Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Kućišta, napajanja i modding > Kućišta i napajanja
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 05.01.2010., 20:23   #1
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Internal USB kabal, gdje kupiti?

Treba mi ovo ili nešto slično, ako netko zna gdje kupit ili ako ima neko viška od nekog starog kućišta da mi pošalje
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2010., 22:13   #2
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Zar nitko nezna?
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 27.06.2010., 18:40   #3
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Da bumpam malo ovu temu možda se našla neka dobra duša da ima ovako šta viška ili je netko negdje vidio za kupit!
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 19:17   #4
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Pretpostavljam da ovo ne spada u kategoriju tražene robe..?
http://www.njuskalo.hr/pc-kartice/2-...-oglas-1240341
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 22:28   #5
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
[GOW]Nec, ovo sto si linkao je USB bracket, za izvesti USBe na straznju stranu kucista na mjesto za kartice.

mene zanima nesto drugo. @ShebY, za sto ti tocno treba ovakav kabel? treba ti duzina od izvoda USB-a sa ploce do prednje ploce kucista? trebaju ti prednji USB-i komplet ili straznji?

ako ti trebaju straznji, eno za 10 kuna. ako ti treba prednji, kako ga mislis ucvrstiti? ne postoje univerzalne velicine, osim u obliku 3.5" i 5.25", na mjesto flopija ili optike. ako imas postojece tvornicki postavljenje USB-e na prednjoj strani kucista, i kratki su kablovi - napravi ih kao ja . najbolji nacin - mrezni kabel koji ima taman 8 zica koliko ti treba za dva USB-a, taman koliko ih ide s jedne tocke maticne i najcesci broj vanjskih USB-a na kucistu. srezes jedan USB kabel i produzis cetiri zice, naneses malo tinola da spoj bude cvrst, i (barem sa ja tako radio) navuces izolaciju preko spoja. ja sam koristio izolaciju od nekog debljeg kabla, taman prede preko spoja, nikakva izolirka koja otpusta ljepilo i slicne stvari nisu ovako prakticne. nakon sto si sredio obje strane jednog kanala, srezes drugi i napravis isto. bolje raditi odvojeno jer se lako zice pomjesaju, ne ove originalne toliko koliko ove za produzetak. crna je na zutu produznu, na drugoj strani je zuta i zuta sa bijelom crtom........i jos jedna crna, koja je od kojeg kanala?

inace sam si radio vec dvaput ovakve produzetke, sve za prednju stranu na kucista. i sljaka 5/5, nikakvih problema.

**ako budes radio ovakav produzni, obavezno nakon sto zalemis svih 8x2 zica (tj spojeva) i nakon sto navuces izolacije - provjeri sa multimetrom da li je svaka zica u odgovarajucem spoju sa pripadajucom, i niti jednom drugom. inace riskiras i lako spalis USB na ploci, ja sam uspio na jednoj slot1 ploci tako spaliti jedan kanal .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 22:32   #6
[GOW]Nec
Premium
Moj komp
 
[GOW]Nec's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Karlovac
Postovi: 1,215
Znam, ali ako obratiš pažnju na one vijke koji ga drže za lim, nije problem malo produžiti kabel pa to zakucati na prednju stranu kućišta. Isto radi.
__________________
Udomljujem stare laptope i njihove dijelove.
[GOW]Nec je offline   Reply With Quote
Staro 27.06.2010., 23:57   #7
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
/cut
Ma nemam uopće kablova, imaju već gotovi izlazi jel i treba mi baš onakav li ili sličan. To sam tu po PŽ u par trgovina tražio ak imaj od kakog starog kučišta ali 0 bodova. Kad sam bumpo ovu temu sam htje napsat na linksovom forumu el imaju tako šta al nesplati mi se plačat poštarina za tak nešt. Od frenda sam uspio izvuč taj kabal sa starog kučišta ali je jedan onaj ulaz bio začeplje tj nije ga bilo, i nije onaj zadnji neko četvrti tako da nisam mogao stavit, to je valda od usb-a 1.0

Edit: I netrebam mi bracket imam 8 usb-ova iza sam se gadno kad god se neki stick uštekava naginja preko stola i svjetlit s nečime da ga ubodem

Edit2: Inače hvala burko na ovom prijedlogu i trudu za pisanje
__________________


Zadnje izmijenjeno od: ShebY. 28.06.2010. u 00:04.
ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2010., 00:25   #8
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
ja svejedno ne kuzim sto tocno imas, a sto tocno trebas. ako trebas cijeli USB x vise komada sa kablovima nabaviti i staviti na kuciste - poludit ces i nazivcirati, ali se moze.

ako trebas kablove - casak posla. uzmi onakav USB bracket, sredi ovaj dio koji ide u maticnu (tj konektor) i koliko ti treba zice do ovih postojecih konektora od USB-a na kucistu - nadostukaj ovako kako sam ti rekao.


ako ti bas treba - poslikam ti sutra/prekosutra ovaj kabel sto sam si radio. nikakva prevelika pamet, treba ti samo lemilica, tinol-zica, stari mrezni kabel i 20tak cm izolacijske zice. radi potpuno jednako kao ovaj produzetak sto si stavio sliku, jedino sto ne izgleda najljepse. ali mene zaboli, tako svejedno je unutar kucista.........
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2010., 02:59   #9
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
E pa vidiš to, napravio bih ja kabal al opće nemam konektora ;D, skoknem sutra do trgoviner i kupim taj bracket, tj trebat će mi 2 al ok
__________________

ShebY je offline   Reply With Quote
Staro 28.06.2010., 08:34   #10
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
nemas na kucistu, od USB-a, nikakve konektore? cak pojedinacne, 4 komada po jednom USB-u?

treba ti 4 dupla? zasto, imas 4 prednja USB-a?
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 28.06.2010., 16:41   #11
ShebY
Premium
Moj komp
 
ShebY's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Velika / Osijek
Postovi: 1,441
Imam muške konektore na kućištu a treba mi 4 konktora(ženska), 2 na svako kraj kabla. Jer kolko sam vidio onaj bracket je 2x usb, ovisi kaki nađem za kupit. Uglavnom treba mi 4 konektora, x2 na svaki kraj kabla

Edit: Znači treba mi neke male izolacijske žice za sve male žičice+ jedan veći za sve to skupa zaštitit? Pošto su šžice u mrežnom sve različite boje, spajam jedan po jedan na svakom kraju i nebi trebalo bit problema.

Edit2: evo našo u jednoj trgoini mi dali od starog kućišta na kojem je na jednom kraju bile žice jedna po jedna, a na drugom kraju konektor od 12 ulaza od kojeg su 8 bile za usb a ostali za audio, otpilio višak konektora spojio(prvo sam zamjenio data +/- ali lako ispravio) i sad rade obadva front panel usb-a JEJ
__________________


Zadnje izmijenjeno od: ShebY. 28.06.2010. u 22:47.
ShebY je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na