjebalo prodaju, i nakon toga povratka nema...
Hm.. Vidis, to me malo muci, ne znam zakaj htc nemre sredit taj OIS..
Si videl OIS na Oneplus6, odlican je, al htc tu malo steka, a zakaj, to samo oni znaju..

I jos nekaj, nadam se da low light video nece bit los ko na U11, e da, sto se tice fotica, U11 vs U12+ razlika je minimalna, sto znaci da jos dan danas U11 ima odlicnu kameru.

Baterija na U11 je odlicna na U12+ bi trebala bit jos bolja..

Bas sam nekaj gledal da predjem na U12+ al dok sve zbrojim i oduzmem, pomaci su mali..
Molim nek me neko uvjeri u suprotno
Ali, ko zna, mozda dok mu padne cijena, pa mozda padne koji U12+, ionak do kraja godine bumo znali koji ce mob odnijet titulu kamera fon
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2018., 20:40   #1185
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Ja jako naginjem na U12, samo da dodju u oglasnike i smiri se cijena, jer ne dam duplo kolko bi dobio za U11 danas.

Gledao sam op6, ne sviđa mi se njegov video, možda je mirniji, ali ima jako veliki gubitak detalja, tipa cesta izgleda kao da je mutna voda, nema teksture, itd. To je pak direktna posljedica EISa.

Ne možeš pogriješiti sa U12.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2018., 20:52   #1186
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
Citiraj:
Autor Gabre Pregled postova
Ja jako naginjem na U12, samo da dodju u oglasnike i smiri se cijena, jer ne dam duplo kolko bi dobio za U11 danas.

Gledao sam op6, ne sviđa mi se njegov video, možda je mirniji, ali ima jako veliki gubitak detalja, tipa cesta izgleda kao da je mutna voda, nema teksture, itd. To je pak direktna posljedica EISa.

Ne možeš pogriješiti sa U12.
Tocno! To i ja velim, OIS odlican al detalja jako malo u usporedbi sa aktualnim pixelima, potonji imaju vise detalja al je zato OIS malo losiji neg na OP6..
Jest da je OP6 jeftiniji, ali taj model ima nekih kompromisa pa je sukladno tome i cijena prihvatljivija.

Steta kaj je htc tolko podcijenjen mob i daje se mjesta razvikanijim modelima zahvaljujuci agresivnom marketingu..

Ovaj model jedino pati od visoke cijene i nije marketinski razvikan i ocito ce to bit presudno kod kupnje aktualnog modela, ocekujem neki pad cijene na neku razumnu razinu..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 05.06.2018., 21:29   #1187
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
da se razumijemo, op6 smatram jebenom kupnjom. Mene je impresionirao cijeli paket za te novce. zaista. meni osobno najvise zaostaje opet na pitanju kamere. Nije to to.



no za vece novce bih birao U12 ispred sviju ostalih. jednostavno ima sve. dobar ekran bez notcheva, zaokruzenih rubova, ima microsd, ima vodootporonst, ima vrhunsku kameru i software gore, odlicnu bateriju, ergonomiju. Zaista mu je tesko pronaci manu. da ima jos i 3.5mm bio bi doslovno savrsen paket.
Gabre je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2018., 13:27   #1188
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 704
.... i ono meni najdraže na mobitelu, ima potpuno ravne rubove.

Hoće li biti "običnog" U12, ne plus? Nisam nikada imao HTC zanima me kako se inače kreću cijene, kojim tempom padaju, kada bi to mogao biti mobitel za mene tj. da je oko 3500kn?
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2018., 13:29   #1189
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
800 eura je preporučena cijena. Za 3500 bi ga i ja uzeo

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2018., 13:36   #1190
goran1985
Ili jesi ili nisi
 
Datum registracije: May 2011
Lokacija: vrgorac
Postovi: 704
Ja pitam kada Ne žuri mi se, može i dogodine ali bi najviše volio za Božić pod bor.
goran1985 je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2018., 14:33   #1191
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
'Običnog' U12 neće biti. Negdje prije sam stavio link o tome. Baš gledam da je u DE 800€, dostava od 15.06.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 06.06.2018., 14:41   #1192
rokoko
In Rainbows
Moj komp
 
rokoko's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 705
720€ preko htc cluba za 64gb verziju, plavi je rasprodan, moze se uzeti jos crni. u mailu su mi rekli da garancije vrijedi preko agrama, vjerujem da ne bi trebalo biti problema s tim
__________________
"Success can only be achieved with a kind of pioneer spirit and repeated use of three tools: failure, introspection and courage." - Soichiro Honda
rokoko je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 09:29   #1193
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Ne treba ih odmah uzimati. Cijena će kroz 2 mjeseca pasti ispod 500E.

Super je ovo mob, ali nikada ne bi dao više od 500 eura za android. Bilo koji.
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 10:30   #1194
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,312
Bojim se da ćeš tu cijenu morati malo duže čekati. A dotle će mob biti out of date....
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 20:37   #1195
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
U11 je isto tako brzo pao, znam jer sam ga imao. Isto će biti i sa ovim.

Kada je izašao S9+? Evo ga za 500 eura po oglasnicima. Govorim za DE.
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 20:41   #1196
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Bojim se da ćeš tu cijenu morati malo duže čekati. A dotle će mob biti out of date....
Taj mobitel tih specki može biti out of date za 4 godine prije ne.

Sent from Usreo Mobara
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 21:12   #1197
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 07.06.2018., 22:13   #1198
dean225
DD9512
Moj komp
 
dean225's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 1,869
Odličan!! Stvarno odličan!
__________________
dean225 je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2018., 15:52   #1199
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,641
HTC's customer support seems to be in seriously bad shape
Pali su mi u očima već sa apdejtima, a mogu mislit kak je dok nekaj otiđe na mobu..
zvonac je offline   Reply With Quote
Staro 09.06.2018., 16:08   #1200
Gabre
Lika u mom srcu
Moj komp
 
Gabre's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2004
Lokacija: Canada, Toronto
Postovi: 9,887
Taj support je ovdje koma. Već duže u Americi nemaju praktički prodaju, čak mislim da su skroz zatvorili HTC America.

Gotovi su oni, ovo je izbjegavanje neizbježnog. Nažalost.
Gabre je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na