Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.06.2014., 14:02   #10921
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Molim pomoć, kupujem skuter u ime kolege, i trebam ga odvesti iz jedne županije u drugu.
Dogovor sa prodavačem je da ostaju tablice i osiguranje do isteka jer skuter ima još 10 mjeseci važeću registraciju i osiguranje.

Gledam ovaj pravilnik i nešto mi nije jasno:
"Prodavatelj vozila dužan je u nadležnom tijelu kod kojeg se vozilo vodi u evidenciji u roku od 15 dana od prodaje vozila odjaviti vozilo, vratiti registarske pločice te priložiti prometnu dozvolu i knjižicu vozila radi evidentiranja odjave vozila.

Odjavu vozila iz stavka 1. ovog članka može izvršiti i kupac vozila uz predočenje dokaza o vlasništvu.

Osobe iz stavka 1. i 2. ovog članka nisu dužne vratiti registarske pločice ako su kupoprodajnim ugovorom ili pisanom izjavom danom u nadležnom tijelu ustupljene kupcu i ako se pri promjeni vlasništva ne mijenja registracijsko područje."

Šta ako se mijenja registracijsko područje??
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2014., 14:26   #10922
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Imaš temu motori, al ajd, kad si postao ovdje, odgovorit ću ti tu.
Bitna stvar je da li prodavatelj kupuje drugi motor/skuter, tj da li mu trebaju reg. oznake s njega.
Ako ne treba, onda je bitno staviti pod napomenu na kupoprodajni ugovor kad ga budete ispunjavali ovako - registarske oznake ostaju kupcu na vozilu/ili registarske oznake zadržava kupac na vozilu.
To neka bilježnik također ovjeri i s time si riješio pola posla.
Druga polovica je otići u poreznu i platiti porez ako je skuter veći od 50ccm, ako je ispod, onda nema poreza, te nakon toga otići u stp izvaditi si prometnu na ime novog vlasnika, otići u mup ovjeriti novu prometnu i odjaviti tablicu od starog vlasnika usput, te se vratiti na stp po nove registarske oznake. Ako vam mup radi izdavanja prometnih i prijenose vlasništva, možeš to sve obaviti onda tamo, bez stp-a (pišem to zato što neće svaka 'damica' u mup-u to obaviti, obično je tako u manjim sredinama).
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.06.2014., 14:28   #10923
lowrider
Premium
Moj komp
 
lowrider's Avatar
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: KR
Postovi: 1,101
Ti možeš odjaviti kao kupac, vozilo sa drugog registracijskog područja u svojoj županiji.
Znači kupiš skuter u ZG dopeljaš ga sa ZG tablama u ZD i tu ga odjaviš.
Prenesi ga na sebe, nije naka cifra za platiti porez, jer za 10mj. može biti svašta, a i ugovori ne vrijede tak dugo
lowrider je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2014., 14:31   #10924
BojanZD
Premium
Moj komp
 
BojanZD's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Zadar
Postovi: 1,396
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Imaš temu motori, al ajd, kad si postao ovdje, odgovorit ću ti tu.
Sec. nakon postanja sam skužio zaheb, al ajd...šta je, tu je.

Citiraj:
Autor lowrider Pregled postova
Ti možeš odjaviti kao kupac, vozilo sa drugog registracijskog područja u svojoj županiji.
Znači kupiš skuter u ZG dopeljaš ga sa ZG tablama u ZD i tu ga odjaviš.
Prenesi ga na sebe, nije naka cifra za platiti porez, jer za 10mj. može biti svašta, a i ugovori ne vrijede tak dugo
TX, prijenos će biti obavljen 7-8 dana nakon kupnje, ali hvala na pojašnjenju. Nakon što sam pročitao tvoj odgovor, još malo guglao i ispada da sam ja gore quotao stari pravilnik, u međuvremenu su promjenili pravilnik pa ne moram odmah odjavu i probne tablice nego mogu sve obavit u Zadarskoj županiji.
Svakako, zahvaljujem obojici na brzom odgovoru!
BojanZD je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2014., 18:40   #10925
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Jel se isplati mijenjati Clio 2003 43kW 8 venta, elektroniziran osim klime, za passat 97 85kW sa klimom i 100k km više?
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2014., 18:44   #10926
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Jel se isplati mijenjati Clio 2003 43kW 8 venta, elektroniziran osim klime, za passat 97 85kW sa klimom i 100k km više?
Ako ti treba veći auto, troduplo skuplji za održavanje, i ako je benzinac duplo skuplji za točenje, upitne kilometraže i stanja, sa problematičnim i skupim prednjim ovjesom kratkog vijeka trajanja po našim cestama, onda da...
Dalje zaključi sam...
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2014., 18:50   #10927
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Ako ti treba veći auto, troduplo skuplji za održavanje, i ako je benzinac duplo skuplji za točenje, upitne kilometraže i stanja, sa problematičnim i skupim prednjim ovjesom kratkog vijeka trajanja po našim cestama, onda da...
Dalje zaključi sam...
Baš mi je drago da nisam morao dugo čekati na tvoj odgovor. Znači ne? Dizel je u pitanju. Ja volim svoj Clio, ali žena ima problema sa srcem i stvarno joj treba klima. Ipak više volim ženu nego auto. Održavanje ću pregrmiti. Glavno da su mi ženi otkucaji na 100-120. Ako pređe dalje, bojim se. Zato i pitam. Htio bih promijeniti auto i taj passat mi je baš uletio, ali sam skeptičan.
Jopis, ako imaš neke preporuke, bio bih ti zahvalan. Nemam puno lufta ekstra keša, ali imam cijeli set felgi (novih) i zimskih guma (2 god starih) za "pod račun" .

EDIT: Jel se isplati ugrađivati klima u moj clio 2?
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2014., 18:51   #10928
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
A kolko novaca imaš sa strane? Naći će se nešto već...
Najveći problem ti je riješit se clia bez klime nažalost
tech je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2014., 18:54   #10929
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor tech Pregled postova
A kolko novaca imaš sa strane? Naći će se nešto već...
Najveći problem ti je riješit se clia bez klime nažalost
A, 1.2 mašina, nepoderiva. Imam kojih 5-6k kn viška. Naravno da nije viška, ali kad je žena u pitanju, onda je viška .

Vidim da bi mogao dobiti dvije do dvije i pol za clia, a za toliko idu i passati. Uz prvotni servis bi to taman bilo još tih 5-6k kuna. Lak me ne brine, to bi kasnije došlo. Glavno da se može voziti i da pali na prvu, kao i moj clio. U bilo kojim vremenskim uvjetima . Znam da me čekaju problematične turbine, grijači, filteri.....

Imam dosta novaca vezano u kompu. Prodati ću i to, ako treba, samo da se ne brinem za infarkt. Došao sam u takvu situaciju, da mi ništa materijalno nije bitno, osim zdravlja žene. Jebga, kad je volim .
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2014., 19:23   #10930
jopis
gadget freak
Moj komp
 
jopis's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2009
Lokacija: Jasenovac
Postovi: 2,196
Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
Baš mi je drago da nisam morao dugo čekati na tvoj odgovor. Znači ne? Dizel je u pitanju. Ja volim svoj Clio, ali žena ima problema sa srcem i stvarno joj treba klima. Ipak više volim ženu nego auto. Održavanje ću pregrmiti. Glavno da su mi ženi otkucaji na 100-120. Ako pređe dalje, bojim se. Zato i pitam. Htio bih promijeniti auto i taj passat mi je baš uletio, ali sam skeptičan.
Jopis, ako imaš neke preporuke, bio bih ti zahvalan. Nemam puno lufta ekstra keša, ali imam cijeli set felgi (novih) i zimskih guma (2 god starih) za "pod račun" .

EDIT: Jel se isplati ugrađivati klima u moj clio 2?
97.e nije postojao dizel sa 85kW, samo 66 i 81kW, do 99.e.

Ako žena ima problema sa srcem, ne znam kako će joj klima pomoći, meni dapače još više smeta na ovim svakodnevnim relacijama nego što mi pomaže, jer se radi velika promjena temperature u kratkim intervalima, što je još gore za srce (imao sam sa 19-20g problema sa hercom koji me prate no u slabijem opsegu sve ove godine).
Preporuka je riješi svoj i kupi za tu lovu koju imaš+lova od tvog kupi 2006.u na dalje 1.2i 16v/1.4i 16v/1.6i 16v clia ili 206icu 1.4hdi 2005. na dalje, sa klimom, ako ti naravno odgovara i dalje tako mali auto, jer ne mogu ti preporučit polovan auto iz 90ih s klimom klase passata, za 3-3500€, a da nije izganjana polukrama sa +400.000km i troduplo skupljim održavanjem od clia 1.2i.
Ugrađivanje klime, naknadno, ti je trošak reda minimalno 1000€...

Citiraj:
Autor D1viry Pregled postova
A, 1.2 mašina, nepoderiva. Imam kojih 5-6k kn viška. Naravno da nije viška, ali kad je žena u pitanju, onda je viška .

Vidim da bi mogao dobiti dvije do dvije i pol za clia, a za toliko idu i passati. Uz prvotni servis bi to taman bilo još tih 5-6k kuna. Lak me ne brine, to bi kasnije došlo. Glavno da se može voziti i da pali na prvu, kao i moj clio. U bilo kojim vremenskim uvjetima . Znam da me čekaju problematične turbine, grijači, filteri.....

Imam dosta novaca vezano u kompu. Prodati ću i to, ako treba, samo da se ne brinem za infarkt. Došao sam u takvu situaciju, da mi ništa materijalno nije bitno, osim zdravlja žene. Jebga, kad je volim .
Passat ima inače, a na našim cestama još osjetnije, problematičan prednji ovjes, koji komplet košta minimalno 3000kn ako želiš iole kvalitetniju izvedbu, no i ta izvedba traje ono, po našim cestama 18-24mj., dizel auto star 15+ godina ima minimalno 400.000km, znači turbina koja košta reparirana 4-5000kn ti ne gine u skorom vremenu, ako je 81kW verzija tu je i plivajući zamašnjak koji sa setom kvačila isto košta 5-6-7000kn, itd., dosta sam ti već nabrojio da vidiš kako ide 'igra' sa autima te klase tih godina u veeeelikoj većini slučajeva.
Ne kažem da je nemoguće naći dobar i očuvan primjerak sa ono, 200.000km ili čak i manje, ali takav se rijetko prodaje, a i kad se prodaje, u 99% slučajeva ide po osjetno većoj cijeni nego je prosjek njuške.

Prije cca mj dana sam išao ženinom bratu rješavat auto, prešli smo uzduž i popreko sve auto kuće u sesvetama i zg-u, clia urednih je malo, ali 206ica 1.4hdi i 1.4i 8v 75ks se da naći redizajna (od 2005.e) na dalje bez problema po normalnim cijenama, s klimom naravno.
Mi smo na kraju završili na C3 1.4i, koji je imho najružniji u tom french triu tih godina, ali je bila nemoralna ponuda jer je auto bio od prvog vlasnika, sa 100.000km prijeđenih, 2006.a godina, sa klimom, daljinskim, abs-om, el. paketom, itd.

Ne znam, ako te već puca veći auto od clia, solidan, a dizel, gledaj si mazde 323f 2.0ditd tamo 2000.u godinu, to su skroz dobri auti i da ih se naći očuvane sa ne previše km.
__________________
"If everything seems under control, you're just not going fast enough." - Mario Andretti
jopis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 15.06.2014., 19:27   #10931
tech
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,685
Stvar je u tome kaj se ništa ne prodaje od auta. Mi smo nedavno prodali clia 16v isto 2003, kod nas je bio od prvog dana, sa klimom, podizačima, daljinskim i još par điđa za 12k kn. Trebalo je promijenit zupčasti i sve što ide za velik servis. Ajd bilo je ulaganja cca 4k kn kaj smo računali. I na njuškalu znaju naletit 2002-03 za 2k eura, a prodaju se i za manje. Kad kreneš prema 2500 već možeš i 1.4 16v kupit za tu lovu.
Zato velim da bu ti problem riješit ga se a da se bar malo ne izuješ iz cipela...pogotovo jer ljudi bježe po ljetu od auta bez klime ko vrag od tamjana.

Za 2500 bi uz malo truda mogao nać kakvog punta s klimom, 2003-2004, možda kakav accent ili opet clia 2 samo s klimom i jačim motorom jel.
tech je offline   Reply With Quote
Staro 15.06.2014., 19:28   #10932
D1viry
Premium
Moj komp
 
D1viry's Avatar
 
Datum registracije: May 2010
Lokacija: Slavonija
Postovi: 2,062
Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
97.e nije postojao dizel sa 85kW, samo 66 i 81kW, do 99.e.
Ako žena ima problema sa srcem, ne znam kako će joj klima pomoći, meni dapače još više smeta na ovim svakodnevnim relacijama nego što mi pomaže, jer se radi velika promjena temperature u kratkim intervalima, što je još gore za srce (imao sam sa 19-20g problema sa hercom koji me prate no u slabijem opsegu sve ove godine).
81, zeznuo sam se. Ima prevelik broj otkucaja i smeta joj temperatura. Nakon prve hitne me opalio "reality check". S time nema zajebancije.


Citiraj:
Autor jopis Pregled postova
Ne znam, ako te već puca veći auto od clia, solidan, a dizel, gledaj si mazde 323f 2.0ditd tamo 2000.u godinu, to su skroz dobri auti i da ih se naći očuvane sa ne previše km.
Ne patim od velikih auta, ali i njoj se sviđa passat. Dodatan plus je što sam dobar sa vlasnikom VW servisa pa ima djelova ko pljeve.

Kako god, hvala na infu.
__________________
I'd rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy.
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6
D1viry je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 08:51   #10933
Ladytron25
Glazba, auti, itd :D
 
Ladytron25's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Zg- Kvatrić
Postovi: 62
Ladytron25 je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 15:15   #10934
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
Evo ogledan primjerak Zagorje ili Krapina tuninga. Slikano je kroz sajbu u voznji pa se ne kuzi bas v8 oznaka na Vectri ali se vidi spojler i spulja. Jos je i diesel, suklja dim ko lokomotiva kad stisne gas. Zena za volanom naravno, najcesce su bas zene kaj voze te aute. Valjda su im to tuning muzeki poklonili..

http://www.pohrani.com/f/3h/rl/1kYUrUIU/untitled.jpg

ALi. Golf dvica kaj vuce neki skuter i jedva ide i ta Vectra su me spasili od kamere koja je bila iza bordo Golfa 3 parkanog uz cestu. Postavili su je svaka im cest. Nebi ju skuzio nikad, vec bi bilo prekasno.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 18:52   #10935
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Kakva su vam misljenja o Astri F 1.4 61kW? Godite je '97.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 20:25   #10936
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
ako ćeš na nju onda rađe dizlo isuzu mašinu... neuništivo.

ima kolega amdo takvu.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 20:26   #10937
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Mjenjač je katastrofa u toj Astri, neprecizan do bola ali ako nema hrđe, potrajat će...
I ja bi radije na 1,7 turbo dizlo (Isuzu).
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 20:29   #10938
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
samo amdi nije bitno mijenjanje brzina te brzina promjene istih jer se nije ŠKOLOVALA za to

Zadnje izmijenjeno od: syss. 16.06.2014. u 20:34.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 20:34   #10939
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
AFAIK kod Astre F je postojao 1,7 Opelov i Isuzuov, mislim da se prepoznaju po tome što Opelov ima okruglo 1,7 L a Isuzu nešto manje. Doduše, taj Opelov je bio totalni škart
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 20:36   #10940
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
a sada da malo pričamo o megane-ovom najbržem vremenu na ringu

http://autoklub.jutarnji.hr/foto-vid...phy-r/1199714/

pogledajte wikipediju vremena... iznenadit ćete se

http://en.wikipedia.org/wiki/List_of...eife_lap_times

Zadnje izmijenjeno od: syss. 16.06.2014. u 20:46.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 20:45   #10941
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Da, mjenjac je neprecizan. Nema rdje ni truna, odlicno odrzavana. Ima problem sa podizacima gepeka, boli glava. Moram pogledati jos nesto pa baciti odluku, kupiti ili ne. Zapravo, ne kupujem ja nego djed. Ali isto ko da ja kupujem. Zapravo, ja kupujem on placa. On ce da vozi.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 20:47   #10942
syss
Moderator
Moj komp
 
syss's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2003
Lokacija: Zagreb
Postovi: 10,791
jel isuzu nutra?

ma kupuj... ostalo sve će se rešit.
syss je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 22:07   #10943
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Renault Mégane RS 275 Trophy-R

Friška vijest, kao što se i očekivalo, Megane je skinuo Cupru na Ringu:

http://www.carmagazine.co.uk/News/Se...nger-unveiled/
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 22:09   #10944
Swarm dude
Premium moderator
 
Swarm dude's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,600
Tri posta iznad
Brzo, nema što
Swarm dude je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 22:11   #10945
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Gledao sam malo seme i tako to. Ima problema sa sirenom (ne radi) i ne rade elektricni retrovizori. Prvo sto mi je palo na pamet je da su na istom osiguracu i da ce se to onda lako rijesiti. Elem, nisu na istom osiguracu sto implicira da su to dva odvojena kvara, sto opet dalje implicira da su moguce dodatne komplikacije, sto opet dalje implicira da odustajem od kupovine. Nemam dovoljno vremena i zivaca da vikendom prelazim po 200 km na djedov poziv i da se zajebavam sa autom. Servisa u Doboju vise nema, preselili su malo nizvodno.
Milentije je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 22:18   #10946
listerstorm
Registered User
Moj komp
 
listerstorm's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 1,408
Citiraj:
Autor Swarm dude Pregled postova
Tri posta iznad
Brzo, nema što
Mea culpa
listerstorm je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 22:33   #10947
MuroF
Premium
 
MuroF's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2007
Lokacija: VŽ-okolica
Postovi: 118
i ja tražim neku astru f ili corsu za posao,stari ima f,1.4,55 konja mislim,malo troši,udobna je,isitna anemična al jbg,bitnija mi potrošnja i jeftino održavanje.
gledam i puntače,klijače,akcente,ma nemam pojma,svaki ti veli nešto drugo..
dao bi soma ojra,ne više.
__________________
MuroF je offline   Reply With Quote
Staro 16.06.2014., 22:39   #10948
MAGARAC
Premium
Moj komp
 
MAGARAC's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: zagreb
Postovi: 5,887
1.4 Astra sa 60ks je nepoderiv i jeftin auto. Motor zilav i elastican, blokada na 160 i devetka po gradu.
MAGARAC je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2014., 00:31   #10949
webstartm
Sandy!!!
Moj komp
 
webstartm's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Split
Postovi: 1,674
evo ja vozin astru f (onu s ruznom guzicom,izbacenom), 1997-1998 , 195k km, motor 1.4, 60ks
nepoderivo da,stvarno nikad nije imala kvar ,redovni servisi i adio
ali puno cuga po gradu...po splitu 10, van grada 5-6
voznja srednja,ne agresivno,ne tromo
mjenjac cist ok, kocnice dobre, ruzine zasad nema (osim di je malo izgrebana)
nema u njoj nikakve elektronike (nema el podizace,el retrovizore,klimu i sl)

jedino sta se "pokvarilo" je da se odlipia tapecuring krova(rijeseno klamaricon) i nosaci "vrata" gepeka popustili

motor odlican, ne trosi ulje,nisan ga liva ima 5k km, jos je tocno na sredini
ne dimi, vata gas dobro, moze povuc solidno prva-druga , treca vec slabije, isto fali kojih 20tak KS da bi bia poletniji
130 na autobanu bez problema,priko nisan tia ic,jer je motor vec(po zvuku) bia jako blizu granice, pa ugl kruzam na 100, di je potrosnja najmanja
nema mjerac okretaja
webstartm je offline   Reply With Quote
Staro 17.06.2014., 00:43   #10950
Milentije
Adrenaline junkie
Moj komp
 
Milentije's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2006
Lokacija: Doboj - Banja Luka / Republika Srpska
Postovi: 3,575
Citiraj:
Autor MuroF Pregled postova
i ja tražim neku astru f ili corsu za posao,stari ima f,1.4,55 konja mislim,malo troši,udobna je,isitna anemična al jbg,bitnija mi potrošnja i jeftino održavanje.
gledam i puntače,klijače,akcente,ma nemam pojma,svaki ti veli nešto drugo..
dao bi soma ojra,ne više.
Meni je na raspolaganju max 1500 €. Ganjao sam uglavnom Puntilake zbog blizine servisa i veza koje tamo imam. I naletio na jednog '99 1.1, ma bombona. Cijena 1150 €. Ja ga gledao u cetvrtak oko podne, odusevio se. Nazovm djeda da dodje u petak ujutru u BL i da ponese pare. U pola 10 ga pokupim na zeljeznickoj i nazovem lika da mu javim da bude kuci jer dolazimo po auto, kad on mi kaze da je taman dosao kuci iz grada gdje je zavrsio papire sa covjekom koji je kupio punta...

Poslije toga nisam uspio naci nista ni priblizno dobro ocuvano, cak i za vise para. U sustini ganjam nesto sa sto manje elektronike, da u buducnosti imam sto manje problema jer sam predaleko od auta. A kad god se nesto pokvari na mene padne da ja to sredim... Zato ganjam nekog Punta I, mada bih najradije uzeo nesto od Zastave. Kljuc 13, krstasti srafciger i za jedno popodne ga rastavim na sve sastavne dijelove i ponovo sastavim.
Milentije je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na