Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Računala > NVIDIA
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 26.12.2014., 22:31   #181
Matt
Premium
Moj komp
 
Matt's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zabok
Postovi: 1,620
Hmm, malo sam googlao ali ne pronalazim podatak. Ne znam dal mogu tu al imam pitanje VRAM error. Za nvidiu sam nasao da je potrebno odabrati Performance opciju, sto i gdje sa CCC-om?
__________________
Svi elektronički uređaji rade na bijeli dim!
Kad dim izađe uređaj više ne radi!!!
Matt je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2014., 15:10   #182
svetac.svetac
Banned
Moj komp
 
Datum registracije: Dec 2014
Lokacija: novi zagreb
Postovi: 319
ja imam al nazalost nema tvout to je ona prastara 2 mb
svetac.svetac je offline   Reply With Quote
Staro 29.12.2014., 15:23   #183
De5tr0yer
Avocado
Moj komp
 
De5tr0yer's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 7,801
Ako imaš DVI na grafi potraži DVI-SCART adapter. Ako imaš VGA još bolje.
__________________
Spoiler alert!
De5tr0yer je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2015., 11:04   #184
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Pitanje oko stock OC grafičkih

Vrijedi li uopće kupovati grafičke koje su overclockane po defaultu? Nešto mi puno umiru

Imam Gigabyte GTX 560 Ti OC od negdi početka 2011. i sad mi je počela crkavati, artefakti i tak to. Jutros sam spustio sa stock OC 900/2000 na 822/1645 i sad opet radi stabilno. (Temperature skroz ok, ne prelaze 65°C za vrijeme igranja)

Prije nje (od 2007. do 2011.) sam imao 8800GTX, isto od Gigabytea, isto neka OC verzija, i isto je počela crkavati nakon ~4god, pa sam mu morao spustiti prvo na neoverclockanu frekvenciju, a zatim i 10-20% niže, da bi stabilno radila.

Jel to samo Gigabyte radi loše grafičke, ili su sve stock OC verzije takve? Ili općenito sve grafičke u današnje vrijeme crknu nakon 4-5 godina? XD

Napomenuo bih da rijetko gasim komp, uvijek se vrti neki server na njemu ili nešto. Ali grafičke kartice su većinom vremena na nekim prilično niskim frekvencijama u idle-u, kaj ne?

P.S. Šta je sad najbolje za kupiti ? 970? Volio bih čekati na ove 960 i slične šta dolaze, ali pitanje je hoće li grafička crknuti dotad.
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 04.01.2015., 15:48   #185
hylem
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: May 2008
Lokacija: Čakovec
Postovi: 279
Ako crkne uzimaj R9 280, ako ne pričekaj 22.01. (ako se ne varam) kad izlaze 960. Gigabyte-ice odlaze zato im i je garancija 3 god. pa kad prođe da ju baciš. Bolje uzimat MSI ili sapphire.
hylem je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 09:41   #186
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor hylem Pregled postova
Ako crkne uzimaj R9 280, ako ne pričekaj 22.01. (ako se ne varam) kad izlaze 960. Gigabyte-ice odlaze zato im i je garancija 3 god. pa kad prođe da ju baciš. Bolje uzimat MSI ili sapphire.
Je,bolje je ne bas,imam Sapphire R9 280x i morao sam dici voltazu da radi bez flickeringa,artefakata i svega...
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 10:30   #187
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Ako ti daje artfakte, a pod garom je kontaktiraj dućan di je kupljena (ako sam dobro vidija iz tvojih prethodnih postova njene probleme i odabir kupnje).
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 10:48   #188
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Ako ti daje artfakte, a pod garom je kontaktiraj dućan di je kupljena (ako sam dobro vidija iz tvojih prethodnih postova njene probleme i odabir kupnje).
Kupio od covjeka preko njuskala,rekao je da ce poslati xfx verziju...

Ne kuzim zasto je dizanje napona skoro sve probleme rijesilo ( digao za cca 30 mV )...

I igrao Far Cry 3/4 ukupno 6-7 sati i nigdje problema
__________________
blava je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 10:59   #189
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Misliš poslat će ti "moju"

http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=166

BTW negdi sam pročita da su na ovoj XFX (DD model) voltaže zaključane, probali ljudi dizat iz windoza i slider se miče, pokazuje veće vrijednosti napona, ali nema nikakvih pomaka ni u OC-u, ni u temperaturama

Linkove za recenzije ove gori grafe imam u bokmarksima pa ti ih mogu poslat na PM.
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 14:36   #190
blava
Premium
Moj komp
 
blava's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2009
Lokacija: スラボニア
Postovi: 3,020
Citiraj:
Autor Drvoje Pregled postova
Misliš poslat će ti "moju"

http://forum.pcekspert.com/showpost....&postcount=166

BTW negdi sam pročita da su na ovoj XFX (DD model) voltaže zaključane, probali ljudi dizat iz windoza i slider se miče, pokazuje veće vrijednosti napona, ali nema nikakvih pomaka ni u OC-u, ni u temperaturama

Linkove za recenzije ove gori grafe imam u bokmarksima pa ti ih mogu poslat na PM.
Mogao sam birati za 1200 kn XFX ili Sapphire verziju graficke,odabrao sam Sapphire.

Generalno nemam prigovora na graficku,tiha,hladna,super vrti igre samo eto artefakti

Malo smo otisli u offtopic,ali eto ta je Sapphire dignuta tvornicki dosta sa taktovima i dizanjem napona rijesio probleme.

Dizanje napona nije diglo temperature,a pruzili nevideno gaming zadovoljstvo...
blava je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 17:30   #191
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Iiii....grafička počinje ozbiljno crkavati.

Kodiram ja za faks par sati, ugašen 3D acceleration na Firefoxu i sličnima, grafička je na minimalnoj frekvenciji, GPU usage ~0% i odjednom kvadratići po desktopu.

Imam i7 pa sam preštekao monitor u DVI od matične, pa mogu kodirati, ali ništa od igrica. Probati ću navečer podignuti voltažu da vidim bude li šta od toga.

Baš bih volio čuti vaša mišljenja / iskustva: Kolko grafičkih vam je crknulo, jesu li bile nove ili rabljene, koja marka itd. Dosad sam mislio da sam jako pametan što kupujem najjeftiniji (bar u Hr dučanima) Gigabyte, ali izgleda da to nije bila dobra ideja
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 05.01.2015., 22:53   #192
Drvoje
Split resist itself!
Moj komp
 
Drvoje's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2009
Lokacija: u threadu kojeg nitko ne čita
Postovi: 4,033
Citiraj:
Autor blava Pregled postova
Mogao sam birati za 1200 kn XFX ili Sapphire verziju graficke,odabrao sam Sapphire.

Generalno nemam prigovora na graficku,tiha,hladna,super vrti igre samo eto artefakti

Malo smo otisli u offtopic,ali eto ta je Sapphire dignuta tvornicki dosta sa taktovima i dizanjem napona rijesio probleme.

Dizanje napona nije diglo temperature,a pruzili nevideno gaming zadovoljstvo...
Ja bi svejedno dogovorija zamjenu za onu koja na stocku ne daje artefakte (tj. isprobaj XFX).
__________________


Pomelo mi sig -.-
Drvoje je offline   Reply With Quote
Staro 06.01.2015., 11:08   #193
Zika21
Premium
Moj komp
 
Zika21's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2014
Lokacija: Zagreb
Postovi: 101
Citiraj:
Autor Viperus Pregled postova
Iiii....grafička počinje ozbiljno crkavati.

Kodiram ja za faks par sati, ugašen 3D acceleration na Firefoxu i sličnima, grafička je na minimalnoj frekvenciji, GPU usage ~0% i odjednom kvadratići po desktopu.

Imam i7 pa sam preštekao monitor u DVI od matične, pa mogu kodirati, ali ništa od igrica. Probati ću navečer podignuti voltažu da vidim bude li šta od toga.

Baš bih volio čuti vaša mišljenja / iskustva: Kolko grafičkih vam je crknulo, jesu li bile nove ili rabljene, koja marka itd. Dosad sam mislio da sam jako pametan što kupujem najjeftiniji (bar u Hr dučanima) Gigabyte, ali izgleda da to nije bila dobra ideja
Na tvom mjestu bih izdrzao sa integriranom dok ne dodu i produ ispiti i nakon toga ovisno o budzetu uzeo neku grafu koja ima 3 godine garancije, durao s njom 2 godine pa prodao i uzeo novu. Mozda najbolje neku R9 280, jer pitanje je koliko jaku graficku tvoj CPU uopce moze potpuno iskoristiti.
Zika21 je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2015., 00:32   #194
dubby
Premium
 
dubby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
dual vga adapter

Ahoj,
imam neki stariji komp sa integriranom grafičkom (HP Compaq 505B Microtower sa integriranom grafičkom Geforce 6150se nforce 430).

Trebao bi spojiti dva monitora pa je pitanje dal:
1) nabaviti neki onaj dual vga/dvi adapter? Di toga ima, jel tko isprobao kak to radi?

2) nabaviti zasebnu grafička sa dva izlaza (VGA/DVI) za 2 monitora. Teoretski bi svaka PCI-e x16 trebala odgovarati, ali sam nešto načuo da zna biti problema sa
backwards compatibility-em za starije revizije PCI-e pa ne znam kaj tu uzeti da sam ziher. Performanse nisu u principu bitne.

Svako iskustvo je dobrodošlo...
__________________
Ode Tulac, ostane mulac...
dubby je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2015., 00:58   #195
smuchac
AMD Hammer
Moj komp
 
smuchac's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2008
Lokacija: Korčula
Postovi: 1,165
Najbolje uzest grafu odvojeno.
smuchac je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2015., 07:54   #196
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor dubby Pregled postova
Ahoj,
imam neki stariji komp sa integriranom grafičkom (HP Compaq 505B Microtower sa integriranom grafičkom Geforce 6150se nforce 430).

Trebao bi spojiti dva monitora pa je pitanje dal:
1) nabaviti neki onaj dual vga/dvi adapter? Di toga ima, jel tko isprobao kak to radi?

2) nabaviti zasebnu grafička sa dva izlaza (VGA/DVI) za 2 monitora. Teoretski bi svaka PCI-e x16 trebala odgovarati, ali sam nešto načuo da zna biti problema sa
backwards compatibility-em za starije revizije PCI-e pa ne znam kaj tu uzeti da sam ziher. Performanse nisu u principu bitne.

Svako iskustvo je dobrodošlo...
na jok. uzmes kako smuchac rece neku pcie x16 graficku sa dva izlaza, piknes, ubijes integrirku i vozi. preporuka, jer su dan danas zive i jeftinije, nesto od x550, x600, x700. sve pasivke, driveri rade ok, gotovo sve ili sve imaju upravo dvi + vga i dovoljno stare da se uopce ne brines za pcie standard .
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2015., 14:09   #197
dubby
Premium
 
dubby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
Citiraj:
Autor Burko Pregled postova
na jok. uzmes kako smuchac rece neku pcie x16 graficku sa dva izlaza, piknes, ubijes integrirku i vozi. preporuka, jer su dan danas zive i jeftinije, nesto od x550, x600, x700. sve pasivke, driveri rade ok, gotovo sve ili sve imaju upravo dvi + vga i dovoljno stare da se uopce ne brines za pcie standard .
Ej gazda, fala na sugestiji! Nego, po dućanima vidim samo ove G210, GT 630, GT 720, GT 730 itd. Jesi mislio na rabljene ili? Radije bi uzeo novu (zapravo je za frenda), ne da mi se zafrkavati sa rabljenima. Jesu ove 210, 630 itd. jako tragične za 250+kn?
__________________
Ode Tulac, ostane mulac...
dubby je offline   Reply With Quote
Staro 11.01.2015., 15:19   #198
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor dubby Pregled postova
Ej gazda, fala na sugestiji! Nego, po dućanima vidim samo ove G210, GT 630, GT 720, GT 730 itd. Jesi mislio na rabljene ili? Radije bi uzeo novu (zapravo je za frenda), ne da mi se zafrkavati sa rabljenima. Jesu ove 210, 630 itd. jako tragične za 250+kn?
jesu, polovne su . jer stvarno nemas potrebe za novoj grafickoj, jer je ovima nabrojanima svrha jedna jedina - daju sliku .

razumijem ja da je novo - novo. ali na kraju krajeva je tvoj (njegov), dati 250-300 kuna ili 50-100 kuna . sa ovim slabim jeftinim drljama ne mozes fulati, jedino mora imati DVI +VGA.....
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2015., 16:53   #199
CheCola
Premium
Moj komp
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 371
samo je problem ako su oba vga monitora, zna se desit da u biti jedan dvi radi sa adapterom dok drugi isključivo mora biti dvi
__________________
CheCola je offline   Reply With Quote
Staro 12.01.2015., 18:50   #200
Burko
Osobni opis - pitaj me
Moj komp
 
Burko's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 2,313
Citiraj:
Autor CheCola Pregled postova
samo je problem ako su oba vga monitora, zna se desit da u biti jedan dvi radi sa adapterom dok drugi isključivo mora biti dvi
yup, ali je to generalno kod novijih grafickih. tj, oba rade garant recimo, na ovoj seriji koju sam spomenuo . cak i HD3000 serija provjereno radi, jedan DVI na VGA na monitor, drugi DVI na HDMI na TV.....
__________________
Hey love crusader, I want to be your space invader. For you I will descend the deepest moon crater. I is most stronger than darth vapor.
Obey me, I is your new dictator. For you is Venus, I am Mars. With you I is more richer than all the czars. Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!

Burko je offline   Reply With Quote
Staro 15.01.2015., 23:16   #201
dubby
Premium
 
dubby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
Ok, alo ako ove malo starije grafe imaju jedan VGA i jedan DVI, taj DVI bi trebao raditi prek adaptera na VGA? Koliko kužim, problem je samo ak grafa ima dva DVI izlaza?
__________________
Ode Tulac, ostane mulac...
dubby je offline   Reply With Quote
Staro 16.01.2015., 01:09   #202
veve
woot!!!
Moj komp
 
veve's Avatar
 
Datum registracije: Aug 2005
Lokacija: Varaždin
Postovi: 2,473
Zato pogledas pod specifikacije da li pise DVI-I ili DVI-D. Ako je DVI-I onda nemas problema.
veve je offline   Reply With Quote
Staro 20.01.2015., 14:46   #203
dubby
Premium
 
dubby's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Zagreb
Postovi: 132
Hvala svima na pomoći, stavio rabljenu 7300le + DVI-VGA adapter za drugi monitor, najnovije drivere za tu grafu i sve radi ok.

Problem solved!
__________________
Ode Tulac, ostane mulac...
dubby je offline   Reply With Quote
Staro 21.01.2015., 10:50   #204
Viperus
Premium
Moj komp
 
Viperus's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2005
Lokacija: Zagreb
Postovi: 729
Iako su temperature bile ok, promijenio sam termalnu pastu, za svaki slučaj, i sad opet radi tip top.

Stara termalna pasta je bila osušena i popucana, to još nisam vidio

Pa šta se senzor temperature ne nalazi u samom GPU?
Viperus je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2015., 18:10   #205
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Prdnuo je trafo na SM 940BF, the last 4:3 ekran.



Zanima me je li mogu na tu grafičku prikopčati, recimo, ovaj ekran ili moram cijelu novu konfiguraciju slagati.

Npr. dok taj komp spojim na TV, za razliku od laptopa, koji odmah prebaci na FullHD, ovdje samo 4:3 rastegne u 16:9, što je, naravno, katastrofa.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 05.02.2015., 19:44   #206
Veki-os
Premium
Moj komp
 
Veki-os's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2004
Lokacija: Osijek
Postovi: 3,968
http://en.wikipedia.org/wiki/GeForce_6_series

"Integrated TV Encoder - TV-output up to 1024x768 resolutions" Možda zato na TV-u rastegne sliku.

"Max Resolution is 2048x1536@85 Hz" pa bi trebao moči spojiti FHD monitor na nju samo nađi neki koji ima DVI ulaz,ovaj što si linkao ima D-sub preko kojeg slika često bude nekako čudna,zamučena.
Veki-os je offline   Reply With Quote
Staro 06.02.2015., 09:38   #207
karabaja
The Zappa
 
karabaja's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2006
Lokacija: Zagreb
Postovi: 592
Hvala na odgovoru.
Na TV je bila spojena preko D-suba.
Hvala za hint oko DVI-a. Obavezno namjeravam uzeti DVI.
karabaja je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 20:14   #208
djdblaster
Premium
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Split
Postovi: 58
GTX 670M 1.5GB - popravak

Pozdrav,

ako itko ima savjet gdje bi doticnu karticu mogao popraviti u Njemackoj, bio bih jako zahvalan.

Mozda je off topic, mozda nije, no stvarno bi bilo kakva informacija pomogla.
djdblaster je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 21:05   #209
Pawzilla
Premium
Moj komp
 
Pawzilla's Avatar
 
Datum registracije: Jul 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 312
Prestani se hvalit da si u njemackoj i opiši kvar. :-D Nema tu (previše) vidovitih
Pawzilla je offline   Reply With Quote
Staro 10.02.2015., 21:09   #210
djdblaster
Premium
 
Datum registracije: Nov 2013
Lokacija: Split
Postovi: 58
Udar groma uslijed kojeg je prestala radit. Ostatak laptopa je 100% funkcionalan. Misljenja sam da je cip graficke citav, no ekspert ce dati pravo misljenje.

Trazim servis koji bi ju mogao popraviti do 120 eura.
djdblaster je offline   Reply With Quote
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na