Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Smartphone uređaji i mobiteli
Ime
Lozinka

Zaključane teme
 
Uređivanje
Staro 17.07.2013., 13:22   #5881
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
Sklop u mobitelu vuče struje koliko mobitel treba/deklariran je da vuče. Znači sa ovim 1A nećeš ništa brže napuniti telefon ako on može povuči "samo" 0.7. Naponi su ti bitni, a oni su isti tak da je sve OK.
tutix je offline  
Staro 17.07.2013., 13:36   #5882
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Sklop u mobitelu vuče struje koliko mobitel treba/deklariran je da vuče. Znači sa ovim 1A nećeš ništa brže napuniti telefon ako on može povuči "samo" 0.7. Naponi su ti bitni, a oni su isti tak da je sve OK.
MA TO SAM ČEKAO! (ovo sam nekad davno "naučio" vezano uz N81, ali i zaboravio)

@ svi ostali

NAJLJEPŠA HVALA!!!

Puno vas pozdravljaju oba punjača, a moja crna Champion pederuša vam je neizmjerno zahvalna što ste ju riješili nepotrebnog i žuljavog tereta.

Ako se ikad sretnemo plaćam pivu ili gajbu pive (ovisno o trenutnom financijskom stanju) da nazdravimo u ime onoga tko je smislio internet i tako uvelike olakšao dobivanje smislenih odgovora na naizgled glupa pitanja.
__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 17.07.2013., 19:39   #5883
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Od cega je krenuo gorjeti S4 na punjacu

http://gadgeterija.tportal.hr/2013/0.../#.UebWSI1M9sl

S druge strane svijeta je nedavno stigla i informacija kako je žena u sred noći potpuno slučajno otkrila kako njen Galaxy S4 gori na mjestu gdje je spojen s punjačem. “Probudila sam se usred noći kako bi vidjela dijete, negdje oko 2 ujutro. Mislim da se uređaj tada punio kakvih tri sata”, izjavila je žena za Emirates24/7. Samsung je odlučio preuzeti oštećeni uređaj i napraviti detaljnu istragu, a žena je za kompenzaciju dobila i dodatni uređaj.
blava je offline  
Staro 17.07.2013., 20:05   #5884
boy005
Premium
Moj komp
 
boy005's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: ZG
Postovi: 597
malo samsung, malo iphone, uskoro i htc...sve je to "njihovo" maslo
__________________
boy005 je offline  
Staro 17.07.2013., 22:36   #5885
Fleks
JDM
 
Fleks's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 6,137
Citiraj:
Autor tutix Pregled postova
Sklop u mobitelu vuče struje koliko mobitel treba/deklariran je da vuče. Znači sa ovim 1A nećeš ništa brže napuniti telefon ako on može povuči "samo" 0.7. Naponi su ti bitni, a oni su isti tak da je sve OK.
Point price je da mozes puniti mobi sa bilo kojim kucnim punjacem, dok je god on ispravan (sto u pravilu znaci - svaki branded provjereni).

No što sa auto punjacima gdje napon prije ili kasnije postane nestabilan (alternator, itd...) ? Jel imao ko ocit gecrk baterije/moba zbog istog?
Fleks je offline  
Staro 19.07.2013., 12:00   #5886
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
chief_wolfinjo je offline  
Staro 19.07.2013., 12:06   #5887
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Da je užas Rađe bi kupio jeftiniji kompakt i S3 nego davao hrpu love za ovo koje čudno izgleda, predebelo je za džep, a i ako su slike iste kao na galaxy camera onda kamera i nije baš najbolja..
hedgehog je offline  
Staro 20.07.2013., 12:44   #5888
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor chief_wolfinjo Pregled postova
Pa i nije tak strašno. Istina, malo je odeblji, ali moglo je i gore. Nebi se bunio da mi ga neko pokloni da ga imam kao drugi mob.
Brko je offline  
Staro 20.07.2013., 14:31   #5889
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Ja bi osobno rađe da su išli putem Nokia Lumie 808 nego ovako. Ta veličina leće u kompi sa po mogućnosti kaj je napravio HTC sa malo većim pikselima za noćno fotkanje bi mogla biti ubojica na nekih 8 mpx. Na mobu mi optikaner zoom baš ne treba toliko koliko bi neki xenon flash, "široka" i brza leća značile za po noći.
 
Staro 20.07.2013., 15:14   #5890
OuttaControl
Premium
Moj komp
 
OuttaControl's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Dalmacija
Postovi: 5,216
Cekaj ako sam ja dobro izracuna velicina piksela na S4 je 0.05 milimetara i ti to vidis a najmanja stvar koju normalni ljudsko oko bez pomagala moze vidit je 0.1 milimetar

Da tebi mozda nesmeta sta je amoled ekran pa su ti boje prejake
OuttaControl je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 20.07.2013., 15:43   #5891
Mad_Duke
Guest
 
Postovi: n/a
Dosta više sa tim IPS vs. AMOLED. Dosadni ste ko žabe.
 
Staro 20.07.2013., 16:10   #5892
salvarez
Premium
Moj komp
 
salvarez's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 270
Imao sam Sony Z, a sad sam na S4. S obzirom da sam kupio sonija za 700kn preko pretplate i prodao ga posle za vece novce, s tom razlikom sam si kupil S4. Da tak nije bilo, ne vrijedi tih 1000kn vise nesto bolja baterija i bolji ekran. Mislim da je to svima jasno.

Odma pitanje, ima tko vanjske baterije za mob za preporucit, osim onih kaj su se spominjale u par tema ispod? Treba mi za teren i poslovne puteve. Znaci jedno punjenje da izdrzi.
salvarez je offline  
Staro 20.07.2013., 20:27   #5893
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Citiraj:
Autor OuttaControl Pregled postova
Cekaj ako sam ja dobro izracuna velicina piksela na S4 je 0.05 milimetara i ti to vidis a najmanja stvar koju normalni ljudsko oko bez pomagala moze vidit je 0.1 milimetar

Da tebi mozda nesmeta sta je amoled ekran pa su ti boje prejake
Ovo mi je zadnji post o AMOLEDu kad se kolega Duke već toliko ljuti.

http://images.anandtech.com/doci/416...s-PenTile2.jpg

Ovo nije slikano tako jako blizu, razlika je i više nego očita. PPI su im skoro isti. S4 ima nešto veći PPI, ali svejedno se vidi.
Nisam nigdje rekao da vidim pixel, ali vidi se rezultat pentilea.
Crni font nije crn nego je raznobojan. Crvena nije crvena nego je crna sa crvenim točkicama. Itd.

http://www.droid-life.com/wp-content...S-N4-VS-S3.jpg

S3 i Nexus imaju skoro isti PPI. I kad odmaknem od oka vidi se da bijela nije bijela nego je bijelo-plavo-zeleno-nešto.

Još uvijek vam priznajem da to možda svatko ne vidi... Ali sve manje i manje vjerujem u to.

Sa kalibracijom boja je lagano / svejedno. Jedino što me od boja na nekom mobitelu ikad smetalo je na iPhoneu što mu bijela nije bijela nego je žuta.

Ak možemo vidjet tako "velike" stvari, na koju foru se vidi mrtav pixel na iPhoneu 5 i jedan bijeli pixel na crnoj pozadini na HTC One? Na istu foru se vidi i ova "mreža" preko AMOLEDa. Odskače od sveg ostalog.

Zadnje izmijenjeno od: IcyTexx. 20.07.2013. u 20:36.
IcyTexx je offline  
Staro 21.07.2013., 11:38   #5894
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Citiraj:
Autor salvarez Pregled postova
Imao sam Sony Z, a sad sam na S4. S obzirom da sam kupio sonija za 700kn preko pretplate i prodao ga posle za vece novce, s tom razlikom sam si kupil S4. Da tak nije bilo, ne vrijedi tih 1000kn vise nesto bolja baterija i bolji ekran. Mislim da je to svima jasno.

Odma pitanje, ima tko vanjske baterije za mob za preporucit, osim onih kaj su se spominjale u par tema ispod? Treba mi za teren i poslovne puteve. Znaci jedno punjenje da izdrzi.
Meni nikada nije bilo jasno zašto proizvođač ne ponudi takve (provjereno dobre i funkcionalne) dodatke, kad je to čista zarada, a puno ljudi se boji kupovati kineske eksperimente i rado će platiti da mobitelu poveća funkcionalnost. Meni najviše fali onaj dock za punjenje baterije s naprimjer dvije dodatne baterije koje se istovremeno pune. Tako mobitel praktično nikada ne bi morali puniti, samo uzmeš novu bateriju, a staru staviš u dock, a onu drugu (napunjenu) staviš u fensi kutijicu koja prati dizajn mobitela i poneseš sa sobom, ako te nedaj bože ova u mobu iznevjeri. Kada dođeš doma onu napunjenu opet staviš u mob, a ove dvije nazad na punjenje u dock. OVO BI BILO ZA MENE OSTVARENJE SNOVA i tko to napravi prodat ću i kuću ako treba da si to kupim.

P.S. Ovo zadnje je šala, ali ipak sam odlučio napomenuti zbog onih koji ne kuže očito.

__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline  
Staro 21.07.2013., 18:55   #5895
salvarez
Premium
Moj komp
 
salvarez's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 270
Citiraj:
Autor The Man Pregled postova
Meni nikada nije bilo jasno zašto proizvođač ne ponudi takve (provjereno dobre i funkcionalne) dodatke, kad je to čista zarada, a puno ljudi se boji kupovati kineske eksperimente i rado će platiti da mobitelu poveća funkcionalnost. Meni najviše fali onaj dock za punjenje baterije s naprimjer dvije dodatne baterije koje se istovremeno pune. Tako mobitel praktično nikada ne bi morali puniti, samo uzmeš novu bateriju, a staru staviš u dock, a onu drugu (napunjenu) staviš u fensi kutijicu koja prati dizajn mobitela i poneseš sa sobom, ako te nedaj bože ova u mobu iznevjeri. Kada dođeš doma onu napunjenu opet staviš u mob, a ove dvije nazad na punjenje u dock. OVO BI BILO ZA MENE OSTVARENJE SNOVA i tko to napravi prodat ću i kuću ako treba da si to kupim.

P.S. Ovo zadnje je šala, ali ipak sam odlučio napomenuti zbog onih koji ne kuže očito.


Hm, nisam siguran na kaj točno misliš, ali postoji ovo, isto super stvar:

http://www.ebay.com/itm/Original-Sam...item3383f87cf1

Samo kaj treba mjenjat baterije onda, odnosno gasit mob.
salvarez je offline  
Staro 21.07.2013., 22:37   #5896
The Man
Premium
 
The Man's Avatar
 
Datum registracije: May 2012
Lokacija: Agram
Postovi: 1,096
Je da, ali meni bi to trebalo za GT-N7000, a ne za GT-I9500.

Ipak, hvala za ovaj awesome find. Šta misliš, ima li šanse da se takvo što nabavi preko našeg zastupnika za Samsung (čisto zbog garancije i tih stvari)?


__________________
I LIKE TO WALK ALONG THE BEACH WITH A RAGING HARD ON. IT'S FUNNY TO SEE THE REACTIONS.

The Man je offline  
Staro 21.07.2013., 23:59   #5897
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor The Man Pregled postova
Je da, ali meni bi to trebalo za GT-N7000, a ne za GT-I9500.

Ipak, hvala za ovaj awesome find. Šta misliš, ima li šanse da se takvo što nabavi preko našeg zastupnika za Samsung (čisto zbog garancije i tih stvari)?


To saznaš na fejzbuku, na profilu od samsung hr ili tko već.
Brko je offline  
Staro 22.07.2013., 00:06   #5898
salvarez
Premium
Moj komp
 
salvarez's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2007
Lokacija: Samobor
Postovi: 270
Citiraj:
Autor The Man Pregled postova
Je da, ali meni bi to trebalo za GT-N7000, a ne za GT-I9500.

Ipak, hvala za ovaj awesome find. Šta misliš, ima li šanse da se takvo što nabavi preko našeg zastupnika za Samsung (čisto zbog garancije i tih stvari)?


A nisam siguran, najbolje poslat mejl zastupniku i pitat, ili na fejs probat. Ako ne uspijem nabaviti za ok cijenu vanjsku bateriju od Sony-a, uzet cu si jos jednu OEM bateriju i taj spare battery charger. Vidim da na ebaji ima i za note- Oko 230kn cijena s baterijom
salvarez je offline  
Staro 22.07.2013., 07:30   #5899
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Ovaj MIUI rom je nesto najbolje sto sam koristio dosad na LG 4X.
U pocetku cudno,nema app drawer,cudno mi sucelje,ali nakon nekog vremena privikavanja je kao sto rekoh nesto najbolje od custom romova.
Onaj CM look mi vise dojadio na svakome ROMu,dok je ovo pravo osvjezenje.
Malo RAMa koristi,jedino pocucla malo vise za sleep,valjda ce buduci updateovi rijesiti to.

Kako ukloniti one system appove,smetaju me ...
__________________
blava je offline  
Staro 22.07.2013., 10:13   #5900
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Titanium backup je imho najbolji za uklanjanje nepotrebnog bloata, te frizanje appova koje ne koristis a ne zelis kompletno micati iz roma.. Zahtjeva root.
__________________
Sn4k3 je offline  
Staro 22.07.2013., 13:54   #5901
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Titanium backup je imho najbolji za uklanjanje nepotrebnog bloata, te frizanje appova koje ne koristis a ne zelis kompletno micati iz roma.. Zahtjeva root.
Dobar je i root explorer za micanje stvari iz sistema. Sami naslov kaže, također treba root.
Brko je offline  
Staro 22.07.2013., 14:19   #5902
IcyTexx
Premium
Moj komp
 
IcyTexx's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,707
Kaj nije MIUI zapravo iOS? :P
IcyTexx je offline  
Staro 22.07.2013., 14:35   #5903
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Da, ima izgled ios-a, tj. nema klasicnog launchera sto znaci da sve instalirane aplikacije idu direkt na desktop...
Ali isto tako MIUI ima neke jako zanimljive mogucnosti koje npr. CMxx/AOSP/AOKP romovi nemaju..
__________________
Sn4k3 je offline  
Staro 22.07.2013., 15:32   #5904
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Sn4k3 Pregled postova
Ali isto tako MIUI ima neke jako zanimljive mogucnosti koje npr. CMxx/AOSP/AOKP romovi nemaju..
Npr?
Brko je offline  
Staro 22.07.2013., 15:48   #5905
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Da,MIUI je ko iOS,barem nakratko sto sam drzao iPhone u rukama,ali je pravo osvjezenje od CM romova,lijepo i jednostavno sucelje,brz pregledan,lockscreen je isto meni bolji od stock LG i CM romova...

Totalno zaboravio na Titanium,to su integrirane miui appovi,ne znam da li ce dati skinuti...

Kako instalirati ovaj MIUI widget app,stisnem nista se ne dogadja...
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	uploadfromtaptalk1374500915942.jpg‎
Views:	258
Size:	55.2 kB
ID:	12225  
__________________
blava je offline  
Staro 22.07.2013., 16:39   #5906
tutix
Premium
Moj komp
 
tutix's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,060
MIUI je oke, ali sav taj facelifting je dosta težak pa radi lošije od CM-a.
tutix je offline  
Staro 22.07.2013., 18:24   #5907
Sn4k3
Premium
Moj komp
 
Sn4k3's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Zd
Postovi: 4,681
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Npr?
Ne koristim ga dosta dugo, prakticki otkad nemam Defy, no znam da mi je u sicanju AppLocker iz MIUI-a koji je radija odlicno.
S njim si moga bilo koju aplikaciju ili meni staviti pod password ili gesture i sl. Za razliku od 3rd party programa, ovaj je bez greske odradjiva posa..
Bilo je tu jos nekih zgodnih sitnica no sad se ne mogu sititi neke konkretne
__________________
Sn4k3 je offline  
Staro 24.07.2013., 14:41   #5908
timmy
Premium
 
timmy's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: N/A
Postovi: 1,239
jel ima neko xperia L? da napiše dojmove...
timmy je offline  
Staro 24.07.2013., 15:09   #5909
Ivo_Strojnica
PRO
Moj komp
 
Ivo_Strojnica's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2010
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,177
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Npr?
- Lockanje aplikacija u memoriju, tako da ih uopće memory manager ne dira
- integrirani firewall
- data counter koji ispravno broji trošak MB
- zaštita aplikacije
- guest mode
- total lockdown
- ogromna baza tema
- predivan UI
...

ima toga. Jednostavno je kompletniji nego ijedan drugi Custom ROM.
__________________
"Who is your daddy and what does he do?"
Ivo_Strojnica je offline  
Staro 24.07.2013., 19:11   #5910
LAcy
Pink Floyd fan
Moj komp
 
LAcy's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Santa Clara, CA
Postovi: 5,332
Stigao novi Nexus 7 i Android 4.3. Za nestrpljive vlasnike Nexusa image je već dostupan.

https://developers.google.com/androi...BR#occamjwr66v

Ja ću pričekati OTA a pogotovo dojmove i komentare. U zadnje vrijeme mi se ne sviđaju Googlove nadogranje.
__________________




Gigabyte Z170MX-Gaming 5 LGA1151
Core i7-6700K LGA1151 Skylake
Thermalright Le Grand Macho RT
Patriot Viper 4 Series DDR4 64GB (4 x 16GB) 3200MHz
RTX 2080 TI 11GB GDDR6
Samsung 850 EVO M.2 1TB SSD
Samsung 32" (2560x1440) CHG70 Gaming Monitor with Quantum Dot
MacBook M1 Pro
MacBook Air M2
Moto Edge





LAcy je offline  
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Zaključane teme



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na