Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 07.11.2017., 13:17   #241
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,575
Recimo ništa novo zbog konstrukcije sa internim WiFi antenama (ove vanjske su za 3G/4G). Nađi bilo koji AP / Router u AP funkciji i na njega prebaci WiFi funkciju. Mnogi od ex - ISP igračaka može poslužiti za to.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 17:45   #242
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Pozdrav, trebao bi neke 12dbi ili 16dbi rp-sma antene, trebao bi malo boostat signal pa me zanima imaju kakve provjerene antene jer ove čajniz mi sve smrde na fejk. Doma imam 3 komada tih čajniz sa ebay-a i kolko sam primjetio u usporedbi sa 6dbi antenama niti jedna od njih nema tih 12dbi šta oni kažu. Također me zanima da li kod tih antena treba gledat da li podržavaju 2.4 i 5Ghz ili mogu podržat oboje u startu. Eto ako netko ima za preporučit kakve pa i da su 9dbi nema veze bitno da su real deal.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.12.2017., 17:53   #243
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
12-16 dbi antene u obliku stapica i da ima max 10cm visine a?
Bolje da si omnicu zašaravis tamo gdje bi to stavio
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 18:54   #244
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
Citiraj:
Autor Thermaltake Pregled postova
Pozdrav, trebao bi neke 12dbi ili 16dbi rp-sma antene, trebao bi malo boostat signal pa me zanima imaju kakve provjerene antene jer ove čajniz mi sve smrde na fejk. Doma imam 3 komada tih čajniz sa ebay-a i kolko sam primjetio u usporedbi sa 6dbi antenama niti jedna od njih nema tih 12dbi šta oni kažu. Također me zanima da li kod tih antena treba gledat da li podržavaju 2.4 i 5Ghz ili mogu podržat oboje u startu. Eto ako netko ima za preporučit kakve pa i da su 9dbi nema veze bitno da su real deal.
za usporedbu, ja imam jednu CISCO omni antenu oko 40cm dugu, za vanjsku montažu i ima 5.2dBi, upravo pogledao. i to nećeš kupit kod kineza za 5 usd. gledaj si u asbisu, propingu, lostu za wifi opremu "kako spada".

ako ti treba nešto profi, evo za 400kn prodajem planet-ovu 15dBi omnicu (130cm dužine, šelna za cijev, pol metra kabela sa N konektorom, poklon N-rpsma pigtail).

digresija - 5dBi antenice bi trebale biti ohoho dosta za poveći prostor. ako ti ne radi sa takvim uređajem, rađe si provjeri konfiguraciju.

edit: evo npr https://www.pro-ping.hr/webshop/Wire...7dBi-N-zenski/

realna cijena sa realnim specifikacijama.

trebat će ti i pigtail, ali to može sa ebaya, dok god je kabel malo ozbiljniji i ne duže od 15tak cm. mada sam ja kupovao kabele na metre u HR, zakrimpali bi mi konektore po mojoj želji, i cijena je bila prihvatljiva.

Zadnje izmijenjeno od: jp_rv. 26.12.2017. u 20:22.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 21:13   #245
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
za usporedbu, ja imam jednu CISCO omni antenu oko 40cm dugu, za vanjsku montažu i ima 5.2dBi, upravo pogledao. i to nećeš kupit kod kineza za 5 usd. gledaj si u asbisu, propingu, lostu za wifi opremu "kako spada".

ako ti treba nešto profi, evo za 400kn prodajem planet-ovu 15dBi omnicu (130cm dužine, šelna za cijev, pol metra kabela sa N konektorom, poklon N-rpsma pigtail).

digresija - 5dBi antenice bi trebale biti ohoho dosta za poveći prostor. ako ti ne radi sa takvim uređajem, rađe si provjeri konfiguraciju.

edit: evo npr https://www.pro-ping.hr/webshop/Wire...7dBi-N-zenski/

realna cijena sa realnim specifikacijama.

trebat će ti i pigtail, ali to može sa ebaya, dok god je kabel malo ozbiljniji i ne duže od 15tak cm. mada sam ja kupovao kabele na metre u HR, zakrimpali bi mi konektore po mojoj želji, i cijena je bila prihvatljiva.

Pogledam sutra kod tih dobavljača onda za te antene još. Ništa omnica samo štapičaste rp-sma na router da zašerafim, ne treba mi ništa ekstra jako, malo samo da boostam signal eto.

zasad sam samo našao ovo

http://www.lost.hr/ponuda/item/27272...p-sma-konektor

no ona radi samo na 2.4Ghz
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 21:24   #246
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
nećeš nać dual band omnice koje valjaju. jednostavno ne ide , ne može konstrukcija imat dobre karakteristike i na 2.4 i na 5ghz bandu. te dual band će ti onda bit uvrh glave 2dBi.

ako imaš router sa 2 konektora, kupi jednu za 2.4, i drugu za 5ghz. iako bih ja koristio odvojene routere... jedan pošten za 2.4, i jedan za 5ghz.

PS - probao sam stavit "običnu" omnicu (imam ih desetak onih malih jadnih) na svoj routerboard na karticu za 5ghz. 3 metra od routera mi puca veza i signal je koma jer antena nije prilagođena frekvenciji.
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 21:31   #247
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor jp_rv Pregled postova
nećeš nać dual band omnice koje valjaju. jednostavno ne ide , ne može konstrukcija imat dobre karakteristike i na 2.4 i na 5ghz bandu. te dual band će ti onda bit uvrh glave 2dBi.

ako imaš router sa 2 konektora, kupi jednu za 2.4, i drugu za 5ghz. iako bih ja koristio odvojene routere... jedan pošten za 2.4, i jedan za 5ghz.

PS - probao sam stavit "običnu" omnicu (imam ih desetak onih malih jadnih) na svoj routerboard na karticu za 5ghz. 3 metra od routera mi puca veza i signal je koma jer antena nije prilagođena frekvenciji.
Znači ne može obje frekvencije podržat, to me zanimalo.
Nisam nigdje uspio nać 5Ghz antenu, bilo bi idealno zašerafit jednu na 2.4 i jednu na 5G. Ovo sa drugim routerom i ostalo mi se fakat ne da zezat jer nemam vremena za te stvari ovo mi je brže i jednostavnije.

Zadnje izmijenjeno od: Thermaltake. 26.12.2017. u 21:39.
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 21:40   #248
jp_rv
Premium
 
Datum registracije: May 2014
Lokacija: istra
Postovi: 3,076
to i ja tražim... na kraju ću ogulit komad kabela i zagurat u konektor.
na poslu imamo hrpu dual band 3comovoih ap-a , i oni svi imaju 2 antene iako su iz ere prije N standarda (podržavaju samo 802.11a, b i g), i samo 1 band istovremeno. tako da ne kužim dal su antenice dual band, ili je jedna za 2.4ghz a druga za 5...

meni doma 5ghz NE radi nikako. probao sam svašta. trebam nać negdje adekvatnu antenu
jp_rv je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 22:04   #249
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Štap antena dipol ( uobičajene za wifi) u plastici za 5GHz je upola kraća
" .....Ništa omnica samo štapičaste... " Štap antene i jesu kružnog (omni) smjera zračenja.

evo da vidite koliko je to sitno u milimetrima naprimjer sa 10-13dBi dual quad (kalkulator) pri freq ~ 5450 MHz
http://jeroen.steeman.org/Antenna/double-biquad-antenna
https://buildyourownantenna.blogspot...alculator.html

Zadnje izmijenjeno od: D/G. 26.12.2017. u 22:19.
D/G je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2017., 23:29   #250
Thermaltake
1
 
Thermaltake's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,318
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
Štap antena dipol ( uobičajene za wifi) u plastici za 5GHz je upola kraća
" .....Ništa omnica samo štapičaste... " Štap antene i jesu kružnog (omni) smjera zračenja.

evo da vidite koliko je to sitno u milimetrima naprimjer sa 10-13dBi dual quad (kalkulator) pri freq ~ 5450 MHz
http://jeroen.steeman.org/Antenna/double-biquad-antenna
https://buildyourownantenna.blogspot...alculator.html
imas kakvu preporuku za 5ghz antenu sa sto vecim dbi-om i da li mi je pametno uzet jednu 2.4 i jednu 5ghz ili obje iste da uzimam sta mislis ? I po mogucnosti provjereno, da nije cajniz fejk
Thermaltake je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 26.12.2017., 23:39   #251
dadoremix
Premium
Moj komp
 
dadoremix's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2006
Lokacija: HR
Postovi: 4,529
A koja udaljenost to igra ulogu?
Jer 5ghz ima manji domet od 2,4ghz
Provjereno iz iskustva
Rađe kupi mikrotik i vozi miki
I postavi ih vise ako je kriticno

Ja sam kupio isto jedan mtik dual band
Na kraju ga prosljedio dalje jer obicni 2,4ghz zadovoljava moje potrebe
A to je wifi na šekretu
dadoremix je offline   Reply With Quote
Staro 27.12.2017., 05:48   #252
lobo64
Premium
Moj komp
 
lobo64's Avatar