Forumi


Povratak   PC Ekspert Forum > Internet i mrežne tehnologije > Mreže
Ime
Lozinka

Odgovori
 
Uređivanje
Staro 12.07.2002., 11:29   #1
musso
Unregistered User
Moj komp
 
musso's Avatar
 
Datum registracije: Jun 2002
Lokacija: Beč
Postovi: 720
Satelitski dl

Dali je netko ovdije razmisljao o satelitskoj vezi?
EUROPEONLINE provider vam za 9.9 eura mjesecno nudi 2mbit download bez ogranicenja. Dakako preko njihovog servisa.
Tj. vi im kazete koji file zelite *pastas link* i on vam skine u vas pretinac (max 700mb) i onda kad zelite ugovorite vrijeme skidanja i skinete se s interneta a ostavite komp upaljen i ono vam dode na kompic.
Evo sad sam si gledo (imam to) AmericaArmy cca (nesto vise) 200mb igra za 19min.
A i onda imate i digitalnu TV na kompu i sta sve ne.
Mislim da za 9.9 eura (kad imas satelitsku i digit reciver u kompu) nije uopste puno.
musso je offline   Reply With Quote
Staro 12.07.2002., 14:01   #2
tor
Administrator
Moj komp
 
tor's Avatar
 
Datum registracije: Nov 2001
Lokacija: Sesvete
Postovi: 15,943
Re: Satelitski dl

Citiraj:
Originally posted by musso
Dali je netko ovdije razmisljao o satelitskoj vezi?
EUROPEONLINE provider vam za 9.9 eura mjesecno nudi 2mbit download bez ogranicenja. Dakako preko njihovog servisa.
Tj. vi im kazete koji file zelite *pastas link* i on vam skine u vas pretinac (max 700mb) i onda kad zelite ugovorite vrijeme skidanja i skinete se s interneta a ostavite komp upaljen i ono vam dode na kompic.
Evo sad sam si gledo (imam to) AmericaArmy cca (nesto vise) 200mb igra za 19min.
A i onda imate i digitalnu TV na kompu i sta sve ne.
Mislim da za 9.9 eura (kad imas satelitsku i digit reciver u kompu) nije uopste puno.
De ti meni reci da li oni imaju cjeli komplet (kartica,tanjur) i koliko to dođe.Ja sam se raspitivao kod jednih pa imaš i neku godišnju pretplatu(besplatnu prve godine doduše).
Za tu lovu je ono ,jako jeftino.
tor je offline   Reply With Quote
Oglas
 
Oglas
Oglasni prostor

Staro 15.07.2002., 10:58   #3
dpajur
PC Ekspert
 
dpajur's Avatar
 
Datum registracije: Sep 2000
Lokacija: Luksemburg
Postovi: 694
ja sam pred par godina slago u firmi link preko europeonline...
stvar je zgodna jer je jeftina, al nije nikakva alternativa za broadband. link im je stalno preopterecen, ako downloadas nesto preko satelita dok si online brzine su od 5-45kb/s, znaci moze bit sporo ko i obican modem. ping (lag) je prilicno velik, razumljivo jer signal stize sa satelita, i imas ogranicen broj konekcija (mislim da je 5). tak da nije ni za igranje...

prije si mogo tak narucit download samo onog sto ti je europeonline nudio (tipa linux distribucije i sl), ovo sa download sanducicem je zgodno. neznam kolko je korisno, malo mi se cini mukotrpno to da se spojis, pa gledas kaj ces skinut, pa pasteas link, pa se odspojis, pa cekas download... s druge strane jeftinije je nego skidat tih 200mb preko 56k modema.
__________________

Intel Xeon X5550
Asus Rampage II Extreme
6GB Corsair Dominator GT
PowerColor Radeon PCS+ 5870
Samsung PM800 256GB SSD
Samsung F3 EcoDrive 2TB
Seasonic X750
Silverstone TJ-07
Dell U2311H

Cooling:
Thermochill 140.3
Fractal Design 140x3
EK Supreme HF
EK 5870FC v2
Laing DDC 3.25 + EK DDC Top v2
EK Multioption 250
mCubed T-Balancer XL
Build Log
dpajur je offline   Reply With Quote
Oglasni prostor
Oglas
 
Oglas
Odgovori



Pravila postanja
Vi ne možete otvarati nove teme
Vi ne možete pisati odgovore
Vi ne možete uploadati priloge
Vi ne možete uređivati svoje poruke

BB code je Uključeno
Smajlići su Uključeno
[IMG] kod je Uključeno
HTML je Uključeno

Idi na