Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 23.09.2023., 20:54   #1
jacobbb
Premium
Moj komp
 
jacobbb's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: somewhere
Postovi: 539
Residental proxy/vpn

Ima li netko iskustva sa residental proxy/vpn servisima da podjeli iz prve kako to funkcionira?

Pokušavam se registrirati na jedan američki .edu sajt koji podržava samo i isključivo američke IP adrese. Pokušao sam sa raznim VPN servisima tipa NordVPN, Surfshark, Mullvad, ova prva dva se posebno kunu da otključavaju razna američka streaming sranja - za ovu stranicu totalna nula, sve prepoznaje kao VPN i odbija. Probao sam i sa dedicated IP, nije residental ali reko ajde da probam (posebno se plaća!) naravno da nije uspjelo.

Pošto mi je pristup tom servisu bitan razmišljao sam o residental proxy servisima (negdje se spominju i residental VPN no nisam našao u praksi da takvi se negdje nude). Iznimno su skupi no našao sam poneke koji nude po potrošenim Gb, tipa 1Gb se kreće oko 5-6 dolara. Pošto je u pitanju stranica 95% samo sa tekstom i više funkcionira kao neki forum - 1 do 2Gb bi mi bila dosta mjesečno i platio bi residental proxy. I tako jučer krenuo u kupnju kod jednog - kad ono traže ID verification, slanje osobne iskaznice, račun od struje i pitaj Boga što sve ne, kao moraju se osigurati da promet koji obavim preko te IP adrese je legalan, sve ja to kužim ali nekoj američkoj kompaniji za koju prvi put čujem to ne želim slati ni pod razno, pa sam privremeno odustao ..

Moje pitanje je ima li tko iskustva sa ovakvim servisima da preporuči neki normalni koji nije 100 dolara mjesečno jer mi ne treba terabajt prometa preko takvih proxy-a, znači doslovno bi 2Gb bila dovoljna samo da stvarno dobijem pravi lokalni američki IP koju niti jedan sajt neće prepoznat da se spajam preko VPN-a...

Zadnje izmijenjeno od: jacobbb. 23.09.2023. u 21:07.
jacobbb je offline   Reply With Quote
Staro 04.10.2023., 16:28   #2
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
ako imas malo linux skilla (ili vremena da trazis upute po netu) probaj Oracle AMD Compute VM - https://www.oracle.com/cloud/free/

https://www.youtube.com/watch?v=cAZ7vrIVXIA

dobijes besplatno vserver od Oracle-a (obavezno odaberi neki data center u USA, da bi imao USA IP), podesis openvpn ili wireguard na serveru, ili poor-man VPN (ssh + socks proxy)
https://support.eecs.qmul.ac.uk/remo...y/putty-proxy/

spojis se i probas, ako radi, super, ako ne radi, jbg, opet si na pocetku
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.

Zadnje izmijenjeno od: MasterX. 09.10.2023. u 00:12. Razlog: dodao link
MasterX je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 08.10.2023., 23:06   #3
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
problem dati link sitea?
cisto da probam sa express vpnom.
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2023., 00:14   #4
MasterX
do you speak it?
 
Datum registracije: Mar 2003
Lokacija: ::1
Postovi: 1,625
Citiraj:
Autor Psycho Pregled postova
problem dati link sitea?
cisto da probam sa express vpnom.
https://www.oracle.com/cloud/free/

What's included with Oracle Cloud Free Tier?

Always Free services
Services you can use for an unlimited time.
  • Two Oracle Autonomous Databases with powerful tools like Oracle APEX and Oracle SQL Developer
  • Two AMD Compute VMs
  • Up to 4 instances of ARM Ampere A1 Compute with 3,000 OCPU hours and 18,000 GB hours per month
  • Block, Object, and Archive Storage; Load Balancer and data egress; Monitoring and Notifications
__________________
Drinking Rum before 10am makes you a Pirate, not an Alcoholic.
MasterX je offline   Reply With Quote
Staro 09.10.2023., 00:21   #5
Psycho
Master Of Disaster
Moj komp
 
Psycho's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2002
Lokacija: Rijeka
Postovi: 1,252
mislio sam na njegov EDU link...
__________________
Psycho je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori


Uređivanje

Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na