Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 13.08.2012., 14:32   #1
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Jacina ADSL signala (parice) kod razlicitih routera

Molio bih nekoga ako tko ima iskustva sa razlicitim routerima. Naime linija mi je koma a ne zele mi reci koliko koma nego samo da mogu dobiti 4 mbita a nemogu vise. Stvar je u tome sto kuca do jedva ima 3 i stalno puca linija a kuca preko puta ima 4 i max tv znaci spojen je na 8700 i sve sljaka ok ali je router thompson st780 dok je druga kuca gdije je slab signal na sx763 od iskona.
Navodno kvalitetniji routeri mogu uspostaviti bolju vezu i manje smetnje na liniji sa vecim brzinama pa ako tko ima iskustva jer sam onda razmisljo uzeti Linksys WRT54GL ako cu dobiti ista na brzini i stabilnosti veze.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2012., 15:05   #2
MMI
Premium
 
MMI's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2008
Lokacija: Zagreb
Postovi: 912
Problemi mogu biti instalaciji u tvojoj kući, imao sam takav slučaj kod sebe gdje mi je u onoj kutiji od t-coma na krovu ušla vlaga i sve je pohrđalo. Povukao sam nove žice do rutera i spojio direktno na njihove, polemio i sa onom "gumom" što se na zagrijavanje upaljačem skuplja izolirao i sve to podvukao pod krov na suho. Sa 6 sam "skočio" na 12. Smo pazi t-com ima sad većinu huawei uređaja gdje su profili unaprijed zadani pa nema ono ako ne ide na 12 ide na 10
MMI je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 13.08.2012., 15:35   #3
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Iso sam bas pogledati na susjednoj kuci, sve je suho, nije nista pohrdjalo, samo je debilno da ima milion kablova a zapravo samo su dve zice one koje su spojene. Spojevi su cvrsti ali nisu zalemljeni. Ja sumljam na prvi stup jer mi se cini da je ta kutija na stupu pohrđala. Neznam kako to uopce rijesiti sa njima da oni to provjeri jer kako cu ja gore na stup se popeti
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2012., 16:16   #4
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Nemaš ti ništa s njima rješavat. Kad prijaviš kvar u ovakvom slučaju bi najmanje trebali doći na teren i barem pogledati kakvo je stanje na stupu. Recimo, mene su nedavno prebacili na drugu paricu od stupa do kuće
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2012., 16:20   #5
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Ma kakvi, nista od toga. Meni je telefon riko bio nedavno(vjerovanto mi je neka zivotinja pojela kabel koji ide u drugu prostoriju van kuce) i lik iz tcoma mi je provjerio da radi kao do gore do kuce i reko da dalje nije njegov problem, jos je bio bahat i reko da si sma popravljam a nije mi htio niti reci da probam otpojiti jedna kabel od kutije da vidim u cemu je kvar. Tako da bas nemam srece. Dao bi i 500kn da imam 10 mbita barem a nemrem imati niti 4. Vise za izludjeti.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2012., 16:30   #6
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
pa dobro onda. znači lokaliziral si problem i sad kabel trebaš zamjenit i to je to
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2012., 16:33   #7
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Ma ne to, to je bio problem samo mojih kablova u kuci sto je riko telfon. Ali problem interneta je u tome sto kablovi idu malo po ispod zemlje malo po zraku a sve kutije su valjda pohrđale. Najbolja stvar je sto nije za vjerovati da kuca koja je 100m zive od centrale po postavkama nemre imati niti 7mbita a opet neke druge kuce nakon kilometar kabla mogu imati 10. Tko je tu vise lud.
antunhr je offline   Reply With Quote
Staro 13.08.2012., 17:06   #8
Full Throttle
Premium
Moj komp
 
Full Throttle's Avatar
 
Datum registracije: Dec 2009
Lokacija: Zagorje
Postovi: 838
Da ne kompliciramo. Imaš razvodnu kutiju u kući. Prikopčaj ruter na nju i vidi dal ima promjene na bolje. ak ima očito je problem u kućnim instalacijama, ak nema onda znači da je problem izvan tvoje kuće, a onda je tekom dužan doći na teren i fino izmjeriti stanje na stupu i na tvojoj razvodnoj kutiji pa se vidi di je problem. ak je loša parica , dobit ćeš drugu ak ima rezervnih.
Full Throttle je offline   Reply With Quote
Staro 17.08.2012., 18:20   #9
the_ghost
lar~
Moj komp
 
the_ghost's Avatar
 
Datum registracije: Jan 2007
Lokacija: Zagreb
Postovi: 1,538
Citiraj:
Autor antunhr Pregled postova
Molio bih nekoga ako tko ima iskustva sa razlicitim routerima. Naime linija mi je koma a ne zele mi reci koliko koma nego samo da mogu dobiti 4 mbita a nemogu vise. Stvar je u tome sto kuca do jedva ima 3 i stalno puca linija a kuca preko puta ima 4 i max tv znaci spojen je na 8700 i sve sljaka ok ali je router thompson st780 dok je druga kuca gdije je slab signal na sx763 od iskona.
Navodno kvalitetniji routeri mogu uspostaviti bolju vezu i manje smetnje na liniji sa vecim brzinama pa ako tko ima iskustva jer sam onda razmisljo uzeti Linksys WRT54GL ako cu dobiti ista na brzini i stabilnosti veze.
sx763 nema nista losiji "signal" od st780. Ako nista drugo, bolji je. A neces se nikako usreciti s WRT-om jer on nema DSL modem u sebi pa ti DSL veza i dalje mora ici kroz router koji imas. A sto se ostaloga tice, napravi kako ti je covjek rekao.
the_ghost je offline   Reply With Quote
Staro 18.08.2012., 16:51   #10
antunhr
Premium
Moj komp
 
antunhr's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Popovec(Sesvete-Zagreb)
Postovi: 552
Napokon sazno rijesenje do cega je problem. Stup koji ide prema meni je kod drveta i grane su oko kablova pa pretpostavljam da je u tome problem i da tako jako oscilira signal jer max brzina varira od 2-11mbita
antunhr je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Staro 18.08.2012., 20:07   #11
pinkskin
Premium
Moj komp
 
pinkskin's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2006
Lokacija: Daruvar
Postovi: 1,738
Ako su vodovi nadzemljom to će najvjerojatnije mjenjat, a ako su pod zemljom onda teško, više košta
__________________

pinkskin je offline   Reply With Quote
Staro 27.08.2012., 21:00   #12
Night
Premium
 
Datum registracije: Oct 2008
Lokacija: Dbk
Postovi: 989
Citiraj:
Autor antunhr Pregled postova
Napokon sazno rijesenje do cega je problem. Stup koji ide prema meni je kod drveta i grane su oko kablova pa pretpostavljam da je u tome problem i da tako jako oscilira signal jer max brzina varira od 2-11mbita
Pilu u ruke. To kad kabel ide kroz stabla zna raditi probleme, često puca, a sa vremenom se kabel ostruže pa žice ostanu ogoljene i stvari postaju još gore.
Night je online   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na