Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 01.12.2017., 18:21   #1
trebampomoc
OP
Moj komp
 
trebampomoc's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb / Novska
Postovi: 356
Arrow Bnet i nedoumice (opcije) oko spajanja

Bok

Situacija je slijedeća.
U stanu imam bnet-ov router, a za wifi koristim TP Link WN822N, i brzina je cca 30 mbit/s, tu i tamo ide i do 60, ali rijetko.

U svakoj sobi imam povučene kabele i mogu si spojiti router.
E sad, trebao bi mi još jedan bnet router, koji bi držao u sobi i direkt se spajao žicom.
Iz bneta kažu da ne mogu dobiti još jedan.
Je li se može sa strane nešto kupiti + koaksijalac?
trebampomoc je offline   Reply With Quote
Staro 01.12.2017., 19:43   #2
D/G
Premium
Moj komp
 
D/G's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2010
Lokacija: Ploče
Postovi: 1,154
Na jedan dolazni koaks od b-net nemožeš spojiti dva rutera da rade.
Jedino možeš spojiti npr. wifi ruter preko LAN priključka na b-net ruteru (utp kabal) ili umjesto wifi rutera spojiš "powerline" adapter a drugi u prostoriju gdje trebaš internet.

Pošto imaš kablove u sobi spojiš sa LAN priključka na ruteru da dolazi u sobu i tamo preko mrežne lan-utičnice spojiš PC ili wifi AP...
D/G je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 02.12.2017., 08:33   #3
trebampomoc
OP
Moj komp
 
trebampomoc's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb / Novska
Postovi: 356
Citiraj:
Autor D/G Pregled postova
Na jedan dolazni koaks od b-net nemožeš spojiti dva rutera da rade.
Jedino možeš spojiti npr. wifi ruter preko LAN priključka na b-net ruteru (utp kabal) ili umjesto wifi rutera spojiš "powerline" adapter a drugi u prostoriju gdje trebaš internet.

Pošto imaš kablove u sobi spojiš sa LAN priključka na ruteru da dolazi u sobu i tamo preko mrežne lan-utičnice spojiš PC ili wifi AP...
Ovakva je situacija u dnevnom.



A ovako je u sobi.


Cilj mi je izbieći provlačenje žica po podu stana, tako da mi wifi na router nije idealna solucija.

Kažeš da ne bih mogao imati još jedan takav, tj slični router i u sobu i normalno se spajati preko žice?
Ono što nemam provučeno u sobu je LAN kabel, to bi mi riješilo problem, ali nisam razmišljao kada je bilo vrijeme.

Powerline mogu probati, da, jedino sam čitao podijeljena iskustva u vezi takve solucije.
trebampomoc je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2017., 09:51   #4
skalar
Premium
Moj komp
 
skalar's Avatar
 
Datum registracije: Apr 2015
Lokacija: zagreb
Postovi: 1,562
ako se odlučiš za Powerline ,prije kupnje osiguraj mogučnost povrata, gotovo u svim dućanima se možeš dogovoriti ako ne radi da bez problema možeš dobit povrat novaca.
skalar je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2017., 14:14   #5
Nikky
Moderator
 
Nikky's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: St
Postovi: 22,554
Prebacio sam u posebnu temu jer ovo nema veze sa temom gdje si postao, obrati pažnju na to drugi put.
Tehnički bi bilo moguće imati dva modema / routera, uostalom tako im i radi dodatni modem za dodatni Set-Top Box,
međutim da ti oba budu "za Internet" neće ići jer to nisu predvidjeli i neće htjeti / znati napraviti.

Probaj riješiti preko PowerLine kako su ti već predložili.
Ako možeš uzmi model sa GB mrežom i ako stvar radi ne gubiš ništa a rezultat je kao da si fizički provukao Lan kabel.
Nikky je offline   Reply With Quote
Staro 02.12.2017., 17:56   #6
trebampomoc
OP
Moj komp
 
trebampomoc's Avatar
 
Datum registracije: Feb 2013
Lokacija: Zagreb / Novska
Postovi: 356
Citiraj:
Autor Nikky Pregled postova
Prebacio sam u posebnu temu jer ovo nema veze sa temom gdje si postao, obrati pažnju na to drugi put.
Tehnički bi bilo moguće imati dva modema / routera, uostalom tako im i radi dodatni modem za dodatni Set-Top Box,
međutim da ti oba budu "za Internet" neće ići jer to nisu predvidjeli i neće htjeti / znati napraviti.

Probaj riješiti preko PowerLine kako su ti već predložili.
Ako možeš uzmi model sa GB mrežom i ako stvar radi ne gubiš ništa a rezultat je kao da si fizički provukao Lan kabel.
Hvala na prebacivanju topica u pravi podforum.

Okey, budem onda to tako probao riješiti.
Thx dečki.
trebampomoc je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na