Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute > Mining
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 10.04.2018., 16:08   #91
Churta_Sia
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 54
Citiraj:
Autor prileee Pregled postova
OT: Zanimljivo i prilično jednostavno rješenje. Pretpostavljam da je ispuh u pitanju?
Da, uvlačim svježi zrak iz vana (rupa dolje desno) i izvlačim sa ventom (rupa gore lijevo)... kapacitet venta je 240m3, ali sam stavio filter od nape na usisu pa sam time sigurno smanjio protok. E sad, dal će to biti dovoljno ne znam, nadam se da bude... ak ne onda sam u banani prek ljeta
Churta_Sia je offline   Reply With Quote
Staro 10.04.2018., 21:30   #92
Street_Racer
Ulični trkač
Moj komp
 
Street_Racer's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 312
A kakav je to ventilator?
__________________
I live my life a 1/4 mile at a time! Nothing else matters...
For those 10 seconds or less...I'm free!

Poštene trgovine: #1 #2 #3 #4
Street_Racer je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 10.04.2018., 21:55   #93
marac
Premium
 
marac's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: zg
Postovi: 2,030
Inline vent, ima ih po ebayu za saku dolara. Ima i kod nas u spec ducanima za “uzgoj biljaka” 🤣


Sent from my X using Tapatalk
marac je offline   Reply With Quote
Staro 11.04.2018., 13:17   #94
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, nije ni meni jasno zasto je onaj topic zatvoren, stavljen je jedan ventilator kao rjesenje koji kosta 2000 kuna a to mi je malo preskupo pogotovo jer takav slican imam doma i nije dobar.

@Churta_Sia

kak se krecu temperature u tom boxu? Jer ja sam u ljeti definitivno u banani, sad neki dan malo se vani digla temperatura na 20 Celziousa a u mom podrumu na 30, a grafe na 100% venta, a gdje su one paklene temperature... Sad trazim rjesenja prije nego kasnije kad bude kasno.

O kakvom se to radi ventilatoru koji isisava zrak? Ja sam kupio jedan takav i isisava dreka van, stavio ga na prozor kad ono samo vrti bezveze i nista ne isisava. Kupio sam jos naravno krivo i klimu koju nemojte niti pod razno kupovat i jos one toalet usisne ventilatore koji takodjer nista ne isisavaju...

Eto, pa sad ako se tko odluci da se onaj topic otvori podjelite molim vas jos neke dieje kako smanjiti temperaturu.

EDIT:
http://sadora.hr/najam-aparata/najam...ki-ventilator/
Gledam jos ovo po 10 kuna na dan sto bi za 2 ili 3 mjeseca me ispalo 1000 kuna sto bi mi se onda isplatilo mozda nesto slicno tome kupiti ili koliko kosta ovakvo cudo i jel to stvarno tjera zrak van ili kao i sve ostalo bezveze samo vrti.

EDIT:
Nasao sam cjenu ovog cuda gore i kosta preko 3000 kuna, no vjerujem da to puse ko avion. Pronasao sam i te inline ventilatore koji su isto prilicno skupi ako se ide sa jakima, no to sam skuzio da je dobro ako imas cijevi, znaci da bi trebali biti rigovi u boxevima, no nekako sumnjam u te bokseve, pa imam sad podrum kao jedan veliki box pa nikako da izbacim zrak van. Jos sam izguglao da mozda imam podtlak ali nisam nasao rjesenje, podtlak je da zrak nemoze van iz podruma jer je pod tlakom. Pronjuskao sam njusku i tamo ima svasta, neki polovni ventilatori koji imaju pohlepu za strujom, vjerujemd a rade dobro kada su trofazni i t rose po 3KW struje sto opet nije solucija ejr bi onda u kuci gorjeli osiguraci, a mozda bi se probilo i limitiranih 20kw...
Kad nesto pametno nadjem javim, javite i vi...
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 13.04.2018. u 07:18.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2018., 18:01   #95
Dambo
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 300
Ne razumijem zašto toliko protivnika klima uređaja.
Ja ljeti koristim u kući split sistem u prizemlju i mobilni na katu. Rashlađena cijela kuća.
Klima uređaj je obavezan u svim server sobama, kod jačih servera više njih.
Klima uređaji se ugrađuju u razvodne ormare gdje je aktivna oprema ili kompenzacije jalove energije.
https://www.rittal.com/hr-hr/product...1/PG0169KLIMA1
Ugrađivali takve klimatizere na razdjelnike kompenzacije smještenim u trafostanicama koje su gotovo uvijek na osunčanim čistinama i u kojima je ljeti pakao.
Zar ne bi po toj logici zrak rashlađen za nekoliko stupnjeva na lokalnim ventovima rigova i grafičkih bio prihvatljivo rješenje.
Dambo je offline   Reply With Quote
Staro 14.04.2018., 19:22   #96
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Nisam ja protiv klima, ali klima kod mene nije mogla rashladiti podrum u zimi dok je vani bilo -10, pa sam skeptican da ce ista pomoci ljeti.

jedino sto pomaze je strujanje zraka i to snazno i izbacivanje tog toplog zraka najbrze moguce, a imam 3 velika prozora skroz otvorena i vrata otvorena i ventilator puse i svasta nesto i vec sad je u podrumu blizu 30 celziousa.

Podrum je 25 kvadrata, malo nizi, cca 2 metra i mozda to sprjecava da zrak bolje izlazi van.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 12:44   #97
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Citiraj:
Autor Dambo Pregled postova
Ne razumijem zašto toliko protivnika klima uređaja.
Ja ljeti koristim u kući split sistem u prizemlju i mobilni na katu. Rashlađena cijela kuća.
Klima uređaj je obavezan u svim server sobama, kod jačih servera više njih.
Klima uređaji se ugrađuju u razvodne ormare gdje je aktivna oprema ili kompenzacije jalove energije.
https://www.rittal.com/hr-hr/product...1/PG0169KLIMA1
Ugrađivali takve klimatizere na razdjelnike kompenzacije smještenim u trafostanicama koje su gotovo uvijek na osunčanim čistinama i u kojima je ljeti pakao.
Zar ne bi po toj logici zrak rashlađen za nekoliko stupnjeva na lokalnim ventovima rigova i grafičkih bio prihvatljivo rješenje.
Jednostavno si pogledaj farme rudara vani, tko od njih koristi klimu?
Imaš onog gruzijca na youtubeu koji je lijepo detaljno objašnjavao na svojoj farmi aerodinamiku ventiliranja farme GPU-a i ASIC minera. Oni su radili računalnu analizu ventiliranog sustava za farmu.

Čovjek ima farme koje troše nekih 1,5 megawatta ima i svoju trafo stanicu, pa ako je on glupan koji ne zna kako se to treba raditi onda očito baca milijune dolara bezveze jer mi znamo bolje...

Ta tema o rashlađivanju je već razglabana puno puta, pa ako vam logika stvari ne ukazuje kako to treba biti onda eto imate youtube i Internet općenito.

Klima ima svrhe u kontroliranim prostorima, a ovo što mi imamo svi i čime se bavimo klima ne vrijedi.

Tko želi trošiti novce na klime, pa gledajte ljudi, u konačnici vi trošite svoju struju i vaše novce pa tko voli nek izvoli

ja vam lijepo kažem ne trošite si vrijeme i novce i ne izmišljavajte novu toplu vodu kad imate provjereno što i kako radi.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 15:05   #98
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ok, a sto to je provjereno i funkcionira, dali tu mislis na one boxeve u koje se utovaruju rigovi sa onim cjevima?

Ako je to, to je onda isto skupo jer takav ventilator inline malo jaci kosta isto oko 2000kn.

Meni neide u glavu kak iz podruma ne izlazi vruc zrak van a napravljen je propuh i prozori su skinuti sa njega i jos sam unutra postekao razno razne ventilatore da pomognu strujanju zraka.

Bilo kakvo podrumsko rjesenje, bilo kakav link na bilo koji ventilator da mi kaze da doks e taj ventilator zasteka da temperatura padne, jer sam ja kupio ventilator cca 600kn i samo vrti bezveze zrak na mjestu, vise puse nego isisava, a htio sam da isisava, pa sad ako tko zna gdje ima neki normalni ventilator u nas koji stvarno isisava a da se izmontira na prozor ili neznam mozda stvarno da investiram u te kutije sa cijevima ili da promjenim lokaciju jer ovo je mozda i do podruma koji je metar i pod pod zemljom.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 17:38   #99
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Da morat ćeš napraviti upravo ono što ne želiš ako želiš kvalitetno rješenje za ljeto ali i općenito.
Fućkaš vent od 600 kn ako on nema kapacitet da radi usis/odsis zraka na količinu tvoje garaže.

Ne računaj na propuh jer propuh nije 24h/7/365, moraš imati ventilatore. Ako imaš preveliku garažu onda složi jedan dio garaže za rigove odvoji fizički (s bilo čime želiš) od ostatka garaže, kanaliziraj protok zraka.
Jedan vent za usis drugi vent za odsis zraka u kanaliziranom "sustavu", kakav taj sustav složiš je na tebi. Ali nemoj računati da će jedan vent ispuhivati zrak cijele garaže jer nema taj kapacitet.
Na svakom malo profesionalnijem ventilatoru imaš specifikaciju protoka zraka.

Ne štedi na ventilatorima, kupi nešto dobro i spavaj mirno. I ja gledam te od 2.000 kn jer vidim da ih svi kupuju samo ti netko neće ovdje reći, ali trgovci mi kažu da se sada najviše prodaju i zna se za koga i za što
lit je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 18:18   #100
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Znaci velis da na ta 3 prozora smontiram ventilatore?

Imam ovaj ejdan od 600kn on dobro puse prema unutra, taj bi mogao iskoristiti i kazes jos 2 da uzmem od 2000kn?
Imam 9 rigova u 25m2 visine 2m. Mene najvise muci taj usisni ventilator jer mislim da takvih kod nas nema? Ako netko je kupio ajd please podjeli koji to ventilator se spoji na prozo i da isisava, ali onak dobro. Predpostavljam da je isisavanje vaznije nego puhanje.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.04.2018., 20:13   #101
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Imaš profi (industrijskih) ventilatora koji rade obje funkcije odsis u usis, samo ga treba okrenuti, dakle takva dva.
Probaj guglat po hr prostoru ima firmi koje prodaju takve ventilatore. Ja nisam još odlučio koji, jer još slažem to sve.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 20:30   #102
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ok, ajd ako nadjes neke slobodno bacis linkove, ja sam iz medjimurja pa ako je to ovdje blizu super, ako nije mozda salju postom ili imaju dostavu.

Kod mene je i jos ejdan problem, vidio sam aj te neke industrijske na njuskalo, to su neki trofazni sa kablom debelim ko sajla za auto, pa predpostavljam da to trosi negdje nesto u kilovatima, a nebi htio probiti granicu od 20kw.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 21:05   #103
rudi1
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 95
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Ok, ajd ako nadjes neke slobodno bacis linkove, ja sam iz medjimurja pa ako je to ovdje blizu super, ako nije mozda salju postom ili imaju dostavu.

Kod mene je i jos ejdan problem, vidio sam aj te neke industrijske na njuskalo, to su neki trofazni sa kablom debelim ko sajla za auto, pa predpostavljam da to trosi negdje nesto u kilovatima, a nebi htio probiti granicu od 20kw.
Ventilatori do 1 kW
https://www.tme.eu/hr/katalog/ventil...c-230v_112520/
Dostavljaju drugi dan za 7 eur. Paziti samo da li ima na lageru.
rudi1 je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 23:08   #104
lit
Premium
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: hr
Postovi: 972
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Ok, ajd ako nadjes neke slobodno bacis linkove, ja sam iz medjimurja pa ako je to ovdje blizu super, ako nije mozda salju postom ili imaju dostavu.

Kod mene je i jos ejdan problem, vidio sam aj te neke industrijske na njuskalo, to su neki trofazni sa kablom debelim ko sajla za auto, pa predpostavljam da to trosi negdje nesto u kilovatima, a nebi htio probiti granicu od 20kw.
Mali offtopic pa molim odgovor za ovo u Svaštaru ako nije problem:
Ovo za 20 kW, ja bi htio da netko ili (više ljudi) prođe kalkulator od HEP-a i izračuna koliko se isplati ući u crveni model.
Po mojem izračunu je bilo da se isplati ući jer što više trošiš manji ti je mjesečni račun nego na plavom/bijelom modelu.
lit je offline   Reply With Quote
Staro 15.04.2018., 23:56   #105
grudobran
Unregistered user
Moj komp
 
grudobran's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Dwarfpool
Postovi: 119





-->
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Ok, ajd ako nadjes neke slobodno bacis linkove, ja sam iz medjimurja pa ako je to ovdje blizu super, ako nije mozda salju postom ili imaju dostavu.

Kod mene je i jos ejdan problem, vidio sam aj te neke industrijske na njuskalo, to su neki trofazni sa kablom debelim ko sajla za auto, pa predpostavljam da to trosi negdje nesto u kilovatima, a nebi htio probiti granicu od 20kw.
Ovako nešto ti treba. Svi manji ventilatori ti neće izvlačiti kvalitetno topli zrak van. Promjer je 100 cm i troši na 1 brzini oko 320W.

Mislim da sam ga platio oko 2000-2300 Kn prošlo ljeto u Bauhausu.

Sad je taj vent dignut skroz u špicu tavana i izvlači van topli zrak.
Još jedan takav će biti instaliran i taj će raditi propuh i puhati kroz rigove.






grudobran je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 06:15   #106
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Jel to izvlaci zrak jer vidim unutra rigove. Imam takav slican doma manjeg promjera cini mi se da je 60 promjera i slabiji, trosi 100w, to je taj za 600 kuna. A sto je ova bjela cjev?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 06:35   #107
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor lit Pregled postova
Mali offtopic pa molim odgovor za ovo u Svaštaru ako nije problem:
Ovo za 20 kW, ja bi htio da netko ili (više ljudi) prođe kalkulator od HEP-a i izračuna koliko se isplati ući u crveni model.
Po mojem izračunu je bilo da se isplati ući jer što više trošiš manji ti je mjesečni račun nego na plavom/bijelom modelu.
Evo prosao sam preko ovog:
http://mojracun.hep.hr/kalkulator/

I taj kalkulator nevidi neku znacajnu razliku izmedju tarifa pa mi nije jasna hajka u medijima gdje kazu da ce gradjani koji probiju 20kw placat 3 puta vece racune. Jel taj kalkulator to krivo izracunao?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 10:21   #108
grudobran
Unregistered user
Moj komp
 
grudobran's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Dwarfpool
Postovi: 119
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Jel to izvlaci zrak jer vidim unutra rigove. Imam takav slican doma manjeg promjera cini mi se da je 60 promjera i slabiji, trosi 100w, to je taj za 600 kuna. A sto je ova bjela cjev?
To je pvc vreća, a za probu je služila da se zrak usmjeri prema prozoru, a ne da ventilator puše po cijeloj prostoriji.
grudobran je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 11:15   #109
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Aha pa sad ako sam skuzio, ti si zatvorio te minere u uski prostor i stavio taj jaki ventilator da lakse iz tog uskog prostora tjera zrak van?

I jel to funkcionira bolje engo da imas siroki prostor? I jel ta vreca korisna, jel to sljaka takoo da zrak die na prozor?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 11:21   #110
extasy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: st
Postovi: 363
Treba mi preporuka za dobar provjereni inline vent? ebay/lokalno whatever
extasy je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 11:22   #111
skrgahr
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Čakovec
Postovi: 88
jesi razmisljao da rigove stavis u "šatore", kao na ovom videu? https://www.youtube.com/watch?v=2jo8AE17rKU
skrgahr je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 11:49   #112
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, ovo sa satorima mi je dalo ideju, buduci imam 9 rigova pa sam mislio pregraditi podrum i strpat rigove u taj jedan dio i napraviti input output s onim najacim ventilatorima.

Ovo sa satorima je takodjer skupo rjesenje jer ovi inline ventovi nisu jeftini, cak su skuplji od ovih sto se montiraju na prozore, a treba tu jos sator pa cjevi, a problem je sto ako se nesto dogodi taj sator se moze zapaliti...

Ali evo mislim da sad imamo rjesenje, ili minere u kutije ili kao sto je grudobran pregradio tavan ako se ne varam... Pa cu tako i ja pregraditi podrum samo moram nabaviti te jake ventilatore cim prije, naletio sam u bauhausu na starom katalogu na onaj samostojeci ventilator abnormalne snage 8000m3 protoka zraka kosta 2500 kuna sto nije lose. Samo sto vjerujem da to nije rjesenje jer se taj ne montira na prozor nego sluzi samo za puhanje...

Edit:
Odlucio sam od podruma napraviti jedan veliki box i u njega uvaliti one cjevi na prozore i inline ventove.
Ovaj inline vent mi se cini jako dobrim:
https://www.hempatia.si/ventilator-c...ax.162-430m3/h
Ima snagu i 3 brzine, pa onda ima jos i malu potrosnju sto mi je malo cudno da ovako jak stroj trosi samo 52W?
Napravio bi cjevi da isisavaju zrak onaj koji je najblize majnerima, a ovaj doma sto ima axialni bi stavio da upuhuje zrak jer to jako dobro radi.
__________________

Zadnje izmijenjeno od: dada-as. 16.04.2018. u 12:51.
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 15:46   #113
grudobran
Unregistered user
Moj komp
 
grudobran's Avatar
 
Datum registracije: May 2017
Lokacija: Dwarfpool
Postovi: 119
Biti će ti preslabo >> AIRFLOW 430 m3/h


Onaj sa slike je iz Bauhausa i ima protok 8000 m3/h i samo izvlači topli zrak, ali s obzirom na broj kartica danas je temp 30°C, a radi 24/7

Na ventu ne treba štedjeti.
grudobran je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 16:17   #114
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da, ali nekako mi se cinid a taj inline izvlaci zrak a ovi aksijalni samo bezveze pusu i pretacu zrak. Ali netko tko je to vec testirao bi trebao potvrditi, ali sad sam odgledao youtube video klipove i vidim da svi imaju cijevi i izvlace sa inlineom zrak van.

Istina ovo 430 je i meni preslaba brojka naspram ove od 8000, a cijena im ista pa mora da ima neka caka ili nesto...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 21:31   #115
Svemo
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2017
Lokacija: Solin
Postovi: 118
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Da, ali nekako mi se cinid a taj inline izvlaci zrak a ovi aksijalni samo bezveze pusu i pretacu zrak. Ali netko tko je to vec testirao bi trebao potvrditi, ali sad sam odgledao youtube video klipove i vidim da svi imaju cijevi i izvlace sa inlineom zrak van.

Istina ovo 430 je i meni preslaba brojka naspram ove od 8000, a cijena im ista pa mora da ima neka caka ili nesto...
ovaj kaže da izbacuje 3580 m3/h. Bude li malo jedan ( 3 x ASIC 50 m2) ja ću zalipetat 2.

http://www.stolarijamraz.com/shop/bl...0-p-25106.html
Svemo je offline   Reply With Quote
Staro 16.04.2018., 22:03   #116
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Ajd kupi pa javi, ja imam ovakvog na tom principu i on samo upuhuje a izvlaci nista. U zimi on je puhao hladni zrak unutra, a sad sam ga maknuo sa prozora jer puse topli zrak unutra, koristim ga samo da provjetrava podrum a topli zrak da ide van.

Vidim taj kosta 1300kn i malo je jaci od mog za 80W. Ali promjer je isti pa sad neznam, ja sam uzasno nezadovoljan sa svojim i vjerujem da je i 10 puta jaci to je sranje.

Recimo, problem u njemu je sto on puse jako ali sa druge strane sa koje bi trebao uvlacit ne uvlaci nista previse, skoro pa nista, trebao sam sa papirom isprobat. E sad ovi sa inline ventilatorom mislim da rade na principu jaceg usisavanja jer se takvi koriste za nape i mislim da bi ti mogli stvarno onako isisavat zrak van, sto je i najbitnije za nas minere kao sto je netko vec spomenuo...
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 15:20   #117
Churta_Sia
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2018
Lokacija: Zagreb
Postovi: 54
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
@Churta_Sia

kak se krecu temperature u tom boxu?
Za sad su kartice na 60°C, max je neki dan bilo 62°C... vidjeti ćemo kak će biti kasnije. Još planiram ubaciti 12cm ventove da pušu s prednje strane riga drito po karticama tj. samo da bolje procirkulira zrak unutar boxa.

U tvom sučaju ja bi se pobrinuo o dobrim ispusima iz podruma, bitno je da nešto izbacije vrućinu van, a od nekud da pasivno dolazi svježi - pretostavimo i hladnij zrak. Vjerojatno neće biti savršeno hladno, ali bitno je da je stabilno.
Churta_Sia je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 22:22   #118
skrgahr
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Čakovec
Postovi: 88
https://www.youtube.com/watch?v=59I1KvEpMco

pogledajte video od lika koji ima po 4 riga u vecoj kutiji sa filterima i jacim ventilatorom koji izvlaci zrak.
koristi ove ventilatore : https://www.lowes.com/pd/Utilitech-P...ty-Fan/4755305
skrgahr je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 23:24   #119
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Da to sam odgledao, a jesi siguran da je to taj ventilator? Zgooglao sam i pokazuje mi onaj ventilator koji se postavi u sobu. A link ne radi, kaze acess denied.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 17.04.2018., 23:56   #120
skrgahr
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2017
Lokacija: Čakovec
Postovi: 88
model je SFDC2-600T .
da,ima stalak i kotace, ali se mogu skinuti
skrgahr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na