Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 22.09.2014., 13:27   #1771
Bezecinho
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: HR
Postovi: 148
Pozdrav, ima li itko od vas saznanja o Lenovo a850t+ (octa core 2GB ram-a...) Naime, ne mogu pronaći ništa o tom modelu, bojim se da nije neka kopija lenova... :S
Bezecinho je offline  
Staro 22.09.2014., 13:56   #1772
darmarH
Premium
 
darmarH's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2014
Lokacija: zanzibar donji
Postovi: 383
taj mob nema 2gb rama, nego jedan.. inače nije kopija nego legitiman model lenova, ne vidim problem, po kojim bespućima interneta ti tražiš..?!

p.s. pogledaj ovu temu na forumu..
darmarH je offline  
Staro 22.09.2014., 14:29   #1773
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Citiraj:
Autor c-shadow Pregled postova
Pokaži mi gdje to ima za hongmi mtk?
Ima par navedenih romova okolo, nešto na 4pda, nešto i na miui forumu, ali sve su portani i svaki ima neki problem. Zadnje sam isprobao vivo funtouch os i ima par zgodnih featura, npr ad blocker na nivou sistema, ali neupotrebljivi port. Ako kupiš xiaomi mtk zaglavio si na miui. Qualcom malo bolje stoji, ali ne puno.
Ako sam dobro skontao kinesku ćirilicu, imaš ovdje za hongmija oko 70 romova
ovdje, pa flaširaj kojeg u crvenu rižu
Od bolje ocijenjenih imaš:
Lewa 144
AOSP 4.4.2
par MIUI-ja odlikaša
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 22.09.2014., 15:54   #1774
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor darmarH Pregled postova
taj mob nema 2gb rama, nego jedan.. inače nije kopija nego legitiman model lenova, ne vidim problem, po kojim bespućima interneta ti tražiš..?!

p.s. pogledaj ovu temu na forumu..
Promaknulo ti je t u njegovom upitu. Znači pita za model A850t+, a za taj se stvarno navodi 2gb RAMa. Ja iskreno nisam siguran je li to legit, vidim da od resellera imaju neki shady ruski sajtovi i neki kineski koji se ne otvara, plus aliexpress selleri(ne mogu provjeriti jesu li legit jer sam na poslu pa je aliexpress nemoguće otvoriti). Preporučam potražiti na zolu, pogledati kod aliexpress sellera s velikim rejtingom ili nekom drugom kineskom IT portalu(ili pitaj Dakoka ), pa ako tamo nema spomena tog modela moguće da je stvarno neka kopija ili jednostavno prijevara.

Primjer: http://chinatronics.ru/item/Free-Shi...-4/1948609994/

Zadnje izmijenjeno od: bg_4_l. 22.09.2014. u 15:59.
bg_4_l je offline  
Staro 22.09.2014., 16:25   #1775
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Čim vidiš Lenovo sumnjivo jeftin i s neobičnim
modelom, a nemaju ga u ponudi Ali trgovci
s najboljim rejtingom, bježi koliko te noge nose.

Ne postoji novi 4- jezgreni ispod oko 100 USD i
novi 8-jezgreni ispod oko 150 USD kineski mobitel.
Mislim ima ih u ponudi ali je 99% riječ o falsifikatima.
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 22.09.2014., 16:50   #1776
Wuchko
Premium
Moj komp
 
Wuchko's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Umag
Postovi: 535
Citiraj:
Autor Bezecinho Pregled postova
Pozdrav, ima li itko od vas saznanja o Lenovo a850t+ (octa core 2GB ram-a...) Naime, ne mogu pronaći ništa o tom modelu, bojim se da nije neka kopija lenova... :S
Postoji Lenovo A850 (6582, 1GB RAM, 4GB ROM), A850+(6592, 1GB RAM, 4GB ROM) i A850i(isti kao A850, osim što ima 8GB ROM)
Dakle, taj A850T+ je nekakva odrončina da ne može biti veća.. Vidim po stranicama da na prednjoj strani ni ne piše Lenovo, samo straga.. Uglavnom, kloniti se..

Zadnje izmijenjeno od: Wuchko. 22.09.2014. u 17:02.
Wuchko je offline  
Staro 22.09.2014., 19:16   #1777
c-shadow
Premium
Moj komp
 
c-shadow's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Istra
Postovi: 3,008
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Ako sam dobro skontao kinesku ćirilicu, imaš ovdje za hongmija oko 70 romova
ovdje, pa flaširaj kojeg u crvenu rižu
Od bolje ocijenjenih imaš:
Lewa 144
AOSP 4.4.2
par MIUI-ja odlikaša
Hvala za link, skidam žapca i yunos, to još nisam probao. AOSP 4.4.2 je fake.
Ali veličina roma, MIUI i lewa su 300-ak MB a yun os je 497!?
Jbt, taj ne da će poslati moje podatke u kinu nego valjda dolazi unutra s ugrađenim podacima pola živih kineza
c-shadow je offline  
Staro 22.09.2014., 21:02   #1778
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Ma neee,
što je veći rom to manje tvojih privatnih podataka stane u internu memoriju...
__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 22.09.2014., 21:55   #1779
Bezecinho
Premium
 
Datum registracije: Apr 2008
Lokacija: HR
Postovi: 148
Citiraj:
Autor Wuchko Pregled postova
Postoji Lenovo A850 (6582, 1GB RAM, 4GB ROM), A850+(6592, 1GB RAM, 4GB ROM) i A850i(isti kao A850, osim što ima 8GB ROM)
Dakle, taj A850T+ je nekakva odrončina da ne može biti veća.. Vidim po stranicama da na prednjoj strani ni ne piše Lenovo, samo straga.. Uglavnom, kloniti se..
Hvala svima da, vrti se jedan na njuski pa me zaintrigirao! normalno da znam za modele A850 i A850+, al za dotični A850t+, kako sam i naveo sa octa core i 2GB rama ne mogu naći baš pojedinosti, zato sam i pitao.
Bezecinho je offline  
Staro 23.09.2014., 13:14   #1780
Dakok
Registrirao User
 
Dakok's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2014
Lokacija: Split
Postovi: 1,105
Uskoro izlazi slabija verzija Xiaomi Mi4 s 2GB RAM-a i 16GB ROM-a, kao konkurent
jeftinom Meizu Mx4.
Kinezi pričaju da će biti oko 250USD...

__________________
Osam velikih kineskih mobilnih brendova:
Huawei, Xiaomi, LeEco, Lenovo, Coolpad, Meizu, ZTE, TCL

Odron™ by Brko - kineski mobitel brend za izvoz, s uređajima koji dobro izgledaju na papiru i odlično su reklamirani dok su
ostale karakteristike u drugom planu. Većinom ih proizvode male i bezimene tvrtke a nude ih pod svojim imenom:
Cubot, iNew, Doogee, Elephone, Ulephone, Star, HTM, Leagoo, Kingzone, Kingsing, Bedove, Eachine, Mijue, Mpie, Mpei,
M-Horse, Catee, Pulid, Jiake....
Koštaju ugl. kao i oni poznatih kineskih proizvođača uz
lošiji hardver, podršku i kontrolu kvalitete. Trgovci ih uživaju prodavati zbog podeblje marže.
Dakok je offline  
Staro 23.09.2014., 13:55   #1781
Slav3n
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb - Križevci
Postovi: 145
Kak provjeriti kaj mi trosi bateriju i kak da to ugasim? Neki dan sam skidao neke igrice i patchove i sad mi se baterija trosi ko luda.
Slav3n je offline  
Staro 23.09.2014., 14:09   #1782
bg_4_l
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: zagreb
Postovi: 541
Citiraj:
Autor Slav3n Pregled postova
Kak provjeriti kaj mi trosi bateriju i kak da to ugasim? Neki dan sam skidao neke igrice i patchove i sad mi se baterija trosi ko luda.
Wakelock detector sa Play Storea je dobar za to. Kad kažeš da se troši ko luda što konkretno misliš? Ako se potroši u par sati(tipa do 8 sati) onda imaš wakelock što znači da ti neka aplikacija onemogućuje mobitel da ode u deep sleep. To se jasno vidi u wakelock detectoru. Ako nije tako drastično nego je samo manje trajanje baterije nego prije onda je moguće da imaš neku aplikaciju koja sinhronizira podatke često(nešto za backup slika, neka društvena mreža, mail itd) čiji je interval sinhronizacije mali pa često budi mobitel iz deep sleepa. Jedno i drugo se vidi u Wakelock detectoru, iako je onaj gori slučaj znatno uočljiviji. Kada nađeš krivca odi u Settings->Apps i tamo izbriši od te aplikacije cache i data(ako ima neki bitan data od te aplikacije napravi si backup prvo). U slučaju da ne pomaže deinstaliraj aplikaciju koja ti radi probleme. Googleanjem Wakelock detectora ćeš naći i user friendly tutorial za korištenje. Treća je opcija naravno da je neki update ROMa napravio promjenu što možeš riješiti reflashanjem ROMa ili čekanjem sljedećeg OTA updatea koji rješava taj problem.
bg_4_l je offline  
Staro 23.09.2014., 14:29   #1783
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Uskoro izlazi slabija verzija Xiaomi Mi4 s 2GB RAM-a i 16GB ROM-a, kao konkurent
jeftinom Meizu Mx4.
Kinezi pričaju da će biti oko 250USD...
Samo 2Gb rama? Koji odron od mobitela. Kako se uopće usuđuju prodavati takav šrot? Pretpostavljam da će se ta razlika (3 vs 2Gb) osjetno vidjeti u svakodnevnom radu.
Pametnije bi im bilo da stave sd slot u mob nego da nas zaj**vaju takvim bedastoćama.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 23.09.2014., 14:38   #1784
Fatal
kenova?
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Čilipi
Postovi: 573
Citiraj:
Autor Dakok Pregled postova
Kinezi pričaju da će biti oko 250USD...
kad se to sve iznivelira, pretvori u eure itd, vjerojatno ce kostat ko mi3 na mobicityu?
Fatal je offline  
Staro 23.09.2014., 14:40   #1785
Slav3n
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: Zagreb - Križevci
Postovi: 145
Tnx bg, budem probao. Do sad mi je 1% baterije kad ga nisam koristio drzalo skoro cijeli dan, sad se potrosi tipa 30% u 2 sata.
Slav3n je offline  
Staro 23.09.2014., 15:59   #1786
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
je li bolje uzet redmi note enhanced s ovim mtk 6592 ili redmi note 4g sa snapdragon 400? cijena je ista
pokra89 je offline  
Staro 23.09.2014., 16:58   #1787
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,323
Ako nema neke bitnije hardverske razlike među njima (npr. da MTK podržava 4G, a SD ne), osobno bi išao na SD verziju.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline  
Staro 23.09.2014., 17:02   #1788
pokra89
Premium
 
pokra89's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2013
Lokacija: Split
Postovi: 686
u biti mtk NE podrzava, a sd podrzava 4g. s tim da u mtk postoji utor za dvije simice a u sd samo jedna. Kako se inace na testovima tipa antutu ponasa sd 400? nije mi od nekog znacaja, al eto cisto da imam neku predodzbu? mtk 6592 daje na ovom mobu cca 27-28k bodova, a nigdje ne mogu nac podatak za sd
pokra89 je offline