Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 18.07.2020., 14:50   #1501
PR3DA70R
Premium
Moj komp
 
PR3DA70R's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Yautja Prime
Postovi: 1,107
Glasine kažu da bi u 8. mjesecu trebala službena objava. To je blizu.
PR3DA70R je offline   Reply With Quote
Staro 18.07.2020., 14:58   #1502
x7ensis
Registered User
 
x7ensis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Terra
Postovi: 4
Mislim da ću to i napraviti.

Sviđa mi se ideja sa polovnjakom za 500-600 kn.
To ću napraviti ako ulovi kriza za odigrat nešto na kompu.
Za ostalo imam integriranu.

Post tamo je bio kraći od ovog. Mislim da je admin pomislio da tražim procjenu RTX 2070S. Tako da sam ovdje opširnije napisao.
x7ensis je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 19.07.2020., 12:21   #1503
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Ima tu više čimbenika o kojima ovisi što kupiti.

Ostatak konfe, rezolucija, što očekuješ od kompa, što igraš itd.

RX580 i 2070 ne mogu u istu rečenicu. Ako misliš igrati u 1080p i "malo poigrati", RX580 je odlična kupnja. Za FHD sasvim dobra grafička, pogotovo ako se ulovi za 100EUR. Za 600kn ju nećeš kupiti.

S druge strane, 3. serija RTX grafičkih će biti bezobrazno skupa u startu.

2070 je sada oko 3000-3300kn (rabljena), 3070 će biti možda i 50-80% skuplja nego 2070.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2020., 13:23   #1504
x7ensis
Registered User
 
x7ensis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Terra
Postovi: 4
Poanta je da bi RX 570/580 bila privremeno. Ne bi guštao previše ali bi mogao nešto barem odigrati na FullHD kad se zaželim.

Ostatak konfe je adekvatan, za to nema brige.
Monitor je najveći razlog za takvom grafičkom, 2K i 144Hz.

Da svjestan sam da bi mogle biti vraški skupe. :/
Mislim da će prije 3060 upast u budžet, ali i ta će tek za koji mjesec nakon 3070 i 3080.
Ali će barem isplivati veća ponuda rabljenih 2070S po boljoj cijeni kao što je i kolega rekao. Barem zbog tog se isplati pričekati ako ništa.
x7ensis je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2020., 19:34   #1505
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor Mommistake Pregled postova
Ima tu više čimbenika o kojima ovisi što kupiti.

Ostatak konfe, rezolucija, što očekuješ od kompa, što igraš itd.

RX580 i 2070 ne mogu u istu rečenicu. Ako misliš igrati u 1080p i "malo poigrati", RX580 je odlična kupnja. Za FHD sasvim dobra grafička, pogotovo ako se ulovi za 100EUR. Za 600kn ju nećeš kupiti.

S druge strane, 3. serija RTX grafičkih će biti bezobrazno skupa u startu.

2070 je sada oko 3000-3300kn (rabljena), 3070 će biti možda i 50-80% skuplja nego 2070.

Vidjet ćemo šta AMD-ova "the baba" kaže na to... ne treba isključit ni RDNA2 iz priče. Jesen/zima imaju potencijal bit "vatreni" što se tiče novih GPU i rata između AMD-a i nVidia-e.

Mislim da svi očekuju da će u zadnjem kvartalu doć nova generacija i u najmanju ruku će bit sličnih cijena kao sadašnji modeli, samo ipak nešto/dosta moćniji. Možda priča oko "Big Navi" i "Ampere" arhitektura ispadne ćorak, ali gdje ima ovoliko dima koliko ima, mora bit i nešto vatre. Samim time bi se stariji modeli trebali pojaviti na tržištu rabljenih po nešto povoljnijim cijenama.



Mislim da "strpljen-spašen" pristup sada može uštedit koju kunu u džepu ili donijet novu i bržu grafu "pod haubu".
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2020., 19:38   #1506
JC Denton
dr. sc. tech. dipl. ing.
Moj komp
 
JC Denton's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2003
Lokacija: Rijeka-Opatija
Postovi: 3,130
Citiraj:
Autor x7ensis Pregled postova
Poanta je da bi RX 570/580 bila privremeno. Ne bi guštao previše ali bi mogao nešto barem odigrati na FullHD kad se zaželim.

Ostatak konfe je adekvatan, za to nema brige.
Monitor je najveći razlog za takvom grafičkom, 2K i 144Hz.

Da svjestan sam da bi mogle biti vraški skupe. :/
Mislim da će prije 3060 upast u budžet, ali i ta će tek za koji mjesec nakon 3070 i 3080.
Ali će barem isplivati veća ponuda rabljenih 2070S po boljoj cijeni kao što je i kolega rekao. Barem zbog tog se isplati pričekati ako ništa.

Zato i ja čekam jesen, UW 1440p 100Hz treba malo više oomph pod haubom... ali starije igre uz koji smanjeni detalj se daju potjerat sa RX580 na kakvih 45-60FPS čak i na toj rezi. Ili se stavi 2560x1080 + Radeon CAS i sve fercera bez problema.
JC Denton je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2020., 20:04   #1507
Mommistake
Premium
Moj komp
 
Mommistake's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2008
Lokacija: Shire
Postovi: 16,112
Citiraj:
Autor x7ensis Pregled postova
Poanta je da bi RX 570/580 bila privremeno. Ne bi guštao previše ali bi mogao nešto barem odigrati na FullHD kad se zaželim.

Ostatak konfe je adekvatan, za to nema brige.
Monitor je najveći razlog za takvom grafičkom, 2K i 144Hz.

Da svjestan sam da bi mogle biti vraški skupe. :/
Mislim da će prije 3060 upast u budžet, ali i ta će tek za koji mjesec nakon 3070 i 3080.
Ali će barem isplivati veća ponuda rabljenih 2070S po boljoj cijeni kao što je i kolega rekao. Barem zbog tog se isplati pričekati ako ništa.
1440p 144hz i 2070S nije neka bog-zna kakva kombinacija.

Radije čekati pa vidjeti 3. seriju.
Mommistake je offline   Reply With Quote
Staro 19.07.2020., 23:46   #1508
x7ensis
Registered User
 
x7ensis's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2009
Lokacija: Terra
Postovi: 4
Živi bili pa vidjeli.
Osim ako ne uleti neka super duper prilika, čekam.
A do tad rješavam zaostatke na plejki.
x7ensis je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 14:44   #1509
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor nenadv99 Pregled postova
Pozdrav,
imam RTX 2080 i u igrama mi se temperatura GPU penje do 85C sto mi se cini malo pretjerano, preko ljeta ce biti i visa.
sto napraviti da smanjim temperaturu na normalniju temperaturu?
PC je star par mjeseci, nema prljavstine i protocnost zraka je odlicna.

Imao sam isti problem. Slao pod garanciju. Samo kod gtx 1080 ti. vratili da je sve u redu a igre se na 85 stupnjeva ruše. Nakon duge bitke poslana asusu na testiranje. Oni tvrde da ne smi bit tolika i da nebi smijela prelazit 76 stupnjeva. Sad ćemo vidit šta će reć kad se vrati.
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Staro 29.07.2020., 14:45   #1510
Proudcroat
Premium
Moj komp
 
Proudcroat's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2017
Lokacija: Split
Postovi: 243
Citiraj:
Autor nenadv99 Pregled postova
a da probam povecati brzinu ventilatora u kucistu?
bas gledam speedfan 5 i ovaj program od moje maticne pa mi ne prepoznaje ventilatore, navodno ako su 3 pinski konektori ne prepozna ih, ako su 4pinski onda da. moram otvoriti da vidim kakav mi je taj konektor
ili se ti ventilatori vrte na 0 ili 100% kad nisu manualno regulirani?

Ako je pod garancijom reklamiraj je. Istu sam stvar radio sebi doma i pc je radio kao na pisti da bi držalo na 72 stupnja. Deifnitivno je temperatura prevelika.
Proudcroat je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 23.12.2020., 17:50   #1511
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Došo Božić, deda mraz, pa da skratimo

Ovo je nova krmača. Gaming X Trio joj je ime.



Malo je povelika u odnošaju na EVGA GTX 1080 Gaming FTW.



Znam, nisam über-cool kao vi sa Palitovkama 3060Ti, ali nadam se da ću vam se moći pridružiti u pričama o DLSS-u i RT-u na 1440P. Doduše i dalje sam na 60Hz, ali nadam se da me to ne diskvalificira iz daljnjih rasprava

Svakako se javim na tu temu, imam 2 igre sa DLSS-om u kojima imam 140 odnosno 120 sati na GTX 1080, pa budem sigurno primjetio različitosti. Do sad još nisam stigao, tako da osvrt u daljnjim danima.

Zz.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2020., 18:04   #1512
Exomaniac
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2016
Lokacija: Zagreb
Postovi: 746
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Doduše i dalje sam na 60Hz, ali nadam se da me to ne diskvalificira iz daljnjih rasprava
To će ti onda bit taman GPU za ove nove naslove poput Cyberpunka
Exomaniac je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2020., 18:23   #1513
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Došo Božić, deda mraz, pa da skratimo

Ovo je nova krmača. Gaming X Trio joj je ime.



Malo je povelika u odnošaju na EVGA GTX 1080 Gaming FTW.



Znam, nisam über-cool kao vi sa Palitovkama 3060Ti, ali nadam se da ću vam se moći pridružiti u pričama o DLSS-u i RT-u na 1440P. Doduše i dalje sam na 60Hz, ali nadam se da me to ne diskvalificira iz daljnjih rasprava

Svakako se javim na tu temu, imam 2 igre sa DLSS-om u kojima imam 140 odnosno 120 sati na GTX 1080, pa budem sigurno primjetio različitosti. Do sad još nisam stigao, tako da osvrt u daljnjim danima.

Zz.
Pa nas si prešišao za 10-15% (EDIT: Mene zapravo nisi, baš zato jer sam na 1080P :P ).
A imaš i osjetno kvalitetniji model.
Cijena? Nova, polovna?
Za DLSS sam bio jako skeptičan dok ga nisam probao, ali meni na 1080p još uvijek ne treba (treba za CP 2077 sa RT-om, ali to sam već završio pa me BK).
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2020., 18:30   #1514
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Došo Božić, deda mraz, pa da skratimo

Ovo je nova krmača. Gaming X Trio joj je ime.



Malo je povelika u odnošaju na EVGA GTX 1080 Gaming FTW.



Znam, nisam über-cool kao vi sa Palitovkama 3060Ti, ali nadam se da ću vam se moći pridružiti u pričama o DLSS-u i RT-u na 1440P. Doduše i dalje sam na 60Hz, ali nadam se da me to ne diskvalificira iz daljnjih rasprava

Svakako se javim na tu temu, imam 2 igre sa DLSS-om u kojima imam 140 odnosno 120 sati na GTX 1080, pa budem sigurno primjetio različitosti. Do sad još nisam stigao, tako da osvrt u daljnjim danima.

Zz.
Soktejebo jel to tvoj tepih u sobi?

Čestitke na prinovi, par frejmova si jači u rasterizaciji od Palitovih 3060Ti, tako da si kvalifikovan
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2020., 19:11   #1515
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
To ona dalmoška za 4.5 keki?
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2020., 19:20   #1516
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Exomaniac Pregled postova
To će ti onda bit taman GPU za ove nove naslove poput Cyberpunka
Fala, taj meme od igre budem igrao za jedno godinu do dvije kad ga pokrpaju


Citiraj:
Autor Disco Pregled postova
Pa nas si prešišao za 10-15% (EDIT: Mene zapravo nisi, baš zato jer sam na 1080P :P ).
A imaš i osjetno kvalitetniji model.
Rekli su mi da je to MSI flagship. Sram me je koliko za zarđao jer Turing niti sam pratio nisi znam što je bilo aktualno.

Citiraj:
Cijena? Nova, polovna?
Znaš da ne odgovaram na ovakva pitanja

Citiraj:
Za DLSS sam bio jako skeptičan dok ga nisam probao, ali meni na 1080p još uvijek ne treba (treba za CP 2077 sa RT-om, ali to sam već završio pa me BK).
E pa sad ovako, zadnjih sat vremena kratka zapažanja:

F1 2020 (DLSS 2.0 / nema RT):

- DLSS totalno nebitan u igri na 1440P/60FPS-a, čak štoviše, slika lošije kvalitete sa DLSS on nego sa recimo TAA (možda ima benefita na 4K ili 1440P 144+ Hz monitorima). U mom slučaju DLSS korisnost u ovoj igri je "semafor u GTA V (tm)".

- rasterizacija: 1440P lock na 60Hz, full max etc etc, grafa radi na 1200 MHz sa 900 RPM na ventovima, dakle ni ne omiriše igru - overkill za 1440P 60FPS ovdje



Metro Exodus (DLSS 2.0 / RT / Hairworks - Maxed out (Extreme) postavke na 1440P):

- DLSS OFF + RT Ultra + Hairworks ON: grafa plače, cvili, zapomaže, 280W vuče i kaže "ubij me ne mogu više". Kožnati, sestru ti krknem, jebo te RT da te jebo, gimmick najobičniji (za gamere), ne može 60FPS-a nikako

- DLSS ON + RT Ultra + Hairworks ON: malo bolja situacija, 60FPS da ali sa dropovima do 45 FPS. Grafa i dalje u agoniji.

- DLSS ON + RT Ultra + Hairworks OFF: laganih, fluidnih i lockanih 60FPSa uz jasno 280W outputa i osjet finog toplog vjetra iz kištre Kožnati, sestru ti krknem, jebo te Hairworks da te jebo, gimmick najobičniji.

No, Kožnati, sestru ti krknem, hvala za DLSS u ovom naslovu Nema penala sa kvalitetom slike i oštrine. Zavukao sam se u travu, gledao sam neku hrđu izbliza, više manje sve isto izgleda (u F1 2020 puno veća razlika).

Sad sam malom obećao još jedan prolazak Metro Exodusa pa idemo sa postavkama za jednu manje (Ultra), bez Hairworksa, sa RT Ultra + DLSS


Sama GPU je osjetno tiša od GTX 1080 EVGA koja je bila u kompu, ali i osjetno bolje zagrije interijer Fractala.

Uglavnom osjetan upgrade u svemu o odnosu na GTX 1080, najviše u potrošnji i temperaturi ali koliko vidim i čitam, izgleda sasvim normalno krajem 2020

Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Soktejebo jel to tvoj tepih u sobi?
Soba od malog, tamo sam gost bio

Citiraj:
Čestitke na prinovi, par frejmova si jači u rasterizaciji od Palitovih 3060Ti, tako da si kvalifikovan
Tnx

Citiraj:
Autor maXonja Pregled postova
To ona dalmoška za 4.5 keki?
Ne razumijem o čemu pričaš.

Edit: @maXonja: aha, splićanka ne, nije ta

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 23.12.2020. u 20:13.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2020., 19:49   #1517
maXonja
bu
Moj komp
 
maXonja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2017
Lokacija: VŽ
Postovi: 2,510
Pa prije par dana je bila na njuškalu jedna Gaming X Trio za 4.5k kn u Splitu pa pitam jel to ta
__________________
Nvidia u očima
Intel u duši
Alfa Romeo u srcu
maXonja je offline   Reply With Quote
Staro 23.12.2020., 20:45   #1518
Mladenxy
Premium
Moj komp
 
Mladenxy's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 3,970
Ako ti DLSS zamuti sliku, lagano ju izoštriš do stupnja da porežeš oko na ekran kroz nvidia sharpening.
Mladenxy je online   Reply With Quote
Staro 24.12.2020., 08:05   #1519
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
@Brko: Ako želiš stvarno oznojit grafu, probaj Quake 2 RTX, a i CP 2077.
A apropos snage, 3060 Ti ti je 2-3% brža od 2080S (negdje ''izmjenjuju udarce'', ali u većini je ipak 3060 brža).
I baš se i ja spremam odigrat napokon zadnji Metro, probao brzinski sve uključiti i izgleda da drži 60 FPS-a bez problema kod mene na 1080.
A hairworks, ne znam jel to u RE3 REmake, ali mislim da je i da sam tamo sve osim blura uključio na max.
Frajer je izgledao u većini trenutaka kao da ima žičanu ogradu umjesto brade (tu se najviše primjetilo), a kosa im svima izgleda očajno.
Neka me netko ispravi jer nisam siguran da ga koristi, išao bi vidjet, ali je pao uninstall...završio igru za mislim manje od 4h.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2020., 12:58   #1520
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Ma nije mi u interesu to, dosta se grije i na Metro Exodusu

Kacmo kod Exodusa, kad imas 140+ sati igre u jednoj varijanti, pa dodaš još nekoliko sati u drugoj varijanti, primjetio sam neke razlike u RT-u.

Naprimjer u eksterijeru nema neke razlike osim krošnjica drveća, sjena lišća, refleksije s vode i slično. Niš posebno, baš bi rekao neisplativo uključivati RT i imati penal na performansama zbog toga. Istog mišljenja sam bio kad sam probao RT preko GTX 1080 kad su RT driverski dozvolili. Nažalost tada nisam puno testirao kad je grafa vrištala na Medium postavkama i na momente imala slide show sa RT on. Igrao sam Taiga level tada zbog boja, sunca, raslinja i onih polusrušenih kućica na početku. Nisam ni najmanje bio impresioniran time.

Ali... ono što nisam probao sa GTX 1080 su interijeri na drugim levelima. E tu je sasvim druga pjesma. Recimo Yamantau level ili Caspian 1, gdje si u mraku ili jako slabo osvjetljenim prostorijama. Tamo gdje je mrak je stvarno MRAK. Kmica za popizdit. A ako i postoji neki izvor svjetla, svijetli realno (npr plamen svijeće). Te si i dalje u mraku ako si malo dalje.
Bez RT-a, ta svijećica obasijava cijelu prostoriju i sve je nekako sivkasno i vidljivo, kao da je Gamma nabrijana do jaja. Probao sam u istom levelu on the fly gasiti i paliti RT. Postavke gamme nisam dirao.

Još jedna zanimljivost je da da u tim interijerima DLSS je nepotreban jer i dalje sa istim postavkama imam 60 FPS lock. Dok vani, pogotovo Taiga, DLSS je poželjan jer igra skače 52-60 FPS.

Spomenuo si Hairworks. Probao sam se i s njim igrati malo. Jedina razlika koju sam primjetio su dlake na vukovima u Taiga levelu. Izgleda kao vepar, a kad se HW ugasi, onda izgleda prirodnije. Likovi izgledaju isto. Probao sam ga i sa i bez DLSS-a. Tako da što se mene tiče, Hairworks OFF zauvijek u ovoj igri.

Tako da što se tiče ove igre, RT je pristojno implementiran. Ponavljam, eksterijer ništa posebno čak štoviše nezamjetno. Interijeri u mraku, odličnost Doduše i igra je stara sad će 2 godine, a Turing preko 2 godine.

Sama kvaliteta slike, sa i bez RT-a je ista kao i na GTX 1080, osim što je jasno ova jača i to fest. Sad preko ferija probam još koju sa RT-om.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2020., 13:10   #1521
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,978
Lijepo lijepo, fin upgrade. I ne znam što ste se vi sa tim 3060ti manekenkama tu sakupili, ovo je finih mesnatih 11GB, sakrijte se sa svojim mršavim modelima


U Brkinom slučaju vjerojatno i ima smisla nabrijavati RT jer je i GTX1080 ionako na puno (većini) mjesta držao 60 fps-a. Da li se smije znati za koliko je novčanik tanji ili se radi o vojnoj tajni
Exy je offline   Reply With Quote
Staro 24.12.2020., 13:24   #1522
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
LoL , zanimljiv obrat Brko xD ..100% podrzavam xD xD xD
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2020., 07:04   #1523
Disco
Prvoklasni Krkan
Moj komp
 
Disco's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Rijeka
Postovi: 4,424
E sada, moram baciti oko na hairworks u Metro-u.
Išao sam izguglate RE3 engine i ne, on ne podržava hairworks, to je samo Capcom napravio očajnu kosu i bradu na likovima. U nekim scanam di se ne vide detalji izgleda OK, ali u većini slučajeva izgleda skoro pa ako artefakt. I ko za vraga, na netu samo slike di mu ta brada i kosa izgledaju dobro...
Nego ima još 1 fun fact, kad se u igri sve stavi na max igra veli da treba 12+ gb VRAM, a radi najnormalnije na 8. Zakucana na 60 FPS-a, nema stuttera, dipova, freezova ili bilo čega. Neka marketinška fora.
__________________
Slobodno me dodajte na PSN
Disco je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2020., 14:29   #1524
Exy
Premium
Moj komp
 
Exy's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Zagreb, Črnomerec
Postovi: 1,978
Citiraj:
Autor Drug Brko Pregled postova
Znam, nisam über-cool kao vi sa Palitovkama 3060Ti, ali nadam se da ću vam se moći pridružiti u pričama o DLSS-u i RT-u na 1440P. Doduše i dalje sam na 60Hz, ali nadam se da me to ne diskvalificira iz daljnjih rasprava

Naravno da ne, ništa ti ne brini Brko


Exy je offline   Reply With Quote
Staro 25.12.2020., 17:30   #1525
Eladio
..starija garda
Moj komp
 
Eladio's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2002
Lokacija: ZG
Postovi: 3,168
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Naravno da ne, ništa ti ne brini Brko


zato treba imat dva monitora xD xD xD
__________________




MojSkuter
---------------------------------PEACE
Eladio je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 17:02   #1526
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Exy Pregled postova
Naravno da ne, ništa ti ne brini Brko


Iako sam se jako nasmijao na ovu fotku (hvala na tome ), dodao bi da ovo baš i nije točno budući ne igram kompetitivne ili bilo kakve MP igre. Uživam u SP kampanjama i uživam u lijepoj grafici i priči pojedinih igara. I kad lijepo sve popališ što treba, čak i uz RT i DLSS, i tih 60Hz za 60FPS sa VSyncom fino zagrije i oznoji ovu krmaču.

Odradio 10-tak sati Metro Exodusa sa maxanim postavkama, čak jedan velik dio sa RT Ultra i DLSS OFF. Pa da vidiš kako fino dropne FPS count na 52-54 FPS-a kad stojiš uz vatricu ili kad vjetar povija krošnje i sunčeve zrake se isprekidano probijaju kroz krošnju 60Hz monitor u ovom slučaju čist dosta
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 17:38   #1527
Sam Fischer
Džabe si krečio!
Moj komp
 
Sam Fischer's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2004
Lokacija: Zagreb
Postovi: 5,184
Upravo tako sam i ja razmišljao

A onda probaš UWQHD i 144hz, i ovo što si spomenuo izgleda kao 4:3 TV iz 83', no dobro, nedaj se, nećemo ti kvarit raspoloženje

Ignorance is bliss
Sam Fischer je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 18:15   #1528
Manuel Calavera
Premium
Moj komp
 
Manuel Calavera's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2012
Lokacija: vk+
Postovi: 14,575
Nije ništa danas, pa ni 3080 overkill na 1440p 60hz pored zahtjevnih SP igara kakve postoje, a kamoli true next gen što će doći

Naravno u ovim igrama gdje ima viška snage - lock i nek gpu nekad odmara. Ali toga će biti sve manje
Manuel Calavera je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 18:22   #1529
Brko
Protupožarac
Moj komp
 
Brko's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2007
Lokacija: Tamo gdje sunce vječno sja
Postovi: 22,222
Citiraj:
Autor Sam Fischer Pregled postova
Upravo tako sam i ja razmišljao

A onda probaš UWQHD i 144hz, i ovo što si spomenuo izgleda kao 4:3 TV iz 83', no dobro, nedaj se, nećemo ti kvarit raspoloženje

Ignorance is bliss
Daj me molim te prosvijetli, kaj ti meni točno želiš dokazati? Da sam ravnozemljaški ignorant koji si ne želi priznati da je 144Hz bolje od 60Hz ili da imam inferioran monitor? Ili oboje?

Drago mi je što ti imaš monitor s kojim ti 27" 2K 60Hz izgleda kao 4:3 TV iz 1983, no eto prema mojim potrebama i kalkulacijama, ovaj moj 4:3 TV iz 1983 bude dobar još neko izvjesno vrijeme u paru sa navedenim GPUom

Inače, hvala na brizi. Ne kvarite mi raspoloženje, ni najmanje. Samo me čudi da mi netko objašnjava da je danas subota iako i sam znam da je danas subota...

Zadnje izmijenjeno od: Brko. 26.12.2020. u 18:29.
Brko je offline   Reply With Quote
Staro 26.12.2020., 18:37   #1530
Dottore
Extrema Thule
Moj komp
 
Dottore's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2005
Lokacija: 「 ✖ ✖ ✖ 」
Postovi: 7,314
@brko

Znamo da voliš gađati ottomane u BF. Priznaj!

Отправлено через SM-N986B
__________________


Lenovo ThinkPad T14 Gen 1


CPU: Intel Core i7-10510U
RAM: 16GB soldered + 16GB Samsung DDR4-2666
SSD: Kioxia/Toshiba XG6 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel UHD Graphics
LCD: 14" Matte IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech MX Master 3S
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + WD SN570 2 TB

Connected To A1 optical 1 Gbit



Lenovo ThinkPad T14s Gen 1

CPU: AMD Ryzen 7 PRO 4750U
RAM: 16GB soldered LPDDR4
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: AMD Radeon
LCD: 14" IPS @ 1920 x 1080
OS: Windows 11 Pro 23H2

Mice: Logitech VX Nano
External storage: uGreen M.2 enclosure USB-C + Samsung 980 1TB



Lenovo X1 Carbon 7th Gen

CPU: Intel Core i7-8665U
RAM: 16GB soldered LPDDR3
SSD: Samsung 970 EVO Plus 512 GB NVMe M.2
Graphic: Intel HD 620
LCD: 14" IPS @ 2560x1440
OS: Windows 11 Pro 23H2



Dottore je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na