Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > Mobilno > Prijenosnici
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 24.12.2011., 15:38   #781
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
a ovaj dell posto ima 3godine jamstva mi se isplati uzet
Inspiron N7110
jos bi skidao pdv tako da bi bio u granicama normale....
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2011., 15:45   #782
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
I to je ok, ali je izrada nešto slabija(plastičnija) nego kod Asusa.
redscro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 24.12.2011., 17:40   #783
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
nemoj zezat hmmm znaci asus ima najbolju izradu....
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2011., 12:49   #784
a1a2a3a4
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 7


e ovako, prijatelj me zamolio da mu nadjem laptop u visini max 4800kn (toliki mu limit i po mogucnosti u trgovini s najvise rata (PBZ) - preferirajuci osijek, ali ako treba skoknuti ce do zg). sluzio bi mu za gledanje filmova i igranje (naravno sto je to najvise moguce).

nasao sam mu ovako nesto, pa me zanima vase misljenje, pohvale i pokude:
12x rata i 4699kn!!!

http://www.technomarket.hr/products/...-g770-59311642

cini mi se da su proc i grafika u redu, a sto se tice izrade i kvalitete laptopa tu pojma nema, koliko znam acer je valjda sranje, a ostalo!!!

a1a2a3a4 je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2011., 13:07   #785
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
Pogledaj si na prethodnoj stranici spomenutog Asusa K73SV-TY355. Dosta jeftiniji, ima dužu garanciju od Lenova i vrlo solidnu kvalitetu izrade.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2011., 13:15   #786
a1a2a3a4
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 7
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Pogledaj si na prethodnoj stranici spomenutog Asusa K73SV-TY355. Dosta jeftiniji, ima dužu garanciju od Lenova i vrlo solidnu kvalitetu izrade.
koliko vidim on ima malcice slabiju gpu (ako se ne varam) i manji ekran, sad ne znam koliko ce mu to smetati s obzirom na namjenu!
e sad garancija nije stvar preko koje treba lako...

kakva su opcenito iskustva s lenovo, znam da su asusi ok, a za ove pojma nemam!?
misljen ja za ova 2:
1. http://www.svijet-medija.hr/p/Inspir...0VGA525/34340/
2. http://www.svijet-medija.hr/p/IdeaPa...-316608/35478/

Zadnje izmijenjeno od: a1a2a3a4. 27.12.2011. u 13:29.
a1a2a3a4 je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2011., 14:45   #787
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Lenovo je ok kao proizvođač, mana je jednogodišnje jamstvo.

Asus kojeg je coconut naveo nema manji ekran od G770, imaju identičan. Ti koje si kasnije naveo imaju manji. Prvo trebaš odlučiti koju veličinu trebaš. Ako je to 17.3", onda je navedeni Asus ok. Grafička je podjednaka 6650M.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2011., 15:40   #788
a1a2a3a4
Registered User
 
Datum registracije: Nov 2011
Lokacija: Osijek
Postovi: 7
posipam se pepelom, ne znam kako sam vidio da je 15''!!!

kaze kako hoce 17'' pa eto nek bira od ta 2!!

hvala ljudi!!!

Zadnje izmijenjeno od: a1a2a3a4. 27.12.2011. u 16:06.
a1a2a3a4 je offline   Reply With Quote
Staro 28.12.2011., 13:46   #789
Uber Gosu
FORD Fix Or Repair Daily
Moj komp
 
Uber Gosu's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 868
Best Buy

Pozdrav svima,

Čitam teme o laptopima malu duže vremena, što na PCE što po webu. Kako velik dio nas nema novaca (2k+ Eura) za kupnju "pravog stroja" odlučio sam detaljno proučit trenutno stanje na našem tržištu laptopa u ovom rangu cijene.
Mogu reć da cijena NIJE faktor koji određuje kvalitetu, isto tako niti ime (marka) laptopa, tako recimo Lenovo ima modele koji su vrh kvalitete (T520) ali i dno (IdeaPad).
Za mene idealan laptop bi bio:
-ekran: HP IPS (EliteBook W serija)
-tipkovnica: Lenovo T520/T420
-kučište izrada: EliteBook W
-kučište dizajn, završna obrada: Asus N73/53
kako takvog nema a i da ga ima samo bi ekran koštao 1,5k Eura bolje da ne mislim previše o tome

Osobno mi treba laptop sa izrazito sposobnim CPU-om (kompajling, rendering...), solidan ekran (misli se na veličinu a ne na matricu jer IPS diže cijenu takvom (radnom) stroju za soma eura ), vrlo dobar dizajn, i na kraju ono najbitnije: kvaliteta izrade i završna obrada!
Prema meni, nakon detaljne analize što se i kako nudi kod nas došao sam do zaključka da omjer uloženo/dobiveno (BestBuy) najbolje opravdava Asus K73SV - TY413, po meni uvjerljivo bez konkurencije, zašto? Evo zašto:
-Procesor i7 (u biti uvjet je bio i7, eventualno i5, ali kako i5 nije quad a rendering je u igri...otpada, i3 i AMD ponuda otpada zbog kriminalno slabe snage u navedenom okruženju)
-RAM 1x4GB sa 150kn nadoplate za još 1 keks od 4GB => 8GB u Dual Channel.
-Solidan GPU (GT 540M) koji palim po potrebi dok je za 90% rada dovoljan HD3000 koji pri tome i štedi bateriju.
-Grijanje kučišta/tipkovnice je u K73SV rješeno apsolutno savršeno, ovo mi je jako bitan podatak.
-Koliko sam upoznat dolazi sa 2x slota za 2.5" HDD, što je definitivno bitno jer mislim uskoro ubost SSD za OS disk, a o prednostima SSD-a u Laptopu ne treba trošiti riječi
-i Za akraj dizajn/obrada koja je, po mome osobnom mišljenju, u ovom cijenovnom rangu nenadjebiva.
Laptop košta 5,100kn za keš.
Ako netko ima nešto za dodati/ispraviti neka puca jer sam za sada definitivno odlučio, jedino oko boje se nečkam

Živili i sve najbolje u 2012.g.
Uber Gosu je offline   Reply With Quote
Staro 31.12.2011., 14:33   #790
GrAviTy
Banned
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Sweden
Postovi: 255
potpuno se slazem stobom,ja imam hp dv6 i sretan sam s njim,ali s vremenom sam shvatio,da ako ti treba laptop za rad ili igranje nista ispod 17 incha,uvjerio se jako puno puta
GrAviTy je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 04.01.2012., 09:46   #791
Master_Hrc
Premium
Moj komp
 
Master_Hrc's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2007
Lokacija: Zagreb/Bec
Postovi: 1,113
@uber gosu.....slazem se definitvno je best buy....

jel postoji mozda isti takav asus ali s ATI-jem unutra?
Master_Hrc je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2012., 22:56   #792
bilbi
Premium
Moj komp
 
bilbi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: metropolis
Postovi: 83
@uber gosu, jesi kupio na kraju tog Asusa? Meni je isto zapeo za oko (možda ne konkretno taj model nego slični), ali reviewovi na netu kažu da mu je mana loš ekran, a to mi je skoro najbitnije kod lapa... jer u to gledam cijelo vrijeme. I makar će biti spojen na ext.monitor, opet mi treba dobra slika.

Inače, prije točno 4 godine sam kupio Asusa, tad isto odlične karakteristike za lovu (tad okruglo 5k kn), ali izrada, kvaliteta displaya, tipkovnica, touchpad... ništa nije na visini zadatka. I riknula matična u garantnom roku, bio sam TRI TJEDNA bez istog! Budale iz Rugvice...
Laptope s godinom garancije ni ne uzimam u razmatranje ni u kojoj kombinaciji, a doplata za extended garanciju mi je isto malo čupava, jer time zapravo plaćam osiguranje od kvara, dakle ne proizvođačevu garanciju da će to raditi.
bilbi je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2012., 16:12   #793
dadosbcro
Premium
Moj komp
 
dadosbcro's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: SB
Postovi: 620
upravo stigao Asus K73SV i na prvu laptop je mrak, odlicna kvaliteta izrade... laptop je cvrst i pri jacem pritisku prstom na stranicama nema nikakvog uvijanja

uzeo sam model sa i3 2330 procesorom, za moje potrebe vise nego dobar, u kombinaciji sa GT540 grafom....razmisljao uzeti model sa i5 procesorom, ali posto bi me izasao skuplje 800kn, na kraju se ipak odlucio za i3 procesor, a za ostatak novaca radije kupim SSD, posto je ovaj disk od 640GB poprilicno spor

ukoliko nekoga zanimaju detalji, neka slobodno posalju PM
dadosbcro je offline   Reply With Quote
Staro 13.01.2012., 21:28   #794
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
evo jos jednog zadovoljno korisnika asusa k73SV Ty355 laptop je odlican moram pohvalit jos i autonomiju baterije od 4:40min uz surfanje i wlan. kvaliteta izrade je stvarno na razini tipkovnica dosta ugodna za koristiti. isto tako imam i3 verziju bez usba 3.0 koji se sada pojavio. Tako da upozorim sve potencijalne kupce da imaju 2 verzije laptopa istih oznaka sve je isto jedino je razlika u usb 3.0 i u cijeni od 700-1000kn ovisno gdje kupujete laptop.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 18.01.2012., 01:03   #795
bilbi
Premium
Moj komp
 
bilbi's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: metropolis
Postovi: 83
Citiraj:
Autor jurbAs Pregled postova
evo jos jednog zadovoljno korisnika asusa k73SV Ty355
Kako to da na kraju nisi uzeo Dell 7110? Ja se troumim između tog della, asusa i eventualno neke tošibe... cpu, ram, disk nebitni meni, samo da je kvaliteta, a ram dodam, disk ionako mijenjam...
Jel ima tvoj 2 slota za diskove? Kakav mu je display?
bilbi je offline   Reply With Quote
Staro 19.01.2012., 22:07   #796
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
iskreno vidio sam dellove za hrvatsko trziste i koma su losa izrada i jednostavno preskupi sa obzirom na asusa.Moras gledat i komponente u laptopu tj cijelokupnu sliku. Toshiba za tu sumu hmm L model mozdaaaa ali o C modelima nemoj slucajno pomisljat losi su. Ako imas prilike odi si malo pogledat laptope po trgovinama u emezeti imas dell i mozda nekog asusa k serije imas i toshibu L i C serije. konikom ima bas asusa k73sv-ty355 ali sa usb3.0
e da ova stranica mi je jakoo pomogla oko izbora laptopa LINK to ti je odmah za k73sv ali drugi su djelovi unutra. imas i druge laptope na stranici pa si pogledaj stvarno naj opsezniji test laptopa koji postoji.
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 13:39   #797
Anthrax a.k.a. Priest
Premium
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: HR
Postovi: 615
Trebam savjet izmedju ovih modela sto odabrati? Tu su negdje sa cijenama, bitno je da ne prelazi 5K kuna ukupno, trgovine iskljucivo Ventex/Links ili neka druga veca u Rijeci.

http://www.ventex.hr/pd/0752817/pg/7...FreeDOS.wshtml

http://www.links.hr/?naziv=prijenosn...kl=013.100.533

http://www.links.hr/?naziv=prijenosn...kl=010.900.837
Anthrax a.k.a. Priest je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 13:45   #798
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
OK, srednjega (Acer) slobodno zaboravi. Od 2 HP-a, prednost bi dao onome s jačom grafom.
Doduše, ne vidim nekog konkretnog razloga zašto moraju biti iz riječkih prodavaonica jer ako ga kupiš u ZG dođu ti na kućnu adresu Overseasom ili nekom drugom dostavnom službom besplatno ili za neku sitnu lovu. A Ventex i Links su poznati po skupoći.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 13:51   #799
Anthrax a.k.a. Priest
Premium
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: HR
Postovi: 615
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
OK, srednjega (Acer) slobodno zaboravi. Od 2 HP-a, prednost bi dao onome s jačom grafom.
Doduše, ne vidim nekog konkretnog razloga zašto moraju biti iz riječkih prodavaonica jer ako ga kupiš u ZG dođu ti na kućnu adresu Overseasom ili nekom drugom dostavnom službom besplatno ili za neku sitnu lovu. A Ventex i Links su poznati po skupoći.
Mozes malo vise info o Aceru zasto ne? Mora biti iskljucivo Ri jer ga mislim uzeti na na AMEX na 6 rata, ako idem u ZG autom da napravim istu stvar onda mi se benza+autocesta poravnaju sa razlikom u cijeni. Linksov HP ima HD 6490 grafu dok Ventexov ima HD 6470, medjutim isto tako je ovaj sa slabijom grafom i5 dok je ovaj sa jacom i3. Nije mi bitno za igre jer ne gejmam.
Anthrax a.k.a. Priest je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 14:52   #800
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Acer nije poznat po kvaliteti baš. OK, nije ni HP, ali za Acera je to više izraženo. Pogotovo ako ne trebaš laptop za igranje onda nema smisla uzimati tog Acera.

Od dva HPa logičan izbor je onaj s većim diskom, više RAMa i jačim procesorom, dakle taj iz Ventexa. Razlika u grafičkoj je zanemariva.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 15:58   #801
Anthrax a.k.a. Priest
Premium
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: HR
Postovi: 615
Samo mi nije jasno ovaj i3 HP je dostupan i u ventexu ali za vise para nego jaci i5 model. i5 ima 10/100 mreznu spram gigabitnog adaptera kod i3, ima jedan usb manje, losiju web cam i slabiju bateriju. ???

Sad na sto cuda. i3 je iz probook serije a i5 je iz pavilion serije. Ima li tu neke veze po pitanju kvalitete izrade?
Anthrax a.k.a. Priest je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 16:08   #802
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Ima, Probook ima kućište dijelom od aluminija, a Pavilion je plastika, no vrijedi li to razlike u komponentama, po meni ne.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 23.01.2012., 16:15   #803
Anthrax a.k.a. Priest
Premium
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: HR
Postovi: 615
Hm jer sada recimo imam probook 4710s sa c2d procom i ddr2 i iako je sav lastika pokazao se kao jeben lap, drzi i dan danas. Morat cu ic opipat jedan i drugi jer bitna mi je kvalitetna tipkovnica, ova trenutna me odusevila. Ispada da pavilion unatoc jacem procu i vise rama ima slabiju periferiju....e sad. Dali uzeti i3 pa bocnut jos jedan keks rama ili uzet u startu i5. Malo sam u nevjerici
Anthrax a.k.a. Priest je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 06:19   #804
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,320
Zašto samo HP? A Asus, Toshiba, Dell,...? Asus u zadnje vrijeme radi vrlo kvalitetne laptope i imaju dužu garanciju nego HP (2g. vs. 1g.).
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 24.01.2012., 10:19   #805
Anthrax a.k.a. Priest
Premium
 
Datum registracije: Mar 2005
Lokacija: HR
Postovi: 615
Citiraj:
Autor coconut Pregled postova
Zašto samo HP? A Asus, Toshiba, Dell,...? Asus u zadnje vrijeme radi vrlo kvalitetne laptope i imaju dužu garanciju nego HP (2g. vs. 1g.).
iz razloga sto za taj budget asus i toshiba nece dati ovu konfu. Asus bi mi bio prvi izbor da mogu dobiti za istu lovu takav komp
Anthrax a.k.a. Priest je offline   Reply With Quote
Staro 25.01.2012., 22:32   #806
jurbAs
Premium
Moj komp
 
jurbAs's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Osijek
Postovi: 2,573
ajde nam napisi sto bi ti htio da notebook mora imat tj sto ti je bitno...
jurbAs je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 11:45   #807
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Pozdrav, došlo vrijeme da razmislim o nabavci novog laptopa. Stari HP nakon godinu i pola samo što ne krepa pa bi ljepo zamolio za preporuku laptopa. Cifra sa kojom raspolažem je 5000 kn dok su uvjeti core i5 procesor, solidan disk, ekran 17" ako je moguće, nvidia grafika i da nije nvidia optimus. Od proizvođaća me isključivo zanima Dell, Acer,Lenovo i Asus. Unaprijed zahvaljujem.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 12:10   #808
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Citiraj:
Autor lutherus Pregled postova
Pozdrav, došlo vrijeme da razmislim o nabavci novog laptopa. Stari HP nakon godinu i pola samo što ne krepa pa bi ljepo zamolio za preporuku laptopa. Cifra sa kojom raspolažem je 5000 kn dok su uvjeti core i5 procesor, solidan disk, ekran 17" ako je moguće, nvidia grafika i da nije nvidia optimus. Od proizvođaća me isključivo zanima Dell, Acer,Lenovo i Asus. Unaprijed zahvaljujem.
Ajd sve ok, ali zašto ovo da nije "Nvidia Optimus"? Pretpostavljam se da znaš što je to zapravo.

Inače bi ovo bilo ok.
redscro je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 12:14   #809
lutherus
Premium
Moj komp
 
lutherus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2011
Lokacija: Dubai UAE
Postovi: 714
Nvidiaa optimus otpada jer koristim isključivo Linux i BSD koji ne podržavaju optimus.
__________________
Note to the AMD haters: nobody cares
lutherus je offline   Reply With Quote
Staro 26.01.2012., 12:26   #810
redscro
Premium
Moj komp
 
redscro's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2008
Lokacija: Kupres
Postovi: 4,084
Bojim se onda da takvo što jednostavno ne postoji. Optimus podržavaju vjerojatno sve kartice još od serije 3xxM, a starije od toga se ne ugrađuje u današnje laptope.
redscro je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Isključeno

Idi na