Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Ostalo > Razno > Iskustva s IT trgovinama
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 04.02.2015., 14:38   #1351
matthew12
Premium
Moj komp
 
matthew12's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zapresic
Postovi: 128
A da moze da je sreca, nisam mogo drugacija tu su imali najjeftinije kuciste z3+ i onda sam jos moro uzet rame tak da imam besplatnu dostavu jer mi se nebi inace isplatilo, i sad cekam ostatak komponenti iz uzi-a
matthew12 je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2015., 17:30   #1352
Krešimir-ZG
Premium
Moj komp
 
Krešimir-ZG's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2011
Lokacija: Zagreb
Postovi: 318
bok svima.
Vjerovatno je negdje u threadu vec navedeno iskustvo sa zamjenom ispravne IT robe za drugi proizvod. Ali eto moram opet pitat jer brzim listanjem nisam naisao na takvo nesto.

Pa kak to ide? roba je kupljena u petak 30.
, a radi se o fx 9370 i gigabyte 990xa ud3 rev 1.x.

Da li imaju opciju zamjene robe narucene prek neta?
Zamjena bi bila za fx8320 i cooler ili neku divlju plocu.
Krešimir-ZG je offline   Reply With Quote
Staro 04.02.2015., 20:24   #1353
matthew12
Premium
Moj komp
 
matthew12's Avatar
 
Datum registracije: May 2007
Lokacija: Zapresic
Postovi: 128
Pa pise ti na mail-u

Ukoliko želite izmijeniti svoje narudžbe ili ih izbrisati, nakon prijave uđite u svoje Osobne stranice, gdje ćete pronaći link Narudžbe te tamo izmijenite ili izbrišite svoju narudžbu.

A i ovisi od toga kada si podstavio datum dostave, ako ti na njihovoj stranice vise nije moguce podesavati datum dostave i ako si dobio link za pracenje paketa onda mislim da je vec gotovo i da nema povratka.
matthew12 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 14:03   #1354
0v3rl0rd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rovinj
Postovi: 145
Pozdrav

Evo ovako: u prosincu 2014. sam naručio neke komponente iz ED-a, među kojima i grafičku karticu. Stigla je neispravna pa sam ju kroz par dana (kad sam skužio da je u grafi problem a ne u nečemu drugome) poslao na reklamaciju. Oni su ju poslali na servis.
Nikako ih više ne uspijevam dobiti na telefon, a na mail ne odgovaraju.

U prilogu je PDF sa mail-ovima.

Šta da sada pokušam napraviti?

Hvala
Attached Files
File Type: pdf edigital2.pdf‎ (126.3 kB, 440 views)
0v3rl0rd je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 15:16   #1355
partwish
Creeper
Moj komp
 
Datum registracije: May 2013
Lokacija: USS Enterprise (NCC-1701-B)
Postovi: 2,178
Citiraj:
Autor 0v3rl0rd Pregled postova
Pozdrav

Evo ovako: u prosincu 2014. sam naručio neke komponente iz ED-a, među kojima i grafičku karticu. Stigla je neispravna pa sam ju kroz par dana (kad sam skužio da je u grafi problem a ne u nečemu drugome) poslao na reklamaciju. Oni su ju poslali na servis.
Nikako ih više ne uspijevam dobiti na telefon, a na mail ne odgovaraju.

U prilogu je PDF sa mail-ovima.

Šta da sada pokušam napraviti?

Hvala
Ovdje na dnu stranice imaš pdf, ispuni i pošalji im preporučeno s povratnicom. Neka ti to bude prvi korak, imaju 15 dana da ti odgovore, ako to ne učine onda ih prijavi.
__________________
If the only thing keeping a person decent is the expectation of divine reward then, brother, that person is a piece of sh*t
partwish je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 15:50   #1356
wooden
Registered User
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: hr
Postovi: 804
Citiraj:
Autor 0v3rl0rd Pregled postova
Oni su ju poslali na servis.
Kojeg točno datuma si ti njima poslao grafu na reklamaciju i jesi li dobio kakav povratan info da je zaprimljena/poslana na servis i sl.?
wooden je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 15:52   #1357
Alfa_R
Registered User
Moj komp
 
Alfa_R's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 2,863
Piše li u jamstvenim rok od 45 dana?
__________________
Kako vratiti robu u webshop (protis, adm) u roku od 7 dana -> Link...
Plaćeno preko neta, podignuto u trgovini je isto kupovina na daljinu -> Link...
Poslali vam stvar sa reklamacije o vašem trošku? -> Link...
Kupnja na daljinu- povrat unutar 14 dana? -> Link...
Alfa_R je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 16:56   #1358
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Odma nek salje i inspekciji, ne cekat 15 dana hoce ovi odgovorit. Na taj nacin se rok skracuje.
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 17:07   #1359
0v3rl0rd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rovinj
Postovi: 145
Citiraj:
Autor partwish Pregled postova
Ovdje na dnu stranice imaš pdf, ispuni i pošalji im preporučeno s povratnicom. Neka ti to bude prvi korak, imaju 15 dana da ti odgovore, ako to ne učine onda ih prijavi.
Samo pitanje, na koju adresu da pošaljem? Da li je to Trg Drage Iblera 10, Importanne Galleria? Pitam jer sam negdje (mislim par stranica nazad) vidio da su zatvorili poslovnicu tamo.


Citiraj:
Autor wooden Pregled postova
Kojeg točno datuma si ti njima poslao grafu na reklamaciju i jesi li dobio kakav povratan info da je zaprimljena/poslana na servis i sl.?
Da, zvao sam ih nakon 2-3 dana kad sam ju poslao i potvrdili su da je proslijeđena u servis u Mađarsku. Također (piše u PDF-u, par postova iznad) imam i mail kojim su to potvrdili:
"19.01.2015. 2:15 PM
Poštovani!
Obavještavamo Vas da je Vaš uređaj još uvijek na obradi u ovlaštenom servisu u Mađarskoj. Broj servisnog zapisnika je RMA: XXXX."


Citiraj:
Autor Alfa_R Pregled postova
Piše li u jamstvenim rok od 45 dana?
Misliš na jamstveni list? Iskreno nemam pojma, jer sam, naravno, jamstveni list proslijedio njima zajedno sa kopijom računa. Ali imam par drugih jamstvenih listova (isto od njih, za druge komponente iz te iste narudžbe) pa ću provjeriti kad dođem doma.


Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Odma nek salje i inspekciji, ne cekat 15 dana hoce ovi odgovorit. Na taj nacin se rok skracuje.
Kojoj "inspekciji" da šaljem?
Koji "rok" se skraćuje?


Evo na eDigital stranici od malo prije:
" Obavjest!
Obavještavamo Vas da zbog tehničkih problema nismo u mogućnosti primiti svaki poziv. Molimo Vas da nas kontaktirate putem e-maila na: shop@edigital.hr "
No comment.

Hvala svima na odgovorima za sada

Zadnje izmijenjeno od: 0v3rl0rd. 08.02.2015. u 17:54.
0v3rl0rd je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 17:48   #1360
Skrewdriver
Registered User
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: Zagreb
Postovi: 62
najbolje da se javiš ministarstvu gospodarstva pa neka te oni upute u proceduru

kada je došao edigital u hr očekivali smo da će kao konkurencija s niskim cijenama 'dovesti u red' naše lokalne trgovine, a sada ispada da su nas samo uvjerili u to da te lokalne trgovine trebamo više cijeniti, i pokazali nam lekciju o tome kako je pouzdanost puno važnija od najniže cijene. ja zbog toga gledam na nabavi net najniže cijene ali odmah preskačem/ignoriram trgovine s kojima ima toliko problema

ovaj tvoj slučaj bi bio razumljiv da ti javljaju redovito što se događa pa i ako postoji razlog da se sve toliko oduži, ali ako ne odgovaraju na mailove, ne javljaju se na telefon, i 2 mjeseca skoro ne znaš na čemu si - onda je to bezobrazluk. ja sam imao sličan problem kao ti, samo prije godinu dana cca, i tek nakon pola godine sam uspio dobiti novce natrag a cijelo vrijeme pokušavao nekoga dobiti na telefon/mail

jedan savjet za sve, ubuduće:
- nemojte kupovati na firmu (R1 račun) nego isključivo privatno kao fizička osoba, jer zakon o zaštiti potrošaća se ne odnosi na firme i u tom slučaju nikakve inspekcije ne pomažu
Skrewdriver je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 19:33   #1361
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor 0v3rl0rd Pregled postova
Samo pitanje, na koju adresu da pošaljem? Da li je to Trg Drage Iblera 10, Importanne Galleria? Pitam jer sam negdje (mislim par stranica nazad) vidio da su zatvorili poslovnicu tamo.
Sada im je ova adresa:

Extreme Digital Adria d.o.o.
KOVINSKA 4
10000 Zagreb
Kvart: Jankomir
Telefon: 01 / 5582343
OIB: 67603909448

pa tamo šalji pismo...
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 08.02.2015., 22:19   #1362
0v3rl0rd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rovinj
Postovi: 145
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
Sada im je ova adresa:
Extreme Digital Adria d.o.o.
KOVINSKA 4
10000 Zagreb
Kvart: Jankomir
Telefon: 01 / 5582343
OIB: 67603909448
pa tamo šalji pismo...
Hvala, odmah sutra ujutro šaljem poštom, a sad sam poslao i mail-om na adresu koja piše u Općim uvjetima.

Edit: Pismo poslano 9.2. ujutro. I dalje ih pokušavam nazvati ali ne dižu slušalicu, pišem mail-ove, i nikakav odgovor. Da čovjek poludi -.-'

Zadnje izmijenjeno od: 0v3rl0rd. 12.02.2015. u 08:44.
0v3rl0rd je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2015., 18:01   #1363
0v3rl0rd
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Oct 2012
Lokacija: Rovinj
Postovi: 145
Evo čisto da update-am situaciju.
Kao što sam spomenuo u prijašnjim postovima, imao sam pi*dariju sa eDigitalom.
  • 15.12. - napravljena narudžba, sve komponente (po web-u) "dostupne odmah".
  • 16.12. - poslao sam im mail sa pitanjem kada mogu očekivati komponente.
  • 18.12. - odgovaraju da će komponente zaprimiti idući tjedan u poslovnici.
  • 25.12. - stigla mi narudbža (napokon). Sastavljam konfiguraciju - grafička je falična >> 2 dana pokušavam upogoniti grafu (Sapphire R7 250X OC Vapor-X)
  • 28.12. - šaljem im grafičku na reklamaciju
  • 08.01. - zovem ih da pitam ima li novosti - kažu da je na servisu i da još nema novih informacija od njihovih službenih servisera u Mađarskoj
  • 12.01. - opet ih zovem ali ih ne uspjevam dobiti sve do 15.1. kad mi opet kažu "no news"
  • 19.01. - šaljem mail na koji odgovaraju da "nema novosti" i da je "uređaj u ovlaštenom servisu"
  • 26.01. - repriza: šaljem mail a oni meni doslovce COPY/PASTE prošlog maila, nema novosti
  • 29.01. - šaljem poduži mail u kojem tražim objašnjenje a ne samo da mi kopiraju tekst prošlih mail-ova. Ne dobivam odgovor. Od tada ih pokušavam zvati bar 5 puta dnevno - ne javljaju se.
  • 02.02. - repriza: šaljem dugi mail - nema odgovora. Nastavljam ih zvati ali ne odgovaraju na poziv.
  • 04.02. - opet isto. šaljem mail - nema odgovora.
  • 04.02. - Šaljem mail na engleskom direktno na njihovu Mađarsku e-mail adresu - nema odgovora.
  • 05.02. - Uspjevam ih dobiti na telefon: čovjek (koji, btw, JEDVA PRIČA HRVATSKI) me traži broj narudžbe i RMA broj i kaže mi da će me na moj broj mobitela nazvati za 10 do 15 minuta. Nikad nije nazvao.
  • 06.02. - dopi*ilo mi pisati litanije, šaljem kraći mail sa druge mail adrese (da im nisam slučajno u SPAM-u završio). Guess what: no answer.
  • 08.02. - Šaljem im PISANI PRIGOVOR TRGOVCU putem mail-a.
  • 09.02. - Šaljem im isti taj prigovor putem pošte, preporučeno sa povratnicom (hvala na prijedlogu, PARTWISH).
    Za par dana mi stiže povratnica o preuzimanju pisma, sa eDigitalovim pečatom i potpisom.
  • 12.02. - dobijam odgovor na mail od 8.2. u kojem stoji "Odobren Vam je povrat sredstava. Molim Vas da mi proslijedite podatke o računu kako bi se mogao napraviti povrat sredstava transakcijom na Vaš račun".
    Nema nikakvog daljnjeg objašnjenja niti isprike, samo to da mi je odobren povrat.
    Odmah im šaljem podatke o računima (žiro i tekući) pa neka uplate na koji god im lakše.
  • 14.02. - Napokon su uplatili iznos grafičke na moj račun.


Baš kao što Screwdriver kaže, mislio sam da će eDigital opako konkurirati postojećim IT trgovinama, ali ovo je too much.
Ako sve prođe kako treba - ako je proizvod ispravan - onda super - eDigital ima super cijene.
Ali ne daj Bože da nešto ne valja, onda je doslovce isplativije platiti više u startu nego se sa eDigitalom toliko natezati.

Evo, od slanja na servis pa do povrata novca, prošlo je 48 dana. Ako računam i to da je prilikom naručivanja pisalo da je "dostupno odmah", a nije bilo nego sam i to čekao, to je onda sve zajedno 61 dan - DVA MJESECA.

Bez obzira što je sada "case closed", imam nevjerojatnu potrebu da polomim zube njihovim lijenim, neprofesionalnim i neodgovornim operaterima/zaposlenicima.

Zaključak: kupujem samo tamo gdje mogu osobno otići i porazgovarati sa "tetom na šalteru".
0v3rl0rd je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2015., 18:51   #1364
robee
Premium
Moj komp
 
robee's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: VinkovcI
Postovi: 892
Manite se edigitala bez obzira sto su neke cijene ''povoljne'' !!!!!
To nije trgovina vec cisto z4je3avanje !!
robee je offline   Reply With Quote
Staro 15.02.2015., 20:07   #1365
adaksinjo
Premium
Moj komp
 
adaksinjo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2011
Lokacija: Virje
Postovi: 574
dobri su za stvari na koje nema potrebe za reklamacijom, tipa oprema za razne sportove itd., tu ne mogu nista zeznuti.
adaksinjo je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2015., 00:42   #1366
T0mB1ll
420
Moj komp
 
T0mB1ll's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: Le Molve
Postovi: 1,571
samo prenosim komentar....


________________________

T0mB1ll je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2015., 02:17   #1367
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
prenosim i ja jednog

Citiraj:
Kupio par puta kompjutorske komponente u ExtremeDigital-u i OK, nešto došlo u roku, nešto čekao do 20 dana, ali ajd, u hrvatskoj smo pa se ne treba uzbuđivat (prije mi nekad iz Kine dođe kad kupim preko ebay-a)...
Zadnja pošiljka - ne radi HDD-WD 1TB, probao na više računala da se uvjerim i nakon toga 06.02.2015. pošaljem im upit kako mogu iskortistiti pravo na garanciju budući da više nema prodajnog mjesta u ZG, nego samo Mađarska. Danas je 20.02., u međuvremenu sam poslao još 10-ak mailova na sve njihove kontakte, nitko živ se ne javlja na tel., na mail nitko ne odgovara. Sve mi se čini da "Livada2" ima potpuno pravo kada kaže da garancije nema - moš bacit!!!
Jebo državu i ExtremeDigital. Nikad više ne kupujem u ED!!


Izgleda da su postali još gori od kako su pobjegli
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2015., 03:25   #1368
thesaint255
Premium
Moj komp
 
thesaint255's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Graz
Postovi: 535
Ja nemogu vjerovati da su oni jos uopce aktivni ( da je moguce nesto naruciti kod njih ), mislim koji q...
__________________
5800X3D @ Scythe Fuma 2
ASUS ROG Strix B550-I Gaming
2x16 GB Crucial Ballistix 3600 MHz
RTX 4070 ti Gamerock
Corsair SF750
Cooler Master NR200P
thesaint255 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2015., 19:10   #1369
Ag008
RESPECT MY AUTHORITAH
Moj komp
 
Ag008's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Rijeka
Postovi: 7,347
Prijetelju mi je u petak došao SSD od njih, tamo je bio najjeftiniji.
Zadovoljan je, lijepo radi i sve pet.
Jamstvo je problem ali kod robe koja se ne kvari nema problema.
I fotoaparati od Samsunga na zadnjoj akciji koji su bili skoro 1000kn jeftiniji nego drugdje isto nisu oni uvoznici nego neka "Santa domenica" pa se i njima može odvesti.
Za sada ja imam samo pozitivna iskustva.
__________________
.
Ag008 je offline   Reply With Quote
Staro 21.02.2015., 20:28   #1370
Laszlo
Premium
Moj komp
 
Laszlo's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 321
Nije to bas "neka" sancta domenica , oni su jedni od jacih uvoznika kod nas, bas sam prije mjesec dana otprilike citao clanak kako su u 2014. imali vise od 300 mil. kn prometa
Laszlo je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2015., 13:20   #1371
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
kupio samsung s4 za firmu preko nmjih, dosao mrtav, zamijenili mi slijedeci dan bez pogovora. Isao sam osobno bas zbog losih iskustava tu
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2015., 14:04   #1372
sandokan111
Banned
 
Datum registracije: Dec 2013
Lokacija: ST
Postovi: 950
Gdje si osobno isao? Iz OS u ZG na ovo mjesto gore gdje je lik rekao da nikog nema? Koga si nasao?
sandokan111 je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2015., 15:20   #1373
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor sandokan111 Pregled postova
Gdje si osobno isao? Iz OS u ZG na ovo mjesto gore gdje je lik rekao da nikog nema? Koga si nasao?
Na faksu u zg sam bio tada još.

U importane sam ga zamijenio. , ali više nemaju tamo ured . Trenutnu adresu ne znam jbg
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2015., 16:02   #1374
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
onda malo previše kasniš sa svojim postom Zašto odmah nisi ih "pohvalio"?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2015., 18:40   #1375
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Citiraj:
Autor FRipper Pregled postova
onda malo previše kasniš sa svojim postom Zašto odmah nisi ih "pohvalio"?
Haha a nisam smatrao da trebam jer su samo radili sto su i trebali nisam onda bio na forumu
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2015., 19:27   #1376
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Zapali sviću da ne crkne opet
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2015., 19:36   #1377
goc_mails
low_rider
Moj komp
 
goc_mails's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 471
Citiraj:
Autor buljaka Pregled postova
Na faksu u zg sam bio tada još.

U importane sam ga zamijenio. , ali više nemaju tamo ured . Trenutnu adresu ne znam jbg

extreme digital više nema ništa u RH. Sve ide direktiva na dnevnoj bazi iz Mađarske...Samo online shoping tako da više ne možeš nikom unutar lijepe naše j.... mater u slučaju problema
__________________
A bu bu....
goc_mails je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2015., 19:48   #1378
buljaka
Premium
 
Datum registracije: Aug 2014
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,850
Haha odlično . Ali ionako sam taj s4 prodao. Ali definitivno izbacuje edigital sa liste trgovina.
buljaka je offline   Reply With Quote
Staro 22.02.2015., 20:28   #1379
FRipper
MiningMod
Moj komp
 
FRipper's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 8,682
Citiraj:
Autor goc_mails Pregled postova
extreme digital više nema ništa u RH. Sve ide direktiva na dnevnoj bazi iz Mađarske...Samo online shoping tako da više ne možeš nikom unutar lijepe naše j.... mater u slučaju problema
a gdje se onda šalju reklamacije? mađa? i šta je sa kovinskom?
FRipper je offline   Reply With Quote
Staro 23.02.2015., 12:01   #1380
Bodisson
Premium
Moj komp
 
Bodisson's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 236
Citiraj:
Autor 0v3rl0rd Pregled postova
Zaključak: kupujem samo tamo gdje mogu osobno otići i porazgovarati sa "tetom na šalteru".
Moj životni moto...
Makar, nisam isključiv, porazgovarat ću ja i sa "stričekom" na šalteru...
Bodisson je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na