Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 14.10.2019., 19:08   #31
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,917
Meni se čini kao da je to ipak više od 120mm. Ako je letva 120, noga od stola je max 70, što mi se čini malo za stol ovkvih dimenzija. A i širina elementa u pozadini od približno 4 širine letve odnosno cca 480 mi isto djeluje malo preusko. Doduše fotografija je šta je, možda sam malo kikso

mkey je online   Reply With Quote
Staro 14.10.2019., 19:48   #32
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
EDIT: ako je vjerovat slici perilica suda je 60cm, 3 plave crte odgovaraju tome tako da bi to bilo vjerovatno nekih 18-20cm siroko, druga stvar ako je covjek rekao da je daska debela 5cm mozes i po tome izracunat.

cisto bih dao moju konstruktivnu kritiku posto se bavim drvetom, donje krizanje se trebalo obratno odraditi da okomite nogice sjede na donjem krizanju, posto vidim da si izabrao ili dobio dosta "prošaranu" dasku koja ide u svim smjerovima i jednostavno nikad neznas na koju stranu ce se izbaciti. Usljed sirenja i skupljanja drveta mogla bi negdje mrdnuti. U trenutnom slucaju bi rekao da nakon nekog duzeg vremena se pocne daske prema van otvarati od same baze, neznam dali su nogice tiplane to bi moglo malo pomoci ali ipak mislim da ce proc neko duze vrijeme prije nego se pocne odvajat od donje baze, posto su danasnja ljepila uzasno snažna.

Cisto bi podijelio par stvari vjerujem da ce nekom to mozda i pomoci u buducnosti. Ono sto vidite po stovaristima kad su daske iskrivljene i savijaju se u osmicu je samo zbog ljencina na pili i neznanja ljudi kako zbrinuti dasku nakon rezanja. U prilogu vam je slika da si mozete predociti osnovne verzije rezanih daksa. Dasku koja ima "šare" s gornje strane + ukoliko ima srce s cela (od naprijed ako gledate) znate da dolazi prakticki iz malog debla i to drvo nije pogodno za bilo kakvu ozbiljniju radnju vezanu za namještaj.


prva opcija sa slike je 98% drveta na nasem podrucju, najbrze se reze, nitko nista nepazi i samo gas. Zna se dogoditi da nadete po malim pilanama opciju 2 i 3, koje su inace od 2 pa na vise puta skuplje, ali naravno treba prebrat hrpu toga dok nadete par dobrih komada. Prvom prilikom tko bude u nekom centru gdje se prodaje drvenarija probajte obratit paznju na "čela" i smjer ovih crta kako na grede tako i na manje komade, ako za primjer uzmete gredu kojoj je vidljivo srce (krugovi s godovima) nepostoji ni jedna a da nije pukla.


Ovdje je prikazano kako daska reagira u ovoj formi vlakna ju jednostavno pokusavaju stisnuti, najednostavnije mi je to preslikati kao ljudsku šaku zatvarate ju prema unutra, ne mozemo na drugu stranu ista stvar i kod drveta, vlakna se skupljaju. u ovakvom slucaju drvo se presjece na pola i ljepi se suprotno (sljedeca slika).

PS. u tom slucaju dobivate dasku koja ima smjer pod 45° i s takvom daskom je puno lakse za raditi


Ukoliko netko zeli zaljepiti plocu, ili 2-3 daske uvijek se pokusa napraviti tako da jedna vuce drugu, pokusavaju se napraviti jednake sirine tako da dobijemo podjednaku snagu.



Evo malo se raspisao mala vecernja skolica drveta
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna

Zadnje izmijenjeno od: fre@k. 14.10.2019. u 20:20.
fre@k je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 14.10.2019., 21:34   #33
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
Citiraj:
Autor mkey Pregled postova
Meni se čini kao da je to ipak više od 120mm. Ako je letva 120, noga od stola je max 70, što mi se čini malo za stol ovkvih dimenzija. A i širina elementa u pozadini od približno 4 širine letve odnosno cca 480 mi isto djeluje malo preusko. Doduše fotografija je šta je, možda sam malo kikso
Profil noge je 9x4.5cm.
Citiraj:
Autor fre@k Pregled postova
cisto bih dao moju konstruktivnu kritiku posto se bavim drvetom, donje krizanje se trebalo obratno odraditi da okomite nogice sjede na donjem krizanju, posto vidim da si izabrao ili dobio dosta "prošaranu" dasku koja ide u svim smjerovima i jednostavno nikad neznas na koju stranu ce se izbaciti. Usljed sirenja i skupljanja drveta mogla bi negdje mrdnuti. U trenutnom slucaju bi rekao da nakon nekog duzeg vremena se pocne daske prema van otvarati od same baze, neznam dali su nogice tiplane to bi moglo malo pomoci ali ipak mislim da ce proc neko duze vrijeme prije nego se pocne odvajat od donje baze, posto su danasnja ljepila uzasno snažna.

Cisto bi podijelio par stvari vjerujem da ce nekom to mozda i pomoci u buducnosti. Ono sto vidite po stovaristima kad su daske iskrivljene i savijaju se u osmicu je samo zbog ljencina na pili i neznanja ljudi kako zbrinuti dasku nakon rezanja. U prilogu vam je slika da si mozete predociti osnovne verzije rezanih daksa. Dasku koja ima "šare" s gornje strane + ukoliko ima srce s cela (od naprijed ako gledate) znate da dolazi prakticki iz malog debla i to drvo nije pogodno za bilo kakvu ozbiljniju radnju vezanu za namještaj.


prva opcija sa slike je 98% drveta na nasem podrucju, najbrze se reze, nitko nista nepazi i samo gas. Zna se dogoditi da nadete po malim pilanama opciju 2 i 3, koje su inace od 2 pa na vise puta skuplje, ali naravno treba prebrat hrpu toga dok nadete par dobrih komada. Prvom prilikom tko bude u nekom centru gdje se prodaje drvenarija probajte obratit paznju na "čela" i smjer ovih crta kako na grede tako i na manje komade, ako za primjer uzmete gredu kojoj je vidljivo srce (krugovi s godovima) nepostoji ni jedna a da nije pukla.


Ovdje je prikazano kako daska reagira u ovoj formi vlakna ju jednostavno pokusavaju stisnuti, najednostavnije mi je to preslikati kao ljudsku šaku zatvarate ju prema unutra, ne mozemo na drugu stranu ista stvar i kod drveta, vlakna se skupljaju. u ovakvom slucaju drvo se presjece na pola i ljepi se suprotno (sljedeca slika).

PS. u tom slucaju dobivate dasku koja ima smjer pod 45° i s takvom daskom je puno lakse za raditi


Ukoliko netko zeli zaljepiti plocu, ili 2-3 daske uvijek se pokusa napraviti tako da jedna vuce drugu, pokusavaju se napraviti jednake sirine tako da dobijemo podjednaku snagu.



Evo malo se raspisao mala vecernja skolica drveta

Ne vidim razlog zašto bi nešto bolje bilo da je donji dio postolja išao do kraja, barem što se tiče čvrstoće spoja.
Evo našao sam na sliku za primjera, kako su spojevi odrađeni. Garantiram da će prije puknuti noga iznad nego na spoju, pokazano u praksi kod pogrešnih spojeva. Vjerujem spoju, a ujedno ljepše estetski izgleda, barem meni.
Ljepljeno Kleberit D3 ljepilom, a tiplanje ovdje ne dolazi u obzir, to samo pločasti namještaj i u rijetkim situacijama drvo. Ako se dobro sjećam "čep" je išao 16x50mm. Uskoro ću raditi isti ovakav i jedan sličan, pa mogu poslikati ako nekoga zanima dok je sve u dijelovima.




Dobar savjet si dao za dasku, iako ja nisam skoro nigdje vidio drugačije rezano od plain sawn. Po meni je važnije dobro osušena daska, e sad je do drugi par čarapa, zaparena, vlagomjer...

Oko ljepljenja ploča ovo stoji, a još jedna informacija nije na odmet, da manje lamele imaju manju tendenciju savijanja i pucanja. Tu nije loše koristiti tiplaricu ako se nema šta drugo da se poravna pri ljepljenju, a za sve ostalo postoje ozbiljnija i bolja rješenja kao sljedeće što koristim kod većih ploča, najveća ploča što sam radio sa ovim je 300x100cm:






Ako se netko misli baviti masivnim drvetom te ako ćete kupovati sebi materijal, malo čitanja i kupovina vlagomjera prije bilo čega.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2019., 21:35   #34
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
@tOta: Dobar post, hvala!

Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
Uskoro ću raditi isti ovakav i jedan sličan, pa mogu poslikati ako nekoga zanima dok je sve u dijelovima.
Samo daj!
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2019., 21:41   #35
Pupo
Nikad sit, uvijek žedan
Moj komp
 
Pupo's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Vallis Aurea / ZG
Postovi: 7,998
E ovo je korisno štivo.

Samo dajte još informacija
__________________
Sent from AS/400.
Pupo je offline   Reply With Quote
Staro 14.10.2019., 23:54   #36
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Vlagomjer za drvo jos nisam kupio , u iskusnim labaratorijama ljudi uzmu strugotinu stave na digitalnu vagu, nakon toga ide 40-45min na rezim susenja u pecnici. Iza toga prosta matematika kaze kolika vlaga je u drvetu.

Cisto jedan primjer, neznam dali posjedujes ravnalicu/debljacu. Iza svakog ravnanja daske ja nikad neljepim u ploce odmah, ostavim da odstoje okomito jedan dan, snaga drveta ti se pokaze kroz 24h, pa se zna dogoditi da ti sve vise i vise skidas jednu stranu a ona se svaki dan sve vise izbacuje, to nam odmah govori da je s te strane puno jaca sila stezanja, pa se poravna malo druga strana i na taj nacin se dobije stabilna daska.

@tota
vizualno se slazem da je ovaj nacin ljepsi daleko od toga, ali ako je okomito na dno, nemoraju nuzno biti cep i rupa kao sto si ti pravio posto se radi o necem sto naljeze na pod a netrpi nikakvu silu, tako da si slobodno mogao ustedjeti vrijeme i staviti 3 tipla imao bi istu cvrstocu a bio gotov u kracem roku. Ovakav stol jedino moze biti malo problematican kod ljudi s neravnim podom, imas 4 daske u krizanju i ako nije ravan pod klimat ce se, cim bi stavili bilo kakav tepih ili gumu to je rijeseno.

i cisto gore si bio spomenuo za lakove koji zute, moraju samo biti UV stabilni. Ja radim sve vise s nezapunjavajucim akrilom, pa dobijem pod rukom teksturu drveta posto ju samo kopira, dok recimo postoje zapunjavajuci koji odmah pore zatvore lakom i tu se nakon 2 ruke temelja i 2 zavrsnog stvara prakticki staklena povrsina.

U nekom pravilu kaze se da je najbolje koristiti dasku do 8cm sirine, nije uklesano u kamen ali ja sam se vodio ovom logikom kad sam sebi radio fronte u kuhinji da budu samo ploce, i svi okolo su govorili da ce se izbaciti da cu dobiti luk, ali sam uspio nac vertikalne gotove koji su trebali ici kod covjeka za pod i on je odustao ja kupio odmah sve i od toga napravio fronte, jos uvijek stoje kao i prvog dana.

Sto se tice ovih cink spojeva kad spajas dasku u dasku, dam se kladit u sta god hoce da tamo di zaljepis s kleiberit D3 ljepilom (i ja ga koristim) prije ce puknit bilo di dalje nego tu di si zaljepio.


---------------
Poliuretan Zapunjavajuci 2 puta temelj 2 puta zavrsni sloj
20180721-131626 20180721-193053

Akril Nezapunjavajuci 4 sloja
20180623-130755 20180623-130817 20180623-130834 20180624-102326

Isto jedan spoj gdje je cep i rupa za krace strane kreveta, dok su duze (bocne strane) isle preko sarafa, nogice su ljepljene iz 4 dijela radi se o "Parenoj bukvi", klijent je htio da se istaknu godovi na bocnim stranama te se radilo od bora 4cm debljine. Sve se toniralo bajcem i nakon toga lakiralo poliuretanom.

20180519-225448 20180526-140205 20180531-161139
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2019., 13:33   #37
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Kad narastem bit cu stolar
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 18.10.2019. u 09:35. Razlog: čistka nevažnog
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2019., 07:21   #38
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Malo padobransko pitanje.

Imam prednjicu za suđericu napravljenu od mediapana, pričvršćena je za suđericu sa četiri vijka za drvo. Mjesta na kojima je pričvršćena su se razlohala i vijci se više nemaju za što primiti. Pokušao sam sa drvofiksom popuniti rupe, ali ne drži. Čime ispuniti rupe?
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2019., 10:25   #39
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Napravi rupu / zaljepi drvenu tiplu.
Ispilaj višak koji viri i zavidaj prednjicu.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2019., 10:49   #40
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Citiraj:
Autor Garro Pregled postova
Malo padobransko pitanje.
Imam prednjicu za suđericu napravljenu od ...

Citiraj:
Autor Imagine Pregled postova
Napravi rupu / zaljepi drvenu tiplu.
Ispilaj višak koji viri i zavidaj prednjicu.
... ili kupi četiri usadne matice, nešto ovakvo:



ili ovakvo:



... i nebu se više nikad razlohalo
bertone je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 16.10.2019., 10:55   #41
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Ovaj prvi tip imam na MDF bazi na CNCu i skoro sve vire van.
Drugi tip je za montažu s druge strane a ne vjerujem da bi čovjek htio gledat to na prednjoj strani...
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2019., 11:08   #42
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Ako prvu upusti dovoljno duboko nebu ništa virilo, a ovaj drugi ide i sa zadnje strane jer ga može ulijepiti u rupu (iako je ovaj drugi tip teže poravnati s daskom jer treba izglodati rupu za glavu usadne matice)... no i ovo tvoje s drvenom tiplom je ok i jeftino rješenje samo što će vremenom popustiti jer se ipak radi o vratima.
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2019., 12:00   #43
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Sta se tice drugog tipa usadne matice , stvarno ne vidim kako bi to moglo funkcionirat ako bi se koristila na taj nacin...
Inace ,MDF je stvarno govno od materijala i prvu usadnu maticu je zaista lako iscupat ako primjenis bilo kakvu jacu silu i onda imas gobu gdje je ista bila.
__________________
if you build it they will come
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2019., 12:07   #44
bertone
Premium
Moj komp
 
bertone's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,015
Ok, vjerujem da imaš više iskustva od mene pa...
bertone je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2019., 12:24   #45
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Dakle, izbušiti rupu promjera drvene tiple (po mogućnosti pliću od debljine fronte ), zalijepiti drvenu tiplu najjačim dostupnim ljepilom, maknuti višak tiple i deri.

Hvala svima!
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2019., 18:48   #46
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
To ti je najsigurnije. A imaš za kupit i male tiple za drvo. Ak ti nije previše razlohalo ivericu.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Staro 16.10.2019., 19:03   #47
Imagine
undercover
Moj komp
 
Imagine's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2006
Lokacija: HT
Postovi: 1,392
Obični drvofiks ti je dovoljan.
__________________
if you build it they will come

Zadnje izmijenjeno od: Imagine. 18.10.2019. u 09:46.
Imagine je offline   Reply With Quote
Staro 28.10.2019., 22:00   #48
fre@k
Premium
Moj komp
 
fre@k's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: osijek
Postovi: 1,860
Malo kasno ovo vidim ali valjda ce nekom pomoc

Fronte na perilicama su vjerovatno problem u 99% kuhinja, ako je rupa jako iskidana onda kako je i napisano gore, Busenje 10mm ubaciti tipl i ponovo usarafis, no ukoliko radim ljudima kuhinju uvijek kupim saraf s malo krupnijim navojem, ako je napisano u uputstvu 3,5mm x 40mm ja kupim 4mm x 40 mm, isto ih mozes nac s upustenim glavama, ni slucajno ne aku busilicom zavrtat zdrobe ljudi lim pa bude svega , bitno je samo dobro stisnuti MDF/ivericu uz perilicu da ne ostane razmak.
__________________


CPU: I5 2500k
GPU: MSI TF 660 OC
MBO: Asrock Z68 PRO3
RAM: 2x4gb G. Skill (1333mhz)
PSU: Seasonic 620W
HDD: SSD 180gb Intel 520 | WD Green 2TB
CASE: CM Elite 370
Ostalo: MX518, Logitech Ultra Flat, DELL U2412M, Hyper 212+



Ako Vam je život tužan, ne brinite! Barem Vam je plaća smiješna
fre@k je offline   Reply With Quote
Staro 29.10.2019., 15:27   #49
Garro
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,353
Samo da javim da je metoda sa tiplom upalila, drži čvrsto i nema mrdanja. Sva sreća da je fronta dosta debela, pa tipla ima dovoljno "mesa" za koje se drži.

Uglavnom, hvala svima na pomoći!
Garro je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2019., 12:05   #50
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Ima li netko viška štafle?
80x50mm ili slično, trebam 4 kom po 2m.

Čisto ako nekome stoji sa strane, a voljan je utopiti za neku siću
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2019., 12:27   #51
Alister
Premium
Moj komp
 
Alister's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2009
Lokacija: Dugo Selo
Postovi: 1,450
za koju siću, kada ovako to košta 50 kuna
Alister je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2019., 12:43   #52
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Ma znam, ali možda nekome stoji i trune pa da se iskoristi.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 11.11.2019., 13:19   #53
domina
Premium
Moj komp
 
domina's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: KC (HR)
Postovi: 898
Kad smo kod toga, ima li tko preporuku gdje kupit letve i daske od jele/smreke? Po mogućnosti da nisu previše spigane.
domina je online   Reply With Quote
Staro 11.11.2019., 13:26   #54
borny
Too much busy
Moj komp
 
borny's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,536
Nekad sam kupovao kod tržnice Dubrava, ZAC ili nešto slično, ali koliko sam u prolazu vidio, ne rade.
Vjerojatno ću otić u Famy u Sesvetama jer ne znam za niš drugo.
__________________

It's nice to be important, but it's more important to be nice!

borny je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2019., 08:36   #55
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Pitao sam na drugoj temi, ali bez puno uspjeha. Mozda tu ima vise srece

Htio bi si napraviti radni stol u L formatu, pa trazim nekog stolara koji bi isti izveo. L ploca, dva ladicara i to je vise manje to. Trenutno vec imam i ponudu za radnu plocu, pa ako je to problem, mozemo i bez toga.

U slucaju cijelog stola, pozeljno je i preporuka kako dostaviti u DE, ako su samo ormarici u pitanju, pokupim ih ja direkt.

https://drive.google.com/open?id=0B4...IySmFMcUltTVlF

Ima li kandidata ili informacija tko bi to mogao sloziti?
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2019., 08:52   #56
quazar912
Premium
 
quazar912's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: north-northwest
Postovi: 1,682
Citiraj:
Autor Renesis Pregled postova
Pitao sam na drugoj temi, ali bez puno uspjeha. Mozda tu ima vise srece

Htio bi si napraviti radni stol u L formatu, pa trazim nekog stolara koji bi isti izveo. L ploca, dva ladicara i to je vise manje to. Trenutno vec imam i ponudu za radnu plocu, pa ako je to problem, mozemo i bez toga.

U slucaju cijelog stola, pozeljno je i preporuka kako dostaviti u DE, ako su samo ormarici u pitanju, pokupim ih ja direkt.

https://drive.google.com/open?id=0B4...IySmFMcUltTVlF

Ima li kandidata ili informacija tko bi to mogao sloziti?
meni nije jasno da u njemačkoj nema vrsnih majstora sa najmodernijim alatima.i većim izborom materijala.. a ti bi i da ti još doveze...i da bude jeftinije
__________________
...and fly...
quazar912 je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2019., 10:37   #57
tOta
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: ...
Postovi: 680
@Renesis
Nisi naveo od kojeg materijala bi ploču i koju debljinu?
Čisto možda se netko lakše odluči.
tOta je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2019., 12:46   #58
Renesis
Ex-Gastarbajter
Moj komp
 
Renesis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Zagreb / Rijeka
Postovi: 5,431
Citiraj:
Autor quazar912 Pregled postova
meni nije jasno da u njemačkoj nema vrsnih majstora sa najmodernijim alatima.i većim izborom materijala.. a ti bi i da ti još doveze...i da bude jeftinije
Ja veliki patriota bas zelim podrzavati hrvatsku proizvodnju...

Naravno da ima stolara u DE koji ce to napraviti bez problema, ali za visestruko vecu cijenu nego u HR, a kvaliteta nece biti nista bolja nego da to napravi majstor u HR.

Citiraj:
Autor tOta Pregled postova
@Renesis
Nisi naveo od kojeg materijala bi ploču i koju debljinu?
Čisto možda se netko lakše odluči.
Tu bih rado popricao jos, relativno sam otvoren za sve opcije. Meni je bitno da je ploha svijetle boje. Debljinu bi se drzao standardnih 25-35mm. Ako je potrebno (a vjerojatno je), s donje strane se jso moze staviti konstrukcija za ucvrscenje.
__________________

Abit IS7-E + TR NB-1
Intel Pentium 4 2.8E@3500(250*14, 1.45V) na vodi
2x512Mb DDR Kingston (2.5-3-3-7, 200Mhz)
ATI Radeon 9800PRO 128Mb @ default (412/385 max)
Audigy 2 ZS, SkyStar 2, Hauppauge WinTV, Hitachi 160Gb
Logitech Z-5500, Xerox XA7-19i
Moja makina - tišina je prednost

A. Einstein - Samo su dvije stvari neograničene, ljudska glupost i svemir, a za svemir baš i nisam siguran.

Homemade custom kanta - projekt
Homemade vodeno part1
Homemade vodeno part2
Renesis je offline   Reply With Quote
Staro 04.12.2019., 17:55   #59
mkey
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2018
Lokacija: tu
Postovi: 1,917
Moglo bi se pričat o tome jesi li patriota da je obratno
mkey je online   Reply With Quote
Staro 04.12.2019., 19:40   #60
fanATIk
NITKOV
Moj komp
 
fanATIk's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb / Maksimir
Postovi: 3,983
Citiraj:
Autor borny Pregled postova
Nekad sam kupovao kod tržnice Dubrava, ZAC ili nešto slično, ali koliko sam u prolazu vidio, ne rade.
Vjerojatno ću otić u Famy u Sesvetama jer ne znam za niš drugo.
Preporuka za Famy, poprilično ravna građa kod njih.
A i u Bauhausu ima.
__________________




Asrock FM2A78M-DG3+
Athlon II 860k + Lc Power Lc-cc-120
G.SKILL RipjawsX series 8 GB
Palit GTX 460
Samsung SSD 850 EVO 250 GB, WD 640GB, Hitachi 500GB
Corsair VS550
Thermaltake Core V21
22"LCD LG W2242T
MX Revolution
Logitech X-230
Logitech K740
Canon CanoScan 4400F
Win 10




Unique case by fanATIk




Avatar BIG SIZE
fanATIk je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na