Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 30.08.2006., 09:14   #1
atha
Moderator
Moj komp
 
atha's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 8,918
Koji laptop imate + par rijeci o njemu

Ajde da malo ozivimo ovaj podforum, a jos i ostali korisnici vide sto se koristi.

Dakle napisite model, par rijeci o njemu, specifikacije, koliko vas sluzi te preporucate li ga drugima.
Ovime bi dobili i malu bazu, i mozda pomogli nekome pri odabiru.

Nastojte ime modela napisati odmah na pocetku posta i istaknite da se odmah vidi - biti ce preglednije.

Npr. ovako

HP nx6325

Specifikacije:
xxx
xxx

Opis, misljenje, preporuka, +/- :
xxx
xxx

Slijedite Bran-ov primjer, odlicno napisano.
__________________
___________
HTPC: Intel Core2Duo E8500 × ATI Sapphire HD4670 HDMI × 2x 1GB DDR2 × Samsung 160GB ×
Lenovo Key+Mouse
× Philips 49PFS5501 LED TV × Technics SA-EH780 5.1 × Windows 10
Laptop1: Lenovo x100e w/Windows 10

Zadnje izmijenjeno od: atha. 30.08.2006. u 10:34.
atha je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2006., 10:40   #2
Bran
nemam kaj napisati
 
Bran's Avatar
 
Datum registracije: May 2003
Lokacija: Međimurje
Postovi: 1,300
Asus A3500N

Specifikacije:
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz (2 MB L2 cache, 400 MHz front side bus)
Intel Extreme 2 (8-64 MB) shared
15"(1024x768)
4X +/- DVD-RW Pioneer DVR-K14AS
HDD 60GB Hitachi 4200 rpm, 8 MB cache
DDR 512MB (2x256, DDR 333)
Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394
4xUSB2.0
0.35 million pixela integrirana video camera

Slika:



Opis, mišljenje, preporuka, +/- :

Laptop je kupljen pred dvije godine (za mjesec dana). Spada u kategoriju poslovnih modela (barem to tako Asus kategorizira, serija A3). Što se tiče brzine i kvalitete vrlo sam zadovoljan njime. U ono (10 mjesec 2004.) vijeme je bio jedan od najboljih modela koji su se mogli kupiti na našem tržištu po cijeni od gotovo 11000 kn.
Usko grlo mu je grafička koja jednostavno nije dobra za novije igre. One tipa COD i DOD još rade, ali na nešto smanjenoj rezoluciji (800x600). Pošto igram jednom mjesečno kad se s društvom okupim to mi nije nikakav problem. Za sve ostale poslove je sasvim ok. Plastika je vrlo kvalitetna i do sada se nije ništa rasklimalo. Ne mogu se požaliti ni na monitor. Kvaliteta slike je vrlo dobra. Jedino je maksimalna rezolucija 1024x768. Kome ne treba više onda je dobro. Da i mogu u Windowsima ne bih imao veću rezoluciju. Sve je kako je bilo i prvog dana. Dobro ima par malih ogrebotina na kučištu (zaradio na feštama ) ali se niti ne vide osim ako ih ne gledamo pod posebnim kutom. Nema Bluetooth, ima Infrared, čitač kartica (MMC, SD, MS) što je vrlo praktično ako nemamo pri ruci kabel od recimo fotoaparata. Postoji mala kamerica koja je namijenja za video konferencije. Njome se može slikati i snimati bez nekakvog posebnog softvera. Također se može slušati glazbeni CD bez da se upali. Postoji par tipki (Play, Pause, Stop, Next, Previous) s kojima se može upravljati pjesmama na CD-u. Kad je upaljen te tipke koriste u DVD playeru kad gledamo film. Od cijelog laptopa Asusova je samo matična i wireless kartica i kućište vjerojatno. Monitor je Toshibin, disk je Hitachijev (4200 rpm), tipkovnica IBM-ova, DVD snimač Pionerrov (4X). Također postoji program koji ima 8 stupnjeva rada laptopa i time se štedi baterija. Baterija na najbržem načinu rada drži oko 3 sata i 45 minuta. Kad je bio novi bilo je to 15-tam minuta duže. Na najštedljivijem drži nešto više od 5 sati. Ako treba za neku prezentaciju i sl. sitnice onda se može i to koristiti. Dobio sam puno korisnog softvera i Windowse XP Home. Sve u svemu nisam požalio što sam odabrao Asusa premda ju u igri bio još i HP gotovo istih karakteristika. Vjerujem da ne bih pogriješio niti s tim HP-om. Ako ne treba za igre onda je ovo jedan od najboljih modela koji su se mogli kupiti u svoje vrijeme. Ako ću kad kupovati novi latop vjerujem da ću opet nabaviti neki model iz Asusove ponude, naravno, ako budem u mogućnosti.
Evo ako se sjetim još čega dopisat ću.

EDIT: Težina laptopa je 2.75 kg (nisam vagao ali tako piše). Znači nije težak ali ima ih i lakših. Kad ga stavim u torbu s adapterom, mišom i još nekim sitnicama sigurno ima preko 5 kg. Torba ima klasičnu ručku, a ima i da se može staviti na jedno rame. Ako malo duže nosite laptop (15 minuta do faksa) osjećate da vas rame malo boli. Pogotovo ako se to ponavlja gotovo svaki dan i ako zabacite koju knjigu dvije u torbu. Također nema problema sa zagrijavanjem. Sve u granicama normale. Laptop vrlo tiho radi i samo ponekad se uključi ventilator koji se malo vrti i to je to. Također sam dizajn je vrlo dobar. Nije nešto kičavo nego ono klasično. Tamnosiva i crna boja i to je to. Ništa posebno ali oku ugodno. Što se tiče zvučnika nisu ništa posebno. Tek toliko da se nešto čuje. Kao i većinom na svima laptopima. Laptop je doma spojen na liniju pa mi to nije važno.
Evo i izvještaj za cjepidlake koje zanima svaka sitnica.
http://rapidshare.de/files/31540938/asus.htm.html

Ocjena: 9 / 10

Obrazloženje ocjene: Slaba grafička kartica i mala rezolucija monitora. Možemo zaboraviti na igre. Za obične korisnike i malo programiranja, uredske poslove i sl. je sasvim super. Za to ga i ja koristim tako da se ne mogu žaliti. Kad bi mi igre bile važnije na tom laptopu dobio bi ocjenu 5-6. Sigurno ne više.
__________________
ASUS A3500N Centrino 725 1.6GHz, 15"(1024x768), 4X +/- DVD-RW, HDD 60GB, DDR 512MB, Li, Fax/Mod, LAN, IEEE1394, 4xUSB2.0, 0.35 millijuna pixela integrirana video camera






Zadnje izmijenjeno od: Bran. 25.10.2006. u 13:38.
Bran je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 30.08.2006., 11:29   #3
mat
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Feb 2006
Lokacija: zg
Postovi: 2,105
HP nx6110




Specifikacije

Intel Celeron 1,4 gHz
512 mB DDR
15'' TFT
40gb HDD
8x DVD+/-RW
2*USB 1.1
VGA izlaz
trajanje baterije: 2-4h (cca 80min gledanja filma na DVD-u)


Dojmovi

Koristim ga preko godinu dana već i ja sam super zadovoljan. Prije svega izgledom. Kada vam netko kaže riječ laptop, zamislite ovog HP-a. Baš je pravi laptop, bojom, oblikom, izgledom. Bez ikakvih črnčkarija po sebi, 150 različitih boja i sličnih marketinških kretenarija...
Čvrst (uljeva povjerenje) i ne ne nešto zasebito lagan, mogao bi i biti brži. Dugo govorim da ću skupit 300kn i staviti još 512 DDR-a, ali eto još dan danas nisam.
Celeron sa svoje strane obavlja posao kako spada i nije niti jednom do sada zakazao. Lijepo vrti svojih 1,4 sto je za potrebe laptopa, i sasvim dovoljno. Misljenja sam da laptop sluzi za situacije kada smo udaljeni od kuce, kao jedan malo napredniji scientific calculator. Nista vise. A za to su specifikacije ovog laptopa, barem meni, oduvijek bile i više nego dovoljne.
Moja zamjerka je ta sto nema integriran, ni Bluetooth, ni IrDU, ni WLAN. Za jedan laptop je u danasnjem svijetu nesto od toga postalo neophodno. No zato PCMCIA i Bluetooth dongle su uvijek u pripravnosti pa je za koju stoticu više, i taj problem riješen.

Ocjena: 7,5/10
mat je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2006., 11:38   #4
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
HP nx6125



Spec:
AMD Turion ML-32 procesor (1.8 GHz, 512 kb L2 cache)
ATi Xpress 200 chipset (integrirana Radeon X300 grafa)
512 Mb Hyundai 333 MHz RAM
Fujitsu 80 Gb hard. 5200 0/min, 8 Mb cache
Matashita DL DVD/RW prža
čitač otiska prsta
Bluetooth
802.11a/b/g WiFi
čitač kartica:SD, MS/Pro, MMC, SM, XD
15" 1024*768


Osobni doživljaj
Laptop nije baš namijenjen igranju, premda se može zaigrati NFS Most Wanted u niskoj rezoluciji (640*480) čak i sa malo AA, LFS i naravno nekakve strategije ili manageri poput Simy City 4 ili Rome Total War. Kao što se može pretpostaviti, samom laptopu usko grlo predstavljaju grafička kartica i memorija relativnog malog kapaciteta ali i frekvencije.
Vremena učitavanja su malo duža zbog 5200 o/min diska, što će možda smetati korisnicima koji su naviknuli na brze diskove, pogotovo na Raptore.
Igrati se može na ovom laptopu,ali to nije njegova primarna namjena i nemojte očekivati čuda.

Poprilično je dobar za tipkanje,zbog kvalitetnih tipki koje su relativno kratkog hoda i samog kućišta koje je blago nagnuto.
Touchpad nisam previše isprobavao, rađe sam koristio miš jer nisam naviknut na touchpad. Touchpad funkcionira kao i pravi miš, na njemu možete raditi duple klikove "klikanjem" na njega i naravno emulira kotačić.

Procesor se grije poprilično, jer je defaultni napon od 1.5V i zato preporučam korištenje CrystalCPUID-a i smanjenje napona na 1.1V. Kada je procesoru smanjen napon, zagrijavanje je poprilično nisko, čak i za laptop.
Raditi na njemu je brzo i ugodno (mislim na "obične" aplikacije, tipa Office i drugih jednostavnijih) i osjećam kako je procesor brži od mog P4 u stolnom računalu,naravno uzevši u obzir kako procesor barata sa 512 Mb 333 MHz meme u SC-u.
Naravno, može se i overclockirati, što ne preporučam,ali se može
Maksimalni tak do kojeg sam došao je 2300 MHz na 1.475V, memorija je predstavljala kočnicu za dalje.

Zvuk na njemu je poprilično dobar,tako da se možete opuštati uz nekakvu glazbu a da vam zvuk nije katastrofalan (preko slušalica). Situacija nije toliko bajna kada se sluša preko zvučnika od laptopa, no nije ni tako strašno...

A sada buka:disk tiho krči tijekom rada (čitanja/zapisivanja) i čujete strujanje zraka ventilatora procesora. Buka nije strašna i može se podnjeti jer nisu iritantni zvukovi.

Monitoru nije vidljivi kut jača strana, no nakon što ga malo podesite,slika i boje će biti dobri.

Na bateriji laptop može držati poprilično dugo, preko 2 sata i 15 minuta sa slušanjem glazbe u Winampu (nisam isprobao krajni limit baterije) sa frekvencijom procesora od 800 MHz i naponom od 0.9V.

hladna katoda:
+ povoljan, spada u kategoriju Best Buy modela
+ jak procesor i nisko zagrijavanje na 1.1V
+ kvaliteta izrade
+ dobar omjer uloženog i dobivenog

hladna kaša:
- slaba grafika
- malo memorije

Sve u svemu, jako sam zadovoljan, pogotovo uzevši u obzir da je bio plaćen cca. 6600 kn prije dva mjeseca i mislim da je i više nego dobar za te novce : goood :

9/10
__________________


CPU: AMD Opteron 3365 cooled by LC-CC-120
MBO: MSI 760GM-E51 FX
RAM: 4 x 8 GB G.Skill Ripjaws DDR3 PC-12800
VGA: Nvidia Quadro K600
SSD: Crucial BX500 1TB
HDD: Seagate Barracuda Guardian 2 TB
PSU: Silverstone Strider Essential 600W

Zadnje izmijenjeno od: Swarm dude. 30.08.2006. u 11:59.
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 30.08.2006., 13:12   #5
beetleman
editor in chief
Moj komp
 
beetleman's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 151
HP nw8240




Specifikacije:
Intel® Pentium® M Processor 760,2.0 GHz, 2-MB L2 cache, 533-MHz front side bus,
1024 MB DDR II RAM
ATI Mobility Fire GL V5000 graphics controller with 128 MB of video memory discrete PCI express
DVD+/-RW Drive
60GB 7200 rpm Hard Drive
Wireless support: Intel Pro 2200 BG/2915 ABG/ Broadcom 802.11 b/g WLAN
Boradcom 802.11 a/b/g WLAN with Cisco support, Bluetooth
56k modem/ NetXtreme Gigabit 10/100/1000 NIC PCI Express Ethernet Controller
3x USB 2.0/ VGA/ audio in/out power/RJ-11 /RJ-45 / S-Video TV out/ serial 1394 /Fast IR

Security:
HP Protect Tools, HP Drive Lock, HP TMP Embedded Security Module.

Screen:
15.4 WSXGA + wide viewing angle 1920x1200

ISV certifikati:

MCAD: Autodesk Autocad 2005,Dassault Catia V5, I-DEAS, Adobe.......
GISS:ESRI ArcGIS 8.3, 9.0
DCC: Alias Studiom, Alias Maya....

Sound: HP Premiere Sound

Tezina: 2.8kg

Opis, misljenja, preporuke, +/-:

eto sto reci.. zadovoljan sam s laptopom, nemam nikakvih zamijerki, nije toliko ni velik za svakodnevno nosenje a dovoljno je jak za bilo kakav ozbiljan rad. Vecinom mi sluzi kod kuce kao kucno racunalo. Preformanse su mu zbilja savrsene, vrti Oblivion bez problema, vrti Catiu bez problema, sto god se pozeli. Uz njega sam uzeo i opcionalnu travel bateriju, tako da na duljim putovanjima mogu gledati DVD-ove, izvrsno radi.

Po meni je to apsolutna preporuka za developere, arhitekte, gradjevinare, strojare, i sve kojima je potrebna velika snaga grafike i procesora za zahtjevne aplikacije, takodjer i za gamere i sve one kojima je dojadio veliki desktop kod kuce, dostojna zamijena plus prednost sto se moze nositi bilo gdje.. Lan party-i itd..

Nisam mu nasao nikakvu zamijerku, zak ni tih cca 3kg nije toliko tesko da se ne moze nositi. Dobar ruksak (HP ih prozvodi) i uopce se ne osjeti.

Ocijena: 9/10

Drugi prijenosnik:

HP tc1100




Intel Pentium M 1.0 Ghz
1 Gb DDR RAM
SMART Hard Drive 60 GB (5400)
SD slot
10.4 XGA TFT hard tempered glass covering
NVIDIA Geforce 4 GO 420 32MB AGP 4x
WLan 802.11 a/b/g+ bluetooth
1.4 kg

Opis,misljenja, preporuka, +/-:

Ovo je moja preporuka svima koji vole pravu mobilnost, cesto ga koristim kao zamijenu za biljeznicu, nosim ga na sastanke.

Ne moze se pohvaliti jakom hardwerskom snagom no za to nije ni napravljen, za citanje i slanje maila, pisanje tekstova, gledanje divx-ova , slusanje glazbe i igranje starijih igara je kao stvoren.

Minus je jedino autonomija od samo 3-4 sata.

Ocijena: 8/10
__________________
---
Lenovo Y510p with dual NVIDIA GeForce GT755M

beetleman je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2006., 14:11   #6
Arthas
Premium
Moj komp
 
Arthas's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 374
HP Compaq nx6125

Specifikacije:
Mobile AMD Sempron 3100+ @ 1.8GHz (256 kB L2 cache)
HP 308B powered by 6-cell high capacity Lithium-Ion
Kingmax 1GB DDR333 & Hyundai 256MB DDR333
ATI Radeon Xpress 200M (RS480M)
Samsung MP0804H 80GB ATA100
Matshita UJ-840D DVD-/+RW DL
Conexant Cx20468 @ ATI SB400 - AC'97

čitač otiska prsta
802.11a/b/g WiFi

Gb LAN
čitač kartica:SD, MS/Pro, MMC, SM, XD
15" XGA


Opis, misljenje, preporuka, +/- :
Eto, sta da kazem o ovom prijenosniku osim da je za omjer ulozeno/dobiveno odlican! Pravi poslovni laptop sa kojime mozete raditi i neke druge stvari tipa igrati igre, internet, filmovi, muzika.... Ako se mene pita mislim da se vise i ne treba ocekivati niti zeljeti od pravog poslovnog laptopa. Malo ranije je "Swarm dude" opisao isti/slican laptop ovom mojem i mislim da ja tu nemam sta puno za dodati.
Touchpad sam dosta koristio na terenu i mogu reci da stvarno odlicno radi i sluzi svrsi, a pogotovo mi se svidja sto ima napravljenu zamjenu za scroll sa njegove desne strane, koji isto tako dobro funkcionira.
Posto ja nisam extremno osjetljiv na te zvukove, meni je prakticki necujan. Mislim, cuje se vent od hladjenja malo kad radi punom parom ali to nikome ne bi trebalo smetati. Disk jos nisam uopce cuo niti kod defragmentiranja i ne grije se nesto previse, ali sam primjetio da se sa donje strane jako osjeti toplina kod poklopca za memoriju sto ce reci se ista grije jako (zimi ce to jako dobro doci hehe )
Ekran je dobar ali naspram ovog samsunga na stolu je khm, los(iji) ali sluzi svrsi. Kut gledanja je naravno slab ali to ne smeta kad se dobro podesi.
Grafika ima izlaz za TV i analogni monitor sto je super (pogotovo prilikom gledanja filmova na TV-u).
Brzo se puni, ali isto tako i prazni ako ga se optereti na duze vrijeme. Inace max sto sam radio na bateriji je skoro 3h (malo cad, word, mp3 i nekih 15-20 min igre)
Zvuk je solidan za manja drustva ali za neke vece pijanke ipak trebaju externi zvucnici, isprobano
Kuciste je solidno izradjeno s obzirom da je od plastike, a sto se tice prenosivosti mislim da cu nabaviti ruksak a ne onu torbu za preko ramena jer ipak tih cca 3kg i nije tako malo za vucarati okolo cijeli dan...

I na kraju moram reci da sam jako zadovoljan laptopom i premisljanja oko prodaje sad su samo proslost Kupljen je prije cca mjesec-dva za 5800kn sto je mislim sasvim dobra cijena za taj model.

Naravno, moja preporuka bi bila nx6325 koji je nasljednik ovog sto ce reci i napredniji...

Ocijena: 8.5/10
__________________
1) P4 Prescott 3.0 on Abit IC-7 MAX3 with 2GB DDR400 ST
2) P4 Northwood 2.6 on PX865PEC Pro v2.0 with 1GB DDR400
3) HP Compaq nx6125 with 1256MB DDR333
4) AMD Athlon 950Mhz on MSI K7T Turbo2 with 768MB SDRAM
5) PIII 600E on Procomp BVC2B with 384MB PC100 Win98
6) PIII Celeron 1300 on Asus TUEP2-M with 384MB PC100 Linux
Arthas je offline   Reply With Quote
Staro 31.08.2006., 14:50   #7
kw1
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: mountain M
Postovi: 34
Fujitsu Siemens AMILO D 1840

Specifikacije:
General
System Type Notebook
Built-in Devices Stereo speakers
Width 35.8 cm
Depth 26.9 cm
Height 3.6 cm

Processor
Processor Intel Pentium 4 3.2 GHz
Data Bus Speed 800 MHz
Features Hyper-Threading Technology
Chipset Type SiS648FX
Cache Memory
Type L2 Cache
Installed Size 512 KB
RAM
Installed Size 1 GB/ 1 GB (max)
Technology DDR SDRAM - 266 MHz
Memory Specification Compliance PC2100
Storage Controller
Type IDE
Top of PageStorage
Hard Drive 80 GB
Optical Storage
Type DVD+RW - integrated
Read Speed 24x (CD) / 8x (DVD)
Write Speed 16x (CD) / 2.4x (DVD)
CD / DVD Rewrite Speed 8x (CD) / 2.4x (DVD)
Display
Display Type 15.4" TFT active matrix
Max Resolution 1280 x 800 ( WXGA )
Widescreen Display Yes
Video
Graphics Processor / Vendor ATI Mobility Radeon 9600 PRO
Video Memory 128 MB
Max Resolution (external) 1600 x 1200 / 24-bit (16.7 million colours)


Audio
Audio Output Sound card
Audio Codec Realtek ALC655
Compliant Standards AC '97
Audio Input Microphone
Telecom
Modem Fax / Modem
Max Transfer Rate 56 Kbps
Protocols & Specifications ITU V.90
Networking
Networking Network adapter
Data Link Protocol Ethernet, Fast Ethernet
Expansion / Connectivity
Expansion Slots Total (Free) 2 ( 0 ) x memory
1 ( 1 ) x SD Memory Card
1 ( 1 ) x Memory Stick
1 ( 1 ) x CardBus - type I/II
Interfaces
Miscellaneous
Features Locking device keyhole
Compliant Standards ACPI 2.0, CE, EPA Energy Star
Power
Power Device External
Voltage Required AC 120/230 V ( 50/60 Hz )
Power Provided 160 Watt
Battery
Technology Lithium Ion
Installed Qty 1
Capacity 4400 mAh
Run Time (Up To) 2.5 hour(s)
Environmental Parameters
Min Operating Temperature 5 °C
Max Operating Temperature 35 °C
Humidity Range Operating 10 - 90%
Opis, misljenje, preporuka, +/- :

do sada evo vec tri godine radi neprestano
kupio hladilo u biti Coolpad s dva ventilatora na 3000RPM
malo se vise grije
promjenio jedan disk pod garancijom jer sam ga satrao s pustim instalacijama sto win sto suse
zvuk je malo losije kvalitete(kartica)
video izvaredan -- upravo vrti Oblivion
uglavnom dobar ali i ne pravi prijenosnik
vise zamjena za desktop nego prijenosnik
nema bas nesto ludu bateriju ali izdrzi nekih sat i pol
uzimajuci u obzir kolko je star dao bi mu destetku za ocijenu ali eto ....

Ocijena: 8/10
kw1 je offline   Reply With Quote
Staro 05.09.2006., 10:26   #8
maus
Registered User
 
maus's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2006
Lokacija: Čakovec
Postovi: 10
ACER ASPIRE 5670



Intel Core Duo T2250 1,73 GHz, 533 MHz FSB, 2 MB L2 Cache
15,4'' WXGA CrystalBrite LCD (16 ms)
Ati Mobility Radeon X1600 up to 512 MB HyperMemory
120 GB SATA HDD
Slot-load DVD-Super Multi double layer/DVD+-RW
1 GB DDR
802.11a/b/g wireless LAN
Bluetooth 2.0+EDR, IrDA
1.3 Mega px kamera
Baterija ~ 2 sata
Čitač 5-in-1
Firewire, 4 USB, S-video, DVI,

1200.00 € AUSTRIA - MEDIA MARKT

Laptop je zwijeeer nemam što za napisati,
radim filmove na njemu, dobar za igre,
ocjena 10/10:clap:
maus je offline   Reply With Quote
Staro 07.09.2006., 03:40   #9
nexus-6
Pero_Snajper
 
nexus-6's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Rijeka
Postovi: 647
DELL Inspiron E1505



Specifikacije:

Intel Core Solo (Yonah) T1350, 1.86 GHz
15.4" widescreen (1280x800) + TrueLife
DVD+/-RW, 8X, Toshiba Samsung ST
60GB 5400 Hitachi
RAM 1 GB DDR2 533
Modem, WLAN, LAN
Card reader: SD, MS/Pro, MMC, XD
ExpressCard, USB 2.0 x 4, FireWire
Windows XP Home

Osobni dojam:

Konacno je stigao i moj lap. Nakon 3 dana druzenja s istim, mogu izraziti samo odusevljenje, sto sam se i nadao, s obzirom da sam ga narucio direktno od Dell-a uz vlastiti odabir komponenata.
Sto se performansi cijeloga sustava tice izrazito sam zadovoljan, pa je cak i Hitachi sa svojih 5400 o/m sasvim dovoljan za ugodan rad, a tu je i gigabajt rama. O procu ne treba puno govoriti. Rezultat od 33s u super pi-u 1M, govori dosta. A radi se o jednom od slabijih Core proceva. Za moje prohtjeve na laptopu ovo je i predobro tako da bi nadoplata za ista jace bilo cisto bacanje para. Grafa je Intelova integrusa, taman sto mi treba.
Baterija traje i traje. Sto se tice mog kratkog dosadasnjeg testiranja, na najstedljivijim postavkama i nezahtjevnim koristenjem (surf, tekst i sl.) izdurala je nekih 5 sati. I da, usput, nisam pokupio defektan eksplozivni primjerak. Takodjer niti na ekran nemam apsolutno nikakvih zamjerki (tim vise sto su mi oci kronicno razmazene buljenjem u 193p+), vrlo ugodan za oci, naravno u nekim situacijama bi se klasicni format puno bolje snasao, ali opet s druge strane, vrijedi i obrnuta prica. Refleksija, u ovom slucaju TrueLife, filtra nije uopce toliki bauk, a prednosti su stvarno vidljive (posebno mi se svidja prikaz DivX/DVD sadrzaja).
Eventualne zamjerke koje sam u ovom kratkom vremenu susreo bi dao optici koja bi mogla za nijansu tise (nis strasno, al eto da budem picajzla), americkoj tipkovnici (takodjer nis strasno, a i nis cudno, s obzirom gdje sam ga kupio) i eventualno nekompatibilnost novog ExpressCard utora sa dosadasnjim rasirenim CardBus-om (i opet, meni osobno nebitno).
Cak i dizajn cijelog tog sklopa je odlican (barem meni) i djeluje prilicno kvalitetno…I naravno sad, secer na kraju: cijela ta stvarcica, preracunato iz USD, me opalila samo 4000 i nesto sitno kuna. A sta da kazem, i vise nego zadovoljan!

Ocjena: 10/10
(na temelju omjera ulozeno/dobiveno)

EDIT:

Evo da bacim mali update nakon godinu i pol koristenja, s obzirom da sam primijetio u odredjenim preporukama kod kupovine, pljuvanja po Inspiron seriji (i slicnim neposlovnim serijama prijenosnika drugih proizvodjaca), te posto-poto forsiranje polu/poslovnjaka, jerbo svi drugi su "prenekvalitetne izrade" i kao takvi nedostojni pogleda jednog prosjecnog korisnika ovog foruma. Trebalo bi dobro razmisliti koja je uopce svrha lapa koji kupujemo. Jednostavno, takve stvari prebrzo gube na vrijednosti, pa dodavanje nekoliko somova kuna za za neku uber-izdrzljivost laptopa, koji nece biti doslovno 0/24 u pokretu, nema nikakvog smisla.
Da se vratim na temu, nakon navedenog perioda redovitog koristenja/prenasanja po ruksaku/raznoraznim torbama laptop je u istom stanju kao i prvog dana. U prijevodu, ne skripi, boja nije nigdje izlizana, tipkovnica ne klima, optika radi kao od jucer. Prema dijagnostickim alatima, unutar godinu i pol krajnji kapacitet baterije je pao na 91% (baterija je konstantno unutra, bio on spojen adapterom ili ne). Dakle, jos uvijek drzi bez problema po nekoliko sati. U medjuvremenu je dodan veci disk i 2 GB rama. Stari disk i dalje bez problema radi u HTPC-u. Sto reci, vrijedi svake kune.
__________________
Windows: AMD FX8320 @ 4.2 / GA-990XA-UD3 /16 GB DDR3 / R9 285 / Vertex 4 128 / SS-600HM / 3D Aurora
Android: Galaxy Tab S, Galaxy S3, ATV400 x 2

Zadnje izmijenjeno od: nexus-6. 09.02.2008. u 16:29.
nexus-6 je offline   Reply With Quote
Staro 17.09.2006., 11:56   #10
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
HP NW8440

U srijedu mi je došao laptop (napokon )

Model: HP Compaq NW 8440 (ES592EA)


OS: Windows XP Professional
CPU: Intel Core Duo T2500 (2.0 GHz, 2MB cachea)
GPU: ATI FireGL V5200
LCD: 15.4" WSXGA+ (1680x1050)
HDD: Seagate Momentus 7200.1 (7200 rpm) SATA
RAM: 1x1024MB DDR2 667, PC5300 Infineon (5-5-5-15 @ 667)

Dodaci:
Fingerprint reader, TPM, Bluetooth, Wireless, mikrofon, smart card & SD reader, presentation tipka, senzor osvjetljenja,

O kupovini:

Prvo sam razmatrao ovaj model i Thinkpad T60p, no kako je T60p suludo skup u nas (oko 19000kn) odustao sam jer je s PDV-om skuplji za skoro 6000kn, što je puno previse po mom mišljenju, a jedina razlika je nešto bolji display i 20gb veći disk.
Također, vidio sam T60p u HG-spotu i iako je laksi i nesto uzi od HP-a (zahvaljujući manjoj bateriji i manjem 4:3 ekranu) razočarao sam se kad sam vidio kako se uvija plastika ispred tipkovnice, te "valovitost" tipkovnice.
Zanimljivo je da mi se ova tipkovnica čini boljom nego ona na T60p (prema navodima postoje 3 verzije Thinkpad tipkovnica), ona je pretpostavljam bila Chicony (tj. najgora od 3).
Kupio sam ga u Nitela za 13300kn (oko 10900 bez poreza).


Izrada:
Iznimno je čvrsto napravljen, od kvalitetnih materijala te ima oklop od magnezijske legure ispod plastične vanjštine što se najbolje vidi ako skinem bateriju.
Dosta je lagan, po specifikacijama ima 2.7kg, ali trenutno nisam u mogućnosti provjeriti je li to točno.
Sve je dosta čvrsto sklopljeno i mogu reći da u tom pogledu ne zaostaje za T60 kojeg sam isto razmatrao.
U T60-ke me najviše razočarao dio za dlanove jer se uvija, čak i na manji pritisak, takvih stvari nema ovdje.
Šarke ekrana su vrlo čvrste, a pozadina je napravljena od krute plastike te se ne uvija na pritisak.

Portovi su jasno označeni tako da ne moram gledati sa strane gdje je što, a na stražnjem dijelu nalazi se samo priključak za napajanje.

Kad bi bio cjepidlaka jedino što bi promjenio je pozicija audio izlaza koju bih stavio s lijeve strane ili bliže gornjem dijelu (prema lcd-u) jer ovako zahvaljujuci malo većem konektoru od pojačala malo strši, ali ne smeta ako se miš malo udalji od laptopa.


Ekran:

Ekran je 15.4" widescreen omjera stranica 16:10, rezolucije 1680x1050 i vrlo je dobar za laptop ekran.
Horizontalni vidljivi kut je vrlo dobar, dok je vertikalni isto dosta solidan ako se gleda odozgo.
Naravno da je onda kut gledanja odozdo losiji (efekt negativa), no tko gleda ekran odozdo?
Laptop posjeduje senzor osvjetljenja koji se nalazi na pola puta od sredine lijevo i izgleda kao mala bijela točka.
Tako da u slučaju slabog osvijetljenja okoline smanjuje svjetlinu ekrana i obrnuto.
Rezolucija je dosta visoka, pa sam postavio dpi na 110% od normalne veličine što se pokazalo idealno.
Nisam primjetio nijedan bad pixel do sada.
Ekran nema nikakav filter ispred sebe, što mi odgovara, i mislim da ti filteri imaju smisla samo na lcd televizorima
Nema ghostinga.


Grafika:
Ovaj model dolazi s ATI FireGL karticom. To je kartica za radne stanice posebno opitmizirana za rad na CAD/CAM programima, dok je za igre isto vrlo dobra.
Farcry u 1680x1050 na high sa 2x AA i 4x AF ide u 40-50 fpsa.
Probao sam instalirati Omega drivere, ali osim lošije kvalitete slike nisam dobio ništa.
Inače kartica je u osnovi X1600, znači 12 pixel shadera, 5 vertex, taktovi 425 core, 800 memorija.


Zvučnici:

Začudo dosta su solidni, normalno ukoliko nemate visoka očekivanja, duboki tonovi su nepostojeći, a locirani su sa strane tipkovnice.
Dosta su glasni, no kvaliteteta ima opada proporcionalno glasnoći.
Iznad tipkovnice se nalaze 3 tipke: mute, te "'-" i "+" volume.
Također model posjeduje i mikrofon koji sam otkrio tek kasnije jer nigdje nije označen.


Performanse:

Do sada sam igrao Warcraft 3 i malo COD2.
War3 se loada brze nego na prijateljevom A64 na 2.4GHz i P4 Prescottu na 3.2GHz HT.

Everest daje rezultate za otprilike 50% bolje nego na A64 3200+.
Super PI 1M - 30s, s tim da je vise-manje sve na stock (na bateriji iako mislim da to nema neke velike veze).
2M - 1m15s
3DMark 2006 (1280x1024, default):


Temperatura i buka:

U sredini laptopa s donje stane nalazi se otvor za ventilator, a s lijeve strane izlaz za topli zrak.
Temperature se kreću od 45-46 do 55-56 za CPU, oko 40 matične i 35-40 stupnjeva hard diska.
Moram napomenuti da je to u neklimatiziranom prostoru na relativno visokim temperaturama zraka.
Ventilator je upaljen većinu vremena, dok mu brzina vrtnje varira ovisno o tome što se radi.
Za neko browsanje/slušanje muzike je dosta tih, dok za za vrijeme igranja naravno pojača brzina vrtnje, a s tim i buka.
No nikad ne postaje glasan ili neugodno bučan.

Preko ATI control panela se mogu određivati taktovi grafičke ovisno o izvoru napajanja.

Laptop se nikad ne ugrije toliko da postane neugodno vruć, a kad se koristi na bateriji tek je "mlak".


Tipkovnica, touchpad, trakpoint:

HP NW8440 dolazi s 3 kontrolna mehanizma:
Tipkovnica: odlična, dobar hod tipki, izvrsne tvrdoće, najbolji layout viđen do sada.
Touchpad: dobre veličine, precizan, 3 gumirana botuna, vertikalni scroll zone.
Trackpoint: Plave boje, precizan, moguće namjestiti da reagira kao lijevi klik kad ga lagano pritisnemo, možda malo premalena "gljiva" (draža mi je ona s thinkpadova), no može se zamjeniti s thinkpadovim.

Synaptics-ov softver daje mogućnost detaljnih konfiguriranja svih mogućih postavki vezanih uz touchpad/trackpoint.

Tipkovnica ima sloj mylara ispod koji bi u slučaju proljevanja tipkovnice trebao zadržati tekućinu od izlijevanja u unutrašnjost, a u BIOSU se može promjeniti pozicija Fn i ctrl-a (za one navikle na old school stil).

Zamjerka: Enter je izveden u jednom redu, je da je dovoljno velik, ali bi mi bio draži klasični enter.


Portovi:

S lijeve strane od lcd-a prema rubu se nalaze: Kensington, Ethernet (Broadcom 1 Gbit), modem (Agere Systems), S-Video, firewire, usb 2.0, SD/SC utor i PCMCIA.
Desno: serijski, 2x usb 2.0, mikrofon, audio out.
Nazad: AC priključak
Ispod: Docking station, travel battery.


Wireless:

Ovaj model sadrži intel pro/wireless adapter 3945 802.11a/b/g i Bluetooth modul.
Prebacivanje fileova s prijateljeve nokie radi bez problema, a wireless ima dosta solidan domet, iako nema konektor za vanjsku antenu.
Obavezno instalirati Intelov wireless utility za razliku od onog smeća koji dolazi s windowsima.


Baterija:

S ovim modelom dolazi 8 čelijska baterija koja popuni skoro cijeli zadnji dio, ali ne strši van laptopa (za razliku od 9-čelijske od T60ke).
U laganom radu traje oko 4h s uključenim wirelessom i ambientalnim senzorom osvjetljenja.
Moguće ga je nadograditi s putnom baterijom koja se priključuje od ispod, te obećava trajanje baterije od 8h.


Softver:

Laptop dolazi s predinstaliranim Windowsima XP Professional SP2 na disku.
Pri prvom bootanju treba malo vremena dok se sve postavi, a nakon toga kreira se recovery particija na disku te u slučaju bilo kakvih problema može se vratiti na originalno stanje.
U paketu dolazi dosta HP-ovog softvera s posebnim naglaskom na sigurnost (credential manager, tpm, protect tools security manager...), Sonic (za snimanje medija) i sl.
Također ima vrlo malo bloatwarea (google toolbar).


Sigurnost:

Postoje različite metode zaštite: razni BIOS passwordi, trusted platform module, čitač otiska prsta (do 10 otisaka), smart card (za razne transakcije), tpm ima mogućnost korištenja tokena i sl...
U svakom slučaju i više nego što treba


Zaključak:

HP Compaq NW 8440 je izvrstan laptop, odlične kvalitete izrade s svim zamislivim dodacima, moćnom grafikom za cad/cam aplikacije, na kojoj se može opet igrati.
Procesor je iznimno moćan (praktički isti kao i core2duo samo bez 64bitnih instrukcija).
P.S. Sve ove karakteristike vrijede i za HP NC8430 (ES591EA), s razlikom grafičke kartice (X1600) i 1 godine garancije (vs. 3 god. u ovom modelu).


Za:
- izvrsna kvaliteta izrade
- odlične performanse (za igru i rad, naravno ako gledamo u svijetu prijenosnih računala)
- vrlo dobar ekran
- 3 godine standardne garancije
- relativno hladan rad (s obrzirom na ugrađene komponente)
- izvrsno trajanje baterije
- odlična tipkovnica
- trackpoint i touchpad
- serijski port

Protiv:
- tipka enter izvedena u jednom redu
- pozicija audio outa
- malo tiskanih uputa



P.P.S. Sutra dolazi jos slika

Zadnje izmijenjeno od: Mar. 19.09.2006. u 14:21.
Mar je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 01.10.2006., 21:54   #11
cardar
Premium
 
Datum registracije: May 2005
Lokacija: zagreb
Postovi: 32
SONY
VaioVGN-FS315H

OS:XP Home
CPU: 1,73 GHz
GPU:NVIDIA® GeForce™ Go 6400 - TurboCache™
LCD: X-black LC-Display 15,4 ( 1280 x 800)WXGA
HDD: 100 GB
RAM: 1024,0 MB
http://tinyurl.com/et6o6
O kupovini:
Kupljen u njemačkoj za božićni popust 2005 god :
plaćen 1299 Eura
nisam vidio da se ovaj model prodavao u RH

Upotreba:
U stvari nisam ga ni koristio, možda ima sve zajedno 2 sata rada, jednostavno promijenio sam posao, i nemam više potrebe koristiti privatni laptop.
cardar je offline   Reply With Quote
Staro 10.10.2006., 21:46   #12
gil
Member
 
Datum registracije: Jul 2005
Lokacija: Kutina
Postovi: 979
hp nx9005
vrlo dobar za moje potrebe,100% stabilan( u 2,5 god. nijedno rušenje sistema)
ali kratko traje baterija max 2 h uz štednju što je vjerojatno kriv barton
gil je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2006., 12:00   #13
Mortal
Rambus 3xtr1m
Moj komp
 
Mortal's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Umag
Postovi: 2,694
Fujitsu-Siemens 4438G




Dothan 760 2000mhz
2x512 DDR2 533mhz
S-ata 100gb
Toshiba DVDRW
17' wide 1900x1200
6800GO
Wlan, modem, mreža gigabit

Dosta težak i velik laptop, ali zato i je wide screen. Ima odličan crystal bright ekran rezolucije 1900x1200. Ekran je jako loše vidljim kad sam na direktnom suncu ( zato sto je crystal bright jasno). Vidljivi kut je punih 180 stupnjeva! JEdina mana je što je malo tamniji u donja dva kuta ( pola cm od samog kuta van) mislim glupost ali ja to primjetim.

Grafička je super, 6800go sa DDR1 ( nazalost) nije moguće cjevovode otključat ako to neki mislite. Na sebi ima 256Mb jer ipak ekran je namjenjen na visoke rezolucije. Niti na jednom go modelu to nije moguće. Quake 4, NFS MW, SSAM svi se vrte na max detaljima bez beda.

Hard disk je S-ATA i 100gb. Fujitsu sa 8MB bufera. Kad se podjeli na 3 particije sasvim dosta. Mana je to što je S-ATA jer prilikom pune formatacije moraju se stavljati drajveri za s-atu. Dovoljno je brz, za laptop.

Memorija 2 x 512 Hyundai, radi na 533mhz. Ali nažalost za ovaja laptop je nemoguće naći program za klokanje. Tako da sam jedino uspio pustiti latencije na 4 2 2 8 i nisam ništa s time dobio, malo čudno ali istina.

CPU Dothan 760 na 2gige, da sam uzeo 750 uspio bi sa modom na socketu ga dići do 2400mhz ali nažalost 760 je pravi bus 533mhz proc. Također zbog manjka programa za klokanje FS laptopa nisam uspio ga kloknut. Na laptopu je tipkica kojom se takt procesora spusta na 660mhz i tada baterija dosta dugo traje oko 2,5sata. Inače automatski se spušta takt na 800mhz kada se ništa ne radi na laptopu.

Dodatna oprema. Pa dobije se sa njime torba u koju se jedva nekako nagura laptop i punjač. Beskorisno. Uz njega se dobije i daljinski upravljač koji stoji u express card utoru. Njime upravljamo funkcijama u svim pleyerima + mogučnost paljenja i gašenja računala pomoću njega. Lap ima mogučost da se stavi mp3 ili cda u njega kada je ugašen i onda se upali preko daljinca te onda bi to trebalo svirati. ali funkcija ne radi...

BIOS. Jako je štur. Ima opcije štednje baterije, daljinski on/of i još par gluposti. Moguće je gore staviti bios od Alienware laptopa koji su ISTI, dakle vi koji hocete kupit alijenwer sa 6800go to je taj laptop koji ja imam. Počeo sam sa biosom, malo je prošireniji ali ništa od klokanja...

Zvuk. Tehnički 2.1 sistem je. Ima u podnožju maleni bas koji ako se enejbla malo i osjeti, ali ono malo. A zvuk je dostatan za mene koji nisam audiofil, daleko od toga meni su i MSindustrial zvucnici dosta

Konektori. Ima 4x USB. Jedan je sa lijeve strane gore kod ulaza za punjenje baterije, a 3 su sa desne strane u sredini. Da stoje baš tamo gdje treba bit miš. tako ako imate puno usb uredjaja spojenih kao ja, miša čete morat držati ili podalje od konektora ili ga spustiti niže. Ali sve je to stvar navike. Ima čitač kartica i ultra beskorisni mini usb konektor ( koji kabal isto ne mogu kupiti nigdje). Modem je ugrađen, DVI ima i S-Video. S-video ima onaj kasični problem bacanja crno bije slike ako je spojen na Tv ( mislim da su to mnogi korisnici imali kao problem).

Tipkovnica. Udobna je isto i kao pad za miša. Iznad kojeg je i opcija za njegovo gašenje. Super je kad je ugašena da svijetli plavo. Isto tako i gumb za paljenje lapa koji takodjer svijetli plavo kad je upaljen. Suuuper

Minus je manjak PCMIA utora, jer umjesto njega ima budući express card utor za koji već godinu dana nema ništa na našem tržištu. Ali sve u svemu jako sam zadovoljan sa laptopom. Koji je začudo dosta brz. Razlike od stolnog računala je jedino u sporijem hardu.

Very good, Buy it

Za kraj, oni koji misle da je bolje kupiti 3348G nego moj 4438G. Reći ću da je jedina razlika u ekranu 3348 ima manju rezoluciju i drastično lošiji ekran.
__________________


Ryzen 7 2700X
Sonic Tower rev.1 (polirani) + 12cm Chieftec
2x 8gb Crucial
B450 Aurus Elite
Segate 500GB Server edition
Silwerstone Strider 560W +12@11.97-11.94V
GTX 1060
Samsung p2770, Hanns G 22' landscape
Samsung pleomax& Microsoft Sidewinder
Kensington Duo Wawe Pad



1. 2xP3 933, Intel OR840 Server, PCI MX440, 4x128Mb Rambus, 80gb segate, SmartBox 400W
2. P4 2.0 wille, Intel i850, 4x128 Rambus, GF2 GTS PRO, 80gb segate, MS 480w
3. P4 1.6 willie@2.0 - Abit th7 II, 4x128Mb Rambus@ 1078mhz, 9000pro, 80gb segate, silwerstone 400w
3 x Prestigio 710, 3 x Microsoft Optical desktop v2.0


i5 530
640gb
1x4gb, 1x2gb ddr3
GT330M
16' wide - white body
Harman Kardon
MX revolution
Online with nokia E70



Battery grip
Beercan: 35-70, 28-85, 35-105, 70-210
Minolta: 28-80, 35-70, 28-100, 35-80, 28-105xi, 75-300
Sigma: 35-70, 28-135, 18-200, 70-300
Sony: 18-70, 55-200
m42: Zenit 135mm, Crestar 135mm, Helios 44m




Mortal je offline   Reply With Quote
Staro 25.10.2006., 14:28   #14
mata2
Banned
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: hrvatska
Postovi: 8
Cool

Acer AS5024WLMi

AMD Turion ML34 1.8GHz,
15.4" WXGA CristalBrite,1024MB DDR,
100 GB HDD,DVD+/- RW DL, ATI Mobility R X700 256MB,
6-in-1, 4 x USB 2.0,
WLAN,
LAN,
Win XP Home

Šta reći, za sad me dobro služi, problema nisam imao.
Pocesor dobro obavlja svoj posao samo što se ne da overclockat zbog matične, ali što je tu je.
Zamjerku imam jedino na čvrstoću kućišta koje bi trebalo biti malo čvršće i na zagrijavanje ali sam si nabavio lapcool pa je puno bolje.
Ekran je ok samo što je na suncu nemoguće raditi zbog odsjaja.
Grafika je zadovoljavajuća, da se nešto i igrati, far kry. cod2 ide na medium postavkama. Da se i overclockat ali nije preporučljivo zbog toga što grafička nema senzora topline pa tko voli nek izvoli.
Autonimija baterije od 1,30 do 3,00 h.
mata2 je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2006., 18:13   #15
saifu
Registered User
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Croatia
Postovi: 20
HP nx6125 EY363ES

• Procesor: AMD Turion 64 ML-32 (1.8GHz, 512KB cache)
• Zaslon: 15" XGA TFT 1024 x 768
• Grafički sustav: ATI Mobility Radeon X300 do 128MB
• Radna memorija: 1GB DDR (proširivo do 2GB)
• Tvrdi disk: 60GB ATA
• Optički uređaj: DVD RW DL
• Dimenzije: 328 x 267 x 31 mm
• Masa uređaja: 2.72 kg
• Jamstvo: 12 mjeseci
• Baterija: 3:45 h
• Modem: da
• Mreža: da (Gb LAN)
• Bežična mreža: da (802.11g)
• Audio ulazi/izlazi: da
• USB podrška: 3 x USB 2.0
• PCMCIA: da
• ExpressCard/54: da
• TV out: da
• FireWire: da
• VGA izlaz: da
• Čitač kartica: da (6-u-1)
• Čitač otiska prsta: da
• HP Docking Station(priključak): da

Zadovoljan jako, pogotovo sto se materijala izrade tice, nema vibracija od zvucnika niti osjecaja da ce poletit kad cita cd/dvd, ne voli kvarkove dvd-e , tipkovnica mi je genijalna, display nije najbolji ali lap nije niti napravljen za igranje i grafiku, konektivnost odlicna sto mozete vidjet i po karakteristikama(nema bluetooth jedino, ali stick je dovoljno malen da ga mozete nosit sa sobom ) Zadovoljan sa trajanjem baterije, specifikacije su istinite. I sto je bitno za jaja, ne grije se puno
saifu je offline   Reply With Quote
Staro 04.11.2006., 14:23   #16
hrca
...(=_o)...
 
hrca's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Osijek/Đakovo
Postovi: 401
HP NX6325 EY577ES#AKN
AMD TURION 64 X2 MOBILE TL-52 (1600 Mhz)
1024 Mb DDR II (667 Mhz)
ATI Radeon Xpress 1150 (X300), 256MB (128MB Video)
DVD-RW
15" 1024*768 , 60 Hz
80 Gb ATA HARD DISK
3xUSB 2.0, FIREWIRE, FINGERPRINT READER, S-VIDEO...
6700 kn u M-computers

Kupio sam ga pred 2-3 tjedna i za sad sam stvarno zadovoljen s njim...

Laptop nije definitivno za igranje, iako sam igro NFS MW na 800*600 sa malo ukljucenih detalja i može to povući ali to je svejedno loša grafika...možda bi se mogle bolje vrtiti ne tako zahtjevne igrice, iako je proc i mema dostatna ali je grafa usko grlo ( iako ima svojih 128 RAMA , na 133 Mhz)...ali za ostalo korištenje je super pila...dvojezgreni procesor, nemam puno zamjerke,ne grije se puno, pri običnom radu a ni kad se optereti, zbog procesora i dosta rama je finjak kad radiš različite stvari u isto vrijeme,... temp. tipkovnica je mlaka kao i držaći za dlanove ali su daleko od vrućeg i ugodno je za rad i nakon dužeg vremena...zvučnici su s prednje strane tak da im se ne prigušuje zvuk kad se spusti LCD...prilično su glasni, zvuk je OK ali nema tu nikakvih posebnih dubokih tonova, kad dođem doma i uključim notebook na 2.1 sa wooferom onda kad zasvira bas se čudim svaki put...LCD je ok ima dobro, slika je dosta dobra...iako malo bole oči od dugotrajnog gledanja u bijelu podlogu...Touchpad ne korisim često ali mi se sviđa jeer ima touch zone koje se daju definirati za posebne funkcije što je jako korisno...Tipkovnica je ok za tipkanje samo treba malo vremena da se navikeš ali je onda sve super, sviđa mi se što su tipke del i ins kao i na običnim tipkovnicama...Hard disk je 80 Gb što mi je sasvim dovoljno, jedva da se čuje po noći,tek kad staviš uho iznad njega ali je malo sporiji ( iako ništa značajno, iovako obavlja svoju funkciju za 5 ) ali bi bilo lijepo ubacit nest što se vrti na 7200 o/min...Baterija je stvarno drži, omogućava prek 3.5 h slušanja glazbe i nešt malo mrdanja, kad se zatvori LCD i ostavi da svira, onda može i preko 4.5 h laganog sviruckanja, može se gledat film preko 2.5 h s malo reduciranim osvijetljenjem ali svejedno ugodno za gledanje...dosta brzo se i napuni do nekih 80-90% jel ima neki HP FAST CHARGE...kučište je kvalitetno i čvrsto, nosam ga svakako i neklima se ništa, sve je robusno, iako ga je moguće stisnut sa stražnje strane LCD-a i odmah ispod DVD prže na samom rubu...mislim da ima neki ANTI SCRATCH premaz pa tak da i lijepo izgleda i otporniji je na grebanje....
DESGIN je stvar osobnog ukusa, danas sam išo sa frendom po notebook za njega, također HP, njegov je NX6310, i prodavač mu jer reko da je ružan laptop, onak spartanski, da bi radije preporučio ACER zbog ljepšeg izgleda...iako je meni ovo ljepše, cijeli crn, još sam mu i naljepnice poslkido tak da je mrak...težak je 2.6 kila tak de je prenosiv i moguće ga je držat određeno vrijeme na jednoj ruci i drugom radit dok si na balkonu i spajaš se na wireless...

I to je to : konačna ocijena je 8/10 zbog sporijeg harda (u odnosu na desktop inačice), i slabije grafičke u odnosu na ostatak konfiguracije, i možda nedostatak 15.4 LCD-a, iako je i ovo sasvim ok!!!

SAD bi nakon cca. 5-6 mjeseci mogo sam reći da je kod laptopa sve ostalo isto, jedino bateriji opao kapacitet, samo zato što baterija ni na početku nije radila punim kapacitetom, unatoč tome, nisam primjetio stvarne razlike u vremenu autonomije baterije...komp je osto robusan, samo skviči na jednom mjestu i to gdje tamo gdje se ubacuju ove vipove kartice za net (nebi se sjetio kak se to zove da me ubiješ... ) pa vjerojatno škripi jel se ta kartica znat dosta ugrijat prilikom korištenj pa onda sad malo škripi...

Zadnje izmijenjeno od: hrca. 16.03.2007. u 23:09.
hrca je offline   Reply With Quote
Staro 08.11.2006., 20:26   #17
SunBlade
Registered User
 
SunBlade's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: -
Postovi: 368
Evo vec par dana imam Acer 5101AWLMi VGA i poprilicno sam zadovoljan. Jedino sto sam primjetio da mi je na proslom HP tipkovnica bila malo bolja. Sa lcd-om sa prezadovoljan i puno mi je ugodnije raditi na njemu nego na onome od HP-a. Isto tako velicina 15,4" i rezolucija 1280x800 je puni pogodak. Mozda jedino da ima veci i brzi hard no nije mi to bas toliko bitno. Graficka je Ati mobility radeon x1300 i svoj posao obavlja odlicno.....igram npr. COD2 na "normal" postavkama i sve sljaka super. Dizajn mi se posebno svida i sve izgleda poprilicno kvalitetno. Mislim da je za tu lovu mozda i best buy.
Samo me zanima jedna sitnica....na lapu pise Ati mobility radeon x1300 128 MB, dok na drugoj strani tj. pise "up to 256 MB HyperMemory"...u cemu je caka jer kada odem u "properties" pise 256 MB?
SunBlade je offline   Reply With Quote
Staro 09.11.2006., 14:07   #18
SPLiFF
Premium
Moj komp
 
SPLiFF's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,020
IBM ThinkPad R50e

IBM ThinkPad R50e (UR0S6CD)



Intel Celeron M360 1.40GHz (1MB cache)
15" XGA TFT 1024 x 768
Intel Graphics Media Accelerator 900 do 64MB
256MB DDR (do 2GB) + 512MB
Hitachi 40GB ATA 5400rpm
100mbit mreza
Intel Centrino Wireless 2200
LG DVD RW


Opis, mišljenje, preporuka, +/- :

IBM ko IBM, nije za igranje. Poslovni laptop ne bas previse opremljen, ali kvaliteta na nivou.
Kuciste je od tvrde (njemacke ) plastike. Plastika je hrapava na cijelom laptopu, tako da je vrlo otporan na ogrebotine i packe. Jako dobre sarke za ekran, tako da nece puknuti ako se divlja.

Sa desne strane su, redom od gore: 2xUSB, modem, mrezna, audio-out, audio-in, otvor za hladjenje, PCMCIA + express card slot zasticen vratascima.
S lijeve strane: VGA-out, DVD-RW, kuciste od hard diska.
Sa straznje strane je paralelni port i prikljucak za punjac.

Otvaranjem poklopca u oci bode predivna tipkovnica visoke kvalitete, dobrog rasporeda tipki, full-size enterom. Ovo je najbolja tipkovnica na kojoj sam ikada radio. Touchpad ne postoji, ali izmedju tipki G-H-B je TrackPoint koji je po meni puno bolja zamjena za touchpad. Nazalost, novi modeli IBM-a, tocnije Lenovo nemaju TrackPoint, sto mi nikako nije jasno ali tako je.

15" ekran nije najbolji koji se moze naci u prjenosnicima, ali mene zadovoljava. Iako nisam imao priliku usporedit ga s nekim boljim LCD-om, boje su ljepe, osvjetljenje je ravnomjerno rasporedjeno po cjelom ekranu. Rezolucija je 1024x768, sto je meni taman.

Brzina me zadovoljava posto na njemu ne radim nikakve zahtjevne zadatke - surfanje, office, mail... svakodnevni rad kod kuce, a po potrebi izvan. On mi sluzi kao "pomocni komp", iako je tu ulogu polako preuzeo na sebe desktop stroj. Baterija traje 2.5 - 3h pri normalnom radu.

Uz lap nisam dobio nikakve CD-e, ali WinXP su bili predinstalirani, sa svim drajverima. Jedna particija od 4.5GB je rezervirana i skrivena - to je rescue particija na kojoj se nalazi backup svega sto se dobije predinstalirano + posebna verzija Windowsa2000 koja se pokrece kod bootanja pritiskom na AccessIBM plavu tipku. Ovo sluzi za dijagnozu i repair. Ne sjecam se pojedinosti jer sam odmah tu particiju posebnim tool-om snimio na DVD i obrisao.

Meni jako bitna je podrska za Linux. Reci cu samo da je ovaj laptop ko stvoren za njega.

Jos bi htio napomenuti da sam zadovoljan sa servisnom podrskom i s njima imam jako dobra iskustva.

Eto, ovo je malo stariji model (kupljen prije malo vise od godinu dana). Za istu cijenu (6600kn) sam mogao uzeti bolje opremljen laptop (prvenstveno mislim na vise dodatnih prikljucaka) ali ja sam se odlucio na ovaj, na preporuku prijatelja, i nisam pozalio. Jedino sto mi smeta i zao mi je sto nema je TV-out, ali sta je tu je.

Subjektivna ocjena, posto je stariji model: 9/10

Ocjena: 7/10 (takodjer jer je stariji model)
SPLiFF je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2006., 05:22   #19
windpath
Registered User
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 15
hp pavilion dv5223om
Evo jedne rijetke zvijerke u europi, u Hrvatskoj ih uopce nema : goood :

dakle:
AMD tourion64 ml-37 (2.0ghz)
1gb ram
80gb HDD
15.4inch widescreen
ATI radeon x200m
dvd przilica sa lightscribe-om
7u1 card reader, wireless lan, firewire, 3 usb-a
Windows xp media center edition s daljinskim upravljacem

Eto, kako vidite, jedna rijetka zvijerka na nasim podrucjima. Kupio sam ga u americi prije 3 mjeseca, platio ga 830$ (oko 4700kn), i mogu reci da predstavlja idealan omjer ulozeno-dobiceno. Brz procesor, spreman za windows vistu, 1gb memorije, samo da je HDD malo veci i da je SATA, bio ni jos bolji. Graficka je u rangu X300, i nije bas za igre, iako ce zavrtiti i novije igre ali na niskoj rezoluciji. Najveca prednost mu je widescreen ekran, koji daje feeling veceg ekrana, i odlican je za dvd filmove. Takodjer ima remote control, dobro dodje kod slusanja muzike, gledanja filmova i slika, pogotovo jer ima windowse s media center-om.
Najvise mi fali bluetooth adapter, i citac otisaka prstiju. Vrlo pohvalno je sta ima card reader, jer je kopiranje puuuuuno brze nego da se spaja preko usb-a, a danas svi imaju barem jednu karticu, pogotov za digitalni aparat.
Ima altec lansingove zvucnike, koji su jako kvalitetni s obzirom da su namijenjeni laptopu.

Kao sto vidite, u americi su kompovi puno jeftinij, desktop se moze kupit vec od 300usd nadalje, a laptopi vec od 500 pa na dalje. Za neig 1500$ moze se kupiti i gejmerski laptop, koji bi bio kod nas izmedju 12 i 15k kuna.

Sva u svemu 8/10, zbog malog i sporog hdd, nedostatak bluetootha i citaca otisak prstiju, te sporije grafe.

Zadnje izmijenjeno od: windpath. 02.12.2006. u 05:33.
windpath je offline   Reply With Quote
Staro 03.01.2007., 19:47   #20
id39428
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 121
IBM Thinkpad T60p

Specifikacije:
Core 2 Duo T7200 (4Mb)
Ati Mobility FireGL V5250 256+256 Mb
15"(1400x1050) Flexview
Multiburner DVD-RAM Drive
HDD 100GB 7200 rpm
2GB DDR2 (2x1GB, DDR2 667)
Modem, Gigabit Ethernet, Bluetooth, 3 USB,
Client Security Solution with security chip,
Active Protection System, Fingerprint reader,
težina 2.5kg, 3 godišnje jamstvo

Opis, mišljenje, preporuka, +/- :

Performanse ovog poslovnjaka (mobilne radne stanice) su cisto solidne, npr.
PCMark05 Score: 4580
3DMark05 Score: 3900

Mislim da o kvaliteti konstrukcije ne treba previse govoriti (svi su culi za IBM T-seriju). Nema skripavih zvukova, tipkovnica se ne savija, ekran je nemoguce udubiti pritiskom na poklopac, celicne sarke i nevjerojatno kvalitetni materijali, te mala masa za ovako jak laptop. Takoder tu su trackpoint (nikako da se naviknem) i touchpad (mrvicu premali po mojoj procjeni). Meni osobno je najvece iznenadenje ekran, naime naviknuo sam na widescreen pa sam se kolebao dal da uzmem ovaj model ili dell D820 (samo zbog ekrana),ali rezolucija od 1400x1050 i izvrsna IPS matrica su me odusevile (mada jos uvijek preferiram wide modele). Uz kvalitetan ekran ide i profesionalna graficka kartica ATI FireGL V5250 sa vlastitih 256 MB RAM-a i jos 256 po potrebi uzima od sistemske memorije (to je modificiran X1700), nije predvidena za igranje,ali moze posluziti. Jako dobra stvar je ugraden SATA 100GB disk na 7200 rpm koji je na ibm-u savrseno smjesten tako da ne dolazi do zagrijavanja, a ni 2GB RAM-a nije za baciti. Sto se tice hladenja ono je vrlo dobro rjeseno i nema zagrijavanja ni jednog dijela laptopa, mada je zrak koji izlazi van poprilicno vruc uslijed intenzivnog koristenja. Najveca mana ovog laptopa uz njegovu cijenu je i nedostatak firewire i s-video prikljucka, a takoder je lenovo odlucio izbaciti RS232 prikljucak (nije da je nuzan i znao sam da ga nema, ali meni bi fakat dobro dosao prilikom programiranja mikrokontrolera, stoga oprez). E da, ugraden dvd-rw drive je dosta solidan s obzirom da se radi o laptopu (takoder postoji mogucnost podesavanja brzine u biosu). IBM-ov software je zbilja odlicno zamisljen (najvise sam zadovoljan aplikacijom za upravljanje baterijom), ali trosi nevjerojatno mnogo memorije, pa stoga tko ne treba neka ne instalira. Mogu sad traziti dlaku u jajetu, ali nemam nikakve zamjerke na laptop, uvijek se kvaliteta adekvatno placala (mada ovdje placamo dobrim dijelom i reputaciju).
Ocijeniti ga necu jer bi bilo subjektivno (kao sto to uvijek biva), radije neka svatko sam procijeni iz svega prije navedenog.
id39428 je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2007., 12:29   #21
tomy_t
Premium
 
tomy_t's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: neposredna blizina Zagreba, DS9
Postovi: 279
Toshiba Qosmio F30-112


SPECIFIKACIJE :

• Procesor: Intel Core Duo T2500 2.0GHz (2MB cache)
• Zaslon: 15.4" WXGA TFT 1280 x 800
• Grafički sustav: nVidia GeForce Go7600 256MB
• Radna memorija: 1GB (2 x 512MB) DDR2 (proširivo do 4GB)
• Tvrdi disk: 100GB SATA
• Optički uređaj: DVD RW DL
• Dimenzije: 379 x 290 x 52 mm
• Masa uređaja: 4.3 kg
• Jamstvo: 24 mjeseca
• Baterija: 3:40 h
• Operativni sistem: Windows XP Media Center
• Modem: da
• Mreža: da (LAN)
• Bežična mreža: da (802.11g)
• Audio ulazi/izlazi: da
• USB podrška: 4 x USB 2.0
• FireWire: da
• VGA izlaz: da
• D-Connector: da
• PCMCIA: da
• Bluetooth: da
• Čitač kartica: da (5-u-1)
• TV Tuner: da(hybrid)
• Daljinski upravljač: da



OSOBNI DOJAM :

Napokon sam uspio prodati stolno racunalo i onaj stari lap i kupiti si nesto posteno. Premda sam prvobitno planirao HP NX 6325 uspio sam naci gore navedeni model s jos 1.5g garancije za postenu cijenu.

Krenut cu prvo s losim stranama ovog laptopa. Masa!!! Kao sto ste i gore vidjeli 4+ kile, je poprilicna masa. Zatim same dimenzije laptopa, debljina laptopa je u rangu 2 Hp-ova Nx 6325 :P a same dimenzije prije odgovaraju 17" laptopu nego li 15.4". Jedan minus ide i za opticki uredaj, ja sada neznam jel to zbog toga sto je laptop koriste ili je tako bilo u startu ali jako je bucan. I zadnja losa strana ovog laptopa je relativno slaba baterija. Zasto relativno, pa zato jer su utrpane jake komponente i ja neznam koja baterija bi to gurala 3 i pol sata, tako da ovaj laptop radi svega 2h na bateriji.
E sada dobre strane. Prvo cu spomenuti Zvuk!! Harman/Kardan zvucnici, ljudi moji to je perfekcija, mnoga stolna racunala nemaju bolje zvucnike od ovog laptopa, kada sam prvi put pustio mp3-cu nisam mogo vjerovati da cujem bas na laptopu. Ekran je 15.4" znaci widescreen i spada u jedne od najboljih, kut gledanja je odlican a i s direktnim suncem je moguce vidjeti sliku. nVidia GeForce Go7600 jednostavno guta sve sto joj date, 3D mark 2006 2600 marka, a procesor je takoder pun snage iako je starija verzija, znaci nema 64 bitnu arhitekturu u 3D marku 2006 CPU score 1650 marka. Kod ovog laptopa multimedija je na 1. mjestu. Ugradeni tv tuner je odlican, a multifunkcijske tipke i daljenski upotpunjuju cjeloukupnu sliku. Od video izlaza sve je tu, HDMI, s-video, VGA. Jedna od odlicnih stvari je sto nemorate uopce ulaziti u Windowse da bi gledali telku ili dvd ili slusali cd/dvd s mjuzom. Dovoljno je da upalite laptop na tipku play i udete u poseban toshibin program. Jos jedna odlicna stvar je multifunkcijski touchpad. Sto to znaci, to znaci da mozete postavti precace za neku aplikaciju u kuteve touchpada. Zatim ugradeni wireless je odlican hvata se i zadnju slamku signala, uspjevao sam se spojiti i tamo di drugi nisu ni nasli mrezu. I na kraju garancija od 2 godine je takoder dobrosla.

Ocijena 9/.10 zbog mase i dimenzija, ako vam treba zamijena za kucno racunalo ovo je pravi odabir
__________________


||DELL Inspiron 5770 || Intel Core i5-8250U || 240GB NVME + 1TB HDD || DVD RW DL || Intel UHD620@ 17,3" IPS 1920 x 1080 || 16GB (2 x 8096MB) DDR4 || 802.11a/b/g/n/Bluetooth ||2MP Webcam ||HDMI ||Windows 10 Professional ||

Zadnje izmijenjeno od: tomy_t. 20.01.2007. u 16:19.
tomy_t je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2007., 22:59   #22
mjosip
Premium
Moj komp
 
mjosip's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: Makarska
Postovi: 58
HP nx 9005

..imam ga 3,5 godine( sad već 5,5 godina - siječanj 2009. ) , koštao oko 9600 KN, u ono doba bio jeftini poslovni laptop, osrednje brzine, ali pouzdan..." građen poput tankera, kad su brodovi bili brodovi, a ljudi ljudi "...(citat s cneTa).
Kupljen u Ve-mil-a, za keš 2003., u to doba cijene su počele probijati granicu 10 000 kn, onda bio najdostupniji brand name lap. Stigao u ambalaži za današnja 3 laptopa, kartonske kutije, pribor...sve posebno zapakirano...4 -5 CD-ova u prilogu....

Korišten redovito, najčešće ležeći u krevetu, najprije s modemom , kasnije wireless ADSL ( SIEMENS PCMCA ) za surfanje, pisanje, unošenje softcama u DAW 1010.( ima COM port, danas rijetkost )...i sve pomalo.

...spec: Athlon 2400+, prije 256 RAM-a, sad 1 GB , ATI IGP 320 chipset s integriranom grafikom (malo lošija od ATI 7500), tvrdi disk Toshiba 40 GB, 4200 O/MIN, nadogradio s Seagate 5400 O/min

floppy !???!!!, fireware, modem, audio in- out, lan 100 mb, 2 USB-a 1.1 , LPT, COM, TV out, vanjski VGA, docking konektor .....

touchpad osrednji, ali ima nevjerovatno korisnu mogućnost kad tipkate u wordu da se isključi......

tipkovnica izvrsna 4/5

uglavnom, vrti, bez greške WindowseXP home ( dobiven instalacijski CD ) pristojno brzo, ne zagrijava se previše (manje od P mobile ), ventilator se povremeno pali i nije bučan. Ljeti baš i nije za rad u krilu

ekran pristojan 1024x768 15 inch

DVD/CD-RW combo
5 funkcijskih tipaka ispod ekrana: mail, web, help....

zvuk loš, (koristim Ozone plugin za Winamp)



baterija: nakon 3,5 godine...drži nazivno i praktično 2 h i 30 - 2 h i 40 min

vanjski izgled: poput onih koje koristi vlada na sjednicama - mada mislim da su ono nx 9010 s Pentium mobile 2,4 GHz

super Pi (2M ) 2:13

mane: povremeno touchpad poludi i kursor klizi ka donjem lijevom kutu ekrana....mislim da je to kad se nakupi statičkog elektriciteta

nisam uspio dobiti TV out u boji softverski, navodno postoji neka fora s lemljenjem pinova na Vga out kabelu

u zadnje vrijeme tipkovnica ponekad ispaljuje slovo i u nizu ( iiiiiiiii)...mislim da je i to povezano s statičkim elektricitetom ili možda s čuvenim problemom foxconn HP konektora tipkovnice na matičnu ploču...( riješeno - zamijenio tipkovnicu )


najveća mana iz reviewa s neta: - navodno ova serija kao i Compaq 2000 ima problema s odvaljivanjem konektora adaptera s matične ploče....moj zasada ni blizu...


Sve u svemu nakon 3,5 ( edit: 5,5 godina !!!) godine ne osjećam potrebu za novim laptopom, izvrsno i brzo izvršava sve moje poslove za koje mi treba laptop...za ostalo imam X2 4600+...desktop (edit Q6600 - siječanj 2009. )

ocjena: subjektivno 7/10, objektivno 4/10 ( ipak je to stari laptop, ali pouzdan, kvalitetan i dovoljan )

Zadnje izmijenjeno od: mjosip. 25.01.2009. u 01:16.
mjosip je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2007., 04:59   #23
PostuP
Premium
Moj komp
 
PostuP's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 194
HP COMPAQ NX7400, EY611EA

Specifikacije:


Procesor
Intel Core2 Duo T5500 CPU 1.66 GHz
L2 Cache: 2048K, FSB 667 MHz

Veličina ekrana
15.4" WXGA TFT LCD Briteview, 1280x800

Radna memorija
512MB DDR2 667 MHz

Hard disk
80 GB, S-ATA

Grafička kartica
Intel Media Graphics Accelerator 950 UMA, do 224 MB dijeljene memorije

Optički uređaj
DVD±RW dual layer

Modem
Fax, 56k

Mrežni podsustav
10/100 LAN,
WLAN 802.11b/g

I/O konektori
3 x USB 2.0
1 x Firewire
1 x Audio out
1 x Mic In
1 x Modem RJ-11
1 x LAN RJ-45
1 x docking connector
1 x travel battery connector
1 x VGA (15-pin mini D-Sub)

Ostalo
PCMCIA tip I/II slot
Bluetooth 2.0,
HP ProtectTools,
HP Drivelock,
Kensington lock slot
Baterija Li-ion, do 3,5 sata autonomije
Dimenzije 357 x 260 x 30 mm
Masa 2,77 kg
Operativni sustav Nema
Jamstvo 1 godina





Dojam:

Ja sam ga uspio nabavit po nesto povoljnijoj cijeni nego sto se da nabavit po ducanima pa mi je ovo ispao kao definitivni best-buy. Nemam doslovno niti jednu zamjerku. U desktopu imam a64 3200+, a ovaj c2d iz lapa ga šiša ko malo dijete Samo sto ga malo koči u radu su 5400rpm hard i 512mb rama, no i to ce se uskoro promjenit

Zadovoljan sam i s baterijom, izdrzi do 3 sata. Temperatura proca u idleu je 45-49°C, a na full loadu nisam nikad ni pogledao kolika je Hard se vrti oko 35°C

Dakle, prezadovoljan sam s njim, a jedina stvar koja me iritira i koja mi se ne sviđa je taj prokleti brightscreen. Nije mi problem samnom, ali uvijek se nađe netko tko ce mi pametno pokazat nesto na monitoru tako da mi ostavi otiske svih 10 prstiju svojih ruku
Svaki i najmanji dodir ekrana ostavlja šporke tragove.


Lijepo nam je zajedno vec oko 4 mjeseca, nadam se da ce i dalje biti tako
PostuP je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2007., 06:22   #24
kalixius
...carpe diem...
 
kalixius's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2006
Lokacija: Zagreb - okolica
Postovi: 1,363
HP NX6310



Specifikacije:

- Procesor: Intel Celeron M430 1.73GHz (1MB cache)
- Zaslon: 15" XGA TFT 1024 x 768 piksela
- Grafički sustav: Intel Graphics Media Accelerator 950 do 224MB
- Radna memorija: 512MB DDR2 (proširivo do 2GB)
- Tvrdi disk: 60GB SATA
- Optički uređaj: DVD RW DL
- Dimenzije: 329 x 247 x 30 mm
- Masa uređaja: 2.7 kg
- Baterija: 2.6h
- Operativni sistem: FreeDOS
- Povezivanje Modem, Mreža (LAN), Bežična mreža (802.11g)
- Ulazi / izlazi: 2x USB 2.0, PCMCIA, FireWire, VGA izlaz

Dojmovi:

Pretežito kupljen u poslovne svrhe što obavlja besprijekorno.No zbog gledanja filmova,igranja povremeno igrica te slušanja muzike dodao još 512mb memorije.Za sve kaj sam naveo u tekstu sam i više nego zadovoljan sa laptopom koji me koštao sa dodatnom memorijom i torbom oko 4900kn.Uspio sam na njemu odigrati i neke igre poput Unreal-a,FM2007,CoD2 i to mi uredno vrti.
Baterija izdrži u radu i do 3h,ali pretežito ga držim spojenog na adapter.
Šta se tiče vanjskog karaktera,tu je pravi šminker(ko svaki HP).Tipkovnica je čvrsta i ugodna za raditi po njoj,ekran je jako dobro čitljiv i vidljiv po danu i noći,samo tijelo(plastika) laptopa je čvrsta i kvalitetna.

+ dizajn,kvaliteta izrade,perfomanse,cijena.
- trajanje baterije bi moglo biti i duže

9/10


Ako ga nađete za cijenu koju sam ga ja našao onda toplo preporučam.
kalixius je offline   Reply With Quote
Staro 01.02.2007., 20:58   #25
Jozha
Banned
Moj komp
 
Jozha's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2001
Lokacija: Sesvete/Soblinec
Postovi: 772
Lenovo 3000 C200

Intel® Core 2 Duo processor T5500 1.66GHz
667Mhz FSB, 512MB memorije +512 dokupio
80GB HDD 5400 RPM, DVD Recordable: 24X Max DL
Intel Graphics Media Accelerator 950 do 128MB
inegrirana zvučna kartica i zvučnici, Intel High Definition Audio
TFT zaslon veličine 15" rezolucije 1024x768
Integrirani 56K V. 92 fax/modem, 10/100 Ethernet,
Intel 3945a/b/g; Intel Centrino Mobile Technology; Rescue and Recovery; UltraNav
Ports:S-video out, External Display (VGA), IEEE 1394, External Microphone/Line-In, Headphone / Line out, RJ-11, RJ-45, 4 USB 2.0, 4-in-1 Multi-card Reader (SD/MMC/XD/MS/SD-pro)
Li-ION baterija 6 Cell Lithium, 3,75 sati autonomije
Predinstalirani i licencirani MS Windows XP Professional
TEŽINA: 2,75Kg


moj prvi pravi lap u životu.tak da možda i neču bit objektivan.

drži na bateriji i do 4 sata,sa igranjem FlatOuta2 izdrži jedno sat i pola.

loše: čudno smještene kursorske tipke,ljevo do ctrl-a je i fn tipka pa se i tu zeznem koji puta,primjetljivo probijanje sa tamnim prikazima na monitoru i kaj me najviše nervira kad ga staviš punit lampica svjetli zeleno pa makar on bio napunjen samo do pola ili skroz.narafski kad padne ispod 20% onda se zacrveni.zvučnike prekriju zglobovi pa je malo grbavo tipkat i slušat nešta.

dobro:dogradio još 512MB ram i sada leti čak i u igricama usprkos ugrađenoj grafici.narafski nije to ništa specijalno ali ipak veseli a mogu bacit koju igricu a da nije izdana u devedesetima.tastatura (tipke) jako dobre za dugotrajno natipkavanje.jako se malo grije pa ga nije problem držat na koljenima.a i kad se vent upali nije prebučan.dapače.lagan.

ja sam ga uzeo preko firme pa me izašao 5200+pdv tak da sam više nego zadovoljan sa učinkom jer je lap kupljen prvenstveno radi posla.

ocjena?a nema pojma.ovo mi je prvi za istač.ajmo reč 7/10.da je bolje grafike i bržeg harda čisti cener ali ovako..
Jozha je offline   Reply With Quote
Staro 03.02.2007., 18:05   #26
morid_angel
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4
HP Compaq NW9440 model EY615EA

Specifikacija proizvoda:

Procesor
Intel® Core™ Duo T7600 CPU 2,33 GHz
L2 Cache: 4 MB, 667 MHz FSB

Tehnologija
Intel® Centrino® Core 2 Duo Mobile tehnologija
Chipset
Mobile™ Intel® 945PM Express Chipset
Sistemska memorija
1 x 2048 MB DDR2 667 MHz
max 4 GB DDR2

Hard disk
100 GB, IDE S-ATA
7200 rpm
HP Mobile Data Protection System + Accelerometer
User removable SATA hard drives

Optički uređaj
DVD-RW dual layer
Monitor
17,0" WUXGA+ WVA TFT LCD (16 million colours)
Rezolucija 1920 x 1200

Grafika
NVIDIA Quadro FX 1500M graphics controller 512 MB GDDR3 video memorije
Audio
ADI High Definition CODEC
integrated 16-bit Sound Blaster Pro compatible audio
external volume control and mute buttons

Zvučnici
2 x stereo zvučnici
Mikrofon
ugrađen
Mreža
Broadcom Gigabit (10/100/1000 NIC) PCI Express Ethernet Controller
Bežična mreža
Intel® Wireless LAN 802.11a/b/g MOW2 mini-pci card,
Bluetooth modul

Modem
56K V.92 modem with digital line guard
I/O Portovi
4 x USB 2.0
1 x IEEE1394
1 x Audio out
1 x Mic In
1 x Modem RJ-11
1 x LAN RJ-45
1 x S-video TV-out
1 x VGA out (15-pin mini D-Sub)
1 x Docking connector
1 x Travel battery connector

Ostalo
PCMCIA tip II slot
7-in-1 flash media reader (XD, SD, MS, MS PRO, MS DUO, MMC, SC)
Smart card reader,
HP Biometric Fingerprint Reader,
Full size keyboard with integrated numeric key pad
Ambient light sensor
HP ProtectTools Security Manager,
Configuration Control Hardware,
Memory Change Alert,
Ownership Tag,
Setup Password,
Power-On Password,
Drivelock,
TPM Enhanced Drivelock,
HP Disk Sanitizer,
Kensington Lock Slot,
TPM Embedded Security Chip,
absolute Software Lojack for Laptops agent embedded in BIOS

Baterija
8-cell lithium-ion battery
HP Fast Charge Technology

Autonomija
do 3 sata autonomije baterije (do 5 sati sa dodatnom baterijom)
Dimenzije
393 x 275 x 33 mm
Težina
3,35 kg
Boja
crna
Operativni sustav
Microsoft® Windows® XP Professional



meni osobno super laptop, moj drugi lapop, prije sam imao gericoma, tj. jos ga imam ali se jaako zagrijava, baterija drzi oko 3 sata, lose je samo one tipke delete, insert, home end, pg up i pg dn koje su cudno smjestene, ostalo sve normalno ko na mojoj staroj tipkovnici, dobra strana senzor za samopodesavanje svjetline ekrana, same specifikacije, ugl. nemam nikakvih problema sa usporenoscu (oblivion na max i ne steka : goood
morid_angel je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2007., 01:03   #27
LightForce1308
cmiiiiiiiiiiiiiiiiiii
 
LightForce1308's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2003
Lokacija: Osijek
Postovi: 452
Acer Aspire 5112WLMi


Specifikacije:

• Procesor: AMD Turion 64 X2 TL-50 1.6GHz
• Zaslon: 15.4" WXGA TFT 1280 x 800
• Grafički sustav: ATI Mobility Radeon X1600 128MB
• Radna memorija: 1GB(2x 512MB) DDR2 (proširivo do 2GB)
• Tvrdi disk: 120GB SATA
• Optički uređaj: MATSHITA UJ850-s DVD RW DL
• Dimenzije: 363 x 278 x 32.9 mm
• Masa uređaja: 3.0 kg
• Jamstvo: 12 mjeseci
• Baterija: Li-ion
• Operativni sistem: Windows XP Home
• Modem: da
• Mreža: da (Gb LAN)
• Bežična mreža: da (802.11g)
• Audio ulazi/izlazi: da
• USB podrška: 4 x USB 2.0
• FireWire: da
• PCMCIA: da
• VGA izlaz: da
• TV izlaz: da
• DVI izlaz: da
• Bluetooth: da
• Čitač kartica: da (5-u-1)
• Kamera: 0.3MP
• VoIP Bluetooth telefon: da

Laptop sam kupio u 7. mj. prosle godine, kostao je u Mikronisu 9,450.00 kn. Uzeo sam ga jer je bio jedini laptop u ponudi koji je u tom cjenovnom rangu imao x1600 grafiku. svi ostali su imali slabiju grafiku...

loše:

1) DVD snimač. iako je deklariran kao 8x, ako se pokusa snimat na brzinama vecim od 4x, nedobiva se nista na brzini (snimanje traje 13min bez obzira jel na 4x, 6x ili 8x), a iz nekog nepoznatog razloga zna se desit da zezne dvd. "Burn process failed, internal recorder error." a dodje do kraja snimanja, zavrsi lead-out i izbaci error. Naglasavam da se ovo dogadja jako jako rijetko. npr. dosad sam na njemu snimio jedno 150 dvdova, a desilo mi se mislim 3 puta, i to kad sam forsiro na 8x...
Onda, snimač se jako kolje sa nekim medijima... Čita ih sve, ali snimat na njih, to je druga priča... KVARK nepodnosi, i imo je problema sa jednom vrstom Traxdate, ona potpuno srebrna. oni obojeni "Value " mu rade bez beda. Ja ga hranim sa Verbatim 16x ( Formel 25kom 65kn ) i ti su mi definitivno best-buy...
kad se kupuju kvalitetni mediji nema nikakvih problema

2)
kamera je ok za uvjete normalnog danjeg svjetla...
cim je svijetlo slabije, pojavljuje se sum na slikama i budu kvalitete ko na staroj motoroli v525.. to smeta onom ko puno prica preko neta.. ja sam kameru upalio 2-3 puta do sad.

3) Glavna stvar koja me jako smeta, to nije problem u laptopu samom po sebi, nego je to kod svih acera...
Software i podrska... onaj njihov glupi Empowering technology framework je totalno beskoristan, stoji gore u desnom kutu i ima neke ikonice smjesne...
jedina dobra stvar je dobro rjesen ePower managment, ima puno opcija, ali se nemoze pokrenit ako nije instaliran taj smrdljivi framework, koji sise ogromno puno memorije ( nakon reinstala i nijednog programa instaliranog 380MB used memorije ). bez instalacije tog smeca nemoze se koristit tipke za play, i nepokazuje na displayu volume pri pojacavanju.
Win XP Home koji dolaze uz laptop dolaze predinstalirani, bez instalacijskog cd-a, iako je s donje strane laptopa naljepljena kartica sa cd-keyem i serijeskim brojem. taj cd-key sam probao na drugim Home windowsima i nepriznaje ga, a isprobao sam samo na jednoj verziji home-a skinutoj s neta...

to je vise manje ono lose...

dobro:

1) ovo je subjektivno, ali probao sam HP NX6125, neki forcebook od 9k kuna, Acer Aspire 5670 i ovaj moj mi ima najbolju mogucu tipkovnicu. jednostano je prelagano pisat na njemu. imam na desktopu neku logitechovu tipkovnicu za nekih 200-tinjak kn, ultra flat, i puno mi je bolji od nje. bolji mi je od svih tipkovica na kojima sam imo priliku pisat. i ctrl je smjesten skroz lijevo, a pored njega FN, pa nije problem ko kod nekih laptopa pri shortcutima (ctrl+V i sl.)
2.) dobar wirelles adapter, solidnog dometa, hvata susjedin Simensov SE555 kroz ko zna kolko zidova, i radi bez problema.
3.) grafika- Far Cry na 1280x800 i na maks detaljima sa mislim 4xAA al nisam siguran. radio bez imalo stekanja. druge igre nisam igro.... budala. uzeo taj laptop zbog igara a nisam igru upalio ima 3 mjeseca.
4.) ventilator na lijevoj strani a DVD na desnoj. ovo je nekima smjesno, ali acer 5670 ima vent na desnoj, i jako pri radu smeta kad vruc zrak piri na ruku...
5.) na kvalitetu izrade se nemogu pozalit... dosta je kvalitetno izradjeno, i iako je od plastike, neostavlja dojam neke jeftine plastike nego bas onako solidna izrada.
6.) Baterija traje oko 2:45 min kad sam na faksu, hardcore skidanje, u prosjeku oko 4-5MB/s, a procesor je spustena frekva na 800MHz, cesto u pozadini nero ili raspakiranje tek skinutih rarova...
na max frekvi ga na bateriji nisam koristio jer nisam imao potrebe, vecinom ima uticnica u blizini
7.) Meni jako lijep dizajn... meni se osobno HPovi nimalo nesvidjaju, a IBMovi pogotovo...
8.) Meni dobro rjesena zvucna, nisam imao prilike spajat na neki High End razglas ali na moju liniju radi Đast fajn, a isto tako i na slusalice.
zvucnici nisu bog zna sta, ali posluže. ja ionako imam vecinu vremena slusalice.
9.) 120 GB Hard pristojne brzine daje malo proizvodjaca u tom cjenovnom rangu
10.) uz njega dobivate i mali bluetooth VoIP telefon, koji se puni u PCMCIA portu i super je jednostavan za za koristit. nekom to mozda treba...
meni bi bilo bolje da su mi skinili cjenu za 100-200kn...

to bi vise manje bilo to... ak se jos sta sjetim dodam...

Sve u svemu, kad sam kupovao, nije bilo jaceg laptopa sa jacom grafikom za te pare, osim vranoga-inih, ali je stari na firmu uzimo pa to s vranogom nebi islo...
Kad se navikne na DVD i daje mu se kvalitetne medije, radi ko sisa.
Kameru nekoristim tak da me nesmeta malo losija kvaliteta
kad se sve pogleda ja sam jako zadovoljan laptopom, i nista me nesmeta osim tog jako lose rjesenog toolbara koji sise memoriju. i sto se nemoze instalirat samo power management bez tog smeca. ( mozda i moze al sam ja glup )

ukupna ocjena bi bila oko 8 od 10.

BTW kad bi sad uzimao laptop vjerojatno bi uzeo http://www.mikronis.hr/shop/item.asp?itemid=3879&catid=26 koji je bio u hgspotu prije tjedan dana za 8099kn, samo bez bluetootha. ali je taj kad sam ja uzimao bio 10.5k kuna, a to mi je bila prevelika razlika u cijeni...
LightForce1308 je offline   Reply With Quote
Staro 15.03.2007., 09:12   #28
4444josip4444
Premium
 
4444josip4444's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: VG
Postovi: 846
ACER Aspire 5610 NWLMi

Procesor Intel® Core™ Solo procesor T1350 (1.83GHz/1MB L2/FSB667)
- Chipset Intel® 945PM Express
- Ram DDR II 512MB (1x512)
- Display 15.4'' WXGA Acer CrystalBrite, 1280 x 800 piksela
- Grafika Intel share 950, do 128 MB
- HDD 60GB 5400 o/min
- Optički pogon DVD-RW
- Povezivanje modem, LAN fast Ethernet, Wireless 802.11a/b/g
- Ulazi / izlazi: 4x USB 2.0, RJ-45 LAN, RJ-11 modem, VGA port, S-video/TV-out, čitač kartica
- Dimenzije 358 x 269 x 29.33 / 36 mm
- Masa 2,89 kg

Htio sam notebook na kojem mogu nešto napraviti, imam kućni stroj za igranje i sl., notebook ima jako dobar ekran, baterija drži preko tri sata (firefox, antivirus, wireless, mp3 uključeni). Kvaliteta izrade nije kao kod ibm-a ali je OK. Jedino što me smeta su tipke touchpada (plastične su i preglasno klikaju) što neznači da su nekvalitetne i da će brzo odkazati. Tastatura je uredu, tipke nemaju duboki hod, ne savija se prilikom tipkanja i imaju jako mali luft. Wireless radi odlično, domet je bolji nego na hp nx6110.
Ukupni dojam i više nego zadovoljavajuć uzme li se u obzir da računalo košta 5000kn. Moja preporuka svima onima koji traže prijenosno računalo na kojem ne misle raditi u nekim prezahtjevnim aplikacijama i ne misle se igrati.
4444josip4444 je offline   Reply With Quote
Staro 16.03.2007., 14:04   #29
SpyRo
The Dragoon
Moj komp
 
SpyRo's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2004
Lokacija: Varaždin
Postovi: 139
Fujitsu-Siemens xa1526

Specifikacije:
AMD Turion 64 X2 mobile technology TL-52 / 1.6 GHz
(PowerNow! technology, HyperTransport technology, AMD64 technology, integrated memory controller, Enhanced Virus Protection)
NVIDIA GeForce Go 7600 - 256 MB VRam
17" TFT active matrix (1440 x 900 ( WXGA+ ))
DVD±RW (+R double layer)
80 GB - Serial ATA-150 (5400 o/min)
2 x 512 MB DDR II SDRAM
4 in 1 card reader
Fax modem 56K v.92
Ethernet, Fast Ethernet, Gigabit Ethernet, IEEE 802.11b, IEEE 802.11g, Bluetooth 2.0
...više info na...
Code:
http://www.dooyoo.co.uk/laptops/fujitsu-siemens-amilo-xa1526/details/
Slika:



Opis, mišljenje, preporuka, +/- :

Laptop je kupljen pred par tjedana. Spada u kategoriju multimedijalnih modela(serija koju fujitsu-siemens naziva x-series).
Dakle... od kuda da počnemo...
Zadovoljan sam kvalitetom ugrađenih komponenti... ovaj lap bi meni trebao isključivo koristit za svrhe fakulteta, al nisam mogao, a da ne uzmem neku jaču grafičku jer ipak postoje vremena dok vam se da nešto i zaigrat...
Pa da počnemo...

LCD je 17'' inča widescreen... uzeo sam ga iz razloga jer je bolje gledat anatomske atlase i čitat s većeg monitora... a ne da se moram zezat s malim slovima i naočalama... a nije naodmet taj widescreen kad se želi pogledati i koji film... Matrica LCD-a je brza i niti u jednom trenutku nisam primjetio pojavu tzv. duhova na ekranu... bilo prilikom gledanja filmova, igranja igrica ili skrolanja po internet stranicama ili stranicama teksta...
Ocjena LCD: 10/10

Procesor je AMD-ov Turion s dvije jezgre koji radi na taktu od 1800 Mhz (mada kod mene veoma rijetko radi na max frekvenciji... al ajd da se zna...). Što reć... prema specifikacijama ovaj model procesora je lošiji od Core Duo... ima samo 512Kb cache po jezgri dok Core Duo ima 1Mb ili 2Mb (pa sve do 4Mb)... al što se tiče mojih potreba... meni je to sasvim dovoljno... jer ionako ne namjeravam izvodit neke hardcore procesorske radnje... tipa računanja PI broja na milijuntu decimalu i takve stvari...
Procesor se zna ponekad dosta zagrijat... nisam mjerio sa niti jednim programom, al ono... fizički se osjeti... međutim to nije problem jer to rješava kvalitetno izvedeno hlađenje i prilagodljiva brzina vrtnje pojedinih ventilatora...
Ocjena procesora: 7/10

Memorija se sastoji od dva keksa po 512Mb... radi se o DDRII (čini mi se 533 Mhz) memoriji... radi sve kako treba, al jedino mi smeta to što su staviti dva keksa umjesto jednog od gigabajt... iz kojeg razloga... e to neznam... treba njih pitat... zbog toga neću dat 10/10...
Ocjena memorija: 9/10

Grafička kartica je GeForce Go7600 sa 256Mb vlastite video memorije... grafička je vjerojatno ovdje i najjača karika, ako gledamo cijeli laptop... nemam riječi... sve novije i starije igre rade na max postavkama i rezoluciji... prezadovoljan sam s ovim segmentom...
Ocjena grafička kartica: 20 /10

Hard disk je neki od fujitsu siemens-a od 80 Gb na 5400 o/min... e ovo mi se nikako ne sviđa... pogotovo ako se zaletite na fax i želite skinuti hrpu toga... Vjerojatno bi bilo bolje da su stavili neki veći disk i malo povisili cijenu... al dobro... šta je tu je... ako mislite skidat... kupite eksterni disk...
Brzina diska je sasvim zadovoljavajuća i nisam dosad doživio nikakvih problema s njim...
Ocjena disk: 6/10


Ostale stvari...
Sviđa mi se što lap ima sve moguće priključke i isključke ... od bluetootha do Wlana, Gigabit lana itd... nemam nikakvih zamjerki niti na ovaj dio... mada treba napomenut da je WLan adapter malo slabiji (primjerice od Forcebookovih...) pa je signal koji hvata slabiji ako ga usporedimo s navedenim od Forcebooka... neznam kak su drugi proizvođači... nisam isprobao...
Ocjena ostale stvari: 10/10


Vanjština...
Što se tiče dizajna... mislim da o tome ne treba govorit jer je ovaj dio odlično riješen... sve se u biti odvija u tonovima crne i srebrne boje... ako pogledate sliku... sve će vam biti jasno... ocjena dizajna po meni je 10/10...
Tipkovnica je čisto solidna... al je slabija od toshibinih modela koju sam isto imao priliku isprobati... touchpad je također solidan samo tipke miša ostavljaju malo preplastičan efekt...
Ocjena tipkovnica&touchpad: 8/10


I na kraju...
Laptop ima 4 kile tako da nije za svakoga... pa morate biti malo jače građe ako želite nosit ga sa sobom svaki dan...
I da... najveći minus od svega je baterija koja traje oko 2 sata... što je svakako premalo...


Eto toliko od mene...
__________________
Nemam sig jer ne poštujem pravila.
SpyRo je offline   Reply With Quote
Staro 23.04.2007., 03:51   #30
alf
Premium
Moj komp
 
alf's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 41
MacBook Pro 15"

Specifikacije


• 15.4" TFT zaslon (1440x900)
• 2.33GHz Intel Core 2 Duo
• 2GB (2x1GB) radne memorije 667MHz (DDR2 PC2-5300 SDRAM)
• 120GB Serial ATA; 5400rpm
• 6x SuperDrive (DVD+R DL/DVD±RW/CD-RW)
• ATI Mobility Radeon x1600, 256MB GDDR3
• Osvijetljena tipkovnica
• Ugrađen iSight
• Ugrađeni AirPort Extreme i BlueTooth 2.0+EDR
• Dva USB 2.0, jedan FW 400, jedan FW 800 i ExpressCard/34 utor
• Ugrađeni stereo zvučnici, mikrofon, optički audio izlaz i ulaz
• Apple daljinski

Slika





Opis, mišljenje, preporuka, +/- :

Jako dobar laptop. Kupljen je prije 2 mjeseca. Kvaliteta izrade vrhunska. Cijena ultra visoka ali mi nije bilo žao. MacOS odličan, ali se mogu koristiti i Windowsi (imam instaliran i Win XP)
alf je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na