Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 19.09.2013., 15:59   #6211
Juice
Fresh Juice
 
Juice's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,364
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova

Što se tiče CWM-a, moglo bi biti interesantno. Pretpostavljam da CWM bolje iskorištava resurse moba. Već što nema bloatwarea je puno za performanse. Zamisli da kupiš neki stari mob, baciš na njega CWM i imaš pilu koja dere debelo skuplje uređaje. Tko to ne bi htio? Kako bi tek onda radile najnovije mrcine?
CWM=clockworkmod
CM= cyanogemod

I ne bi derao stare mobove. Imas dostupan CM za hrpu mobova, novih, starih i na svakom se vidi razlika.
Najnovije mrcine bi radile kao i do sada na trenutnim CM romovima.

CM su dobri romovi, al od svoje pete il seste verzije nemaju neko konacno bug free izdanje. Sve je to divno i krano, al dopizdi ti svakodnevno flashanje jer je neato ispravljeno, dok je opet nesto drugo otislo. I tako u krug.
Da ne pricamo kako na HTC uredjajima su puno zedniji i trose bateriju vise nego sense based romovi.
Juice je offline  
Staro 19.09.2013., 16:57   #6212
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Pa zlatno pravilo. Ako hoćeš najbolje od custom svijeta ROM-ova, čekaš da se sve ispolira i ne skakati na prvu verziju ROM-a (recimo kada dođe nova verzija androida). Onda mi ekipa kuka kako je nešto nestabilno. Pa strpi se malo! Nemreš i ovce i novce. Da, CM ja uopće ne stavljam na HTC One kada imam dobar izbor (battery friendly) romova bili Sense based ili google play edition based. Dodatne "funkcionalnosti" se tako lagano ubace u dotične.

Zapravo, niti na jednom mobitelu nisam koristio čisti CM jer je bzvz. Cijenim što ljudi rade pa onda pružaju drugim ljudima da naprave svoje CM base romove, ali vulgaris za koristiti mi je bzvz.
 
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.09.2013., 17:54   #6213
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
Ne znam bas otkuda dolazi ova ideja da bacis CM na stari mob i imas pilu koja dere debelo skuplje uredjaje. Stock romovi ocisceni od svih shitova gore su mi uvijek radili brze, fluidnije i ocekivano, stabilnije od bilo koje verzije CMa.
Rista je offline  
Staro 19.09.2013., 19:31   #6214
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Da, ali su isto tako imali puno manje opcija nego custom romovi.
Neo-ST je offline  
Staro 19.09.2013., 19:39   #6215
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Rista Pregled postova
Ne znam bas otkuda dolazi ova ideja da bacis CM na stari mob i imas pilu koja dere debelo skuplje uredjaje. Stock romovi ocisceni od svih shitova gore su mi uvijek radili brze, fluidnije i ocekivano, stabilnije od bilo koje verzije CMa.
+1

CM više ždere i resurse i bateriju.
Brko je offline  
Staro 19.09.2013., 20:59   #6216
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Evo jedan kjut topic za pratiti Sjetit ću ga se sljedeći put kad netko kaže "it just works"
http://forum.pcekspert.com/showthrea...38492&page=111
 
Staro 19.09.2013., 21:27   #6217
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Baš maloprije došao prijatelj sa iP4, kaže "iskočilo mi da upgradeam na 7-icu, ja reko zašto ne", od tada prvi put vidim kako iP lagga, a nije ni on baš oduševljen
Ikone su prešle iz 3D u 2D i tako...teški clean look.
Neo-ST je offline  
Staro 19.09.2013., 21:34   #6218
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,460
Citiraj:
Autor Neo-ST Pregled postova
Baš maloprije došao prijatelj sa iP4, kaže "iskočilo mi da upgradeam na 7-icu, ja reko zašto ne", od tada prvi put vidim kako iP lagga, a nije ni on baš oduševljen
Ikone su prešle iz 3D u 2D i tako...teški clean look.
Ok, a kako bi tek radio android 4.3 na mobu iz 2010. Ako mi mozes odgovoriti molio bih lijepo
__________________
mamutarka je online  
Staro 19.09.2013., 21:45   #6219
Neo-ST
Buying Bitcoin
Moj komp
 
Neo-ST's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Croatia
Postovi: 7,976
Nikako, jer stock mob iz 2010 ne bi ponudio službeni update na 4.3
Neo-ST je offline  
Staro 19.09.2013., 21:46   #6220
aski
Je suis Schumi
Moj komp
 
aski's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,510
CM su pimpek. Sjecam se uvijek da je stock Froyo na O2X bio kanta, CM bio preporod, ali koliko god CM based ROM-ova isprobao u dvije godine, nikad se nije dogodilo da je sve bar malo ispeglano. Uvijek neki lag, crashanje valjda najjednostavnijih aplikacija. Jbt. jos mi je najbolji bio jedan nightly build.
__________________
Di sam stao?
-Stalji smo onda kad je *ebem Šćepanović

Intel Core 2 Duo E8500 @ 5516 MHz
aski je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.09.2013., 23:45   #6221
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Isto kao i na desireu. Bolji su bili stock/sense romovi, nego cyanogen. Manje bugova definitivno. Iako, cm su znali imati neke prednosti, ali ne velike. Sve su to razni FC ovi anulirali.
Brko je offline  
Staro 20.09.2013., 02:09   #6222
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
http://www.tomshardware.com/news/tim...ion,24315.html

Haha Zar nije dječje takvo bashanje? Ne sjećam se kad je netko iz googlea bashao po konkurenciji u takvoj mjeri kako ovi to rade u Appleu

A podaci o 3-4 godina starom softveru su smiješni. Da, android ima problem sa fragmentacijom, ali već je dovoljno dugo ovdje da dokaže kako dugoročno, problema zapravo nema.



Sve dolazi na svoje mjesto polagano, ali sigurno.

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Isto kao i na desireu. Bolji su bili stock/sense romovi, nego cyanogen. Manje bugova definitivno. Iako, cm su znali imati neke prednosti, ali ne velike. Sve su to razni FC ovi anulirali.
Na Desireu je bilo jaako puno odličnih CM-based romova. Iako je CM sam po sebi bzvz, rom developeri imaju besplatni starting point za svoje modifikacije koje rješavaju sve eventualne probleme. Battery life na Sense based romovima nikad nije that great na Desireu.
 
Staro 20.09.2013., 07:15   #6223
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Mad_Duke Pregled postova
Na Desireu je bilo jaako puno odličnih CM-based romova. Iako je CM sam po sebi bzvz, rom developeri imaju besplatni starting point za svoje modifikacije koje rješavaju sve eventualne probleme. Battery life na Sense based romovima nikad nije that great na Desireu.
Ne znam, meni su u boljem sjećanju ostali Sense ROM-ovi. Istina, nisam toliko experimentirao, ali trpao sam samo high-rating ROM-ove sa XDA na Desirea i velim - CMovi su mi često dizali tlak sa laggom i sa Force Closeovima.
Brko je offline  
Staro 20.09.2013., 11:08   #6224
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
CM 7.2 je radio bolje od bilo kojeg Sense ROM-a na Desireu. Dobro Oxygen je bio jos bolji kao AOSP ROM al nije imao FM radio.

Cisti CM-ovi su meni najbolji ROM-ovi, ali govorim za RC-ove i sluzbene stable verzije.

Nightly verzije ionako nisu namjenjene za upotrebu, a ove portove ne mozete racunat. Vozio sam i Slimove i AOKP-ove, mozda jesu sitno brzi ali imaju toliko opskurnih bugova da sam ih uvijek brzo micao.

Recimo na Nexusu dobijem 3h screen on sa stock ROM-om, a sa CM-om baterija traje barem 1h duze. To pokazuje koliko su dobar posao sa kernelom i tweekanjem buttera napravili. Sluzbeni CM10 stable.
tutix je offline  
Staro 21.09.2013., 12:29   #6225
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
https://www.youtube.com/watch?v=lV1c8nzDp5s

Oppo N1, prvi Cyanogenmod mobitel?
tutix je offline  
Staro 23.09.2013., 12:24   #6226
gin.tonic
Premium
Moj komp
 
gin.tonic's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,322
LG Vu 3

http://www.phonearena.com/news/LG-Vu...800_id47667#4-

Kako čudan mobitel po dizajnu
gin.tonic je offline  
Staro 23.09.2013., 14:32   #6227
jollyb
4K FTW
Moj komp
 
jollyb's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2006
Lokacija: Minken
Postovi: 1,044
Citiraj:
Autor Srdan Pregled postova
Nexusa 4 nema više makar stoji na Guglu, a 5ica još nije stigla. Prijevoz za njih mi u HR stiže za nekih tjedan dana tako da jedan veliki kiki
tebi bar stiže za cca tjedan dana, meni moj stiže tek za oko božića nego, imaš mjesta u prijevozu?
jollyb je offline  
Staro 23.09.2013., 19:06   #6228
fooK
Powaaa user
Moj komp
 
fooK's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Hrvatska, Zagreb
Postovi: 160
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
imam ja jednog sa razbijenim ekranom od kolege. OK je mob, ali to je slabiji mob od SGS2. I fotić mu je li-la. nije baš nešto.
Nema utor za mSD karticu. Zvuk je relativno dobar.
Ne znam po čemu bi mobitel bio slabiji? Imao sam ih oba (trenutačno imam doma još uvijek jedan GNex) i u svakom slučaju je Nexus bolji izbor. 16gb je sasvim dovoljno prostora, u slučaju da treba više, uvijek možeš koristiti cloud (dropbox, drive...) Kamera je nešto bolja, ali stvarno minimalno i netko kome nije kamera prioritet neće niti vidjeti razliku. Bolja kamera ne čini mobitel boljim uređajem + što S2 ima najodvratniji osjećaj prilikom korištenja ekrana, kao da ima neki ugrađeni lag i da konstantno kasni za prstom.
Sve u svemu, ne da mi se u detalje, ali overall je Nexus bolji uređaj.

Citiraj:
Autor zvonac Pregled postova
Imaš link neki?

Ne znam kaje bilo, al ovaj paranoid se smrzava šteka itd.. Napravil clear cache, factory reset, wipe, al nula bodova.. Ne znam kaj mu je došlo..
I sad tražim neki drugi rom..

Možda ga muči kaj je baterija pri kraju


EDIT:
Stavil, maguro_JRW66Y_deodexed 4.3.. stock rom
Pa bumo vidli
Nexus ti je svakako bolji izbor od S2, tako da si dobro kupio
Od kada je izašao 4.3, probao sam više romova, svi su se nešto nestabilno ponašali i rušili osim Slim Beana. Njega sad već imam 10ak dana i mogu reći da radi savršeno, a baterija mi izdrži od recimo 7 ujutro do 10 navečer sa oko 2 sata on screen. Rom se čak i u beti super ponašao, a sada je izašla stabilna verzija. Ako si voljan eksperimentirati, probaj, rom je popularan, sa hrpom opcija i odličan Dugo vremena mi je AOKP bio prvi izbor za flashati na mobitel, ali sad bez razmišljanja stavljam Slim Bean
__________________
Fun starts @ 2000 rpm with 465nM
Pošteni trgovac: 1
fooK je offline  
Staro 24.09.2013., 00:26   #6229
dinos3
Dino Saur
 
dinos3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2012
Lokacija: Rijeka
Postovi: 915
CM upravo izbacuje stabilne 10.1.3 (4.2.2) buildove http://get.cm/!
dinos3 je offline  
Staro 24.09.2013., 12:58   #6230
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor fooK Pregled postova
Ne znam po čemu bi mobitel bio slabiji? Imao sam ih oba (trenutačno imam doma još uvijek jedan GNex) i u svakom slučaju je Nexus bolji izbor. 16gb je sasvim dovoljno prostora, u slučaju da treba više, uvijek možeš koristiti cloud (dropbox, drive...) Kamera je nešto bolja, ali stvarno minimalno i netko kome nije kamera prioritet neće niti vidjeti razliku. Bolja kamera ne čini mobitel boljim uređajem + što S2 ima najodvratniji osjećaj prilikom korištenja ekrana, kao da ima neki ugrađeni lag i da konstantno kasni za prstom.
Sve u svemu, ne da mi se u detalje, ali overall je Nexus bolji uređaj.
Stvar osobnog odabira. Radije bi uzeo SGS2/SGS2+ nego tog Nexusa, barem ono što sam ja radio na njima, SGS2 mi je puno bolji, iako je manji ekran.
Brko je offline  
Staro 24.09.2013., 13:08   #6231
Gilbert5
Agent 0
Moj komp
 
Gilbert5's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Kutina - ZG
Postovi: 4,307
Puno bolji, puno bolji nije. Imao sam sam Nexus i ne znam što je loše na tom mobitelu. Kamera je dobra, to kaj je proc koji MHz sporiji od s2 nije vidljivo pri korištenju.

S2 je debelo precjenjen mobitel, drži cijenu kao neka nvidia.
Gilbert5 je offline  
Staro 24.09.2013., 13:09   #6232
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Puno bolji, puno bolji nije. Imao sam sam Nexus i ne znam što je loše na tom mobitelu. Kamera je dobra, to kaj je proc koji MHz sporiji od s2 nije vidljivo pri korištenju.

S2 je debelo precjenjen mobitel, drži cijenu kao neka nvidia.
Eto, stvar riješena. Ako dobiješ SGS2 i Nexus, ostavi si nexus i meni daj SGS2. Ja ću napraviti isto ako ih ja dobijem
Brko je offline  
Staro 24.09.2013., 13:43   #6233
trouble
našikan pravim haos
Moj komp
 
Datum registracije: Jun 2008
Lokacija: u zabrani
Postovi: 2,706
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Puno bolji, puno bolji nije. Imao sam sam Nexus i ne znam što je loše na tom mobitelu. Kamera je dobra, to kaj je proc koji MHz sporiji od s2 nije vidljivo pri korištenju.

S2 je debelo precjenjen mobitel, drži cijenu kao neka nvidia.
Flame wars

Imao sam i ja oba,držim se još Gnexa,po meni definitivno bolji uređaj....govoreći o quality buildu,ekranu,kvaliteti zvuka. Kamera je bolja na SG2 ali ionako je ne koristim pretjerano. NIje bezze ostao Gnex "u mene"
trouble je offline  
Staro 24.09.2013., 14:02   #6234
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Puno bolji, puno bolji nije. Imao sam sam Nexus i ne znam što je loše na tom mobitelu. Kamera je dobra, to kaj je proc koji MHz sporiji od s2 nije vidljivo pri korištenju.

S2 je debelo precjenjen mobitel, drži cijenu kao neka nvidia.
Pa čuj, 10 mjeseci stariji uređaj (S2) svejedno ima bolju kameru i primarno, utor za SD.
 
Staro 24.09.2013., 14:21   #6235
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Like I said, stvar osobnog odabira. Iliti - svakom svoje
Brko je offline  
Staro 24.09.2013., 19:06   #6236
fooK
Powaaa user
Moj komp
 
fooK's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Hrvatska, Zagreb
Postovi: 160
Citiraj:
Autor Gilbert5 Pregled postova
Puno bolji, puno bolji nije. Imao sam sam Nexus i ne znam što je loše na tom mobitelu. Kamera je dobra, to kaj je proc koji MHz sporiji od s2 nije vidljivo pri korištenju.

S2 je debelo precjenjen mobitel, drži cijenu kao neka nvidia.
Debelo precjenjen...

Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Like I said, stvar osobnog odabira. Iliti - svakom svoje
Slažem se da je stvar osobnog odabira, svatko ima svoje prioritete kod mobitela, ali i dalje mislim da je overall nexus bolji uređaj
__________________
Fun starts @ 2000 rpm with 465nM
Pošteni trgovac: 1
fooK je offline  
Staro 24.09.2013., 21:49   #6237
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
SGS2 je najprecjenjeniji mobitel u povijesti mobitela, ali što je tu je. Za službeni sam odabrao alcatel ot idol, a mogao sam uzeti s4 mini. Nisam. Zašto nisam? Jer mi je ovaj alcatel bolji

A ti reci da nije
Brko je offline  
Staro 24.09.2013., 22:01   #6238
zvonac
Premium
Moj komp
 
zvonac's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sv.Nedelja
Postovi: 5,642
Furam 4.3 SuperNova Rom s Mpokang kernelom v8. Mob radi zvijerski, bez daljnjega.
E sad tu se govori o slabijem procu, spram S2. Di se osjeti taj njegov "spori" proc, a da je S2 brzi?
Graficka nije bogzna kaj, al igrice i ne igram..

E sad mana moba je, los ekran, tj ekipa kaj ima problema s njim (purple tinting, banding itd.) Mada se da rijesit drugim kernelom, il kalibracijom, kolko se moze, situacija je nakon toga vidno bolja.
Baterija nije bas nekaj, al gledam da bi kupil vecu (4000).
Zvuk je tak tak.
Na 4.1.2 kod razgovora, uocljiv je sum, na 4.3 je manje izrazen. Sad ne znam dal bi kaj pomoglo da skinem drugi radio?

Al veliim, najveca mana je baterija..
Podrska je odlicna, romova, kernela i ostalog ima na bacanje za Nexusa..
zvonac je online  
Staro 24.09.2013., 22:23   #6239
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
SGS2 je najprecjenjeniji mobitel u povijesti mobitela, ali što je tu je.
Pa zašto precjenjen? Galaxy Nexus je dobar uređaj isto, ali ako ti treba SD, S2 je bolji. A okolo, naokolo su se protezale cijele ergele mobitela koji iako bi možda veličinom bili okej, ekranom takodjer ili bi imali samo 8 gigi interne ili ne bi imali SD utor ili bi imali 512 RAM-a naspram gige na S2. Osim kineza, kod nas dostupnih alternativa je bilo eventualno na prste za nabrojati.
 
Staro 24.09.2013., 22:32   #6240
Rista
Premium
 
Rista's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2007
Lokacija: Ri
Postovi: 1,920
S2 je jos uvijek u biti super mob. Velicina taman pogodjena, giga rama, SD utor, zamjenjiva baterija, RGB AMOLED, opcenito dobro slozen, bolje od nekih novijih Samsunga. I nije previse cudno sto jos uvijek drzi cijenu.
Rista je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na