Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Svaštara
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 22.05.2023., 22:21   #3511
Brc
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Varazdin
Postovi: 251
Ja imam točno taj model već dvije godine. Izašao me onda jeftinije od MS180 i ja zadovoljan. Googlao sam onda da su dobre mašine i stvarno je za sad pali "vozi".
__________________
Pošteni trgovac: 1 2
Brc je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2023., 20:08   #3512
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Parkside kutna pws 125 f5 u nastavku govno usrano.

Govno usrano sam kupio prije cca tri godine i od tada sam je samo probao “radi li” i ok radila je. Danas spojim sve ok prvi zeljezni stup ok ajde drugi ok malo teze i na trecem se doslovce ploca ne okrece.

Skinem ja sve i skuzim da rotiram osovinu ali se one cetkice ne pomicu. Govno usrano sam bacio u garazu i otisao po bosch professional ges 750s 125

Za razliku od govneta usranog ovo zapravo radi.

Mislim da je to to od mene s parksideom.

jel zna netko koliko je jamstvo na parkside alat? Kutna je kupljena 14.01.2021.

Zadnje izmijenjeno od: Hamm. 23.05.2023. u 20:56.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2023., 21:15   #3513
Ziiky
Premium
Moj komp
 
Ziiky's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,865
Trebala bi biti 3 godine
__________________




CPU: Intel™ i5@3,0GHz & CM Hyper EVO 212+
MBO: MSI Mortal
RAM: Crucial DDR4 8gb
GPU: Gigabyte GF GTX 1050 ti
HDD: SSD 128gb + WD blue 1TB
RW: LG
MON: Acer 24"
CASE: Antec Fusion Remote Max
PS: Fortron 550w modular
KB+MICE: Logitech™ K800 illuminated & G500
NAS: Synology 210j WDred4TB
HEADPHONES:Bluedio t3 plus BT





TV: Philips 55pus7805
REC: DENON x1600H
ZVUČNICI: Q Acoustics = QA3050i, QA3010i, QA3090i
SUB: SVS PB1000
MEDIAPLAYER: CoreELEC @ BeeLink GT King

Ziiky`s HTPC (some kind of it) ... LINK na topic






Trenutno ništa ...






Moje njuškalo



Ne svađaj se sa budalom jer će te spustiti na svoju razinu i pobijediti iskustvom
Ziiky je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2023., 21:17   #3514
strikoo
Premium
 
strikoo's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2004
Lokacija: HR
Postovi: 746
molim preporuku za pneumatski pistolj /špricu za lakiranje. da je moguće kupiti dizne različitih dimenzija. recimo nešto oko 100€

komentar na lidl
već dugo sam raskrstio sa parkside. strašno se pokvarila roba
strikoo je offline   Reply With Quote
Staro 23.05.2023., 21:24   #3515
Hamm
Pod naletima kopita zla
Moj komp
 
Hamm's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: SMB / ZGB
Postovi: 7,426
Citiraj:
Autor Ziiky Pregled postova
Trebala bi biti 3 godine
Hvala.
Hamm je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 07:09   #3516
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 295
Po meni parkside netreba kupovati kupit einhell ko low budget pa na više sa alatom kojim se više radi

Poslano sa mog M2103K19G koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 07:47   #3517
chief_wolfinjo
Premium
Moj komp
 
chief_wolfinjo's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: DS9
Postovi: 4,164
naletih na faceu

chief_wolfinjo je online   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 09:28   #3518
Mirkopoter
Mirko, a ne Harry
Moj komp
 
Mirkopoter's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2009
Lokacija: Zagreb
Postovi: 4,892
Moram jedan uzeti za svog Labradora
__________________
Hala Madrid!
Mirkopoter je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 09:39   #3519
tskarda
Premium
Moj komp
 
tskarda's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: Umag
Postovi: 1,099
Evo da se "pohvalim"

Nakon što sam bio ljut na parkside jer nema aku SDS udarnu bušilicu već mjesecima u ponudi a ja nakupio kolekciju baterija i sličnoga, u Kauflandu se pojavila Makita.

Makita HP488D002 je model.
Aku udarna bušilica s punjačem i 2 baterije 18V je bio opis.

Dolazi s 2 baterije od 1.5AH, ima 3 funkcije, bušenje, udarno bušenje i odvijač.
Prihvat je brzo stezni, ima 2 brzine (do 400 i do 1400 okretaja u minuti)

Prvi dojam je da je teška, nisam siguran koliko ali puno teža od običnog parkside zelenog odvijača, zelenog udarnog odvijača i crnog odvijača.

Radi jako lijepo, nema felšanja svrdla i precizna je kod samog svrdla i brzina na potenciometru se lijepo može kontrolirati.

Ono što me totalno razočaralo je kada sam pokušao bušiti zid, cigleni, da bi zakačio nešto na zid. NE ide. nikako. Probao sam sa svrdlom 6, pa 5 pa 4, pa 8, glođe li ga glođe i izbacuje prašine ali 5 minuta mi je trebalo za rupu, naslonio sam drugu bušilicu-štemalicu (parkside pbh 1500w), stisnuo je i probila je u 2 sekunde sve što je trebalo.

Pločice u kupaoni nije mogla probiti, radi znatiželje sam pokušavao da vidim jel nešto s njom ne valja ili što je već pa na većim, na manjim okretajima pa sam močio rupu, no ona je samo glodala pločicu i odustao sam.

Cijena je bila 100€ pa mi se činio kao dobar deal s obzirom na baterije. To je u rangu prakside cijene.

Zadovoljstvo kupnjom je pomiješano, naravno, ona je jedan od 50ak alata koje imam u garaži i uvijek me veseli nova igračka i dobro je imati backup odvijač, no da sam želio backup odvijač, bio bi lakši, kraći i kompatibilan s postojećim baterijama.

Moj sin (6) je s druge strane presretan jer smo uzeli Makitu i već ju je naslovio da je njegova i da će on raditi s njom.

Već neko vrijeme razmišljam preći na neku drugu marku s dijelom opreme baš radi tog parkside načina prodaje da nije uvijek dostupan nego kako im prdne no moram naći pravu alternativu, možda jednog dana ubodem HR140DZ ili 166 aku čekić.

---

Jučer sam skoro kupio Ryobi RPD18C-2C42TA79 set - veliki kovčeg, brushless aku udarna bušilica, 2 baterije (2 i 4AH) i 3 seta bitova i svrdla za 200€ u bauhausu. Moram još koji kokošinjac napraviti da si opravdam novu investiciju
tskarda je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 09:55   #3520
Badboy
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Jastrebarsko
Postovi: 295
Može link za ryobi?
Jako dobra cijena sobzirom da su 2 baterije tolko

Poslano sa mog M2103K19G koristeći Tapatalk
__________________
Život je samo san na putu prema smrti!

Zadnje izmijenjeno od: Badboy. 24.05.2023. u 10:03.
Badboy je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 09:59   #3521
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor tskarda Pregled postova
Evo da se "pohvalim"

Nakon što sam bio ljut na parkside jer nema aku SDS udarnu bušilicu već mjesecima u ponudi a ja nakupio kolekciju baterija i sličnoga, u Kauflandu se pojavila Makita.

Makita HP488D002 je model.
Aku udarna bušilica s punjačem i 2 baterije 18V je bio opis.

Dolazi s 2 baterije od 1.5AH, ima 3 funkcije, bušenje, udarno bušenje i odvijač.
Prihvat je brzo stezni, ima 2 brzine (do 400 i do 1400 okretaja u minuti)

Prvi dojam je da je teška, nisam siguran koliko ali puno teža od običnog parkside zelenog odvijača, zelenog udarnog odvijača i crnog odvijača.

Radi jako lijepo, nema felšanja svrdla i precizna je kod samog svrdla i brzina na potenciometru se lijepo može kontrolirati.

Ono što me totalno razočaralo je kada sam pokušao bušiti zid, cigleni, da bi zakačio nešto na zid. NE ide. nikako. Probao sam sa svrdlom 6, pa 5 pa 4, pa 8, glođe li ga glođe i izbacuje prašine ali 5 minuta mi je trebalo za rupu, naslonio sam drugu bušilicu-štemalicu (parkside pbh 1500w), stisnuo je i probila je u 2 sekunde sve što je trebalo.

Pločice u kupaoni nije mogla probiti, radi znatiželje sam pokušavao da vidim jel nešto s njom ne valja ili što je već pa na većim, na manjim okretajima pa sam močio rupu, no ona je samo glodala pločicu i odustao sam.

Cijena je bila 100€ pa mi se činio kao dobar deal s obzirom na baterije. To je u rangu prakside cijene.

Zadovoljstvo kupnjom je pomiješano, naravno, ona je jedan od 50ak alata koje imam u garaži i uvijek me veseli nova igračka i dobro je imati backup odvijač, no da sam želio backup odvijač, bio bi lakši, kraći i kompatibilan s postojećim baterijama.

Moj sin (6) je s druge strane presretan jer smo uzeli Makitu i već ju je naslovio da je njegova i da će on raditi s njom.

Već neko vrijeme razmišljam preći na neku drugu marku s dijelom opreme baš radi tog parkside načina prodaje da nije uvijek dostupan nego kako im prdne no moram naći pravu alternativu, možda jednog dana ubodem HR140DZ ili 166 aku čekić.

---

Jučer sam skoro kupio Ryobi RPD18C-2C42TA79 set - veliki kovčeg, brushless aku udarna bušilica, 2 baterije (2 i 4AH) i 3 seta bitova i svrdla za 200€ u bauhausu. Moram još koji kokošinjac napraviti da si opravdam novu investiciju
Ja sam uzeo bosch slicno kao i ti. To je universal udarna busilica, odvijac. Cijena joj je 85Eur sada na popustu a dobije se gratis baterija i punjac do kraja 5.mj. Uzeo sam je jer mi treba odvijac a ako probusi rupu u cigli bit cu odusevljen. Pozitivno kod Bosch-a je sto imaju onaj 18V Power for all alliance u kojem je 10-ak proizvodjaca pa sam uzeo djelom i zbog baterije jer mi treba uskoro i neka kosilica.

Uglavnom, cekam svoju busilicu preko sanctadomenice pa cemo vidjeti na sto to lici. https://www.sancta-domenica.hr/aku-u...i-punjaca.html
mann je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 10:26   #3522
Mar
Suit up!
Moj komp
 
Mar's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2004
Lokacija: Šibenik
Postovi: 5,927
EU bi trebao zabraniti da svaki proizvođač ima svoj prihvat baterije jer je to sve isto u pravilu a jedina razlika je u plastici (eventualno BMS u alatu) jer je ogroman ekološki problem.
__________________
"When I get sad, I stop being sad and be awesome instead. True story."
- Barney Stinson
Mar je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 11:44   #3523
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
EU bi trebao zabraniti da svaki proizvođač ima svoj prihvat baterije jer je to sve isto u pravilu a jedina razlika je u plastici (eventualno BMS u alatu) jer je ogroman ekološki problem.
Potpuno se slazem. Totalna debilana. Vecinom sve 18v a svatko svoj prihvat. Ajde jedino sto znam je taj bosch alliance koji ide u pozitivnom smjeru ostalo kretenizam.

Sent using Tapatalk
mann je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 11:54   #3524
spiderhr
Premium
 
Datum registracije: Jul 2021
Lokacija: Sesvete
Postovi: 553
Citiraj:
Autor Mar Pregled postova
EU bi trebao zabraniti da svaki proizvođač ima svoj prihvat baterije jer je to sve isto u pravilu a jedina razlika je u plastici (eventualno BMS u alatu) jer je ogroman ekološki problem.
Isto tako bi trebalo biti i za laptope (je da je tema o hobby alatima ali smo ipak na info forumu pa samo osvrt na gornji upis).
spiderhr je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 12:05   #3525
nepalac
Registered User
 
Datum registracije: Feb 2022
Lokacija: EU
Postovi: 650
Citiraj:
Autor mann Pregled postova
Ajde jedino sto znam je taj bosch alliance koji ide u pozitivnom smjeru ostalo kretenizam.
Postoji i puno jače udruženje od strane Metaba.
https://www.cordless-alliance-system.com/
__________________
...
nepalac je offline   Reply With Quote
Staro 24.05.2023., 12:38   #3526
mann
Premium
 
mann's Avatar
 
Datum registracije: May 2004
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,151