Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 15.03.2015., 21:59   #241
devil2580
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: Pula
Postovi: 90
Citiraj:
Autor veve Pregled postova
DVI-I - analogni ili digitalni signal, kod njega mozes koristiti vga to dvi adapter
DVI-D - je samo digitalni signal
DVI-A - je samo analogni signal

I onda jos imas varijante s Dual Link (DL) ili Single Link (SL).
Dual Link ti podrzava vece rezolucije i veci refresh rate od 120Hz pa nadalje .
Sad mi je sve jasno zahvaljujem se na objašnjenju... vjerovatno je sada i drugima jasnije....
Ja nisam imao problema sa time dok nisam naletio vjerovatno na DVI-D i nisam mogao spojit dvi to vga, sad više nema greške onda....

lp
devil2580 je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2015., 11:13   #242
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
da li je moguće spojiti 3 monitora na komp, i to tako da 2 monitora budu na diskretnoj grafici (jedan preko dvi, a drugi preko hdmi), a 3. monitor spojiti na integriranu grafu na matičnoj? komp je ovaj iz siga.. na tom 3. monitoru bi se samo gledali filmovi, znači ništa zahtjevno
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2015., 12:28   #243
Bubba
E Pluribus UNIX
Moj komp
 
Bubba's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2002
Lokacija: M82
Postovi: 6,543
Citiraj:
Autor John Creasy Pregled postova
da li je moguće spojiti 3 monitora na komp, i to tako da 2 monitora budu na diskretnoj grafici (jedan preko dvi, a drugi preko hdmi), a 3. monitor spojiti na integriranu grafu na matičnoj? komp je ovaj iz siga.. na tom 3. monitoru bi se samo gledali filmovi, znači ništa zahtjevno
Ja sam imao tako nesto na HP dc5850 AMD 780V chipsetu, ali AFAIR, unutra je bila diskretna ATI kartica pa pripazi na to, ne znam bi li radilo s alternativom.

AMD to zove ATI Hybrid Graphics i podrzan je na 700 i 800 (koju ti imas) seriji chipseta, ali provjeri jos jednom s dokumentacijom, ipak je to ATI/AMD...
__________________
Programer
Rok od dva mjeseca u stvari znači četiri, ali nikako ispod šest.
Bubba je offline   Reply With Quote
Staro 19.03.2015., 19:38   #244
John Creasy
TossACoinToYourWitcher!
Moj komp
 
John Creasy's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2005
Lokacija: Slavonski Brod
Postovi: 2,799
Citiraj:
Autor Bubba Pregled postova
Ja sam imao tako nesto na HP dc5850 AMD 780V chipsetu, ali AFAIR, unutra je bila diskretna ATI kartica pa pripazi na to, ne znam bi li radilo s alternativom.

AMD to zove ATI Hybrid Graphics i podrzan je na 700 i 800 (koju ti imas) seriji chipseta, ali provjeri jos jednom s dokumentacijom, ipak je to ATI/AMD...
e vidiš, dobro si se sjetio.. čitao sam o tome.. taman sam s posla došao, ode malo pronjuškat po googlu i asrock/ati stranici
John Creasy je offline   Reply With Quote
Staro 25.04.2015., 02:23   #245
onurb
Registered User
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12
GT 640 cijelo vrijeme na "idle speed"-u

Igrom slučaja sam nabavio novu grafičku Palit GT 640 2GB DDR3, prema netu i youtube gameplay-ima za mene i više nego dovoljno (ne vrtim skoro ništa osim Dote 2)

no imam problem, na max postavkama ne ide ni blizu 27 fps-a koje bi trebalo očekivat kao minimum za tu karticu(prema netu i par testova), zapravo imam 25 fps-a s padovima kada ostavim teksture na high i sve ostalo na off/low, kada stavim sve max imam slideshow od 10fps-a, rezolucija je 1280x1024

Instalirao sam Palitov "Thunder Master" i pratim paralelno s igrom vrijednosti, i čudno je da cijelo vrijeme i core i memorija budu na 324MHz što je vjerojatno minimum (core ide do 901 bez overclocka, memorija do 891), tu i tamo se pokrene približno do max-a, ali to traje koju sekundu i opet sve po starom

skinuo sam i Passmark da vidim šta kaže i evo rezultata:
za 2d je smiješno da gt630 postiže bolje rezultate,
a zanimljivo je da dok je Passmark uključen grafička rijetko pada ispod 700MHz, a za vrijeme 3d testova (ili početnog 3d modela matične) se diže do maxa i tu ostaje do kraja testa

,

Ima li tko kakav prijedlog šta da probam kako bih dobio barem nešto bolje performanse, ako ne i očekivane za tu karticu?

Zadnje izmijenjeno od: onurb. 25.04.2015. u 02:40.
onurb je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2015., 19:14   #246
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Driveri? Najnoviji?
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 27.04.2015., 21:04   #247
xtreme96
OC addict
Moj komp
 
xtreme96's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2009
Lokacija: London, UK (nekad Sl. Brod HR )
Postovi: 995
Ako nikako drukcije ne uspijes, skini MSI Afterburner i napravi si 2D i 3D profile i prebacivat ce ti.
__________________
Pošten trgovac: 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12,13,14,15...
- prije mi je bio nick "xTreme Gamer" (profil je isti ali sam promjenio nick)
xtreme96 je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2015., 08:50   #248
vastonsmith
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: May 2015
Lokacija: London
Postovi: 1
Palo mi je to napamet jer sam jednom davno otključao preostale shaderske jezgre GeForcea 6800 pa sam ju "pretvorio" u 6800GT (pomoću RivaTunera). Probao sam to isto napraviti RivaTunerom na ovoj novoj kartici ali program mi ne nudi te mogućnosti. Probao sam i s Afterburnerom, ali također ništa nisam uspio pronaći.
vastonsmith je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2015., 09:02   #249
Omnisphere
Registered User
Moj komp
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Bjelovar
Postovi: 11
Citiraj:
Autor vastonsmith Pregled postova
Palo mi je to napamet jer sam jednom davno otključao preostale shaderske jezgre GeForcea 6800 pa sam ju "pretvorio" u 6800GT (pomoću RivaTunera). Probao sam to isto napraviti RivaTunerom na ovoj novoj kartici ali program mi ne nudi te mogućnosti. Probao sam i s Afterburnerom, ali također ništa nisam uspio pronaći.
Inače na ovu temu, nije baš otključavanje, ali u Thea renderu mi prepozna da 750 TI ima 960 shadera (kao 660 gtx), a ne 640 koliko stvarno i ima. Znači prepoznaje Kepler jezgre, a ne nove Maxwell, karticu uredno prepozna kao 750 Ti. To govori o snazi unutar rendera, znači tu je negdje sa 660 gtx, što samo govori koliko je to ustvari dobra kartica, da ne spomenem da se brutalno clocka.
Omnisphere je offline   Reply With Quote
Staro 14.05.2015., 10:11   #250
hedgehog
Premium
Moj komp
 
hedgehog's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2013
Postovi: 1,335
Ne znam što radiš, ali razlika između 48 i koliko bi već dobio otključavanjem mi se ionako čini mizerna, pa ako ti grafa treba za neki ozbiljan rad kupi bolju grafu.. polovnih GTX 650, 750 se da naći za malu lovu, a ima dovoljno CUDA jezgri da se i osjeti neka akceleracija..48 je smiješno malo za današnje standarde..btw predlažem da se post od kolege "vastonsmith" uvede kao standard za kako prvi post na forumu mora izgledat znači uzmete nečiji post i neuspješno ga quouteate i ne napišete ništa svoje
hedgehog je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2015., 15:06   #251
coconut
Premium
Moj komp
 
coconut's Avatar
 
Datum registracije: Mar 2006
Lokacija: Opatija
Postovi: 33,319
Dodajmo tome i da je tema uskrsla nakon 'samo' 3 godine. Najs.
__________________
"Dvije stvari su beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran." A. Einstein
coconut je offline   Reply With Quote
Staro 15.05.2015., 15:31   #252
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,572
Pa da, tio čoek provjeriti šta se promijenilo u međuvremenu ?
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2015., 01:42   #253
carnage88
Premium
 
carnage88's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2014
Lokacija: cro
Postovi: 53
Evo imao sam isti problem, stavim u sleep te ga natrag pokrenem ka ono 30 puta zaredom se sruši, sad sam promijeno postavke i za sad ništa, vidjet ćemo kroz par dana hoće li se promijenit kaj. Na žalost nemam intel HD.
carnage88 je offline   Reply With Quote
Staro 22.09.2015., 07:56   #254
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,173
SP 1 i kernwl mode framework driver su mi pomogli jednom. Probaj to.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 15.10.2015., 22:35   #255
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,401
Nvidia planira zaključati Game Ready drivere preko GeForce Experience registracije

Ovo je nešto najapsurdnije.
Znači ne samo da ćemo morati drivere krivim putem instalirati nego ću imati i manje FPSa u igrama sve dok nedam svoj eMail a da nepričam da instaliranje drivera preko GFEa je jedna vrsta zbugane katastrofe.

http://www.pcworld.com/article/29932...istration.html
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 08:25   #256
iprodano
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 227
Citiraj:
Autor Karlo666 Pregled postova
...a da nepričam da instaliranje drivera preko GFEa je jedna vrsta zbugane katastrofe.
Da li si ikada probao ili pričaš napamet. Osobno instaliram preko GFE i zasad nije bilo nikakvih problema.
iprodano je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 08:45   #257
Karlo666
Premium
Moj komp
 
Karlo666's Avatar
 
Datum registracije: Oct 2010
Lokacija: Kaštel Lukšić
Postovi: 1,401
Citiraj:
Autor iprodano Pregled postova
Da li si ikada probao ili pričaš napamet. Osobno instaliram preko GFE i zasad nije bilo nikakvih problema.
Probao itekako.
Instaliranje preko GFEa ostavlja trash datoteke i reg ključeve.

Osim toga kad ideš čistiti preko DDU točno se vide zaostali dijelovi drivera a to ponekad zna činiti TDRove.
__________________
Pošten trgovac:
1,2,
Karlo666 je offline   Reply With Quote
Staro 19.10.2015., 12:08   #258
mamutarka
ODUZIMAM VAM RIJEČ
Moj komp
 
mamutarka's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 12,457
ima ti tema dolje već o tome baš dedicirana
__________________
mamutarka je online   Reply With Quote
Staro 07.11.2015., 14:36   #259
HAL 9001
Poboljsana verzija
Moj komp
 
HAL 9001's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2007
Lokacija: Šibenik
Postovi: 470
Nvidia - HDMI problem

Uzeo sam monitor Benq GW2470H, u postavkama monitora sam namjestio Picture mode na user te sam smanjio brightness na 75. Spojeno HDMI priključkom, grafa je EVGA 960 SSC 2GB, u Nvidia control panelu mi je namješten output dynamic range na full, driver za monitor instaliran, driveri za grafu najnoviji. U Windowsima je slika odlična ali u filmovima i igrama slika zna biti dosta mračna, osim kad bih stavio na Movie/Game mode ali tada u windowsima previše blješti. Primjetio sam kad Output dynamic range stavim na limited da je situacija bolja, slika je svjetlija.

Slikao sam i fotoaparatom da vidite okvirno kako to izgleda. Slika tako gubi na kvaliteti ali ovdje je glavno da se vidi tamni dio. Brightness monitora mi je na 75%, ostalo ništa nisam dirao osim opcije Full-Limited i movie mode na jednoj slici.

Film
-----------------------------------------------
Brightness monitora 75
Pot player default brightness
Dynamic range Full
User mode

http://postimg.org/image/bsax0t2m1/

-----------------------------------------------
Brightness monitora 75
Pot player default brightness
Dynamic range limited
User mode

http://postimg.org/image/mgenzncl5/


Igra dead space 3
-----------------------------------------------
Brightness monitora 75
Dead space default brightness
Dynamic range Full
User mode

http://postimg.org/image/4u6suv4hl/

-----------------------------------------------
Brightness monitora 75
Dead space default brightness
Dynamic range Full
Movie mode

http://postimg.org/image/odbe48395/

-----------------------------------------------
Brightness monitora 75
Dead space default brightness
Dynamic range limited
User mode

http://postimg.org/image/a4brm5oqh/


Ja sumnjam da je glavni problem u Nvidia-HDMI jer sam čitao da to kod Nvidie zna biti problem, ne vjerujem da je nešto do monitora. Kolega sa bugovog foruma ima ovaj monitor na sličnim postavkama i sve mu je u redu. Da li da držim Output dynamic range na limited? Što mislite da li bi pomoglo kad bih probao spojiti grafički DVI izlaz na HDMI monitora sa DVI to HDMI adapterom? Vaša mišljenja?
HAL 9001 je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2015., 20:50   #260
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
NVIDIA Geforce WHQL Driver 359 problem

dali imate sa doticnim problema kod instalacije. meni vec na 2 kompa ne zeli da se instalira nego baci onaj error unable to proceed nakon sto sam izabrao sta sve instalirat (samo driver i physx).
radi se o GTX 460 i GTX 570 koje su obe podrzane AFAIK.

geronimo_2 je online   Reply With Quote
Staro 27.11.2015., 22:03   #261
tole_
Casual Racist
Moj komp
 
tole_'s Avatar
 
Datum registracije: Jul 2006
Lokacija: Sneed's feed and seed (formerly Chuck's)
Postovi: 418
Ista kartica, nema problema. W10 x64
Driveri presnimljeni preko 358.nešto uz opciju clean install. Jesi probao s DDU počistit prethodne drivere ako neće ovako?

U krajnjoj liniji, ako ti sve radi nemaš neke koristi od tih novih drivera, bar dok ne dođe wddm2.0 update.
tole_ je offline   Reply With Quote
Staro 27.11.2015., 22:09   #262
geronimo_2
Premium
Moj komp
 
geronimo_2's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2005
Lokacija: Rijeka / Grobnik
Postovi: 3,922
nisam probao cistit, samo clean install.
cim sam skinuo jednu verziju manje od ove navedene sa nv stranica, sve ok prolazi. nesto je cudno sa tim driverom.
geronimo_2 je online   Reply With Quote
Staro 27.11.2015., 22:23   #263
RascaL
Premium
Moj komp
 
RascaL's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Pula
Postovi: 385
U mom slučaju je izbacio grešku iako je instalacija uspješno izvršena. S obzirom da sam i sa prethodnim imao komplikacija ovo nije bilo iznenađujuće.
RascaL je offline   Reply With Quote
Staro 28.11.2015., 07:52   #264
iprodano
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Jul 2009
Lokacija: Osijek, Hrvatska
Postovi: 227
Kod mene je nakon instalacije izbacio rundll grešku ali uredno radi za sada.
iprodano je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2015., 09:24   #265
filip989
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: ivanić-grad
Postovi: 37
Renderiranje slike na rezoluciju vecu od rezolucije monitora?

Pozdrav ekipa!
Dakle, radi se o strix 970 kartici na 1440x900 monitoru, stari fhd sam ostavio buraz, a ja kupujem novi (cisto da se ne vrtimo oko overkilla )
Uglavnom, ovo mi je prva enthusiast graficka, dakle prva s kojom od starta ne moram raditi neke velike kompromise u postavkama, a geforce experience mi je po optimalizacijom ponudio za neke igre promjenu rezolucije.
Kolko sam skuzio, graficka sliku slaze za vecu rezoluciju (uglavnom mi nudi 2k) i onda kompletnu sliki prilagodjava velicini ekrana?
Kolko to utjece na performanse? Tj. kad uzmem novi monitor (najvjerojatnije 1080p) hoce li mi prijelaz na vecu rezoluciju koja ce biti prirodna za monitor biti gladji? Ili mozda jednostavnije formulirano - ako na 900p monitoru u igri postavim prirodnu rezoluciju da li imam bolje performanse nego ako postavim rezoluciju vecu nego sto monitor podrzava?
filip989 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2015., 11:37   #266
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
To o cemu pricas se zove DSR tehnologija kod Nvidie, a kod AMD-a VSR. Uglavnom, koristio sam to jedno vrijeme dok sam bio na tv-u slabije rezolucije, performanse u igri padaju ovisno o tome koliko povecas rezoluciju(uglavnom kao i na monitoru sa nativnom rezolucijom), sta se tice slike, vidi se razlika, ali nije to sad nesta neznam sta. Uglavnom dobra stvar za one koji imaju monitor slabije rezolucije, kao privremeno poboljsanje dok se ne kupi neki bolji.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2015., 11:42   #267
filip989
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Aug 2013
Lokacija: ivanić-grad
Postovi: 37
E hvala, tako sam nesta mislio da i je. Znaci kad uzmem veci monitor mogu ocekivat iste ili bar peiblizno iste performanse buduci da sve igre za koje mi nudi vrtim tako.
filip989 je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2015., 20:04   #268
Sphere
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Mar 2015
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,254
Da, recimo ako ces na ovom sad monitoru koristiti DSR da ti poveca rezoluciju sa 900p na fullHD, mozes ocekivati iste performanse i kad kupis novi monitor sa pravom fullHD rezolucijom.
Sphere je offline   Reply With Quote
Staro 11.12.2015., 16:51   #269
seno
Registered User
Moj komp
 
seno's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Bosna
Postovi: 760
Question onako iz neba . Kako sam nedavno kupio gtx950 u biti sam zadovoljan sa grafickom no i dalje em kopka npr sto u Doti na low imam 70fps na max 40-55
Cpu je i3-540 i zauzece je mizernih 30% a gpu je takodje na 30% zauzeca neko ima ideju kako to pogurati da ide fluidnije.
seno je offline   Reply With Quote
Staro 13.12.2015., 10:41   #270
JuiceBox
Premium
Moj komp
 
JuiceBox's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2007
Lokacija: Keebwork
Postovi: 7,470
Ako nemas pretjerano puno stvari ja bih probao verziju drivera prije a ako ne, reinstall os-a.
__________________
The Rich pays to win. The Poor spends to lose.
JuiceBox je offline   Reply With Quote
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na