Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kriptovalute
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 28.07.2017., 13:51   #391
arrow
Premium
Moj komp
 
arrow's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zd
Postovi: 609
no meni je ovo iskreno bezveze jer bi ja sad kao trebao sa cex-a poslati (i platiti fee) svoj btc na exodus wallet te ga export private key koji ga zapravo prebacuje u tekstni dokument (sakrivanje btc-a) te nakon što ova "pizdarija" prođe iportat (kako?) nazad svoj btc na wallet te opet platiti fee da bi ga poslao na mjenjačnicu

isplati li se ovo uopće raditi za 0.05btc? da li su u opasnosti ako ovo gore ne napravim?

EDIT:

btw btc je 2850$ (cex.io)
arrow je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 13:56   #392
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
pa pise ti lijepo da ce podrzati split, da noobovi ne trebaju nist raditi https://blog.cex.io/news/important-n...in-split-16390
johnsmith je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.07.2017., 14:04   #393
arrow
Premium
Moj komp
 
arrow's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zd
Postovi: 609
pitao sam zato što gdje god pratim ljudi pišu da povučem svoj btc na pc
arrow je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 14:09   #394
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
to mozda onima koji imaju 10tke btc-a, nama koji imamo taj kikiriki nema smisla raditi, vise ces na fee potrositi nego sto ces bcc dobiti
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 14:10   #395
arrow
Premium
Moj komp
 
arrow's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zd
Postovi: 609
hvala
arrow je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 15:27   #396
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Povlačiti treba ako ti exchange ili wallet ili gdje čuvaš neće podržati split, jer to znači nema "free" BCC for you. Zato se sad javljaju exchangei ljudima kad ce blokirati BTC i koji ce podrzati fork a koji nece.
johnsmith je online   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 15:36   #397
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Kak mislis free BCC?

Pa neces imati i jedno i drugo u istoj vrijednosti?

koliko sma ja skuzio ovi koji podrzavaju ce ti omoguciti da prebacis svoj BTC u BCC. A ovi koji ne podrzavaju ce ti omoguciti da drzis samo BTC. E sad ako svi ljudi odluce otici u BCC, a ti nemozes onda znaci da si popusio svu lovu jer ce BTC postat bezvrijedan.

Pazi se onih koji ce sve prebaciti u BCC, jer ako BCC postane bezvrijedan onda opet gubis.

Jel tako?

A moguce je da se sve prepolovi, sto bi znacilo da ce se cijena BTCa od 3000$ prepoloviti pa ces imati 1500 BCC i 1500 BTC, e sad ako ti imas samo jedne onda si popusio 50%.

zato ja idem u FIAT, pa dok se oni dogovore lako ja kupim BTC i po 3000$, a jos lakse i po 1500$
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 15:46   #398
MasterG
Registered User
 
MasterG's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2012
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8
Jel netko zna dal blockchain wallet podrzava split?
Nemogu nigdje nac informaciju.
Koliko sam ja shvatio trebao bi dobit istu kolicinu BCC free koliko imas i BTC-a


Sent from my iPhone using Tapatalk
MasterG je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 15:47   #399
Uzi84
Registered User
 
Datum registracije: Jul 2017
Lokacija: Vinkovci
Postovi: 170
Ako dodje do BCCa, neces birati neg ces dobiti jedan BCC za svaki BTC. Imat ces po jedan od svakog
Uzi84 je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 15:48   #400
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
OMG. Hard fork. Dogodilo se s ETH-om. Imo si 1 ETH dobio si 1 ETC. Povijest se ponavlja, u glavnoj ulozi BTC. Znaci imas 1BTC dobis 1BCC "free". NE BIRAS, nego imas 1BTC i 1BCC (il koji simbol ce dobit)

Citiraj:
So, if and when Bitcoin Cash splits off, users would have bitcoin on both blockchains.
Zato i neki poceli kupovat BTC da istovare BCC dok se pojavi, a ima i brijača koji tvrde da je BCC već uračunat u cijenu (400-500usd jer neka japanska il čija burza već dala ekipi trgovat pred neki dan kao test lol) kaj bi značilo da ide BTC -500usd prvog osmog. Znači ak fakat krene cijena od 400usd, to je free money i ide to u pod kak izgleda
johnsmith je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.07.2017., 16:52   #401
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Aha... Thanks johnSmith sad je jasnije. OJOJOJ. pa onda treba nakupovat taj BTC, ali kako cemo ga navrijeme istovarit?

Nesto slicno je prodala nasa vlada sa dionicama INE ako se sjevate. Napumpala cijenu prije engo su izasle na trziste i oni koji su ih brzo utopili su profitirali, ostali jadnici i stoka sitnog zuba nahebala.

Zato kako cemo biti sigurni, i sto ovaj coinbase onda prica da nece dozvoliti BCC.

Znaci ako imas kod njih BTC onda neces dobiti BCC?
bjezite od njih cim prije.
Kako je s Krakenom?
I sto je sa personal walletima?

EDIT:
Mnoge burze ce biti zatvorene 1.8, a mozda i do daljnjega, vjerojatno da samo one otvorene mogu istovarit ovo. A vjerojatno se i bolje da ce ljudi istovarit BCC odmah cim ga dobiju... Pa neznam cemu ga onda stvaraju... jel vi koji ste pratili ETH, mozete reci sto se desilo s cijenom ETH-a?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 16:55   #402
vacs
Premium
Moj komp
 
vacs's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: RH
Postovi: 1,578
Citiraj:
Autor dada-as Pregled postova
Kak mislis free BCC?

Pa neces imati i jedno i drugo u istoj vrijednosti?
kod mene si izgubio cijeli kredibilitet, laprdas iz teme u temu (srecom se bar drzis teme) i stalno sve znas i onda na kraju bubnes takve bisere

nece nitko nikud otici, ljudi gomilaju sad btc da dobiju sto vise bcc, kad bcc krene na burze dumpat ce ga i onda imati jos vise btc sa kojim ce se vratiti nazad u alt markete

valjda si shvatio fork doslovno pa mislis da ce 1btc nakon 1.8. biti 0.5btc i 0.5bcc..nece, tko ima 1btc dobit ce 1bcc free i onda ce na walettu imati obe valute, btc koji vrijedi koliko vrijedi i bcc koji nece nista vrijedti jer neces imati kome prodati kad svi krenu dumpati

burze koje su rekle da ce podrzavati bcc ce samo otvoriti wallet i market kod sebe, one koje su rekle da nisu kod njih nece moci dobiti ni prodati bcc..znaci ako imas dovoljno btc-a da mislis da ces se obogatiti sa bcc prebaci sve na bittrex ili bitstamp
vacs je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 17:11   #403
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Dada-as ajde se mrvu ohladi. Stalno pilis s nekim predikcijama i sad jos dezinformiras ljude. Citaj samo, tako ces saznati o cemu se radi.
Fork znaci da ako si imao 31.7. 5 BTC-a, dan kasnije ces imati 5BTC + 5BCC. Oba novcica, ne jedan ili drugi.
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 17:19   #404
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Malo krivo tumačite to dobit će te BCC...

Ako se desi split... pojaviti će se dva paralelna BTC blockchain-a.

E sad... ako imaš adresu i na njoj imaš 10BTC... U slučaju splita, količine koina na blockchainu se ne mijenjaju... dakle imati će te 10koina na chainu od BTC-a i 10 koina na chainu od BCC-a.

To je jednostavni dio... e sad ono gdje je problem..

problem nastaje ako odlučite tih 10koina nekome poslati... budući da su to ustvari isti chain-ovi... odnosno da vi imate istu adresu i isti ključ za oba iznosa... kad nekome uplatiite 10BTC-a, paralelno ćete poslati i 10BCC-a

To je bio jedan od glavnih problema i kod Etera...

A ovi seronje koji kao ne podržavaju BCC... oni će ga u stvari zadržati za sebe. Jer imaju private key za adresu na kojoj su svi koini.
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 17:33   #405
johnsmith
Premium
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: vž
Postovi: 1,245
Mene isto zanima kak ce se sve skupa odigrat. Nekako mi ne djeluje da ekipa ide jače u BTC zbog splita jer volume se kreće unutar prosjeka cca 1-2bil usd/24h. Ok, vidi se peak izmedju 20-22.07. al to je kolko se sjećam zbog vijesti da će segwit proć. Praktički ko se onda trpo se trpo po skoro istim cijenama ko danas 2500-2700usd.
Zanimljiva mi ova priča što sam čito da je cijena splita uračunata i da se očekuje kao pad BTC-a. Nisam provjerio kak je to prošlo kod ETH, pa možda lupetam.
I onda ima druga priča da kak minere boli uho za BCC te zato dolazi do hardforka (zbog nedostatka podrške većine), svi koji holdaju BTC će dobit free coine koje "nisu niti htjeli", te ih mogu zabit u pod, istovarit i ko što dečki pričaju pojačat pozicije u drugim coinima.
johnsmith je online   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 17:55   #406
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Pa naravno da laprdam kad neznam. I tko je rekao da ja sve znam. Jedinona temelju cega vrsim predikcije su tehnicke analize. ostalo citam, ucim i pokusavam se najbolje pripremiti za ovo sto dolazi.

Da ja nisam laprdao vi nebi ovo napisali, a ja nebi naucio, a kladims e da ima ovih koji samo citaju barem u velikom broju koji ce to procitati, zato hvala u na informacijama u moje ime, a vjerujem i u ime ovih koji samo citaju.

Ispostavlja se onda da je BCC free money, onda bi to i bio razlog zasto sad svi ulaze u BTC. Jer ako imas BTC onda imas i toliko BCC. E sad dali ces ti taj BCC moci prodat odmah i koja ce mu biti vrijednost?

EDIT:
Dali ce on uopce biti na trzistu od prve?
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 17:55   #407
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,973
A split se događa zbog nekih sigurnosnih propusta u BTC-u ?
Neo-ST je offline   Reply With Quote
Staro 28.07.2017., 18:05   #408
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
sto ne bi onda solucija bila da se sa stare adrese gdje su oba coina prebaci na dvije nove adrese koje su generirane na forkanim chainovima i nemaju vise veze jedni s drugim?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 29.07.2017., 13:38   #409
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Prije engo idemo gore moramo malo dole.

Pa eto do kud cemo sad past:
1. 2300 Eura
2. 2264
3. 2228

Moj glas ide 2228, onda bi nams e pruzila jako lijepa prilika za zaradu. Samo se malo bojim da bi prvi august mogao doci prije toga.
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2017., 13:59   #410
bloodthorn
Crypto currency
Moj komp
 
bloodthorn's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2008
Lokacija: Dubrovnik
Postovi: 525

Službeno se možemo pozdraviti od naše love s BTC-e... Osobno izgubio 32500$ a ima onih koji su imali puno više... Prestrašno
__________________
---


bloodthorn je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2017., 14:01   #411
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor vorda22 Pregled postova
sto ne bi onda solucija bila da se sa stare adrese gdje su oba coina prebaci na dvije nove adrese koje su generirane na forkanim chainovima i nemaju vise veze jedni s drugim?

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
Nije tako jednostavno... ne možeš poslati koine sa jedne adrese, bez da se oni automatski ne pošalju i sa te iste adrese na drugom blockchain-u

Ne znam kako će to riješiti... Ni sa ETH nije bilo baš skroz jednostavno...
RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2017., 14:05   #412
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor RimtuTiTuki Pregled postova
Nije tako jednostavno... ne možeš poslati koine sa jedne adrese, bez da se oni automatski ne pošalju i sa te iste adrese na drugom blockchain-u

Ne znam kako će to riješiti... Ni sa ETH nije bilo baš skroz jednostavno...
aha, ma ko sisa onda btcc, nek stoji, tak i tak cu dobit samo par komada samonda btc ne potone ispod 2200-2000usd, onda ce prema gore

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 29.07.2017., 14:16   #413
dada-as
Bot Maker
Moj komp
 
dada-as's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: medjimurje, mala subotica
Postovi: 2,726
Citiraj:
Autor bloodthorn Pregled postova
Službeno se možemo pozdraviti od naše love s BTC-e... Osobno izgubio 32500$ a ima onih koji su imali puno više... Prestrašno
Strasno, sjecam se e-golda kad se to dogodilo. I bilo je kao da ce government isplatiti svima novce, a ja nisam dobio nsita. A natezanja su trajala 5 godina.

Tako ce proci i s ovim. znade FBI kako doci do bespaltnog novca, jer sto ce se dogoditi sa tim novcem koji su oni sad zaplijenili. Nisi ti ili ja kriv sto je vlasnik kriminalac, neka njega ganjaju, a tebi nek vrate tvoj novac, naravno to im nije u cilju jer njih taj kriminalac ne muci, njih zanima samo $$$$$$$
__________________
dada-as je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2017., 14:35   #414
Colop
Premium
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Split
Postovi: 954
Citiraj:
Autor bloodthorn Pregled postova

Službeno se možemo pozdraviti od naše love s BTC-e... Osobno izgubio 32500$ a ima onih koji su imali puno više... Prestrašno
Uh jebate to je prestrašno.
Ja imam par tisuća na krakenu, i čim se vratim aa godišnjeg idem to nekako povući.
Colop je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2017., 16:21   #415
RimtuTiTuki
Premium
Moj komp
 
RimtuTiTuki's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,514
Citiraj:
Autor bloodthorn Pregled postova

Službeno se možemo pozdraviti od naše love s BTC-e... Osobno izgubio 32500$ a ima onih koji su imali puno više... Prestrašno
Ufff... nadam se da ćeš uspjeti vratit nešto od toga!

RimtuTiTuki je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2017., 16:32   #416
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Holy shit, ja još nemam namajnan jedan cijeli ETH, a podivljao bih da nestane. Ne mogu ni zamisliti što bi bilo u tvom slučaju...

Nadam se da će se neko riješenje postići...
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2017., 17:25   #417
vorda22
Guest
 
Postovi: n/a
jebeni btc-e. djelovao mi je najsigurniji nakon bitstampa...

Sent from my MHA-L29 using Tapatalk
  Reply With Quote
Staro 29.07.2017., 19:55   #418
Matth€w
Premium
Moj komp
 
Matth€w's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: NaN
Postovi: 3,438
Citiraj:
Autor bloodthorn Pregled postova

Službeno se možemo pozdraviti od naše love s BTC-e... Osobno izgubio 32500$ a ima onih koji su imali puno više... Prestrašno
Uh... Katastrofa. Ja nisam ni približno toliko izgubio, ali da boli, boli.

Upravo je netko poslao 0.0001ETH s BTC-e ETH walleta.

https://etherscan.io/address/0x91337...e88ccb7796663d

Živo me zanima što se događa. Možda uzmu neku novu domenu i podignu backup. Koliko sam čitao po ruskim forumima, izgleda da se FBI nije domogao databasea.

Njihova alternativna domena btc-e.nz je još uvijek "živa".
Matth€w je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2017., 19:56   #419
2slow
Premium
 
Datum registracije: Jun 2017
Lokacija: Zagreb
Postovi: 174
Citiraj:
Autor bloodthorn Pregled postova

Službeno se možemo pozdraviti od naše love s BTC-e... Osobno izgubio 32500$ a ima onih koji su imali puno više... Prestrašno
Uh! Nadam se da ipak nije sve propalo... A ako je da možeš bez toga...
2slow je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2017., 20:10   #420
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Toliko love drzite na mjenjacnicama??? Pa zasto??
FRipper je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na